Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναικος-Ολυμπιακος 1-6-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
Boom Dizzle
Θεωρω δυσκολο να το χασουμε στο ΟΑΚΑ....Ο Ολυμπιακος παιζει με τη πλατη στο τοιχο και πιστευω οτι θα λυγισει στην εδρα μας ευκολα ή δυσκολα smiley.gif
j-kidd13
Το λογικο με βαση την εικονα των 2 ομαδων αλλα και την εδρα ειναι να κερδισουμε...Αλλα ο Ολυμπιακος με μια νικη φερνει τα πανω-κατω...Δεν ξερεις τι γινεται....Ενα ειναι σιγουρο...Με γκαφες οπως αυτες που καναμε σημερα ,και κυριως στο 4ο 10λεπτο,δεν μπορουμε να ειμαστε και πολυ αισιοδοξοι...Θελω να πιστευω οτι θα παρουσιαστουμε σοβαροι.Αν το κανουμε, ο Ολυμπιακος δεν εχει τυχη.
panagiotisTheDream
QUOTE(BakariosG13 @ May 29 2009, 00:56 ) *
Θεωρω δυσκολο να το χασουμε στο ΟΑΚΑ....Ο Ολυμπιακος παιζει με τη πλατη στο τοιχο και πιστευω οτι θα λυγισει στην εδρα μας ευκολα ή δυσκολα smiley.gif


νομίζω ο ΠΑΟ παίζει με την πλάτη στον τοίχο......πιθανή ήττα (γιατί να μην το πιστεύω γμτ;; icon_drunk.gif ) τον σκοτώνει....και ψυχολογικά....
φυσικά έχει τον πρώτο λόγο....ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ
μετά το σημερινό όωπς είπα δεν ξέρω αν πρέπει να έχουμε απαιτήσεις απ'την ομάδα τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ-καμίνι....

Έχω παράπονο να παίξουμε μια φορά πλήρεις......και με Βασιλό και με Τεό......
j-kidd13
QUOTE(panagiotisTheDream @ May 29 2009, 02:21 ) *
νομίζω ο ΠΑΟ παίζει με την πλάτη στον τοίχο......πιθανή ήττα (γιατί να μην το πιστεύω γμτ;; icon_drunk.gif ) τον σκοτώνει....και ψυχολογικά....
φυσικά έχει τον πρώτο λόγο....ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ
μετά το σημερινό όωπς είπα δεν ξέρω αν πρέπει να έχουμε απαιτήσεις απ'την ομάδα τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ-καμίνι....

Έχω παράπονο να παίξουμε μια φορά πλήρεις......και με Βασιλό και με Τεό......



Δεν νομιζω οτι ο Παναθηναικος παιζει με την πλατη στον τοιχο.Ο Ολυμπιακος αν χασει,τελειωσε.
Ο Παναθηναικος αν χασει,εχει ακομα ενα παιχνιδι...
PrasiniThyella
Καλά τα όσα λέμε περι αλλαγής momentum αλλά ο Πάο στο ΟΑΚΑ είναι πάντα πιο συγκεντρωμένος και πιο εύστοχος.

Ο Ολυμπιακός δεν έκανε καμία διαφορετική εμφάνιση απο τις προηγούμενες, ούτε έδειξε κάτι καινούργιο.Για μένα το παιχνίδι κρίθηκε στα χαμένα rebounds που επέτρεπαν στον Ολυμπιακο να σκοράρει με δεύτερη ευκαιρία.

Δεν νομίζω πως ο Ολυμπιακός έχει τύχη στο ΟΑΚΑ αν συνεχίσει το ίδιο στυλ παιχνιδιού.

Θύμισε παιχνίδι απο τους προηγούμενους τελικούς οπου ο Πάο πάει μεν για τη νίκη αλλά δεν σκίζεται και κάνει πολλά λάθη.

Ακόμα κι αν του πάνε του Πάο όλα στραβα και του Ολυμπιακού όλα καλά, τότε μόνο μπορεί να γίνει κάτι αλλά μετά το ματς στο Σεφ θα είναι κεκλεισμένων.

Χειρότερο τον Πάο δεν πρόκειται να τον δούμε οπότε... φιέστα τη Δευτέρα και με τα 3 τρόπαια.

