Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σήματα ομάδων.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Alexandris Eleftherios
Σίγουρα τα σήματα των ομάδων του ΝΒΑ είναι απο τα καλύτερα. Τα πιο μπασκετικά και εντυπωσιακά.
Στην Ευρώπη δεν υπάρχουν πολλά ανάλογα. Συνήθως είναι κάπως ποδοσφαιρικά.

Για να δούμε τα δικά μας στην Ελλάδα.

ΠΑΟ

ΟΣΦΠ

AEK

MΑΡΟΥΣΙ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Αν και κάπου εδω μεσα διάβασα πως αυτό το όμορφο μπασκετικό σήμα με το περιστέρι άλλαξε. Κρίμα..)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΠΑΟΚ

AΡΗΣ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

ΚΑΒΑΛΑ

KΟΛΟΣΣΟΣ

OΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΑ


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Των Τρικάλων και του Ολυμπιακού μου αρέσουν. Ο Ολυμπιακός παντα είχε ωραία σήματα στο μπάσκετ. Θυμάστε αυτό?

Του ΠΑΟ είναι κάπως... Όχι άσχημο αλλα δεν κάνει και ιδιαίτερη εντύπωση.

Η Καβάλα μάλλον έχει το πιο άσχημο σήμα το οποίο μου θυμίζει σήμα παιδικής σχολικής ομάδας. smiley.gif

Αν και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ the worse EVER που έχω δεί ανήκει στην Βελγικη SPIROU BASKET και είναι αυτό εδώ. rolleyes.gif

Alexandris Eleftherios
Μιας και το Thread ΠΑΤΩΣΕ smiley.gif λέω να του δώσω μια ακόμη ευκαιρία να πατώσει εντελώς. evilmonkey.gif

Μερικές προτάσεις νέων σημάτων πως θα σας φαινοταν?
Θα μπορούσαμε εδω να παρουσιάζουμε διάφορα σχέδια τα οποία θα έχουμε δημιουργήσει εμείς.

PANATHINAIKOS



PAOK



ARIS



PANIONIOS



PANELLINIOS




Και για καλύτερη παρατήρηση.
















smiley.gif
colonel gomelsky
Καλά το σήμα αυτής της βέλγικης είναι επιεικώς απαράδεκτο. Αυτό το παιδάκι δε μοιάζει λίγο με τον Ντένις τον τρομερό; tongue.gif

Για τις προτάσεις που έκανες με τα νέα σήματα πέρα από τη διαπίστωση ότι φαίνεται να θέλγεσαι ιδιαίτερα με τις μπασκετικές εικαστικές παρεμβάσεις w00t.gif έχω να παρατηρήσω:

Ωραία όλα τα σήματα (και με άρωμα ΝΒΑ). Αλλά το σήμα του Άρεως δεν παλεύεται με τίποτα. Το βρίσκω ιδιαίτερα γραφικό.

Από τα κανονικά σήματα των ομάδων μου αρέσουν πολύ του Περιστερίου και των Τρικάλων. Του ΠΑΟ είναι άχρωμο και άοσμο (το πορτοκαλί από πίσω με χαλάει κιόλας) και το καινούριο του ΟΣΦΠ είναι σαν της ποδοσφαιρικής Λάρισας. Το παλιό μπασκετικό του ΟΣΦΠ δεν ξέρω γιατί, αλλά είτε έβλεπα το λόγκο της λακτα είτε αυτό μου έκανε το ίδιο. Για τέτοια ταύτιση μιλάμε (στα μάτια μου πάντα)

ΥΓ. Ποιό γήπεδο χρησιμοποίησες για να εντάξεις τα σήματα στο κέντρο.
kotzito
QUOTE(Alexandris Eleftherios @ Dec 21 2009, 20:39 ) *
Αν και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ the worse EVER που έχω δεί ανήκει στην Βελγικη SPIROU BASKET και είναι αυτό εδώ. rolleyes.gif

