Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τελική Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
drakonikolis
Σήμερα ξεκίνησε στη Λειβαδιά η τελικη φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων,όπου συμμετέχουν Ηλυσιακός,Ολυμπιακός,Ολύμπια Λάρισσας,Μαντουλιδης και Λασσάνης Κοζάνης.Τα παιχνίδια μεταδίδονται ζωντανά από το STAR Κεντρικής Ελλάδας,για όσους ζουν στη περιφέρεια.
apollonaras
Ξεχασες Αππολλωνιαδα!
drakonikolis
Όντως ξέχασα την Απολλωνιάδα.Μέγα σφάλμα.

Αποτελέσματα πρώτης μέρας Λασσάνης Κοζάνης - Ηλυσιακός 38 - 81 καλύτερος ο Αθηναίος απο Ηλυσιακό με 23π Ολύμπια Λάρισσας - Μαντουλίδης 90 - 93 καλύτεροι οι Θεοδωράκος με30π και Καραβασάνης με 27π,ενώ από Μαντουλίδη ο Σλούκας με 32π
Ολυμπιακός - Απολλωνιάδα 66 - 57 καλύτερος ο Χατζηχαραλάμπους με 21π απ'τον Ολυμπιακό και ο Κορακιανίτης με 24π απ'την Απολλωνιάδα
apollonaras
Ειδε κανενας καποιον αγωνα?Σχολια...
Air Kef
drakonikolis συνεχισε please να ενημερωνεις γιατι δν βλεπω ενδιαφερον απο το ΜΜΕ. smile.gif

Η Ολυμπια Λαρισας,εχει πολυ καλη ομαδα,αν και ποναει λιγο στον ασσο,και κατεβηκε για να παρει επιτελους την πρωτια μετά απο 3(νομιζω) συνεχομενες δέυτερες θεσεις.Δυστυχως η ήττα απο τον Μαντουλιδη περιοριζει τις πιθανοτητες..
man10
Η Ολυμπια εκτος απο το φοβερο 3δυμο Καραβασανη,Θεοδωρακου και Καραγκιλιδη δεν εχει κατι παραπανω,ετσι δεν ειναι?
Εγω φαβορι θεωρω τον Μαντουλιδη,ειδικα απο την στιγμη που νικησε την Ολυμπια δεν νομιζω οτι ουτε ο Ολυμπιακος των Σαρικοπουλο και Χατζηχαραλαμπους ουτε ο Ηλυσιακος μπορουν να τον κοντραρουν...
Air Kef
Εχει και Νεοφυτιδη καθως και αξιοπρεπη παγκο.Οχι στο επιπεδο των τεσσαρων βεβαια,αλλα εχει καποιες εναλλακτικες.
man10
QUOTE(Air Kef @ Aug 22 2007, 10:28 ) *
Εχει και Νεοφυτιδη καθως και αξιοπρεπη παγκο.Οχι στο επιπεδο των τεσσαρων βεβαια,αλλα εχει καποιες εναλλακτικες.

Νεοφυτιδη αποκλειεται να εχει,γιατι ο Νεοφυτιδης ως γνωστον ειναι το 86,ενω στο Εφηβικο φετος η μεγαλυτερη ηλικια εινα το 88 wink.gif
Air Kef
Eίχα την εντθπωση οτι τον ειχα δει σε ενα φιλικο τον Εφηβων.Λαθος μου προφανως. smile.gif
drakonikolis
Aποτελέσματα 2ης μέρας:ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ - ΛΑΣΣΑΝΗΣ 68-61 καλύτερος για ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ ο Γρύλλης με 16π και από τη Κοζάνη ο Λιούτσιας με 17π.
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 62-82 καλύτερος για ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ο Γιαννικόπουλος με 22π και απ'την ΟΛΥΜΠΙΑ ο Θεοδωράκος με 28π
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 64-48 καλύτερος για ΗΛΥΣΙΑΚΟ ο Μπόγρης με 15π και απ'τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ο Κουρής με 17π.
apollonaras
Απο τον ολυμπιακο ο σαρικοπουλος δεν παιζει τιποτα...Αυτο το παιδι,δεν το εχω δει ποτε να παιζει καλα..
Air Kef
Aπο τα μεταξυ τους αποτελεσματα,συμπεραινω πως ο Ηλυσιακός ειναι η καλύτερη ομαδα με Ολυμπια και Μαντουλιδη να ακολουθουν..
tsitum
Ο Νεοφυτιδης οντως δεν ειναι στην εφηβικη ομαδα.Κ θα τον χρειαζονταν γιατι ο ψηλοτερος παιχτης της ομαδας ειναι 2.02.