Κατα βάθος ήθελα να ξαναζήσω την ατμόσφαιρα της προηγούμενης Δευτέρας.
giannis_
EΝνταξει σημερα παιξαμε χαλια και τα θελε ο κ@@2ς μας!Αλλα τη δευτερα πιστυευω να παιξουμε στοιχειωδως καλυτερα!Και οταν λεω καλυτερα εννοω να παιξουμε μπασκετ!Αυτο το πραγμα που η ολη η ομαδα θα ειναι χαρμα οφθαλμων απο τον πρωτο μεχρι το σακοτα hammer.gif hammer.gif η θα κανουν διαγωνισμο βλακειας δεν το χω καταλαβει!Τεσπα δεν πειραζει για σημερα παμε παλι δυνατα την δευτερα για το τιτλο!

υ.γ.μακαρι την δευτερα να ειναι στην αποστολη ο φρανκι μιας και θα ειναι ο τελευταιος του αγωνας ως εν ενεργεια παιχτης και ως αρχηγος και να φυγει με τον καλυτερο δυνατο τροπο ντυμενος στα πρασινα και οχι με πολιτικα και 20000 κοσμο να τον αποθεωνει
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Μακαρι να παμε σε 5ο παιχνιδι, γιατι χωρις κοσμο
ειναι πιο ευκολο να σε ακουει ο εκαστοτε ρεφερι οτν του τα χωνεις
και να σε βλεπει κιολας.

Και φυσικα οπως καταλαβατε αν παμε σε 5ο ματς θα ειμαι εκει.
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 29 2009, 02:46 ) *
Μακαρι να παμε σε 5ο παιχνιδι, γιατι χωρις κοσμο
ειναι πιο ευκολο να σε ακουει ο εκαστοτε ρεφερι οτν του τα χωνεις
και να σε βλεπει κιολας.

Και φυσικα οπως καταλαβατε αν παμε σε 5ο ματς θα ειμαι εκει.


Kαι γω.Αντε να παμε να κατσουμε μαζι να βριζουμε παρεα..! tongue.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ May 29 2009, 02:54 ) *
Kαι γω.Αντε να παμε να κατσουμε μαζι να βριζουμε παρεα..! tongue.gif

Οταν θα μαθεις να κανεις λει-απ και η μπαλα να βρισκει το ταμπλο
και οχι να περναει πανω απο αυτο, τοτε θα σε παρω μαζι. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 29 2009, 02:58 ) *
Οταν θα μαθεις να κανεις λει-απ και η μπαλα να βρισκει το ταμπλο
και οχι να περναει πανω απο αυτο, τοτε θα σε παρω μαζι. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Kαι ειχα ολη την καλη διαθεση να σε βαλω στα court side seats.. tongue.gif
Andrew19
Προσωπικά το βλέπω για ήττα με τεράστια διαφορά (που θα την περιορίσει κάπως ο Ζοτς).
Χωρίς Παπαλουκά ο Ολυμπιακός μπορεί να έκανε 1 παιχνίδι αλλά για 2ο... χλωμό.
sir-elric
QUOTE(PrasiniThyella @ May 29 2009, 02:30 ) *
Ο Ολυμπιακός δεν έκανε καμία διαφορετική εμφάνιση απο τις προηγούμενες, ούτε έδειξε κάτι καινούργιο.Για μένα το παιχνίδι κρίθηκε στα χαμένα rebounds που επέτρεπαν στον Ολυμπιακο να σκοράρει με δεύτερη ευκαιρία.

και εγω το ιδιο πιστευω!

αν δεν γινει κανα θαυμα και φτοιαξουν τα ποσοστα τους ο βαζελος θα το παρει πολυ ευκολα!

η μονη περιπτωση να γυρισει μπουμερανκ η ψυχολογια ειναι να χανει ο βαζελος στο 4ρτο 10λεπτο 10 ποντους. αλλα επειδη το σεναριο αγγιζει τα ορια της επιστημονικης φαντασιας.


και επειδη ειναι γνωστο οτι ολοι ζουμε με ενα ονειρο κρυφο! εγω ζω για το παιχνιδι που ο τσιλντρες θα κανει 5/5 τριποντα.
rankin
δεν γνωρίζω τι θα συμβεί από εδώ και πέρα, αλλά κάθε ματς είναι διαφορετικό από τα υπόλοιπα, και αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του, απέναντι στον εαυτό του και απέναντι στον κόσμο του..
Ο δε παο, φαντάζομαι θα παίξει εντελώς διαφορετικά την δευτέρα.. Είναι γεγονός άλλωστε πως στην έδρα του, τα ποσοστά του εκτοξεύονται..

