Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΠΙΚΩΝ ΕΝΩΣΕΩΝ 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
basket4
Εδώ θα γίνονται οι συζητήσεις για τις μεταγραφές των τοπικών ενώσεων .
basket4
ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΜΕΛΩΝ

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ



1.Το χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο επιτρέπεται η κατάθεση αιτήσεων ελευθέρων μεταγραφών, μεταγραφών προσωρινής διάρκειας ή μεταγραφών χωρίς τη συγκατάθεση του σωματείου των κ.λ.π. ορίζεται το χρονικό διάστημα από 15-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009.

2.Ειδικά για τις περιπτώσεις μετεγγραφών αποδεσμευθέντων αθλητών (άνω των 18 ετών), ορίζεται το χρονικό διάστημα 6-15 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009.

Στο χρονικό διάστημα 26 ΙΟΥΝΙΟΥ ΕΩΣ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 τα σωματεία θα πρέπει να υποβάλλουν τους πίνακες αθλουμένων μελών της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου.

3.Σε κάθε περίπτωση που ο αθλητής μετεγγράφεται και δεν έχει τελειώσει η αγωνιστική περίοδο (π.χ. Διεξαγωγή Πανελληνίων Πρωταθλημάτων), αυτό παραμένει και αγωνίζεται με το αρχικό σωματείο του, μέχρι πέρατος των υποχρεώσεων του.



Η Ε.Σ.Κ.Α. ενημερώνει τα σωματεία της ότι μπορείτε να προμηθευτείτε από 1 Ιουνίου 2009 την εγκύκλιο μεταγραφών και τα σχετικά έντυπα μεταγραφών από τα γραφεία της (Ύδρας 4-Γαλάτσι, τηλέφωνο: 2102924892 ,2102932220) από την κ. Kραουνάκη Μαριάννα και τον κ.Κατσιμάρδο Χάρη καθημερινά από τις 8.00 έως 14.00.

Ε.Σ.Κ.Α


eska.gr
kasper7
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η Άμιλλα Περιστερίου και το γυναικείο τμήμα Μπάσκετ ξεκινώντας μια νέα προσπάθεια για την νέα αγωνιστική περίοδο 2009-2010, διοργανώνει ανοιχτές προπονήσεις κάθε Παρασκευή 22.00 - 23.30 και κάθε Σάββατο 19.00 - 20.30. Όποια κοπέλα επιθυμεί, μπορεί να έρθει να δοκιμαστεί. Οι προπονήσεις διεξάγονται στο κλειστό Ανθούπολης (Κάρβουνο) στο Περιστέρι (Αργυροκάστρου & Αγ.Σώστη).
Το μόνο που ζητάμε είναι να έχετε όρεξη για μπάσκετ blove.gif και καλή διάθεση smiley.gif !!!!! Δεν θα σας kill.gif κιόλας!!


Για επιπλέον πληροφορίες στείλτε μήνυμα.


wos_sport3.gif

Click to view attachment
cas#12
QUOTE(basket4 @ May 15 2009, 17:53 ) *
Εδώ θα γίνονται οι συζητήσεις για τις μεταγραφές των τοπικών ενώσεων .



Παιδιά πολύ ησυχία..κανένα μεταγραφικό νεο απο ΕΣΚΑΝΑ εχει κανεις???
team10
καλησπερα δεν γινονται μεταγραφεσ στην εσκα !!!!!!!!

τιποτα δεν υπαρχει χρημα στα σωματεια!!!!!!!!

σασ τα λεγα οι ομαδεσ που εχουν υποδομεσ θα προχωρησουν!!!!!!
ball
ας παραδειγματιστουν απο τα περσινα ...μεταγραφηκαν παιχτριες...πετυχαν στοχους και μεινανε απληρωτες ....

χειροτερο ολων ..ο εμπαιχμος....ο νοων νοειτο ....

natty
Κανένα νεοοοοοοοοοο ??? γιατί τέτοια σιωπή ??

Ακούστηκε ότι η Τούφα αλλάζει προπονητή αν ξέρει κάποιος κάτι ας επιβεβαιωση !!
closv
QUOTE(natty @ Jun 1 2009, 10:27 ) *
Κανένα νεοοοοοοοοοο ??? γιατί τέτοια σιωπή ??

Ακούστηκε ότι η Τούφα αλλάζει προπονητή αν ξέρει κάποιος κάτι ας επιβεβαιωση !!



Οτι ο προηγουμενος τελειωσε αυτο ειναι σιγουρο . Τωρα το ποιος θα τον αντικαταστησει αυτο μενει να το δουμε
FC3


bball.gif Ακούγεται ότι ο Πήγασος και η Α.Ε.Νίκαιας θα κατεβάσουν γυναικείο στην Ά ΕΣΚΑΝΑ.


Ξέρει κανείς λεπτομέριες?



bball.gif Τι γίνεται με τις μετακινήσεις παιχτριών... δεν ακουγεται τίποτα φέτος στις γυναίκες.... ακίνητη η αγορά....
nikefalin
QUOTE(natty @ Jun 1 2009, 08:27 ) *
Κανένα νεοοοοοοοοοο ??? γιατί τέτοια σιωπή ??

Ακούστηκε ότι η Τούφα αλλάζει προπονητή αν ξέρει κάποιος κάτι ας επιβεβαιωση !!



Επιβεβαιώμενα αλλάζει τεχνικό και ο Άρης Πετρούπολης.
talenthunter
QUOTE(natty @ Jun 1 2009, 10:27 ) *
Κανένα νεοοοοοοοοοο ??? γιατί τέτοια σιωπή ??

