Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ORISTIKO: All STAR Basket...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Crazy Waters
Einai oristiko tin Paraskevi 11/11 kai kathe Paraskevi tha kykloforei to All STAR Basket.
Ehw dei idi kai tis shetikes diafimiseis stin tileorasi kai stis efimerides. Ap oti ehw mathei tha einai Skountis, Karydas kai polloi alloi...

En anamoni loipon gia dyo imeres
Warrior
38.gif
Warrior
Εγω ειμαι ενθουσιασμενος απο την πρωτη επαφη...

Μας ελειπε...και πιστευω οτι καλυπτει ικανοποιητικα το κενο που υπηρχε.
Υπαρχουν περιθωρεια και για πολλες βελτιωσεις φυσικα.
miltos
Καλό. Νομίζω πως κινείται στα παλιά καλά μονοπάτια του τρίποντου. Η τιμή είναι καλή σε σχέση με τις σχετικά λίγες διαφημίσεις που έχει. 41.gif
Το κομμάτι του NBA θέλει ακόμα δουλίτσα, θα προτιμούσα περισσότερα νέα και ένα review των παιχνιδιών της εβδομάδας.
Το σίγουρο είναι πως ο ανταγωνισμός με την basketnews θα βοηθήσει και τα δυο έντυπα.
Air Kef
Το Τρίποντο Reloaded είναι..Πολυ καλό περιοδικό.!Θα βάλει και καμιά αφίσα άραγε ή κανα dvd;Η στατιστική αναφορά είναι εκπληκτική.
Warrior
Δυστυχως ειχαμε και παραλειπομενα ομως...

Ο Σιγαλας εξεδωσε ανακοινωση για τιτλο στο εξωφυλλο του περιοδικου,
που δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα...:



"Κύριε Διευθυντά,

Με έκπληξη και λύπη διάβασα το εξώφυλλό σας της 12η Νοεμβρίου, με τίτλο που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και παραποιεί τα λεγόμενά μου σε συνέντευξη που σα έχω παραχωρήσει. Θέλοντας και εγώ με τον τρόπο μου να βοηθήσω στην καινούργια σας προσπάθεια, για την καλύτερη προβολή του αθλήματός μας, δέχτηκα την πρότασή σας που σίγουρα με τιμούσε. Τελικά, έγινα θύμα μιας διασταλτικής ερμηνείας των δηλώσεών μου,. Αποτέλεσμα αυτής της παραποιημένης δήλωσης, είναι να θίγεται εμένα και να προσβάλλεται δυο ιστορικές ομάδες, του Ολυμπιακού αλλά και της τωρινής μου ομάδας, του Άρη. Η διαδρομή μου φανερώνει ότι πάντα αντιμετώπιζα τα ΜΜΕ με χαμηλούς τόνους αλλά και ειλικρίνεια. Εγώ προσωπικά, θα ήθελα να ζητήσω δημόσια συγνώμη για την πραγματικά αλαζονική και ασεβής αυτή δήλωση, από την ομάδα του Ολυμπιακού αλλά και τον κόσμο του μπάσκετ γενικότερα. Παρόλο, που δεν φέρω καμιά ευθύνη απλά και μόνο γιατί εμπλέκεται το όνομά μου σε αυτήν. Για απόδειξη της αλήθειας, έχω την επίσημη απομαγνητοφώνηση της συνέντευξής μου από τον δημοσιογράφο σας. Ελπίζω να πράξετε και εσείς το ίδιο, στον βαθμό που σας αναλογεί.

Με πάντα καλή πρόθεση και σεβασμό, Γιώργος Σιγάλας."


Για οσους δεν το πηραν,στο εξωφυλλο ελεγε...
"Σιγαλας:Μονο με μενα θα ξαναπαρει τιτλο ο Ολυμπιακος"

Και εμενα μου εκατσε ασχημα αυτο...
Crazy Waters
egw ti diavasa ti synenteyxi kai ap oti katalava ayto ennouse o sigalas. Xwria oti ehei pei kai pio "dynata" pragmata...

lal1-sm.gif
miltos
Δύσκολο το περιοδικό να έκανε τέτοια μεγάλη γκάφα..ο Γιωργάκης έχει εκφράσει τη δυσαρέσκεια του για την εθνική ξανά και ποτέ δεν έκρυψε ότι είναι ολυμπιακός...
αν θέλει να είναι σωστός επαγγελματίας ας μιλήσει σήμερα στο ντέρμπι όταν η μπάλα θα είναι hot..
όλα τα άλλα δε νομίζω πως έχουν και μεγάλη σημασία.
Warrior
Στην συνεντευξη αυτο λεει εμμεσως πλην σαφως...βεβαια αυτος το αρνειται.
Και εμενα μου φαινεται δυσκολο να εγινε τετοια γκαφα...

