Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Quincy
Άλλη μια Ισπανική ομάδα -από τις πολλές της φετινής EL- θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός για την 5η αγωνιστική στην Βαρκελώνη. Η Barca δεν πατάει καθόλου καλά αυτήν την περίοδο, και μετά την νίκη της πρεμιέρας μετράει 3 συνεχόμενες ήττες και μάλιστα από ομάδες που μάλλον δύσκολα θα βρεθούν στα playoffs. Ο Ολυμπιακός από την άλλη είναι αήττητος με την τελευταία νίκη να έρχεται κατόπιν μιας πολύ καλής εμφάνισης απέναντι στην Khimki.

Οι Καταλανοί προβληματίζουν αγωνιστικά, αλλά οι επιστροφές των Sanders και Claver και η ατμόσφαιρα του Palau σίγουρα θα τους βοηθήσουν. Στα υπέρ του Ολυμπιακού είναι το περισσότερο άγχος που θα έχουν οι γηπεδούχοι που δεν θέλουν να χάσουν κι άλλο έδαφος από τόσο νωρίς, και ίσως δούμε και τον Σπανούλη για πρώτη φορά στην φετινή Euroleague.

Σχόλια για το παιχνίδι.
Zephyr
Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια αλλά είναι ευκαιρία για ένα επαγγελματικό διπλό. Η Μπάρτσα δεν έχει ρολάρει και θα αργήσει να το κάνει όπως φαίνεται. Από την άλλη εμείς έχουμε μπει δυνατά, ωστόσο αν ο Σπαν δεν είναι 100% έτοιμος, θα έλεγα να μην παίξει γιατί η χρονιά είναι ακόμα στην αρχή της.
rahxephon13
QUOTE (Zephyr @ Oct 30 2017, 21:37 ) *
Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια αλλά είναι ευκαιρία για ένα επαγγελματικό διπλό. Η Μπάρτσα δεν έχει ρολάρει και θα αργήσει να το κάνει όπως φαίνεται. Από την άλλη εμείς έχουμε μπει δυνατά, ωστόσο αν ο Σπαν δεν είναι 100% έτοιμος, θα έλεγα να μην παίξει γιατί η χρονιά είναι ακόμα στην αρχή της.

http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...a-panathinaiko/

Από τι φαίνεται χάνει σίγουρα το ματς με την μπαρτσα και μάλλον και με τον αρη στο κύπελλο και όλο το βάρος θα πέσει ώστε να είναι έτοιμος στο ντέρμπι με των παο στην ευρωλιγκα.
Conan1982
QUOTE (rahxephon13 @ Oct 30 2017, 21:35 ) *
http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...a-panathinaiko/

Από τι φαίνεται χάνει σίγουρα το ματς με την μπαρτσα και μάλλον και με τον αρη στο κύπελλο και όλο το βάρος θα πέσει ώστε να είναι έτοιμος στο ντέρμπι με των παο στην ευρωλιγκα.


Μπορεί να του κάνει και καλό η απουσία και να είναι περισσότερο φρέσκος στην διάρκεια της Ευρωλίγκα.
Sence Of Defence
Χαλαρό διπλό σήμερα έτσι απλά. Διαφορά γύρω στους 12-15 πόντους
Conan1982
QUOTE (Sence Of Defence @ Oct 31 2017, 11:18 ) *
Χαλαρό διπλό σήμερα έτσι απλά. Διαφορά γύρω στους 12-15 πόντους


Μην μπερδευτείς, είναι ένας αγώνας αυτήν την εβδομάδα για κάθε ομάδα. Την Παρασκευή παίζουμε.
yorgos
QUOTE(Sence Of Defence @ Oct 31 2017, 12:18 ) *
Χαλαρό διπλό σήμερα έτσι απλά. Διαφορά γύρω στους 12-15 πόντους

Μπήκα στο φάντασι πανικόβλητος για αλλαγές ρε φίλε...
Reggie Miller #31
Δύσκολο παιχνίδι παρά το γεγονός ότι η Μπάρτσα έχει ξεκινήσει άσχημα,σίγουρα θέλει η νίκη γιατί έχει μείνει πίσω,άρα τους περιμένω να παίξουν με περισσότερη ενέργεια,αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδράσουν αν καταφέρουμε να τους βάλουμε δύσκολα
και τους πειράξουμε το μυαλό.

