Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2009 - 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
BASKETBALL#6
ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

<h3 style="margin: 0cm 3.9pt 0pt 0cm;" align="center">ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ</h3>
ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2009-2010


Σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.2725/99,3057/02,3264/04,του Καταστατικού της Ε.Ο.Κ. ,του Καταστατικού της Ε.Σ.Κ.Α.,των Κανονισμών της Ε.Ο.Κ. καθώς και της Γενικής Προκήρυξης Πρωταθλημάτων 2009-2010 (της ΕΟΚ).

Π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ο υ μ ε



Το πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας Γυναικών περιόδου 2009-2010 με τους παρακάτω όρους:

ΑΡΘΡΟ 1ο: ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕΝΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Στο πρωτάθλημα Γ’ κατηγορίας Γυναικών δικαιούνται να λάβουν μέρος τα

πιο κάτω σωματεία:



1.

ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ

18.

Ας ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ

2.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

19.

ΑΣ ΔΙΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

3.

ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ.

20.

ΑΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ-ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ

4.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

21.

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ

5.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

22.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ

6.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

23.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ

7.

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006

24.

ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ

8.

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ

25.

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ

9.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ

26.

ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ

10.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ

27.

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ

11.

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

28.

ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

12.

ΑΣ ΣΧ. ΜΩΡΑΙΤΗ

29.

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ

13.

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

30.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ

14.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

31.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008

15.

ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜΜ.

32.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

16.

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ

33.

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

17.

ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ



kasper7
icon_wave.gif

Αφού έχει μπει μόνο η προκήρυξη του πρωταθλήματος και δεν γνωρίζουμε ακριβώς ποιές ομάδες θα παίξουν στο πρωταθλημα ακόμα,(δικαίωμα έχουν 33!! ομάδες), προτείνω να κάνουμε όσο γίνεται εύκολη την ζωή μας και να αναφέρουμε εμείς όσες ομάδες σίγουρα θα παίξουν. Παρακαλώ να αναφέρετε μόνο όσες ομάδες είστε 100% σίγουροι ότι θα συμμετάσχουν στο πρωτάθλημα της Γ' την νέα σεζόν.

smiley.gif

Και κάνω εγώ την αρχή!!

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ wav.gif
basket4
Ακαδημία Ηλιούπολης 2008 και ΜΕΝ Ιλίου
a.n.r00u *n-e*
και ΝΗΑΡ ΗΣΤ....
soouza
+Τρίτων smiley.gif
thomas 23
και Αιολος-Ταυρος....
a.n.r00u *n-e*
ξέρουμε τίποτα για παλλήνη και τυφώνα???
kasper7
Άλλες ομάδες δεν θα έχουμε, δεν γνωρίζει κάποιος κάτι; unsure.gif
basket4
QUOTE(kasper7 @ Jul 7 2009, 02:05 ) *
Άλλες ομάδες δεν θα έχουμε, δεν γνωρίζει κάποιος κάτι; unsure.gif


από ότι έχω ακούσει οι ομάδες είναι πολλές!
υπάρχει μάλιστα και η πιθανότητα να δημιουργηθούν 2 όμιλοι...από όσα έχω ακούσει δηλαδή...

μέχρι τη δευτέρα 13 ιουλίου που λήγει η προθεσμία δηλώσεων των ομάδων θα ξέρουμε καλύτερα!

στις 20 Ιουλίου γίνονται οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(basket4 @ Jul 7 2009, 13:46 ) *
από ότι έχω ακούσει οι ομάδες είναι πολλές!
υπάρχει μάλιστα και η πιθανότητα να δημιουργηθούν 2 όμιλοι...από όσα έχω ακούσει δηλαδή...

μέχρι τη δευτέρα 13 ιουλίου που λήγει η προθεσμία δηλώσεων των ομάδων θα ξέρουμε καλύτερα!

στις 20 Ιουλίου γίνονται οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑ

ναι...γιατί απο τις περσινές ομάδες δεν νομίζω να λείπει καμία, τώρα + τις καινούριες.... πάμε για ομίλους μάλλον...
soouza
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Jul 10 2009, 20:09 ) *
ναι...γιατί απο τις περσινές ομάδες δεν νομίζω να λείπει καμία, τώρα + τις καινούριες.... πάμε για ομίλους μάλλον...

