Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζιελονα Γκορα-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
T.W.Is.M.
vs

Πεμπτη 19/12 19:45 Nova Sports 2

Ο πρωτος γυρος κλεινει με αλλο ενα παιχνιδι χωρις βαθμολογικο ενδιαφερον. Αυτη τη φορα εξισου αδιαφορος βαθμολογικα ειναι και ο αντιπαλος, αφου η πρωταθλητρια Πολωνιας ειναι αποκλεισμενη απο τη συνεχεια. Κινητρο ομως υπαρχει και για τους δυο. Ο μεν Ολυμπιακος να διατηρησει το αηττητο, η δε Ζιελονα Γκορα να παρει τη νικη που της στερησε ο Μαντζαρης πριν 5 εβδομαδες στο ΣΕΦ και να κερδισει τον πρωταθλητη Ευρωπης σπαζοντας του το αηττητο. Υπο αλλες συνθηκες θα ελεγα οτι δεν εχει και πολλη τυχη, αλλα η δυσκολια με την οποια κερδιζει τα παιχνιδια ο Ολυμπιακος, οι απουσιες για 3ο συνεχομενο ματς στους ψηλους και κυριως ο επερχομενος ημιτελικος κυπελλου με τον Παναθηναικο την επομενη Δευτερα διευκολυνουν αρκετα το εργο της. Νομιζω οτι η νικη δεν ειναι αυτοσκοπος, αλλα το ζητουμενο ειναι η σταθεροτητα στην αποδοση, καθως και η καλη αποδοση παιχτων που τον τελευταιο καιρο εμοιαζαν μια ταχυτητα πισω απο τους συμπαιχτες τους, οπως ο Λο και ο Λοτζεσκι και γιατι οχι, να παρει χρονο συμμετοχης και ο Σιμονς.

Το καθιερωμενο βιντεο φυσικα περιλαμβανει το θριλερ του πρωτου γυρου:


και ενα προηγουμενο παιχνιδι του Ολυμπιακου στην Πολωνια, με το οποιο σφραγιστηκε η προκριση σε ενα φαιναλ φορ:
Air Kef
Σαδιστή, χάσε, είναι το κατάλληλο ματς αυτό. Κάναμε τα ρεκόρ, δεν χρειάζεται άλλο, ας κάνουμε ήττα αφύπνησης για ΟΑΚΑ, άσε που θα πονέσει περισσότερο να σπάσει το αήττητο εκεί από το να σπάσει στην Πολωνία.
Quincy
QUOTE(Air Kef @ Dec 17 2013, 00:46 ) *
Σαδιστή, χάσε, είναι το κατάλληλο ματς αυτό. Κάναμε τα ρεκόρ, δεν χρειάζεται άλλο, ας κάνουμε ήττα αφύπνησης για ΟΑΚΑ, άσε που θα πονέσει περισσότερο να σπάσει το αήττητο εκεί από το να σπάσει στην Πολωνία.



Τι να κάνει δηλαδή ο Μπαρτζώκας; Να τους πει "χασ'τε για να σας τρέξω αύριο στην προπόνηση" tongue.gif

Εδώ και 2 παιχνίδια κατεβαίνει με χαλαρή άμυνα, τον Καββαδα και 4αρι τον Περπέρογλου. Μένει να τους ζητήσει να χάνουνε τα σουτ και τις βολές όπως κάποτε με τον Σιγάλα στην εθνική. Αλλά και πάλι το πιο πιθανό είναι να τις βάλουν καταλάθος smiley.gif

Πάντως την Ζιελόνα Γκόρα εγώ θέλω να την κερδίσουμε. Μόνο και μόνο για τις δηλώσεις του προπονητη τους την 5η αγωνιστική. Και με ακόμα πιο σβηστές μηχανές αυτή τη φορά, αν πάει πιο σβηστά δηλαδη
kseplenhs
Γαμώ τα μπάσκετ είχαμε παίξει σε εκείνο το παιχνίδι με την πρόκομ.Κλέιζα σε αγνότατο beast mode τότενες.Κυριαρχία στην ευρωλίγκα εκείνη τη σεζόν αυτός μ τον τσίλντρες κ τον μίλος.Τώρα τον βλέπω με τα μαλλιά,τα μούσια κ τον λιπώδη ιστό να δεσπόζει και μου έρχεται να τον προσκαλέσω για μπάρμπεκιου κ μπύρες στην αυλή μου.Πρέπει να τράβηξε άσχημο λούκι το γόνατό του για να βάρυνε έτσι...

