Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο Νικολάκης μίλησε...!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2
mikri prasini ollandeza
Χτες το βράδυ βράδυ, ο Ασπρούλιας και ο Μελάγιες είχαν την τελευταία τους εκπομπή στην ΕΡΑ σπορ 101,08(ραδιόφωνο με στυλ...αθλητικό)!Είχαν έναν επίσημο καλεσμένο με τηλεφωνική επικοινωνία!Μιλήσανε με τον Ζήση, του απεύθυναν ερωτήσεις, του διάβαζαν τα μηνύματα του κόσμου,κλπ!Τον ρώτησαν για το σπάσιμό του στο νοσοκομείο, γιατί έφυγε κατευθείαν προς τον πάγκο μόλις χτύπησε, για τον βαρεχάο και άλλα πολλά..

Είπε ότι έφυγε κατευθείαν προς τη μεριά του πάγκου γιατί δεν μπορούσε να δει κθλ...!Φαντάστηκε ότι τον βάρεσε ο βαρεχάο καθώς δεν πρόλαβε να δει από πού του ήρθε!Για το σπάσιμό του στο νοσοκομείο, οκ, τι να πει...άντρας είναι και δεν είναι και η καλύτερή ερώτηση...!!Επίσης είπανε πως καλύτερα θα ήτανε να πάρει 2 εισητήρια μετ΄επιστροφής για τον Σχορτσιανίτη προς Κλίβερλαντ(εκεί παίζει ο Βαρεχάο) παρά να πάει σε δικαστήρια γιατί θα μπλέξει πολύ...

Εμένα μου άρεσε περισσότερο που πολλά μηνύματα του κόσμου ρωτούσαν...έχει κοπέλα?ή..είμαι ερωτευμένη μαζί του!ή...μην παντρευτείς ακόμα, περίμενέ με!!

Και τελειώνω ως εξής...ΑΛΗΤΗ βΑΡΕΧΑΟ shot.gif shot.gif (ακούστηκε πολλές φορές χτες από τα μηνύματα του κόσμου...το 50% των μηνυμάτων θα έλεγε ή ζώο βαρεχάο, ή αλήτη....)
panos75
Ρε παιδιά συμφωνώ κι εγώ, απαράδεκτη η ενέργεια του Βαρεχάο, να τιμωρηθεί με πολλές αγωνιστικές αποκλεισμό.

Αλλά αυτό που συμβαίνει πλέον έχει αρχίσει να γίνεται επικίνδυνο και να φτάνει τα όρια της ψύχωσης. Δηλαδή αυτός ο κακομοίρης ο Μρσιτς, που έφαγε τη γροθιά από τον Καλαϊτζή στην Αττάλεια, τι θα πρεπε να κάνει με την ίδια λογική; Να πάρει κάνα μπαζούκας και να κυνηγάει τον Γιωργάκη ή μήπως να ζητήσει το δημόσιο μαστίγωμα του; Ας ηρεμήσουμε λίγο.
thrylos7
QUOTE
Αλλά αυτό που συμβαίνει πλέον έχει αρχίσει να γίνεται επικίνδυνο και να φτάνει τα όρια της ψύχωσης. Δηλαδή αυτός ο κακομοίρης ο Μρσιτς, που έφαγε τη γροθιά από τον Καλαϊτζή στην Αττάλεια, τι θα πρεπε να κάνει με την ίδια λογική; Να πάρει κάνα μπαζούκας και να κυνηγάει τον Γιωργάκη ή μήπως να ζητήσει το δημόσιο μαστίγωμα του; Ας ηρεμήσουμε λίγο.


Δίκιο έχεις! Έπρεπε να του γυρίσει και το άλλο μάγουλο όπως είπε ο Χριστός! Αλλά δυστυχώς φάνηκε πως ο Νίκος δεν έχει καθόλου τρόπους και κατευθείαν απομακρύνθηκε... 68.gif

QUOTE
Ρε παιδιά συμφωνώ κι εγώ, απαράδεκτη η ενέργεια του Βαρεχάο, να τιμωρηθεί με πολλές αγωνιστικές αποκλεισμό.

