Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2011-2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
TheBeast796
Μεγαλο φαβορι ο παναθηναικος απο πισω δουκας,αιγαλεο,αμυντας και περιστερι !
KORLEONE
Νομίζω Περιστέρι το πρώτο φαβορί ( πήρε Παπαγιάννη . Πρισκομάτη ) , 2ο φαβορί ο Πάο .και 3ο το Αιγάλεω . Και ο Αμύντας καλή ομάδα έχει ..
KORLEONE
Τουρνουά Παίδων
Ο Παναθηναϊκός κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο τουρνουά Παίδων που φιλοξενήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του γηπέδου «Απόστολος Νικολαϊδης».
Τα αποτελέσματα
1η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-Κρόνος 66-50, Πανιώνιος-Γαλάτσι 58-37
2η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-Γαλάτσι 73-44, Πανιώνιος-Κρόνος 56-39
3η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 55-72, Γαλάτσι-Κρόνος 44-57
Οι αγώνες του Παναθηναϊκού
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός-Κρόνος 66-50
Δεκάλεπτα: 18-16, 33-20, 43-35, 66-50
Παναθηναϊκός (Γκούρας): Μαγιτόμπε, Νικολόπουλος 3, Χαϊκάλης 15, Κατρατζής 7, Δελής, Σακελλαρίου, Γερακίνης 2, Παπαγεωργόπουλος, Σουλιώτης 13, Λουκάς 6, Ταμπιζίβας 18, Σκοβολάς 2
2η αγωνιστική
Παναθηναϊκός-Γαλάτσι 73-44
Δεκάλεπτα: 24-12, 39-17, 61-28, 73-44
Παναθηναϊκός (Γκούρας): Καραμαλέγκος, Νικολόπουλος 1, Κακαβιάς 4, Δελής 1, Φωτεινάκης 6, Μαγιτόμπε, Κωνσταντινίδης 5 (1), Σκοβολάς, Σουλιώτης 7, Λούκας 6, Ταμπίζιβας 12, Μιχαλούτσος 30 (2)
3η αγωνιστική
Δεκάλεπτα: 18-23, 27-39, 39-48, 55-72
Παναθηναϊκός (Γκούρας): Καραμαλέγκος, Χαϊκάλης 1, Κακαριάς 3, Κατραντζής 7, Φωτεινάκης 14 (2), Σακελλαρίου, Κωνσταντινίδης 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 1, Σουλιώτης 2, Γερακίνης 2, Ταμπιζίβας 13, Μιχαλούτσος 9
aop21
ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ 48-62(21-40) smiley.gif
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 75 - 31
Orlan
Φαβορι Παναθηναικος( Κατραντζης, Σουλιωτης, Μιχαλουτσος, Κακαργιας, ) πολύ καλή ομάδα απλα θέλουν χρόνο να δέσουν!!!! μάλιστα νικισε 1η αγωνιστική το περιστερι 25 πόντους
aop21
Πολιτεια-Αριων Αμμαρουσιου 63-36(31-14) smiley.gif
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΜΥΝΤΑΣ Β' - ΦΙΛΟΘΕΗ 47 - 49
top_thanos_90
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1 +11
Zourinho
ΑΟΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 45-40
aop21
Εκαλη-Πολιτεια 55-61(22-33) smiley.gif
WhiteMamba_8
QUOTE (KORLEONE @ Aug 22 2011, 21:33 ) *
Νομίζω Περιστέρι το πρώτο φαβορί ( πήρε Παπαγιάννη . Πρισκομάτη ) , 2ο φαβορί ο Πάο .και 3ο το Αιγάλεω . Και ο Αμύντας καλή ομάδα έχει ..

