Καλησπέρα σε όλους,το σαιτ το γνωρίζω απο παλιά,είναι με διαφορά η πιο μπασκετική γωνιά στο ίντερνετ & ξέρω πως απευθύνομαι σε ανθρώπους που έχουν το μπάσκετ πολυ ψηλά στην καθημερινότητα τους!! Είμαι ο υπεύθυνος ομάδος που πήρε μέρος στο Εργασιακο Πρωτάθλημα πέρσι και κατέκτησε την 1η θέση στην Α2 κατηγορία Σαββατοκύριακου... Το Εργασιακο πρωτάθλημα απευθύνετε σε εταιρείες και οργανισμούς και φέτος υπήρξε ρεκόρ συμμετοχών με 96 ομάδες..Οι όμιλοι χωρίζονται σε αυτους των καθημερινών και σε αυτους των Σαββατοκύριακων..και τα παιχνίδια γίνονται κανονικά με την παρουσια διαιτητών -κριτών.. Τα ματς διεξάγονται σε κλειστα γήπεδα μπάσκετ στην Αττική... Η δική μου ομάδα έχει έδρα το Σ.Ε.Φ (Ειρήνης και Φιλίας) και πέρνουμε μέρος στους ομίλους του Σαββατοκύριακου,φέτος ΄λογω της κατακτησης του πρωταθλήματος Α2 ,θα πάρουμε μέρος στην Α1... & με την προοπτική αυτή αναζητούμε παιδιά που να γνωρίζουν το άθλημα,μπασκετικούς αθλητικούς και προπάντων ομαδικούς παίκτες για τις θέσεις 3-4-5 (forward-center) ... Δεν θα επισέλθω σε λεπτομέρειες, γνωρίζετε όλοι το τι χρειαζετε μία ομάδα απο το τριαρι της,το τεσσάρι της και το 5αρι... Δεν υπάρχει περιορισμός ηλικίας.. Για οποιονδήποτε ενδιαφέρετε ας απαντήσει εδώ!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.Γιάννης !