Help - Search - Members - Calendar
Full Version: World Basketball Manager 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
lexx
Μου ήρθε ένα email πριν ένα μήνα όπου μου έδινε το λινκ για τη νέα σελίδα του wbm

http://www.wbmgame.com/

Η ομάδα που δημιούργησε το wbm επιστρέφει και δηλώνει ότι το νέο παιχνίδι θα κυκλοφορήσει τα Χριστούγεννα φέτος.

Τα καλά νέα είναι ότι υπόσχονται να μειωθούν πάρα πολύ τα loading που κάναν το παιχνίδι "βαρετό". Επίσης θα υπάρχουν και draft στο nba.

Αυτά προς το παρόν! 41.gif blove.gif
Warrior
w00t.gif
kolossos
Μετά τα 38 ευρώπουλα που έκλαψα με το πρώτο, είμαι πολύ επιφυλακτικός με το δεύτερο. Μακάρι να είναι καλό πάντως! bball.gif
lexx
Εγώ είχα να αγοράσω παιχνίδι πάρα πολλά χρόνια (από παιδάκι) όμως χάρηκα που τα έδωσα για μια ελληνική μπασκετική προσπάθεια ακόμα και αν δεν ήταν επιτυχημένη smile.gif
morfi
w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
Xαιρομαι ασυστολα! Αν και θα ασχολουμε μονο με τον ολυμπιακο και το ΝΒΑ...
Ξερετε αν υπαρχει κανενα παιχνιδι manager μονο με ΝΒΑ η NCAA? Η για μπειζμπολ και χοκει...

QUOTE(kolossos @ Aug 18 2006, 03:47 AM) *
Μετά τα 38 ευρώπουλα που έκλαψα με το πρώτο, είμαι πολύ επιφυλακτικός με το δεύτερο. Μακάρι να είναι καλό πάντως! bball.gif

Η νομιμοτητα σκοτωνει την πειρατεια... cool.gif

QUOTE(lexx @ Aug 18 2006, 06:03 PM) *
Εγώ είχα να αγοράσω παιχνίδι πάρα πολλά χρόνια (από παιδάκι) όμως χάρηκα που τα έδωσα για μια ελληνική μπασκετική προσπάθεια ακόμα και αν δεν ήταν επιτυχημένη smile.gif

Το πρωτο... ηταν τοσο αθλιο οσο ακουστηκε οτι ειναι?
Καθε αρχη και δυσκολη... και το πρωτο football manager (τοτε championship manager) ηταν αθλιο... τωρα ομως... 77.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Το πρωτο... ηταν τοσο αθλιο οσο ακουστηκε οτι ειναι?

Και χειρότερο μη σου πω tongue.gif.
Δεν ήταν τόσο τα γραφικά ή ο πυρήνας του παιχνιδιού.
Αυτόν τον δεύτερο ειδικά, δεν πρόλαβα να τον μάθω, καθώς οι χρόνοι φόρτωσης ήταν υπερβολικά αργοί.
Μιλάμε για χρόνους τάξης λεπτού+.
leonkalf
Εγώ πάντως έχω παίξει αρκετές σεζόν με το παιχνίδι. Και με αρκετή επιτυχία θα έλεγα. Έκανα καλό coaching!!!
Παρ'όλα τα προβλήματά του ήθελα να παίζω, επειδή φυσικά είχε σχέση με το μπάσκετ.
Πάντως το έχω παρατήσει κάμποσους μήνες. Ειδικά από τότε που έβαλα dsl σύνδεση το χρόνο που αφιερώνω στον υπολογιστή, κάνω άλλα πράγματα.
lexx
QUOTE(morfi @ Aug 21 2006, 10:37 PM) *
w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
Xαιρομαι ασυστολα! Αν και θα ασχολουμε μονο με τον ολυμπιακο και το ΝΒΑ...
Ξερετε αν υπαρχει κανενα παιχνιδι manager μονο με ΝΒΑ η NCAA? Η για μπειζμπολ και χοκει...

Υπάρχει ένα απ όσο ξέρω αλλά έχει κλείσει η εταιρία μου φαίνεται. http://www.gamespot.com/pc/sports/totalpro...ball/index.html
BubyDudy
Να και το forum (ανεπίσημο) του WBM: http://www.createforum.com/phpbb/index.php...ea65&mforum=wbm
lexx
Καλά που το ξέθαψες; Μπράβο!
BubyDudy
Είμαι μέλος εδώ και καιρό. Ξέρω και τον υπεύθυνο για το ρόστερ του Θρύλου, για γκρίνια του χρόνου! biggrin.gif
Olorin
QUOTE(morfi @ Aug 21 2006, 10:37 PM) *
w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
Ξερετε αν υπαρχει κανενα παιχνιδι manager μονο με ΝΒΑ η NCAA? Η για μπειζμπολ και χοκει...