Επιπλέον λόγος! Δεν τιμωρήθηκε... Υπήρξε μόνο έγγραφη επίπληξη(!!!) στη Βραζιλία, στον παίκτη, δεν ξέρω....

Είναι να τρελένεσαι... με πολλά πράγματα...
mikri prasini ollandeza
Eγώ πιστεύω πως αν έπαιζε ο Ζήσης μας θα είχαμε παρει το χρυσό...Αλλά ρε σεις...ο Βαρεχάο ούτε συγγνώμη ζήτησε, ούτε τπτ...δεν εμφανίστηκε στο πρωινό του ξενοδοχείου για να μην συναντήσει τους άλλους διεθνείς...και ο ΒαρεχάοΣ δεν το έκανε καταλάθως αλλά επίτηδες, χωρίς να υποννοώ κτ για τον άλλον...
milan 7
icon_wave.gif Περαστικά σου Νικόλαρε και αυτό να είναι το τελευταίο χτύπημα που τρώς στην καριέρα σου. 6.gif
Οσον αφορά τον Βαρεχάο υπάρχει και θεία δίκη. Αν όντως το έκανε επίτηδες θα τα βρεί μπροστά του και μάλιστα εις διπλούν. angry.gif angry.gif kill.gif
panos75
QUOTE
Επιπλέον λόγος! Δεν τιμωρήθηκε... Υπήρξε μόνο έγγραφη επίπληξη(!!!) στη Βραζιλία, στον παίκτη, δεν ξέρω....

Είναι να τρελένεσαι... με πολλά πράγματα...


Καμία έκπληξη. Μήπως θυμάσαι να τιμωρήθηκε κανείς απ' όσους συμμετείχαν στην κλωτσοπατινάδα της Αττάλειας την οποία ανέφερα; Όλοι, Έλληνες και Βόσνιοι, συμμετείχαν κανονικότατα στον επόμενο αγώνα της ομάδας τους, σα να μη συνέβη τίποτα!

QUOTE
Δίκιο έχεις! Έπρεπε να του γυρίσει και το άλλο μάγουλο όπως είπε ο Χριστός! Αλλά δυστυχώς φάνηκε πως ο Νίκος δεν έχει καθόλου τρόπους και κατευθείαν απομακρύνθηκε...


Από το σημείο να επικρίνεις έναν παίκτη για μια απαράδεκτη ενέργεια, μέχρι να εκτοξεύεις απειλές για τη σωματική του ακεραιότητα και κατάρες (και δεν μιλάω για τον ίδιο το Ζήση), επέτρεψε μου να πιστεύω πως υπάρχει μια διαφορά. Η διαφορά του φίλαθλου από τον οπαδό.
thrylos7
QUOTE
Καμία έκπληξη. Μήπως θυμάσαι να τιμωρήθηκε κανείς απ' όσους συμμετείχαν στην κλωτσοπατινάδα της Αττάλειας την οποία ανέφερα; Όλοι, Έλληνες και Βόσνιοι, συμμετείχαν κανονικότατα στον επόμενο αγώνα της ομάδας τους, σα να μη συνέβη τίποτα!

Δηλαδή να συνεχίζουμε τα λάθη.... Να πράττουμε βάσει ενός προηγούμενου γεγονότος και όχι βάσει του τί πρέπει να γίνει...; Δε μπορώ να την καταλάβω αυτή τη λογική..

Σαν το ποδόσφαιρο.. "Ορθώς δεν έδωσε το πέναλτι γιατί δεν το' δωσε και στους άλλους πριν.."

QUOTE
Από το σημείο να επικρίνεις έναν παίκτη για μια απαράδεκτη ενέργεια, μέχρι να εκτοξεύεις απειλές για τη σωματική του ακεραιότητα και κατάρες (και δεν μιλάω για τον ίδιο το Ζήση), επέτρεψε μου να πιστεύω πως υπάρχει μια διαφορά. Η διαφορά του φίλαθλου από τον οπαδό.