Ποιες είναι οι καινούριες δηλαδή? blove.gif

Νομίζω πως η Ακαδημία είναι μία από αυτές.Κάτι μου λέει πως μία δύο ακόμα μπορεί να ανηφορίσουν κι έτσι θα πρέπει να υπάρξουν πολλές νέες συμμετοχές για να πάμε σε 2(δύο)ομίλους. bball.gif
kasper7
QUOTE(soouza @ Jul 10 2009, 20:32 ) *
Ποιες είναι οι καινούριες δηλαδή? blove.gif

Νομίζω πως η Ακαδημία είναι μία από αυτές.Κάτι μου λέει πως μία δύο ακόμα μπορεί να ανηφορίσουν κι έτσι θα πρέπει να υπάρξουν πολλές νέες συμμετοχές για να πάμε σε 2(δύο)ομίλους. bball.gif

Συμφωνώ και εγώ, δεν νομίζω ότι θα είναι τόσες πολλές οι νέες ομάδες για να πάμε σε 2 ομίλους. Ξέρουμε ποιο είναι το όριο για να γίνουν 2 όμιλοι;
ntimat
QUOTE(kasper7 @ Jul 10 2009, 21:11 ) *
Συμφωνώ και εγώ, δεν νομίζω ότι θα είναι τόσες πολλές οι νέες ομάδες για να πάμε σε 2 ομίλους. Ξέρουμε ποιο είναι το όριο για να γίνουν 2 όμιλοι;

δεν κατεβαινει η ομαδα της φιλοθεης!!!
kasper7
Τώρα που τελείωσαν οι δηλώσεις συμμετοχής, έχουμε καθόλου πληροφόρηση για το ποιες ομάδες δήλωσαν ή δεν δήλωσαν συμμετοχή, ή θα πρέπει να περιμένουμε την κλήρωση της επόμενης εβδομάδας;
Ανακοίνωσε η ΕΣΚΑ τι θα γίνει με τις ομάδες που κερδίζουν κατηγορία, επειδή κάποιες δεν κατεβαίνουν;
soouza
Καλησπέρα. smiley.gif

Οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή είναι 18(δεκαοχτώ).Αυτό είναι νέο από την Έσκα.Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον Αίολο αν θα ανέβει κατηγορία επειδή ο Ζαον δε θα συμμετάσχει.

Είναι ένα καλό ερώτημα στις 17 τι θα γίνει αν πάμε δηλαδή σε δύο ομίλους. bball.gif
kasper7
QUOTE(soouza @ Jul 14 2009, 22:59 ) *
Καλησπέρα. smiley.gif

Οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή είναι 18(δεκαοχτώ).Αυτό είναι νέο από την Έσκα.Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον Αίολο αν θα ανέβει κατηγορία επειδή ο Ζαον δε θα συμμετάσχει.

Είναι ένα καλό ερώτημα στις 17 τι θα γίνει αν πάμε δηλαδή σε δύο ομίλους. bball.gif

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει ένας όμιλος με 17 ομάδες. Ούτε καν με 16. Θα μιλάμε για έναν μαραθώνιο 32 ή έστω 30 αγωνιστικών!! blink.gif
Με τον αριθμό των ομάδων σε Α' και Β' ξέρουμε κάτι; Θα είναι 12 και 12;
Γιατί αν δεν δήλωσε ο Ιωνικός συμμετοχή και ανεβαίνει ο Άρης στην θέση του, και εφόσον δεν δήλωσε και ο Ζαον, η Α' πρέπει να έχει 12 και η Β' πρέπει να έχει 10 ομάδες, άρα για να συμπληρώσει τις 12 πρέπει 2 ακόμα να συμπληρώσουν από την Γ'.
Σωστά;
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(kasper7 @ Jul 15 2009, 00:36 ) *
Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει ένας όμιλος με 17 ομάδες. Ούτε καν με 16. Θα μιλάμε για έναν μαραθώνιο 32 ή έστω 30 αγωνιστικών!! blink.gif
Με τον αριθμό των ομάδων σε Α' και Β' ξέρουμε κάτι; Θα είναι 12 και 12;
Γιατί αν δεν δήλωσε ο Ιωνικός συμμετοχή και ανεβαίνει ο Άρης στην θέση του, και εφόσον δεν δήλωσε και ο Ζαον, η Α' πρέπει να έχει 12 και η Β' πρέπει να έχει 10 ομάδες, άρα για να συμπληρώσει τις 12 πρέπει 2 ακόμα να συμπληρώσουν από την Γ'.
Σωστά;

μήπως γνώρίζετε αυτές τις 18 ομάδες που τελικά θα συμμετάσχουν??
soouza
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Jul 15 2009, 11:30 ) *
μήπως γνώρίζετε αυτές τις 18 ομάδες που τελικά θα συμμετάσχουν??

