Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golden State Warriors
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
Gravedigger
Golden State Warriors


This is...Oakland!




Πιθανή βασική πεντάδα:

PG: Stephen Curry
SG: Monta Ellis
SF: Stephen Jackson
PF: Anthony Randolph
C: Andris Biedrins

Υπόλοιπο ρόστερ: Kelenna Azubuike, Speedy Claxton, Devean George, Acie Law, Corey Maggette, Mikki Moore, Anthony Morrow, Shaun Pruitt, Ronny Turiaf, CJ Watson, Brandan Wright.

Offseason moves:

Ήρθαν η ανανέωσαν: Stephen Curry (draft), Acie Law, Speedy Claxton , Devean George (trade), CJ Watson, Anthony Randolph, Brandan Wright (ανανέωση), Shawn Pruitt, Mikki Moore.

Έφυγαν: Jamal Crawford, Jermareo Davidson, Marco Belinelli, Marcus Williams.

Σχόλιο: Δύσκολα τα πράγματα για τους πολεμιστές. Προβλήματα με τον Jackson ο οποίος ζητάει ανταλλαγή και μάλιστα παρέδωσε τον τίτλο του αρχηγού σε ένδειξη δυσαρέσκειας. Ellis και Curry δεν έχουν δέσει ακόμα, ενώ υπάρχει και μία λιγότερη απειλή από την περιφέρεια μετά την φυγή του Crawford. Υπάρχουν βέβαια και τα θετικά. Ο Anthony Randolph είναι έτοιμος να κάνει την έκρηξη του, ο Ellis είναι πια υγιής ενώ ο Corey Maggette έρχεται από τον πάγκο με σκοπό να φορτώσει τα αντίπαλα καλάθια, δουλειά την οποία κάνει πολύ καλά. Η είσοδος στα play-off θα είναι πολύ δύσκολη αλλά θα παλέψουν για να τα καταφέρουν, όπως υποδηλώνει και το όνομα τους.

Πρόβλεψη: 35-40 νίκες.


Conference rank: 10-13
Division rank: 3-5
red pyramid88
Εγώ απο την άλλη για να είμαι ειλικρινής δε μπορώ να φανταστώ τους πολεμιστές να φτάνουν στις 30 νίκες. Ομάδες με τόσες λίγες εναλλακτικές στους ψηλούς δε μπορεί να πάει τόσο καλά, ειδικά όταν ο πρώην αρχηγός τα κάνει όλα λίμπα (με ότι μπορεί αυτό να προκαλεί στα αποδυτήρια). 30 νίκες είναι το ταβάνι τους πιστεύω...
aegeansheed
Χωρίς voodoo και "περονόσπορους" ( tongue.gif @bullet), ο Anthony Morrow στα 8 πρώτα φιλικά έγραψε: 22,0 π.-3,1 ρ.-1,9 ασ.-1,4 κλ.-0,4 κ. και μόλις 1.0 λάθος κατά μέσο όρο. Άλλωτε ξεκινώντας και άλλες φορές ερχόμενος από τον πάγκο, έβγαζε κατά μ.ο. 33 λεπτά.

Το εντυπωσιακό με τον Morrow είναι η εκπληκτική ευστοχία του στα 3ποντα: στα 52 που επιχείρησε μέτρησαν τα 27, ήτοι ποσοστό 51,9%!!!!

Κατά περίπτωση:
α) Στα 5 παιχνίδια που ήρθε από τον πάγκο, σε 28 λεπτά περίπου κατά μ.ο. είχε 17 πόντους
β) Στα 3 παιχνίδια που ξεκίνησε, σε 42 λεπτά περίπου κατά μ.ο. είχε 30,3 πόντους

Σούπερ νέα για τη νέα γενιά των Warriors. Ήδη ο Stephen Curry έδειξε σπουδαία πράγματα, ερχόμενος από τον πάγκο, αλλά παίζοντας αρκετά λεπτά και αυτός.

Μοναδικός παραπονούμενος ο Anthony Randolph που θα έρχεται από τον πάγκο, κατά επιθυμία του Don Nelson να ξεκινάει ο Maggette (read: http://www.contracostatimes.com/sports/ci_...0852?source=rss )
koutsou10
QUOTE(aegeansheed @ Oct 24 2009, 19:32 ) *
Μοναδικός παραπονούμενος ο Anthony Randolph που θα έρχεται από τον πάγκο, κατά επιθυμία του Don Nelson να ξεκινάει ο Maggette (read: http://www.contracostatimes.com/sports/ci_...0852?source=rss )

ο μαγκετι 4αρι?μου φαινεται θα πεσει πολυ τρεξιμο απο τους πολεμιστες...παντως θα ειναι απο τις πιο ενδιαφερουσες ομαδες για να παρακολουθησει παιχνιδια της καποιος...
a bullet for your head
QUOTE(aegeansheed @ Oct 24 2009, 19:32 ) *
Χωρίς voodoo και "περονόσπορους" ( tongue.gif @bullet), ο Anthony Morrow στα 8 πρώτα φιλικά έγραψε: 22,0 π.-3,1 ρ.-1,9 ασ.-1,4 κλ.-0,4 κ. και μόλις 1.0 λάθος κατά μέσο όρο. Άλλωτε ξεκινώντας και άλλες φορές ερχόμενος από τον πάγκο, έβγαζε κατά μ.ο. 33 λεπτά.

Το εντυπωσιακό με τον Morrow είναι η εκπληκτική ευστοχία του στα 3ποντα: στα 52 που επιχείρησε μέτρησαν τα 27, ήτοι ποσοστό 51,9%!!!!

Κατά περίπτωση:
α) Στα 5 παιχνίδια που ήρθε από τον πάγκο, σε 28 λεπτά περίπου κατά μ.ο. είχε 17 πόντους
β) Στα 3 παιχνίδια που ξεκίνησε, σε 42 λεπτά περίπου κατά μ.ο. είχε 30,3 πόντους

Ειναι οντως εκπληκτικες οι εως τωρα εμφανισεις του.
Ο κοουτς Νελσον τον παει σαν παικτη..ενω και ο Μορροου ειναι απολυτα συμβατος στη φιλοσοφια του κοουτς.
Ωστοσο,θα ειναι εκπληξη για μενα,αν συνεχισει σ'αυτους τους ρυθμους και στη ρεγκιουλαρ-σιζον..
Πολυ ενδιαφερουσα η περιπτωση του..

QUOTE(red pyramid88 @ Oct 22 2009, 22:16 ) *
Εγώ απο την άλλη για να είμαι ειλικρινής δε μπορώ να φανταστώ τους πολεμιστές να φτάνουν στις 30 νίκες. Ομάδες με τόσες λίγες εναλλακτικές στους ψηλούς δε μπορεί να πάει τόσο καλά, ειδικά όταν ο πρώην αρχηγός τα κάνει όλα λίμπα (με ότι μπορεί αυτό να προκαλεί στα αποδυτήρια). 30 νίκες είναι το ταβάνι τους πιστεύω...

