Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέα Εμφάνιση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
berry
αν ειναι σαν της Μπαρτσα καραγουσταρω παντως...

μην ειναι σαν του Αρη μονο

το χαν πει απεξω απεξω και στην ανακοινωση για τα παιχνιδια με τις ομαδες του ΝΒΑ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Την 1η Οκτωβρίου θα κυκλοφορήσουν οι νέες επίσημες εμφανίσεις του Ολυμπιακού της περιόδου 2009-2010, οι οποίες θα παρουσιαστούν επίσημα στους αγώνες της ομάδας μας στις Η.Π.Α. με τους San Antonio Spurs και τους Cleveland Cavaliers στις 9 και 12 Οκτωβρίου αντίστοιχα και για τις οποίες επιφυλάσσεται στους φίλους του Ολυμπιακού μια μοναδική και ιστορική έκπληξη!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Όπως παλιά…
Του Γιώργου Κογκαλίδη
01/08/2009 (14:37)

Βουτάει στο χθες για να κατακτήσει το αύριο. Ο Ολυμπιακός αλλάζει εικόνα. Γίνεται πιο μοντέρνος, δανειζόμενος όμως στοιχεία από την ιστορία του. Και μπορεί για να έρθει η... νίκη να μην φτάνουν οι... φανέλες, για να αλλάξει όμως η εμφάνιση μιας ομάδας απαιτείται αλλαγή και στις φανέλες.
Οι "ερυθρόλευκοι" θα είναι φέτος... όνομα και πράγμα, αφού οι φανέλες (ΝΙΚΕ) που θα φορούν θα είναι πραγματικά "ερυθρόλευκες". Ξεχάστε τις μονόχρωμες εμφανίσεις, καθώς ο Ολυμπιακός θα φορέσει και πάλι τα ριγέ.

Η μία από τις εμφανίσεις της ομάδας του λιμανιού θα είναι "ερυθρόλευκη", με χοντρές ρίγες, έτσι όπως ξεκίνησε και όπως πορεύθηκε για αρκετά χρόνια. Βεβαίως, δεν είναι κάτι που δεν έχει ξαναγίνει, αφού πρόσφατα και ο Άρης επέστρεψε στις... ρίζες του. Προφανώς, αποτελεί μια σύγχρονη στιλιστική αντίληψη, μια τάση της αθλητικής μόδας (και η ΝΙΚΕ σε αυτόν τον τομέα παίζει πολύ δυνατά), την οποία ακολουθούν οι παραδοσιακές ομάδες.

Για τους παλιότερους θα ξυπνήσουν συναισθήματα και μνήμες, για κάποιους η φανέλα θα μοιάζει λίγο με τις ποδοσφαιρικές, όμως όπως και να 'χει θα είναι μια εντελώς διαφορετική εικόνα, από αυτή που έχουμε συνηθίσει την τελευταία 20ετία


http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=199

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Υ.Γ ελα να παιρνει φωτια το photoshop ! smiley.gif
benchwarmer
Μαλλον ειμαι ο μονος που δεν του αρεσει η ιδεα peace.gif

Οκ, προτου τις δουμε ολα αυτα...
LFO
νομίζω είναι πολυ καλή ιδέα...αρκει σχεδιαστικά να ειναι οκ
rankin
Νομίζω ότι ο Ολυμπιακός είναι συνδεδεμένος με την ερυθρόλευκη ..
Περιμένουμε με ανυπομονησία να την δούμε
Anaz
QUOTE(benchwarmer @ Aug 1 2009, 21:45 ) *
Μαλλον ειμαι ο μονος που δεν του αρεσει η ιδεα peace.gif

Οκ, προτου τις δουμε ολα αυτα...

Mπα,δεν εισαι ο μονος. Μια απ'τα ιδια κι εδω. Περιμενω βεβαια για να κρινω. Ελπιζω παντως να εχει τουλαχιστον χοντρες ριγες.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Anaz @ Aug 5 2009, 22:19 ) *
Mπα,δεν εισαι ο μονος. Μια απ'τα ιδια κι εδω. Περιμενω βεβαια για να κρινω. Ελπιζω παντως να εχει τουλαχιστον χοντρες ριγες.

