Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2013-2014 NBA Rookie of the Year
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
duncan21
Δεν έβαλα Bennett αν και στηρίζω.Παρακαλώ να είστε αντικειμενικοί,μη δω αναλογία ψήφων 50/1 στο Kounmpo-Oladipo.
Magnus92
QUOTE(duncan21 @ Jan 19 2014, 21:06 ) *
Παρακαλώ να είστε αντικειμενικοί,μη δω αναλογία ψήφων 50/1 στο Kounmpo-Oladipo.


Να βαλουμε Περο Αντιτς τοτε;
duncan21
QUOTE (Magnus92 @ Jan 19 2014, 21:11 ) *
Να βαλουμε Περο Αντιτς τοτε;

Δε θα σου πω εγώ τι θα ψηφίσεις αλλά νομίζω ότι ο Pero είναι μια εξαιρετική επιλογή συναρτήσει της ηλικίας του,του ρεκόρ της ομάδας του και των τατουάζ του.
SG3ptshooter
QUOTE(duncan21 @ Jan 19 2014, 21:06 ) *
Δεν έβαλα Bennett



http://www.basketball-reference.com/play-i...er_by=pts_per_g
Οι 3 rookies που παίζουν πάνω από 30 λεπτά* είναι και οι 3 rookies που σκοράρουν διψήφιο μέσο όρο πόντων.
Αντιπαθώ MC-Will. Ο Dipo ακόμα έχει δρόμο να γίνει αυτό που θέλουν οι Magic. O Trey είναι ένας από μας και παίρνει την ψήφο.

*τέταρτος σε λεπτά, 25, ο Kentavrios κι όλο περιμένω σε παιχνίδι που μοιάζει χαμένο να κάνει κάτι που να αγγίζει το μεγαλείο του δικού μου.
Magnus92
QUOTE(duncan21 @ Jan 19 2014, 21:14 ) *
Δε θα σου πω εγώ τι θα ψηφίσεις αλλά νομίζω ότι ο Pero είναι μια εξαιρετική επιλογή συναρτήσει της ηλικίας του,του ρεκόρ της ομάδας του και των τατουάζ του.



Το ρεκορ απευθυνεται στην πεθαμενη ανατολη, και τον Περο δεν τον λες και καθοριστικο γραναζι στην μηχανη των Χοκς...

Οκ, το τατουαζ προσθετει ποντους αντικειμενικοτητας, αλλα και παλι δεν....




ΥΓ τελεια η εικονα στην υπογραφη Ντουγκα 19.gif
duncan21
QUOTE (Magnus92 @ Jan 19 2014, 21:22 ) *
Το ρεκορ απευθυνεται στην πεθαμενη ανατολη, και τον Περο δεν τον λες και καθοριστικο γραναζι στην μηχανη των Χοκς...

Οκ, το τατουαζ προσθετει ποντους αντικειμενικοτητας, αλλα και παλι δεν....




ΥΓ τελεια η εικονα στην υπογραφη Ντουγκα 19.gif

Με Horford εκτός έχει 8.6 pts-4.8 rebs-1.2 asts και 45.5% στα τρίποντα σε 22.8'.Αν μη τι άλλο δεν τα πάει κι άσχημα.

Το facepalm του Μύθου έχει να κάνει με τα quotes της υπογραφής μου κι όχι με την πορεία των Lakers.He'll be back bitches,μη χαίρεστε.
Magnus92
QUOTE(duncan21 @ Jan 19 2014, 21:30 ) *
Με Horford εκτός έχει 8.6 pts-4.8 rebs-1.2 asts και 45.5% στα τρίποντα σε 22.8'.Αν μη τι άλλο δεν τα πάει κι άσχημα.

Το facepalm του Μύθου έχει να κάνει με τα quotes της υπογραφής μου κι όχι με την πορεία των Lakers.He'll be back bitches,μη χαίρεστε.


οπως και να 'χει , πορεια για ROY δεν εχει... σορρυ...

Τον Giannis απο την αλλη μη σου φανει και τοσο περιεργο να τον δεις στο τελος να παιρνει τον ... τιτλο, ειδικα αν συνεχισει στο επιπεδο που ειναι αυτη τη στιγμη και λιγο παραπανω, παρολη την παρωδια που λεγεται Μπακς φετος...
Εχει το potential και γενικα ενα στυλ παιχνιδιου που αρεσει στα Αμερικανακια...



Οσον αφορα τον Μυθο , δεν με ενοιαξε καν να δω τα quotes .... Μονο που βλεπω τα μουτρα του, το σκορ απο κατω και σκεφτομαι την βαθμολογια με κανει να κοιμαμαι λιγο πιο χαρουμενος banana.gif
jasonick
Στηρίζουμε Burke αν και ο MCW δύσκολα θα το χάσει.

Περιμένουμε πάντως άνοδο του Olynyk (που τον είχα στην preseason φαβορί για ROY) με την επάνοδο του καλύτερου pg του NBA αλλά και άνοδο McCollum. Να δούμε και λίγο Len που ακόμα δεν είναι 100 %.

Δεν περίμενα τόσο καλό τον Γιάννη, που δεν θα τον έβαζα φέτος στο top 3, αλλά σίγουρα έχει δείξει το μεγαλύτερο upside από όλους. Ο Adams είναι ευχάριστη έκπληξη και αυτός, αλλά η παρουσία του Perkins σίγουρα τον δείχνει καλύτερο από ότι είναι. tongue.gif Ο Larkin στις ολιγάλεπτες εμφανίσεις του έχω να πω ότι επιθετικά μου αρέσει.

