Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Φενερμπαχτσε
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
T.W.Is.M.
vs

Παρασκευη 3/1 21:30 ΔΤ

Μια εβδομαδα πριν ο Ολυμπιακος ηταν αηττητος. Τωρα εχει ηδη χασει εναν τιτλο και βρισκεται σε μειονεκτικη θεση για το δευτερο. Με σκοπο λοιπον να μη βρεθει σε αντιστοιχη μειονεκτικη θεση και για τον τριτο, υποδεχεται τη Φενερμπαχτσε στην πρεμιερα του τοπ 16. Πριν απο οτιδηποτε αλλο ας δουμε το ροστερ των Τουρκων:

No. Player Country Pos. Height Born
4 McCALEBB, BO USA Guard 1.83 1985
7 ONAN, OMER Turkey Guard 1.94 1978
8 BJELICA, NEMANJA Serbia Forward 2.09 1988
9 ERMIS, BARIS Turkey Guard 1.94 1985
10 MAHMUTOGLU, MELIH Turkey Guard 1.91 1990
11 KLEIZA, LINAS Lithuania Forward 2.03 1985
12 TURKYILMAZ, IZZET Turkey Forward 2.10 1990
13 VIDMAR, GASPER Slovenia Center 2.10 1987
17 OLMAZ, AYBERK Turkey Forward 2.07 1996
21 SAVAS, OGUZ Turkey Center 2.13 1987
22 ZORIC, LUKA Croatia Center 2.11 1984
25 SIPAHI, KENAN Turkey Guard 1.97 1995
33 BIRSEN, JAMES METECAN Turkey Forward 2.03 1995
41 KARAMAN, ILKAN Turkey Forward 2.05 1990
44 BOGDANOVIC, BOJAN Croatia Forward 2.00 1989
55 PRELDZIC, EMIR Turkey Forward 2.06 1987
Head Coach
OBRADOVIC, ZELJKO Serbia


Highlight του ροστερ βεβαια η παρουσια του Ζελικο Ομπραντοβιτς στον παγκο. Κατα κοινη ομολογια ο Ζοτς ειναι αυτος που εχει μεταμορφωσει την περσινη ασοβαρη και αναξιοπιστη Φενερμπαχτσε σε μια ομαδα που πηρε την πρωτη θεση στον πιο δυσκολο ομιλο της κανονικης περιοδου. Σ αυτο βοηθησαν βεβαια και οι καλοκαιρινες μεταγραφες των Κλειζα, Ζοριτς, Μπιελιτσα, οι οποιες ενισχυσαν σημαντικα την ομαδα. Το παιχνιδι ειναι πολυ κρισιμο απο καθε αποψη. Κατ αρχην ειναι πρεμιερα και καθε ομαδα που θελει να εχει υψηλους στοχους πρεπει να ξεκινα με νικη. Δευτερον, ειναι εντος εδρας παιχνιδι, απ αυτα που δεν πρεπει να χαθουν. Ειναι η ευκαιρια να ξεχαστουν οι ηττες απο Παναθηναικο(ΟΚ, ενα κυπελλο ηταν, το ειχαμε χασει και τα 2 προηγουμενα χρονια, ενω το πηραμε τις χρονιες που χασαμε το πρωταθλημα) και ΚΑΟΔ(ναι μεν χασαμε το πλεονεκτημα εδρας, αλλα δεν το ειχαμε και ποτε, απλα το κυνηγουσαμε). Μπορει να ηρθαν οι ηττες στην Ελλαδα, αλλα στην Ευρωλιγκα ο Ολυμπιακος ειναι ακομα αηττητος. Αυτο το αηττητο πρεπει λοιπον να υπερασπιστει. Πανω απ ολα αυτα ομως ειναι ενα παιχνιδι που μετραει ιδιαιτερα στις 14 αγωνιστικες αυτου του δυσκολου ομιλου. Αντιμετωπιζουμε εναν αμεσο ανταγωνιστη για την προκριση και τις υψηλες θεσεις και χρειαζομαστε τη νικη. Η αληθεια ειναι οτι εχουμε πιο πολλα να χασουμε με ηττα παρα να κερδισουμε με νικη. Οσο ομως κερδιζουμε τετοια παιχνιδια με πιο πολλη ζημια παρα κερδος, τοσο πλησιαζουμε να παιξουμε παιχνιδια που το πιθανο κερδος της νικης θα ειναι μεγαλυτερο απο τη ζημια της ηττας.
Αν και δε συνηθιζω να κανω προβλεψεις στο εισαγωγικο ποστ, εδω αν πω οτι ειμαι αισιοδοξος, θα πω ψεματα. Δε μου αρεσει η εικονα της ομαδας τον τελευταιο καιρο και δεν υπαρχει διαρκεια στο παιχνιδι της απο το ματς με τη Γαλατασαραι. Στο αγωνιστικο κομματι αυτο που θελω να δω ειναι να μη χαθουν παλι ολα τα ριμπαουντ. Απο εκει πιστευω οτι θα ξεκινησει η βελτιωμενη εμφανιση, καθως αυτα ηταν που στοιχισαν πολυ και στις 2 ηττες. Τωρα αν η νικη ερθει και με ανατροπη παλι, δε θα δυσαρεστηθω, αφου κατι τετοιο θα διασκεδασει πραγματικα τις εντυπωσεις.