Επιστρέφουν και 2 τραυματίες,άρα περισσότερες επιλογές για αυτούς.
Ο Σπαν δεν θα παίξει,αλλά γουστάρω την ομάδα να παίζει έτσι,χωρίς να γίνεται προβλέψιμη,αλλά και με τους παίκτες να ψήνονται για όταν έρθουν τα δύσκολα...
stefkorner
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Nov 1 2017, 02:33 ) *
Επιστρέφουν και 2 τραυματίες,άρα περισσότερες επιλογές για αυτούς.
Ο Σπαν δεν θα παίξει,αλλά γουστάρω την ομάδα να παίζει έτσι,χωρίς να γίνεται προβλέψιμη,αλλά και με τους παίκτες να ψήνονται για όταν έρθουν τα δύσκολα...


θυμαμαι και αλλες φορες τα τελευταια χρονια πως παντα ο ολυμπιακος καταφερνε να βρει λυσεις στα πρωτα παιχνιδια που ηταν εκτος ο σπανουλης ! παντα ομως τα αντανακλαστικα λειτουργουσαν για 1-2 ματς ,μετα αδειαζαν συνολικα !πλεον η ομαδα εχει αποκτησει διαρκεια και χωρις Σπανουλη,οποτε εχει μειωθει στο ελαχιστο η σχεση εξαρτησης απο τον ηγετη της !τωρα ο προβληματισμος παει αντιστροφα !μηπως δεν βοηθαει το να συνηθιζει τοσο να παιζει χωρις αυτον ! μενει να φανει..!
απο εκει και περα και εγω αν ημουν Ολυμπιακος θα το φοβομουν αυτο το ματς (πολυ περισσοτερο απο το προηγουμενο εκτος με Μακαμπι) !θεωρω πως οι βασικοι ψηλοι που διαθετει η Μπαρτσα (σιγα-σιγα επανερχεται και ο Τομιτς σε βασικα σχηματα)
δεν ευνοουν και πολυ για αλλο ενα μεγαλο παιχνιδι απο Πριντεζη-Μιλουτινοφ !
yorgos
Θα είναι κλειδί τα φάουλ στους ψηλούς, μένει να δούμε πώς θα σφυρίξουν τις επαφές.
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Nov 2 2017, 06:02 ) *
Θα είναι κλειδί τα φάουλ στους ψηλούς, μένει να δούμε πώς θα σφυρίξουν τις επαφές.


ο Σεραφεν παντως δεν συνεχισε να τρομαζει οπως την πρωτη αγωνιστικη με παο !
ολα τα διδιμα σεντερ φαινεται να τον εχουν παει καλα!μεχρι και της Αρμανι που δεν ειναι ιδιαιτερα εμπειρα
οσο για τον Μοερμαν νομιζω πρεπει ο Πριντεζης να τον φθειρει χτυπωντας τον απο νωρις στο ποστ !
και πιστευω οτι απο τον Βεζενκοφ ακομα δυσκολα μπορει να χασει κανεις στν ευρωλιγκα..
εγω παντα φοβαμαι τον Τομιτς στην καλη του μερα !παρολο που φαινεται να τον εχει ξεπερασει λιγο το μπασκετ του 2017! και ειναι απο τους παικτες που απορω πως δεν φυγαν το καλοκαιρι..
yorgos
Καλά απέναντι στον αεροδιάδρομο της ρακέτας του Παναθηναϊκού όλοι Χακίμ φαίνονται φέτος...
rankin
Ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει με ενα 4-0, έχει παρουσιάσει και μερικά πολύ καλά αγωνιστικά διαστήματα, ιδίως για αυτη τη χρονική περίοδο.
Μια ηττα στη Βαρκελώνη ειναι μέσα στο πρόγραμμα.
Εμένα με ενδιαφέρει να δω καλή αγωνιστική εικόνα για οσο περισσότερο γίνεται. Εχει σημασία να βλέπεις νωρίς στη σεζόν, οτι η ομάδα πατάει σε συγκεκριμένα, υψηλά, στανταρντς απόδοσης για μεγάλα χρονικά διαστήματα.
Η Μπαρτσελόνα απο την άλλη, δεν καλπάζει και ολας, οπότε θεωρητικά ειναι ευκαιρία για ενα διπλό, αλλά αυτό εύκολα το λες, δύσκολα γίνεται.

