Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καχα Λαμποραλ-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
T.W.Is.M.
vs

Πεμπτη 27/12 21.30 Nova Sports 3

Η δευτερη φαση της Ευρωλιγκα ξεκιναει με εναν πολυ γνωριμο αντιπαλο. Την ομαδα που μεταφεραμε μαζι μας απο τον ομιλο της κανονικης περιοδου και εναν αντιπαλο που αντιμετωπιζουμε σχεδον καθε χρονο την τελευταια 7ετια. Οτι εχει γινει μεχρι τωρα εχει μικρη σημασια, οι 7 σερι νικες ειναι ιστορια και ολοι ξεκινουν απ το μηδεν.
Θεωρητικα η νικη στην εδρα μιας απο τις δυο τεταρτες της πρωτης φασης θα ηταν υποχρεωτικη. Οταν ομως αυτη η ομαδα εχει παρει την προκριση ανατρεποντας τα δεδομενα μεχρι την αλλαγη προπονητη και οταν βρισκομαστε σε εναν πολυ ισορροπημενο ομιλο, θεωρω οτι δεν υπαρχει υποχρεωτικη εκτος εδρας νικη.

Το ροστερ της Καχα Λαμποραλ ουσιαστικα το ξερουμε απο τους αγωνες της πρωτης φασης. Αλλαγη υπαρχει μονο στη θεση του PG, οπου προστεθηκε ο Ομαρ Κουκ απο την Αρμανι Μιλανο και στον παγκο, οπου ο Ταμπακ εχει παρει τη θεση του Ιβανοβιτς(πρωην συμπαιχτη του στη Γιουγκοπλαστικα, ο οποιος ειχε αντικαταστησει τον επισης συμπαιχτη του στη Γιουγκοπλαστικα Βελιμιρ Περασοβιτς-αν φυγει κι ο Ταμπακ βλεπω τον Παβισεβιτς να αναλαμβανει tongue.gif ).

Τα ρετρο βιντεο μπηκαν στον πρωτο γυρο, εδω λοιπον αντι γι αυτα θα εχουμε τα 2 φετινα ματς μεταξυ των 2 ομαδων:
Ολυμπιακος-Καχα Λαμποραλ 85-81


Καχα Λαμποραλ-Ολυμπιακος 72-89
damian
Για μένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, θα μπορέσουμε να τους κερδίσουμε 4 φορές σε μια σεζόν?
LFO
QUOTE(damian @ Dec 26 2012, 08:08 ) *
Για μένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, θα μπορέσουμε να τους κερδίσουμε 4 φορές σε μια σεζόν?


Πολυ σωστη παρατηρηση....

Το πιο δυσκολο ματς σημερα....Νικη = προκριση γιατι εκει μεσα θα χασουν σχεδον ολοι....Η καχα θελει εκδικηση και πρεπει σημερα να παρουμε διπλο οπωσδηποτε για χιλιους λογους....
GMF80
To woop.gr που εχει στο προγραμμα τον αγωνα κανει live streaming η play by play?
LFO
Aυτό το πράγμα παντως να μετρας τις ώρες να δεις, απο κοντα ή απο την τηλεοραση , την ομάδα μπασκετ ειναι κατι που ειλικρινα ειχα πολλα χρονια να το νιωσω, για οποιοδηποτε τμημα του συλλογου....
giorgos14
QUOTE(LFO @ Dec 27 2012, 12:02 ) *
Aυτό το πράγμα παντως να μετρας τις ώρες να δεις, απο κοντα ή απο την τηλεοραση , την ομάδα μπασκετ ειναι κατι που ειλικρινα ειχα πολλα χρονια να το νιωσω, για οποιοδηποτε τμημα του συλλογου....


αυτο σκεφτομουν τωρα!Ουτε champions league ουτε τιποτα...Εχουμε παιξει πολυ ωραιο μπασκετ το τελευταιο καιρο και πριν απο καθε ματς εχω τη φοβια μηπως σταματησει το φορμαρισμα της ομαδας μας.
SkyFall
ektos elladas doulevei to woop kai avrio to webtv tis ert?
PanosIlio
Για το woop.gr δεν ξέρω, βασικά δεν ήξερα ότι δείχνει αγώνες, αλλά το webtv της ΕΡΤ δεν παίζει εκτός Ελλάδας.
damian
Το ματς το δείχνει η Νοβα
Manu7
Σεμιναριακού επιπέδου επιστροφή στο ματς από τη διαφορά των 9 πόντων.

