Help - Search - Members - Calendar
Full Version: (5) Memphis Grizzlies vs (4) Portland Trail Blazers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
jasonick
(5) Memphis Grizzlies [55-27] vs (4) Portland Trail Blazers [51-31]




Πρόγραμμα Αναμετρήσεων
QUOTE
Game 1 - Sun. April 19, Portland at Memphis, 8:00 PM, TNT
Game 2 - Wed. April 22, Portland at Memphis, 8:00 PM, TNT
Game 3 - Sat. April 25, Memphis at Portland, 10:30 PM, ESPN
Game 4 - Mon. April 27, Memphis at Portland, 10:30 PM, TNT
Game 5 *- Wed. April 29, Portland at Memphis, TBD
Game 6 * - Fri. May 1, Memphis at Portland, TBD
Game 7 *- Sun. May 3, Portland at Memphis, TBD


Σχόλια για τη σειρά εδώ.
jasonick
Δυστυχώς για το Portland τα playoffs ήρθαν τη χειρότερη στιγμή λόγω των τραυματισμων. Ο Matthews όπως ξέρουμε έχει χάσει την χρονιά, ο Afflalo τραυματιστηκε και δεν έπαιξε χθες ενώ και ο Batum ήταν αμφίβολος. Μέσα σε όλα αυτά παίζει και ο LMA ξέροντας ότι το καλοκαίρι πρέπει να κάνει εγχείρηση.
Οι Blazers για να έχουν τύχη πρέπει να πάρουν πολύ μεγάλα ματς από τους σταρ τους απέναντι σε μια από τις καλύτερες άμυνες της λίγκας και δεν ξέρω αν και αυτό θα είναι αρκετό. Η άμυνα τους από τοπ έχει γίνει μέτρια μόλις χάσανε για τη σεζόν τον Matthews και ο Afflalo δεν έχει παρουσιαστεί τόσο καλός ώστε να δώσω ελπίδες στο Portland.
Υπό διαφορετικές συνθήκες θα ήταν από τις πιο ενδιαφέρουσες σειρές αλλά τώρα πιστεύω ότι οι Grizzlies θα την τελειώσουν σε 5 παιχνίδια.
SG3ptshooter
Eίχα πέσει σε ένα δημοσίευμα που έλεγε πως υπάρχει πλέον παγωμάρα μεταξύ των υπολοίπων όσον αφορά τις πιθανότητες παραμονής LaMarcus. Κι αν τόσο δε θέλω να συμβεί διάολε τον κατανοείς, κάθε χρόνο τις ίδιες βλακείες λέμε ελπίζοντας και κάθε φορά πουρνάρια. Αλλά πήρανε φέτος πάγκο, το Kaman με το Blake, πως τους ξέφυγε ο Αustin Daye δεν ξέρω... sad.gif

Είναι πολύ κρίμα να τελειώσει έτσι αυτή η εποχή γι' αυτήν την ομάδα. Διότι ναι χωρίς LaM είναι νέα εποχή για τους Blazers.
επαθα λαστιχο
Το Βleacher δίνει σαν φαβορί τους Σπερς για την απόκτησή του.
SG3ptshooter
http://www.oregonlive.com/blazers/index.ss...ml#incart_river

Οι αναφορές στο LaMarcus πιο άχου γλυκές κι από εκείνο το κείμενο του eurobasket που ανακάλυπτε τον καλύτερο παίκτη της Ευρώπης στο Janis Blums. tongue.gif

Έχει χαιρετήσει. dry.gif
D-Wade
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 28 2015, 14:39 ) *
Έχει χαιρετήσει. dry.gif