Ακούστηκε ότι η Τούφα αλλάζει προπονητή αν ξέρει κάποιος κάτι ας επιβεβαιωση !!



δεν ειναι σιγουρο ακομα αν η τουφα θα αλλαξει προπονητη....ολα παιζονται.παντωσ η τουφα ειχε δυσκολη χρονια με πολλα παιχνιδια εκτοσ εδρασ λογω κατασκευησ παρκε στο γηπεδο και παλι καλα που η ομαδα κρατηθηκε και ετσι!απο οτι γνωριζω και οι συνεργατεσ του προπονητη δε θα μπορουν να συνεχισουν λογω δικων τουσ υποχρεωσεων οποτε καταλαβαινετε....

QUOTE(FC3 @ Jun 2 2009, 11:08 ) *
bball.gif Ακούγεται ότι ο Πήγασος και η Α.Ε.Νίκαιας θα κατεβάσουν γυναικείο στην Ά ΕΣΚΑΝΑ.


Ξέρει κανείς λεπτομέριες?



bball.gif Τι γίνεται με τις μετακινήσεις παιχτριών... δεν ακουγεται τίποτα φέτος στις γυναίκες.... ακίνητη η αγορά....





δεν υπαρχουν λεφτα......!!!!χορηγοι!!!!!και εξαλλου θεωρω πωσ ειναι καπωσ νωρισ!τισ τελευταιεσ μερεσ θα τρεχουν ολοι πανικοβλητοι χαχαχα!
a.n.r00u *n-e*
μήπως γνωρίζει κανείς τα σωματεία που μάλλον δεν θα κατέβουν στη Γ ΕΣΚΑ????
becky_hammon
εχει ακουσει κανεις για μεταγραφές στην εκασθ; ποιος παει που κ τα σχετικά... κ κτ τελευταιο..πότε περίπου αρχίζουν οι μεταγραφές-υποσχετικές;
FC3
QUOTE(becky_hammon @ Jun 3 2009, 21:14 ) *
εχει ακουσει κανεις για μεταγραφές στην εκασθ; ποιος παει που κ τα σχετικά... κ κτ τελευταιο..πότε περίπου αρχίζουν οι μεταγραφές-υποσχετικές;






bball.gif 15 - 25/6 Ελευθέρας και υποσχετικές

bball.gif 25/6 - 5/7 Πίνακες αθλουμένων μελών

bball.gif 6- 15/7 Αποδεσμεύσεις
aekaras
Γεια σας φίλοι, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα την κατανόησή σας αν κάτι δεν κάνω καλά στην επικοινωνία μας. Εχω μερικές ερωτήσεις απορίες και θα ήθελα από κάποιον υπεύθυνα απαντήσεις.
Είναι αλήθεια ότι υπέγραψε ο Μπάμπης Σταυρόπουλος με την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ και αναλαμβάνει το γυναικείο τμήμα?
Γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες και πόσο γνώστης του γυναικείου μπάσκετ είναι ο συγκεκριμένος προπονητής?
Είναι οριστική η απόφαση για την χρησιμοποίηση μόνο ενός παίκτη άνω των τριάντα από κάθε ομάδα και σε όλες τις κατηγορίες?
Ποιός είναι ο αριθμός μεταγραφής αθλητών-τριών κάτω των 18ετών που επιτρέπεται σε μία ομάδα ανά περίοδο?
ilpan
QUOTE(FC3 @ Jun 2 2009, 11:08 ) *
bball.gif Ακούγεται ότι ο Πήγασος και η Α.Ε.Νίκαιας θα κατεβάσουν γυναικείο στην Ά ΕΣΚΑΝΑ.


Ξέρει κανείς λεπτομέριες?



bball.gif Τι γίνεται με τις μετακινήσεις παιχτριών... δεν ακουγεται τίποτα φέτος στις γυναίκες.... ακίνητη η αγορά....





Ναι είναι αλήθεια ο Πήγασος θα κατεβάσει γυναικεία ομάδα στο προσεχές πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ. Υπάρχει ήδη ο βασικός κορμός και εξετάζονται κάποιες μεταγραφές. Όποια ενδιαφέρεται να ενταχθεί στην ομάδα ασ μου στείλει pm.
ilpan
Ας μου στείλει επίσης μήνυμα και όποια ενδιαφέρεται για να ενταχθεί στις Νεάνιδες του Πήγασου.
FC3




bball.gif Συν μία ομάδα στην ΕΣΚΑΝΑ την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο.... ο ΑΟΝΑ θα κατεβει στο πρωτ'αθλημα με προπονητή τον Κουκουζέλη που ήταν στον Ιωνικό Νικαιας και πριν στο Ελληνικό.




blove.gif
leonkalf
ΕΣΚΑΝΑ-ΑΟΝΑ: Επαναλειτουργεί το γυναικείο τμήμα

Το γυναικείο τμήμα του ΑΟΝΑ επιστρέφει και πάλι στην δράση μετά τον ένα χρόνο αναστολής της λειτουργίας του λόγω οικονομικών προβλημάτων, τα οποία δεν επέτρεψα στον σύλλογο να συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας. Η ομάδα της Αργυρούπολης θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ έχοντας για προπονητή τον Διονύση Κουκουζέλη ενώ αναμένονται αλλαγές και στα υπόλοιπα τμήματα.