Ο ομπράντοβιτς φταίει που ευνουχίζει τους παιχταράδες.Μπρόεδρε(της φενέρ) πάρε κεφάλια... icon_drunk.gif
Air Kef
QUOTE(Quincy @ Dec 17 2013, 01:59 ) *
Τι να κάνει δηλαδή ο Μπαρτζώκας; Να τους πει "χασ'τε για να σας τρέξω αύριο στην προπόνηση" tongue.gif

Εδώ και 2 παιχνίδια κατεβαίνει με χαλαρή άμυνα, τον Καββαδα και 4αρι τον Περπέρογλου. Μένει να τους ζητήσει να χάνουνε τα σουτ και τις βολές όπως κάποτε με τον Σιγάλα στην εθνική. Αλλά και πάλι το πιο πιθανό είναι να τις βάλουν καταλάθος smiley.gif

Πάντως την Ζιελόνα Γκόρα εγώ θέλω να την κερδίσουμε. Μόνο και μόνο για τις δηλώσεις του προπονητη τους την 5η αγωνιστική. Και με ακόμα πιο σβηστές μηχανές αυτή τη φορά, αν πάει πιο σβηστά δηλαδη



Σπανούλη, Ντανστόν, Πέρπε 10-15 λεπτά, Κατσίβελη, Παπαπέτρου, Αγραβάνη, Καββαδά, Σίμονς για 20-25 λεπτά και είμαστε κομπλέ. Αν ειναι να κερδίσουν αυτοί, ας κερδίσουν αυτοί.
Reggie Miller #31
QUOTE(Air Kef @ Dec 17 2013, 14:04 ) *
Σπανούλη, Ντανστόν, Πέρπε 10-15 λεπτά, Κατσίβελη, Παπαπέτρου, Αγραβάνη, Καββαδά, Σίμονς για 20-25 λεπτά και είμαστε κομπλέ. Αν ειναι να κερδίσουν αυτοί, ας κερδίσουν αυτοί.


Η λογική λέει ότι δε θα επιβαρύνει αυτούς που έχουν τραβήξει μέχρι στιγμής,για να είναι πιο φρέσκοι για το κύπελλο.
Ειδικά Ντάνστον δε νομίζω ότι θα τον βάλει πολύ.Θα δώσει χρόνο στον Σίμονς να δούμε που βρίσκεται και να πάρει χρόνο και λογικά Μπέγκιτς.
Quincy
Ο Μπέγκιτς είναι ακόμα τιμωρημένος. Ο Σίμονς λογικά θα είναι σε θέση να πάρει αρεκτό χρόνο. Ίσως τον δούμε κάνα 20λεπτο, και από 10 Καββαδάς και Ντάνστον
Reggie Miller #31
QUOTE(Quincy @ Dec 17 2013, 15:45 ) *
Ο Μπέγκιτς είναι ακόμα τιμωρημένος. Ο Σίμονς λογικά θα είναι σε θέση να πάρει αρεκτό χρόνο. Ίσως τον δούμε κάνα 20λεπτο, και από 10 Καββαδάς και Ντάνστον




Ωχ ναι έχουν ακόμα! rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Quincy @ Dec 17 2013, 01:59 ) *
Πάντως την Ζιελόνα Γκόρα εγώ θέλω να την κερδίσουμε. Μόνο και μόνο για τις δηλώσεις του προπονητη τους την 5η αγωνιστική. Και με ακόμα πιο σβηστές μηχανές αυτή τη φορά, αν πάει πιο σβηστά δηλαδη


Εγω παλι ειμαι ακομα πιο κακεντρεχης. Θελω να κερδισουμε με νικητηριο καλαθι του Μαντζαρη ξανα! smiley.gif
Dancing Madly Backwards
Από τη μια πλευρά οκ πρέπει να σέβεται η μια ομάδα την άλλη και να μην κάνει χάρες, ειδικά όταν αυτές δεν έχουν ουσία.
Από την άλλη όμως η ΓΚΟΥΡΑ είναι από τις πιο γκαντέμικες ομάδες της φετινής Ευρωλίγκας. Όχι μόνο χάσανε δυο ματς ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ με μπάζερ μπίτερς, αλλά και η Σιένα, που θεωρητικά μπορεί η Ζιελόνα να της είχε φάει θέση για τοπ 16, κέρδισε και άλλο ματς με μπάζερ μπίτερ.
Και μιλάμε για μια ομάδα που αν πέρναγε στην επόμενη φάση θα το γιόρταζαν λες και πήραν την κούπα. Βάσει λοιπόν της "άλλης πλευράς" σαλάγα τα άλογα μωρέ Μπαρτζώ και άστους να φύγουν από την Ευρωλίγκα με πανηγυρικό στυλ!