Περσι εκαναν 29 νικες,εχοντας πολλους τραυματισμους παικτων και αλλα και μια μικρη ''δινη'' λογω των ανταλλαγων που εγιναν..
Σιγουρα δεν διαθετουν πολλες εναλλακτικες λυσεις στους ψηλους..ομως ποτε οι Ουωρριορς με τον Νελσον προπονητη,ειχαν βαθος στους ψηλους?? rolleyes.gif
Στα preseason games,εδειξαν πολυ καλα στοιχεια..πιστευω οτι θα παρουσιαστουν πιο ανταγωνιστικοι φετος..και γιατι οχι,να βρισκονται και αυτοι στο γκρουπ εκεινων των ομαδων,που θα διεκδικησουν την εισοδο στην 8αδα..
8-10 νικες παραπανω,μπορουν να τις πετυχουν,αν δεν εχουν προβληματα με σοβαρους τραυματισμους..
red pyramid88
Ας το θέσω αλλιώς: Lakers - Spurs - Mavericks - Jazz - Blazers - Nuggets - Hornets και ήδη έχουμε 7 ομάδες που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι στα playoff. Απο εκεί και πέρα υπάρχουν και οι ενισχυμένοι Clippers - Grizzles ενώ και οι Thunder μπορούν να κάνουν περισσότερες νίκες απο ότι περιμένουν οι περισσότεροι. Μέσα σε αυτό τον ανταγωνισμό βλέπεις εσύ την ομάδα που έχουν τώρα οι Warriors να είναι ικανοί έστω και να ελπίζουν σε 40+ νίκες (οι λιγότερες που θα χρειάζονται για είσοδο στα playoff). Ειδικά με τον Jackson να φέρεται όπως φέρεται?
a bullet for your head
QUOTE(red pyramid88 @ Oct 25 2009, 03:58 ) *
Ας το θέσω αλλιώς: Lakers - Spurs - Mavericks - Jazz - Blazers - Nuggets - Hornets και ήδη έχουμε 7 ομάδες που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι στα playoff. Απο εκεί και πέρα υπάρχουν και οι ενισχυμένοι Clippers - Grizzles ενώ και οι Thunder μπορούν να κάνουν περισσότερες νίκες απο ότι περιμένουν οι περισσότεροι. Μέσα σε αυτό τον ανταγωνισμό βλέπεις εσύ την ομάδα που έχουν τώρα οι Warriors να είναι ικανοί έστω και να ελπίζουν σε 40+ νίκες (οι λιγότερες που θα χρειάζονται για είσοδο στα playoff). Ειδικά με τον Jackson να φέρεται όπως φέρεται?

Σε ολες αυτες που αναφερεις,υπαρχουν και οι Σανς..που θα ειναι στο γκρουπ των ομαδων που θα παλαιψουν για την 8η θεση..
Με +40 νικες ετσι απλα η' λιγοτερες οπως αναφερεις δεν προκειται να προκριθει καποια ομαδα ως 8η..(Η' τουλαχιστον φανταζει εξαιρετικα δυσκολο..)..αν θυμαμαι καλα οι Σανς περσι εμειναν απ'εξω εχοντας αν δεν κανω λαθος 46 νικες..

Οσον αφορα τους Ουωρριορς σταθηκα σε καποια σημεια..οτι θα αυξησουν τις νικες τους(προβλεπω 8-10 οαραπανω νικες),με τη προυποθεση οτι δεν θα ταλαιπωρηθουν με τραυματισμους..
Οτι θα ειναι περισσοτερο ανταγωνιστικοι φετος και οτι θα βρισκονται στο γκρουπ των ομαδων που θα διεκδικησουν την εισοδο στην 8αδα..χωρις απαραιτητα να εχουν και τις περισσοτερες πιθανοτητες..
Andre_Iguodala
Γεια σας παιδια πρωτο μου ποστ και θα ηθελα να ασχοληθω λιγο με την ομαδα ενος απο τα πουλεν μου στο ΝΒΑ τον AR4 η κοινως Anthony Randolph


Θεωρω οτι οι Warriors δεν θα ξεπερασουν οντως τις 30 νικες με ολα αυτα που εχουν γινει.Ο αρχηγος παρεδωσε το αρχηγιλικι του ο Ελλις δηλωσε εμμεσως πλην σαφως οτι αυτος και ο ρουκι δεν κανουν χωριο και εχουν εναν προπονητη που ταυτοχρονα ειναι και GM και ο οποιος ειναι απο αλλο ανεκδοτο.Και αυτο αποδεικνυεται και μονο απο την ανταλλαγη Bellineli με Devean George(wtf?).Στην ηδη πολλη δυνατη Δυση δεν εχουν μεγαλη τυχη ουτε φετος...
Gravedigger
QUOTE (Andre_Iguodala @ Oct 26 2009, 17:32 ) *
Γεια σας παιδια πρωτο μου ποστ και θα ηθελα να ασχοληθω λιγο με την ομαδα ενος απο τα πουλεν μου στο ΝΒΑ τον AR4 η κοινως Anthony Randolph


Θεωρω οτι οι Warriors δεν θα ξεπερασουν οντως τις 30 νικες με ολα αυτα που εχουν γινει.Ο αρχηγος παρεδωσε το αρχηγιλικι του ο Ελλις δηλωσε εμμεσως πλην σαφως οτι αυτος και ο ρουκι δεν κανουν χωριο και εχουν εναν προπονητη που ταυτοχρονα ειναι και GM και ο οποιος ειναι απο αλλο ανεκδοτο.Και αυτο αποδεικνυεται και μονο απο την ανταλλαγη Bellineli με Devean George(wtf?).Στην ηδη πολλη δυνατη Δυση δεν εχουν μεγαλη τυχη ουτε φετος...

O Nelson είναι μεγάλος προπονητής και οι ομάδες του πάντα έπαιζαν ωραίο μπάσκετ.Τώρα σαν GM φυσικά και έχει κάνει λάθη αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε ο Bellineli να προσφέρει το κάτι πραπάνω.
Andre_Iguodala
QUOTE(Gravedigger @ Oct 26 2009, 23:26 ) *
O Nelson είναι μεγάλος προπονητής και οι ομάδες του πάντα έπαιζαν ωραίο μπάσκετ.Τώρα σαν GM φυσικά και έχει κάνει λάθη αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε ο Bellineli να προσφέρει το κάτι πραπάνω.