Μια χαρα θα ειναι οι ριγες.
Σαν του ποδοσφαιρου, μηπως και παρουμε επιτελους καμια κουπα.
berry
λοιπον δεν ξερω τι λετε αλλα εμενα πολυ μαρεσει λεμε

επισης μαρεσει το κοκκινο που εχουν διαλεξει για φετος (αντιθετως με το γιαλαντζι κοκκινο που ειχαμε )

ανανεωθηκε και το σηματακι το οποιο επισης ειναι πολυ ομορφο αν και νομιζω οτι μαρεσε περισσοτερο το στρογγυλο

φανελα

σημα

ακουω εντυπωσεις

Paris87
Η φανελα μου αρεσε αρκετα, το σημα ειναι καπως....μεταλλιο μου θυμιζει το σχημα ή κατι μεσαιωνικο, αλλα η φανελα ειναι οντως ωραια
berry
QUOTE(Paris87 @ Sep 2 2009, 10:54 ) *
μεταλλιο μου θυμιζει το σχημα ή κατι μεσαιωνικο,


θυμιζει ποδοσφαιρικη Λαρισα...

σαν ασπιδα ειναι οντως

φανταζομαι οτι εγινε για να διαφοροποιηθει απο αυτο του ποδοσφαιρου , ωστε οι αγγελο να εχουν πληρη δικαιωματα εκμεταλλευσης του (εσοδα απο πωλησεις εμφανισεων κλπ)
PanosIlio
Για αρχή λέω ότι μου αρέσει. Αν τη δω και πάνω σε παίκτη θα έχω καλύτερη άποψη.

Πάντως όσον αφορά την αλλαγή σήματος είναι ξεκάθαρα κίνηση μάρκετινγκ. Είναι εμφανές πως οι Αγγελόπουλοι θέλουν να βγάλουν προϊόντα αποκλειστικά για το μπάσκετ που να μη θυμίζουν καθόλου την ΠΑΕ. Φιλόδοξη κίνηση και προς την σωστή κατεύθυνση μόνο που δεν ξέρω αν σε μια αγορά όπως αυτοί των φιλάθλων/οπαδών του Ολυμπιακού θα πιάσει. Είναι και η γενικότερη "αρρώστια" που έχουμε εδώ για το ποδόσφαιρο στη μέση.

Ποιος θα πάει να πάρει ένα μπρελόκ πχ, με το σήμα του μπασκετικού Ολυμπιακού όταν πέρσι ας πούμε αγόρασε ένα μπρελόκ με το σήμα του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού? Δύσκολα πράγματα.
berry
να περιμενουμε κατι τετοιο για τα εκτος εδρας ?

ΟΚ ναθινγκ σπεσιαλ



rankin
Μια παρατήρηση που έκανα είναι ότι η γραμμή της φανέλας είναι η ίδια με αυτήν της εθνικής Λιθουανίας..
Η οποία, αν προσέξατε, λόγω του ότι είναι αρκετά εφαρμοστή, κάνει τους παίχτες να μοιάζουν, σχεδόν όλοι, τρελοί φετάδες!
φιγουρίνια θα είναι φέτος οι μπαγάσηδες!


Giorgos#4
χαλαρα η καλυτερη φανελα που ειχε ο ολυμπιακος τα τελευταια χρονια...το σημα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε...
AirNick7
QUOTE(Giorgos#4 @ Sep 2 2009, 16:41 ) *
χαλαρα η καλυτερη φανελα που ειχε ο ολυμπιακος τα τελευταια χρονια...το σημα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε...

ουτε εμενα μου εκανε ιδιαιτερη εντηπωση ο σημα....αλλα σιγουρα η ριγε εμφανιση θα ειναι κατι διαφορετικο.
Air and King
Πολυ ωραια η Ερυθρολευκη εμφανιση........Ελπιζω να φερει τιτλους καθως πλεον δεν υπαρχει το παραμικρο περιθωριο αποτυχιας ποσο μαλλον μετα το περσυνο κουλουρι...........

Η ομαδα ομολογω οτι σε θεματα Μαρκετινγκ ειναι πολυ μπροστα για τα Ευρωπαικα δεδομενα και επιτελους ας αρχισει να συλλεγει και τροπαια που τοσο πολυ λειπουν στον κοσμο της ομαδας μας.