QUOTE (Quincy @ Dec 17 2013, 01:59 ) *
Πάντως την Ζιελόνα Γκόρα εγώ θέλω να την κερδίσουμε. Μόνο και μόνο για τις δηλώσεις του προπονητη τους την 5η αγωνιστική. Και με ακόμα πιο σβηστές μηχανές αυτή τη φορά, αν πάει πιο σβηστά δηλαδη

Έλα μωρέ, άπειρος είναι, ξενερωμένος εκείνη τη στιγμή φουλ και είπε τη βλακεία του, χωρίς να καταλάβει πως ουσιαστικά μείωνε τη δική του ομάδα. Είδες ο Κρέσπι της Σιένα πόσο ωραία τα πε; Καμιά σχέση. Θέμα πείρας και ψυχραιμίας είναι, εκείνη τη στιγμή.
natouralistis
Απο την άλλη εγώ θέλω πολύ να κερδίσουμε στη Πολωνία. Αν χάσουμε στο ΟΑΚΑ την άλλη βδομάδα, είτε είναι η πρώτη ήττα της σεζόν είτε η δεύτερη,θα πονέσει το ίδιο. Καμιά αφύπνιση δεν θα μας προσφέρει τυχόν ήττα έχοντας παίξει με τα δευτεροτρίτα και χαλαρά.

Επίσης δεν έχουμε τερματίσει ποτέ αήττητοι σε όμιλο, όχι ότι είναι κάτι σπουδαίο από μόνο του, αλλά όπως και να το κάνεις...ενόψει TOP16 όντας αήττητος, πας σαν τρομοκράτης .

Επίσης, μου είναι εντελώς αντιπαθής ο σερβιτόρος παράνομης χαρτοπαιχτικής λέσχης που παριστάνει τον προπονητή στη Ζιέλονα Γκόρα.
Reggie Miller #31
Τ γίνεται με Περπέρογλου;Σεληνιασμένος! smiley.gif
louie
ποιος ειναι αυτος με το 8 απο τον ολυμπιακο;
TakeshyKurosawa
QUOTE (louie @ Dec 19 2013, 20:56 ) *
ποιος ειναι αυτος με το 8 απο τον ολυμπιακο;


Ο Περπέρογλου.
louie
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Dec 19 2013, 20:59 ) *
Ο Περπέρογλου.


ξεκολλαααα...
belalik
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Dec 19 2013, 20:59 ) *
Ο Περπέρογλου.


μπα .. kobe bryant μαλλον (μολις ειδα σταυρωτη, και step back τριποντο σε αμυνα ...) rolleyes.gif
Reggie Miller #31
Θέλω Ζαμοίσκι τον Γενάρη μεταγραφή! smiley.gif
rchos
«Ο Ολυμπιακός είναι από τις σημαντικότερες ομάδες στην Ευρωλίγκα, αλλά αν προσεγγίζει έτσι τα ματς, δεν θα πάει μακριά. Με έχει εντυπωσιάσει η Ρεάλ και η Φενέρμπαχτσε, αλλά είναι ακόμη νωρίς»


Μόνο αυτό...

Αν δεν είχε ντέρμπι μεθαύριο ο Ολυμπιακός θα κέρδιζε πιο εύκολα ακόμη.
Reggie Miller #31
QUOTE(rchos @ Dec 19 2013, 22:31 ) *
[b]«Ο Ολυμπιακός είναι από τις σημαντικότερες ομάδες στην Ευρωλίγκα, αλλά αν προσεγγίζει έτσι τα ματς, δεν θα πάει μακριά. Με έχει εντυπωσιάσει η Ρεάλ και η Φενέρμπαχτσε, αλλά είναι ακόμη νωρίς»

[/b]
Μόνο αυτό...