Όσον αφορά την απουσία Παπαλουκά, θα πω το εξής. Με τον Παπαλουκά ο Ολυμπιακός εγκλωβίζεται και στηρίζει για 35 λεπτά το παιχνίδι του στο αν θα είναι ο Θοδωρής σε καλή μέρα ή όχι. Ακούγεται παράδοξο, αλλά ο τραυματισμός του, έδωσε στην ομάδα την ευκαιρία να δοκιμάσει και κάτι εναλλακτικό, και από ότι φάνηκε, το σχέδιο πήγε μια χαρά..
Μπορεί την δευτέρα να μην ξαναπετύχει κάτι τέτοιο, είναι όμως ένα καλό μάθημα για όλους και ιδίως για τον Γιαννάκη, ότι δεν πρέπει να εγκλωβίζεται στην ποιότητα ενός παίχτη, λες και η ποιότητα είναι απόλυτο μέγεθος. Ο Παπαλουκάς είναι σίγουρα πολύ ανώτερος παίχτης από τον Τεόντοσιτς, αυτό όμως δεν σημαίνει πως θα έπρεπε να είναι συνέχεια μέσα, γιατί εν τέλει, κάτι τέτοιο έφερε τα αντίθετα αποτελέσματα. Νεύρα και λάθη στο παιχνίδι του. Ανούσιο επιθετικό εγκλωβισμό της ομάδας. Και ας μην ξεχνάμε ότι δεν είναι και κανένα παιδαρέλι
Ο Γιασικεβίτσιους για παράδειγμα, διαχειρίζεται άριστα από τον Ομπράντοβιτς. Δεν του βγαίνει το λάδι και κάνει μια απίθανη σεζόν (σε final4 και τελικούς). Φυσικά, υπάρχουν και οι κατάλληλες εναλλακτικές στον παο, αλλά και να μην υπήρχαν, είμαι σίγουρος πως 35 λεπτά δεν θα έπαιζε.. Δεν έχει νόημα στο μπάσκετ έτσι όπως παίζεται σήμερα. Πρώτα κουράζεται το σώμα, μετά το μυαλό και τότε αρχίζουν τα λάθη..

Με όλα τα παραπάνω θέλω να πω, πως η απουσία του Παπαλουκά στο παιχνίδι της δευτέρας δεν θα είναι κατά ανάγκη και κάτι το καταστροφικό για τον Ολυμπιακό. Καλύτερα να υπήρχε βέβαια, αλλά όχι για να έπαιζε 35 λεπτά. Αν είναι για 35 λεπτά, καλύτερα να μην παίζει καθόλου. Ο Παπαλουκάς πρέπει να παίζει πλέον το πολύ 20 λεπτά, για να κάνει πολύ καλές εμφανίσεις. Με παραπάνω χρόνο θάβεται ο παίχτης, θάβεται και η ομάδα.
Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για τον Βούισιτς... Απλά πράγματα.. Θα μείνει από καρδιά καμιά ώρα ο air-Νικόλας και εκτός των άλλων, έφτασαν οι τελικοί και ο παίχτης έχει πια κλατάρει. Πως να τα βάλει με τον πιτσιρικά, διψασμένο, θηριώδη, καλογυμνασμένο Πέκοβιτς; Αδύνατο! Φυσικά, δεν υπάρχει και άλλη επιλογή (και μην ακούσω τα ανέκδοτα περί Σόφο), αλλά και πάλι, καλύτερα χαμηλά σχήματα, παρά να βγάζουμε το λάδι του Νικόλα.. Δεν είναι αποδοτικός έτσι ο παίχτης και αυτό είναι ξεκάθαρο.