Στο καθιερωμενο ρετρο βιντεο εχουμε μια πηγη εμπνευσης: το πρωτο εντος εδρας αγωνα μιας πορειας προς την κατακτηση του κυπελλου.


και ενα μικρο μαθημα ιστοριας-υπενθυμιση:οταν η Φενερμπαχτσε ηταν ακομα Ουλκερ.
mixalisgate7
Δύσκολο το ματς και το γεγονός οτι οι Λο και Πέτγουεϊ έχουν προβλήματα τραυματισμών κάνουν δυσκολότερα τα πράγματα.Το κλειδί για να κερδίσουμε ένα πάρουμε τα ριμπάουντ και να περιορίσουμε την δημιουργία του Preldzic.
erwi grey
Προσωπικα δεν βλεπω να κερδιζουμε γιατι απλα η φενερ εχει καλυτερους παικτες, τωρα οσον αφορα την ομαδα νομιζω επειδη εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για τους νεους παικτες ο ντανστον δεν ειναι χαινς ο λοτζεσκι δεν ειναι παπανικολαου καλοι αλλα οχι σε αυτο το επιπεδο ειδικα για τον λοτζεσκι αμφιβαλλω για το ποσο θα βοηθησει στα κρισιμα παιχνιδια απο δω και περα, για τον μπεγκιτς, οσο τραγικος εμφανιζεται αλλο τοσο τραγικος ειναι και ο Μπαρτζωκας που τον επελεξε και δεν τον εμπιστευεται εγω παντως απο την ομαδα δεν περιμενω παλι κατακτηση της ευρωλιγκας και στατιστικα δεν ταιριαζει.

ΥΓ Περιμενα οπως και πολλοι φετος η ομαδα να μην εξαρταται απο τον Σπανουλη και το ειδαμε και στην πραξη αλλα νομιζω οτι πρεπει ο κοουτς να ακολουθησει τις προηγουμενες χρονιες σαν οδηγο για τον ρολο του Σπανουλη στο παιχνιδι για τις επιτυχιες. Καλη χρονια
akratacity
QUOTE (erwi grey @ Dec 31 2013, 00:15 ) *
Προσωπικα δεν βλεπω να κερδιζουμε γιατι απλα η φενερ εχει καλυτερους παικτες, τωρα οσον αφορα την ομαδα νομιζω επειδη εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για τους νεους παικτες ο ντανστον δεν ειναι χαινς ο λοτζεσκι δεν ειναι παπανικολαου καλοι αλλα οχι σε αυτο το επιπεδο ειδικα για τον λοτζεσκι αμφιβαλλω για το ποσο θα βοηθησει στα κρισιμα παιχνιδια απο δω και περα, για τον μπεγκιτς, οσο τραγικος εμφανιζεται αλλο τοσο τραγικος ειναι και ο Μπαρτζωκας που τον επελεξε και δεν τον εμπιστευεται εγω παντως απο την ομαδα δεν περιμενω παλι κατακτηση της ευρωλιγκας και στατιστικα δεν ταιριαζει.