Φοβόμουν ότι θα μπούμε μπλαζέ αλλά τουλάχιστον επανήλθαμε γρήγορα.

Powell στον κόσμο του τελείως...

ΕΝΤΙΤ:Αν είχαμε φάουλ να δώσουμε στο coast to coast του Νocioni είμαστε τραγικοί...
natouralistis
Α ρε μελομακαρονι παιχτουρα, θηριο, ΓΙΓΑΝΤΑ!
dimit
Αν δε προσεξουμε πολυ μπορει να μπλεξουμε ασχημα. Εχουν φορτωθει και οι ψηλοι μας
Ανοητα φαουλ,κακες επιθεσεις, ελλειψη συγκεντρωσης. Αυτοι ειναι ενθουσιωδεις και πιεζουν.
Manu7
Θα μας βάλει ο Lampe 40 πόντους σήμερα...

Δεν τον προλαβαίνουν με τίποτα. Ειδικά ο Powell που μας δείχνει το κακό του αμυντικό πρόσωπο..
damian
Mallon epese poly melomakaroni ta xmas

sorry gia ta greekenglish
rchos
Πλέον έχει ανέβει και η ψυχολογία τους και τα βάζουν και όλα και εμείς μπροστά είμαστε σκέτη θωλούρα.
natouralistis
Κακος ο αρχηγος σε αμυνα και επιθεση
G-arenas
χαχα θεουλης ο μαυροειδης 2 καλαθια μονος του εχασε!!!τωρα καταλαβα γιατι πηρατε σερμαντινι...
Manu7
Oι ψηλοί ήπιαν θάλασσα σήμερα...Και ο Σπανούλης τραγικός.

Όλα τα τρίποντα στον αιφνιδιασμό μέσα από τους άλλους. Αυτό είναι το παιχνίδι τους όταν παίζουν καλά.

Το θέμα είναι ότι το είχαμε το παιχνίδι στα μέτρα μας και στο ρυθμό μας και κάναμε λάθη αβέρτα χωρίς καμιά φοβερή πίεση.
dimit
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΙΖΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!?!?!?!? ΤΙ ΜΕΣΟ ΕΧΕΙ???
Και ο Μπαρτζωκας συνεληφθει κοιμωμενος
badder
Για όσους δεν ήταν σίγουροι αν χρειαζόμασταν τον Σερμαντίνι... ας δουν το πρόβλημα με τον Λαμπε ο οποίος παίζει μόνος του ακριβώς διότι δεν υπάρχει κάποιος αντίπαλος να τον παίξει άμυνα. Θα μπορούσε ο Αντιτς αλλά δεν ξέρω γιατί δεν το δοκιμάζει ο Μπάρτζι. Ο Λάμπε δεν είναι το μόνο πρόβλημα... γενικά μέσα στη ρακέτα κάνουν πάρτυ.

Ο Λο είναι εκτός τόπου και χρόνου.
rchos
Κακή βραδιά σε όλα της.
dimit
Η ομαδα ειναι σε αποσυνθεση. Θυμιζει το ματς στην Πολη μετην Εφες
Manu7
Ολυμπιακός Οκτωβρίου είναι αυτός. Τρίποντο και μόνο τρίποντο...Θα φάμε και την κλασσική 20άρα.
badder
Οι γιορτές επανέφεραν και την απειθαρχία μου φαίνεται... δεν υπάρχει σύστημα. Τρίποντα και άγιος ο θεός.
lamar
QUOTE(badder @ Dec 27 2012, 22:41 ) *
Ο Λο είναι εκτός τόπου και χρόνου.


Bασικα με εξαιρεση τον Αντιτς, θα ηθελα να μου πεις εναν εντος τοπου και χρονου...
natouralistis
Σε καθε επιθεση της Καχα φρρρ...Ενταξει ρε παιδια με τον πρωταθλητη Ευρωπης παιζουν, οχι με τον Ικαρο..Τι ειναι αυτο το πραγμα σημερα..Φαουλ και φαουλ και φαυλ.
Razorblade Fish
Ηταν ματς-κλειδι και θα το χασουμε και με διαφορα μαλλον.Κακη και η νικη της Κιμκι μεσα στην Τουρκια.Κακη αρχη αλλα οχι κατι που δεν διορθωνεται.Θα ερχοταν και μια κακη εμφανιση.Ψυχραιμια.