Οι νέες συμμετοχές ήρθαν από Καλύβια,Πικέρμι κι Ακαδημία 2008.Όλες οι άλλες παραμένουν ως έχουν. smiley.gif
kasper7
Την Δευτέρα λοιπόν η κλήρωση, ολοκληρώθηκαν οι μεταγραφές, έφτασε η πρώτη σημαντική στιγμή της νέας χρονιάς. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες, πάντα με υγεία για τα κορίτσια και όλους τους εμπλεκόμενους, με υψηλά επίπεδα ήθους και αγωνιστικής άμιλλας!! bball.gif
Οι καλύτεροι και οι πιο άξιοι να διακριθούν! wav.gif
FASOULAS13
γεια σας μηπως ξερει καποιος πως θα γινει ο διαχωρισμος των ομιλων την δευτερα στην κληρωση?

a.n.r00u *n-e*
καλή επιτυχία και απο μένα σε όλες τις ομάδες!!!
kasper7
Καλησπέρα σε όλους!

Μήπως έχουμε νέα από την κλήρωση; help.gif

smiley.gif
basket4
1os ΟΜΙΛΟΣ

Χαραυγιακός
Αναγέννηση Γραμ.
Κορωπί
Πικέρμι
Ακαδημία 2008
Καλύβια
Πεύκη
Τριτων
Αμιλλά Περιστεριου


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝ. Ιλιου
Αγ. Νικολαος Παλληνης
Σχολές Μωραιτη
Ροδόπολη
Νήαρ Ηστ
Γ.Σ. Αμαρουσίου
Αχιλλέας
Τυφώνας
Φιλία Ετσιας/Θησέας



καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες

kasper7
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2009, 21:18 ) *
1os ΟΜΙΛΟΣ

Χαραυγιακός
Αναγέννηση Γραμ.
Κορωπί
Πικέρμι
Ακαδημία 2008
Καλύβια
Πεύκη
Τριτων
Αμιλλά Περιστεριου


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝ. Ιλιου
Αγ. Νικολαος Παλληνης
Σχολές Μωραιτη
Ροδόπολη
Νήαρ Ηστ
Γ.Σ. Αμαρουσίου
Αχιλλέας
Τυφώνας
Φιλία Ετσιας/Θησέας



καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες

Ευχαριστώ!! smiley.gif

Μήπως ξέρουμε πότε και ποια είναι η πρώτη αγωνιστική;
basket4
η 1η αγωνιστική θα γίνει στις 11/10
τώρα ακριβως το πρόγραμμα δεν το έχω μάθει ακομα smiley.gif
kasper7
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2009, 21:42 ) *
η 1η αγωνιστική θα γίνει στις 11/10
τώρα ακριβως το πρόγραμμα δεν το έχω μάθει ακομα smiley.gif

Ευχαριστώ!!! smiley.gif
soouza
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2009, 21:18 ) *
1os ΟΜΙΛΟΣ

Χαραυγιακός
Αναγέννηση Γραμ.
Κορωπί
Πικέρμι
Ακαδημία 2008
Καλύβια
Πεύκη
Τριτων
Αμιλλά Περιστεριου


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝ. Ιλιου
Αγ. Νικολαος Παλληνης
Σχολές Μωραιτη
Ροδόπολη
Νήαρ Ηστ
Γ.Σ. Αμαρουσίου
Αχιλλέας
Τυφώνας
Φιλία Ετσιας/Θησέας



καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες

Καλησπέρα κι από εμένα. smiley.gif

Δύο όμιλοι,έναρξη 11 Οκτωβρίου ενώ θα προηγηθεί το κύπελλο 19 με 25 Ιουνίου. bball.gif
basket4
QUOTE(soouza @ Jul 20 2009, 22:12 ) *
Καλησπέρα κι από εμένα. smiley.gif

