Help - Search - Members - Calendar
Full Version: San Antonio Spurs-Utah Jazz
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
sacarame
VS

Πρόγραμμα:

Game 1 - Sun. April 29, Utah at San Antonio, 1 p.m. ET, ESPN
Game 2 - Wed. May 2, Utah at San Antonio, 7 p.m., TNT
Game 3 - Sat. May 5, San Antonio at Utah, 10 p.m., TNT
Game 4 - Mon. May 7, San Antonio at Utah, TBD
Game 5 * Wed. May 9, Utah at San Antonio, TBD
Game 6 * Fri. May 11, San Antonio at Utah, TBD
Game 7 * Sun. May 13, Utah at San Antonio, TBD

* ώρες Αμερικής


Σχόλια για την σειρά...
j-kidd13
Δεν νομιζω πως η Γιουτα μπορει στην παρουσα φαση να κοντραρει τους Σπερς...
Μπορουν μια νικη στη Γιουτα τα σπιρουνια,οποτε δεν θα μου κανει εντυπωση ενα 4-1...
spursforthe5
4-1 και εγω για σπερς.στο σαν αντονιο θεωρω πολυ δυσκολο να παρουν ματς αλλα στην εδρα τους ισως το 1 απο τα 2 το παρουν.
T.W.Is.M.
Η Γιουτα εχει την πιο θορυβωδη εδρα του ΝΒΑ. Θεωρω πως ειναι ευχαριστημενοι με την προκριση στα πλει οφ, οποτε εκει θα παλεψουν ολα τα παιχνιδια και οτι βγει. Νομιζω λοιπον οτι θα βγει μια νικη στην ισχυρη εδρα τους και μεχρι εκει. Δυσκολα να καταφερει η Γιουτα να συγκρατησει τον Παρκερ, παρα το φορμαρισμα του Χαρις και παρα την ταχυτητα του. Ο Ντανκαν λογικα θα ειναι φρεσκος και παρα την καλη frontline της Τζαζ θεωρω πως μαζι με τους Μπλερ, Σπλιτερ, Μπονερ μπορει να τους κοντραρει στερωντας της το μεγαλυτερο οπλο της.
Προβλεψη:4-1 για το Σαν Αντονιο.
Ginobili
Μπήκαν οι χερούκλες του Λέοναρντ..κι επιτέλους είδαμε διαφορά στην άμυνα.Ο Πάρκερ..βιονικός,ο Ντάνκαν μεστός και βλέπουμε πολύ στο 4 να παίζει ο Ντιαό.Ο Τζινόμπιλι μόνο δεν είναι καλός σήμερα.66-55 στο 3ο 12λεπτο
spursforthe5
δεν ειδα το 1ημιχρονο αλλα απ οτι βλεπω τωρα δυσκολευομαστε να ανοιξουμε τη διαφορα λιγακι
Ginobili
85-70 τέλος 3ης περιόδου.Έδωσε το στίγμα του ο Ντάνκαν,αέρινος,δυνατός..Ντάνκαν από τα παλιά.Βγήκε να ξεκουραστεί,και ανέλαβε ο πάγκος με τρίποντα(Νιλ,Τζάκσον,Μπόνερ)..ό,τι δεν είχαμε βάλει σε όλο το παιχνίδι από την περιφέρεια...μπήκε σε 4'
jasonick
Ειδικά που έχασε μόνος του το κάρφωμα ο Μανου, τραγικός.
Ο Πάρκερ παίζει σαν mvp, ανέβηκε και ο Ντάνκαν στην 3η περίοδο μπήκαν και τα 3ποντα στο τέλος. Δύσκολα θα γυρίσει το παιχνιδι. Btw, τραυματίστηκε και ο Σπλίτερ και δεν θα παίξει ξανά για σήμερα.
a.car


Ο Πάρκερ θυμίζει τη χρονιά που βγήκε MVP
Ginobili
QUOTE(jasonick @ Apr 29 2012, 19:04 ) *
Ειδικά που έχασε μόνος του το κάρφωμα ο Μανου, τραγικός.
Ο Πάρκερ παίζει σαν mvp, ανέβηκε και ο Ντάνκαν στην 3η περίοδο μπήκαν και τα 3ποντα στο τέλος. Δύσκολα θα γυρίσει το παιχνιδι. Btw, τραυματίστηκε και ο Σπλίτερ και δεν θα παίξει ξανά για σήμερα.