Αν την εκανε παντως δεν ηταν σωστη.

Θα δειξει απο την απαντηση που θα υπαρξει απο το περιοδικο,αν και δεν εχει
και τοσο μεγαλη σημασια..
dizzy_fingers
Έστω και καθυστερημένα, πήρα κι εγώ το περιοδικό μου smile.gif.

Πολύ θετικές εντυπώσεις από ένα περιοδικό που τιμά το μπάσκετ και του δίνει μία αίγλη η οποία έλειπε τόσο καιρό...
Έχει και ένα λογικό μέγεθος biggrin.gif.

Μόνο πρόβλημα η τιμή...είμαι τσίπης, το ξέρω, αλλά και πάλι 3 ευρώ για αρχική τιμή και για εβδομαδιαίο περιοδικό είναι πολλά πιστεύω...
Green_Fan
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 15 2005, 01:35 AM)
Έχει και ένα λογικό μέγεθος.


Aυτό είναι πολύ σημαντικό..
Γιατί όπως και να το κάνουμε αυτες οι γιγάντιες ιλουστρασιόν σελίδες της "Basket News" σε κουράζουν.. tongue.gif
dizzy_fingers
Ειδικά όταν πρέπει να την ανοίξεις μέσα στο γεμάτο κόσμο λεωφορείο το πρωί πριν πας στη σχολή....μεγάλος μπελάς!
Green_Fan
αχααχαχχαχααχχαχχααχχα... biggrin.gif

Φαντάζομαι...

Πάντως ύστερα από την εμφάνιση του νέου περιοδικού νομίζω οτι θα το γυρίσουν και αυτοί και θα το κάνουν περιοδικό..

Υ.Γ:Η καλύτερη λύση πάντως για όλους θα ήτανε να συνεργαστούνε και να γίνει κάποια συνένωση..Δύσκολα όμως παίζει να γίνει κάτι τέτοιο.. rolleyes.gif
dizzy_fingers
Εγώ πιστεύω πως δε χρειάζεται να γίνει κάτι τέτοιο.
Υπάρχει το κοινό για δύο μπασκετικά έντυπα και όπως έχει ειπωθεί παραπάνω, ο ανταγωνισμός θα κάνει καλό και στις δύο.
miltos
Πάντως αν ο ανταγωνισμός των δυο εντύπων οδηγεί σε καταστάσεις όπως το "δίλημμα της Αντωνίας" στη τελευταία σελίδα της basketnews σήμερα, άσχημα τα πράγματα.
Όχι ότι έχω τίποτα με τη κοπέλα..ίσα ίσα wub.gif, απλά το αρθράκι και η φωτογραφία δε κολλάει σε ένα έντυπο για το αγαπημένο μας άθλημα.
Εκτός και αν έτσι πιστεύουν πως θα πουλήσουν.
qspock
Εγω ρε παιδια μονο απο το οτι εχουν το Σιγαλα στο εξωφυλλο αρνηθηκα να το παρω. 24.gif
Και τι λεει το ατομο... σιγα μη καναν λαθος, το χαρακτηρα του τον ξερουμε και τον θυμομαστε απο τοτε που η εθνικη πατωνε στα ευρωμπασκετ και αυτος ελεγε οτι φταινε οι συμπαικτες του. Ηταν κι αρχηγος παναθεμα τον...
Ευτυχως τον σουταρε ο Γιαννακης και ειδαμε μια ασπρη μερα.