Οσον αφορα το παιχνιδι της Ολυμπιας με το Μαντουλιδη που πηγε στη παραταση διαβασα απο τοπικη εφημεριδα οτι η διατησια εσφαξε την Ολυμπια λιγο πριν το τελος της κανονικης διαρκειας κ στη παραταση.Αλλα πλεον αν δεν εχεις δει απο μονος σου τι εχει γινει δε μπορεις να εισαι σιγουρος.Πολυ απλα γιατι δεν εχω δει ποτε σε οπαδικη εφημεριδα αλλα ουτε κ σε τοπικη να λενε οτι η διαιτησια ευνοησε την ομαδα ειτε του τοπου της, ειτε της προτιμησης της.

Νομιζω πως και αυτο το παιχνιδι ηταν κ το καθοριστικο τουλαχιστον για την μη 1η θεση της Ολυμπιας.

Απο ποντους, οι 3 της μεγαλης ομαδας Καραβασανης,Θεοδωρακος,Καραγκιολιδης βαζουν 20αρες κ πανω.Συνολικα καπου 70-75 ποντους.
Air Kef
Eιναι απολυτα φυσιολογικο καθως ειναι τουλαχιστον μια κλασση πανω απο τους υπολοιπους..Ισως και ο Οικονομου που παιζει ασσος και εχει παρα πολυ καλο σουτ αλλα μιλαμε για παιδι του 90 ο οποιος υστερει και σε υψος-εναντι των αλλων εννοειται.

Τωρα για την διαιτησια,μιας και λεει για σφαγη,ολο και κανα σφυριγμαα θα δοθηκε κατα,αλλα εχεις δικιο σε αυτα που λες.
man10
Ο Καραβασανης με τον Θεοδωρακο θα εχουν φετος χρονο και στην ανδρικη,ετσι δεν ειναι?
Θελω να πω,οτι αφου ειχε και ο Τριχοπουλος περυσι,δεν βρισκω λογο να μην εχει και ο Καραβασανης ειδικα φετος...
man10
Οου...
Μολις το ειδα, ο ΟΣΦΠ νικησε τον Μαντουλιδη,οποτε τα πραγματα περιπλεκονται παρα πολυ,θα περιμενω το ματς της οΛυμπιας για να δω βαθμολογια μετα,αλλα μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι και οι 6 ομαδες ειναι περιπου ισες...
drakonikolis
Λοιπον το πάνω χέρι μετά και τα σημερινά αποτελέσματα το έχει ο Ηλυσιακός
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ 81-70 από ΗΛΥΣΙΑΚΟ καλύτερος ο Αθηναίου με 27π και απ'την ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ο Κορακιανίτης με 31π
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 66-56 από ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ καλύτερος ο Κατσούρης με 19π και απ'τον ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ ο ΣΛΟΥΚΑΣ με 18π
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 90-98 από ΟΛΥΜΠΙΑ καλύτερος ο Καραβασάνης με 36π και από τη ΚΟΖΑΝΗ ο Μαλούτας με 40π


2 Αγωνιστικές πριν το τέλος έχουμε:ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 6,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΛΑΣΣΑΝΗΣ 5,ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΣΑΣ 4,ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ 3
Air Kef
QUOTE(μαν10)
Ο Καραβασανης με τον Θεοδωρακο θα εχουν φετος χρονο και στην ανδρικη,ετσι δεν ειναι?


Ο Καραβασανης ηταν και φετος μελος του αντρικου -μαλιστα ειχε παιξει τις πρωτες αγωνιστικες- αλλα ολο το χρονο ειχε προβλημα με τραυματισμους και δυστυχως δν επαιξε..
Ο Θεοδωρακος σωματικα ειναι ετοιμος,εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης βεβαια,και ξερει και μπασκετ,οποτε τουλαχιστον 12αδα θα ειναι.. smile.gif

Edit:

Να η Κοζανη που δειχνει πως η βαρια ηττα απο τον Ηλυσιακο την 1η αγωνιστικη ηταν μαλλον τυχαια..
Πρεπει να γινονται σπουδαια ματς,κριμα που δν εχουμε δυνατοτητα να τα παρακολουθησουμε..
Ηλυσιακος εξακολουθει,οντως,να ειναι το φαβορι.
man10
Βασικα ειναι γεματο εκπληξεις το τουρνουα,και πολλοι παικτες που δεν ειναι γνωστοι απο Εθνικες διακρινονται...Ριχνοντας,μονο μια ματια στους ποντους,ποιοι ειναι ρε παιδια οι Μαλιουτας,Αθηναιου,Κουρης?Τον Κορακιανιτη καπου τον εχω ακουσει αλλα δεν θυμαμαι που...



