Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τουρνουά Ακρόπολης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2
hagi
Το Τουρνουά Ακρόπολης ξεκινά την Δευτέρα..Εγώ σίγουρα θα πάω όπως κάνω τα τελευταία χρόνια..Τί λέτε θα μαζευτεί το basketforum;
Αξίζει να πάμε και να δούμε από κοντά τους Πρωταθλητές Ευρώπης που μας έκαναν και θα μας κάνουν πιστεύω και πάλι υπερήφανους..
dizzy_fingers
Χμ 39.gif ....μία κάθοδο μπορεί να την κάνω σε μία από τις μέρες.
harris
kai εγω μάλλον θα είμαι εκεί...
trefoil 13
Επίτηδες το κάνετε;;;
Θα λείπω...(κλιφ κλίφ)
dizzy_fingers
Να ζητήσουμε από τα παιδιά να το ακυρώσουν τότε...
Πότε σε βολεύει? Το επόμενο σαβ/κο? tongue.gif
trefoil 13
Θα το κάνετα αυτό για μένα;;; biggrin.gif
Ναι, καλά είναι το επόμενο!
Anaz
Λογικα μεσα κ εγω!! biggrin.gif
dizzy_fingers
Για γράψτε το πρόγραμμα (ξέρω ότι υπάρχει κάπου αλλού, αλλά βαριέμαι να ψάξω blush.gif ), να διαλέξω μέρα biggrin.gif.
leonkalf
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ «ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ»
ΔΕΥΤΕΡΑ 31/7
18.45 ΙΤΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ
21.00 ΕΛΛΑΔΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
ΤΡΙΤΗ 1/8
18.45 ΓΑΛΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
21.00 ΕΛΛΑΔΑ-ΙΤΑΛΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 2/8
18.45 ΙΤΑΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
21.00 ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ


Παιδιά να πάτε. Και εγώ αν ήμουν εδώ θα πήγαινα γήπεδο, αλλά από Κυριακή ξεκινάω διακοπές... biggrin.gif
thrylos7
Ελπίζω να πάει ο κόσμος... Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για να λείπει...
Τους αγώνες της Εθνικής θα μεταδόσει η ΕΡΤ.
rchos
δυστηχως υπαρχει δικαιολογια!γμτ δευτερα ξεκιναω διακοπες!τι ξεκιναω δηλαδη.μεχρι πεμπτη θα λειπω και μετα ενα τριημερο 15αυγουστο ξανα!ισα ισα να χασω το ακροπολις!την τυχη μου μεσα!βλεπετε στην παρεα μου ενας ειναι ο πορωμενος με το μπασκετ!
dizzy_fingers
Άσε, έχουν πάθει και χειρότερα άλλοι....
thrylos7
QUOTE
δυστηχως υπαρχει δικαιολογια

Δε μιλάω μεμονωμένα... Γενικά! Η Αθήνα είναι αρκετά μεγάλη πόλη...

QUOTE
βλεπετε στην παρεα μου ενας ειναι ο πορωμενος με το μπασκετ!

Ξέρω πως νιώθεις...
hagi
Δεν έχω αποφασίσει ακόμη σε ποιον αγώνα θα πάω..Ίσως να μην μπορέσω την Τετάρτη αλλά θα το δω και θα ενημερώσω ώστε να κανονίσουμε συνάντηση όσοι πάμε..
hagi
Τελικά Τετάρτη δεν θα μπορέσω αλλά ακόμη δεν αποφάσισα για Δευτέρα ή Τρίτη..

Για να συντονιστούμε λίγο..Έλα να βλέπω συμμετοχές ώστε να κανονίσουμε..
dizzy_fingers
Εγώ σε μία εκ των Τρίτη-Τετάρτη θέλω να πάω.
hagi
Μπορούμε να κανονίσουμε Τρίτη αν μπορείς Σπύρο..
HOULIGAN76
Εγώ έκανα διάλειμμα στις διακοπές ώστε να δώ την Ελλαδάρα στο ΟΑΚΑ. biggrin.gif
Αλλά θα πάω μάλλον με τον ξαδελφό μου.Του το υποσχέθηκα.
Νομίζω οτι αξίζει να πάμε όλοι μας στο γήπεδο ώστε να αποθεώσουμε την εθνική μας.
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.
hagi
Λοιπόν εγώ αποφάσισα να πάω αύριο γαιτί σήμερα δεν θα μπορέσω αλλά ούτε και την Τετάρτη.Οπότε όποιος είναι για αύριο ας το πει να βρεθούμε..
dizzy_fingers
Εγώ αποφάσισα να πάω την τελευταία μέρα, Τετάρτη.
dinao2
gia sas kai apo emena pedes!