ΥΓ Περιμενα οπως και πολλοι φετος η ομαδα να μην εξαρταται απο τον Σπανουλη και το ειδαμε και στην πραξη αλλα νομιζω οτι πρεπει ο κοουτς να ακολουθησει τις προηγουμενες χρονιες σαν οδηγο για τον ρολο του Σπανουλη στο παιχνιδι για τις επιτυχιες. Καλη χρονια

ενω τα προηγουμενα χρονια βασει στατιστικων ημασταν ακλονητο φαβορι
erwi grey
QUOTE(akratacity @ Dec 31 2013, 06:29 ) *
ενω τα προηγουμενα χρονια βασει στατιστικων ημασταν ακλονητο φαβορι


Συμφωνω αλλα και φετος παει πολυ...

Παρεπιπτοντως μπραβο ωραιο βιντεακι με αντε μενσα ρομπινσον, περιεργες εποχες
akratacity
πολυ δυσκολο παιχνιδι κυριως λογω της παρουσιας του ομπραντοβιτς ο οποιος ειναι σε θεση να εκμεταλλευτει ολες τις αδυναμιες μας

αν υποθετικα παιζαμε με την μπαρτσελονα θα ημουν αρκετα αισιοδοξος

παντως οι δυο ηττες εχουν αντιστρεψει εξ ολοκληρου το κλιμα αισιοδοξιας που υπηρχε κατι που θεωρω οτι απο τη μια ειναι καλο γτ θα συσπειρωθει η ομαδα

αλλα υπαρχει και ο κινδυνος να αυξηθει η πιεση για το αποτελεσμα

παιχτες-κλειδια θα ειναι ο πριντεζης (πρεπει να ποσταρει τον μπιελιτσα και να παιξει απο εξω προς τα μεσα τον κλειζα)

και ο σλουκας ο οποιος ελλειψει λο θα πρεπει να δωσει βοηθειες στον σπανουλη που θα εχει αντιμετωπισει πεδουλακη και απο τον ζοτς

ο κατσιβελης πρεπει να αρπαξει την ευκαιρια που του παρουσιαζεται...
yorgos
Είμαι από αυτούς που πιστεύουν πως ο Ολυμπιακός έχει σαφως καλύτερο ρόστερ από τη Φενέρ. Ειδικά μέσα στο ΣΕΦ και μετά από αφυπνιστικές ήττες, προβλέπω μια επικράτηση όχι εύκολη, αλλά καθαρή.
erwi grey
QUOTE(akratacity @ Dec 31 2013, 07:08 ) *
ο κατσιβελης πρεπει να αρπαξει την ευκαιρια που του παρουσιαζεται...

Δεν θα την αρπαξει γιατι δεν θα τον χρησιμοποιησει... το πολυ κανα διλεπτο κλασικα....
rchos
Ας αρπάξει την ευκαιρία πρώτα όταν παίζει με τον ΚΑΟΔ και μετά να αρπάξει και την άλλη με την ομάδα του Ομπράντοβιτς.


Άντε επιτέλους να πάμε ΣΕΦ.
Προβλέπεται και κοσμοσυροή μεγαλύτερη από κάθε φορά φέτος.
Έχουμε άσχημο ποσοστό σε παιχνίδια στο ΣΕΦ που μαζεύεται περισσότερος κόσμος από ότι συνήθως.

Γενικά η Φενερ έχει μικρό ρόστερ αλλά αυτοί οι λίγοι παίχτες είναι πολύ καλοί.Θεωρώ κρίσιμο να κοπεί η δημιουργία στον Πρέλτζιτς και δεν ξέρω πως θα βγει το προσωπικό μαρκάρισμα πάνω του.
Η Φενερ έχει παίξει πολύ περισσότερα δυνατά παιχνίδια από εμάς φέτος με ανάμικτα αποτελέσματα η αλήθεια είναι.

Γενικά με φοβίζει πολύ η αναταραχή στο ΣΕΦ σε περίπτωση που δεν ξεκινήσει σωστά το παιχνίδι.
Θεωρώ δεδομένο το πολύ καλό κλείσιμο του Σπανούλη από τον Ομπράντοβιτς οπότε αναμένω από άλλους παίχτες να σηκώσουν το βάρος στο σκοράρισμα εκτός αν μπαίνουν πάλι τα 8μετρα σουτ του αρχηγού.