Οσο για Καραβασανη απο την στιγμη που ο Μπαρτζωκας δειχνει εμπρακτα οτι εμπιστευεται τους νεους,αφου περυσι χρησιμοποιουσε αρκετα τον Τριχοπουλο εχει καλες πιθανοτητες να παιζει αρκετα ΙΜΟ...
Ο Θεοδωρακος ειναι tweener ρε γμτ,αμα ηταν κανα 2-3 ποντους ψηλοτερος...
Peritri
Γερά ρε Αθηναίου παιχτούρα.

Τι ταλέντα έχει βγάλει ο Ποσειδώνας ρε γμτ...

Man, ο Αθηναίου είναι 2άρι-3άρι, τελευταία χρονιά εφηβικό έχει υπογράψει από πέρσι συμβόλαιο επαγγελματικό (νομίζω 5ετές μου είχε πει)

Νομίζω ήταν και σε κάποια προεπιλογή της εθνικής εφήβων (πέρισυ???)
drakonikolis
Όντως ο Αθηναίου ήταν πέρσι στην 15άδα των εφήβων,αλλά δεν πέρασε στη δωδεκάδα γιατί είχε χάσει πολλές προπονήσεις στη προετοιμασία λόγω του ότι ήθελε να δώσει στις πανελλήνιες,όπως και έδωσε.Πάντως πράγματι πρέπει να γίνονται απίστευτα ματς,ας όψεται η εξεταστική που τα χάνω. smiley.gif
giorgio
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ.....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΣΣΟ (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟ) ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ(ΜΠΟΓΡΗΣ, ΚΑΣΣΕΛΑΚΗΣ)
giorgio
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΟΥ ΣΤΟ 2,3......ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΛΗΡΗΣ ΟΜΑΔΑ......
drakonikolis
Μία αγωνιστική πριν τη λήξη της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος,ο Ηλυσιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής. ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 57-100 από ΟΛΥΜΠΙΑ καλύτερος ο Καραβασάνης με 22π και από ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ο Σαρικόπουλος με 24π.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 53-91 από ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ καλύτερος ο Κελεσίδης με 16π και απ'τον ΗΛΥΣΙΑΚΟ ο Αθηναίου με 26 και 6 τρίποντα.
man10
Συνεχιζονται τα μη αναμενομενα αποτελεσματα...
Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση ουτε την 40αρα του Ολυμπιακου,ουτε αυτη του Ηλυσιακου.
Συγχαρητηρια στην ομαδα του Ηλυσιακου παντως...
drakonikolis
Όπως περιμέναμε λοιπόν,ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ είναι ο πρωταθλητής στους έφηβους με MVP της διοργάνωσης τον Αθηναίου .Πάντως πολλά αστεράκια ανέτειλαν σε αυτή τη διοργάνωση όπως,Αθηναίου,Κορακιανίτης,Καραβασάνης,Χατ
ζηχαραλάμπους,Μπόγρης,Σαρικόπουλος κ.α. 41.gif 41.gif
Achilleas13
Ελα μορη Ηλυσιακαρα.Συγχαρητηρια 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Ομολογω πως αν και ομαδα τις περιοχης μου δεν ειχα ιδεα οτι ειχε τοσο καλη ομαδα στους εφηβους.Ρε παιδια ο Μπογρης ειναι στην ανδρικη ομαδα γινεται να ειναι και στην εφηβικη????
man10
QUOTE(Achilleas13 @ Aug 27 2007, 11:52 ) *
Ομολογω πως αν και ομαδα τις περιοχης μου δεν ειχα ιδεα οτι ειχε τοσο καλη ομαδα στους εφηβους.Ρε παιδια ο Μπογρης ειναι στην ανδρικη ομαδα γινεται να ειναι και στην εφηβικη????

Ενοειται...
Wilkinson
Αχ ρε Μπόγρη παιχταρά την σήκωσες την κούπα.Και με το είχε πει πριν λίγο καιρό έχουμε ομαδάρα στο Εφηβικό.

MVP ο Αθηναίου και την καλύτερη πεντάδα συμπληρώνουν Μπόγρης, Θεοδωρακος, Σαρικόπουλος και Σλούκας
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.