Υ.Γ.Ο αρχηγος εχει να παιξει αμυνα απο περσι,οποιον μαρκαρει βγαινει MVP...
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 27 2012, 22:52 ) *
Ηταν ματς-κλειδι και θα το χασουμε και με διαφορα μαλλον.Κακη και η νικη της Κιμκι μεσα στην Τουρκια.Κακη αρχη αλλα οχι κατι που δεν διορθωνεται.Θα ερχοταν και μια κακη εμφανιση.Ψυχραιμια.

Υ.Γ.Ο αρχηγος εχει να παιξει αμυνα απο περσι,οποιον μαρκαρει βγαινει MVP...

Είμαι σίγουρος ότι θα μας βγει η πίστη για να κερδίσουμε την Μπεσίκτας.

Το θέμα είναι ότι μετά έχει Μπάρτσα και θα πρέπει το πρώτο διπλό να γίνει εκεί.
dimit
Natouralistis
για εηγησε μου τωρα. Ειναι σημαντικος ο τριτος ψηλος σε μια ομαδα, εχει ρολο ή όχι?
Γιατι πριν κανα μηνα μου βγαζες λογιδρια για το θεμα
natouralistis
QUOTE (dimit @ Dec 27 2012, 22:56 ) *
Natouralistis
για εηγησε μου τωρα. Ειναι σημαντικος ο τριτος ψηλος σε μια ομαδα, εχει ρολο ή όχι?
Γιατι πριν κανα μηνα μου βγαζες λογιδρια για το θεμα


Οι 16 σερι νικες της ομαδας με το καλυτερο μπασκετ στην Ευρωπη επιτευχθηκαν με Χαϊνς - Μαυροειδη και την ελαχιστη παρουσια του Παουελ. Απαντησαν τα γεγονοτα. Ουτε με Σερμαντινι, ουτε με 7 center εγινε αυτο. Τωρα αν εσυ τοσο καιρο περιμενες να κανει μια ηττα η ομαδα για να αισθανθεις δικαιωμενος που ελεγες η οτι η ομαδα ειναι χαλια, τι να σου κανω...

Αληθεια ειναι οτι ο Σπαν στην αμυνα φιδιαζει, αλλα λιγο υπερβολικο το οτι οποιον μαρκαρει βγαινει MVP.
badder
2 άμυνες έπαιξε ο Αντιτς τον Λάμπε και του πήρε τα εσώρουχα. Γιατί δεν το έκανε νωρίτερα ο Μπάρτζι? Τόσο δύσκολο ήταν να δει ότι ο Αντιτς είναι το μόνο μεγαλο κορμί που έχουμε?

Τι να πω... ξυπνήσαμε αργά. Ας ελπίσουμε οτι αυτή η ήττα θα λειτουργήσει θετικά για την συνέχεια. Τουλάχιστον δεν χάσαμε με μεγάλη διαφορά... δεν ξέρεις αν θα χρειαστεί αργότερα.
Razorblade Fish
QUOTE(Manu7 @ Dec 27 2012, 22:55 ) *
Είμαι σίγουρος ότι θα μας βγει η πίστη για να κερδίσουμε την Μπεσίκτας.

Το θέμα είναι ότι μετά έχει Μπάρτσα και θα πρέπει το πρώτο διπλό να γίνει εκεί.