Οι άνθρωποι της ομάδας ήδη βρίσκονται σε συζητήσεις με αρκετές παίκτριες με σκοπό την στελέχωση του γυναικείου τμήματος ενώ προπονητής θα αναλάβει ο Διονύσης Κουκουζέλης, ο οποίος βρισκόταν για ένα διάστημα πριν από 2 χρόνια στον πάγκο της ομάδας όταν αυτή αγωνιζόταν στην Α2 κατηγορία ως βοηθός του Τζαννή Αδάμ ενώ ο ίδιος καθοδηγούσε τα τμήματα νεανίδων και κορασίδων. Ο νεαρός τεχνικός πέρσι δούλευε στον Ιωνικό Νικαίας, επίσης ομάδα Α ΕΣΚΑΝΑ γυναικών ενώ στο παρελθόν έχει περάσει και από τον Ελληνικό, οπότε γνωρίζει αρκετά καλά τα κατατόπια της κατηγορίας.

Εξάλλου, αλλαγές αναμένονται και στα τμήματα υποδομής της ομάδας αφού ο μέχρι τώρα υπεύθυνος και προπονητής των κορασίδων και παγκορασίδων, Άγγελος Φουντουλάκης αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν.



ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ: Αλλαγές στους πάγκους

Εκτός από αλλαγές στα ρόστερ των ομάδων που θα πραγματοποιηθούν με την έναρξη της περιόδου των μεταγραφών, έχουν ήδη ξεκινήσει αλλαγές στους πάγκους.
Συγκεκριμένα, στην Α ΄Εσκα ο Κυριάκος Πουλίδης ανέλαβε τον Προμηθέα και αυτή την περίοδο χτίζει το ρόστερ της ομάδας των Βορείων προαστίων.
Την ΑΕΚ Περιστερίου θα καθοδηγεί την ερχόμενη σεζόν ο Μπάμπης Σταυρόπουλος, ο οποίος πέρυσι βρέθηκε για πολύ σύντομο χρονικό διάστημα στον Αστέρα Εξαρχείων.
Ιδιαίτερα κινητικές σε επίπεδο μεταγραφών εμφανίζονται οι ομάδες του Περιστερίου και της Κηφισιάς.

Στη Β΄ Έσκα είχαμε αποχωρήσεις δύο προπονητών. Αρχικά ο Λάμπρος Μπράμος μετά από τέσσερα επιτυχημένα χρόνια στον πάγκο της Τούφας Χαλανδρίου, επέλεξε να αποχωρήσει από το τιμόνι της ομάδας, ενώ λόγοι οικονομικής φύσης οδήγησαν σε διαζύγιο και τον Άρη Πετρούπολης με τον Παύλο Λούντζη.

Στην ΕΣΚΑΝΑ το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί φέτος με τη συμμετοχή νέων ομάδων και την επανεμφάνιση παλιότερων.

Πιο συγκεκριμένα, ο ΑΟΝΑ ξανακατεβαίνει με προπονητή τον Κουκουζέλη, ενώ Πήγασος και Α.Ο.Νίκαιας θα λάβουν μέρος με νεοσύστατες ομάδες.
Στον Ατρόμητο μετά τις εκλογές που είχαν στο σύλλογο, ξεκινούν μια νέα προσπάθεια με τον Σταύρο Νανάκο να είναι μέλος του νεοεκλεγμένου συμβουλίου. Στο τέλος της εβδομάδας θα έχουμε τις σχετικές ανακοινώσεις.
Στο Καλαμάκι τέλος, μετά την αποχώρηση της Χατζηδάκη, νέος προπονητής ανέλαβε ο Κίτσος.

Θυμίζουμε πως από τη Δευτέρα 15 Ιουνίου ξεκινάει η περίοδος των ελεύθερων και υποσχετικών μεταγραφών.