Οπότε, τι μένει; Ο παο έχει το απόλυτο πλεονέκτημα, ενώ ο Ολυμπιακός πήρε μια βαθιά ψυχολογική ανάσα..
Θέλω την δευτέρα να δω 12 κομάντος και αν χάσουν εγώ θα σεβαστώ την προσπάθεια και την ψυχή τους.
dirk10
εγω γιατι νομιζω το οτι ο τραυματισμος του παπαλουκα βγηκε σε καλο για τον ολυμπιακο??????βεβαια μεσα στο οακα οπου πρεπει να υπαρχει ελενχος στον ρυθμο το πραμα θα ειναι δυσκολο αν δεν παιξει.παντως αν ειμαστε στα ριμπαουντ οπως χθες τα πραματα ειναι πολυ δυσκολα.καναν 20 επιθεσεις παραπανω και παλι καλα που ειχαν ανχος και τα χαναν απο κατω
kaukasios
ο ολυμπιακος μπορει να εκλεισε την ψαλιδα με εμας αλλα θελει πολυ ακομα για να φτασει σε τετοιο επιπεδο που θα του επιτρεπει να μας κοντραρει στο οακα.βλεπω σχετικα ευκολη νικη.
PrasiniThyella
Δύσκολα να ελεγξει το ρυθμό στο ΟΑΚΑ ο Ολυμπιακός μόνο με τον Τεόντοσιτς απο την στιγμή που θα υπάρχει και σχέδιο ΄΄εξόντωσης΄΄ του και η πίεση είναι πολύ μεγαλύτερη.Πάντως αποδεικνύει σε κάθε περίπτωση οτι αν δουλευτεί μπορεί να γίνει πολύ καλός παίκτης.

Απο την άλλη, κακά τα ψέμματα, όλα εξαρτώνται απο τον Παναθηναϊκό που πάντα είναι αυτός που πρέπει να είναι όταν είναι τα κρίσιμα.Η χθεσινή εμφάνιση ήταν μεν τραγική αλλά για μένα ήταν τυπική εμφάνιση Πάο στο Σεφ στους τελικούς.Αν δει κανεις τα προηγούμενα 2 χρόνια, θα δει οτι το παιχνίδι ήταν πανομοιότυπο.Με τον Πάο να θέλει τη νίκη μεν αλλά να μην σκίζεται και να κάνει πολλά λάθη.

Επομένως ο Πάο θα πρέπει να είναι τραγικός για να χάσει στο ΟΑΚΑ απο τον συγκεκριμένο Ολυμπιακό και δεν τίθεται καν θέμα για το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα απο την στιγμή που ακόμα και στο ακραίο σενάριο που του βγουν όλα του Ολυμπιακού και κερδίσει, δεν θα έχει πάρει το πρωτάθλημα αλλά θα πάει σε 5ο παιχνίδι στο κεκλεισμένων των θυρών Σεφ.

Πήρα και τα εισιτήρια για την φιέστα.Ο έλεγχος των rebounds είναι και πάλι το κλειδί λόγω της αστοχίας των παικτών του Ολυμπιακού που αστοχούν πολύ λόγω κακής ψυχολογίας, ανικανότητας και καλής άμυνας του Παναθηναϊκού.
Gio Sugar
Η άποψη μου είναι πως αν δεν παίξει ο Παπαλουκάς , τότε ο Ζέλικο θα φροντίσει να βγάλει την γλώσσα του Τεοντοσιτς. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έκανε χθες. Τον σημάδεψε σε κάποιες επιθέσεις , έβαλε τον Διαμαντίδη πάνω για λίγο αλλά μετά φαίνεται να άλλαξε τακτική παιχνιδιού. Με ένα καθαρό point πιστεύω πως ο Ολυμπιακός θα έχει μεγάλο πρόβλημα.
dirk10
γιατι κεκλεισμενων???βγηκε τιμωρια???
j-kidd13
QUOTE(dirk10 @ May 29 2009, 10:27 ) *
γιατι κεκλεισμενων???βγηκε τιμωρια???

Απο του χρονου ισχυει η τιμωρια......
kotzito
QUOTE(dirk10 @ May 29 2009, 11:27 ) *
γιατι κεκλεισμενων???βγηκε τιμωρια???

Ναι.Εδω και 4-5 μερες.Στο αγωνιστικο μερος τωρα,ο Παναθηναικος εχει σιγουρα το προβαδισμα.Παει να καθαρισει την σειρα και εχει δειξει οτι στην εδρα του μπορει δυσκολα να κοντραριστει απο τον Ολυμπιακο.Εμεις απο την πλευρα μας πιστευω θα κρατηθουμε στο παιχνιδι αν συμβουν δυο πραγματα:

1)Αντεξει ο Τεοντοσιτς και παιξει σαν χτες,και ισως καλυτερα, ο Γκριρ
2)Οι ψηλοι του ΠΑΟ βρισκονται σε ασχημη μερα


Θελω να ειμαι αισιοδοξος αλλα πιστευω οτι οι πιθανοτητες μας να φυγουμε με διπλο απο το ΟΑΚΑ ειναι περιπου 15%-20%.Αν χασουμε,ο τιτλος δεν θα εχει χαθει απο αυτο το παιχνιδι αλλα απο την ηττα στο ΣΕΦ.Γι' αυτο περιμενω την Δευτερα να κατεβουν 12 παικτες που θα τα δωσουν ολα για ολα σαν να κρινεται απο την αποδοση τους η παραμονη στην ομαδα.Και οπως ειπε ο rankin,αν χασουμε δεν θα με νοιαζει τοσο.Αρκει να δω να παλευουν σε ολο το ματς και να παιζουν με ψυχη.