Ο Παπαγιάννης θα είναι 3 μήνες στα δικαστήρια επειδή δεν του δίνει το δελτίο ο Ολυμπιακός...Οι καλύτερες ομάδες είναι ο Παναθηναικός,το Περιστέρι,το Αιγάλεω,ο Αμύντας και ο Ηλυσιακός...Όσο για τον Δούκα...πολλά ακούγονταν το καλοκαίρι για την υπερομάδα (galacticos) που φτιάχνει...εν τέλη δεν πήρε κανέναν απο όσους υπολόγιζε..πήρε μόνο τον Πιτταρά και άλλα 3 παιδία...
KORLEONE
Ο Παπαγιάννης προπονείται με την αντρική ομάδα του Περιστερίου . Είναι 2.10 με τεράστια χέρια και όταν θα παίξει θα κάνει την διαφορά για το Περιστέρι ..
WhiteMamba_8
QUOTE (KORLEONE @ Oct 2 2011, 20:59 ) *
Ο Παπαγιάννης προπονείται με την αντρική ομάδα του Περιστερίου . Είναι 2.10 με τεράστια χέρια και όταν θα παίξει θα κάνει την διαφορά για το Περιστέρι ..

Επειδή έχω παίξει μαζί του σε 2 τουρνουά...το παιδί ναι μεν είναι 2,02 (2,10 δεν είναι)...αλλά δεν έχει δουλευτεί καλά απο τον Ολυμπιακό..σε όσους αγώνες που τον έχω δει δεν κάνει καμία διαφορά..είναι ένα όρθιο αγγούρι που όποτε θυμάτε ρίχνει και καμία τάπα και πέρνει και κανένα ριμπάουντ...!!!!Μόνο αυτό...μακάρι το παιδί να αλλάξει...!!!
KORLEONE
Μάλλον έχεις καιρό να τον δεις ...
WhiteMamba_8
QUOTE (KORLEONE @ Oct 4 2011, 00:19 ) *
Μάλλον έχεις καιρό να τον δεις ...

Για εμένα ο Χαραλαμπόπουλος απο το Αιγάλεω ειναι κλάσεις ανώτερος απο τον Παπαγιάννη...σε όλα...
KORLEONE
QUOTE(WhiteMamba_8 @ Oct 4 2011, 00:28 ) *
Για εμένα ο Χαραλαμπόπουλος απο το Αιγάλεω ειναι κλάσεις ανώτερος απο τον Παπαγιάννη...σε όλα...

Είναι ποιο καλός παίκτης αλλά είναι κοντός
WhiteMamba_8
QUOTE (KORLEONE @ Oct 4 2011, 00:31 ) *
Είναι ποιο καλός παίκτης αλλά είναι κοντός

χαχα...τι λες τώρα..!!!!!!!!είναι σχεδον ίδιο ύψος...!!!!!το πολύ πολύ να τον περνάει ο Παπαγιάννης για 2-3 πόντους...ο Χαραλαμπόπουλος είναι πολύ πιο δυνατός,έχει πολύ καλύτερη τεχνική,έχει ρήξει την τριπλάσια δουλειά απ'ότι έχει ρήξει ο Παπαγιάννης...γι αυτό άλλωστε ήταν και στην εθνική παίδων με 2 χρόνια μεγαλύτερους του...!!!!
KORLEONE
QUOTE(WhiteMamba_8 @ Oct 4 2011, 00:35 ) *
χαχα...τι λες τώρα..!!!!!!!!είναι σχεδον ίδιο ύψος...!!!!!το πολύ πολύ να τον περνάει ο Παπαγιάννης για 2-3 πόντους...ο Χαραλαμπόπουλος είναι πολύ πιο δυνατός,έχει πολύ καλύτερη τεχνική,έχει ρήξει την τριπλάσια δουλειά απ'ότι έχει ρήξει ο Παπαγιάννης...γι αυτό άλλωστε ήταν και στην εθνική παίδων με 2 χρόνια μεγαλύτερους του...!!!!

Τι λες , ο Παπαγιάννης είναι 2.10 και ο Χαραλαμπόπουλος 1.98 , πάντος σου είπα οτι είναι ποιο καλός παίκτης
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 51 - 12
KORLEONE
QUOTE(WhiteMamba_8 @ Oct 4 2011, 00:13 ) *
Επειδή έχω παίξει μαζί του σε 2 τουρνουά...το παιδί ναι μεν είναι 2,02 (2,10 δεν είναι)...αλλά δεν έχει δουλευτεί καλά απο τον Ολυμπιακό..σε όσους αγώνες που τον έχω δει δεν κάνει καμία διαφορά..είναι ένα όρθιο αγγούρι που όποτε θυμάτε ρίχνει και καμία τάπα και πέρνει και κανένα ριμπάουντ...!!!!Μόνο αυτό...μακάρι το παιδί να αλλάξει...!!!