Εγω πιστευω πως δεν θα εχουμε προβλημα με τη Μπεσικτας στο Σεφ,ούτε θεωρώ ότι ''πρεπει'' να κανουμε διπλο στη Βαρκελωνη.Σχεδον ολες οι εδρες ειναι δυσκολες και οπου και να κανεις διπλο καλο ειναι.Οπωσδηποτε στη Μπεσικτας,κλειδι για το πλεονεκτημα τα εκτος με Κιμκι,Σιενα και Μακαμπι.
lamar
QUOTE(dimit @ Dec 27 2012, 22:56 ) *
Natouralistis
για εηγησε μου τωρα. Ειναι σημαντικος ο τριτος ψηλος σε μια ομαδα, εχει ρολο ή όχι?
Γιατι πριν κανα μηνα μου βγαζες λογιδρια για το θεμα


Ηταν σουπερ οι αλλοι δυο και οταν μπηκε ο τριτος χαθηκε το ματς ε ??? Εχει κουρασει αυτη η ιστορια... Βρες καμια αλλη!!! Το βασικο σου πενταρι ηταν υπευθυνος για τους 20 απο τους 30 ποντους του Λαμπε, και σου φταιει ο Μαυροειδης....

Ο Σπανουλης σημερα τους χαριζε την μπαλα, ηταν τραγικος κι εσενα σου εφταιγε ο Μαυροειδης.....
Reggie Miller #31
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 27 2012, 23:04 ) *
Εγω πιστευω πως δεν θα εχουμε προβλημα με τη Μπεσικτας στο Σεφ,ούτε θεωρώ ότι ''πρεπει'' να κανουμε διπλο στη Βαρκελωνη.Σχεδον ολες οι εδρες ειναι δυσκολες και οπου και να κανεις διπλο καλο ειναι.Οπωσδηποτε στη Μπεσικτας,κλειδι για το πλεονεκτημα τα εκτος με Κιμκι,Σιενα και Μακαμπι.


Επειδή πιστεύω Σιένα και Μπεσίκτας δεν είναι τόσο δυνατές,το θέμα είναι να τους πάρεις την έδρα και να κάνουν σε άλλους τη ζημιά.Και τις δύο μπορείς να τις νικήσεις.
Η Κάχα από το΄τε που άλλαξε προπονητή έχει αλλάξει η ψυχολογία και φαίνεται από τα αποτελέσματα...
Manu7
QUOTE(badder @ Dec 27 2012, 23:03 ) *
2 άμυνες έπαιξε ο Αντιτς τον Λάμπε και του πήρε τα εσώρουχα. Γιατί δεν το έκανε νωρίτερα ο Μπάρτζι? Τόσο δύσκολο ήταν να δει ότι ο Αντιτς είναι το μόνο μεαγαλο κορμί που έχουμε?

Τι να πω... ξυπνήσαμε αργά

Δεν ξυπνήσαμε ποτέ.

Η αντίδραση μας ήταν τρίποντο και μόνο τρίποντο και ενω ο Σπανούλης ήταν τραγικός ο Μπαρτζώκας τον κράτησε όλο το δεκάλεπτο μέσα.

Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η ήττα θα είναι όπως εκείνες οι αρχικές.

Η ομάδα έπαιζε καλά και με Γκέτσε - Λο στη δεύτερη περίοδο αλλά πάλι έβαλε γρήγορα τον Σπανούλη μέσα που πήγαινε από λάθος σε λάθος. Ο Λάμπε μας ....ξεπάτωσε κανονικά και με την ψυχολογία που πήραν δεν έχαναν 3ποντο.

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι η Κάχα δεν είναι αυτή της regular season. Έχει κάνει μεγάλες νίκες. Λίγες ομάδες θα περάσουν εκεί μέσα. Αν η διαφορά ήταν στους 5 πόντους θα ήταν καλύτερα αλλά σημασία έχει να παίζουμε εμείς καλά. Τέλος δεν νομίζω ότι η Μπάρτσα πρέπει να μας φοβίζει τοοοοοοοοσο πολύ πια...

spysta
επειτα απο καιρο ενας ΚΑΚΟΣ και κουρασμενος Ολυμπιακος εχασε με 8 ποντους σε μια δυνατη εδρα απο μια ομαδα που βρισκεται σε μεγαλη φορμα το τελευταιο διαστημα

φυσιολογικο αποτελεσμα.τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο

συνεχιζουμε δυνατα και με συγκεντρωση στην αμυνα

εχουμε πολλα ματς μπροστα μας και ο ομιλος ειναι ΔΥΣΚΟΛΟΣ. (ΚΑΜΙΑ σχεση με τον ομιλο του ΠΑΟ που εχει Μπαμπεργκ Μπροζε και Ζαλγκιρις υπο διαλυση)
θα γινει σφαγη και παω στοιχημα οτι οι πρωτες ομαδες θα εχουν χαλαρα 3-4 ηττες