Απογοητεύση σίγουρα οι Porter και Bennett. Δεν βάζω τον McLemore γιατί δεν ταιριάζει τόσο καλά με το ρόστερ των Kings και τους τόσους σκόρερ που έχουν μαζέψει και από τον Zeller (ο οποίος χάνει στο νήμα το βραβείο του ομορφάντρα από τον Crabbe) περίμενα κάτι παραπάνω αν και έχει μπροστά του τον ΑΡΧΟΝΤΑ Νότη McBob.

Ο Antic δεν είναι άτομο της regular, και θα το δείτε όταν αποκλείσει μόνος του τους Heat σε 6 παιχνίδια έχοντας 18 πόντους και 44 % στα τρίποντα. tongue.gif

Α, και περιμένω post Νούντιου να μας εξηγήσει σε post 90 σειρών για ποιο λόγο πρέπει να είναι ο Solomon Hill υποψήφιος για ROY. tongue.gif
Quincy
Αντικειμενικά είναι οι 3 που αναφέρει κι ο sg. Εγώ αν και δεν έχω δει πάνω 7-8 παιχνίδια τους θα ψηφίσω Burke λαμβάνοντας υπόψιν κι ότι παίζει σε ομάδα της Δύσης.
SteveNashidis
O Oladipo είναι εξαιρετική επιλογή για μια ομάδα που επιδιώκει "τον rookie" που θα αλλάξει την αγωνιστική της κατάσταση οπότε θα επέλεγα αυτόν .

Ο MCW έχει τα στατιστικά με το μέρος του που μπορεί να τον ευνοήσουν στην κατάκτηση του ROY αλλά δεν με πείθει και πολύ.

Ο δικός μας ο Γιάννης πρέπει να ανεβάσει και άλλο την απόδοση του ώστε να καθορίζει και τα αποτελέσματα της ομάδας του,να γίνει δηλαδή βαρόμετρο.

Συμπάθεια μεγάλη για μένα ειναι το πουλέν μου ο Hardaway ! Περιμένω πολλά απο αυτόν και πιστευω μπορεί ! Μένει να το δείξει.

Ψήφο στον Ολαντίπο λοιπόν αφού ο Λεν του φοίνιξ πετάει χαρταετό ! :Ρ
Rated: (en)joy
QUOTE (jasonick @ Mar 18 2014, 19:42 ) *
Δεν ξέρω αν έχει πέσει σε rookie wall ο MCW ή φταίει το ότι παίζει με συμπαίκτες με κάτι D Leaguers αλλά πλέον έχει μια σημαντική πτώση. Επιρρεπής στο λάθος (4.8 λάθη το Φλεβάρη και το Μάρτη), το fg % έχει φτάσει πλέον κάτω από το 40 % και σαν #1 δεν μπορεί να λειτουργήσει, ενώ προηγουμένως με Turner, Hawes κάτι γινόταν.

Πάντως είτε βγει ROY ο MCW είτε ο Oladipo σε κάθε περίπτωση ο φετινός RΟΥ θα έχει κάνει μια απ'τις χειρότερες σεζόν των τελευταίων ετών απ'όσους πήραν το βραβείο..από πρόσφατες θα έλεγα ότι μπορεί να συγκριθεί με αυτήν του Okafor και ακόμα και αυτή είναι σχεδόν μια 10ετία πίσω. Βέβαια εδώ που τα λέμε το περσινό ντραφτ δεν ήταν και κάτι το ιδιαίτερο για να περιμένουμε και κάτι ανάλογο...
aegeansheed
Shooter/slasher/dunker and he got that fatherspective goatee. Δεν είναι ότι γουστέρνω λιγότερο Ήζη ή δε βλέπω το potenza σε MCW και Ντίπαρο. Είναι που αντικειμενικά δεν βλέπω κάποιον να ξεχωρίζει φέτος τρελά και πάω με το personal like.
Rated: (en)joy
Τελειωσε η regular season και μεσα σε αυτην την πολυ μετρια χρονια -για επιπεδο παικτων που διεκδικουν το ROY award- νομιζω οτι ο καλυτερος ολων -αν και με βραχεια κεφαλη- ηταν ο MCW. Ενδεικτικο της φετινης μετριοτητας οτι κανενας rookie δεν εφτασε το 16 per κατι που συμβαινει μολις για 5η φορα απ'το 80:
http://www.basketball-reference.com/play-i...order_by=season
Παρολο που ο Oladipo ειχε λιγο καλυτερα ποσοστα το γεγονος οτι ο MCW ηταν πρωτος αναμεσα στους rookies σε pts, reb ast και stl (ακομα και στα blocks βρισκεται στο top-10 !! ) νομιζω αρκει για να υπερκαλυψει την οποια διαφορα. Τωρα για το ρεκορ της ομαδας του ναι μεν το Ορλαντο εκανε μερικες νικες παραπανω αλλα αφενος ο Oladipo ηταν σε ομαδα με καλυτερο υλικο αφετερου οι φετινοι sixers πραγματικα αποψιλωθηκαν βλ. καποιοι περιεργοι τραυματισμοι του MCW αλλα και ανελεητο tanking μιας και δεν διστασαν να κανουν trade τους Hawes και Turner προκειμενου να πατωσουν ακομη περισσοτερο. Οσον αφορα τον Burke θεωρω οτι ειναι στην τριτη θεση και γενικα συμφωνω απολυτα με τα αποτελεσματα του poll για τις 3 πρωτες θεσεις.
ΥΓ. Εδώ και το rookie ladder για οποιον ενδιαφερεται.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.