Η κίνηση του Βαρεχάο ήταν αν μη τι άλλο προκλητική, ώστε να δημιουργηθούν στους φιλάθλους τέτοια αισθήματα οργής.
Δηλαδή να πούμε "Αρνητική κίνηση ο Βαρεχάο" κι έκλεισε;
Όχι ότι συμφωνώ με αυτές τις κατάρες και τις... απειλές(οι οποίες βέβαια δεν έχουν καμιά βάση, υπάρχει έστω κι ένας που να σκέφτεται να πάει στην Αμερική να βρει τον Βαρεχάο και.. να τον βαρέσει; Μην υπερβάλλουμε και μένουμε σε ανούσια πράγματα)...
Αλλά τ' ότι κάποιος τρέφει κακία για τον βραζιλιάνο και δε θέλει πλέον να πετύχει οτιδήποτε στην καριέρα του δε σημαίνει ότι είναι (κακός) οπαδός...

Και γιατί να καταφέρει κάτι στην καριέρα του; Κάτι τέτοιοι είναι τυχαίοι παίκτες... Ας είσαι και ο Τζόρνταν, τέτοιες κινήσεις σε τοποθετούν στον πάτο!
panos75
QUOTE
Δηλαδή να συνεχίζουμε τα λάθη.... Να πράττουμε βάσει ενός προηγούμενου γεγονότος και όχι βάσει του τί πρέπει να γίνει...; Δε μπορώ να την καταλάβω αυτή τη λογική..


Κατ' αρχήν αν πρόσεξες είπα πως ο Βαρεχάο έπρεπε σαφώς να τιμωρηθεί, ποτέ δεν επικρότησα την ατιμωρησία του. Απλώς ανέφερα ότι μετά από τόσα χρόνια που παρακολουθώ μπάσκετ δεν μου προκάλεσε έκπληξη η στάση της ΦΙΜΠΑ να προσπαθήσει να ''θάψει'' το θέμα, παρά τις διαμαρτυρίες της δικής μας πλευράς. Προφανώς το περιστατικό χαλούσε την εικόνα της διοργάνωσης και γι' αυτό αποφάσισε ''χαϊδέψει'' τον Βραζιλιάνο προκειμένου να τελειώσει εκεί η υπόθεση. Αν θέλεις να μου δώσεις κάποιον χαρακτηρισμό επομένως πες με κυνικό.

QUOTE
Η κίνηση του Βαρεχάο ήταν αν μη τι άλλο προκλητική, ώστε να δημιουργηθούν στους φιλάθλους τέτοια αισθήματα οργής.
Δηλαδή να πούμε "Αρνητική κίνηση ο Βαρεχάο" κι έκλεισε;


Εκείνο που με ενοχλεί είναι ότι όλοι όσοι σήμερα διαρηγνύουν τα ιμάτια τους για τον Βαρεχάο είχαν καταπίει τη γλώσσα τους μετά το περιστατικό της Αττάλειας. Όχι μόνο δεν επέκριναν τότε τους Καλαϊτζή, Σιγάλα για τις ...πυγμαχικές τους επιδόσεις, όχι μόνο δεν απαίτησαν να ζητήσουν συγγνώμη από τους αντιπάλους τους (κάτι που δεν έκαναν), αλλά αντιθέτως προσπάθησαν να τους δικαιολογήσουν. Αυτή η υποκρισία είναι που με εκνευρίζει.
sihainas
Να ρωτήσω κάτι; Έχεις εσύ ακούσει ποτέ κάποιον να λέει "θέλω να τιμωρηθεί η ομάδα μου, θέλω να φάνε 5 αγωνιστηκές οι παίχτες μου" ? Όχι... λογικό δεν είναι;
Alexmei
παιδιά ηρεμίστε λίγο.... εντάξει ο Βαρεχάο φέρθηκε ανώριμα, χωρίς σεβασμό και η πράξη του ήταν αλητεία για έναν παίχτη που παίζει στο ΝΒΑ. Αλλά δν μπορούμε να τον κινηγάμε γιατι έπραξε πολύ άσχημα σε έναν αγώνα.... πείτε ότι θα χτυπούσε παίχτη άλλης ομάδας δν θα λέγαμε τα ίδια.... θα λέγαμε άντε για 1-2 μέρες και μετά σαν να μην είχε γίνει τιποτα... εντάξει θα μου πείτε ότι επειδή φτάσαμε μέχρι τελικό μας πείραξε ότι χάσαμε τον Νικόλα, αλλά πείτε ότι η Ελλάδα δν έφτανε εκεί που έφτασε αλλά έφτανε η άλλη ομάδα που είχε τον παίχτη που χτύπησε (λέμε τώρα) δν θα λέγαμε τα ίδια με τίποτα.... θα λέγαμε: "ωωωχχχχ, θα τρέχει τώρα ο βαρεχάο στα δικαστήρια...".... αλλά τέλος πάντων... ξαναλέω ότι ήταν αλητεία αυτό που έκανε αλλά αν τύχαινε σε άλλη ομάδα δν θα λέγαμε τα ίδια! blove.gif
mikri prasini ollandeza
Ε ναι ρε Alexmei...επειδή έγινε σε μας κάνουμε έτσι!!μας στέρησε το χρυσό..!!!
treathitch
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Sep 11 2006, 12:30 AM) *
Ε ναι ρε Alexmei...επειδή έγινε σε μας κάνουμε έτσι!!μας στέρησε το χρυσό..!!!