Μπορείς να μου θυμίσεις;
bbplayer
QUOTE (belalik @ Dec 19 2013, 21:02 ) *
μπα .. kobe bryant μαλλον (μολις ειδα σταυρωτη, και step back τριποντο σε αμυνα ...) rolleyes.gif


τα χει κάνει και μες στο ΣΕΦ όταν έπαιζε με μας και όχι μόνο μια φορά
Quincy
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Dec 19 2013, 20:32 ) *
Μπορείς να μου θυμίσεις;



Οι δηλώσεις του προπονητή της Ζιελόνα μετά το buzzer του Μάντζαρη. 19.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(Quincy @ Dec 19 2013, 22:41 ) *
Οι δηλώσεις του προπονητή της Ζιελόνα μετά το buzzer του Μάντζαρη. 19.gif


Α γεια σου...Κάτι θα ξερε...
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ Dec 19 2013, 20:56 ) *
ποιος ειναι αυτος με το 8 απο τον ολυμπιακο;


O Stuart McPerpe. Νεα μεταγραφη απο τη Σκωτια. Πριν ερθει στον Ολυμπιακο δουλευε στο αποστακτηριο του Jack Daniels παιζοντας με τις ταπες των βαρελιων περιμενοντας το ουισκι να ωριμασει. Τον ειδε ο Μπαρτζωκας να ευστοχει σε ολα τα σουτ με τις ταπες και εισηγηθηκε την αποκτηση του. Στον ιδιο ρυθμο συνεχιζει κι εδω. Σουταρει οπως πετουσε τις ταπες των βαρελιων και ολες πεφτουν στο καλαθι... tongue.gif
kotzito
Νταξει,ο Περπε των τελευταιων 20 ημερων δεν υπαρχει. Νομιζω οτι μας εκανε τελικα καλο η τιμωρια των Πριντεζη-Μπεγκιτς αφου ειδαμε τον μουσατο να κανει οργια. Μακαρι να συνεχισει ετσι και την Δευτερα.


Με τον Air-Petway τι θα γινει; Αγωνα παρα αγωνα θα χτυπαει αυτος; Απο πλαστικο ειναι φτιαγμενος;
frenchman7
Τα δικά του ο αρχηγός!

akratacity
και ζωνη χρησιμοποιησε για λιγο ο μπαρτζωκας (ευελικτο σχημα με παπαπετρου στο 4) κατι που ισως το δοκιμασε για την δευτερα

kseplenhs
QUOTE(akratacity @ Dec 20 2013, 14:23 ) *
και ζωνη χρησιμοποιησε για λιγο ο μπαρτζωκας (ευελικτο σχημα με παπαπετρου στο 4) κατι που ισως το δοκιμασε για την δευτερα


Για να μην σπάσει αυτή η ζώνη πρέπει ο παο να την αντιμετωπίσει ακόμα χειρότερα απο τη περσινή ζώνη της μπαρτσελόνα(επίσης παιδική).Κάτι σαν να την δουν και να πάθουν όλοι εγκεφαλικό ταυτόχρονα.Μόνο έτσι θα δικαιωθεί...
rchos
Τρολάρισμα Μπαρτζώκα ήταν αυτές οι τρεις άμυνες ζώνης.

Δήλωση ότι κάνω πλάκα μέχρι στιγμής οπότε μην κάνετε σκάουτινγκ στο πως παίζουμε.
Quincy
"Θέλω να ευχηθώ στη Ζιέλονα Γκόρα καλή συνέχεια.
Στην πρώτη της παρουσία στην Ευρωλίγκα έδειξε καλά στοιχεία, έχασε τρία ματς στο τελευταίο σουτ και είχε πολύ καλή εικόνα. Θέλω να τους ευχηθώ καλή τύχη και καλή συνέχεια στο Eurocup, εκεί όπου νομίζω θα πάνε αρκετά μακριά".

Ντάξει, τι να σου πω. Δεν υποφέρεσαι πια...
rankin
QUOTE(rchos @ Dec 20 2013, 16:17 ) *
Τρολάρισμα Μπαρτζώκα ήταν αυτές οι τρεις άμυνες ζώνης.

Δήλωση ότι κάνω πλάκα μέχρι στιγμής οπότε μην κάνετε σκάουτινγκ στο πως παίζουμε.

Ο Μανουσελης στη Nova δεν μπορούσε να δεχτεί οτι ο Μπαρτζώκας έπαιξε ζώνη..
Ελεγε "θα το πιστέψω μόνο αν ο ίδιος το παραδεχτεί" smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.