@kidd:νομιζω αναφερεται στην τιμωρια του Ολυμπιακου ο dirk,γιατι και ο πρασινη θυελλα μιλαει για το 5 ματς κεκλεισμενων στο ΣΕΦ.
Timemaster
QUOTE(dirk10 @ May 29 2009, 11:27 ) *
γιατι κεκλεισμενων???βγηκε τιμωρια???



μόνο το πέμπτο ,άμα γίνει, θα είναι κεκλεισμένων των θυρών...
βγήκε τιμωρία για τον ΠΑΟ αλλά από του χρόνου!!!
Όπως και θα ξαναβγεί άλλη μία για τον Ολυμπιακό από το χτεσινό παιχνίδι!!!

69.gif

Στο επόμενο παιχνίδι βλέπω νίκη του Παναθηναικού στο τέλος με καμία 8-10 πόντους όπου εως το 30-32 ο Ολυμπιακός θα είναι μέσα στο παιχνίδι αλλά θα κουραστεί και ο Παο θα το καθαρίσει....

Βέβαια παρημένω επιτέλους να γίνει το μπαμ και να δω μεγάλο σκορ!!! όπου τα πολυβόλα και των δύο που έως τώρα έχουν σωπάσει θα βαράνε αλύπητα!!!
Λες ο Γιαννάκης να την δει αλλιώς και με έναν play maker να αρχίσει το ραν εν γκαν παιχνίδι ώστε να μην έχει πρόβλημα στην πίεσε που θα ασκήσει ο Παο στον Τεόντοσιτς;

Εγώ πάντως στην θέση του αυτό θα έκανα!!!
και ας έχανα και με διαφορά!!!

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
j-kidd13
QUOTE(kojito @ May 29 2009, 10:33 ) *
@kidd:νομιζω αναφερεται στην τιμωρια του Ολυμπιακου ο dirk,γιατι και ο πρασινη θυελλα μιλαει για το 5 ματς κεκλεισμενων στο ΣΕΦ.


Ααα.....Εγω μιλουσα για τον Παναθηναικο....Δεν προλαβαινει να ισχυσει απο φετος η τιμωρια του...
kaukasios
QUOTE(j-kidd13 @ May 29 2009, 11:50 ) *
Ααα.....Εγω μιλουσα για τον Παναθηναικο....Δεν προλαβαινει να ισχυσει απο φετος η τιμωρια του...

oυτε του ολυμπιακου θα προλαβει να ισχυσει απο φετος!!!! 69.gif 69.gif smiley.gif
virgin13
QUOTE(kaukasios @ May 29 2009, 11:58 ) *
oυτε του ολυμπιακου θα προλαβει να ισχυσει απο φετος!!!! 69.gif 69.gif smiley.gif


του ολυμπιακου θα ισχυσει αν παει πεμπτο ματς στο σεφ.διοτι βαση κανονισμων πρεπει να περασουν πεντε μερες απο τοτε που βγηκε η αποφαση.
kaukasios
QUOTE(virgin13 @ May 29 2009, 12:02 ) *
του ολυμπιακου θα ισχυσει αν παει πεμπτο ματς στο σεφ.διοτι βαση κανονισμων πρεπει να περασουν πεντε μερες απο τοτε που βγηκε η αποφαση.

γιαυτο λεω οτι δεν θα προλαβει φετος γιατι δεν θα χρειαστει αλλο παιχνιδι!!!! smiley.gif smiley.gif
PrasiniThyella
Όπως διάβασα και κάπου αλλού, ο Ζέλικο επέλεξε που να το σηκώσει... wink.gif
colonel gomelsky
QUOTE(PrasiniThyella @ May 29 2009, 14:32 ) *
Όπως διάβασα και κάπου αλλού, ο Ζέλικο επέλεξε που να το σηκώσει... wink.gif