Και τη ασπρη ε? ΚΑΤΑΣΠΡΗ! Ουστ απο δω καρκινε! 19.gif
sarounas
Ως προς το περιστατικό με τον Σιγάλα συμφωνώ και εγώ σε γενικές γραμμές, ότι προσπαθεί να ανσκευάσει 19.gif , η ύπαρξη τις κασσέτας δεν μου λέει τίποτα αφού είναι γνωστά σε περιπτώσεις ανασκευής τα παιχνίδια που γίνονται με τις λέξεις, όπως και να το κάνουμε έχει και μια ιστορία από δηλώσεις και προκλήσεις ο άνθρωπος, έτσι δεν είναι Γιωργάκη; ή μήπως νομίζεις ότι από φέτος αρχίσαμε να παρακολουθούμε μπάσκετ; w00t.gif
Βεβαίως και δεν υπερασπίζομαι το συνάφι των δημοσιογράφων που σήμερα το είδος της δουλειάς τους και ο ανταγωνισμός, τους οδηγεί σε κατακριτέες συμπεριφορές αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω ότι δεν ευθύνονται για το συμβάν.
Τώρα όσον αφορά την συνεργασία των έντυπων μέσων φυσικά και δεν πρόκειτε να υπάρξει συνεργασία, αφού υπάρχουν άτομα που δεν θα μπορούσαν να συνεργαστούν ποτέ μαζί (αν δεν κάνω λάθος η μεγάλη διάσπαση στο χώρο των μπασκετικών είχε γίνει το 1996). Αν και με έκπληξη είδα ότι μάλλον κάποιοι έκαναν την καρδιά τους πέτρα ohmy.gif
dizzy_fingers
Εγώ γιατί πιστεύω ότι με την κυκλοφορία δεύτερης αθλητικής εφημερίδας, θα δούμε μάλλον κάποια dvd από τη μία ή την άλλη, στο μέλλον?

Αν γίνει, αυτό θα είναι ένα από "τα καλά του ανταγωνισμού" biggrin.gif.
hagi
Καλό μου φάνηκε και μένα αλλά ακριβό.Πιστεύω 3€ την εβδομάδα είναι πολλά.Σκεφτήτε ότι είναι 12€ το μήνα.
Δεν υπάρχει περιοδικό αν δεν κάνω λάθος που έχει 12€.
Πάντως μπράβο που φτάσαμε στο σημείο να έχουμε και επιλογή του τί θα αγοράσουμε.Εγώ δεν ξέρω πάντως ακόμη,δεν έχω αποφασίσει.
Πάντως πιστεύω ότι θα βοηθήσει ο ανταγωνισμός.
dizzy_fingers
Εγώ σας λέω να πάρετε (έστω μόνο) την επόμενη εβδομάδα την BasketNews rolleyes.gif.

Πάντως καλή λύση θα ήταν αυτή ε?
Να αγοράζουμε εναλλάξ τις δύο.
2*1,5 + 2*3 = 9 ευρώ το μήνα...και έχεις όλες τις απόψεις των γεγονότων του μήνα.
Crazy Waters
entaxei me ti logiki tou "den yparxei periodiko me 12 euro", tote den yparxei kai periodiko me peripou 300 selides(to synolo twn tw\essarwn teyhwn) . kai di athlitiko kai idiaitera basketiko...
NBAholic
Bασικά, θα χρησιμοποιούσα αυτή τη λογική για τις καθημερινές εφημερίδες. Ιδίως αυτές οι τοπικές επαρχιακές με τις 16 σελιδούλες και το 1 ευρώ, πολύ γούστο έχουν... biggrin.gif

Προσωπικά, δεν το βλέπω από τώρα οικονομικά. Πιθανώς θα έλεγα ότι μάλλον το Τρίποντο ήταν φτηνό παρά αυτή ακριβή (αν και είναι λίγο). Πάντως, καλύπτει πολύ καλά τη στατιστική κίνηση των διοργανώσεων, όπως έκανε παλιά το "Ματιές στο basket" στο ΝΒΑ.
Zoys
Στένεψαν τα πράγματα. Το περιοδικό πια κινείται σε νέα λογική. Δύο ακόμα τεύχη κάθε Τετάρτη και μετά γίνεται μηνιαίο...
hellenic
To περιοδικο ειναι αρκετα ακριβο για την υλη που προσφερει...
εχω και αλλα ευρωπαικα μπασκετικα περιοδικα για συγκριση που προσφερουν πολυ περισσοτερα οπως ταξιδια στην αμερικη και αποκλειστικα αρθρα και συνεντευξεις για παιχτες και ομαδες αλλα και περισσοτερες σελιδες σε συνολο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.