Θέλω παιχνίδι δυνατό από Σλούκα πάντως.Αυτό το τοπ 16 πρέπει να είναι δικό του.
GK_23
Εκτός ο Λο, εκτός ο Πέτγουει, διάστρεμμα ο Κατσίβελης, μάλλον δεν παίζει ούτε αυτός...
manj13
QUOTE(GK_23 @ Dec 31 2013, 14:47 ) *
Εκτός ο Λο, εκτός ο Πέτγουει, διάστρεμμα ο Κατσίβελης, μάλλον δεν παίζει ούτε αυτός...


Eεεεεεε, ΔΕΝ παιζει!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ο Ζοτς κανει βουντου!! w00t.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(rchos @ Dec 31 2013, 13:49 ) *
Γενικά με φοβίζει πολύ η αναταραχή στο ΣΕΦ σε περίπτωση που δεν ξεκινήσει σωστά το παιχνίδι.
Θεωρώ δεδομένο το πολύ καλό κλείσιμο του Σπανούλη από τον Ομπράντοβιτς οπότε αναμένω από άλλους παίχτες να σηκώσουν το βάρος στο σκοράρισμα εκτός αν μπαίνουν πάλι τα 8μετρα σουτ του αρχηγού.

Θέλω παιχνίδι δυνατό από Σλούκα πάντως.Αυτό το τοπ 16 πρέπει να είναι δικό του.


Στο παρελθόν είχε και τα σουτ του Μάντζαρη.Μπορεί να το επιλέξει πάλι.

Πάντως αρχίζουν και μαζεύονται πολλές απουσίες...
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 31 2013, 12:49 ) *
Γενικά η Φενερ έχει μικρό ρόστερ αλλά αυτοί οι λίγοι παίχτες είναι πολύ καλοί.Θεωρώ κρίσιμο να κοπεί η δημιουργία στον Πρέλτζιτς και δεν ξέρω πως θα βγει το προσωπικό μαρκάρισμα πάνω του.


Να τολμησω να πω ποιος θα μπορουσε κατα τη γνωμη μου να τον μαρκαρει? Αστο γιατι δε νομιζω να το δουμε.
Να δω το τρικ να εναλλασσουν ρολους το 3αρι και το 4αρι σε αμυνα και επιθεση και θα μετανοησω κι εγω... wink.gif
bbplayer
Kαθαρά μπασκετικά και άσχετα με οπαδικές προτιμήσεις , νομίζω ότι είναι το πιο ενδιαφέρον ματς της αγωνιστικής. Παρά τον τραυματισμό του Λο , βλέπω να έχει ακόμα το πάνω χέρι στην περιφέρεια ο Ολυμπιακός, καθώς Μακάλεμπ και Μαχμούτογλου προβλέπω να ζοριστούν ιδιαίτερα.
Χαμηλά ναι μεν οι ψηλοί του Ολυμπιακού φαίνονται εκτός φόρμας αλλά και της Φενέρ δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Λογικά εκεί θα το πάει το ματς ο Μπαρτζώκας για να τους φθείρει μια και ο Σαβάς δεν πρέπει να έχει πατήσει παρκέ φέτος.

Το σταυρόλεξο για τον Ολυμπιακό είναι τα 3αρο4άρια της καθώς αρκετές φορές τους βάζει όλους μαζί (Μπογκ-Πρελ-Μπιελ) "μπερδεύοντας" ρόλους καθώς το πόσο και πώς θα χρησιμοποιήσει τον Κλέιζα (που μέσα στη Μόσχα καθάρισε)

Λογικά το ματς που έδωσε με τη Μπάρτσα θα είναι οδηγός για Μπαρτζώ , μια και εάν κρατήσεις τον Μπογκάνοβιτς χαμηλά στο σκοράρισμα, οι άλλοι πελαγώνουν σχετικά εύκολα. Είναι και θέμα μέρας πάντως.

Πάντωσε σε μένα δε μου κάνει καμια εντύπωση που δεν έκανε καμια μεταγραφή η Φενέρ για να ενισχυθεί. Δεν τα γουστάρει κάτι τέτοια ο Μεγάλος
anton2
Ο Ολυμπιακός μετά από τις τελευταίες κακές εμφανίσεις-στραβοπατήματα (κακώς το πήρε βαραίως που έχασε από τον ΠΑΟ σε ένα ΟΑΚΑ που έμοιαζε με Βελιγράδι) είναι στη θέση που ήταν ο ΠΑΟ πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Αν κερδίσει ένα τόσο δύσκολο παιχνίδι θα είναι εκεί που ξεκίνησε και μάλλον καλύτερα.