Με ενοχλεί λίγο που το ακούω συνέχεια..
Για ποιο λόγο χάσαμε το χρυσό? Όχι πάντως επειδή έλειψε ο Ζήσης. Ο Ζήσης έλειψε και σε πολλούς άλλους αγώνες, αλλά δεν είναι ο μόνος ο οποίος προσφέρει συγκέντρωση, ωριμότητα, σιγουριά και αυτοπεποίθηση. Υπάρχει και ο Παπαλουκάς, ο Κακιούζης, ο Διαμαντίδης ίσως..
Ο Ζήσης στέρησε στην Εθνική το βάθος στον πάγκο και το σουτ από τη ντρίμπλα. Δεν είναι παίκτης που θα αλλάξει το ρου ενός αγώνα που κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, μην τρελαθούμε κιόλας..
mikri prasini ollandeza
E ναι ρε συ...Αλλά αν ήταν ο Ζήσης ίσως να μην είχαν κουραστεί τόσο στους άλλους αγώνες γιατί όπως και να το κάνουμε η όλη δωδεκάδα ήταν -1!Εφ΄όσον είχε πει κι ο Κακιούζης "κάποια πράματα είναι σημαντικότερα από τα μετάλλια" δε νομίζω να έδωσαν ό,τι είχαν και δεν είχαν αφού σκεφτόντουσαν αυτό...!
dizzy_fingers
Αν η απουσία του Ζήση ευθύνεται αποκλειστικά για τους -23 πόντους με τους οποίους χάσαμε, τότε ποιός ευθύνεται για τους +6 και 101 πόντους ενεργητικό με τους οποίους κερδίσαμε τον αμέσως προηγούμενο αγώνα?
Μέχρι ενός σημείου επηρρεάστηκε η ομάδα από την απουσία ενός βασικού της παίχτη, αλλά από αυτό μέχρι το να θεωρούμε πως αυτή ευθυνόταν για την ήττα μας στον τελικό, πόσο μάλλον να κατηγορούμε τον Βαρεζάο ότι με την κίνησή του μας "στέρησε το χρυσό"....υπάρχει πολύ μεγάλη απόσταση, όσο το Ελλάδα-Ιαπωνίαx2.

QUOTE(sihainas @ Sep 10 2006, 05:58 PM) *
Να ρωτήσω κάτι; Έχεις εσύ ακούσει ποτέ κάποιον να λέει "θέλω να τιμωρηθεί η ομάδα μου, θέλω να φάνε 5 αγωνιστηκές οι παίχτες μου" ? Όχι... λογικό δεν είναι;

Βασικά λογικό δεν είναι...ή καλύτερα, δεν είναι σωστό.
Μπορεί να είναι συνηθισμένο εδώ, αλλά καλό είναι να λέμε το σωστό και το λάθος πάντοτε ανεξάρτητα του αν συμβαίνει σε εμάς ή όχι.
mikri prasini ollandeza
Bαζω στοίχημα τη σέλα και τις μπότες μου ότι θα συμφωνείσετε με το παρακάτω παράθεμα από το SPORTIME.gr



