Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αρης-Απολλων Πατρων
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
klearxos
Θα το ανοιξω λοιπον εγω το τοπικ.
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η ομαδα δεν θα επηρεαστει απο την κακη εμφανιση της Τεταρτης και θα τελειωσει γρηγορα τον αγωνα. Ιδιως βεβαια με την επιστροφη του Γιαννουλη και την καλυτερευση της καταστασης των αρρωστων(Καλαιτζης, Σκειλς, Ηλιαδης, Μασευ-ξεχασα κανεναν?) Θα ειναι ο πρωτος εντος εδρας αγωνας που δεν θα δω αφου δυστυχως θα βρισκομαι Αθηνα sad.gif .
Θεμα Καστλ δεν πρεπει να τιθεται αφου περαν του οτι δεν ειναι ετοιμος σιγουρα θα προφυλαχθει για τον κρισιμο αγωνα της Πεμπτης.

Καλη τυχη στην ομαδα.
Warrior
Ολα τα δυσκολα ανοιγεις εσυ... tongue.gif

Σαββατο στις 5μμ. o αγωνας με μεταδοση απο sport+(και προχθες μου καηκε ο αποκωδικοποιητης... blink.gif
gdi.gif 40.gif )!!

Tελικα και ο Γιαννουλης λογω ιωσης δεν επαιξε!Ειχε επιπλοκες στο στομαχι...

Οποιος παει στο γηπεδο με Απολλωνα,θα μπορει να προμηθευτει και εισητηριο για το ματς με Μπενετον.Οι
υπολοιποι μονο μετα τον αγωνα με Απολλωνα.

Ευκολα ή δυσκολα...θα ερθει η νικη πιστευω και μαλλον ευκολα.Εκτος και αν "αναστηθει" ξαφνικα ο
Απολλων.
Air Kef
Mην τον αναστήσει ο Άρης μονο...

Φέτος δειχνει σταθερη η ομάδα και ευκολα ή δυσκολα τα καθαριζει αυτα τα ματς.
klearxos
QUOTE(Warrior @ Jan 12 2007, 04:27 PM) *
Ολα τα δυσκολα ανοιγεις εσυ... tongue.gif


Οντως! biggrin.gif
Ειδα πως ανοιξα Αιγαλεω-ΑΕΚ και Ολυμπιαδα

Φοβαμαι μη χαλασω το ρεκορ μου tongue.gif
emperor
Πιστεύω ότι ο Απολλωνας δύσκολα θα μας κάνει την ζημιά.Έχει πολλά προβλήματα.

Ας περάσει και αυτό το παιχνίδι με τις λιγότερες απώλειες να γίνουν καλα οι παίκτες και να πάμε την Πέμπτη ετοιμοπόλεμοι με την Μπενετον
thrylos7
Έχουν βγει με Μπενετόν;;;

Το λέει και ο Κώστας πάνω, αλλά ας το' χουμε εδώ καθαρά:
QUOTE
Ενημερώνουμε ότι προτεραιότητα στην αγορά εισιτηρίων της αναμέτρησης ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο – Benetton Treviso θα δοθεί στους φίλους της ομάδας που θα δώσουν το παρών στον αγώνα με τον Απόλλων Πατρών.



Έως το Σάββατο 13/01, μόνο όσοι προμηθεύονται εισιτήριο για τον αγώνα με τον Απόλλων Πατρών θα έχουν δικαίωμα αγοράς εισιτηρίου της αναμέτρησης με την Benetton Treviso.



Από την Δεύτερα 15/01, τα εναπομείναντα εισιτήρια του αγώνα ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο – Benetton Treviso θα διατίθενται ελεύθερα.


Θα πω καμιά βαριά κουβέντα... και κλασικά οι Σύνδεσμοι αποτελούν μια άλλη φυλή...

Και πώς θα ισχύσει αυτό; 1 εισιτήριο του Απόλλωνα για 1 με Μπενετόν ή περισσότερα; 'Α ρε...
Warrior
Tι γινεται??Θα κανουμε καμια κηδεια σημερα??