Με εκνευρίζει που όλοι θεωρούν την Φενερ και τον Ομπράντοβιτς ανίκητους δείχνοντας τόσο σεβασμό. Μην ξεχνάμε ότι οι ομάδες του έχουν καλά ρόστερ και όχι ρολίστες. Όχι ότι δεν είναι καλός αλλά να μην τον θεοποιούμε κιολας ενώ έχει στην ομάδα του 3 σκόρερς επιπέδου Σπανούλη.

Ας μην φοβάται η ομάδα και ας παίξει μυαλωμένα και δυνατά. Και να δείχνουν όλοι επιείκια σε μια ομάδα (τον Ολυμπιακό) με τόσους νέους παίκτες (την μισή ομάδα ουσιαστικά).

qspock
Συμφωνω πως ο Ομπραντοβιτς περισσοτερο φοβιζει το μυαλο τους αντιπαλους παρα είναι η ομαδα του στην πραγματικοτητα τοσο τρομερη... Εχει αδυναμίες, ΔΕΝ είναι αχτυπητη. Το πρόβλημα του Ολυμπιακου είναι η κακη ψυχολογια μετα και την ηττα από τον ΚΑΟΔ, ενώ πλεον εχει ουσιαστικο πρόβλημα στα γκαρντ αν δε παιξουν Λο και Κατσιβέλης... Ας κοιταξει τον εαυτο του, αν είναι αυτος που πρεπει η νικη θα ερθει μονη της. Δεν ερχονται οι Μαϊάμι Χιτ να παιξουν...
Quincy
Όπως πολύ σωστά είπε ο bbplayer οδηγός (για κάθε αντίπαλο της Φενερ) είναι το ματς με την Μπάρτσα και δύο βασικά πράγματα :

1. Περιορισμός του Μπογκντάνοβιτς

2. Ριμπάουντ !!!!

Για το πρώτο δεν περιμένω να εξαφανίσουμε τον Μπογκντάνοβιτς, αλλά ούτε περιμένω να βάλει 25-30π. Το δεύτερο προβληματίζει αρκετά, και οι ψηλοί μας δεν είναι σταθεροί αυτόν τον καιρό αλλά διάολε, απέναντι στον Βίντμαρ και τον Ζόριτς και τον Κλέιζα ΠΡΕΠΕΙ να κερδίσεις τα ριμπάουντ!!!

Περιμένω Ντάνστον και Πρίντεζη να μαζέψουν και αρκετά επιθετικά. Θα βοηθήσουν πάρα πολύ ψυχολογικά αλλά και σε πόντους/φάουλ.
rakos
δεδομενου οτι ο Περπε θα παρει αρκετο χρονο στο 4 αφου λειπει ο Κιαμος, ειμαι περιεργος ποσους ποντους θα φαμε απο το Μπογντανοβιτς με το Λοτζεσκι πανω του
Reggie Miller #31
Το να κερδίσουμε εύκολα αποκλείεται!Η Φενέρ έχει δείξει ότι είναι καλή ομάδα.Εγώ θέλω να δω πως θα αντιδράσει η ομάδα στις ήττες και στην αμφισβήτηση που ξεκίνησε πάλι.Θέλω να την δω να μπει μέσα και να παίξει δυνατά.

Από 'κει και πέρα θα χειροκροτήσουμε Λίνας,θα αποδοκιμάσουμε Ζοτς και όλα καλά! smiley.gif
frenchman7
sold out

Πάμε για το πρώτο πάρτυ στο Σεφ! Ξεκινάμε με πολύ δύσκολα αλλά θέλω να πιστεύω πως αυτή η ομάδα έχει
διατηρήσει τον χαρακτήρα της και και θα εμφανιστεί καμικάζι σήμερα!

Ο Σλούκας έχει παράδοση με Τούρκικες ομάδες και πρέπει να κάνει μεγάλο παιχνίδι.
Τελικά Κατσίβελης-Πετγουει θα παίξουν?