Δύο όμιλοι,έναρξη 11 Οκτωβρίου ενώ θα προηγηθεί το κύπελλο 19 με 25 Ιουνίου. bball.gif


smiley.gif μηπως εννοείς Σεπτεμβρίου?ο Ιουνιος πέρασε.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Ray Allen...!
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2009, 22:28 ) *
smiley.gif μηπως εννοείς Σεπτεμβρίου?ο Ιουνιος πέρασε.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Επιστρέφουν σπουδαίες παίκτριες φέτος στην ενεργό δράση... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
soouza
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2009, 22:28 ) *
smiley.gif μηπως εννοείς Σεπτεμβρίου?ο Ιουνιος πέρασε.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ναι...... smiley.gif Έσφιξε λίγο η ζέστη και τα έχασα. laugh.gif

Επί τη ευκαιρία μία νέα συμμετοχή που δεν αναφέρθηκε είναι αυτή του Χαραυγιακού. bball.gif
kasper7
QUOTE(Ray Allen...! @ Jul 20 2009, 22:31 ) *
Επιστρέφουν σπουδαίες παίκτριες φέτος στην ενεργό δράση... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ξέρουμε κάτι συγκεκριμένο;
basket4
QUOTE(soouza @ Jul 20 2009, 23:32 ) *
Ναι...... smiley.gif Έσφιξε λίγο η ζέστη και τα έχασα. laugh.gif

Επί τη ευκαιρία μία νέα συμμετοχή που δεν αναφέρθηκε είναι αυτή του Χαραυγιακού. bball.gif



από ότι ξέρω ο Χαραυγιακός θα κατέβει με κορασίδες και 2-3 νεανίδες...
δεν έχει κάνει κάποια μεταγραφή blove.gif
akadimia2008
1ος Όμιλος


1η αγωνιστική

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜΑΤΙΚΟΥ - ΑΜΙΛΛΑ
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008
ΠΕΥΚΗ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ (ΡΕΠΟ)

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ
ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΣ ΣΧ. ΜΩΡΑΙΤΗ
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ
Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΡΕΠΟ)

Αύριο θα ανακοινωθούν και οι υπόλοιπες αγωνιστικές blove.gif απο την ΕΣΚΑ
kasper7
Ξέρουμε πότε θα ανακοινωθεί στο site της ΕΣΚΑ το πλήρες πρόγραμμα;

Επίσης ξέρουμε πότε θα ανακοινωθούν οι ακριβείς ημερομηνίες για το κύπελλο;
soouza
QUOTE(kasper7 @ Jul 21 2009, 18:48 ) *
Ξέρουμε πότε θα ανακοινωθεί στο site της ΕΣΚΑ το πλήρες πρόγραμμα;

Επίσης ξέρουμε πότε θα ανακοινωθούν οι ακριβείς ημερομηνίες για το κύπελλο;

H Έσκα δεν αργεί να ανακοινώσει το πλήρες πρόγραμμα.Αργεί να ανακοινώσει τις ώρες κι αυτό διότι αργούν οι ομάδες με τη σειρά τους.

Η πρώτη φάση του κυπέλλου θα γίνει 19-25 Σεπτεμβρίου κι αναμάνουμε τις γηπεδούχες ομάδες να βρουν γήπεδο κι ώρα ακριβούς διεξαγωγής. bball.gif
kasper7
QUOTE(soouza @ Jul 21 2009, 19:26 ) *
H Έσκα δεν αργεί να ανακοινώσει το πλήρες πρόγραμμα.Αργεί να ανακοινώσει τις ώρες κι αυτό διότι αργούν οι ομάδες με τη σειρά τους.

Η πρώτη φάση του κυπέλλου θα γίνει 19-25 Σεπτεμβρίου κι αναμάνουμε τις γηπεδούχες ομάδες να βρουν γήπεδο κι ώρα ακριβούς διεξαγωγής. bball.gif

Ευχαριστώ!! smiley.gif
kwstas_p
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2009, 21:18 ) *
1os ΟΜΙΛΟΣ

Χαραυγιακός
Αναγέννηση Γραμ.
Κορωπί
Πικέρμι
Ακαδημία 2008
Καλύβια
Πεύκη
Τριτων
Αμιλλά Περιστεριου


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝ. Ιλιου
Αγ. Νικολαος Παλληνης
Σχολές Μωραιτη
Ροδόπολη
Νήαρ Ηστ
Γ.Σ. Αμαρουσίου
Αχιλλέας
Τυφώνας
Φιλία Ετσιας/Θησέας



καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες



Μπορώ να πω ότι ο δεύτερος όμιλος είναι πιο δύσκολος...
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(kwstas_p @ Jul 22 2009, 14:36 ) *
Μπορώ να πω ότι ο δεύτερος όμιλος είναι πιο δύσκολος...