http://www.youtube.com/watch?v=pAJso3Bh8nM...feature=related
WhiteMamba_8
QUOTE (KORLEONE @ Oct 4 2011, 02:34 ) *

Είδες τι σου είπα...δεν ξέρει να στέκεται μέσα στο γήπεδο...χάλια κορμί...τέλος πάντων...ξέρουμε κανένα άλλο site που να έχει τα αποτελέσματα των παιδικοεφηβικών..;;Γιατί το http://www.eska.gr/ δεν τα βγάζει...
gfpao13
Μολις γυρισα απο το ΠΑΟ-Πανελληνιος, +20κατι ο Παναθηναικος...
ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτεροι του Παναθηναικου, αλλα υπερβολικα αλαζονικη ομαδα, του στυλ θελω-μια-μπαλα-μονος-μου, κι ας ακουγα ο ταδε κ ο δεινα παιζει εθνικη...
Μοναδικη εξαιρεση απ αυτους που επαιξαν πολυ ο ξανθος το Νο8, Βασιλης αν δεν κανω λαθος, ο οποιος εκανε 2 ταπες, 2 τριποντα, καμποσες ασσιστ κ γενικα ηρεμουσε την ομαδα και κυριως ηταν ο μονος που ΕΔΙΝΕ ΠΑΣΕΣ, και μου παν καποιοι γονεις οτι ΔΕΝ ειναι στην Εθνικη Παιδων...
Τεσπα, μπραβο στα παιδια γιατι προσπαθεια τους!!!
Zourinho
QUOTE(KORLEONE @ Oct 4 2011, 02:34 ) *


Πολυ καλος! 97αρης ετσι??!!!
Orlan
QUOTE (WhiteMamba_8 @ Oct 4 2011, 00:13 ) *
Επειδή έχω παίξει μαζί του σε 2 τουρνουά...το παιδί ναι μεν είναι 2,02 (2,10 δεν είναι)...αλλά δεν έχει δουλευτεί καλά απο τον Ολυμπιακό..σε όσους αγώνες που τον έχω δει δεν κάνει καμία διαφορά..είναι ένα όρθιο αγγούρι που όποτε θυμάτε ρίχνει και καμία τάπα και πέρνει και κανένα ριμπάουντ...!!!!Μόνο αυτό...μακάρι το παιδί να αλλάξει...!!!



Μιλάς φιλε μου ενω εχεις να τον δεις παρα πολυ καιρο...... ο Παπαγιαννης αν δεν ειναι 2.10 είναι σιγουρα 2.08... Πρόσφατα διαβασα αφιερωμα που ειχε το Φως των σπορ και ανεφερε χαρακτηριστηκα πως αν αγωνιστεί στην Α1(καθως κανει προπονησεις με ανδρικο) θα γίνει ο μικροτερος σε ηλικια παικτης που το εχει κανει αυτο στην ιστορια. Μπορει να είναι αδουλευτος αλλα αν δουλευτει θα γίνει μεγάλος παικτης... είναι του 1997
WhiteMamba_8
QUOTE (Orlan @ Oct 5 2011, 11:10 ) *
Μιλάς φιλε μου ενω εχεις να τον δεις παρα πολυ καιρο...... ο Παπαγιαννης αν δεν ειναι 2.10 είναι σιγουρα 2.08... Πρόσφατα διαβασα αφιερωμα που ειχε το Φως των σπορ και ανεφερε χαρακτηριστηκα πως αν αγωνιστεί στην Α1(καθως κανει προπονησεις με ανδρικο) θα γίνει ο μικροτερος σε ηλικια παικτης που το εχει κανει αυτο στην ιστορια. Μπορει να είναι αδουλευτος αλλα αν δουλευτει θα γίνει μεγάλος παικτης... είναι του 1997