φιλε θύελλα θα βοηθούσε να γράφεις και που το άκουσες!
panagiotisTheDream
Στις πράσινες φυλλάδες λογικά θα το διάβασε ο φίλος, οι οποίες αν χθες νικούσε ο ΠΑΟ, θα έλεγαν πως ο Ζοτς και οι παίχτες του επέλεξαν το sweep και να πάρουν την κούπα μες στο ΣΕΦ. Αλλά αφού έχασαν τότε ο Ζοτς επέλεξε να το σηκώσει στο ΟΑΚΑ. Αν τη Δευτέρα γίνει το διπλό, τότε ο Ζοτς άλλαξε ξανά γνώμη και θα το σηκώσει στο 5ο ματς στο ΣΕΦ.

smile.gif
kseplenhs
και αν το χάσει μια και καλή,θα το έκανε για να μείνει ο παναής...
saniboy
QUOTE(panagiotisTheDream @ May 29 2009, 15:10 ) *
Στις πράσινες φυλλάδες λογικά θα το διάβασε ο φίλος, οι οποίες αν χθες νικούσε ο ΠΑΟ, θα έλεγαν πως ο Ζοτς και οι παίχτες του επέλεξαν το sweep και να πάρουν την κούπα μες στο ΣΕΦ. Αλλά αφού έχασαν τότε ο Ζοτς επέλεξε να το σηκώσει στο ΟΑΚΑ. Αν τη Δευτέρα γίνει το διπλό, τότε ο Ζοτς άλλαξε ξανά γνώμη και θα το σηκώσει στο 5ο ματς στο ΣΕΦ.

smile.gif


Ναι ρε παιδι μου, οπου θελουμε το σηκωνουμε... smiley.gif smiley.gif

Ενιωθε κατι τραβιγματακια στον ωμο ο Φρανκι χθες , ειχε κανονισει και για ψαρεμα ΣΚ λεει ασε καλυτερα για ΟΑΚΑ ,συμφωνησε και ο Ζοτς και να μαστε... Μονο το κωλοπαιδο ο Σαρας ειχε διαφορετικη αποψη γιατι θελει να την κανει με "το προσωπο" για διακοπες στην Βαρκελωνη αλλα ....... τελικα ο Μπατιστ σεβαστηκε την γνωμη του εμβληματικου αρχηγου ......οποτε μετα τον Μαη θα μπει ομορφα και ο Ιουνης .. smiley.gif smiley.gif (Για το μπασκετακι , γιατι με την εξεταστικη να πλησιαζει δεν μας βλεπω καλα) .
PrasiniThyella
Όχι ρε παιδιά, σχόλιο ενός παιδιού ήταν αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς το διάβασα.

Απλά μου άρεσε πολύ σαν φράση.Δεν υποτιμά κανείς τον Ολυμπιακό αλλά η μη συγκέντρωση του Πάο έδειξε οτι είχαν στο μυαλό τους και το παιχνίδι του ΟΑΚΑ.

Τη Δευτέρα θα λάβει τέλος η σεμνή τελετή και ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσουμε τον Φράγκι όπως του αξίζει.Σε ένα κατάμεστο ΟΑΚΑ σηκώνοντας το κύπελλο, το πρωτάθλημα και το ευρωπαϊκό.

Μακάρι να έμενε ο Παναής με τη νίκη τη χθεσινή αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω... tongue.gif
a bullet for your head
Νομιζω οτι ο τραυματισμος του Παπαλουκα,συσπειρωσε ακομα περισσοτερο ψυχολογικα & ψυχικα τους παικτες του ΟΣΦΠ και αποτελεσε εναν επιπλεον λογο,ωστε να αναδυθει το survivor instict.
Το Σερβακι τα πηγε καλα,οπως καλα τα πηγε και στο ΟΑΚΑ,οπου ηταν ο μοναδικος διασωθεντας του ναυαγιου.
Αμφισβητηθηκε πολυ εντονα φετος,υπηρξαν κατα τη γνωμη μου και καποιοι λαθος χειρισμοι προς το προσωπο του,ομως ο Τεοντοσιτς δειχνει οτι εχει ισχυρα ψυχικα αποθεματα.
Απο κει και περα,αν ο Παπαλουκας λειψει τη Δευτερα η' αν ειναι εμφανως επηρρεασμενος απ το διαστρεμμα,σιγουρα θα ειναι ενα πληγμα για τον ΟΣΦΠ.
nicolicius
Σύμφωνα με την λογική εαν ο Παπαλουκάς λείπει την Δευτέρα ο Ζοτς θα προσπαθήσει να κουράσει τον Τεοντοσιτς και τον Γκρίρ. Ασχετα μ αυτό θεωρώ οτι όπως και να χει όσο και αν στον Ολυμπιακό ελπίζουν, ο Παναθηναικός ειναι το απόλυτο φαβορί! Σίγουρα θα ειναι πολύ πιο συγκεντρωμένοι και με την ώθηση του κόσμου ίσως έχουμε και σκόρ +10.