πηγή: weplayball.gr
a.n.r00u *n-e*
ξέρει κανείς για αλλαγές στη Γ ΕΣΚΑ??? σχετικά με τις ομάδες τίποτα???
howard7
Για άλλη μια φορά οι ευθύνοντες του γυναικείου μπάσκετ δείχνουν την αδιαφορία τους και παίζουν με το μέλλον κάποιων παιχτριών.Βασει κάποιων πληροφοριών ο Ιωνικός Ν.Φ δεν θα κατέβει στο πρωτάθλημα και υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να διαλυθεί κιολας.Προσπαθώντας όμως να βγάλουν τα σπασμένα των προηγούμενων χρόνων παίζουν με την θέληση κάποιων παιχτριών που θέλουν να συνεχίσουν να μπαίζουν μπάσκετ ζητώντας τρελά ποσά γαι την πωλησή τους,γνωρίζοντας πως η ομάδα αν διαλυθεί θα μείνουν ελεύθερες και γι αυτό κάνουν οτι μπορουν για να τις εκμεταλλευτούνε μέχρι τελευταίας χρονικής στιγμής. Βέβαια όλη αυτή η κατάσταση έχει οδηγήσει τις παίχτριες στην απόφαση να το κόψουν.
Σημείωση:Μια από αυτές ειναι και η Σοφία Μουστάκα που φέτος ήτανε μια από τις πρώτες σκορερ της κατηγορίας.
baskethools7
Η μουστακα μαζι με τη παπαδοπουλου ητανε αυτεσ που κρατησαν και εφτασαν τον ιωνικο εκει που τον εφτασαν χωρισ καμια βοηθεια απο πουθενα,θα ειναι οντωσ τραγικο αν συμβει κατι τετοιο...ειναι πολυ ασχημο που καποιοι για να βγαλουν τα σπασμεωα διαλυουν τουσ κοπουσ και τα ονειρα ορισμενων αθλητριων και δη μικρων σε ηλικια...ασ ελπισουμε οτι θα εχει ευτυχη καταληξη αυτο το θεμα,κυριωσ για τισ αθλητριεσ,για να συνεχισουμε να τισ βλεπουμε στα γηπεδα να κανουν αυτο που τοσο αγαπουν....
dolly12
και ποτε σταματησανε να το κανουνε αυτο... παντα ετσι δε γινεται!!!
kasper7
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Επειδή ακούω συνέχεια την ίδια φήμη συνέχεια γύρω-γύρω, θέλω να δηλώσω κατηγορηματικά πως η ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ του χρόνου. Δεν ξέρω από που έχουν ξεκινήσει αυτές οι φήμες και τι εξυπηρετούν, όμως δηλώνω κατηγορηματικά πως ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ. Πολλές κοπέλες διστάζουν να επικοινωνήσουν μαζί μας εξαιτίας αυτής της φήμης. bball.gif
Όποια κοπέλα, για τους δικούς της λόγους, επιθυμεί να έρθει, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου για περισσότερες πληροφορίες.
howard7
Τελικα τι θα γινει με τις ομαδες που πρωταγωνιστησαν περυσι στους ομιλους ΕΣΚΑ_ΕΣΚΑΝΑ??????
ποιες παιχτριες μενουν?ποιες φευγουν?
ποιοι προπονητες μενουν σε ποιες ομαδες ποιοι φευγουν???
σκορπια πραγματα μαθαινουμε και αυτα πολυ ελαχιστα
το μονο θετικο ειναι οτι ξαναμπαινουν στο πρωταθλημα ομαδες που ειχαν σταματησει παλαιοτερα να συμμετεχουν....
αυτο σημαινει οτι αρχιζει να ξαναζει το γυναικειο μπασκετ
αλλα ταυτοχρονα ολα ειναι παγωμενα.
Δεν ξερουμε τιποτα το ουσιαστικο για ολα αυτα..
Ομαδες με ιστορια δεν εχουν αναφερει τιποτα, ουτε καν για κινησεις
ειναι πολλες παιχτριες απο οτι εχω μαθει που δεν εχουν μιλησει με συλλογους
και οι περισσοτερες ειναι ελευθερες....
Το forum εχει προσφερει πολλα στο μπασκετ (περα απο κουτσομπολια 68.gif)
καλο ειναι να μην σταματησει να λειτουργει με το σκοπο της ενημερωσης οπως ξεκινησε

καλη επιτυχια στους συλλογους και υγεια στις παιχτριες
soouza
Καλησπέρα σε όλους. smiley.gif

Φρονώ πως οφείλω μία εξήγηση και μία τοποθέτηση.Επίσης δέχομαι και πιέσεις να το κάνω οπότε εδώ είμαι χωρίς φόβο αλλά με περίσσιο πάθος. 69.gif

Ολοκληρώθηκε η συνεργασία μου με τον Άρη Πετρούπολης μετά από δύο πολύ επιτυχημένες χρονιές.Ο λόγος είναι η ξαφνική αλλαγή δεδομένων από πλευράς Άρη στον οικονομικό σχεδιασμό,κάτι που έγινε εξαιρετικά αργά κι αυτό είναι το μόνο δικό μου παράπονο.Πλην όμως επειδή αποτελεί μείζον θέμα της εποχής δε μπορεί κανείς να κοκολογήσει τους ανθρώπους αυτούς που έκαναν πολλά σε αυτά τα δύο χρόνια.

Δυστυχώς έτρεχε μία αξιοζήλευτη μεταβατική περίοδος το μήνα Μάιο,που κόπηκε άδοξα ενώ παίζει το ενδεχόμενο η ομάδα να ανηφορίσει στην Ά κατηγορία. rolleyes.gif

Θα κρατήσω μόνο τα θετικά,δεν υπήρξαν κι αρνητικά,και θα πω,πως αποχωρώ με καθαρή συνείδηση και στο καλύτερο σημείο.Στις 11 Ιουνίου του 2007 απελπίστηκα με το θέαμα που αντίκρυσα όταν ανέλαβα την ομάδα.....Στις 26 Απριλίου του 2009 στο γήπεδο της Τούφας εκστασιάστηκα με την τελική έκβαση των πραγμάτων.....

Από εδώ και πέρα άρχιζε μία άλλη πορεία που τελικά το σωματείο δεν είναι απόλυτα έτοιμο να υποστηρίξει.

Θα ευχαριστήσω μέσα από την ψυχή μου τη διοίκηση του Άρη Πετρούπολης για την τυφλή εμπιστοσύνη στο πρόσωπο μου. smile.gif

Ευχαριστώ θερμά τον κύριο Χάρη και τις κυρίες Νατάσα κι Ελισάβετ που ήταν οι άμεσοι φετινοί συνεργάτες μου. blove.gif

Ευχαριστώ τον Μελέτη το Ρόκκα(που φοράει το χακί)και το Βαγγέλη το Νικολουδάκο που ήταν δίπλα μου. 41.gif 77.gif

Όλες τις αθλήτριες που δύο χρόνια μας εμπιστεύτηκαν το ταλέντο τους.Βάσει αποτελεσμάτων είμαι απόλυτα πεπεισμένος πως καμία δεν αδικήθηκε wink.gif

Ιδιαίτερα όμως τις φετινές......Είστε όλες μέσα στην καρδιά μου....... smiley.gif

Μάχη,Δανάη,Γεωργία(Γεωργίτσα,Καμπολάκι),Κατ
ερινούλα(Κότς),Φαίη(Ντούσκο),Βασιλική,Έλενα(
ίσκα),Δημητρούλα(ζαβά),Δέσποινα(Παναγία),Αγγ
ελικούλα(τζορντάνι),Ζωή(νέα Μπόνη,Melissa),Βάσω,Έρη.........