Κατά σύμπτωση, για αμφότερα τα δυο αθλήματα που αναφέρεις, έχει αναπτύξει παιχνίδια η SI, η εταιρεία που φτιάχνει το Football Manager. Τώρα βέβαια, κατά πόσο καλό θα είναι ένα παιχνίδι προπονητικής για μπέιζμπολ και χόκεϊ από αγγλική εταιρεία, δεν το γνωρίζω...

Ιδού και το site, αν και δε νομίζω να κάνουν την εμφάνισή τους στην Ελλάδα, οπότε μάλλον θα πρέπει να τα βρεις αλλιώς...

NHL Eastside Hockey Manager (είχε βγει πρόπερσι και ξαναετοιμάζεται φέτος)
Out of the Park Baseball

Υ.Γ: Παρεμπιπτόντως, όταν είχα πάει πρόπερσι στα γραφεία της SI στο Λονδίνο για ξενάγηση και συνέντευξη με τον Miles Jacobson για το περιοδικό που δουλεύω, τον είχα ρωτήσει γιατί δεν σκεφτόντουσαν να φτιάξουν κι ένα παιχνίδι μπάσκετ για να μου απαντήσει μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι "δεν έχει όρεξη να ασχοληθεί με ένα άθλημα για ψηλούς και άμυαλους"... (όχι πως περίμενα καλύτερη απάντηση από έναν Άγγλο ύψους 1,65...). Βέβαια, στη συνέχεια παραδέχτηκε ότι το μπέιζμπολ είναι το πιο βαρετό άθλημα που υπάρχει στον κόσμο (μια άποψη που θα με συγχωρέσετε, αλλά θα αναγκαστώ να συμφωνήσω μαζί του...) και πως ο μόνος λόγος που ασχολήθηκαν ήταν για να επεκταθεί η εταιρεία και στις ΗΠΑ...
07macijauskas
Ναι το είχα διαβάσει το άρθρο σου. Κακώς κατα τη γνώμη μ. Αν είχε ένα παιχνίδι Μανατζερ για μπάσκετ θα πήγαινε καλά στις ΗΠΑ αλλά και στην Κίνα βλ.Μινγκ Γιάο. κ στν Ευρώπη.
Danilovic
συμφωνώ μαζί σου-γι'αυτό άλλωστε και οι τελευταίες εκδόσεις του NBA LIVE έχουν δώσει μεγαλύτερη βάση σε career options.Πάντως θα προτιμούσα ένα LIVE με Α1 και ευρωλίγκα-κάτι που μάλλον θα ήταν οικονομικά ασύμφορο για όποια εταιρεία ήθελε να το επιδειώξει.(...Ας ήξεραν στην Αγγλία λίγο μπάσκετ...)
lexx
QUOTE(BubyDudy @ Aug 27 2006, 03:36 PM) *
Είμαι μέλος εδώ και καιρό. Ξέρω και τον υπεύθυνο για το ρόστερ του Θρύλου, για γκρίνια του χρόνου! biggrin.gif

Έτσι μπράβο. Και πες να φτιάξουν τα στατιστικά του Χοντρού. blove.gif
hagi
Και γω δεν μπορώ να καταλάβω πως και δεν έχουν βγάλει κανένα manager μπάσκετ..Μου κάνει εντύπωση η Αμερικάνικες εταιρίες που δεν έχουν κάνει καμία κίνηση..Αφού ασχολούντε με το NBA γιατί δεν βγάζουν και ένα manager..

Τώρα για την Ελληνική προσπάθεια σίγουρα είχε πολλά κενά και το χειρότερο ήταν οι χρόνοι loading αλλά και μόνο για την προσπάθεια μπράβο τους..Αν μάλιστα βγάλουν άλλο καλύτερο σίγουρα θα είναι ότι καλύτερο για τους μπασκετικούς..
Pierce
ποτε ξανα.... και εγω ακομα τα κλαιω τα € του πρωτου.... 68.gif ασε που δεν ειχαν και δικαιωματα. ο hatson=hitchens o quantre lolis= quantre littlejohn(?!) saq oneall (saq o'malley) και δε συμαζευεται...
thrylos7
Θα μπορούσες να βρεις ένα patch βρε...
Pierce
λεπτομερειες .λολ
Igor
Και το επομενο μανατζερ θα εχει τετοια ονοματα ??
Pierce
λογικα ναι αφου δεν νομιζω να εχουν παρει δικαιωματα απο κανενα πρωταθλημα γιατι δεν εχουν το μπατζετ για να το κανουν
akis13
Νομιζω οτι αξιζει τα ευρωπουλα μια που δεν υπαρχει αλλο τετοιο managergames με της ομαδες μας μεσα 41.gif
dizzy_fingers
Τα χριστούγεννα βγαίνει.
Άντε, με το καλό...
lexx
Μόλις κυκλοφόρησε. Η τιμής είναι 20 euro περίπου.