Βαρεχάο: Ο Ζήσης ξεπέρασε κάθε όριο

11/9/2006 17:19

Σε λίγο ο Άντερσον Βαρεχάο θα απαιτήσει από το Νίκο Ζήση να του ζητήσει και συγγνώμη! Ο Βραζιλιάνος φόργουορντ των Κλίβελαντ Καβαλίερς, που με το αντιαθλητικό του χτύπημα προκάλεσε τριπλό κάταγμα στο πρόσωπο του διεθνή μας γκαρντ, με νέες του δηλώσεις χαρακτηρίζει το περιστατικό «ατυχές» και ζητά από τον παίκτη της Μπενετόν –για τον οποίο υποστηρίζει πως έχει ξεπεράσει κάθε όριο(!)- να σταματήσει να δηλώνει ανοησίες!


Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βραζιλιάνου έχουν ως εξής...

«Έμαθα από τον Τύπο τι λέει ο Νίκος Ζήσης και έμεινα έκπληκτος και λυπημένος μαζί. Ο Ζήσης με κατηγορεί ότι είμαι άπιστος και κακός χαρακτήρας. Είπε ότι τον χτύπησα επίτηδες και με αποκάλεσε ζώο και δολοφόνο. Δεν είχα δώσει κάποια απάντηση μέχρι στιγμής γιατί δεν ήθελα να δώσω συνέχεια στο θέμα και γιατί η συνείδησή μου είναι καθαρή. Το συμβάν ήταν θέμα κακής τύχης και επειδή καταλάβαινα τον θυμό του δεν ήθελα να απαντήσω.

Αλλά νομίζω πως πλέον ο Ζήσης ξεπέρασε τα όρια, εξαιτίας όλων όσων έχει πει, αλλά και του όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση. Τώρα θα πρέπει να παρακολουθήσω τον Ζήση να με μηνύει, ισχυριζόμενος πως η πράξη μου ήταν δολοφονική. Είναι ξεκάθαρο σε εμένα τι πραγματικά θέλει να πετύχει με όλα αυτά. Ο Ζήσης θα έπρεπε να ξέρει ότι το μπάσκετ είναι άθλημα επαφής. Ήταν μια επαφή που προκάλεσε τον τραυματισμό του. Αυτό είναι φυσιολογικό στο παιχνίδι, αλλά στην περίπτωση αυτή έτυχε να τραυματιστεί.

Αυτή είναι η αλήθεια και για αυτό οι διαιτητές –και ήταν τρεις- σφύριξαν απλό φάουλ. Κανένας δεν ισχυρίστηκε τίποτα διαφορετικό εκείνη την στιγμή. Επειδή είδα ότι ο τραυματισμός του ήταν άσχημος, πήγα κοντά του για να απολογηθώ, αλλά εκείνος στράφηκε εναντίον μου. Είναι παράλογα όλα όσα ισχυρίζεται. Πάντα ήμουν πιστός και καθαρός παίκτης. Ένας παίκτης που σέβεται τον αντίπαλο και παίζει κοιτώντας την μπάλα.

Πέρυσι τραυματίστηκα σοβαρά παίζοντας με την Βραζιλία και ο τραυματισμός με κράτησε εκτός έξι μήνες. Τότε δεν κατηγόρησα, ούτε έριξα το φταίξιμο σε άλλους ανθρώπους. Νομίζω ότι ο Ζήσης θα έπρεπε να κάνει το ίδιο και να επικεντρωθεί στην αποκατάσταση της υγείας του. Θα πρέπει να σταματήσει να γεμίζει τα ταμπλόιτς, δηλώνοντας ανοησίες».