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ................... 77.gif 41.gif

ΒΑΘΕΙΑ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ............ sad.gif

ΠΑΥΛΟΣ ΛΟΥΝΤΖΗΣ......... icon_wave.gif
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(howard7 @ Jun 18 2009, 13:48 ) *
Τελικα τι θα γινει με τις ομαδες που πρωταγωνιστησαν περυσι στους ομιλους ΕΣΚΑ_ΕΣΚΑΝΑ??????
ποιες παιχτριες μενουν?ποιες φευγουν?
ποιοι προπονητες μενουν σε ποιες ομαδες ποιοι φευγουν???
σκορπια πραγματα μαθαινουμε και αυτα πολυ ελαχιστα
το μονο θετικο ειναι οτι ξαναμπαινουν στο πρωταθλημα ομαδες που ειχαν σταματησει παλαιοτερα να συμμετεχουν....
αυτο σημαινει οτι αρχιζει να ξαναζει το γυναικειο μπασκετ
αλλα ταυτοχρονα ολα ειναι παγωμενα.
Δεν ξερουμε τιποτα το ουσιαστικο για ολα αυτα..
Ομαδες με ιστορια δεν εχουν αναφερει τιποτα, ουτε καν για κινησεις
ειναι πολλες παιχτριες απο οτι εχω μαθει που δεν εχουν μιλησει με συλλογους
και οι περισσοτερες ειναι ελευθερες....
Το forum εχει προσφερει πολλα στο μπασκετ (περα απο κουτσομπολια 68.gif)
καλο ειναι να μην σταματησει να λειτουργει με το σκοπο της ενημερωσης οπως ξεκινησε

καλη επιτυχια στους συλλογους και υγεια στις παιχτριες

Ξέρεις κάτι?? σχετικά με τ σωματεία που θα ξαναμπούν στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ??
FC3


Πολύ μυστικότητα ρε παιδιά φέτος στα μεταγγραφικά....

ας ρίξουμε λίγο φως.....



bball.gif Λαουλάκου και Δέτση στον Ατρόμητο

bball.gif Ηλιοπούλου σταμάτησε

bball.gif Γιακείμη στον ΑΟΝΑ

bball.gif Ανυφαντάκη στην Βούλα

bball.gif Αρχοντάκη κοντά σε Κυρίαρχους

bball.gif Δυνατά ονόματα και ανανέωσαν Γανωτή και Λεκάκη σε Πορφύρα

bball.gif Δαούση σε Κρόνο

bball.gif Κακλέα σε Παιανία



....ελάτε... ας ενημερώσει και κανένας άλλος το forum.... αφού όλα μαθαίνονται...
team10
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ Α ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ


jsoiler
Αλλαγή προπονητή στον Άρη Πετρούπολης.Μιχάλης Ματζάκος στη θέση του Παύλου Λούντζη.....
basket4
να αναφέρω κάτι που δεν πρέπει να είναι και πολύ γνωστό!

φέτος η Ακαδημία Ηλιούπολης 2008 θα κατεβάσει γυναικείο τμήμα στην Γ ΕΣΚΑ.
μετά απο 2-3 χρόνια απουσίας απο τον χώρο του γυναικείου μπάσκετ ξαναδημιουργείται!

η προσπάθεια που γίνεται απο τους ανθρώπους της Ηλιούπολης είναι μεγάλη και έχουν θέσει ψηλούς στόχους!
Koan
QUOTE(basket4 @ Jun 23 2009, 15:05 ) *
να αναφέρω κάτι που δεν πρέπει να είναι και πολύ γνωστό!

φέτος η Ακαδημία Ηλιούπολης 2008 θα κατεβάσει γυναικείο τμήμα στην Γ ΕΣΚΑ.
μετά απο 2-3 χρόνια απουσίας απο τον χώρο του γυναικείου μπάσκετ ξαναδημιουργείται!

η προσπάθεια που γίνεται απο τους ανθρώπους της Ηλιούπολης είναι μεγάλη και έχουν θέσει ψηλούς στόχους!

playmaker η basket4??
basket4
QUOTE(Koan @ Jun 23 2009, 18:31 ) *
playmaker η basket4??


όχι...Playmeker δεν είναι η basket4 blove.gif
Koan
QUOTE(basket4 @ Jun 23 2009, 17:38 ) *
όχι...Playmeker δεν είναι η basket4 blove.gif

μάλιστα mate blove.gif
ntimat
QUOTE(soouza @ Jun 18 2009, 19:56 ) *
Καλησπέρα σε όλους. smiley.gif

Φρονώ πως οφείλω μία εξήγηση και μία τοποθέτηση.Επίσης δέχομαι και πιέσεις να το κάνω οπότε εδώ είμαι χωρίς φόβο αλλά με περίσσιο πάθος. 69.gif

Ολοκληρώθηκε η συνεργασία μου με τον Άρη Πετρούπολης μετά από δύο πολύ επιτυχημένες χρονιές.Ο λόγος είναι η ξαφνική αλλαγή δεδομένων από πλευράς Άρη στον οικονομικό σχεδιασμό,κάτι που έγινε εξαιρετικά αργά κι αυτό είναι το μόνο δικό μου παράπονο.Πλην όμως επειδή αποτελεί μείζον θέμα της εποχής δε μπορεί κανείς να κοκολογήσει τους ανθρώπους αυτούς που έκαναν πολλά σε αυτά τα δύο χρόνια.