Eπετρεψε μου να διαφωνησω με το σπουδαιο προπονητη Nelson...Με ομαδα που ειχε μεσα Baron J-Rich και ενα μεγαλο μερος του τωρινου κορμου του βγηκε 8ος οταν ειχε αυτη την ομαδα


Το γραφω εδω ως αφορμη και ξεσπαω για την επιλογη του...Αυριο λοιπον βασικο 3αρι Azubuike και βασικο 4αρι S-Jax.Γελαει ο κοσμος δηλαδη
Pierce
πες οτι τα χεις μαζι του, επειδη θα φαει παγκο ο Ραντολφ που τον εχεις στο fantasy tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Andre_Iguodala
Περα οτι τον εχω στο fantasy δικαιωματικα αξιζει να παιζει...Δηλαδη χωρις Brandan Wright και Turiaf και ομως ο Nelson βρηκε τροπο να τον αφησει παγκο
Gravedigger
QUOTE (Andre_Iguodala @ Nov 3 2009, 20:19 ) *
Περα οτι τον εχω στο fantasy δικαιωματικα αξιζει να παιζει...Δηλαδη χωρις Brandan Wright και Turiaf και ομως ο Nelson βρηκε τροπο να τον αφησει παγκο

Και εγώ τον έχω.Άρα αλλάζω γνώμη.Nelson είσαι μυρωδιάς tongue.gif Βάλε τον Randolph μέσα!
koutsou10
QUOTE(Gravedigger @ Oct 26 2009, 23:26 ) *
O Nelson είναι μεγάλος προπονητής και οι ομάδες του πάντα έπαιζαν ωραίο μπάσκετ.Τώρα σαν GM φυσικά και έχει κάνει λάθη αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσε ο Bellineli να προσφέρει το κάτι πραπάνω.

φιλε gravedigger συμφωνουμε σε παρα πολλα κατα καιρους αλλα αυτο που μολις ειδα που εχεις γραψει ειναι πολυ λαθος!!!
ο νελσον δεν το εχει...στην αμυνα οι πολεμιστες ειναι απαραδεκτοι(φαγανε απο το σακραμεντο 120 χωρις τον καλυτερο τους παιχτη κεβιν μαρτιν,απο τους κλιπς 118 κ ειναι η ομαδα που δεχεται τους περισσοτερους ποντους σε ολο το πρωταθλημα)...
χτες λοιπον αφου εβαλε τον μπιεντρινς που ειναι ο μονος κλασικος σεντερ της ομαδας στο 1 ημιχρονο κ ξανατραυματιστηκε(αφου δεν επρεπε καν να προσπαθησει να παιξει),εβαλε τον 2 υποθετικα που μπορει να παιξει σε αυτην την θεση μαηκι μουρ 4 λεπτα!!!κ επαιζε με τον αντονι ραντολφ που φαινοτανε το παληκαρι οτι δεν μπορουσε να ανταπεξελθει...μετα τι κολλημα ειναι αυτο με τον ρουκι στηβεν καρι(πολλα λαθη κ λαθος επιλογες)?
τοσα πολλα λαθη δεν νομιζω να ειναι τυχαια!!! 68.gif 68.gif 68.gif

μετα πως να μην βγει ο τζακσον κ να απαιτησει ανταλλαγη κ να αμφισβητησει φανατικα την ικανοτητα του coach του?
αυτα λοιπον λεει ο manager του τζακσον για τον νελσον
<<απο την αλλην θα μου πεις οτι ειναι ο δευτερος εν ενεργεια coach με τις περισσοτερες νικες,αλλα θα σου πω εγω οτι γιατι αραγε δεν εχει παει καμια ομαδα του σε τελικους?
δεν εχει κανει απλως λαθη εχει καταστρεψει την ομαδα του...1)δεν ηθελε τον βαρονο 2)δεν ηθελε τους matt barnes k jason richardson κ 3)αντι να κοιταξει να καλυτερεψει την ομαδα του προπονητικα η οπως αλλιως μπορει,ριχνει τις ευθυνες στον κρις μαλιν>>ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ Κ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΜΕΣΑ!!!
captain charisma
οι ομαδες του νελσον μπορει να παιζαν θεαματικα στην επιθεση αλλα η αμυνα τους ηταν και ειναι αεροδιαδρομος για ολες τις ομαδες....δλδ βαζαν ας πουμε 120 ποντους και τρωγαν 121 που λεει ο λογος....

μια χρονια στους μαβς ειχε προσπαθησει να παιξει αμυνα τοτε που εφτασαν τελικο δυσης το 2003
Andre_Iguodala
Βασικα ισως να μιλαμε για μια εκ των χειροτερω ομαδων για φετος.Και αμα δουμε τι υλικο εχει ο Nelly για να δουλεψει σιγουρα θα το θεωρησουμε τρελλο αυτο που γινεται


Εγω εχω πει οτι ο Νελσον φετος ετσι οπως παει δεν θα πιασει τις νικες που χρειαζεται(μου φαινεται μετα το Μεμφις θελει αλλες 25 νικες για να περασει το ρεκορ των περισσοτερων νικων).Ειναι απιστευτη αυτη η εμμονη που εχει στο smallball.Με το post του koutsou10 εν μερει συμφωνω.Αλλα πανω απ ολα αυτος που φταιει ειναι ο GM των Warriors.Αυτος εχει την δυναμη να τον διωξει αλλα δεν το κανει.Αυτος ανταλλαξε φετος Marco με Devean George.Αλλα και ο Νelson ειναι καταστροφη.

Θα διαφωνησω εν μερει στο κομματι που μιλας για τον AR αλλα κυριως επειδη τον θεωρω πολυ καλο παιχτη(για μενα αμα δουλεψει κυριως το σωμα του τοτε μπορει αν και ειναι ιεροσυλια αυτο που λεω να μιλαμε για τον νεο KG.Πριν ομως βγειτε και με κραξετε γι αυτο που ειπα οταν λεω για δουλεια στη σωματοδομη εννοω οτι πρεπει να παρει τουλαχιστον 30 κιλα μυικης μαζας για να το πουμε αυτο).Ο Randolph λοιπον δεν ειναι center.Ο ανθρωπος περσι οταν επαιρνε 30 λεπτα εκανε οργια.Αν δεν κανω λαθος περσι ειχε 8 double double.Ειναι ενας PF ανετοιμος μεν αλλα για να γινει αυτο που μπορει να γινει πρεπει να παρει παιχνιδια.


To θεμα με τους Warriors ειναι οτι ολοι οι παιχτες ανεξαιρετως την εχουν δει καπως και φαινεται απο τις δηλωσεις τους.Κυριως δε οι Jackson και Ellis συμπεριφερονται λες και ειναι μονοι τους.Και ο Maggette ειναι ενας απο αυτους.Αν καποιος σωζει την παρτιδα για ολο το GS αυτος ειναι ο Morrow.Ισως ο πιο συμπαθης παιχτης αυτητς της ομαδας
koutsou10
QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 9 2009, 17:58 ) *
Θα διαφωνησω εν μερει στο κομματι που μιλας για τον AR αλλα κυριως επειδη τον θεωρω πολυ καλο παιχτη(για μενα αμα δουλεψει κυριως το σωμα του τοτε μπορει αν και ειναι ιεροσυλια αυτο που λεω να μιλαμε για τον νεο KG.Πριν ομως βγειτε και με κραξετε γι αυτο που ειπα οταν λεω για δουλεια στη σωματοδομη εννοω οτι πρεπει να παρει τουλαχιστον 30 κιλα μυικης μαζας για να το πουμε αυτο).Ο Randolph λοιπον δεν ειναι center.Ο ανθρωπος περσι οταν επαιρνε 30 λεπτα εκανε οργια.Αν δεν κανω λαθος περσι ειχε 8 double double.Ειναι ενας PF ανετοιμος μεν αλλα για να γινει αυτο που μπορει να γινει πρεπει να παρει παιχνιδια.