ΥΓ.Παουελ εχει αγελαδισιο βλεμμα .μοιαζει χωρις νευρο ωρες ωρες
ΥΓ2.ο Λαμπε πραγματικα (ασχετα απο το σημερινο ματς) μ αρεσει αρκετα σαν παικτης
ΥΓ3.Δεν καταλαβα γιατι εμειναν τοση ωρα στον παγκο ο Περο (ειδικα στο τριτο δεκαλεπτο) και ο Περπερογλου (γενικα στο δευτερο ημιχρονο)
badder
Όσοι είδαν τον Χαινς, τον Παουελ και τον Μαυροειδή να αγκομαχούν και να δυσκολεύονται ακόμα και απέναντι στον άπειρο Πλαις το καταλαβαίνουν. Το μπόι κάνει τη διαφορά. Και ο μεν Μαυροειδής αμυντικά προσπάθησε αλλά στην επίθεση έχανε πέναλντι.

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν είχαμε 5αρι σήμερα. Και αλλες φορές δεν είχαμε αλλά δεν φάνηκε η απουσία του γιατί βάζαμε τα σουτ και έβγαιναν κάποια συστήματα. Αυτό θα επαναλαμβάνεται απέναντι σε ομάδες που έχουν τέτοιους ικανούς παίκτες που θα μπορούν να παίζουν χωρίς αντίπαλο. Ο Σερμαντίνι θα μπαλώσει κάποιες τρύπες εκεί και είναι πολύ ευπρόσδεκτος.

Κακώς αντιλογείτε για το 1ο, 2ο ή 3ο πεντάρι. Δεν έχουμε 5άρια. Έχουμε κατα συνθήκην 5άρια. Το πρώτο 5άρι που πήραμε είναι ο Σερμαντίνι. Οι άλλοι είναι καλοί αλλά είτε για άλλη θέση ή για άλλο στυλ παιχνιδιού. Παιχνίδι σέντερ στη ρακέτα δεν έχουμε αλλά ελπίζω ΄τωρα να αποκτήσουμε. Και συνεχίζω να χτυπιέμαι γιατί δεν ανεβαίνει ο Αντιτς στο 5, όποτε το έχει δοκιμάσει τα έχει καταφέρει καλα. Είναι ο πιο ψηλός μας παικτης και ο πιο ογκώδης, και έχει παίξει αυτή τη θέση. Ειδικά στην άμυνα θα βοηθούσε πολύ. Το απέδειξε στα τελευταία 2 λεπτά.

Δεν λέω ότι δούλεψαν όλα τα άλλα στην ομάδα σήμερα, αλλά η διαφορά στη ρακέτα ήταν η αρχή του προβλήματος στη 3η περίοδο.
Manu7
Έλεος δηλαδή...

Πήραμε κανονικό 5άρι και σωθήκαμε...

Αυτόν που λέγαμε Σερπαντίνα πήραμε. Όχι τον Μίλισιτς να πούμε...

Αρχίζουμε να παπαγαλίζουμε τα ίδια που λέγαμε τον Οκτώβρη και στις αρχές Νοέμβρη περι 5αριών.
Τον Λάμπε τον διέλυσε ο Χάινς στο 2ρο ματς. Τότε τα 5άρια ήταν καλά?

Ο Σερπαντίνας φαντάζει ο Μεσσίας...Αν είναι δυνατόν...

Ας θυμηθούμε πως εσφιξε η άμυνα και ήρθαν τα αποτελέσματα.
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Dec 27 2012, 23:29 ) *
Έλεος δηλαδή...

Πήραμε κανονικό 5άρι και σωθήκαμε...

Αυτόν που λέγαμε Σερπαντίνα πήραμε. Όχι τον Μίλισιτς να πούμε...

Αρχίζουμε να παπαγαλίζουμε τα ίδια που λέγαμε τον Οκτώβρη και στις αρχές Νοέμβρη περι 5αριών.
Τον Λάμπε τον διέλυσε ο Χάινς στο 2ρο ματς. Τότε τα 5άρια ήταν καλά?