Καλύτερα...να παίξει περισσότερο ο Μπλερ tongue.gif
mvp φωνάζει όλο το γήπεδο στον Πάρκερ όταν πάει για βολές.
a.car


Ο Μανού έχει κάνει κάτι αχαρακτήριστα λάθη σήμερα.
jasonick
Πάντως μπορεί ο Τζινόμπιλι να είναι κακός αλλά αυτές οι πάσες του είναι σταθερή αξία.
Flash
Parker-Ginobili κάνουν ποδοσφαιρικά τριγωνάκια και ο πρώτος κάνει τον Γκάλη σε κάθε ευκαιρία.

Τι ωραιά ομάδα ακόμα και τώρα... Όμορφο μπάσκετ.
spursforthe5
επιτελους παμε για νικη στο 1αγωνα των πλαυοφφς στη κανονικη διαρκεια του αγωνα.πραγμα που ειχαμε να το κανουμε απο το 2004
a.car


Ανετη επικράτηση χωρίς καμμία εκθαμβωτική εμφάνιση.
nikolas12
Κι εδώ έχουμε εύκολη πρόβλεψη. Οι Σπερς παίζουν ωραίο μπάσκετ. 4-1, γιατί υπάρχει η πιθανότητα να χάσουν κάποιο ματς στη Γιούτα.
spursforthe5
τελος 1περιοδου γιουτα σπερς 17 28...
koutsou10
πολυ δυνατο κ σκληρο παιχνιδι...
οι διαιτητες δεν σφυριζουν φαουλ με τιποτα κ για τις 2 ομαδες,εκτος αν τον γκρεμιζουν τον αντιπαλο τους.
ειπαμε ειναι πλεη οφ αλλα οχι κ ετσι...το εχουν καταλαβει κ οι παιχτες κ παιζουν πολυ δυνατα χωρις να φοβουνται οτι θα χρεωθουν φαουλ...

τρομερο σερι των σπιρουνιων κ η διαφορα εφτασε τους 25...
Ginobili
1ος σκόρερ ο Γκριν με 13π...αξιοποιεί τέλεια τα ελεύθερα σουτ που του εξασφαλίζουν οι συμπαίκτες του.Έχει 2 πολύ δυνατά όπλα η ομάδα 1) Η συνεχής κίνηση όλων των παικτών και το passing game μας βγάζει σουτ με εξαιρετικές προυποθέσεις.2) το 1vs1 του Πάρκερ.

Πολύ καλό παιχνίδι γενικά,μελανό σημείο τα ριμπάουντ,η Γιούτα έχει πάρει πολλά επιθετικά αλλά δεν μπόρεσε να τα εκμεταλλευτεί.
SteveNashidis
Flash
Μιας και κανείς δεν έγραψε κάτι για το sweep ας αναφέρω εγώ ένα ενδιαφέρον στατιστικό στοιχείο:

Οι Spurs ήταν μπροστά στο σκορ στο τέλος και των 16 δωδεκαλέπτων των τεσσάρων αγώνων.