Βέβαια όπως σε όλα τα αθλήματα έτσι και δω όλα μπορούν να συμβούν, άλλα θα πρέπει ο Παναθηναικός να αυτοκαταστραφεί για να γίνει κάτι τέτοιο!
PrasiniThyella
QUOTE(nicolicius @ May 30 2009, 15:00 ) *
Βέβαια όπως σε όλα τα αθλήματα έτσι και δω όλα μπορούν να συμβούν, άλλα θα πρέπει ο Παναθηναικός να αυτοκαταστραφεί για να γίνει κάτι τέτοιο!


Αυτή είναι η ουσία του συγκεκριμένου ματς.Όλα γίνονται, αλλά πρέπει να αυτοκτονήσουμε για να χάσουμε.
Boom Dizzle
Στα χερια του Παναθηναικου ειναι το πρωταθλημα.Δν νομιζω να αυτοκτονισει,δν εχει δωσει τετοια εντυπωση η ομαδα!
piratiko
Ο Καλάθης αναμένεται να πάρει μία πρώτη γεύση από τη νέα ομάδα του τη Δευτέρα το βράδυ στον τέταρτο τελικό της Α1 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.
Θα παθει πλακα ο Νικ με τους οπαδους! Αντε να συνηθηζει και αυτος στο οραμα των τιτλων και στο τι σημαινει να σαι παιχτης του Παναθηναικου.
thrylos7
Τ' ότι θα πάθει πλάκα είναι το μόνο σίγουρο...

Έχει υπογράψει είπαμε; rolleyes.gif

Έχω δει 3 όνειρα γι' αυτό το ματς (το ένα ίσως ήταν για το 5ο σαν συνέχεια του προηγούμενου)... Κι όταν βλέπω 3 όνειρα για κάτι, αυτό είναι ανησυχητικό... 15.gif
greeneyes13
ο καλάθης δεν θα είναι τελικά αύριο στον αγώνα,γιατί απ την ομάδα δεν θέλουν να "στεναχωρήσουν" τους παίκτες που θα φύγουν και να φέρουν στο γήπεδο αυτούς που θα τους αντικαταστήσουν
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(greeneyes13 @ May 31 2009, 19:03 ) *
ο καλάθης δεν θα είναι τελικά αύριο στον αγώνα,γιατί απ την ομάδα δεν θέλουν να "στεναχωρήσουν" τους παίκτες που θα φύγουν και να φέρουν στο γήπεδο αυτούς που θα τους αντικαταστήσουν

Δηλαδη αμα ερθει στο γηπεδο και κατσει καπου στο ασχετο
που θα τον δουν αναμεσα σε τοσο κοσμο??
hagi
Καλά το πρόβλημα δε νομίζω να είναι στο αν θα τον δουν ή όχι..Εδώ έγινε γνωστή η μεταγραφή από τα δημοσιεύματα θα τους πειράξει αν θα είναι στο γήπεδο;;Εξάλλου δε νομίζω να ξέρουν ποιοι θα φύγουν σίγουρα ακόμα.Αλλά πάλι αν το ξέρουν τότε γιατί να τους πειράξει ο Καλάθης;; Μία η άλλη δηλαδή..

Το παιχνίδι τώρα δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί.Οι περισσότεροι πιστεύουν εύκολη επικράτηση του Παναθηϊκού αλλά ίσως και να μην είναι έτσι.Ο Ολυμπιακός θα τα δώσει όλα , αφού ξέρει ότι αν χάσει όλα τελείωσαν.Δύσκολα βέβαια θα κερδίσει αλλά στο μπάσκετ είπαμε γίνονται όλα.
Εύχομαι να δούμε ένα ωραίο ματς χωρίς καφρίλες..
PrasiniThyella
Aς πούμε ο Χατζηβρέττας απ όσα ακούγονται ήδη γνωρίζει οτι θα αποχαιρετήσει ενώ μέχρι και τον Κέτσμαν τον στέλνουν στον Πανελλήνιο.Όπως και να χει, θα τους ευχαριστήσουμε για την προσφορά τους, ειδικά τον πρώτο που είναι χρόνια στην ομάδα και βοήθησε πάρα πολύ ως ρολίστας χωρίς να διαμαρτυρηθεί ποτέ.
PAKMAN
QUOTE(PAKMAN @ May 27 2009, 16:20 ) *
Εγώ πάντως έπαιξα 200 € στην νίκη Ολυμπιακού . Είναι σίγουρα λεφτά. Θα παίξουν σαν σκυλιά και οι Παναθηναικοί εφησυχασμένοι θα πάνε γιά να το πάρουνε στο τέταρτο και να κάνουνε και γύρο θριάμβου.Ειδικά μετα το +27 θα παίξουν χαλαρά..... Ελπίζω βεβαια να βγώ λάθος αλλά 71.gif