δεν ξερω γιατι αλλα οι πολεμιστες ειναι για μενα απο τις πιο συμπαθητικες ομαδες στο πρωταθλημα κ ετσι παρακολουθουσα παιχνιδια κ περυσι,οπως κ φετος...
οντως ο αντονι ραντολφ ειναι αρκετα καλος κ εξελιξιμος παιχτης αλλα θεωρω οτι ειδικα τωρα δεν μπορει να βοηθησει στο σεντερ σε καμια περιπτωση που τον βαζει ο νελσον(πανω σε αυτο διαφωνω-στην θεση).πιστευω οτι πρεπει να παρει λεπτα συμμετοχης στο 4 για να μπορεσει να δειξει αυτα που μπορει κ να βελτιωθει κ ολας...
οσον αφορα για τον GM των πολεμιστων δεν νομιζω να κανει το λαθος κ να τον κρατησει τον νελσον στην ομαδα για πολυ ακομα,αφου ολοι σχεδον οι παιχτες δεν τον εμπιστευονται κ οι σημαντικοι παιχτες κανουν <<περιεργες>> δηλωσεις...
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Nov 9 2009, 18:38 ) *
οσον αφορα για τον GM των πολεμιστων δεν νομιζω να κανει το λαθος κ να τον κρατησει τον νελσον στην ομαδα για πολυ ακομα,αφου ολοι σχεδον οι παιχτες δεν τον εμπιστευονται κ οι σημαντικοι παιχτες κανουν <<περιεργες>> δηλωσεις...

Ο κοουτς Νελσον ηταν απ τους ριζοσπαστικοτερους και καλυτερους προπονητες που εχουν περασει ποτε...
Ωστοσο,νομιζω οτι θα πρεπει να προετοιμαζεται στο να δεχτει να αποχωρησει καποια στιγμη..(οπως και ο κοουτς Σλοαν..ο Ντανλιβι..ο Τζακσον..οι Ποποβιτς, Ειντελμαν & Καρλ, ας μεινουν καποια χρονακια ακομα.. tongue.gif ..)..
Τα χρονια εχουν περασει..και οι εξελιξεις ισως και να τους ξεπερασαν...και ισως θα ηταν καλυτερο να αναδειχθουν και καποιοι αλλοι,νεοτεροι προπονητες.
Andre_Iguodala
QUOTE(koutsou10 @ Nov 9 2009, 18:38 ) *
δεν ξερω γιατι αλλα οι πολεμιστες ειναι για μενα απο τις πιο συμπαθητικες ομαδες στο πρωταθλημα κ ετσι παρακολουθουσα παιχνιδια κ περυσι,οπως κ φετος...
οντως ο αντονι ραντολφ ειναι αρκετα καλος κ εξελιξιμος παιχτης αλλα θεωρω οτι ειδικα τωρα δεν μπορει να βοηθησει στο σεντερ σε καμια περιπτωση που τον βαζει ο νελσον(πανω σε αυτο διαφωνω-στην θεση).πιστευω οτι πρεπει να παρει λεπτα συμμετοχης στο 4 για να μπορεσει να δειξει αυτα που μπορει κ να βελτιωθει κ ολας...
οσον αφορα για τον GM των πολεμιστων δεν νομιζω να κανει το λαθος κ να τον κρατησει τον νελσον στην ομαδα για πολυ ακομα,αφου ολοι σχεδον οι παιχτες δεν τον εμπιστευονται κ οι σημαντικοι παιχτες κανουν <<περιεργες>> δηλωσεις...




Αυτο λεω κι εγω ρε οτι ο Randolph ειναι 4αρι και οχι 5αρι που τον βαζει ο Nelson.Γι αυτο δεν μπορει να βοηθησει.Δεν ειναι ακομα ετοιμος παιχτης αλλα ειναι πολυ ακατεργαστος και εχει απιθανο potential κατα την αποψη μου.Εγω απ οτι ξερω ο Nelson δεν τον γουσταρει καθολου ομως.Δεν ειναι θεμα οτι ειναι ακομα απειρος στη λιγκα(βλεπε ποσο στηριζει τον Curry)ειναι θεμα οτι τον θεωρει τεμπελη(ασχετως αν στο preseason εβαλε σε ολους τα γυαλια και πηρε προσκληση για τo camp της Team USA).


Εχω ακουσει μαλιστα οτι μεσα στο καλοκαιρι ο Nelson συναντησε τους γονεις του Randolph και εφαγε στο σπιτι τους για να δειξει και δηθεν οτι δεν εχει προβλημα με τον μικρο.Αλλα απ οτι αποδυκνειεται ηταν απλα μια κινηση PR και τιποτα παραπανω.

Συμπαθητικη ομαδα ειναι σαφως.Εχουν εναν νεανικο κορμο που ειναι καταπληκτικος αλλα ο Nelson δεν κοιταει το μελλον της ομαδας οταν δινει χρονο στον Jackson ο οποιος απλα δεν γουσταρει να παιζει για τους Warriors και παιζει μονο για την παρτη του η στον Maggette που στα 2 προηγουμενα παιχνιδια ειχε τραγικα ποσοστα αχρηστευωντας το μονο καλο σημειο του παιχνιδιου του ισως(το γεγονος δηλαδη οτι ειναι δυνατοτερος απο πολλα 3αρια στη λιγκα και να τους φερει μεσα στο καλαθι).

Οσον αφορα το τελευταιο σου κομματι ελπιζω να γινει καποια στιγμη.Αλλα καταφερε να διωξει τον Mullin ο κυριος Νelson και το αφεντικο της ομαδας φαινεται να τον εμπιστευεται πληρως(παρα το γεγονος οτι οπως παιζουν οι Warriors οι αντιπαλοι τους κανουν παρτυ στα περισσοτερα παιχνιδια)
Boom Dizzle
http://www.sport-fm.gr/article/204660
Παει ο Τζακσον!!!!!Και οι Πολεμιστες παιρνουν ως ανταλλαγμα εναν βετερανο κ ενα παλτο για τον χειμωνα....
a bullet for your head
QUOTE(BakariosG13 @ Nov 16 2009, 20:05 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/204660
Παει ο Τζακσον!!!!!Και οι Πολεμιστες παιρνουν ως ανταλλαγμα εναν βετερανο κ ενα παλτο για τον χειμωνα....

Εκ πρωτης οψεως,φαινεται οτι οι Ουωρριορς θελουν ενα ξεσκαρταρισμα στο σαλαρι-καπ για το ερχομενο καλοκαιρι..
Προς το παρον,εξοικονομουν περιπου $1.5εκ και το καλοκαιρι,ληγει και το συμβολαιο του Μπελ,οποτε θα γλιτωσουν αλλα $5.5 εκ περιπου...
Βεβαια..απ'οτι φαινεται,ο Ραντολφ θα εξακολουθει να αγωνιζεται και στη θεση του C.....
Andre_Iguodala
Βασικα κατσε να δουμε αν θα αγωνιζεται ο AR.Λειπουν οι Biendrins και ο Turiaf που επιστρεφει ομως...Εγω πιστευω οτι σαν PF θα εκανε θραυση γιατι σαν Center μπορει μεν λογω ταχυτητας και αθλητικων προσοντων να υπερτσρησει επιθετικα αλλα αμυντικα δεν μπορει να κανει και πολλα(καλα γενικα η αμυνα των Warriors αν μπορει να μας πει καποιος σε ποια θεση ειναι αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι η χειροτερη του ΝΒΑ).