Δυστυχώς έτρεχε μία αξιοζήλευτη μεταβατική περίοδος το μήνα Μάιο,που κόπηκε άδοξα ενώ παίζει το ενδεχόμενο η ομάδα να ανηφορίσει στην Ά κατηγορία. rolleyes.gif

Θα κρατήσω μόνο τα θετικά,δεν υπήρξαν κι αρνητικά,και θα πω,πως αποχωρώ με καθαρή συνείδηση και στο καλύτερο σημείο.Στις 11 Ιουνίου του 2007 απελπίστηκα με το θέαμα που αντίκρυσα όταν ανέλαβα την ομάδα.....Στις 26 Απριλίου του 2009 στο γήπεδο της Τούφας εκστασιάστηκα με την τελική έκβαση των πραγμάτων.....

Από εδώ και πέρα άρχιζε μία άλλη πορεία που τελικά το σωματείο δεν είναι απόλυτα έτοιμο να υποστηρίξει.

Θα ευχαριστήσω μέσα από την ψυχή μου τη διοίκηση του Άρη Πετρούπολης για την τυφλή εμπιστοσύνη στο πρόσωπο μου. smile.gif

Ευχαριστώ θερμά τον κύριο Χάρη και τις κυρίες Νατάσα κι Ελισάβετ που ήταν οι άμεσοι φετινοί συνεργάτες μου. blove.gif

Ευχαριστώ τον Μελέτη το Ρόκκα(που φοράει το χακί)και το Βαγγέλη το Νικολουδάκο που ήταν δίπλα μου. 41.gif 77.gif

Όλες τις αθλήτριες που δύο χρόνια μας εμπιστεύτηκαν το ταλέντο τους.Βάσει αποτελεσμάτων είμαι απόλυτα πεπεισμένος πως καμία δεν αδικήθηκε wink.gif

Ιδιαίτερα όμως τις φετινές......Είστε όλες μέσα στην καρδιά μου....... smiley.gif

Μάχη,Δανάη,Γεωργία(Γεωργίτσα,Καμπολάκι),Κατ
ερινούλα(Κότς),Φαίη(Ντούσκο),Βασιλική,Έλενα(

�ίσκα),Δημητρούλα(ζαβά),Δέσποινα(Παναγία),Α
γ
ελικούλα(τζορντάνι),Ζωή(νέα Μπόνη,Melissa),Βάσω,Έρη.........

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ................... 77.gif 41.gif

ΒΑΘΕΙΑ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ............ sad.gif

ΠΑΥΛΟΣ ΛΟΥΝΤΖΗΣ......... icon_wave.gif

εμαθα πως τη νεα χρονια θα κοουτσαρεις τον Τριτωνα,ειναι αληθεια?
jsoiler
QUOTE(ntimat @ Jun 24 2009, 08:45 ) *
εμαθα πως τη νεα χρονια θα κοουτσαρεις τον Τριτωνα,ειναι αληθεια?



Κάποιος άνοιξε το στόμα του......
ntimat
QUOTE(jsoiler @ Jun 24 2009, 09:27 ) *
Κάποιος άνοιξε το στόμα του......

ειναι μικρος ο κοσμος.......αλλα αν ισχυει κατι τετοιο προβλεπω δυνατη Γ ΕΣΚΑ.....προς τερψη και απολαυση ολων των φιλων του γυναικειου μπασκετ!!!!!!!
soouza
QUOTE(ntimat @ Jun 24 2009, 08:45 ) *
εμαθα πως τη νεα χρονια θα κοουτσαρεις τον Τριτωνα,ειναι αληθεια?

Καλό μεσημέρι. smiley.gif

Η δική μου επιστροφή στον Τρίτωνα είναι γεγονός.Τα υπόλοιπα τις επόμενες ημέρες. smile.gif
ntimat
QUOTE(soouza @ Jun 24 2009, 12:59 ) *
Καλό μεσημέρι. smiley.gif

Η δική μου επιστροφή στον Τρίτωνα είναι γεγονός.Τα υπόλοιπα τις επόμενες ημέρες. smile.gif

αρα το πουλακι δεν μου ειπε ψεματα....ευχομαι το καλλιτερο σε σενα και στον τριτωνα και να υποθεσω πως τη νεα χρονια η ομαδα θα παει για μεγαλα πραγματα?
becky_hammon
δεν ακουγεται τπτ για α εκασθ..δεν πραγματοποιηθηκε καμια αλλαγη στις ομαδες η απλα δεν πρεπει να αναφερθει ακομα κατι?
soouza
QUOTE(ntimat @ Jun 24 2009, 16:03 ) *
αρα το πουλακι δεν μου ειπε ψεματα....ευχομαι το καλλιτερο σε σενα και στον τριτωνα και να υποθεσω πως τη νεα χρονια η ομαδα θα παει για μεγαλα πραγματα?

Καλό μεσημέρι. smiley.gif

Τα πουλάκια συννενοούνται άριστα.Βλέπεις είμαι κι εγώ πουλάκι και μάλιστα μπούφος. laugh.gif

Η ομάδα στήνεται από την αρχή σα να δηλώνει συμμετοχή πρώτη φορά.Ο στόχος είναι να δημιουργήσει ένα σύνολο ανταγωνιστικό.

