Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιωνιος - Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Warrior
Μεγαλο ματς στην Ν.Σμυρνη την Κυριακη(ΕΤ1 6.30μμ.)..

Δυο ομαδες φορμαρισμενες την τελευταια περιοδο,συγκρουονται σε μια μαχη που ο
νικητης θα κανει ενα ακομα βηματακι προς την τετραδα..

Ο Πανιωνιος εχει ξεχασει τι σημαινει ηττα τον τελευταιο καιρο,ενω ο Ολυμπιακος μετα
την σφαλιαρα απο τον Παναθηναικο..φαινεται πως ταρακουνηθηκε..και εφτασε σε δυο
πολυ σημαντικες νικες απεναντι σε ΠΑΟΚ και Μαρουσι.

Εγω παντως δεν θα πονταρα σε αυτο το παιχνιδι..οι δυο αντιπαλοι ειναι ικανοι για το
χειροτερο και το καλυτερο.
IraTmac
τετράδα ο ΟΣΦΠ? blink.gif

όχι κι έτσι ρε Warrior... tongue.gif

πιστεύω οτι ο Πανιώνιος θα πάρει το ματς. peace.gif
Warrior
Κοιτα αν κανει κανα αστειο και κερδισει το ματς αυτο,δεν αποκλειεται καθολου..

Ειναι τοσο ρευστα τα πραγματα,που δεν ξερεις τι θα γινει.
Αν εξαιρεσεις το Μαρουσι,εχουμε και λεμε..

Η ΑΕΚ εχει κανει πολλες γκελες που λογικα θα της στοιχησουν στο τελος.
Ο ΠΑΟΚ ειναι σε περιεργη κατασταση τον τελευταιο καιρο.
Εμεις ειμαστε ικανοι για το καλυτερο και το χειροτερο,μας εχει και μεσα,μας εχει νικησει
και πανω..

Εχει και την ΑΕΚ μεσα..
Εξω εχει Απολλωνα,ΜΕΝΤ,Πανελληνιο και Μαρουσι.

Ειπαμε αν κερδισει...
zoros
Και εγώ συμφωνώ ότι το παιχνίδι είναι δύσκολο και το φοβάμαι πολύ.

Επίσης αν ο Ολυμπιακός το πάρει, όντως μπαίνει δυνατά για τετράδα. Πάντως στους Πανιώνιους επικρατεί συναγερμός (και λόγω ποδοσφαίρου) και το κλειστό προβλέπεται να είναι τίγκα.
Επιβάλλεται να το πάρουμε για να έχουμε ελπίδες για την τετράδα. Πάντως μετά από τις γκέλες του ΠΑΟΚ πιο πολύ φοβάμαι πλέον τον Άρη, λόγω και καλύτερης διαφοράς πόντων.
zoros
Το πήραμε και αυτό το παιχνίδι, αλλά μου άφησε μια πικρή γεύση στο στόμα. Για πολλοστή φορά καταφέραμε να κάνουμε ένα πολύ κακό 3ο δεκάλεπτο και να χάσουμε μεγάλη διαφορά κάνοντας το παιχνίδι ντέρμπυ. Γράφω τα θετικά/αρνητικά:

ΘΕΤΙΚΑ
- Ο κόσμος ήταν όντως πολύ καλός. Είχαμε παλμό και πολύ κόσμο. Το γήπεδο ήταν γεμάτο, όχι όμως "τίγκα".
- Ο Ουότσον αποτελεί σιγουριά κάτω από το καλάθι σε άμυνα και επίθεση. Και αν δεν είχε τον τραυτισμό του πιστεύω ότι δεν θα έκανε και τα λάθη προς το τέλος του αγώνα. Για άλλη μια φορά: Λιανέ από τώρα ανανέωση στον Ουότσον!
- Ο Διαμαντό το πρώτου ημιχρόνου. Στο 2ο έπεσε, αν και παρατήρησα οτι δεν τον πάσαραν. Έπρεπε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και να κάνει μια μεγάλη εμφάνιση για φέτος.
- Ο Ράιτ πιστεύω οργάνωσε καλά και χωρίς λάθη, αποφεύγοντας τις παγίδες του Ολυμπιακού. Σκόραρε επίσης σε κάποιες κρίσιμες στιγμές.
- Ο Σιγάλας τα πήγε αρκετά καλά, έχοντας σταθερή απόδοση χωρίς λάθη.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
- Ότι χάσαμε και πάλι διαφορά, τι άλλο? Και αυτή το φορά δεν είχαμε το άλλοθι της κούρασης των βασικών, αφού το 2ο δεκάλεπτο το βγάλαμε σχεδόν όλο με 2η πεντάδα. Δεν μπορώ να καταλάβω που εφείλεται η χαλαρότητα και συμβαίνει αυτό. Πρέπει πάντως ο Ιωάννου να βρει λύση, γιατί κάποια στιγμή θα την πατήσουμε και θα κλαίμε. Δεν επιτρέπεται στην έδρα σου να χάνεις 15 πόντους διαφορά, χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο, και να κάνεις τα παιχνίδια ντέρμπυ. Το χάσιμο της διαφοράς επιδρά πάρα πολύ και στην ψυχολογία του κόσμου. Επίσης έχουμε πάρει σχεδόν όλα τα παιχνίδια δύσκολα, και αν και είμαστε 3οι στο πρωτάθλημα έχουμε αρνητική συνολική διαφορά πόντων (1417-1442)!!! Πρέπει κάποια στιγμή να κάνουμε μια μεγάλη εμφάνιση, επί δύσκολου αντιπάλου κερδίζοντας με μεγάλη διαφορά. Να σπάσει η καπότα βρε παιδιά!
- Ο Οικονόμου πήρε κάποιες προσπάθειες τραβηγμένες και τις έχασε. Στην επίθεση πάντως που έκαιγε η μπάλα καθάρησε.

Οι τρεις επόμενες αγωνιστηκές είναι οι πιο κρίσιμες: Ηρα έξω, ΠΑΟ μέσα, και ΠΑΟΚ έξω. Με 3/3 νίκες, no comments... Με 2/3 νίκες είμαστε πολύ καλά (ιδίως αν μια νίκη είναι επί του ΠΑΟΚ). Με 1/3 θα μείνουμε σχετικά πίσω με ελαφρυντικό ότι έχουμε σχετικά βατό πρόγραμμα στη συνέχεια. Με καμία νίκη, αντίο τετράδα...
Warrior
To πηρε το ματσακι ο Πανιωνιος..

Εγω δεν εχω πειστει παντως για το αν θα καταφερει να μπει στην τετραδα.
Τα επομενα ματς θα ειναι πολυ σημαντικα και η εξελιξη θα ειναι αυτη που λες φιλε
zoros αναλογα με τα αποτελεσματα που θα ερθουν. wink.gif

Το πιο κρισιμο θα ειναι πιθανοτατα το επομενο με τον Ηρακλη και για ψυχολογικους
λογους και για αγωνιστικους..ειναι το πιο εφικτο,αν μπορει να το πει κανεις αυτο.
Αν το παρετε θα εχετε αλλον αερα στην συνεχεια του πρωταθληματος..
dizzy_fingers
Εγώ αναμένω από τώρα το ντέρμπυ με τον ΠΑΟΚ...
MZ13
Για μένα πολυτιμότερος παίκτης ήταν ο Οικονόμου... μπορεί ο Watson να πήρε την ομάδα πάνω του όταν ισοφάρισε ο Ολυμπιακός, άλλα ο Οικονόμου έκανε πάρα πολλά πράγματα μέσα στο γήπεδο, ειδικά σε τομείς όπου δεν μας έχει συνηθίσει..... έδωσε 5 ασίστς νομίζω και πήρε γύρω στα 10 ριμπάουντς, με 4-5 επιθετικά - και τα οποία ήταν και καλάθια, με μερικά να συνοδεύονται και απο φάουλ.... wink.gif

Εβαλε και τα ποντάκια του, δεν πλησίασε βέβαια τον μέσο όρο του, άλλα αν το έκανε αυτό κάθε βραδυά, ο μέσος όρος του συνεχώς θα ανέβαινε.... tongue.gif

Πάντως περίμενα ποιο άνετη νίκη του Πανιωνίου.... μέσα στην έδρα του είναι άπο τις ποιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος.... wink.gif
IraTmac
3 αγώνες φωτιά για τον Πανιώνιο! δυστυχώς βλέπω να παίρνει χαλαρά τον πρώτο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.