Επίσης τα πραγματικά ονόματα και τα nba drafts θα βγουν με patch

Προτείνω να το στηρίξετε ακόμα και αν δεν είναι τόσο καλό. Είναι το μόνο manager για basket.
Olorin
Μου το έδωσαν πριν λίγες μέρες από το "PC Master" για να γράψω το review...

Με μια βιαστική πρώτη ματιά, παρατήρησα ότι οι αλλαγές δεν ήταν ιδιαίτερα σημαντικές:

*Οι (βασανιστικοί) χρόνοι φορτώματος βελτιώθηκαν μεν, ελάχιστα δε...
*Προφανώς έχουν ανανεωθεί τα rosters (βέβαια δεν υπάρχουν licenses, αλλά με το σχετικό patch από το επίσημο μάλιστα site, όλα διορθώνονται...)
*Έχει προστεθεί ένα σχετικά αναλυτικό σύστημα προπόνησης (πιθανότατα η σημαντικότερη προσθήκη από την προπέρσινη έκδοση)
*Έχει προστεθεί μια διαδικασία για το Draft του NBA (υπάρχει σχετικό patch)

Επίσης, μετά από μια εορταστική βόλτα που έκανα σε καταστήματα, στα περισσότερα κοστίζει 19€...
Pierce
αφου το κοστος ειναι σχεδον αμελητεο θα παω να το παρω να δουμε τι λεει. αλλα αν ειναι τοσο αργο οσο λες Olorin την κατσαμε τη βαρκα...
Wilkinson
Σόρυ που ξεθάβω ένα τόσο παλιό πόστ αλλά μήπως ξέρει κανένας απο που μπορώ να κατεβάσω το παιχνίδι
(world basketball manager 2007)????????
kostasvc15
Το παιχνιδι ειναι για pc σωστα;
Wilkinson
Ναι για pc είναι φίλε
spysta
Ειναι καλο παιχνιδακι????Αξιζει τον κοπο..?????Εχει Ελληνικες ομαδες κανονικα με ολους τους νεους παικτες???Θυμιζει καθολου manage??
Vassilis82
Ρε παιδιά, θυμάστε ένα basket manager που είχε βγει στις αρχές-μέσα '90, πάλι από Έλληνες, αλλά με text γραφικά; Οι παίχτες δεν είχαν στατιστικά, αλλά μόνο βαθμολογία. Δηλαδή ο Τάρλατς π.χ. τότε είχε 10 σαν αξία. Είχε μόνο Α1, μπορούσες να αλλάξεις τα ονόματα και έβγαινε από μια εταιρία που έβγαζε και ένα manager ποδοσφαίρου. Νομίζω ότι ήταν σε δισκέτα 5 1/4 και όχι σε 3,5 ιντσών.

Αν το έχει κάποιος ή έστω το θυμηθεί, ας απαντήσει.
Air Kef
ΧΑΧΑ, ΩΡΑΙΟΣ. w00t.gif

Δεν το θυμαμαι αυτο ακριβώς,θυμαμαι ενα παρομοιοι παλι με τεξτ γραφικά,σε στυλ championship manager.

Ειχε βγει γυρω στο 97.

Καθε ομαδα ειχε μια 5αδα.

Σε καθε επιθεση,εβγαινε ενα παραθυρο που σου ελεγε "Επιλεξτε παικτη" και επρεπε να βαλεις απο 1 εως 5 (για την θεση του καθενα) και μετά "Επιλεξτε για 2 η για 3 ποντους" και εβαζες εσύ 2 ή 3.Και σου ελεγε κατυθειαν "ο Ταρλατς ευστοχησε για 2" κτλ.

Οι παικτες ειχαν συγκεκριμενα στατιστικά και ορια,δλδ ο Ταρλατς εβαζε τα 11 πρωτα σουτ 2 ποντων και μετά απολύτως τιποτα!! biggrin.gif
Georgie
Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να παίζει το παιχνίδι εκτός από μένα ? tongue.gif

Βάλτε κανένα Dynasty να δούμε τι έχετε καταφέρει? Εγώ ακόμα αντιμετωπίζω τρελές δυσκολίες. Κερδίζω μέσα στο ΟΑΚΑ με ΟΣΦΠ και χάνω από Α.Πατρών και μη με πει κανείς Πίνι tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.