Υπαρχει περίπτωση να ειναι στην αποστολή ο Ουιλτζεράκος; Δε νομίζω.....
basket72
QUOTE (rankin @ Nov 2 2017, 10:51 ) *
Ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει με ενα 4-0, έχει παρουσιάσει και μερικά πολύ καλά αγωνιστικά διαστήματα, ιδίως για αυτη τη χρονική περίοδο.
Μια ηττα στη Βαρκελώνη ειναι μέσα στο πρόγραμμα.
Εμένα με ενδιαφέρει να δω καλή αγωνιστική εικόνα για οσο περισσότερο γίνεται. Εχει σημασία να βλέπεις νωρίς στη σεζόν, οτι η ομάδα πατάει σε συγκεκριμένα, υψηλά, στανταρντς απόδοσης για μεγάλα χρονικά διαστήματα.
Η Μπαρτσελόνα απο την άλλη, δεν καλπάζει και ολας, οπότε θεωρητικά ειναι ευκαιρία για ενα διπλό, αλλά αυτό εύκολα το λες, δύσκολα γίνεται.

Υπαρχει περίπτωση να ειναι στην αποστολή ο Ουιλτζεράκος; Δε νομίζω.....


Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου ότι και καλά έχουμε πάει και μας παίρνει και μια ήττα στη Βαρκελώνη.
Πράγματι, σημασία έχει η εικόνα της ομάδας κι επιπλέον η ολοένα και ταχύτερη ένταξη των μεταγράφων στην ομάδα και κυρίως του Ρόμπερτς και βέβαια η υγεία των παικτών..φτου-φτου rolleyes.gif
Ωστόσο η εικόνα της Μπάρτσα τα τελευταία 5 παιχνίδια μας δίνει μια έξτρα πιθανότητα να τσιμπήσουμε διπλό εκεί που αργότερα -λογικά μιλώντας- θα δυσκολευτούν έτεροι ανταγωνιστές για τις 4 πρώτες θέσεις. Από την άλλη οι σερί ήττες των Καταλανών τους έχουν ήδη βάλει με την πλάτη στον τοίχο και αυτό μπορεί να λειτουργήσει υπέρ τους. Με δύο λόγια ανοικτό και στα 2 αποτελέσματα.
Quincy
QUOTE(rankin @ Nov 2 2017, 09:51 ) *
Υπαρχει περίπτωση να ειναι στην αποστολή ο Ουιλτζεράκος; Δε νομίζω.....


Χτες έκανε τις ιατρικές εξατάσεις και νομίζω δεν έχει προπονηθεί καν με την ομάδα ακόμα. Αποκλείεται να τον δούμε αύριο
rankin
QUOTE(Quincy @ Nov 2 2017, 11:09 ) *
Χτες έκανε τις ιατρικές εξατάσεις και νομίζω δεν έχει προπονηθεί καν με την ομάδα ακόμα. Αποκλείεται να τον δούμε αύριο

Λογικά ακόμα ειναι σε φάση που τον βγάζει ο Μπόγρης για ποτάκια στη Γλυφάδα.
firemankostas
QUOTE (Zephyr @ Oct 30 2017, 21:37 ) *
Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια αλλά είναι ευκαιρία για ένα επαγγελματικό διπλό. Η Μπάρτσα δεν έχει ρολάρει και θα αργήσει να το κάνει όπως φαίνεται. Από την άλλη εμείς έχουμε μπει δυνατά, ωστόσο αν ο Σπαν δεν είναι 100% έτοιμος, θα έλεγα να μην παίξει γιατί η χρονιά είναι ακόμα στην αρχή της.