+φωνώ... bball.gif
kasper7
Είναι εύκολο κάποιος να ανεβάσει σε μορφή WORD το πλήρες πρόγραμμα της κατηγορίας;

Έτσι ώστε να μπορούμε όσοι θέλουμε να το κατεβάσουμε.

Η ΕΣΚΑ δεν έχει ανεβάσει κάτι ακόμα στο site της.
basket4
QUOTE(kasper7 @ Jul 23 2009, 01:14 ) *
Είναι εύκολο κάποιος να ανεβάσει σε μορφή WORD το πλήρες πρόγραμμα της κατηγορίας;

Έτσι ώστε να μπορούμε όσοι θέλουμε να το κατεβάσουμε.

Η ΕΣΚΑ δεν έχει ανεβάσει κάτι ακόμα στο site της.


Η ΕΣΚΑ θα ανεβάσει όλα τα προγράμματα μαζί όταν θα γίνουν όλες οι κληρώσεις γιατί πρέπει να αλλάξει ολόκληρη σελίδα στο site!
κάντε υπομονή.. smiley.gif
πηγαίντε για κανενα μπανάκι tongue.gif
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(basket4 @ Jul 23 2009, 13:57 ) *
Η ΕΣΚΑ θα ανεβάσει όλα τα προγράμματα μαζί όταν θα γίνουν όλες οι κληρώσεις γιατί πρέπει να αλλάξει ολόκληρη σελίδα στο site!
κάντε υπομονή.. smiley.gif
πηγαίντε για κανενα μπανάκι tongue.gif

ok...ευχαριστούμε για την ενημέρωση..... smiley.gif
kasper7
Επισκεφθείτε το νέο blog του γυναικείου τμήματος της Άμιλλας Περιστερίου
και ψηφίστε ποιες ομάδες θεωρείτε φαβορί για το νέο πρωτάθλημα της Γ' ΕΣΚΑ!! blove.gif
smiley.gif

kasper7
QUOTE(kwstas_p @ Jul 22 2009, 14:36 ) *
Μπορώ να πω ότι ο δεύτερος όμιλος είναι πιο δύσκολος...



QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Jul 22 2009, 15:06 ) *
+φωνώ... bball.gif


Δεν συμφωνώ ότι ο 2ος όμιλος είναι πιο δύσκολος.

Σίγουρα είναι πιο ισορροπημένος και με περισσότερες ομάδες που μπορούν να διεκδικήσουν την άνοδο, όμως στον 1ο όμιλο παίζουν το Κορωπί και η Πεύκη, ομάδες που τερμάτισαν στις θέσεις κάτω από τις ομάδες που προβιβάστηκαν, με πολύ καλό αριθμό νικών, ο Τρίτων που θα είναι ανεβασμένος φέτος, η Ακαδημία 2008 που ακούγεται πως θέλουν να κάνουν κάτι περισσότερο από μια καλή πορεία, και η Άμιλλα που έπεσε την προηγούμενη χρονιά και θέλει και αυτή κάτι καλό. Από εκεί και πέρα σίγουρα η Αναγέννηση είναι αδύναμη ομάδα, ενώ ο Χαραυγιακός(πιθανότατα αδύναμος), το Πικέρμι και τα Καλύβια, δεν μπορούμε να ξέρουμε τι μπορούν να κάνουν. Πιστεύω όμως πως όποιος ανέβει, δεν θα ανέβει εύκολα.