Αν ειχαμε και τον Ιβκοβιτς προπονητη προσωπικα θα ημουν πολυ ικανοποιημενος.......
Small Forward
Λίγο άκυρη η παρατήρηση αλλά κανονικά στα αριστερά δεν θα πρέπει να είναι το σήμα της ομάδας;

Είναι δεξιά και με ξένισε λίγο.

Πάντως οι νέες εμφανίσεις είναι άψογες, όχι μόνο η ερυθρόλευκη.
spysta
QUOTE(Small Forward @ Sep 30 2009, 17:29 ) *
Λίγο άκυρη η παρατήρηση αλλά κανονικά στα αριστερά δεν θα πρέπει να είναι το σήμα της ομάδας;

Είναι δεξιά και με ξένισε λίγο.

Πάντως οι νέες εμφανίσεις είναι άψογες, όχι μόνο η ερυθρόλευκη.

παντα δεξια ηταν το σημα στις μπασκετικες εμφανισεις .. ή αν οχι παντα .. τοτε τις περισσοτερες φορες .. και εγω δεν μπορω να καταλαβω το λογο.
τσπ .. μικρη σημασια παιζει
kotzito
Πολυ ωραιες και οι 3 εμφανισεις.Η ριγε,που εχει συνδυαστει με τον Ολυμπιακο,θα γινει αναρπαστη και θα θυμισει παλιες καλες μερες.Οι υπολοιπες 2 ειναι πιο απλες,αλλα ωραιες.Ειδικα το πισω μερος στην ασπρη με τις γκρι και κοκκινες λεπτομερειες θα μας κανει μοντελακια smiley.gif Το σημα του εχουν βαλει αρκετα ψηλα μου φαινεται αλλα δεν πειραζει.
stoklis
Για την φανελα εχω σχετικα καλη αποψη. Περιμενω βεβαια να την δω σε αγωνα

Για το σημα να πω οτι δεν μου αρεσε τοσο, Θα μπορουσαν πιστευω να βαλουν το σημα του ολυμπιακου που ειχε στο παρκε του ΣΕΦ. ΤΟ σημα του παρκε εμοιαζε σαν nba και ηταν πολυ ωραιαο (τουλαχιστον οπως το εβλεπα στην τηλεοραση)
pete7
http://www.sport-fm.gr/article/198346
Μεγας Χορηγος φετος θα ειναι η Wind.Αυτη θα διαφημιζεται φετος μπροστα στην φανελα μας.
NikRag15
QUOTE(pete7 @ Oct 6 2009, 18:14 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/198346
Μεγας Χορηγος φετος θα ειναι η Wind.Αυτη θα διαφημιζεται φετος μπροστα στην φανελα μας.


Έλεος με το τεραστιο σημα μπρόστα!! Χαλάει τελειως τη φανέλα!!
pete7
Για το λογο αυτο το ανεβασα -το σημα αυτο χαλαει την εμφανιση της φανελας,αλλα εδω χορηγος ειναι κ αυτος πληρωνει να διαφημιζεται

την ερυθρολευκη χαλαει οχι τις μονοχρωμες
αλλα ειπαμε στην εποχη των χορηγων ζουμε
NikRag15
QUOTE(pete7 @ Oct 6 2009, 18:22 ) *
Για το λογο αυτο το ανεβασα -το σημα αυτο χαλαει την εμφανιση της φανελας,αλλα εδω χορηγος ειναι κ αυτος πληρωνει να διαφημιζεται


Καλα εννοείτε αυτό... απλα ειναι χαλια..!!
Εμεις θα μπορουμε να την πάρουμε χωρις το χορηγό?? Μπααα εεε??? Μ@λ@κιες λεω...!
vastravoud
Η Wind δεν είχε αρκετά προβλήματα;
NikRag15
QUOTE(pete7 @ Oct 6 2009, 18:24 ) *
την ερυθρολευκη χαλαει οχι τις μονοχρωμες


Όντως...!

QUOTE(vastravoud @ Oct 6 2009, 18:25 ) *
Η Wind δεν είχε αρκετά προβλήματα;


Αυτό ξερω και εγώ...!!
T.W.Is.M.
QUOTE(vastravoud @ Oct 6 2009, 18:25 ) *
Η Wind δεν είχε αρκετά προβλήματα;


Aσχετο, αλλα η Wind πιθανον να παει για εξαγορα και συντομα.
Το ελπιζω για αλλους λογους που δεν εχουν να κανουν με το μπασκετ... smile.gif
Air Kef
Η προσθήκη που ειδαμε στην φανέλα, κάνει και τις δυο εμφανισεις να μοιάζουν με τσίρκο, ειδικά την ριγωτή θα την έπερνα για το καρναβάλι αλλά είναι πανάκριβες για απόκριες και all day parties.