συμφωνω με τον φιλο zephyr...εχουμε ξεκινησει δυνατα παρα τις μεγαλες και πολλες απουσιες, θα ηθελα ενα ακομα διπλο, εκει που αλλοι αργοτερα ισως στραβοπατησουν, καθως αναμενεται και καποια ανοδος της μπαρτσα δεν μπορει να πηγαινει ετσι ολη την χρονια.
Το φοβαμαι λιγακι το παιχνιδακι σημερα για πολλους λογους, κατι οι απουσιες κατι οτι νομιζω θα στηριχθει η μπαρτσα εντος απο την διαιτησια, θα δουμε...
nikos_11
Το παιχνίδι είναι αρκετά δύσκολο, μιλάμε για έδρα που στο 90% των αγώνων χάνουμε, ανεξάρτητος απουσιών κτλ. Και το κάνει ακόμα δυσκολότερο αν υπολογίσουμε και τα περιθώρια που έχουν στενέψει για την μπαρτσελόνα και το οτι ο βαθμός συγκέντρωσης τους αναμένεται μεγαλύτερος απο οποιοδήποτε άλλο ματς εως τώρα στη χρονια που διανύουμε, αφού παίζουν και με παραδοσιακά μεγάλο αντίπαλο και με τον πρωτοπόρο και αήττητο...και όχι πχ με την ζαλγκίρις ,τον ερυθρό αστέρα ή μια ομάδα του πρωταθλήματος που στο μυαλό των παικτών καλος ή κακώς μοιάζει υποδεέστερος.
Η ομάδα εχει, φυσιολογικά για την εποχή, αρκετά νεκρά σημεία κατα την διάρκεια των αγώνων, η πίεση έδρας/ποιότητας αύριο πιθανόν να δημιουργήσει λίγο περισσότερα οπότε θα πρέπει να εμφανιστούν καποιοι παικτες πιο έτοιμοι ώστε να μπορέσουμε να τα διαχειριστούμε καλύτερα..πχ ο ρόμπερτς. Επίσης δεν έχουμε βρεθεί ακόμα πολύ πίσω στο σκορ σε κάποιο ματς ώστε να δούμε εκεί πως θα αντιδράσει η ομάδα στο φεγγάρι που βρίσκεται αν κάτι τέτοιο συμβεί..

Γενικά πάντως τα μαρκαρίσματα δείχνουν οτι ταιράζουν, δεν φαινεται οτι υπάρχουν 1-2 παίκτες τύπου τζακσον, κολ ώστε να μας δημιουργήσουν υπερβολικά ρήγματα και ανισορροπίες στην άμυνα, απο τον Ερτελ οκ ξέρεις τι περιμένεις,, ενώ στο 3-4-5 υπάρχει πάνω κάτω ισορροπία δύναμης και ύψους...θεωρητικά η επιθεση μας θα κρίνει εαν μπορούμε να είμαστε κοντά σε όλο το παιχνίδι οι 75 πόντοι πιθανόν θα έχουν τον νικητή..
qspock
QUOTE(yorgos @ Nov 2 2017, 00:02 ) *
Θα είναι κλειδί τα φάουλ στους ψηλούς, μένει να δούμε πώς θα σφυρίξουν τις επαφές.

85-15

Kαι πολλα ειναι τα 15...
Redoctor
Πάει και η Ρεάλ. Φέτος ήρθε η ωρα να το πάρουμε ως φαβορι
jazz thrilos
Τώρα πώς μου έχει κολλήσει οτι το ματς θα πάει παράταση δεν ξέρω....

Το 4-0 σαφώς και μας δίνει την "άνεση" να μπορούμε να ανεχθούμε μια ήττα στην Βαρκελώνη, αλλά νομίζω οτι αυτό περισσότερο αφορά εμάς τους οπαδούς παρά τους παίχτες και τον προπονητή. Νομίζω οτι ο Σφαιρό θα το χτυπήσει το ματς σα να είχαμε ρεκόρ 1-3 ξέρω γω. Η επιστροφή των Σάντερς και Κλαβέρ και η πιθανή χρησιμοποίηση τους για μένα θα έιναι θετικό για τον Ολυμπιακό αυτή την περίοδο γιατί δεν έχουν δεσει ακόμη με τους υπόλοιπους και το μόνο που θα προσφέρει στην Μπαρτσελόνα είναι έξτρα στοιχεία σύγχυσης στην φετινή βαβέλ νέων παιχτών.