Ο Σπιρού παντως ειναι ηρωας κομικς που δημιουργηθηκε απο Βελγους,οποτε το σημα και το ονομα εμπνευστηκαν απο εκει.Μαλιστα στην πολη που εδρευει η Spirou,το Charleroi,υπαρχει αγαλμα του Σπιρού. tongue.gif
colonel gomelsky
QUOTE(kotzito @ Dec 28 2009, 19:10 ) *
Ο Σπιρού παντως ειναι ηρωας κομικς που δημιουργηθηκε απο Βελγους,οποτε το σημα και το ονομα εμπνευστηκαν απο εκει.Μαλιστα στην πολη που εδρευει η Spirou,το Charleroi,υπαρχει αγαλμα του Σπιρού. tongue.gif


Επίσης απ ότι φαίνεται δεν είμαστε οι μόνοι που αποκαλούμε το άθλημα σκέτα μπάσκετ και όχι μπάσκετμπολ!
Giorgos#4
Καλυτερα :Tρικαλα,Περιστερι,Κολοσσος,Μαρουσι

Χειροτερα :Καβαλα,Πανιωνιος,Ηλυσιακος,ΠΑΟ(καλυτερο απο τα υπολοιπα της κατηγοριας ,θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο) και Λαρισα(Δεν μου αρεσει το χρωμα)

Αδιαφορα:Ολυμπιακος,Πανελληνιος (το σημα που προταθηκε ηταν πιο ενδιαφερον),ΠΑΟΚ,Αρης(ιδιο με του ποδοσφαιρου σχεδον),ΑΕΚ

Alexandris Eleftherios
QUOTE(colonel gomelsky @ Dec 28 2009, 19:02 ) *
ΥΓ. Ποιό γήπεδο χρησιμοποίησες για να εντάξεις τα σήματα στο κέντρο.


Googlaρα. Έγραψα Basket court floor και κάπου εκει στα αποτελέσματα μου το έβγαλε...

Όντως τα περισσότερα σήματα των ομάδων είναι απαράδεκτα και θυμίζουν πολύ τα ποδοσφαιρικά.

Του Ολυμπιακού το παλιό θύμιζε την Λάκτα έ? smiley.gif

Κάποια στιγμή φέτος ο Ολυμπιακός είχε φτιάξει ένα σήμα το οποιο εμφανίστηκε στο κέντρο του ΣΕΦ σε λίγους αγώνες. Ήταν το στρογγυλό σήμα με μια σφαίρα απο φωτιά. (Κάτι σαν το παλιο σήμα των Miami Heat αν το θυμάστε.) Εξαφανίστηκε όμως και μπήκε το τελευταίο που βλέπουμε ως τώρα.

Άραγε αυτα τα σήματα των ομάδων ποιοι τα φτιάχνουν? Δεν πιστεύω να πληρώνουν γραφίστες για να τους τα σχεδιάζουν. Βράδυ με φακό τα κάνουν?
Ειδικά αυτό του ΠΑΟ είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. smiley.gif

Αν πιάνει το χέρι σας φτιάξτε και εσεις κάτι... Έτσι για τον χαβαλέ... tongue.gif


QUOTE(Giorgos#4 @ Dec 28 2009, 20:15 ) *
Καλυτερα :Tρικαλα,Περιστερι,Κολοσσος,Μαρουσι

Χειροτερα :Καβαλα,Πανιωνιος,Ηλυσιακος,ΠΑΟ(καλυτερο απο τα υπολοιπα της κατηγοριας ,θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο) και Λαρισα(Δεν μου αρεσει το χρωμα)

Αδιαφορα:Ολυμπιακος,Πανελληνιος (το σημα που προταθηκε ηταν πιο ενδιαφερον),ΠΑΟΚ,Αρης(ιδιο με του ποδοσφαιρου σχεδον),ΑΕΚ