Σε απόψεις –και δικηγορικές- που φιλοξενούνται στις σελίδες των Καβαλίερς, εκφράζεται η πεποίθηση πως η μήνυση του Έλληνα παίκτη δεν πρόκειται να έχει καμία τύχη.
Alexmei
κοίτα ΜPO.... μπορεί το παιδί να λέει βλακείες και να ζητάει και τα ρέστα από τον Νικόλα αλλά, εντάξει δν είναι συμπεριφορά απλού ανθρώπου να καταδιώκει τόσο έναν άλλον άνθρωπο που σχετικά δν σου έχει κάνει, προσωπικά τίποτα..... πες την γνώμη σου μέχρι ένα σημέιο όμως.... ο Βαρεχάο είναι "ο δολοφόνος με την αφάνα" και δν το ξεχνάει κανένας Έλληνας και πόσο μάλλον ο ίδιος ο Νικόλας. Η δικιά μου γνώμη είναι ότι ο βαρεχάο πρέπει να είναι πολύ ξεφτιλισμένος για να ζητάει από τον Νίκο τα ρέστα και να λέει ότι οι προθέσεις του διεθνή γκάρντ είναι λεφτά... αν είναι λεφτά, να δώσει τα λεφτά που χρειάστηκαν για την επέμβαση έτσι για να έχει κλειστό το στόμα τοθ ο Βαρεχάο και κουρεμένο το μαλλί του...!!
mikri prasini ollandeza
Κουρεύτηκε??!!
Εγώ φυσικά δε συμφωνώ με αυτά που είπε ο βαρεχάος..Ίσως να έχει και κάπου δίκιο και να μην έγιναν έτσι όπως τα είδαμε εμείς και τα ακουσαμε από τον Ζήση...!Όσο να΄ναι όμως δε γίνεται καταλάθως να του προκάλεσε 3πλο κάταγμα στο ζυγωματικό, μια φυσαλίδα και ό,τι άλλο!!Και την αγκωνιά του βαρεχάου δε θα την ξεχάσει ούτε ο Σπανούλης!!Έχασε την παρεούλα του!!Εγώ λέω να σκοτώσουν τον βαρεχάο για παραδειγματισμό!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
milan 7
bball.gif smile.gif Ηρεμήστε και θα έρθει η ώρα της κρίσεως! που θα παει bball.gif bball.gif
Alexmei
QUOTE
Κουρεύτηκε??!!


λέμε τώρα ρε συ....
mikri prasini ollandeza
QUOTE(milan 7 @ Sep 12 2006, 09:09 PM) *
bball.gif smile.gif Ηρεμήστε και θα έρθει η ώρα της κρίσεως! που θα παει bball.gif bball.gif



Όλοι με αυτή την ελπίδα αναπνέουμε tongue.gif tongue.gif αλλά μπορεί να μην έρθει!!! 68.gif
treathitch
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Sep 13 2006, 06:19 PM) *
Όλοι με αυτή την ελπίδα αναπνέουμε tongue.gif tongue.gif αλλά μπορεί να μην έρθει!!! 68.gif

Δεν έχετε άλλη δουλειά να κάνετε; Περιμένετε απλά να δικαιωθεί ο Ζήσης;
mikri prasini ollandeza
Περιμένουμε ΚΑΙ να τιμωρηθει ο Βαρεχάος!!!!! biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Μία διαδικτυακή "δυσφήμιση" ήρθε πάντως tongue.gif.
mikri prasini ollandeza
To'πα σε ένα άλλο φόρουμ και μου κάνει ένας...ναι!Και ξέρω και ποιος το άρχισε αυτό...και μου έβαλε link για ένα φόρουμ που είσαι Dizzy!χεχε...Έχει επιτυχία παντως!!
sofo4
shot.gif Μάθατε τίποτα για την υπόθεση Ζήση- Βαρεχάο? 68.gif
dizzy_fingers
Ο Νίκος Ζήσης την περασμένη εβδομάδα απευθύνθηκε σε μάγο βουντού για να στείλει κατάρες στον Βραζιλιάνο forward, τέτοιες ώστε να του πέσει το σπίτι, να βγει το pin των πιστωτικών του καρτών σε δημοπρασία στο ebay, να χωρίσει με την κοπελιά του (και αυτή να τα φτιάξει με τον καλύτερό του φίλο), να πεθάνει από ακατάσχετη διάρροια το χρυσόψαρό του και να ισιώσουν τα μαλλιά του.
Μη βλέποντας κάποια πρόοδο από αυτές τις πράξεις του, απευθύνθηκε σε πληρωμένο δολοφόνο-κομμωτή ώστε να τελειώσει τη δουλειά.