Περιμένω να δω ξανά τον Ρόμπερτς και ελπίζω σε καλύτερη εμφάνιση. Η συγκέντρωση που παρουσιάζουμε θα είναι κλειδί για να μείνουμε στο ματς, ενώ πρέπει να εκμεταλλευτούμε όσο γίνεται καλύτερα τα δύο υπερόπλα μας για το συγκεκριμένο παιχνίδι: τον Ερτέλ και τον Τόμιτς. tongue.gif Κλασσικοί παίχτες που μπορούν να μας χαρίσουν το παιχνίδι με την "απαλότητα" τους και την θολωμένη κρίση τους στα δύσκολα.
Sence Of Defence
QUOTE (firemankostas @ Nov 2 2017, 14:01 ) *
συμφωνω με τον φιλο zephyr...εχουμε ξεκινησει δυνατα παρα τις μεγαλες και πολλες απουσιες, θα ηθελα ενα ακομα διπλο, εκει που αλλοι αργοτερα ισως στραβοπατησουν, καθως αναμενεται και καποια ανοδος της μπαρτσα δεν μπορει να πηγαινει ετσι ολη την χρονια.
Το φοβαμαι λιγακι το παιχνιδακι σημερα για πολλους λογους, κατι οι απουσιες κατι οτι νομιζω θα στηριχθει η μπαρτσα εντος απο την διαιτησια, θα δουμε...


Κάτι ανάλογο έγινε πέρυσι στον εκτός έδρας αγώνα με την Ρεάλ στις αρχές. Πάντως αν παίξουμε με καθαρό μυαλό και πιάσουν οι παίκτες τα στάνταρ τους δεν το φοβάμαι το ματς, φέτος ο Ολυμπιακός έχει ποιοτικούς παίκτες σε όλες τις θέσεις και δεν κολλάει στο σκορ όπως πέρυσι. Τα περσινά μπλακ άουτ κάτι τρίλεπτα κάτι τετράλεπτα χωρίς καλάθι δε νομίζω να τα δούμε φέτος..
Σίγουρα θα έρθουν και οι ήττες, μες το πρόγραμμα είναι και αυτές.
RipCity
Ως ομαδα ειμαστε πολυ ανωτεροι και φαβορι. Ελπιζω να το αποδείξουμε και να κανουμε μια σημαντικη νικη.
D-Wade
Ναι και εγώ πιστεύω ότι είμαστε καλύτερη ομάδα αλλά το σημερινό παιχνίδι μου μοιάζει ματς ομάδας που σώζει την κατηγορία με κάποια πιο χαλαρή.Δεν είμαι αισιόδοξος. Μακάρι να κάνω λάθος και να τους ρίξουμε κατηγορία
RipCity
For the offense we use 3 side, you remember 3 side? If you don't remember ask me now. Κλαίω με Σφαιρόπουλο στα αποδυτήρια. Σύστημα σταυρός smiley.gif
stefkorner
υπερβολικα ησυχο το palau blaugrana για ματς ευρωλιγκας απεναντι σε ομαδα στο λεβελ του ολυμπιακου!
προφανως ειναι οτι τρομερα προβληματισμενοι απο την γενικη εικονα τους!
η φαση φαινεται ευνοει διπλο (μακαρι και για μας δηλαδη rolleyes.gif )


QUOTE (RipCity @ Nov 4 2017, 04:59 ) *
For the offense we use 3 side, you remember 3 side? If you don't remember ask me now. Κλαίω με Σφαιρόπουλο στα αποδυτήρια. Σύστημα σταυρός smiley.gif


hahaha ,btw καιρο τωρα παρατηρω οτι τα αγγλικα του Σφαιρο ειναι σχεδον στο ιδιο επιπεδο με του Πασκουαλ (δηλαδη λιγο καλυτερα απο του Πεδουλακη) smiley.gif
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Nov 3 2017, 21:09 ) *
υπερβολικα ησυχο το palau blaugrana για ματς ευρωλιγκας απεναντι σε ομαδα στο λεβελ του ολυμπιακου!
προφανως ειναι οτι τρομερα προβληματισμενοι απο την γενικη εικονα τους!
η φαση φαινεται ευνοει διπλο (μακαρι και για μας δηλαδη rolleyes.gif )




hahaha ,btw καιρο τωρα παρατηρω οτι τα αγγλικα του Σφαιρο ειναι σχεδον στο ιδιο επιπεδο με του Πασκουαλ (δηλαδη λιγο καλυτερα απο του Πεδουλακη) smiley.gif