Όπως το είπες...!!!!!ΑΝ!!!!μπορώ να σου δώσω άπειρα παραδειγματα παιδών που θεωρούνταν ταλεντάρες και στο τέλος δεν έκαναν τίποτα...παιδιά τα οποία στην ηλικία του Παπαγιάννη ήταν καλύτεροι,είχαν γνωριμίες και τέλικα δεν έκαναν τίποτα..ένα τέτοιο παράδειγμα θα είναι και ο Παπαγιάννης...όταν τον κάλεσαν φέτος απο την μικτή ΕΣΚΑ αρνήθηκε να παει θεωρώντας πως είναι παικταράς και πως δεν χρειάζεται να παίξει με τα παιδάκια γιατι τους έχει όλους...!!!!ΒΕΝΤΕΤΑ Ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ...!!!!
Orlan
Φιλε μου... Ο Πεδουλάκης είναι γάτα... Θα τον κάνει να πεταει
WhiteMamba_8
QUOTE (Orlan @ Oct 5 2011, 14:38 ) *
Φιλε μου... Ο Πεδουλάκης είναι γάτα... Θα τον κάνει να πεταει

Μακαρι...αλλα η γνωμη μου ειναι πως αμα δεν τον στρωσουν απο νωρις σε αλλα θεματα θα παει και αυτος οπως πηγαν πολλοι αλλοι...
Zourinho
ΠΡΩΤΕΑΣ - Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ : 48-53
aop21
Πολιτεια-Ατταλος Καματερου 87-25(40-8) smiley.gif
gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 39 - 57
aop21
Κρυονερι-Πολιτεια 0-20 smiley.gif
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ 48 - 31
aop21
Πολιτεια-Διας Χαιδαριου 58-41(24-19) smiley.gif
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 43 - 61
top_thanos_90
ΡΟΥΦ 80 - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ ΘΗΣΕΑΣ 58 - 49
aop21
Ζεφυρι-Πολιτεια 13-44(5-19) smiley.gif
peristerifan
QUOTE (WhiteMamba_8 @ Oct 4 2011, 00:13 ) *
Επειδή έχω παίξει μαζί του σε 2 τουρνουά...το παιδί ναι μεν είναι 2,02 (2,10 δεν είναι)...αλλά δεν έχει δουλευτεί καλά απο τον Ολυμπιακό..σε όσους αγώνες που τον έχω δει δεν κάνει καμία διαφορά..είναι ένα όρθιο αγγούρι που όποτε θυμάτε ρίχνει και καμία τάπα και πέρνει και κανένα ριμπάουντ...!!!!Μόνο αυτό...μακάρι το παιδί να αλλάξει...!!!




Αμα οπως λες ειναι αγγουρι προσκαλεσε τον για ενα μονο

και κυριοι ειναι 211 παιζει μπασκετ 2,5 χρονια και γενημενος ιουλιο για οσους γνωριζουν τι σημασια εχει !!!!


QUOTE (KORLEONE @ Oct 4 2011, 02:34 ) *



το βιντεο ειναι απο φιλικο μαρουσι περιστερι στην Α1
παιζει κανενας αλλος εκει?

QUOTE (WhiteMamba_8 @ Oct 4 2011, 00:35 ) *
χαχα...τι λες τώρα..!!!!!!!!είναι σχεδον ίδιο ύψος...!!!!!το πολύ πολύ να τον περνάει ο Παπαγιάννης για 2-3 πόντους...ο Χαραλαμπόπουλος είναι πολύ πιο δυνατός,έχει πολύ καλύτερη τεχνική,έχει ρήξει την τριπλάσια δουλειά απ'ότι έχει ρήξει ο Παπαγιάννης...γι αυτό άλλωστε ήταν και στην εθνική παίδων με 2 χρόνια μεγαλύτερους του...!!!!