Από την πλευρά του Βραζιλιάνου δεν έχουμε ούτε νέο...πληροφορίες που τον θέλουν μετανοιωμένο από την απερίγραπτα σατανική πράξη του να έχει κλειστεί σε μοναστήρι στα ορεινά του Ρίο, παραμένουν ανεξακρίβωτες.
Σίγουρο είναι ότι το email του Ζήση είχε κατακλυστεί από απολογητικές επιστολές του Βαρεζάο οι οποίες ως επί το πλείστον ήταν του ύφους: "Ζητάω συγνώμη για το χτύπημα που σου έκανα, δεν το ήθελα και σίγουρα δεν ήταν προμελετημένο.....
....αλλά εσύ σε όλο τον αγώνα με προκαλούσες και με αποκαλούσες "κακό και καλομαθημένο παίχτη του ΝΒΑ" και αυτό με πλήγωσε...και όταν έπεσες με δύναμη στον αγκώνα μου, με πόνεσες πολύ και μου προκάλεσες μία μελανιά εκεί (στέλνω επισυννημένη φωτογραφία του τραυματισμένου μου αγκώνα), αλλά εγώ δεν είπα τίποτα....Ζητάω πάλι συγνώμη και αναγνωρίζω το λάθος μου....αλλά ΕΣΥ φταις"


Κοινώς καμία εξέλιξη ακόμα...
Alexmei
24.gif 24.gif 24.gif
mikri prasini ollandeza
Βρε να δείτε που θα ξεχαστεί η υπόθεση...
liolias
Και γω ετσι πιστευω.Θα το ξεχασουν.
dizzy_fingers
Ο κόσμος ναι.
Ο Ζήσης δε νομίζω να την αφήσει την υπόθεση, και στο κάτω κάτω αυτό μετράει.

Δε χρειάζεται να ασχολείται όλος ο κόσμος με το τί θα γίνει μεταξύ Ζήση-Βαρεζάο. wink.gif
mikri prasini ollandeza
Χαο είναι και όχι Ζαο νομίζω....
dizzy_fingers
Είναι βραζιλιάνικα όμως, όχι ισπανικά.
Δεν ξέρω κατά πόσο το j μεταφράζεται σε χ ή ζ...
Δεν έχει σημασία πάντως πως ακούγεται το όνομά του...
Και στην Ελλάδα πάντοτε θα ακούς διαφορετικές εκδόσεις του ίδιου ονόματος.
mikri prasini ollandeza
Λοιπόν...sportime.gr...οι 2 Θεοί μαζί....Ασρπούλιας και Ζήσης...

Μπασκετούπολη...πάλι αυτοί μαζί....!!!Απολαύστε!!!
NBAholic
QUOTE
Είναι βραζιλιάνικα όμως, όχι ισπανικά.


Τα βραζιλιάνικα είναι ουσιαστικά πορτογαλέζικα. Δεν ξέρω τι παίζει με την προφορά, αλλά μάλλον υπερισχύει το "ζ", αν κρίνουμε κι από άλλα ονόματα με J.
liolias
Τι ασχολειστε με τον γκιοζη ρε παιδια?Βαραζωο θα επρεπε να τον λεγανε.
mikri prasini ollandeza
Άντε να πάρουμε και μια δοσΟΥΛΑ, από Ζήση και ΑσπρΟΥΛΙΑ!!!