ΥΓ: Με την Γαλατά έπεφτε ξύρισμα από την τροχαία γύρω από την λιμνούλα οπότε το νου σας
rankin
Σπουδαίο τεστ το σημερινό για να κρίνουμε το μέταλλο της ομάδας ...
Σπουδαίο επίσης αν θέλουμε να ξεκινήσουμε το τοπ16 με νίκη απέναντι σε ομάδα που διεκδικεί και αυτή πολλά πράγματα φέτος...

Γενικά, παρότι ειναι μόλις 3 Γενάρη, είναι για μένα ενα απο τα μεγάλα παιχνίδια αυτής της χρονιάς ..
Η ομάδα είναι ουσιαστικά αλλαγμένη κατα το ήμισυ απο την περσινή (και προπέρσινη) και μένει να δουμε σε ενα μεγάλο παιχνίδι, αν μπορεί να πατήσει στα βήματα της ομάδας που πήρε δυο ευρωπαικά στη σειρά, ή αν εν τέλει δεν θα πρέπει οι φιλοδοξίες μας να ειναι φέτος και τόσο ψηλές...
Όχι οτι ολα αυτά θα φανουν απο ενα παιχνίδι, αλλά κακά τα ψέματα, χαρακτήρα και ψυχολογία σε αυτούς τους αγώνες χτίζεις και οχι απέναντι στη Ζιελόνα Γκόρα.
Reggie Miller #31
Ας κάνει ένα δώρο ο Σίμονς στον εαυτό του σήμερα που έχει γενέθλια!!! rolleyes.gif
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jan 3 2014, 19:49 ) *
Ας κάνει ένα δώρο ο Σίμονς στον εαυτό του σήμερα που έχει γενέθλια!!! rolleyes.gif

Θα πάει για σουβλάκια στο Σάββα μετά το παιχνίδι
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Jan 3 2014, 20:24 ) *
Θα πάει για σουβλάκια στο Σάββα μετά το παιχνίδι



Αν κερδίσουμε και κάνει μια τίμια εμφάνιση,ας φάει και ολόκληρο γουρουνόπουλο,δε θα με πειράξει καθόλου! smiley.gif
rankin
Ειχα ξεχασει οτι τα "δυναμικά" hedge στην ευρωλιγκα σφυριζονται φαουλ!
T.W.Is.M.
Μονο με αιμα παιρνουν φαουλ οι Τουρκοι...
Zoys
Είδατε όταν κλείσει το rotation πόσο εύκολα γίνονται τα πράγματα στην επίθεση. Μετά τον Πεδουλάκη και ο Μπαρτζώκας απελευθερώθηκε. smiley.gif

Προσοχή στην άμυνα τώρα!
Dred11
Αν και Παναθηναϊκός, επιθυμώ να ρίξει ο Ολυμπιακός μια σαραντάρα στο κεφάλι απόψε στην Φενέρ. Πιστεύω ότι αυτό συμφέρει και τον Παναθηναϊκό έτσι όπως πιστεύω ότι θα πάει ο όμιλος.
bbplayer
Πολύ καλό μπάσκετ μέχρι τώρα από τον Ολυμπιακό . Και όμορφο. Ρίσκο πολύ που δε δικαιώθηκε μέχρι τώρα η άμυνα του Μακάλεμπ πάνω στον Σπαν. Ρόμπα τον έχει κάνει.
Νωθρή πολύ η Φενέρ. Οι διαιτητές δεν έχουν πάρει τη μπάλα να σκοράρουν στο καλάθι των Τούρκων, ακόμα.
yorgos
Το βραβείο της πιο υπερτιμημένης ομάδας της Ευρωλίγκας το δίνω στη Φενέρ. Τη βλέπω να φεύγει με εικοσάρα στο κεφάλι σήμερα, η έλλειψη αθλητικότητας είναι εμφανέστατη.
rankin
QUOTE(bbplayer @ Jan 3 2014, 21:52 ) *
Οι διαιτητές δεν έχουν πάρει τη μπάλα να σκοράρουν στο καλάθι των Τούρκων, ακόμα.