Επιτελους Nelson παρε μια μονιμη αδεια για την Χαβαη ρε αγορι μου και πηγαινε φαε τα λεφτα που παιρνεις.Ασε το ρεκορ των περισσοτερων νικων τωρα αφου ετσι κι αλλιως πρωταθλημα δεν θα παρεις tongue.gif
aegeansheed
Μέχρι στιγμής έχω δει παιχνίδια από αρκετές ομάδες. Οι Warriors είναι μακράν η χειρότερη (από κοντά Clippers και Hornets-δεν έχω δει Wolves-Nets-Knicks βέβαια). Παντελής απουσία επιθετικών plays. Βασικά δεν τους λες ομάδα σε καμία περίπτωση.

Η μπάλα κατεβαίνει με έναν από τους 4 guards που είναι στο παρκέ την επίθεση τελειώνει αυτός που θα προλάβει πρώτος να κάνει το σουτ. O Monta με τα μπασίματα και τα stop n' shoot, o jackson με σουτ απ'όπου να' ναι, ο Magette με κάτι περιεργα fadeaway. Και το χειρότερο είναι ότι κανείς εκτός του Morrow δεν κάνει κίνηση ανάμεσα σε παίκτες για να βρει ελεύθερο χώρο. Η εικόνα τους όταν βρίσκονται στην επίθεση είναι: 4 παίκτες ακίνητοι στις γωνίες και ένας που έχει τον άχαρο ρόλο του C. Παίζουν από το ξεκίνημα της επίθεσης isolation με αυτόν που τυχαίνει να έχει την μπάλα δηλαδή συνήθως να τελειώνει και την επίθεση!!!

p.s. Κρίμα για τον Azubuike, ήταν ο πιο αξιόλογος παίκτης ως τώρα...

TRADE JACKSON!!!!!
Andre_Iguodala
QUOTE(aegeansheed @ Nov 17 2009, 00:50 ) *
Μέχρι στιγμής έχω δει παιχνίδια από αρκετές ομάδες. Οι Warriors είναι μακράν η χειρότερη (από κοντά Clippers και Hornets-δεν έχω δει Wolves-Nets-Knicks βέβαια). Παντελής απουσία επιθετικών plays. Βασικά δεν τους λες ομάδα σε καμία περίπτωση.

Η μπάλα κατεβαίνει με έναν από τους 4 guards που είναι στο παρκέ την επίθεση τελειώνει αυτός που θα προλάβει πρώτος να κάνει το σουτ. O Monta με τα μπασίματα και τα stop n' shoot, o jackson με σουτ απ'όπου να' ναι, ο Magette με κάτι περιεργα fadeaway. Και το χειρότερο είναι ότι κανείς εκτός του Morrow δεν κάνει κίνηση ανάμεσα σε παίκτες για να βρει ελεύθερο χώρο. Η εικόνα τους όταν βρίσκονται στην επίθεση είναι: 4 παίκτες ακίνητοι στις γωνίες και ένας που έχει τον άχαρο ρόλο του C. Παίζουν από το ξεκίνημα της επίθεσης isolation με αυτόν που τυχαίνει να έχει την μπάλα δηλαδή συνήθως να τελειώνει και την επίθεση!!!

p.s. Κρίμα για τον Azubuike, ήταν ο πιο αξιόλογος παίκτης ως τώρα...

TRADE JACKSON!!!!!




Τον δωσανε ρε τον Jax στους Bobcats...


Ελπιζω πλεον να αλλαξουν καπς τα πραγματα.ο Jax ειχε κανει τον Μonta σαν τα μουτρα του.Ο Bell ειναι μακραν καλυτερος αμυντικος του Jax και εχει καλο τριποντο(κατι που θα του χρειαστει στα συστηματα του Nelson)


Αλλα αυτη η ομαδα πλεον εχει 6-7 παιχτες να παιξουν

Ellis,Curry,Maggette,Randolph,Moore,Bell και Radmanovic οταν ερθουν και Μοrrow.Αντε να βαλω και τον Turiaf που επιστρεφει

Biendris εξω CJ Watson γριπη των χοιρων Azubuike γονατο Devean George και Speedy Claxton ασχολιαστοι...Δεν μου ρχεται καποιος αλλος παιχτης...

Και το χειροτερο ολως προπονητης ο Nelson.Ο ανθρωπος που στα 4 πρωτα παιχνιδια ειχε 4 διαφορετικες πενταδες...Επιτελους διαλεξε ενα ορθολογικο συστημα ρε ανθρωπε του Θεου οπου η αμυνα θα παιζει καποιον ρολο


Παντως επειδη τυχαινει να διαβαζω καποια forum των fan του GS μονο παρτυ δεν εχουν κανει που φευγει ο Jackson πραγματικα...
aegeansheed
QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 17 2009, 00:59 ) *
κατι που θα του χρειαστει στα συστηματα του Nelson)


ποια συστήματα??????????

υ.γ. μόλις διάβασα για το trade
benchwarmer
Πραγματικα κριμα που δεν ειχα την χαρα ακομη να τους δω tongue.gif

*Οταν παιξει ο Μπελ 4αρι και ο Μαγκετι 5αρι, παρακαλω ενημερωστε με.
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Nov 16 2009, 20:13 ) *
Βεβαια..απ'οτι φαινεται,ο Ραντολφ θα εξακολουθει να αγωνιζεται και στη θεση του C.....

Όταν αγωνίζεται!

QUOTE (aegeansheed @ Nov 17 2009, 00:50 ) *
Η μπάλα κατεβαίνει με έναν από τους 4 guards που είναι στο παρκέ την επίθεση τελειώνει αυτός που θα προλάβει πρώτος να κάνει το σουτ. TRADE JACKSON!!!!!

24.gif 24.gif Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν και εγώ!

Εμένα πάντως μ'αρέσουν οι Warriors.Μπάσκετ αλάνας!Ο καθένας ότι γουστάρει,τρέξιμο και μεγάλα fantasy score.(Των αντιπάλων).

Bench προχθές πεντάδα,κάποια στιγμή στο 4ο.
Watson,Curry,Ellis,Maggette,Jackson.
Σου κάνει?
koutsou10
QUOTE(aegeansheed @ Nov 17 2009, 00:50 ) *
Μέχρι στιγμής έχω δει παιχνίδια από αρκετές ομάδες. Οι Warriors είναι μακράν η χειρότερη (από κοντά Clippers και Hornets-δεν έχω δει Wolves-Nets-Knicks βέβαια). Παντελής απουσία επιθετικών plays. Βασικά δεν τους λες ομάδα σε καμία περίπτωση.