Ας γίνει όλο το σήμα μαύρο στην ριγωτή και ολευκο στην μονοχρωμη κόκκινη, ειναι μια λύση..
T.W.Is.M.
QUOTE(Air Kef @ Oct 6 2009, 23:58 ) *
Η προσθήκη που ειδαμε στην φανέλα, κάνει και τις δυο εμφανισεις να μοιάζουν με τσίρκο, ειδικά την ριγωτή θα την έπερνα για το καρναβάλι αλλά είναι πανάκριβες για απόκριες και all day parties.

Ας γίνει όλο το σήμα μαύρο στην ριγωτή και ολευκο στην μονοχρωμη κόκκινη, ειναι μια λύση..


Eμενα η κοκκινη μου θυμιζει Πανιωνιο παντως, ενω η ριγε μου θυμιζει ποδοσφαιρο(τι αλλο?).
kseplenhs
δεν γίνεται να κάνουμε καμιά παρέμβαση στο καταστατικό του συλλόγου μπας και απομακρύνουμε τους χορηγούς απο τις φανέλες??
Sokos
QUOTE(kseplenhs @ Oct 7 2009, 01:29 ) *
δεν γίνεται να κάνουμε καμιά παρέμβαση στο καταστατικό του συλλόγου μπας και απομακρύνουμε τους χορηγούς απο τις φανέλες??



Και τα λεφτά που σκάει η wind θα τα βάλουμε εμείς από τις τσέπες μας?
Anaz
QUOTE(Air Kef @ Oct 6 2009, 23:58 ) *
Η προσθήκη που ειδαμε στην φανέλα, κάνει και τις δυο εμφανισεις να μοιάζουν με τσίρκο, ειδικά την ριγωτή θα την έπερνα για το καρναβάλι αλλά είναι πανάκριβες για απόκριες και all day parties.

Ας γίνει όλο το σήμα μαύρο στην ριγωτή και ολευκο στην μονοχρωμη κόκκινη, ειναι μια λύση..
Εμενα δεν με ενοχλει το χρωμα του σηματος της wind. Αλλα το επιβλητικο μεγεθος και το λευκο φοντο στην ερυθρολευκη. Κριμα, χαλασανε τις πολυ ωραιες φετινες εμφανισεις.
tsouras o.a.c
παρολο που το σημα στο τεραιν δειχνει πολυ ομορφο, ειναι παρα πολυ μικρο! οι φανελες χωρις δευτερη σκεψη , ηδη εχουν γινει must!
LFO
Αν μη τι άλλο η ριγωτη έκανε εντυπωσιακο ντεμπουτο σε ντέρμπι.....λέτε να ειναι γουρικη?
rankin
QUOTE(LFO @ Dec 1 2009, 14:56 ) *
Αν μη τι άλλο η ριγωτη έκανε εντυπωσιακο ντεμπουτο σε ντέρμπι.....λέτε να ειναι γουρικη?

αν μη τι άλλο, έχει έναν ηρωισμό από τη φύση της!
LFO
QUOTE(rankin @ Dec 1 2009, 15:24 ) *
αν μη τι άλλο, έχει έναν ηρωισμό από τη φύση της!


...κατι που αποδειχθηκε και εχθες. 3-0 με την ερυθρολευκη φετος εναντιον του ΠΑΟ. Μπουρουμε να την φορεσουμε και στο ΟΑΚΑ smiley.gif ??
rchos
το λεω απο την αρχη της χρονιας.ας κανουν κατι επιτελους να μην παιζουμε μεσα στο οακα με την κοκκινη.ειτε λευκη ειτε την ριγωτη.
βεβαια καταλαβαινω οτι δεν εξαρταται απο μας αλλα το σερι θα συνεχιστει με την κοκκινη! tongue.gif
Manu7
Ναι ας βάλουμε ριγωτή μια φορά στο ΟΑΚΑ και να βάλει και ο
ΠΑΟ ξανά τις πράσινες...Με τις άσπρες σεληνιάζονται...tongue.gif
Lionelos
Επιτελους η γαματη περσινη εμφανιση χωρις τους τρισαθλιους χορηγους...
Την εχει αγορασει κανεις φετος ?
LFO
QUOTE(LFO @ May 31 2010, 09:41 ) *
...κατι που αποδειχθηκε και εχθες. 3-0 με την ερυθρολευκη φετος εναντιον του ΠΑΟ. Μπορουμε να την φορεσουμε και στο ΟΑΚΑ smiley.gif ??