Χειρούργοι. Total domination.
Gravedigger
Η πιο αδιάφορη σειρά.Ο ορισμός της σκούπας.Στο μόνο ματς που οι Jazz το πάλεψαν (το χθεσινό) καθάρισε ο Ginobili.
spursforthe5
αδιαφορη σειρα.τοσο που με εκανε το τελευταιο ματς να μη το δω.απ οτι φαινεται συνεχεια με κλιππερς. smiley.gif καλυτερα παρα αρκουδες.και εννοειται πολυ δυσκολη σειρα αφου οι κλιππερς μπορει να μην εχουν το συνολο αλλα εχουν παικτες καλυτερους απο τους δικους μας που μπορουν να κανουν τη διαφορα
Emanuel David Ginobili
To σημαντικοτερο για 'μενα, ειναι οτι καθαρισες ανετα τη σειρα με Duncan μετριο με εκλαμψεις και κακιστο Manu,
αλλες χρονιες με τον Manu να μην αποδιδει πηγαιναμε απατοι... κι επειδη τον πιστευω τον τρελαρα απο τη Bahia Blanca, αν στη συνεχεια ανεβασει αποδοση και γινει ο γνωστος Manu θα ανεβουμε 1 επιπεδο σαν ομαδα!
koutsou10
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ May 8 2012, 22:58 ) *
To σημαντικοτερο για 'μενα, ειναι οτι καθαρισες ανετα τη σειρα με Duncan μετριο με εκλαμψεις και κακιστο Manu,
αλλες χρονιες με τον Manu να μην αποδιδει πηγαιναμε απατοι... κι επειδη τον πιστευω τον τρελαρα απο τη Bahia Blanca, αν στη συνεχεια ανεβασει αποδοση και γινει ο γνωστος Manu θα ανεβουμε 1 επιπεδο σαν ομαδα!


η αληθεια ειναι οτι ειδα μονο 2 παιχνιδια,αλλα μου εκανε εντυπωση θετικη για τον ντανκαν οτι ηταν παρα πολυ καλος(δεν ηταν γενικα σε ολη την σειρα?)κ αρνητικη ο μανου που σιγουρα θα ανεβει μετα το χτεσινο...

καλα αυτοι οι γιουτα δεν ηταν καλοι κ ετσι οπως παρουσιαστηκαν στα πλεη οφ απογοητευτηκα πολυ,εκαναν τρομερα ασχημα σουτ τις περισσοτερες φορες κ ηταν πολυ προβλεψιμοι στις επιθεσεις τους με ποστ απ κ απειλουσαν μονο κοντα στο καλαθι,αφου απο εξω απο την ρακετα ηταν αποκαρδιοτικοι...
πολυ μεγαλο μεριδιο βεβαια φερει ο κορμπιν κατα την γνωμη μου...δηλωσεις εκανε ο μπελ για τον κοουτς του...

http://www.nba.com/2012/news/05/08/jazz-be...ls=iref:nbahpt2
Emanuel David Ginobili
QUOTE(koutsou10 @ May 8 2012, 23:05 ) *
η αληθεια ειναι οτι ειδα μονο 2 παιχνιδια,αλλα μου εκανε εντυπωση θετικη για τον ντανκαν οτι ηταν παρα πολυ καλος(δεν ηταν γενικα σε ολη την σειρα?)κ αρνητικη ο μανου που σιγουρα θα ανεβει μετα το χτεσινο...


Δεν μπορω να πω οτι ηταν κακος, ειναι αυτο που γραφω νομιζω... μετριος με εκλαμψεις... με δεδομενο οτι μιλαμε για τον TD παντα... αν εκανε αλλος την ιδια σειρα μπορει να τον λεγαμε και σουπερ!
Το p&r με Parker και Manu το επαιζε ο Spliter δυο ταχυτητες γρηγοροτερα, επιθετικα ηταν μετριος, επαιξε καλη αμυνα, αλλα η Γιουτα σε συνολο 4 αγωνων πηρε 130!! επιθετικα ρημπαουντ! Οκ ισως να τον αδικω, οκ ειναι 36... αλλα περιμενω περισσοτερα απο τον Τιμοθεο!