Στα πρώτα πέντε λεπτά τήρησαν σιγή λόγω ανεξαρτησίας. Και τώρα φωνάζουν libertad νομίζω.
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Nov 4 2017, 05:13 ) *
Στα πρώτα πέντε λεπτά τήρησαν σιγή λόγω ανεξαρτησίας. Και τώρα φωνάζουν libertad νομίζω.


οπα, λεω και γω τι παιχτηκε γιατι το βαλα απο στριμ να το δω..! με libertad μεχρι το τελος θα το πανε smile.gif
SteveNashidis
Θα ξεχάσουμε τον κανονισμό για το επιθετικό φάουλ στο σκριν.....
nirvana
Σιγά ρε Τόμιτς!
stefkorner
QUOTE (Voyager @ Nov 4 2017, 04:19 ) *
Θα ξεχάσουμε τον κανονισμό για το επιθετικό φάουλ στο σκριν.....


φαινεται πρεπει να διοργανωσει κανα εκτακτο σεμιναριο η ευρωλιγκα στους ref, γιατι και χθες στο ματς του παο τα φαουλ-μη φαουλ στα σκριν παιξαν πολυ..
SteveNashidis
QUOTE(stefkorner @ Nov 3 2017, 22:20 ) *
φαινεται πρεπει να διοργανωσει κανα εκτακτο σεμιναριο η ευρωλιγκα στους ref, γιατι και χθες στο ματς του παο τα φαουλ-μη φαουλ στα σκριν παιξαν πολυ..


Συμφωνώ . Φτωχή η εικόνα των διαιτητών για την λαμπρή διοργάνωση της ευρώπης smiley.gif
RipCity
Είμαστε εξοργιστικά χαλαροί, ούτε μιλημένο να ήταν το ματσάκι.

Πόσα λάθη ακόμα? Θα φτάσουμε τα 30 σήμερα? Πόσα λάθη ρε κοιμισμένοι?
rankin
Γενικά έχουμε σοβαρό πρόβλημα αυτοπεποίθησης σήμερα.
Sence Of Defence
Ρόμπερτς τραγικός...
pan24
Σημερα ο ρομπερτς γουοτεριζει
Αυτος που κανει την μεταδοση στην νοβα στο θεμα διαιτησια πλησιαζει τον βαγγελα.Νομιζω ηταν ο ιδιος χτες και εκανε τα ιδια και τοτε
Sence Of Defence
Η μπάρτσα έχει 5 φάουλ και αντί να κυνηγήσουμε τις επαφές βαράνε αυτοί βολές αχαχ

QUOTE (pan24 @ Nov 3 2017, 22:36 ) *
Σημερα ο ρομπερτς γουοτεριζει
Αυτος που κανει την μεταδοση στην νοβα στο θεμα διαιτησια πλησιαζει τον βαγγελα.Νομιζω ηταν ο ιδιος χτες και εκανε τα ιδια και τοτε



να μου το θυμηθείς ο Ρόμπερτς δεν θα προσφέρει πολλά, δεν έχει τελικό σουτ ούτε ασίστ. Για Α1 καλός είναι και για εύκολα ματς στην Ευρώπη.
rankin
QUOTE(Sence Of Defence @ Nov 3 2017, 22:39 ) *
Η μπάρτσα έχει 5 φάουλ και αντί να κυνηγήσουμε τις επαφές βαράνε αυτοί βολές αχαχ




να μου το θυμηθείς ο Ρόμπερτς δεν θα προσφέρει πολλά, δεν έχει τελικό σουτ ούτε ασίστ. Για Α1 καλός είναι και για εύκολα ματς στην Ευρώπη.