Ο Σερπαντίνας φαντάζει ο Μεσσίας...Αν είναι δυνατόν...

Ας θυμηθούμε πως εσφιξε η άμυνα και ήρθαν τα αποτελέσματα.


Ε καλά μην γινόμαστε τραγικοί,απλά δεν παίξαμε καλά σήμερα και η Κάχα απλά δεν ήταν η Κάχα της πρώτης φάσης που δε βλεπόταν.Άλλωστε μετά την αλλαγή προπονητή η Κάχα αναστήθηκε...
Eddie.Johnson
Μείναμε στα Μέλομακαρόνι σήμερα cool.gif Ελλειψη συγκέντρωσης-το μυαλό των παικτών είχε μείνει στην Ελλάδα και το εορταστικό πνεύμα των Χριστουγέννων...Οι Ισπανοί έπαιξαν με πάθος και έβγαλαν στο παρκέ αυτά που είχαν σχεδιάσει(είχαν κάποιο σχέδιο τελοσπάντων σε σχέση με μάς που βαριόμασταν να παίξουμε μπάσκετ και το ρίξαμε στα τρίποντα).

Το σημερινό παιχνίδι έδωσε και μία ηχηρή απάντηση σε αυτούς που αναρωτιούνται γιατί πήραμε τον Σερμαντίνι wink.gif

ΥΓ1.Ο Πάουελ έχει ακόμα μεγάλο θέμα με την άμυνα...αργεί πολύ στην αλλαγή παικτών με τα σκρίν και η ρακέτα μας μένει ανοιχτή σάν βεντάλια.

ΥΓ2.Πιστεύω θα λειτουργήσει θετικά αυτή η ήττα στην ψυχολογία της ομάδας,είναι αφορμή για να μαζευτούν λίγο τα μυαλά όλων και να σταματήσουμε τις πολλές ΄υπερπαραγωγές' στο youtube rolleyes.gif Αν δέν παλεύουν στο γήπεδο(οπως τον προηγουμενο καιρο με το νικηφορο σερι)το Λονδίνο θα το δουν μόνο στην tv.

badder
Καλά μην υπερβάλλουμε... δεν είπαμε ότι είναι Μεσσίας ούτε Κρστιτς. Απλά είναι ένας παίκτης που μπορεί να βοηθήσει εκεί που δεν μπορεί κανείς από αυτούς που έχουμε (πλην Αντιτς). Για ένα συγκεκριμένο πράγμα τον χρειαζόμαστε γιατί εκεί υστερούμε.

Είναι καλύτερο να συνδυάσεις την σφιχτή άμυνα και με τον παίκτη που χρειάζεται να βρίσκεται στο παρκέ, παρά να ελπίζεις να καλύψεις τις αδυναμίες με την σφιχτή άμυνα μόνο. Ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Καλή η σφιχτή άμυνα αλλά αν μπορούμε να παίζουμε τα κλασικά 5άρια με αντίστοιχους παίκτες ακόμα καλύτερα.

Ο Σερμαντίνι (ή όποιο 5άρι και να ερχότανε, δεν με νοιάζει το όνομα), θα κάλυπτε ένα συγκεκριμένο κενό που έχουμε στη θέση 5. Αφού μπορούμε να έχουμε αυτές τις λύσεις γιατί να μην τις έχουμε. Σήμερα μας χρειαζόταν ας πούμε και δεν τον είχαμε (ή τον είχαμε και επαιζε σε άλλη θέση). Αυτό δεν τον κάνει ούτε Μεσσία ούτε παικταρά, απλά ένα χρήσιμο εργαλείο για κάτι τέτοιες βραδιές. Σε άλλα παιχνίδια μπορεί αν μην έχει ρόλο.
pain of salvation
Μη βλέπουμε μόνο τα νούμερα του Λάμπε.
Και τον Dwight να είχαμε δεν θα αλλαζε κάτι απόψε.
Το πρόβλημα ήταν η γενική εικόνα στην άμυνα,η διάθεση,η έλλειψη πάθους και συγκέντρωσης,αλλά κυρίως η (μη)άμυνα στα αντίπαλα γκάρντ.
Ήταν μια ταχύτητα πάνω,εύκολα με μπούκα έφταναν στην ρακέτα και εύκολα οπότε η μπάλα στον ψηλό.
Είπαμε,δεν είμαστε η πιο ταλαντούχα ομάδα και δεν έχουμε υπογράψει κανα συμβόλαιο με την νίκη.Έχουμε και εμείς αδυναμίες και παίζουν και οι άλλοι μπάσκετ.
Ψυχραιμία,έχει πολύ ακόμα.