Μεγάλα πράγματα δεν έρχονται παρά μόνο κατόπιν δουλειάς.Θα δουλέψουμε κι ελπίζω να σταθούμε αξιοπρεπώς. smile.gif

Αυτό μόνο μπορώ να εγγυηθώ καθώς δεν είμαι μάγος αλλά εργάτης της προπόνησης. smiley.gif
aekaras
QUOTE(howard7 @ Jun 18 2009, 13:48 ) *
Τελικα τι θα γινει με τις ομαδες που πρωταγωνιστησαν περυσι στους ομιλους ΕΣΚΑ_ΕΣΚΑΝΑ??????
ποιες παιχτριες μενουν?ποιες φευγουν?
ποιοι προπονητες μενουν σε ποιες ομαδες ποιοι φευγουν???
σκορπια πραγματα μαθαινουμε και αυτα πολυ ελαχιστα
το μονο θετικο ειναι οτι ξαναμπαινουν στο πρωταθλημα ομαδες που ειχαν σταματησει παλαιοτερα να συμμετεχουν....
αυτο σημαινει οτι αρχιζει να ξαναζει το γυναικειο μπασκετ
αλλα ταυτοχρονα ολα ειναι παγωμενα.
Δεν ξερουμε τιποτα το ουσιαστικο για ολα αυτα..
Ομαδες με ιστορια δεν εχουν αναφερει τιποτα, ουτε καν για κινησεις
ειναι πολλες παιχτριες απο οτι εχω μαθει που δεν εχουν μιλησει με συλλογους
και οι περισσοτερες ειναι ελευθερες....
Το forum εχει προσφερει πολλα στο μπασκετ (περα απο κουτσομπολια 68.gif)
καλο ειναι να μην σταματησει να λειτουργει με το σκοπο της ενημερωσης οπως ξεκινησε

καλη επιτυχια στους συλλογους και υγεια στις παιχτριες



Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες και διασταυρωμένες τόσο από το blog της ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
(www.aek-peristeri.blogspot.com)όσο και από πηγή μέσα από τη διοίκηση έχουμε μεταγραφικές εξελίξεις στην ομάδα. Συγκεκριμένα ανανέωσε η Λία Γκιόκα για ένα χρόνο τη συνεργασία της με την ομάδα και αποκτήθηκαν η Τζούλη Ασλάμη από τον Τρίτωνα, η Κασνέστη Βάσια από το ΔΑΣΑΛ, η Πατέλη Κατερίνα από τον Αστέρα Εξαρχείων, η Κωνσταντίνα Πρασσά από τον Τρίτωνα και η μικρή (νεάνιδα) Σταυρούλα Παυλίδου από την Εστία Φιλίας. Όλες είναι με μεταγραφή και με τη προσθήκη των "παλιών" Γκρίτζαλη Σταυρούλα, Γωγώ Γκάτση, Ινάσια Βαρελάκη, Ιωάννα Βουδούρη, Μαρία Πέτρου και τις υπόλοιπες ταλαντούχες νεάνιδες όλα δείχνουν ότι ξημερώνουν καλύτερες ημέρες στην ομάδα. Για να δούμε? Εγώ το εύχομαι καθότι αεκάρας από τα ψηλά (ποδόσφαιρο, μπάσκετ, χάντμπωλ και ότι υπάρχει και κινείται με κιτρινόμαυρο δικέφαλο) μέχρι και χαμηλά (Δ' ΕΣΚΑ οι άνδρες μας δεν πειράζει...)!
basket4
Η Σοφία Μουστάκα στο Γ.Σ.Περιστερίου! blove.gif

παρελθόν αποτελούν από την ομάδα κάποιες παίχτριες,που όταν σιγουρευτώ τελείως θα τις αναφέρω bball.gif

thomas 23
Για μεταγραφες στην Γ' Εσκα ξερει κανεις τιποτα??
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(thomas 23 @ Jun 27 2009, 17:18 ) *
Για μεταγραφες στην Γ' Εσκα ξερει κανεις τιποτα??

την ίδια απορία έχω και εγώ...αλλά μάλλον η λέξη μεταγραφή αποτελεί μια άγνωστη λέξη για τις ομάδες της Γ ΕΣΚΑ για οικονομικους λόγους ίσως....Το μόνο καλό ειναι οτι φέτος θα υπάρχει συμμετοχη και απο καινουριες αλλα και παλαιότερες ομάδες....
kasper7
Δεν νομίζω ότι δεν γίνονται μεταγραφές στην Γ'. Πιστεύω απλά ότι δεν ανακοινώνονται. Σίγουρα δεν υπάρχουν χρήματα για μεταγραφές στην κατηγορία αυτή και αν υπάρχουν είναι πολύ περιορισμένα. Το μόνο πράγμα που ακούω συνέχεια είναι ότι είναι πολλές οι ομάδες οι οποίες σκοπεύουν να διεκδικήσουν την άνοδο του χρόνου. Η άνοδος δεν έρχεται έτσι απλά. Άρα οι ομάδες σίγουρα έχουν κάνει κινήσεις ή σκοπεύουν να κάνουν στις αποδεσμεύσεις. Επειδή όμως τίποτα δεν μένει κρυφό... αργά ή γρήγορα θα μάθουμε. smiley.gif
thomas 23
Ποτε θα γνωριζουμε αν θα δημιουργηθουνε 2 ομιλοι???
soouza
QUOTE(thomas 23 @ Jun 28 2009, 14:47 ) *
Ποτε θα γνωριζουμε αν θα δημιουργηθουνε 2 ομιλοι???

Καλησπέρα. smiley.gif

Στις 13 Ιουλίου θα κατατεθούν οι συμμετοχές των σωματείων στην Έσκα.Περίπου 35 (τριάντα πέντε)και παραπάνω ομάδες έχουν δικαίωμα συμμετοχής.Δε νομίζω φυσικά οι τελικές να υπερβούν τις 16-17.Αν ξεπεραστεί ο τελευταίος αριθμός τότε οδεύουμαι για δύο ομίλους,προφανώς.