mipos kseri kanenas av givete va parakalouthis ta mats apo kaveva (afta pou dev dixvei i ERT) livescore?
liolias
Τι εβαλε ο βαλτω αγορι μου?? Το ειδατε??
tkt9
Μόλις γύρισα απο Ακρόπολις!
Αν εννοείς το απίστευτο του Διαμαντίδη δεν ξέρω τι πίνει και δεν μας δίνει αυτό το παιδί!!! icon_drunk.gif
Κόσμο είχε λίγο (άσχετο: καθόταν κοντά μου ο Καλαμπόκης, τον είχα για πιο ψηλό!), η εθνική κέρδισε άνετα, από τα καλύτερα του αγώνα το καλάθι του Διαμαντίδη στην εκπνοή απο το σπίτι του που μόλις αναφέραμε και κάποιες προσωπικές ενέργειες του Παπαλουκά (προσωπικά τον εκτιμώ πολύ σαν παίκτη! Το ξέρετε οτι ο αδερφός του μέχρι φέτος τουλάχιστον, έπαιζε σε ομάδα της ΕΣΚΑ?)!
Α, και μην ξεχάσω την τάπα του Σπανούλη 24.gif !!!
Earnang
Ο Δράκουλας της Καστοριάς 19.gif
peka
Τελικα ο πρωτος απο τους 17 που κοπηκε απο την Εθνικη ειναι ο Μιχαλης Πελεκανος λογω τραυματισμου. Το ανακοινωσε ο Γιαννακης χτες σε συνεντευξη.
Απ' οτι φαινεται ομως θα παρει 14 παικτες μαζι και οχι 12 ως συνηθως...
hagi
Άκουσα ότι το εισητήριο έχει 10€..Είναι αλήθεια; και αν ναι μπορείς να δεις και τους δύο αγώνες;

Η Εθνική καταπληκτική εχθές,τα παιδιά έδωσαν θέαμα και κέρδισαν πολύ άνετα..Η Κροατία δεν έδειξε κανένα θετικό στοιχείο.Ίσως μόνο λίγο στην άμυνα σε κάποια σημεία..
tkt9
Όντως το εισιτήριο είχε 10€ και ναι, μπορείς να παρακολουθήσεις και τους δύο αγώνες με ένα εισιτήριο!
Εδώ που τα λέμε σε φιλικό τουρνουά προετοιμασίας αν ήταν πιο ακριβό θα έμενε εντελώς άδειο το ΟΑΚΑ, χθές είχε κόσμο μόνο στα πλαϊνά κεντρικά διαζώματα (στις μπλε κερκίδες για όποιον θυμάται το ΟΑΚΑ.), τα πέταλα ήταν άδεια και τις πτησόμενες κερκίδες δεν τις είχαν ανοίξει καν!
liolias
Ηταν φιλικο γιαυτο δεν ειχε κοσμο.Οι Κροατες εξαλου δεν παιζουν ουτε στο Μουντομπασκετ.
V@Roxe##13
Υποθετω οτι σημερα θα εχει περισσοτερο κοσμο. Χθες με το ματι μου φανηκε γυρω στα 4 χιλιαρικα δεν ειμαι βεβαια και σιγουρος!!!
hagi
Εχθές νομίζω είχε περισσότερο κόσμο αλλά και πάλι έπρεπε να έρθουν περισσότεροι..Τέλος πάντων..

Η Εθνική δεν έπαιξε και πολύ καλά εκτός από κάποια διαστήματα αλλά και πάλι καταφέραμε να κερδίσουμε..

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα αυτή η ομάδα δεν με αγχώνει πολύ..Μου δίνει μια σιγουριά για τη νίκη που ακόμα και ισοπαλία να είναι ξέρω ότι θα ξυπνήσουμε και θα κερδίσουμε..

Έχω πολύ εμπιστοσύνη στα παιδιά και νομίζω ότι μόνο αν κάνουμε ένα πολύ κακό παιχνίδι δεν θα πάμε καλά στο Παγκόσμιο..Πιστεύω ότι από την δική μας απόδοση θα κριθούν πολλά παιχνίδια..Νομίζω ότι μπορούμε να κοντράρουμε οποιαδήποτε ομάδα..
Αν πιάναμε λίγο απόδοση εχθές (και με Ζήση,Κακιούζη) θα είχαμε κερδίσει με 20 πόντους και πάλι..Έχουμε πιστεύω την πιο πλήρη ομάδα..
Όποιος και να μπει είναι σχεδόν ισάξιος με τον άλλο..

Δεν ξέρω αλλά περιμένω πολλά από αυτά τα παιδιά..