12-18 πρωτο δεκαλεπτο,χαναμε και 9-18...

0/4β.,3/7δ.,2/8τρ. blink.gif
Warrior
35-36 ημιχρονο....

1/10 βολες! blink.gif blink.gif

unsure.gif
Warrior
73-67 τελικο σκορ....Τα καταφεραμε τελικα!! w00t.gif dry.gif

Κανουμε κοιλια ή μου φαινεται?? unsure.gif

Aς ελπισουμε να ειναι κακη παρενθεση τα δυο ματς με Ορτεζ και Απολλωνα...

Τελειωσαμε με 9/27 βολες!! icon_drunk.gif
EXPLOITED ARIS
Μιλαμε για χαλι στις βολες.Μακαρι η επανοδος του Καστλ να μας τονωσει λιγο ενοψει Πεμπτης αλλιως δεν ξερω...Ανησυχω λιγουλακι
Warrior
Πρεπει να ξυπνησουν παντως.Εγω ανησυχω εντονως παντως...

Με τετοιες εμφανισεις με Μπενετον και ΠΑΟ,δεν εχουμε τυχη. 33.gif
thrylos7
Πόσο κόσμο είχε; (Για να προλάβω για Μπενετόν...)

Το ενθαρρυντικό της υπόθεσης είναι οι 9/27 βολές... Δείχνει καθαρά έλλειψη συγκέντρωσης και όχι κάτι άλλο πιο ανησυχητικό, πχ ντεφορμάριμα.
Warrior
Τριχες κοσμο ειχε...Για 2000 ακουσα!Στο πρωταθλημα η παρουσια του κοσμου ειναι κακη φετος.Τωρα
ερχονται βεβαια πολλα ντερμπι και ο κοσμος μαζευει λεφτα! biggrin.gif

Η ομαδα εχει 4 μερες να ηρεμησει,να συγκεντρωθει και να προετοιμαστει για το ματς με Μπενετον.Μετα ειναι
και το ματς με ΠΑΟ.Βεβαια ευτυχως δεν εχουμε ταξιδια...

Κερδος της ημερας ο Γιαννουλης,που ειχε καλη παρουσια.Συνεχιζει να βελτιωνεται και ισως ειναι η μεταγραφη
ψηλου που θελαμε.Πολυ καλος και ο Μασει με 17π. και 15ρ...

Ο Καλαιτζης στο τελος εδωσε καποιες λυσεις...

Φλετσερ δεν επαιξε(ρε που μπλεξαμε! biggrin.gif ),ενω ο Σεραπινας καλος αμυντικα...αλλα απογοητευτικος
επιθετικα για αλλη μια φορα.Το παλευει βεβαια,αλλα αυτος και ο "Πολωνος" πρεπει να εχουν
ψυχολογικα προβληματα. rolleyes.gif

Τα σχολια ειναι με βαση ραδιοφωνικη μεταδοση και στατιστικα! smile.gif


edit:Ο Ματσον εδωσε την δικη του εξηγηση για τις εμφανισεις της ομαδας τελευταια...
QUOTE
ΑΝΤΡΕΑ ΜΑΤΣΟΝ: «Σε κάποια ματς ζητούμενο είναι μόνον η νίκη»

Τι δήλωσε ο κόουτς του Αρη για τη νίκη επί του Απόλλωνα Πατρών


Ο Αντρέα Ματσόν κράτησε τη νίκη του Αρη επί του Απόλλωνα (73-67) και μίλησε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η ομάδα του, ειδικά στη θέση του πόιντ γκαρντ με την απουσία του Κασλ.

«Σε κάποια παιχνίδια πρέπει να παίρνεις τη νίκη άσχετα με τα προβλήματα ή την εμφάνιση», είπε ο Ιταλός κόουτς και συνέχισε: «Δεν είναι εύκολο για μία ομάδα να αλλάζει τόσες φορές την πεντάδα της και συγκεκριμένα τον πόιντ γκαρντ», είπε, αναφερόμενος στην απουσία του Κασλ και την ασθένεια του Καλαϊτζή, που τον υποχρέωσε να βάζει ως πόιντ γκαρντ και τον Σάββα Ηλιάδη!