Υπερβολες!
Απλα εχεις συνηθίσει να βλέπεις να σφυρίζουν διαφορετικά τον Ολυμπιακό και σου φαινεται περίεργο το 50-50
tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 3 2014, 21:33 ) *
Μονο με αιμα παιρνουν φαουλ οι Τουρκοι...


Και τωρα παιρνουν και με το κοιταγμα(λεμε τωρα)... tongue.gif
bbplayer
QUOTE (rankin @ Jan 3 2014, 22:00 ) *
Υπερβολες!
Απλα εχεις συνηθίσει να βλέπεις να σφυρίζουν διαφορετικά τον Ολυμπιακό και σου φαινεται περίεργο το 50-50
tongue.gif


δεν υπάρχει κανένα 50-50. για να το πω καλύτερα, δεν υπήρχε μέχρι την ώρα που το πόσταρα. τώρα έχουν ισορροπήσει κάπως. ειδικά εκείνο που ο Σίμονς κατέβασε το χέρι του Μπογκ και στα καπάκια έκανε φάουλ ο Βίντμαρ στον Μάντζαρη, παραήταν. επίσης τα box out φέρνουν λίγο από Ζαμπίδη. Αλλά αυτά για μένα είναι και αναμενόμενα και εν πολλοίς δικαιολογημένα. Αμα είσαι πρωταθλητής Ευρώπης θα τα έχεις. Και μέχρι ενός σημείου δικαίως τα έχεις
smile.gif
rankin
QUOTE(bbplayer @ Jan 3 2014, 22:06 ) *
δεν υπάρχει κανένα 50-50. για να το πω καλύτερα, δεν υπήρχε μέχρι την ώρα που το πόσταρα. τώρα έχουν ισορροπήσει κάπως. ειδικά εκείνο που ο Σίμονς κατέβασε το χέρι του Μπογκ και στα καπάκια έκανε φάουλ ο Βίντμαρ στον Μάντζαρη, παραήταν. επίσης τα box out φέρνουν λίγο από Ζαμπίδη. Αλλά αυτά για μένα είναι και αναμενόμενα και εν πολλοίς δικαιολογημένα. Αμα είσαι πρωταθλητής Ευρώπης θα τα έχεις. Και μέχρι ενός σημείου δικαίως τα έχεις
smile.gif

Να σε δω να τα γραφεις αυτα και σε μεταξυ μας αγωνα της Α1 και θα σε κερασω σοκολατινα στου Δεληολανη
Dred11
Απέναντι στους αργούς τούρκους ο Πρίντεζης δείχνει πυραυλοκίνητος.
T.W.Is.M.
Καλα τα καταφερνουμε παιζοντας τα τελευταια λεπτα με 4...
bbplayer
QUOTE (rankin @ Jan 3 2014, 22:10 ) *
Να σε δω να τα γραφεις αυτα και σε μεταξυ μας αγωνα της Α1 και θα σε κερασω σοκολατινα στου Δεληολανη


ότι βλέπω το γράφω. δεν κάνω δεύτερες σκέψεις. ειλικρινά
manj13
Αμυνες για τα θηρια...
rankin
Ο Ντανστον ειναι λιγο ξεκουρδιστος το τελευταιο καιρο...
Κανει τον Σιμονς να φαινεται ως ο καλος μας σεντερ
T.W.Is.M.
QUOTE(rankin @ Jan 3 2014, 22:14 ) *
Ο Ντανστον ειναι λιγο ξεκουρδιστος το τελευταιο καιρο...
Κανει τον Σιμονς να φαινεται ως ο καλος μας σεντερ



Εδω ο Μπεγκιτς κανει τον Παουελ να μοιαζει με σεντερ, για τον Ντανστον θα γκρινιαξουμε?
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Jan 3 2014, 22:14 ) *
Αμυνες για τα θηρια...


Ο Μπογκντάνοβιτς μέχρι να σηκώσει το ένα βρώμισε το άλλο. Πάντως δεν είναι αυτό το στάρντ του. Δε βάζει φωτιά στο παρκέ αλλα το αποψινό δεν το έχω ξαναδεί
rankin
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 3 2014, 22:16 ) *
Εδω ο Μπεγκιτς κανει τον Παουελ να μοιαζει με σεντερ, για τον Ντανστον θα γκρινιαξουμε?