Πάντως αύριο θα πάρω τα 380€ που πήρα και θα τα παίξω στον Παο σε πανω απο 9,5 πόντους διαφορά *1,90 . Την νίκη την δίνει 1,14 ενω νικη Ολυμπιακού 5,25 rolleyes.gif
sir-elric
QUOTE (PAKMAN @ Jun 1 2009, 02:08 ) *
Πάντως αύριο θα πάρω τα 380€ που πήρα και θα τα παίξω στον Παο σε πανω απο 9,5 πόντους διαφορά *1,90 .

δυσκολα θα τα παρεις! και να κερδισει ο παο θα ειναι ποιο κοντα!!
Xaroumenos loukoumas
Ετοιμάζομαι να παω στην καφετέρια να δω το ματσάκι.
Ντάξει ο Θρύλος σήμερα θα διαπρέψει, με σουπερ Πελεκάνο, Χαλπ.
Ο Παναθηναϊκός θα παλέψει πολύ με Κέτσμαν, Σάκοτα αλλά θα είναι απελπιστικά μόνοι.
Άνετα το βλέπω το +20 για τον ερυθρολευκο έφηβο.


69.gif 69.gif 69.gif
Grygera13
Αν και τα πράγματα φάνηκαν δύσκολα όταν ο Πέκοβιτς χρεώθηκε με τέταρτο φάουλ και όλοι ξέραμε ότι θα χρησιμοποιόταν μόνο στην τελευταία περίοδο, ο Παναθηναϊκός κατάφερε με αποφασιστικότητα και ευστοχία να κερδίσει το πρωτάθλημα και να κατακτήσει το Triple Crown. Συχαρητήρια στην Πανάθα που απέδειξε πως και ακόμα με μειωνέκτημα έδρας μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω. Συχαρητηρια και πάλι για την κατάκτηση του Trpile.
j-kidd13
Ειναι μεγαλο κατορθωμα το 2ο triple crown,μεσα σε 3 χρονια...
Αν και στο πρωτο ημιχρονο ο Ολυμπιακος ηταν καλυτερος απο εμας,στο 2ο ανεβηκαμε αρκετα,βελτιωσαμε και την αμυνα μας,και δικαια φτασαμε στη νικη.Συγχαρητηρια στην ομαδαρα μας,που αποδεικνυει μεσα στο γηπεδο,γιατι ειναι καλυτερη ομαδα.Ενα μεγαλο και ενδοξο τελος για τον εμβληματικο αυτο αρχηγο,τον Φραγκισκο Αλβερτη...
Boom Dizzle
Ετσι ρε ομαδαρα!!Αυτη η ομαδα εχει το πνευμα του νικητη και απεδειξε οτι ηταν η καλυτερη σε ολη τη χρονια!!!Ακομη και
χωρις τον Πεκοβιτς και τον Σαρας(να σημαινει κατι αυτο?)που ηταν πολυ εξω καταφερε και βρηκε λυσεις απο εναν εξαιρετικο
Χατζηβρεττα που απεδειξε οτι ειναι παιχτης για μεγαλα ματς.Ετσι αποχαιρετησαμε με τον καλυτερο τροπο τον ΜΕΓΑΛΟ
ΑΡΧΗΓΟ!!!!
colonel gomelsky
Γιατί σβήστηκε το σχόλιό μου;;;;
thrylos7
Κρατήστε το επίπεδο. Τα "αντε γεια" στο καφενείο.
Boom Dizzle
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 2 2009, 00:17 ) *
Γιατί σβήστηκε το σχόλιό μου;;;;

Αυτη την απορια ειχα και εγω!Αρκετα σχολια μου εχουν σβηστει(δν μιλαω για σημερα)!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.