Η μπάλα κατεβαίνει με έναν από τους 4 guards που είναι στο παρκέ την επίθεση τελειώνει αυτός που θα προλάβει πρώτος να κάνει το σουτ. O Monta με τα μπασίματα και τα stop n' shoot, o jackson με σουτ απ'όπου να' ναι, ο Magette με κάτι περιεργα fadeaway. Και το χειρότερο είναι ότι κανείς εκτός του Morrow δεν κάνει κίνηση ανάμεσα σε παίκτες για να βρει ελεύθερο χώρο. Η εικόνα τους όταν βρίσκονται στην επίθεση είναι: 4 παίκτες ακίνητοι στις γωνίες και ένας που έχει τον άχαρο ρόλο του C. Παίζουν από το ξεκίνημα της επίθεσης isolation με αυτόν που τυχαίνει να έχει την μπάλα δηλαδή συνήθως να τελειώνει και την επίθεση!!!

p.s. Κρίμα για τον Azubuike, ήταν ο πιο αξιόλογος παίκτης ως τώρα...

TRADE JACKSON!!!!!

καλα φιλε aegeansheed κ εσυ δεν εχεις τις χειροτερες ομαδες στο nba... smiley.gif
τους κλιπς δεν θα τους εβαζα σε αυτες καθως στα τελευταια 2 ματς ο βαρωνος ξαναβρηκε τον εαυτο του,δειχνει πολυ ορεξατος κ παιζουν πολυ ωραια...παντως περα απο την πλακα οι πολεμιστες εχουν το υλικο για να παιξουν τετοιο μπασκετ,εδω παιζουν οι knicks που δεν μπορουν με τιποτα!!!
μεγαλα ερωματικα οι παιχτες που πηραν στην ανταλλαγη καθως ο μπελ φαινεται οτι μαλλον θα κανει εγχειριση κ λογικα ο ραντμα θα παιζει πιο πολυ 4αρι...
aegeansheed
QUOTE(koutsou10 @ Nov 17 2009, 16:10 ) *
τους κλιπς δεν θα τους εβαζα σε αυτες καθως στα τελευταια 2 ματς ο βαρωνος ξαναβρηκε τον εαυτο του,δειχνει πολυ ορεξατος κ παιζουν πολυ ωραια...


Καλός ο Baron, δε λέω, όπως και ο Gordon που θυμίζει κάτι από Joe Dumars,αλλά...

...παίζουν στην επίθεση ακριβώς όπως οι Warriors (4 παίκτες έξω-και ο Camby μεταξύ αυτών-που δείχνει τρομακτικά αδιάφορος όταν η ομάδα του επιτίθεται) με τη διαφορά ότι κάτω και κοντά από το καλάθι έχουν τον Kaman, που με έναν μυστήριο τρόπο καταφέρνει να σκοράρει με όποιον τρόπο θέλει (τρελή ρέντα φέτος)!!!
Andre_Iguodala
Διαβαζω σε διαφορα blogs που ασχολουνται με τους Warriors οτι ετοιμαζεται και αλλη ανταλλαγη απο μερους τους...


O Nelson ειναι ετοιμος μετα τον Jax(που ενταξει ηθελε να φυγει κι ολας) να διωξει και τον κολλητο του και ισως καλυτερο παιχτη που εχουν οι Warriors.Nαι αναφερομαι στον Μonta Ellis.Την Πεμπτη αναμενεται να συναντηθει ο ατζεντης του με τον GM των Warriors και να εχουμε εξελιξεις επι του θεματος...


Μου θυμιζει το μια νυχτα στο Παλερμο.Να δουμε ποσοι πρεπει να φυγουν(αν εν τελει φυγει ο Monta)για να φυγει ο "δολοφονος"(Νelson) στο τελος...
benchwarmer
http://www.nba.com/games/20091124/GSWDAL/g...gt2hp0020900204

Προσωπικα δεν μπορω να θυμηθω κατι παρομοιο, δηλαδη ομαδα να χρησιμοποιει σε ολο το ματς, μολις 6 παιχτες rolleyes.gif
Ειναι πραγματι μια απο τις ατραξιον του πρωταθληματος οι Warriors smiley.gif
aegeansheed
Στον επόμενο ετοιμάζεται ο Smart σε ρόλο παίκτη-προπονητή α λα Γιάννης Μπελά!!! icon_drunk.gif Επίσης αναμένεται βαρύ σχήμα με τον Curry στο 5 με την επιστροφή του C.J. Watson...

benchworker θυμάμαι εγώ ένα Ολυμπιακός-UCCK, 3 on 3 στο ΣΕΦ, αφού έκανε πρώτα το unfair o Ιωαννίδης να αφήσει την ομάδα να παίζει 5 εναντίον 3...ντροπής πράγματα. Από τότε οι Ρώσσοι έφερναν πάντα τη vodka μαζί από τα σπίτια τους...
aegeansheed
H εικόνα αφιερωμένη στα "παιδιά" για το χθεσινό κατόρθωμα...

Andre_Iguodala
Εν τω μεταξυ στη photo που εχεις βαλει στην ασπιδα του Λεωνιδα ειναι το σημα του Ηρακλη tongue.gif


Τι Ηρακλης τι Golden State λοιπον tongue.gif
Andre_Iguodala
Ας μου βρει καποιος μια λογικη εξηγηση για τα οργια που κανει ο Εllis στα τελευταια παιχνιδια...Πραγματικα στα τελευταια 4 πρεπει να εχει μεσο ορο ποντων πανω απο 30.Χθες εβαλε 45 (!!!!!) με την Indiana και πηρε μονος του το παιχνιδι ουσιαστικα...


Πως αλλαζει μια ομαδα απο ενα trade ειναι πραγματικα απιθανο.
Gravedigger
QUOTE (Andre_Iguodala @ Dec 1 2009, 11:35 ) *
Ας μου βρει καποιος μια λογικη εξηγηση για τα οργια που κανει ο Εllis στα τελευταια παιχνιδια...Πραγματικα στα τελευταια 4 πρεπει να εχει μεσο ορο ποντων πανω απο 30.Χθες εβαλε 45 (!!!!!) με την Indiana και πηρε μονος του το παιχνιδι ουσιαστικα...


Πως αλλαζει μια ομαδα απο ενα trade ειναι πραγματικα απιθανο.

34,37,42,18,45 στα τελευταία 5 παιχνίδια.35.2 ΜΟ δηλαδή.Not bad at all!Βέβαια έχει και 6 λάθη ΜΟ σε αυτούς τους 5 αγώνες αλλά παίζει και πάνω από 40 λεπτά.
red pyramid88
QUOTE(Andre_Iguodala @ Dec 1 2009, 11:35 ) *
Ας μου βρει καποιος μια λογικη εξηγηση για τα οργια που κανει ο Εllis στα τελευταια παιχνιδια...


Είναι παικταράς smiley.gif
koutsou10
QUOTE(Andre_Iguodala @ Dec 1 2009, 11:35 ) *
Ας μου βρει καποιος μια λογικη εξηγηση για τα οργια που κανει ο Εllis στα τελευταια παιχνιδια...Πραγματικα στα τελευταια 4 πρεπει να εχει μεσο ορο ποντων πανω απο 30.Χθες εβαλε 45 (!!!!!) με την Indiana και πηρε μονος του το παιχνιδι ουσιαστικα...