«Είναι σημαντικό ότι κάποιοι παίκτες από τον πάγκο βοήθησαν πολύ. Ηταν ένα δυνατό παιχνίδι, περιμέναμε ότι θα είναι δύσκολο αφού είχαμε να αντιμετωπίζουμε έναν δυνατό αντίπαλο που παίζει καλή άμυνα. Εύχομαι να είμαστε πιο υγιείς και να επιστρέψουν οι τραυματίες. Είναι δύσκολη περίοδος για μας, έρχονται δύο μεγάλα παιχνίδια (σ.σ. με Μπενετόν και Παναθηναϊκό), όμως έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, όχι μπορούν να αγωνιστούν θα παλέψουν για το θετικό αποτέλεσμα».

Αναφερόμενος στην αστοχία στις βολές (9/27), ο Ματσόν είπε: «Αν βάζαμε 10 περισσότερες βολές τα πράγματα θα ήταν καλύτερα, είμαι όμως πολύ ικανοποιημένος από τα 47 ριμπάουντ και τις 14 ασίστ. Βγήκαμε από το ρυθμό μας λόγω των απουσιών». Οταν ρωτήθηκε γιατί ο Σκέιλς δεν έπαιξε στο τέλος, επισήμανε: «Εμείς οι προπονητές πρέπει να δίνουμε αυτοπεποίθηση σε παίκτες που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής, όπως ο Σεραπίνας και ο Ηλιάδης που δεν έπαιξαν καλά στο Πο. Για τον Σκέιλς το θετικό, πέρα από τους 19 πόντους, ήταν η συμπεριφορά του στον πάγκο».

Οσο για την πορεάι του Αρη στον πρώτο γύρο, «κανείς δεν περίμενε ότι θα έχουμε μόνο 2 ήττες. Η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης, ο Παναθηναϊκός, έχει ήδη* μία...».


Δεν εχει και πολυ αδικο ο Ιταλος....

*και ερχεται και αλλη 19.gif tongue.gif
apollonaras
Εγω περιμενα οτι θα χαναμε με διαφορα απο τον αρη...Αλλα η ομαδα με διεψευσε!Μια χαρα τα πηγαμε πιστευω!Παντως η ομαδα μας ενιχυθηκε σημαντικα και πιστευω πως στο 2ο γυρο θα κανει τις νικες ποιυ χρειαζονται για να σωθουμε!! biggrin.gif
hagi
Σημασία έχει η νίκη..Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας για την ομάδα..Έπαιξαν τόσο όσο χρειαζόταν για να κερδίσουν.Απλώς ο Απόλλωνας μπήκε πιο δυνατά από ότι τον περίμεναν και έγινε λίγο ντέρμπι στην αρχή.
Η ομάδα είχε πολλούς τραυματισμούς και αρρώστειες με αποτέλεσμα να είναι καταπονημένη..
Πιστεύω ότι με ξεκούραση και υγειή ομάδα θα είμαστε έτοιμη να χτυπήσουμε και τα δύο ντέρμπι που ακολουθούν..
weirdo1977
QUOTE(klearxos @ Jan 12 2007, 02:05 PM) *
Θα ειναι ο πρωτος εντος εδρας αγωνας που δεν θα δω αφου δυστυχως θα βρισκομαι Αθηνα sad.gif .


blink.gif
απίστευτο... ήταν ο πρώτος εντός έδρας που δεν είδα μετά από 3 χρονια....μόλις γύρισα από αθηνα...
klearxos
Και εγω σημερα γυρισα ενω το ματς το ακουγα σπασμωδικα απο το ραδιο, οποτε δεν μπορω να σχολιασω κιολας για τον αγωνα.

Σιγουρα αυτο που μενει ειναι η νικη.
Καλη ξεκουραση στην ομαδα για την πολυ δυσκολη εβδομαδα που ερχεται.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.