Το αστειο με τον Μπεγκιτς ειναι πως υποτιθεται οτι του ταξανε να ειναι βασικουρα...
Βασικα θα πρεπει/επρεπε να αντικατασταθεί, αλλα το πικρό αυτό ποτήρι θα το πιουμε ως το τελος
yorgos
Ναι, αλλά ο Μπέγκιτς είναι καλό παιδί κι απ' ό,τι έμαθα μαγειρεύει και καλά και πηγαίνει και σπιτικό φαγητό στην προπόνηση στους εργένηδες (δεν κάνω πλάκα). Οπότε κάτω τα χέρια από τον Μίρσα.
rankin
QUOTE(yorgos @ Jan 3 2014, 22:20 ) *
Ναι, αλλά ο Μπέγκιτς είναι καλό παιδί κι απ' ό,τι έμαθα μαγειρεύει και καλά και πηγαίνει και σπιτικό φαγητό στην προπόνηση στους εργένηδες (δεν κάνω πλάκα). Οπότε κάτω τα χέρια από τον Μίρσα.

Εχει οντως φατσα καλου παιδιου..
Ανυπαντρος ειναι; Εχω μια καλη ξαδερφη... Δικηγορινα, 5 ξενες γλωσσες, κουκλαρα.. Να κανουμε κανα προξενειό
tzagasdog
το λάθος με το Μπεγκιτς είναι του μπαρτζώκα... γιατί όντως ο Μπεγκτιτς δεν μπορεί να κάνει τίποτα αλλά δώσε του τη να ποστάρει τουλάχιστον.... δλδ πικ ν ρολ με τον μπέγκιτς?

λείπει το 2ο 4άρι... θα δούμε....

bbplayer θα δεις και όταν θα παίξουμε μαζί διαιτησία....
assistant
QUOTE(rankin @ Jan 3 2014, 22:22 ) *
Εχει οντως φατσα καλου παιδιου..
Ανυπαντρος ειναι; Εχω μια καλη ξαδερφη... Δικηγορινα, 5 ξενες γλωσσες, κουκλαρα.. Να κανουμε κανα προξενειό

Σιγα μη δωσεις εσυ στην ξαδερφη σου τον κρεμανταλα τον αμπαλο.....
Reggie Miller #31
Η άμυνα της Φενέρ θα σφίξει λογικά,αλλά θα πρέπει κι εμείς λίγο να βελτιωθούμε,γιατί επίθεση πάμε απίστευτα καλά.

Να ελέγξουμε λίγο τα ριμπάουντ και να μην κάνουμε χαζά φάουλ.

mixalisgate7
QUOTE(rankin @ Jan 3 2014, 22:22 ) *
Εχει οντως φατσα καλου παιδιου..
Ανυπαντρος ειναι; Εχω μια καλη ξαδερφη... Δικηγορινα, 5 ξενες γλωσσες, κουκλαρα.. Να κανουμε κανα προξενειό


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
yorgos
Πες στην ξαδέρφη σου ότι μιλάω 9 γλώσσες, έχω δύο μεταπτυχιακά, ιδιόκτητο ερείπιο στην Καραϊβική, είμαι 34, ελαφρώς λιγότερη ηλίθια φάτσα από το Μίρσα κι έχω πάει σε 101 χώρες και δεν πίνω, δε δέρνω, δεν έχω παιδιά-διαζύγια, το μόνο μου βίτσιο είναι να πηγαίνω Ελλάδα για το τοπ-16.

Περιμένω πμ.
bbplayer
QUOTE (tzagasdog @ Jan 3 2014, 22:24 ) *
το λάθος με το Μπεγκιτς είναι του μπαρτζώκα... γιατί όντως ο Μπεγκτιτς δεν μπορεί να κάνει τίποτα αλλά δώσε του τη να ποστάρει τουλάχιστον.... δλδ πικ ν ρολ με τον μπέγκιτς?

λείπει το 2ο 4άρι... θα δούμε....

bbplayer θα δεις και όταν θα παίξουμε μαζί διαιτησία....


η διαφορά μας είναι ότι εγώ δε λέω ότι απόψε ο Ολυμπιακός κερδίζει από τη διατησία

@ ε ρε τεράστιε Λινάρδε, λόγω έλλειψης αθλητικότητας το έχασε από εκεί ο Κλέιζα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.