εκτος απο την σωστη παρατηρηση του φιλου red pyramid88,πολυ μεγαλο ρολο παιζει κ η ανταλλαγη που εφυγε ο στηβεν τζακσον που κρατουσε πολυ ωρα την μπαλα στα χερια του κ τωρα την δουλεια αυτη την κανει ο μοντα με πιο μεγαλη επιτυχια η αληθεια ειναι...
Andre_Iguodala
Βασικα αλλου επηρεαζει τον Monta η ανταλλαγη Jax αλλα τελος παντων.Δεν τον επηρεαζει παικτικα αλλα εξωγηπεδικα πιο πολυ...


Ο Μonta για το υψος του ειναι ενας απο τους καλυτερους guard της λιγκας με διαφορα δεν διαφωνει κανεις σ αυτο...Πλεον φαινεται ετοιμος να επωμηστει τον ρολο του αρχηγου της ομαδας



Το παρασκηνιο πισω απο τους ποντους που βαζει ειναι το εξης οπως δηλωσε ο ιδιος.Οταν εβαλε τους 42 η μητερα του του ζητησε να βαλει πανω απο 40 ποντους και αυτο το εκανε...



Μετα απο λιγες μερες(χθες δηλαδη) η γυναικα του του ειπε θελω πανω απο 50.Και θα το εκανε αλλα αποβληθηκε με 6ο foul και οπως ειπε ο ιδιος δεν καταλαβε οτι ειχε φτασει ηδη στα 5.Αλλα η γυναικα του του ειπε οτι 45 ποντους και η νικη δεν με χαλανε


Boom Dizzle
QUOTE(Andre_Iguodala @ Dec 1 2009, 23:30 ) *
Βασικα αλλου επηρεαζει τον Monta η ανταλλαγη Jax αλλα τελος παντων.Δεν τον επηρεαζει παικτικα αλλα εξωγηπεδικα πιο πολυ...


Ο Μonta για το υψος του ειναι ενας απο τους καλυτερους guard της λιγκας με διαφορα δεν διαφωνει κανεις σ αυτο...Πλεον φαινεται ετοιμος να επωμηστει τον ρολο του αρχηγου της ομαδας



Το παρασκηνιο πισω απο τους ποντους που βαζει ειναι το εξης οπως δηλωσε ο ιδιος.Οταν εβαλε τους 42 η μητερα του του ζητησε να βαλει πανω απο 40 ποντους και αυτο το εκανε...



Μετα απο λιγες μερες(χθες δηλαδη) η γυναικα του του ειπε θελω πανω απο 50.Και θα το εκανε αλλα αποβληθηκε με 6ο foul και οπως ειπε ο ιδιος δεν καταλαβε οτι ειχε φτασει ηδη στα 5.Αλλα η γυναικα του του ειπε οτι 45 ποντους και η νικη δεν με χαλανε

Να που ο Μοντα αποδυκνυεται μαμακιας...... smiley.gif
Andre_Iguodala
Warriors’ Randolph on block again

For two seasons, the Warriors have had an odd time with Anthony Randolph(notes). Sometimes, they’re in love with his sheer athletic ability in that 7-foot frame and considered him untouchable. As a rookie, they dangled him in deals, too. Well, it’s happening again. Several NBA teams say Golden State officials have offered Randolph in trade discussions, but as one Eastern Conference executive said: “I think all of their roster could be had.”

Says one Western official: “The Warriors are willing to do anything and everything.”

Randolph is 20 years old and blessed with terrific talent, but his staying power and maturity have frustrated Golden State officials. It appears they’re willing to cash his potential for more mature assets. After destroying the summer league in Vegas, Randolph has averaged 11.1 points in 21.8 minutes per night for the Warriors.

Even with his patriarch, Keith Smart, substituting for an ill Don Nelson, Randolph’s productivity hasn’t improved. Still, he’s so young, so gifted, it’s a move that would come with a great deal of long-term risk.


πηγη:yahoo sports


Απ οτι φαινεται λοιπον οι Warriors κανουν το αναποδο απο αυτο που θα επρεπε να κανουν.Αντι λοιπον να διωξουν τον Nelson και ολο το προπονητικο του team αλλα και το front office το οποιο ειναι προσφιλες στον Nelson και ναι μιλαω για τον ανθρωπο που προσπαθει κατ εξακολουθηση να τον κανει 5αρι ενω ο ανθρωπος ειναι ενα 3ο-4αρι (εγω θα το προχωραγα ακομα περισσοτερο και θα ελεγα να προσπαθησουν να δωσουν πακετο τους Ellis Biendrins και Maggette και να παρουν εναν μελλοντικο franchise player στην ομαδα.Μ αρεσει ο Monta αλλα δεν ηταν και δεν θα γινει ποτε ενας παιχτης που θα κανει τους αλλους καλυτερους).Το θεμα ειναι να στηριχτουν πλεον στα νιατα τους.Να φετουν παιχτες που θα μπορεσουν να πλαισιωσουν τους Randolph,Morrow,Curry και σε 1-2 χρονια με 1-2 lottery picks να γινουν η νεα Oklahoma.


Αν δεν κανω λαθος εχουν το χειροτερο ρεκορ στη Δυση.Τελος παντων επειδη μου αρεσει ο Randolph παρα πολυ μακαρι να φυγει απο την ομαδα που ειναι τωρα.Ειμαι σιγουρος οτι σε πολλες ομαδες στο ΝΒΑ θα εβρισκε θεση βασικου αμεσως(εγω θεωρω σε πανω απο τις μισες).Μακαρι να φυγει το παιδι γιατι οσο δεν παιζει καταστρεφεται
a bullet for your head
[quote name='Andre_Iguodala' date='Dec 16 2009, 21:05 ' post='368319
Απ οτι φαινεται λοιπον οι Warriors κανουν το αναποδο απο αυτο που θα επρεπε να κανουν.Αντι λοιπον να διωξουν τον Nelson και ολο το προπονητικο του team αλλα και το front office το οποιο ειναι προσφιλες στον Nelson και ναι μιλαω για τον ανθρωπο που προσπαθει κατ εξακολουθηση να τον κανει 5αρι ενω ο ανθρωπος ειναι ενα 3ο-4αρι (εγω θα το προχωραγα ακομα περισσοτερο και θα ελεγα να προσπαθησουν να δωσουν πακετο τους Ellis Biendrins και Maggette και να παρουν εναν μελλοντικο franchise player στην ομαδα.Μ αρεσει ο Monta αλλα δεν ηταν και δεν θα γινει ποτε ενας παιχτης που θα κανει τους αλλους καλυτερους).Το θεμα ειναι να στηριχτουν πλεον στα νιατα τους.Να φετουν παιχτες που θα μπορεσουν να πλαισιωσουν τους Randolph,Morrow,Curry και σε 1-2 χρονια με 1-2 lottery picks να γινουν η νεα Oklahoma.