Του Περιστέριου άλλαξε δυστυχώς και τώρα έχει και η καλαθοσφαιρική ομάδα του σήμα του συλόγου. Αυτό εδώ. rolleyes.gif
Κρίμα.
Alexandris Eleftherios
Αυτό για τον Ολυμπιακό πως σας φαίνεται? smiley.gif







Alexandris Eleftherios
Mάλλον μεθυσμένος θα έκανα το παραπάνω. Τώρα που το ξαναβλέπω ... smiley.gif

Αυτό εδώ αν και μου θυμίζει κάπως το σήμα των ΕΛΤΑ tongue.gif φαντάζει καλύτερο...






Υ.Σ.

Δεν φτιάχνω άλλα. Αρκετά ρόμπα έγινα. smiley.gif
Για τον χαβαλέ όμως και την πλακίτσα ανεβάστε και τα δικά σας.
Ginobili
Του Άρη καλό είναι
rchos
το τελευταιο που εκανες του ολυμπιακου μαρεσει παρα πολυ.ισως με μια μικρη παραλλαγη στην γραμματοσειρα η στον τροπο που θα ηταν γραμμενο το ονομα της ομαδας θα μου φαινοταν τελειο για την ομαδα.(το προηγουμενο που εκανες ηταν καπως χαλια και μαλλον πρεπει να ησουν οντως μεθυσμενος οταν το κανες! tongue.gif )
Alexandris Eleftherios
QUOTE(rchos @ Dec 31 2009, 15:19 ) *
το τελευταιο που εκανες του ολυμπιακου μαρεσει παρα πολυ.ισως με μια μικρη παραλλαγη στην γραμματοσειρα η στον τροπο που θα ηταν γραμμενο το ονομα της ομαδας θα μου φαινοταν τελειο για την ομαδα.(το προηγουμενο που εκανες ηταν καπως χαλια και μαλλον πρεπει να ησουν οντως μεθυσμενος οταν το κανες! tongue.gif )


Kοιτα να δεις... Ως βάζελος που είμαι μην περιμένεις να φτιάξω και τιποτα καλό για τον γαύρο. smiley.gif

Αν και πάλι μπηκα στον πειρασμό να φτιάξω ενα νέο για την ομάδα σου. Ελπίζω να σου αρέσει, να το δει και ο Αγγελόπουλος, και να μου προσφέρει 30.000 ευρώ για να το χρησιμοποιήσει. smiley.gif

VS






Και καλή χρονιά. (Δεν ξέρω αν είμαι το πρώτο Post του νεου έτους.) icon_drunk.gif
Alexandris Eleftherios
QUOTE(Alexandris Eleftherios @ Jan 1 2010, 03:57 ) *
Kοιτα να δεις... Ως βάζελος που είμαι μην περιμένεις να φτιάξω και τιποτα καλό για τον γαύρο. smiley.gif

Αν και πάλι μπηκα στον πειρασμό να φτιάξω ενα νέο για την ομάδα σου. Ελπίζω να σου αρέσει, να το δει και ο Αγγελόπουλος, και να μου προσφέρει 30.000 ευρώ για να το χρησιμοποιήσει. smiley.gif

(Tα 30.000 ευρω τα θέλω για να πληρωσω την μηνυση που θα μου κάνει η premier league που τους εκλεψα το σχεδιο.) smiley.gif

VS






Και καλή χρονιά. (Δεν ξέρω αν είμαι το πρώτο Post του νεου έτους.) icon_drunk.gif

Alexandris Eleftherios









smiley.gif
Alexmei
εμένα αυτό το νέο του Αρη μαρέσει, αλλα το παλιό είναι πιο classic. Το Κολοσσος ΒΑΠ δεν μαρέσει καθόλου, ειδικά το ΒΑΠ από κάτω, ούτε έτος ίδρυσης δεν έχει..

Κατα τα άλλα ωραία αυτά που έκανες, μαρέσει το τελευταίο του ΠΑΟ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.