μαζι ηταν και οι δυο
peristerifan
QUOTE (WhiteMamba_8 @ Oct 5 2011, 13:15 ) *
Όπως το είπες...!!!!!ΑΝ!!!!μπορώ να σου δώσω άπειρα παραδειγματα παιδών που θεωρούνταν ταλεντάρες και στο τέλος δεν έκαναν τίποτα...παιδιά τα οποία στην ηλικία του Παπαγιάννη ήταν καλύτεροι,είχαν γνωριμίες και τέλικα δεν έκαναν τίποτα..ένα τέτοιο παράδειγμα θα είναι και ο Παπαγιάννης...όταν τον κάλεσαν φέτος απο την μικτή ΕΣΚΑ αρνήθηκε να παει θεωρώντας πως είναι παικταράς και πως δεν χρειάζεται να παίξει με τα παιδάκια γιατι τους έχει όλους...!!!!ΒΕΝΤΕΤΑ Ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ...!!!!



Εισε λαθος !!! το παιδι δεν ειχε παρει ρεπο ουτε μια μερα και ερχοταν και απο τα μεγαρα και τον εσερνε ο ολυμπιακος παντου εθνικη παιδων εσκανα παμπαιδες και παιδες και στο τελος εμεινε απο δυναμεις και του εδωσε ρεπο ο ολυμπιακος
WhiteMamba_8
QUOTE (peristerifan @ Nov 15 2011, 14:12 ) *
Εισε λαθος !!! το παιδι δεν ειχε παρει ρεπο ουτε μια μερα και ερχοταν και απο τα μεγαρα και τον εσερνε ο ολυμπιακος παντου εθνικη παιδων εσκανα παμπαιδες και παιδες και στο τελος εμεινε απο δυναμεις και του εδωσε ρεπο ο ολυμπιακος

1)Εδω θα μαστε και θα δουμε...Ο Χαραλαμποπουλος για εμενα θα παιξει,ο Παπαγιαννης ΔΕΝ θα παιξει... 2)οπως λες,δεν εχει παρει ουτε ενα ρεπο...τον ορισμο ''καψιμο'' τον ξερεις ή να στον θυμησω...σε μια τετοια ηλικια τα παιδια χρειαζονται ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ...ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ...χρειαζεται σωστη εκγυμναση ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΨΙΜΟ...και το πιο βασικο...ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ....

[quote name='peristerifan' date='Nov 15 2011, 13:39 ' post='519145']
Αμα οπως λες ειναι αγγουρι προσκαλεσε τον για ενα μονο

Πιστευω πως θα ειναι στο 2ο γυρο ο Παπαγιαννης με το Παιδικο του Περιστεριου...Θα παιξουμε και θα σου πω...Μαλλον,θα παιξουμε και θα δεις... smiley.gif
gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 35 - 66
aop21
Πολιτεια-Ροδοπολη 49-54 (21-34) 68.gif
gavronick
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ 54 - 38
peristerifan
QUOTE(WhiteMamba_8 @ Oct 2 2011, 20:36 ) *
Ο Παπαγιάννης θα είναι 3 μήνες στα δικαστήρια επειδή δεν του δίνει το δελτίο ο Ολυμπιακός...Οι καλύτερες ομάδες είναι ο Παναθηναικός,το Περιστέρι,το Αιγάλεω,ο Αμύντας και ο Ηλυσιακός...Όσο για τον Δούκα...πολλά ακούγονταν το καλοκαίρι για την υπερομάδα (galacticos) που φτιάχνει...εν τέλη δεν πήρε κανέναν απο όσους υπολόγιζε..πήρε μόνο τον Πιτταρά και άλλα 3 παιδία...



την δευτερα παιρνει το δελτιο του
aop21
Πολιτεια-Φοιβος 82-41(44-14) smiley.gif
gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 30 - 43
gavronick
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΜΥΝΤΑΣ Β' 30 - 41
peristerifan
QUOTE(WhiteMamba_8 @ Oct 5 2011, 17:37 ) *
Μακαρι...αλλα η γνωμη μου ειναι πως αμα δεν τον στρωσουν απο νωρις σε αλλα θεματα θα παει και αυτος οπως πηγαν πολλοι αλλοι...


η απαντηση
τελικα εχθες με το παιχνιδι περιστερι αιγαλεω το απεδειξε ο παπαγιαννης ποσο μεγαλη παικτουρα θα γινει με 20 ποντους 11 ριμπαουντ 4 ταπες ενα καρφωμα με πολυ καλα ποσοστα σε 32 λεπτα και να τον παιζουν συνεχεια δυο παικτες αμυνα αντε γεια
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.