υγ. ...που 'σαι ρε dimit?έλειψες.
Στα 2 πεναλτάκια του Μαυροειδή,περίμενα την έκρηξη σου.
Γράψε τώρα και άλλο ένα post,όπως αυτό του Νοεμβρίου,μετά το ματς με την Τσεντεβίτα,ότι η χρονιά έχει τελειώσει,για να μας πάει γούρι.
T.W.Is.M.
Θαλασσα στο δευτερο ημιχρονο. Αυτο εχω μονο να πω για το παιχνιδι. Ο Λαμπε εδωσε ρυθμο σε ολοκληρη την ομαδα του, εμπαιναν μεχρι και τριποντα στον αιφνιδιασμο και μας πηρε η κατηφορα. Ο Παουελ εκανε μονο κακο με την παρουσια του σημερα, δε βοηθησαν οι Μαντζαρης και Λο(στο β ημιχρονο), ο Σπανουλης εβαλε μεν 18 ποντους, αλλα με λαθη, ο Παπανικολαου εχασε σουτ που δεν εχανε στον πρωτο γυρο. Θεωρω το αποτελεσμα κακη ηττα, γιατι καποιος θα περασει απο κει, αλλα οχι καταστροφικη, γιατι δε θα περασουν ολοι. Η γκρινια για τους σεντερ, τους γκαρντ, τον προπονητη(που κι αυτος δεν εκανε καλη διαχειριση) δε βοηθαει. Καμια ομαδα δεν τερματισε αηττητη τη σεζον και δεν εχει νοημα να ξαναγραφουμε τα ιδια πραγματα που γραφτηκαν τον Οκτωβριο. Η δυσκολια του παιχνιδιου ηταν οτι ειχαμε ηδη κερδισει μεσα στη Βιτορια μια φορα και μια νικη σημερα θα σημαινει οτι κατα πασα πιθανοτητα θα κερδιζαμε την Καχα Λαμποραλ 4 φορες μεσα στην ιδια σεζον με την πιο δυσκολη νικη να ερχοταν σε μια περιοδο που αυτη θα ηταν φορμαρισμενη. Πραγματικη ζημια θα ηταν μια τετοια ηττα σε εναν ομιλο 4 ομαδων που οι ευκαιριες για να καλυφθει θα ηταν λιγες.
Συμφωνω με το spysta οτι θα ολοι θα κανουν ηττες σε αυτο τον ομιλο. Δεν ξερω ποσες ηττες θα κανει ο 1ος, αλλα ο 2ος μπορει να κανει και 5...
Διαφωνω μαζι του για το Λαμπε. Με εκνευριζει η φατσα του και τον αντιπαθω.
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 27 2012, 22:46 ) *
Διαφωνω μαζι του για το Λαμπε. Με εκνευριζει η φατσα του και τον αντιπαθω.

laugh.gif laugh.gif
ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΠΑΝΟΣ

T.W.Is.M.
QUOTE(badder @ Dec 27 2012, 23:43 ) *
Ο Σερμαντίνι (ή όποιο 5άρι και να ερχότανε, δεν με νοιάζει το όνομα), θα κάλυπτε ένα συγκεκριμένο κενό που έχουμε στη θέση 5. Αφού μπορούμε να έχουμε αυτές τις λύσεις γιατί να μην τις έχουμε. Σήμερα μας χρειαζόταν ας πούμε και δεν τον είχαμε (ή τον είχαμε και επαιζε σε άλλη θέση). Αυτό δεν τον κάνει ούτε Μεσσία ούτε παικταρά, απλά ένα χρήσιμο εργαλείο για κάτι τέτοιες βραδιές. Σε άλλα παιχνίδια μπορεί αν μην έχει ρόλο.


Θα ηταν το ιδιο αν επεστρεφε με δοξα και τιμη ο ναυαγος απο το Κρασνονταρ?