Αν δεν κανω λαθος εχουν το χειροτερο ρεκορ στη Δυση.Τελος παντων επειδη μου αρεσει ο Randolph παρα πολυ μακαρι να φυγει απο την ομαδα που ειναι τωρα.Ειμαι σιγουρος οτι σε πολλες ομαδες στο ΝΒΑ θα εβρισκε θεση βασικου αμεσως(εγω θεωρω σε πανω απο τις μισες).Μακαρι να φυγει το παιδι γιατι οσο δεν παιζει καταστρεφεται
[/quote]
Ηδη φημες αναφερουν οτι υπαρχουν οι πρωτες ενδιαφερομενες ομαδες...οι Νικς & οι Ροκετς..ομως λογω οτι εχει σχετικα χαμηλο μισθο(περιπου $1.8εκ),εξεταζεται το σεναριο του να ειναι μερος μιας πιο ευρειας ανταλλαγης...
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?i...ce=NBAHeadlines

Παντως ειδικα με τους Νικς,τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ πιο ευκολα...δηλαδη να γινει μια απευθειας ανταλλαγη του Ραντολφ με τον Τζορνταν Χιλλ...και ολοι θα ηταν ευχαριστημενοι..
Οι Ουωρριορς θα επαιρναν εναν πολυ ταλαντουχο post player,που για την φιλοσοφια του Νελσον θα ηταν το ιδανικο C,συν οτι δεν πρεπει να ξεχναμε πως υπαρχει και ο Μπρανταν Ραιτ, που αγωνιστικα ομοιαζει αρκετα στον Ραντολφ(ειναι τραυματιας)...ενω οι Νικς θα επαιρναν εναν ακομα αθλητικο & ταλαντουχο F & θα μπορουσαν ''χωρις δακρυ'',η' να ανταλλαξουν τωρα τον Χαριγκτον,η' απλα να μην τον ανανεωσουν το καλοκαιρι...γλιτωνοντας αρκετα χρηματα..
half-man half-maverick
ο χιλ δεν ειναι και ο πιο ταλαντουχος παιχτης παντως tongue.gif προσωπικα πιστευω οτι ειναι απο τα μεγαλυτερα flops αλλα θα χε πλακα να γινοταν αυτη η ανταλλαγη
Gravedigger
Οι Warriors έβαλαν όλους τους παίχτες τους στο trading block.Όλους όμως.Κάτι δεν πάει καλά σε αυτή την ομάδα...

(Μακάρι να φύγει ο Randolph μπας και βρει λίγο χρόνο...)
koutsou10
QUOTE(Andre_Iguodala @ Dec 16 2009, 21:05 ) *
Αν δεν κανω λαθος εχουν το χειροτερο ρεκορ στη Δυση.Τελος παντων επδη μου αρεσει ο Randolph παρα πολυ μακαρι να φυγει απο την ομαδα που ειναι τωρα.Ειμαι σιγουρος οτι σε πολλες ομαδες στο ΝΒΑ θα εβρισκε θεση βασικου αμεσως(εγω θεωρω σε πανω απο τις μισες).Μακαρι να φυγει το παιδι γιατι οσο δεν παιζει καταστρεφεται

καλα το χειροτερο ρεκορ δεν το εχουν αυτοι αλλα οι λυκοι...
κ νομιζω πως εισαι υπερβολικος για τον αντονυ,ειναι ενας αρκετα καλος παιχτης που σε οποια ομαδα κ να παει θα ερχεται απο τον παγκο κ αυτη την στιγμη δεν υπαρχουν πανω απο 5 ομαδες(κ πολλες λεω)που θα επαιζε βασικος...γενικα δεν νομιζω να ειναι κ ολας το θεμα του αν ξεκιναει η οχι αλλα το να παιζει εναν καλο χρονο στα παιχνιδια για να μπορεσει να δειξει αυτα που μπορει κ να βρει ρυθμο...
τωρα οσον αφορα για το αλλο που ειπες οτι κανουν το αντιθετο κ αντι να διωξουν coach,team manager κλπ ειμαι απολυτως συμφωνος...απο μια συμπαθητικη για μενα ομαδα εχουν γινει απο τις πιο αντιπαθητικες...
aegeansheed
...

...

Είναι τόσο έτοιμος να παίξει στο ΝΒΑ, όσο έτοιμος είναι ο Κουφός να πάρει πάνω από 5 λεπτά στη Jazz.
Gravedigger
O Randolph στο match που τελείωσε πριν από λίγο είχε 6 pts,6 rbs,5asts,5 blks,1 stl και 1 λάθος σε 19 λεπτά.Τι ακριβώς πρέπει να κάνει για να παίξει παραπάνω??Δεν είναι δυνατόν να του τρώει τον χρόνο ο Radmanovic και ο Turiaf...
Andre_Iguodala
Και στο παιχνιδι με τους Ηornets που εγινε πριν λιγες μερες ειχε 12 ποντους 8 rebs και 8 blocks(!!!!) εκ των οποιων τα πρωτα 6 ηταν στην πρωτη περιοδο...


Οταν λεμε οτι ειναι παιχταρας ο ανθρωπος


Ο Nellie ειπε οτι θα τον χρησιμοποιει περισσοτερο.Αμα κρινω απο τα 18 λεπτα που πηρε χθες μαλλον δεν μας τα λεει καλα ο HOF της πλακας...
a bullet for your head
QUOTE(Andre_Iguodala @ Dec 30 2009, 13:05 ) *
Και στο παιχνιδι με τους Ηornets που εγινε πριν λιγες μερες ειχε 12 ποντους 8 rebs και 8 blocks(!!!!) εκ των οποιων τα πρωτα 6 ηταν στην πρωτη περιοδο...


Οταν λεμε οτι ειναι παιχταρας ο ανθρωπος


Ο Nellie ειπε οτι θα τον χρησιμοποιει περισσοτερο.Αμα κρινω απο τα 18 λεπτα που πηρε χθες μαλλον δεν μας τα λεει καλα ο HOF της πλακας...

Απ'οτι προσεξα παντως,επεστρεψαν οι Μπιεντρινς & Τουριαφ...οποτε ο κοουτς Νελσον,μαλλον θα τον ταραξει παλι στα 18'λεπτα τον Ραντολφ... rolleyes.gif
Μου εχει κανει εντυπωση παντως,που του εχει δοθει και η αρμοδιοτητα,σε καποιες επιθεσεις των Ουωρριορς να ξεκινα αυτος τα play's...
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Dec 30 2009, 13:14 ) *
Απ'οτι προσεξα παντως,επεστρεψαν οι Μπιεντρινς & Τουριαφ...οποτε ο κοουτς Νελσον,μαλλον θα τον ταραξει παλι στα 18'λεπτα τον Ραντολφ... rolleyes.gif

Μπα, διάβασα ένα άρθρο τις προάλλες που έλεγε ότι ο Randolph θα ευνοηθεί από αυτές τις επιστροφές αφού θα παίξει στην φυσική του θέση (4) όπου και αποδίδει καλύτερα. Αν κρίνω από τον χθεσινό αγώνα πάντως δεν τον είδα πολύ ευνοημένο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.