Για Μανου τωρα τι να πω? Δεν ξερω αν θα ανεβει μετα το προχθεσινο, δεν νομιζω να ειναι αυτο το θεμα, οπως το βλεπω... ειναι οτι, μετα τους τραυματισμους, πλεον ξαναβρηκε την πιστη στα ποδια του και δεν φοβαται να παιξει πιεστικη αμυνα, να πηδηξει για καρφωμα κλπ. (το χει δηλωσει κι ο ιδιος) πρεπει ομως να ξαναβρει και την πιστη στα χερια του... ειναι πολυ αστοχος τελευταια... χανει εντελως ελευθερα σουτ, που δεν εχανε με τιποτα παλιοτερα (σε τετοιο βαθμο), αν αρχιζουν να μπαινουν τα σουτ του, τοτε θα ανεβει σιγουρα...
plokamias
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ May 9 2012, 18:28 ) *
Το p&r με Parker και Manu το επαιζε ο Spliter δυο ταχυτητες γρηγοροτερα, επιθετικα ηταν μετριος, επαιξε καλη αμυνα, αλλα η Γιουτα σε συνολο 4 αγωνων πηρε 130!! επιθετικα ρημπαουντ!


Μάλλον κατά λάθος το έγραψες το 130,γιατί εγώ με ένα πρόχειρο ψάξιμο τα έβγαλα 64....Και πάλι πολλά είναι,αλλά μην ξεχνάς πως μιλάμε για ομάδα που στηρίζεται στο inside game της κατά πολύ μεγάλο βαθμό (ειδικά με τους τραυματιμούς που είχε στην περιφέρεια).
Πάντως κι εγώ πιστεύω πως ο Ντάνκαν ήταν καλός.'Επαιξε όσο τον χρειάστηκαν,δεν νομίζω να είχε κανείς παράπονο.
tzagasdog
και η Γιουτα εχεις καλους ψηλους παντως μη το ξεχναμε αυτο.

Αυτή τη στιγμή για μενα οι Σπερς παιζουν το πιο μεστό μπασκετ στο ΝΒΑ.
Emanuel David Ginobili
QUOTE(plokamias @ May 9 2012, 18:55 ) *
Μάλλον κατά λάθος το έγραψες το 130,γιατί εγώ με ένα πρόχειρο ψάξιμο τα έβγαλα 64....Και πάλι πολλά είναι,αλλά μην ξεχνάς πως μιλάμε για ομάδα που στηρίζεται στο inside game της κατά πολύ μεγάλο βαθμό (ειδικά με τους τραυματιμούς που είχε στην περιφέρεια).
Πάντως κι εγώ πιστεύω πως ο Ντάνκαν ήταν καλός.'Επαιξε όσο τον χρειάστηκαν,δεν νομίζω να είχε κανείς παράπονο.


Σωστος! Μου φαινοταν απιστευτο οταν το εγραφα και το τριπλοτσεκαρα! ξεχασα να τσεκαρω τον υποτιτλο ομως... 130 ηταν τα αμυντικα των Τζαζ... 64 οπως λες τα επιθετικα... και παλι πολλα ειναι...

QUOTE(tzagasdog @ May 9 2012, 20:14 ) *
και η Γιουτα εχεις καλους ψηλους παντως μη το ξεχναμε αυτο.

Αυτή τη στιγμή για μενα οι Σπερς παιζουν το πιο μεστό μπασκετ στο ΝΒΑ.


Ισως εχετε δικιο... ισως τον αδικω, οι 3 των Τζαζ ειναι και πολυ νεοτεροι και τρομερα αθλητικοι!
Για το μπασκετ των Σπερς θα πω πως κι εμενα μου αρεσει πολυ φετος, με πολυ κινηση και καλα σκριν εκμεταλευονται την ανισορροπια που δημιουργει στην αντιπαλη αμυνα ο -φλεγομενος φετος- Παρκερ. Και ο Ποπ ειναι αξιος συγχαρητηριων, γιατι κι αλλες ομαδες οι οποιες εχουν παικτες πολυ ανωτερους του Γαλλου στο 1 εναντιον 1, αναλωνωνται σε κουραστικο βαθμο σε isolations!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.