QUOTE(rchos @ May 31 2010, 10:09 ) *
το λεω απο την αρχη της χρονιας.ας κανουν κατι επιτελους να μην παιζουμε μεσα στο οακα με την κοκκινη.ειτε λευκη ειτε την ριγωτη.
βεβαια καταλαβαινω οτι δεν εξαρταται απο μας αλλα το σερι θα συνεχιστει με την κοκκινη! tongue.gif



QUOTE(Manu7 @ May 31 2010, 10:23 ) *
Ναι ας βάλουμε ριγωτή μια φορά στο ΟΑΚΑ και να βάλει και ο
ΠΑΟ ξανά τις πράσινες...Με τις άσπρες σεληνιάζονται... tongue.gif



ΤΥΧΑΙΟ ??? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...
leonkalf
laugh.gif

Μπράβο ρε παιδιά!!! Ακουστήκατε και συμβάλλατε στη νίκη!!! ΕΥΓΕ!!
rchos
η αληθεια ειναι πως οταν ξεκιναγε το ματς το σκεφτηκα αυτο με την εμφανιση.
μετα απο αυτο που συνεβει αντε να με πεισεις οτι θα φοραμε κοκκινη στα εκτος εδρας.
Lionelos
Παιδια εχει αγορασει καποιος την φετινη εμφανιση ?
Αν ναι θα ηθελα λιγη βοηθεια σχετικα με τα μεγεθη...
Επειδη σκοπευω να την αγορασω μεσω ιντερνετ για υψος περιπου 1,72-1,73 το S ειναι οκ ή να ψαξω στο παιδικο ???? tongue.gif
LFO
και παλι WIND....

http://www.olympiacosbc.gr/page.ashx?pid=2&aid=27233

damian
Παιδιά οι φανέλες που υπάρχουν εδώ είναι ίδιες με των παικτών;

Υ.Γ. Έχουν αυτές τις τρισάθλιες τρυπούλες ή όχι?
damian
QUOTE (damian @ Jun 24 2011, 20:55 ) *
Παιδιά οι φανέλες που υπάρχουν εδώ είναι ίδιες με των παικτών;

Υ.Γ. Έχουν αυτές τις τρισάθλιες τρυπούλες ή όχι?




εννοώ εδώ... http://www.sportarena.gr/el-gr/eur/olympia...akos_basketball

spysta σε ζήλεψα.... rolleyes.gif
rankin
Δεν υπάρχει ακόμα σχολιασμός για τις νεες φανέλες της ομάδας και ιδίως για την τρίτη, την μαύρη...
Εξακολουθεί και υπάρχει βέβαια αυτό το "Σκρατς" που προσωπικά μου σπάει τα νεύρα, αλλά οκ...
Η μαύρη, έχει αρκετό ενδιαφέρον πάντως.. Bulls style...

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ro.3665679.html
Coach Periklis
Ωραίο θέμα φίλε rankin αυτό με τη φανέλα. Προσωπικά μέχρι να δω την 1η εμφάνιση λαηβ την θεωρώ άθλια λόγω λευκού σορτς και της ξεθωριασμένης ας πούμε ρίγας στα πλευρά. Πολύ Ερυθρός Αστέρας φάση. Η μαύρη είναι υπέροχη
giorgos14
104,90 € η ερυθρόλευκη εμφάνιση χωρίς καν όνομα και χωρίς χορηγό.Με αυτά τα τυπώματα πάει στα 124.9. Μόνο σε μένα φαίνονται υπερβολικά αυτά τα νούμερα;;
Coach Periklis
^ όχι είναι όντως ιδιαίτερα ακριβή
RipCity
Πάρτε ρέπλικα που κάνει 50-60 ευρώ. Κι είναι μια χαρά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.