Ζήσης-->-->Ασπρούλιας
noumero6
ένα μέρος της συντέυξης του Ζήση θα το δείξει στην Κερκίδα σήμερα...και ολόκληρο αύριο πήρα και κασετούλες τέτοα πραματα αξίζει να μένουν! biggrin.gif
mikri prasini ollandeza
μα φυσικά...εγώ θα είμαι μόνη μου στο σπίτι και επειδή δε με εμπιστεύονται εδώ, έχουμε προγραμματίσει τα video μην χάσουμε ούτε στιγμή!Θα έχει και συνέντευξη του Ντελπιέρο από...τον ΖΗΣΗ!!!!!Τρομερά, τρομερά...!
noumero6
Δεν άντεξε ο Θανασάκης όλα τα μαρτύρησε! τίποτα δεν καταφερε να κρατήσει για έκπληξη!
mikri prasini ollandeza
Mα τέτοια πράγματα γίνεται να κρατηθούνε μυστικά???????
dizzy_fingers
Δεν είδα όλη την εκπομπή σήμερα.
Θα δείξει τίποτα κι αύριο στην μπασκετούπολη?
mikri prasini ollandeza
Σήμερα δεν έδειξε τπτ σπουδαίο...Αύριο είναι το όλο στόρυ...Συντονιστείτε!!!!!
liolias
Τι ωρα ακριβως ειναι η εκπομπη?
mikri prasini ollandeza
4 με κάθε επιφύλαξη...και κρατάει 2 ώρες!!!
mikri prasini ollandeza
Τι να πω...έδωσαν ρέστα....ήταν απλά... Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο Ι ... 77.gif 77.gif 77.gif Όποιος μπορείς να αρθρώσει λέξεις μετά από αυτά που είδε ας τα περιγράψει...Λέτε πως υπερβάλω, ε?Απλά...ήταν κάτι που ήθελα, γι΄αυτό...!!! 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif
liolias
Φοβερος ο Ζησης.Τυχερος παντως ο Ντελ Πιερο.Τσιμπησε και αυτογραφο απο το Νικολα! tongue.gif
anti-stress
Συγκλονιστικός ο Νικόλας... 41.gif

By the way, πολύ ωραία πόλη το Treviso. Γιατί σκέφτεται αν θα μείνει Αθήνα ή Θεσσαλονίκη μετά το τέλος της καριέρας του; Εγώ ψηφίζω δαγκωτό Ιταλία! Πήγα φέτος διακοπές στη Ρώμη και ήταν φανταστικά, οι άνθρωποι υπέροχοι... Άντε να τελειώσω με την κωλο-σχολή να την κάνω από το Ελλαδιστάν! fast.gif

Επειδή, όμως, καθένας με τον πόνο του, ρωτάω: Γιατί η συνέντευξη του Παπαλουκά έπαιξε το Σάββατο και όχι την Κυριακή; Την πρόλαβα στο τέλος, γιατί η μικρή μου αδερφή έβλεπε το Zorro... (Κάπου είδα ένα topic με ενδιαφέρουσες ιδέες για τα μικρότερα αδέρφια... torture.gif )

Μη μας κάνουν τέτοια, δεν προλαβαίνω να βλέπω όλες τις αθλητικές εκπομπές του Σαββατοκύριακου! Οι θεοί του μπάσκετ παρακαλώ να παίζουν στην Μπασκετούπολη!

(Θέλω να shot.gif το Σκουντή...)
mikri prasini ollandeza
Ε μα...τι βαζουν και αυτόν τον Zoro??
Είναι Έλληνας και όσο να΄ναι...Ελλάδα είναι αυτή...το σπίτι μας!
Εγώ την συνέντευξη του παπαλουκά την έχασα τελείως!Τι είπε?τι κάνει?τι ράνει? tongue.gif

(άστον τον Σκουντή στην ησυχία του, αλλιώς θα έχεις να κάνεις μαζί μου... tongue.gif )
anti-stress
Καλά μην ανησυχείτε για το Σκουντή. Δεν πρόκειται να του κάνω τίποτα, ποιος θα περιγράψει Eurobasket 2007, Ολυμπιακούς 2008, κλπ, κλπ; Δεν μπορώ χωρίς τις cult ατάκες του και το λέω ειλικρινά αυτό! biggrin.gif

Η Ελλάδα είναι ωραία, όταν σου έχει λείψει για πολύ καιρό... Όταν τρως όλα τα στραβά της στη μάπα καθημερινά, πίστεψέ με, θες να φύγεις. wink.gif

Όσο για τον Theo δε νομίζω να είπε και τίποτα που να μην το ξέρω ήδη... happy.gif
Aspaki
Σκουντής "μορφή" μερικές φορές μου τη σπάει αλλά οι ατάκες του γράφουν! laugh.gif Την συνέντευξη του Τεο την έχασα αλλά διάβασα μια άλλη στο εθνοσπόρ της Κυριακής.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.