Στην κλήρωση που φέτος είναι 20 Ιουλίου θα γνωρίζουμε αμετακλήτως. bball.gif
melrok
QUOTE(soouza @ Jun 18 2009, 20:56 ) *
Καλησπέρα σε όλους. smiley.gif

Φρονώ πως οφείλω μία εξήγηση και μία τοποθέτηση.Επίσης δέχομαι και πιέσεις να το κάνω οπότε εδώ είμαι χωρίς φόβο αλλά με περίσσιο πάθος. 69.gif

Ολοκληρώθηκε η συνεργασία μου με τον Άρη Πετρούπολης μετά από δύο πολύ επιτυχημένες χρονιές.Ο λόγος είναι η ξαφνική αλλαγή δεδομένων από πλευράς Άρη στον οικονομικό σχεδιασμό,κάτι που έγινε εξαιρετικά αργά κι αυτό είναι το μόνο δικό μου παράπονο.Πλην όμως επειδή αποτελεί μείζον θέμα της εποχής δε μπορεί κανείς να κοκολογήσει τους ανθρώπους αυτούς που έκαναν πολλά σε αυτά τα δύο χρόνια.

Δυστυχώς έτρεχε μία αξιοζήλευτη μεταβατική περίοδος το μήνα Μάιο,που κόπηκε άδοξα ενώ παίζει το ενδεχόμενο η ομάδα να ανηφορίσει στην Ά κατηγορία. rolleyes.gif

Θα κρατήσω μόνο τα θετικά,δεν υπήρξαν κι αρνητικά,και θα πω,πως αποχωρώ με καθαρή συνείδηση και στο καλύτερο σημείο.Στις 11 Ιουνίου του 2007 απελπίστηκα με το θέαμα που αντίκρυσα όταν ανέλαβα την ομάδα.....Στις 26 Απριλίου του 2009 στο γήπεδο της Τούφας εκστασιάστηκα με την τελική έκβαση των πραγμάτων.....

Από εδώ και πέρα άρχιζε μία άλλη πορεία που τελικά το σωματείο δεν είναι απόλυτα έτοιμο να υποστηρίξει.

Θα ευχαριστήσω μέσα από την ψυχή μου τη διοίκηση του Άρη Πετρούπολης για την τυφλή εμπιστοσύνη στο πρόσωπο μου. smile.gif

Ευχαριστώ θερμά τον κύριο Χάρη και τις κυρίες Νατάσα κι Ελισάβετ που ήταν οι άμεσοι φετινοί συνεργάτες μου. blove.gif

Ευχαριστώ τον Μελέτη το Ρόκκα(που φοράει το χακί)και το Βαγγέλη το Νικολουδάκο που ήταν δίπλα μου. 41.gif 77.gif

Όλες τις αθλήτριες που δύο χρόνια μας εμπιστεύτηκαν το ταλέντο τους.Βάσει αποτελεσμάτων είμαι απόλυτα πεπεισμένος πως καμία δεν αδικήθηκε wink.gif

Ιδιαίτερα όμως τις φετινές......Είστε όλες μέσα στην καρδιά μου....... smiley.gif

Μάχη,Δανάη,Γεωργία(Γεωργίτσα,Καμπολάκι),Κατ
ερινούλα(Κότς),Φαίη(Ντούσκο),Βασιλική,Έλενα(
Ί?ίσκα),Δημητρούλα(ζαβά),Δέσποινα(Παναγία),Αγγ
ελικούλα(τζορντάνι),Ζωή(νέα Μπόνη,Melissa),Βάσω,Έρη.........

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ................... 77.gif 41.gif

ΒΑΘΕΙΑ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ............ sad.gif

ΠΑΥΛΟΣ ΛΟΥΝΤΖΗΣ......... icon_wave.gif

Καλησπερα και απο 'μενα.Αν και εχω μαθει καπως καθυστερημενα τις εξελιξεις λογω των στρατιωτικων μου υποχρεωσεων δεν θα διστασω να πω αυτο που αισθανομαι.Εφτασε στο τελος μια προσπαθεια 2 χρονων με εναν τροπο καπως ακομψο.Η δουλεια που εγινε ισως να μην ξαναγινει ποτε απο τους καινουριους προπονητες.Βεβαια ο,τι καλο χτιστηκε ερχεται τωρα ο καινουριος προπονητης να το παραλαβει και με καποιες προσθηκες να το τελειοποιησει.Η αγωνιστικη περιοδος θα δειξει και θα αποδειξει πολλα.
Η συνεργασια μου με τον Παυλο Λουντζη ηταν πολυ ευχαριστη με τις καλες και τις κακες στιγμες της αλλα παντα με πολυ παθος σε ολα τα επιπεδα.Η μοιρα των προπονητων ειναι αυτη και δεν προκειται να αλλαξει.Το μονο που μενει στο μυαλο μου ειναι οτι απο καθε χρονια μαθαινεις μεσα απο συμπεριφορες και χαρακτηρες να κρατας παντα τις επιφυλαξεις σου και να γινεσαι ακομα πιο σκληρος.
Θελω να πω κι αλλα ομως φοβαμαι τους moderators....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!
Live strong

Τσιφτελή στον Μελά
Κατερίνα Πατέλη στην Αεκ Περιστερίου

Θα επανέρθω εντός ολίγου με νεότερα τα οποία γνωρίζω αλλά πρέπει να επιβεβαιωθούν smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.