Εμένα με προβληματίζει και ο Τομπσον, ο οποίος πολλά ειναι, αλλά σουτέρ, μάλλον δεν ειναι....
Με κάτι γύρω στο 25% ως τωρα στην ευρωλίγκα, απέχει πολύ απο το αναμενόμενο 40%
RipCity
Το πρόβλημα είναι πως αν κάτι είχε κάποτε ο Roberts ήταν σουτ. Φαίνεται έπαψε να ναι παίκτης από το πολύ garbage time.

O Thompson τουλάχιστον σκοράρει αλλιώς. Είναι παίκτης 10 πόντων. Ο Roberts είναι πολύ μικρόσωμος για να πάει μέσα.
rankin
QUOTE(RipCity @ Nov 3 2017, 22:43 ) *
Το πρόβλημα είναι πως αν κάτι είχε κάποτε ο Roberts ήταν σουτ. Φαίνεται έπαψε να ναι παίκτης από το πολύ garbage time.

Πολυ πιθανό αν συνυπολογίσεις και την ηλικία του
Εδω πέρα ο Παπανικολάου και για να συνέλθει απο το πάγκο, χρειάστηκε σχεδόν 1 χρονο
Αν συνεχίσει έτσι ο Ρομπερτς, δε ξέρω.... Θα πρέπει να ληφθούν αποφάσεις.
Για πόσο καιρό ακόμα θα πρέπει να περιμένεις, τον ίσως σημαντικότερο ξένο σου, να αποδώσει καλύτερα απο τον Ουοτερς;
Sence Of Defence
αγχωμένος ολυμπιακός,, ελπίζω να καθαρίσει το μυαλό του στο ημίχρονο και να μπούμε οργανωμένα να τους ρίξουμε τους 15 πόντους που δεσμεύτηκα πριν μερικές μέρες.. Λογικά θα υπάρξει αντίδραση.
RipCity
Όλη η εικόνα μας αυτή η τελευταία επαναφορά που έβγαλαν κι ελεύθερο τρίποντο. Αν ήμουν Σφαιρόπουλος θα τους πλάκωνα στο ξύλο στα αποδυτήρια. Πολύ ξύλο θέλουν σήμερα.
rankin
QUOTE(RipCity @ Nov 3 2017, 22:48 ) *
Όλη η εικόνα μας αυτή η τελευταία επαναφορά που έβγαλαν κι ελεύθερο τρίποντο. Αν ήμουν Σφαιρόπουλος θα τους πλάκωνα στο ξύλο στα αποδυτήρια. Πολύ ξύλο θέλουν σήμερα.

Προφανώς σε έδρες σαν και αυτήν, δεν ειναι ευκολο να μη χάσεις το μυαλό σου
Σε τετοια παιχνίδια, θες τον Σπανούλη, με την εμπειρία του να σε τραβήξει ...
Σημερα οι αντι-Σπανουληδες αμολάνε αετό.
το_καλύτερο_3d
Όταν πηρε ταιμ αουτ για να σχεδιασει την τελευταια επιθεση ο σφαιρο ημουν σίγουρος πως θα εξελισοταν κάπως έτσι..
Τεταστιο πρόβλημα στον ασσο.Ρομπερτς δεν.
Επισης ο μακλιν προσωπικά δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη.
Αγραβαναρος όταν θυμάται τον παλιο κακό του εαυτό με εκνευρίζει τοσο πολύ που θέλω να μπω μεσα στην τηλεοραση και να του σπάσω όλα τα σπυράκια smiley.gif

Γιατί δεν βάζει τον τολιοπουλο?Πόσο χειρότερα να παίξει από τον ρομπερτς?
Στρελνιεκς νομιζω θα καει με την διαχειρηση που του κανει ο κοουτς.Μπορει να ναι και ιδεα μου αλλα εγω διακρινω μια μικρη ξενερα στο προσωπο του.
jazz thrilos
Η έμπνευση του Σφαιρό με τους ψηλούς απόψε τι φάση;;; Ματσάρει τον Μιλουτίνοφ με τον Σέραφεν και τον Μακλίν με τον Τόμιτς. Να ανησυχήσω ή δεν βλέπω κάτι;