Στον 2ο όμιλο οι ομάδες είναι πιο ισορροπημένες, με την έννοια ότι έχει περισσότερες ομάδες που θα παίξουν ρόλο ρυθμιστή, όπως η Σχολή Μωραϊτη και η Νήαρ Ηστ, και λιγότερες αδύναμες ομάδες όπως η Ροδόπολη και ο Αχιλλέας. Την άνοδο θα διεκδικήσουν ομάδες όπως η Παλλήνη και το Ηράκλειο που έπεσαν, το Μαρούσι που το προσπάθησε και την προηγούμενη χρονιά, και πιθανόν η Εστία Φιλίας και η ΜΕΝ Ιλίου που πήγαν μέτρια πέρυσι, ανάλογα βέβαια και με το τις κινήσεις που έκαναν.

Αυτή είναι απλά η εκτίμηση μου! smiley.gif

Υ.Γ. Πείτε μας την άποψή σας για το ποιόν θεωρείτε φαβορί, σε κάθε έναν από τους δύο ομίλους, στο γκάλοπ που διοργανώνουμε στο http://amillaperisteriou.blogspot.com/ !!! blove.gif
a.n.r00u *n-e*
κανένα νέο σχετικά με το αν έχει βγεί όλο το πρόγραμμα με τους αγώνες????
basket4
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Jul 26 2009, 20:57 ) *
κανένα νέο σχετικά με το αν έχει βγεί όλο το πρόγραμμα με τους αγώνες????


μπες το www.eska.gr διοργανωσεις->πρωταθληματα
μπορείς να μπαίνεις εδώ και να ανημερώνεσαι

εκεί έχει όλα τα προγραμμάτα...τα περσινά φυσικά.!!

μεχρί να γίνουν όλες οι κληρώσεις δεν θα αλλάξει τίποτα..!καλό Αυγουστο...
kasper7
Στο http://amillaperisteriou.blogspot.com/ μπορείτε να βρείτε το πρόγραμμα των αγώνων και των 2 ομίλων, για όλες τις αγωνιστικές! Οι ώρες και τα γήπεδα θα ανακοινωθούν από την ΕΣΚΑ! blove.gif
smiley.gif

basket4
QUOTE(kasper7 @ Jul 27 2009, 18:51 ) *
Στο http://amillaperisteriou.blogspot.com/ μπορείτε να βρείτε το πρόγραμμα των αγώνων και των 2 ομίλων, για όλες τις αγωνιστικές! Οι ώρες και τα γήπεδα θα ανακοινωθούν από την ΕΣΚΑ! blove.gif
smiley.gif



μπράβο... 77.gif 77.gif 77.gif
δεν έχω να πω τίποτα άλλο smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

άντε καλη αρχή tongue.gif
FASOULAS13
πιστευω οτι ο πρωτος ομιλος ειναι πιο δυσκολος...ακαδημια,πευκη,αμιλλα,τριτωνας...
ιναι ενα πολυ δυνατο μπλοκ...συμφωνητε;
kasper7
QUOTE(FASOULAS13 @ Jul 30 2009, 22:28 ) *
πιστευω οτι ο πρωτος ομιλος ειναι πιο δυσκολος...ακαδημια,πευκη,αμιλλα,τριτωνας...

�ιναι ενα πολυ δυνατο μπλοκ...συμφωνητε;

Την άποψή μου την έχω καταθέσει πιο πάνω, όποιος θέλει μπορεί να την διαβάσει. Το μόνο σίγουρο είναι πως και στους 2 ομίλους θα υπάρξουν αρκετές ομάδες που θα έχουν βλέψεις για άνοδο και θα γίνει ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα, χωρίς κατά την άποψή μου να υπάρχει το απόλυτο φαβορί. Εξάλλου γι' αυτό το λόγο κάνουμε και την δημοσκόπηση για τα Φαβορί της κατηγορίας, για να μπορεί ο καθένας να ψηφίσει αυτό που πιστεύει και να έχουμε όσο το δυνατόν πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα του τι ισχύει στην κατηγορία. Γι' αυτό βοηθήστε μας, ψηφίζοντας στο http://amillaperisteriou.blogspot.com/ για να έχουμε όλοι μια εικόνα για την δυναμική της κάθε ομάδας. Στόχος είναι μέχρι να λήξει η ψηφοφορία (λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος), να έχουμε ξεπεράσει τις 100 ψήφους.
basketball4
ξεροθμε ολοκληρωμένα το δυναμικό ολων των ομάδων για να μπορουμε να κρίνουμε ακόμα;;; smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.