Σήμερα νομίζω ότι θα έχει περισσότερο κόσμο..Εχθές στον πρώτο αγώνα ήταν σχεδόν άδειο αλλά ευτυχώς μετά ήρθε κόσμος..
Anaz
Mετα τα σημερινα θεωρω σχεδον βεβαιο οτι ο Σοφο θα ειναι στην δωδεκαδα του Γιαννακη (αντι Μπουρουση)!!
fragos
αν και offtopic. dizzy ησουν στους επισημουσ με μια ξανθια κοπελια. Αν ναι εγινες διασημος σε ολη την Ελλαδα.
harris
QUOTE(fragos @ Aug 3 2006, 02:19 AM) *
αν και offtopic. dizzy ησουν στους επισημουσ με μια ξανθια κοπελια. Αν ναι εγινες διασημος σε ολη την Ελλαδα.


Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά ήμουν μαζί με τον Dizzy και τον Morfi ΄διαγώνια αριστερά από τα επίσημα... tongue.gif
dizzy_fingers
Κοντά έπεσες Frago...όχι στην παρέα (δυστυχώς), αλλά στην περιοχή (επίσημα->δημοσιογραφικά) όπως είπε και ο Χάρης.

Ανάλυση αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω.....έχω βαρυστομαχιάσει από τα σουβλάκια...δε μπορώ ούτε να σκεφτώ....
harris
την φωτό θέλει ο λαός
dizzy_fingers
Click to view attachment
Morfi + Γιαννάκης + Dizzy
Anaz
μαυρισματακι βλεπω ντιζυ... tongue.gif
Air Kef
Γεια σου ρε Σπύρο μοντελάκι..!!!

Πλάκα πλάκα,ο Γιαννάκης είναι από τους λίγο που πραγματικά θέλω και δεν έχω βγάλει ακόμα φώτο μαζί του..
dizzy_fingers
Πολύ φιλικός άνθρωπος ο Γιαννάκης παιδιά...
Μόλις είχε τελειώσει τη συνέντευξη τύπου, ενώ προηγουμένως είχε περάσει από τη ψυχοφθόρα διαδικασία να ανακοινώσει στον Μπουρούση ότι τον έκοβε και η ώρα ήταν δώδεκα παρά...και με το που του ζητάμε φωτογραφία, αμέσως χαμογελάει, δέχεται να βγει στη φωτό και μας αγκαλιάζει.


Για τον morfi που επιτέλους φανερώθηκε δε θα σχολιάσετε τίποτα? tongue.gif
treathitch
O Morfi δε φέρνει λίγο του Κιρκ Χάινριχ?
dizzy_fingers
Μπα...
Δε νομίζω...Γιατί το λες αυτό?
NBAholic
Ρεζιλεύτηκε ο Μορφή! Βγήκε φωτογραφία με Ευρωπαίο (πρώην) μπασκετμπολίστα!
Η συντριβή είναι φανερή στο πρόσωπό του. tongue.gif
dizzy_fingers
Αν σου πω ότι αυτός ήταν που ζήτησε από τον Γιαννάκη να βγει φωτο! 19.gif
qspock
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 3 2006, 06:08 AM) *
Click to view attachment
Morfi + Γιαννάκης + Dizzy

77.gif
Ζηλευω...
Alexmei
σχόλιο 1) ο μορφή αν δν ήξερα το χιούμορ του, και τον έβλεπα στην φώτο θα τον έλεγα ξενέρωτο. 2) Dizzy το χαμόγελο σου έφτασε στα αυτιά σου 24.gif 3)ο γιαννάκης βγήκε πιο ωραία από τους 3 σας!
fragos
ρε σεις ποιος ειναι αυτος διπλα στον dizzy. tongue.gif
Anaz
Ρε ντιζυ μη μπερδευεις τα παιδια κ πιστευουν στ'αληθεια οτι αυτη η ξανθια φιγουρα ειναι ο θρυλικος μορφη!!!
hagi
Όντως ποιον κοροϊδεύεται κύριε Σπύρο;;; tongue.gif tongue.gif Ποιος morfi;;

Πάντως είσαι τυχερός που βγήκες φώτο με τον τεράστιο Γιαννάκη.... 77.gif
morfi
Ειδατε πως αλλαξα μεσα σε λιγο καιρο? Δεν ειναι απιστευτο? banana.gif
Live strong
20/8/2007
22/8/2007 ΑΝΔΡΩΝ 21o ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ-EUROBANK
ΕΛΛΑΔΑ (Αθήνα)
Συμμετέχουν:ΕΛΛΑΔΑ-ΙΤΑΛΙΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ-ΣΛΟΒΕΝΙΑ

basket.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.