Κατά τα άλλα, Ρόμπερτς ξανά λίγος, Παπαπέτρου και Αγραβάνης χλωμοί. 26 πόντοι στο ημίχρονο; Δηλαδή 66 στην καλύτερη αν πάρουμε φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο;; Ακαταλαβίστικα πράγματα απόψε...
Sence Of Defence
QUOTE (rankin @ Nov 3 2017, 22:50 ) *
Προφανώς σε έδρες σαν και αυτήν, δεν ειναι ευκολο να μη χάσεις το μυαλό σου
Σε τετοια παιχνίδια, θες τον Σπανούλη, με την εμπειρία του να σε τραβήξει ...
Σημερα οι αντι-Σπανουληδες αμολάνε αετό.


ντάξει έχουμε μείον 2 παίκτες στο ρόστερ. υπομονή..
D-Wade
QUOTE(rankin @ Nov 3 2017, 23:46 ) *
Αν συνεχίσει έτσι ο Ρομπερτς, δε ξέρω.... Θα πρέπει να ληφθούν αποφάσεις.
Για πόσο καιρό ακόμα θα πρέπει να περιμένεις, τον ίσως σημαντικότερο ξένο σου, να αποδώσει καλύτερα απο τον Ουοτερς;

Ναι θα διώξουν παίχτη με συμβόλαιο κοντά στο εκατομμύριο $. Γιατί θα τα χαρίσει στους Αγγελόπουλους, δε θα τα θέλει. . .

Και μετά θα πάρουμε άλλον που θα κοστίζει άλλα 100.000 smile.gif
stefkorner
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Nov 4 2017, 04:51 ) *
Όταν πηρε ταιμ αουτ για να σχεδιασει την τελευταια επιθεση ο σφαιρο ημουν σίγουρος πως θα εξελισοταν κάπως έτσι..
Τεταστιο πρόβλημα στον ασσο.Ρομπερτς δεν.
Επισης ο μακλιν προσωπικά δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη.
Αγραβαναρος όταν θυμάται τον παλιο κακό του εαυτό με εκνευρίζει τοσο πολύ που θέλω να μπω μεσα στην τηλεοραση και να του σπάσω όλα τα σπυράκια smiley.gif


(hahahah) ιου ,πολυ πυον τα σπυρακια του Αγραβαναρου αδελφε !δεν λεει ..!
Μακλιν κομματακι ασταθης ,αλλα δεν θα σε χαλαγε να τον ειχαμε !εχει κι αυτο το σουτακι απο μεση αποσταση που πολυ μας λειπει!
rankin
QUOTE(D-Wade @ Nov 3 2017, 22:53 ) *
Ναι θα διώξουν παίχτη με συμβόλαιο κοντά στο εκατομμύριο $. Γιατί θα τα χαρίσει στους Αγγελόπουλους, δε θα τα θέλει. . .

Και μετά θα πάρουμε άλλον που θα κοστίζει άλλα 100.000 smile.gif

Συμφωνώ. Το πικρό ποτήρι θα το πιουμε ως το τέλος, εκτός και αν ο παιχτης ξαφνικά ζωντανέψει

Θυμάστε τι λέγαμε το καλοκαίρι; Οτι ο Γκριν τους ηταν ακριβός για κοντα στο 1 άρα θα εψαχναν κάποιον, υποτίθεται, ισάξιο με 700-800.
Ετσι επραξαν και μαλλον εκαναν πατάτα.

Και καλά ο Γκριν. Δε σου κάνει, δε σου ταιριαζει. Διωξτον
Αφου ξεραμε οτι θελαμε δευτερο πόλο δημιουργίας, ο Ρομπερτς που κόλλουσε;
Ο Γιοβιτς δε μας εκανε ε;; Οκ...
stefkorner
τον χολις τομπσον τον εχω εκτιμησει απο πολυ νωρις !περιμενω να δω ομως αν εχει το αστρο να γινει μεγαλος στην ευρωπη ,τραβωντας πολυ κουπι στο σκοραρισμα αποψε που ομαδα εχει σοβαρο θεμα ,με πολλους παικτες σε μετρια-κακη μερα επιθετικα!(αρκει βεβαια να το επιτρεψουν και τα συστηματα του σφαιρο..)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.