QUOTE(pain of salvation @ Dec 27 2012, 23:44 ) *
Μη βλέπουμε μόνο τα νούμερα του Λάμπε.
Και τον Dwight να είχαμε δεν θα αλλαζε κάτι απόψε.


Καλα, αν ειχαμε τον κηφηνα του Χολιγουντ ο Λαμπε θα ειχε υπογραψει ηδη συμβολαιο στους Ραπτορς... 19.gif
Manu7
Εντάξει...Ο Σερπαντίναρος ήταν αυτός που έλλειπε σήμερα.

Κλασσικά αυτός που λείπει είναι ο καλύτερος παίχτης σε μια ήττα.

Θα σκέπαζε τα καλάθια σήμερα.ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ...

Τόσα εγκωμιαστικά σχόλια για τον Σερμαντίνι ρε φίλε...Έλεος...
natouralistis
Εμενα δε μου φτανει ο Σερμα, θελω και Ανατολι Ζουρπενκο και Αλεξει Ζεβροσενκο!

Να φυγουν επιτελους οι κατα συνθηκη center βλ. ΧΑΪΝΣ!




icon_drunk.gif
badder
Δεν ξέρω πόσοι είδατε το ματς μέσω euroleague.tv αλλά είχε πολύ πλάκα στα time out που η κάμερα έμενε στους πάγκους και ακουγόντουσαν όλα. Ο Μπάρτζι φανερά εκνευρισμένος να τα χώνει (καλά έκανε) αλλά ρε παιδί μου να μην πείθει, δεν τον βοηθάει και η φυσιογνωμία του. Γενικά καλά τους τα έλεγε αλλά οι παίκτες μάλλον ζαλισμένοι από την φραγκομογγολέζικη προφορά των αγγλικών δεν εκτελούσαν τίποτα στο παρκέ.

Ο Σπανούλης έδειξε ότι όταν προσαρμόζεται η άμυνα πάνω του κάνει εύκολα λάθη. Αποκορύφωμα το κλέψιμο του Μπιέλιτσα έξω από το 3ποντο. Με τον Σπανούλη στο πάγκο πάντως κάναμε το καλύτερο διάστημα μας και πήραμε την μεγαλύτερη διαφορά μας. Και εκεί στο 23-24 αποφασίσαμε να γίνουμε ΤΣΣΚΑ.
Manu7
QUOTE(natouralistis @ Dec 27 2012, 23:56 ) *
Εμενα δε μου φτανει ο Σερμα, θελω και Ανατολι Ζουρπενκο και Αλεξει Ζεβροσενκο!

Να φυγουν επιτελους οι κατα συνθηκη center βλ. ΧΑΪΝΣ!



Δώσε πόνο Αντύπα...

Λάζαρε Παπαδόπουλε γύρνα πίσω!

Αρχίζω να τρολάρω ανεξέλεγκτα. Χρονιάρες μέρες...Με βλέπω για αυτομπανάρισμα. shot.gif
badder
QUOTE (Manu7 @ Dec 27 2012, 23:55 ) *
Εντάξει...Ο Σερπαντίναρος ήταν αυτός που έλλειπε σήμερα.

Κλασσικά αυτός που λείπει είναι ο καλύτερος παίχτης σε μια ήττα.

Θα σκέπαζε τα καλάθια σήμερα.ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ...

Τόσα εγκωμιαστικά σχόλια για τον Σερμαντίνι ρε φίλε...Έλεος...

Δεν ξέρω αν αναφέρεσε σε εμένα... αλλά σε αυτή τη περίπτωση ξαναδιάβασε προσεκτικά αυτά που γράφω γιατί μάλλον λάθος κατάλαβες. Δεν λεώ τίποτα εγκωμιαστικό ούτε περί σκεπάσματος καλαθιών ουτε ΘΑ ΘΑ ΘΑ. Απλά λέω ότι σήμερα φάνηκε η αδυναμία μας σε μια θέση και ο συγκεκριμένος παικτης μπορεί να βοηθήσει σε αυτό. Δεν ξέρω αν σήμερα θα άλλαζε κάτι αλλά αυτά που λέω σήμερα τα λέω από την αρχή της χρονιάς εδώ. Ότι δεν έχουμε κλασικό 5άρι και το χρειαζόμαστε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.