Για που?
duncan21


Πάνω που βρήκαν πάγκο( 24.gif ) θα φύγει ο LA.Προφανώς δεν υπάρχει ιδανικότερος αντικαταστάτης του Timmy στο μυαλό μου πλην φρυδιού ίσως(λόγω ηλικίας).Κι ο McCollum κι ο ψηλέας ήταν ψηλά στα μάτια μου απ' την αρχή,μπάζουν λίγο πίσω αλλά μπροστά υπάρχει πολύ ταλέντο.Έχω παράπονα κι απ' τον Stotts για την αξιοποίηση του πάγκου τελικά.Ο Barton έπαιξε αρκετά καλά στο Denver αφότου έφυγε(υπό άλλες συνθήκες βέβαια αλλά καλά),το δίδυμο C.J.-Leonard πρόσφερε αρκετά μετά το ASG ενώ εντύπωση μου κάνει κι ο παραγκωνισμός του Dorrell aπ' την στιγμή που παίζουν(έστω) κάτι Dudley και κάτι Rasual στα πέριξ.
SG3ptshooter
QUOTE(D-Wade @ Apr 28 2015, 14:58 ) *
Για που?

Δεν το ξέρω, μνηστήρες υπάρχουν πολλοί, από Mavs λόγω εντοπιότητας ή Spurs λόγω ισχυρότερης playoff παρουσίας, μέχρι Raptors με cap space και -υποτίθεται- καλή ομάδα ή Knicks με όλο το cap space του κόσμου και δυνατότητα να μαζέψουν χτες 2-3 free agents δίπλα στο μελλοντικό πολύ ταλαντούχο rookie τους.

Λέω φεύγει επειδή ο "τοπικός" ρεπόρτερ τον σφάζει, έστω και με το γάντι. Είναι πολύ κοντά και ξέρει καλά τι κλίμα υπάρχει και τι στάση επιλέγει να κρατήσει.
QUOTE(duncan21 @ Apr 28 2015, 14:58 ) *
Πάνω που βρήκαν πάγκο( 24.gif ) θα φύγει ο LA.Προφανώς δεν υπάρχει ιδανικότερος αντικαταστάτης του Timmy στο μυαλό μου πλην φρυδιού ίσως(λόγω ηλικίας).Κι ο McCollum κι ο ψηλέας ήταν ψηλά στα μάτια μου απ' την αρχή,μπάζουν λίγο πίσω αλλά μπροστά υπάρχει πολύ ταλέντο.Έχω παράπονα κι απ' τον Stotts για την αξιοποίηση του πάγκου τελικά.Ο Barton έπαιξε αρκετά καλά στο Denver αφότου έφυγε(υπό άλλες συνθήκες βέβαια αλλά καλά),το δίδυμο C.J.-Leonard πρόσφερε αρκετά μετά το ASG ενώ εντύπωση μου κάνει κι ο παραγκωνισμός του Dorrell aπ' την στιγμή που παίζουν(έστω) κάτι Dudley και κάτι Rasual στα πέριξ.

Και Marc, επίσης φετινός διαθέσιμος, έβλεπα εύκολα στο Spurs basketball.

Ο Barton και στους Blazers το ελάχιστο που έπαιρνε ρόλο απέδιδε. Γενικά και το front office δεν έφερε τους βετεράνους παγκίτες που χρειάζονταν και ο Stotts ούτε φέτος παρουσίασε έναν πάγκο κορυφαίας ομάδας, ήταν καλύτερα τα regular season νούμερα μετά τα τραγικά προηγούμενα, αλλά μη λέμε τα ίδια, τι Blake - Kaman να πας να παίξεις playoffs...
benchwarmer
Όσον αφορά τη σειρά πάντως, πιστεύω πως αυτή η νίκη των Blazers ήταν απλώς η "νίκη της τιμής" και πως το Μέμφις δεν θα έχει πρόβλημα, με Κόνλει ή χωρίς, να τελειώσει την σειρά. Και αυτό που θα έχει πολύ ενδιαφέρον θα είναι η σύγκρουση στον επόμενο γύρο με τους Warriors του εντελώς διαφορετικού στυλ μπάσκετ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.