Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
weirdo1977
δεν μπορώ να πω πολλά, αυτό που ξέρω είναι πως χρειαζόμαστε διπλα πλέον... το σαββατοκύριακο θα με μάλλον αθηνα, θα θελα να πάω αλλα δεν θα θελα να μπλέξω με ολυμπιακούς... έχετε ίδια σε πια θύρα να πάω ?
leonkalf
Αν πας να δεις το παιχνίδι χωρίς να προκαλείς δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Για να μην είσαι μέσα στον πολύ κόσμο,πήγαινε πίσω από το καλάθι που είναι στη μεριά του πάγκου του Ολυμπιακού (όχι στην καινούργια εξέδρα κοντά στο παρκέ,στην κανονική πίσω). Ακριβώς απέναντι,στο άλλο καλάθι,μαζεύεται η Θύρα 7.
morfi
Τι να μας πει και ο αρης?Εδω δεν εχουν περασει αλλες κι'αλλες ομαδες απο το ΣΕΦ, ο αρης θα περασει?Αντε γεια! icon_wave.gif
Warrior
QUOTE(morfi @ Apr 13 2006, 05:56 PM)
Τι να μας πει και ο αρης?Εδω δεν εχουν περασει αλλες κι'αλλες ομαδες απο το ΣΕΦ, ο αρης θα περασει?Αντε γεια! icon_wave.gif
*



Eγω δεν λεω οτι θα περασουμε.

Αλλα εχει να σου πει πολλα ο Αρης φιλε morfi..

icon_wave.gif
Air Kef
Συμφωνώ.Ο Άρης έχει να μας πει πάρα πολλά.Το τελευταίο δύσκολο εντός έδρας ματς για φέτος και με νίκη αγγίζουμε το 13-0 στην κανονική περίοδο,ύστερα από πολλά χρόνια.

Άγνωστο είναι το πως θα εμφανιστούν οι δύο ομάδες ύστερα από τις Ευρωπαικές τους υποχρεώσεις,κυρίως ο Άρης που πήγε με αρκετές προσδοκιες και όνειρα σε αντίθεση με τον Ολυμπιακός που ήταν αρκετά πιο άνετος ψυχολογικά.

Η κούραση επίσης θα παίξει ρόλο όπως και τα φάουλ.

Ο Άρης έχει 2 μέρες ξεκούρασης παρα πάνω,όχι μόνο σωματικής αλλά και πνευματικής.

Κοινό αγωνιστικό σημείο των 2 ομάδων,πως πίσω από τους βασικούς τους άσσους δεν υπάρχουν ανάλογης ποιότητας παίκτες,όπως και το ότι αυτοί που ξεκινουν στην 5άδα έχουν λιγότερο χρόνο συμμετοχής από άλλους που έρχονται από τον πάγκο.
^PaNoS^
Ναι συμφωνώ με τον leonkalf εκεί να πας ή στα πάνω διαζώματα... Leonkalf πας ΣΕΦ? Δεν έχω χάσει ματς φέτος... Που κάθεσαι? ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΡΗ ΑΥΡΙΟ!! Να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στα παλλικάρια μας που μας έκαναν περήφανους. biggrin.gif
hagi
QUOTE(morfi @ Apr 13 2006, 08:56 PM)
Τι να μας πει και ο αρης?Εδω δεν εχουν περασει αλλες κι'αλλες ομαδες απο το ΣΕΦ, ο αρης θα περασει?Αντε γεια! icon_wave.gif
*


Πριν λίγο καιρό είχαμε και έναν άλλο φίλο που εκφραζόταν κάπως έτσι.. shot.gif
Τον τελευταίο καιρό δεν τον βλέπω όμως........

Ο ΑΡΗΣ έχει να σου πει πάρα πολλά και τα πιο πρόσφατα είναι φέτος στο ΠΑΛΕ...

Δεν λέω ότι θα κερδίσουμε σίγουρα ή τέτοια, αλλά όχι και "τί να μας πει ο Άρης".

Καλή επιτυχία στην ομάδα και ελπίζω στη νίκη..
morfi
QUOTE(hagi @ Apr 15 2006, 07:06 PM)
Πριν λίγο καιρό είχαμε και έναν άλλο φίλο που εκφραζόταν κάπως έτσι.. shot.gif
Τον τελευταίο καιρό δεν τον βλέπω όμως........
*

Με απειλεις?icon_blahblah.gif
Εμενα θα συνεχισεις να με βλεπεις.... blech.gif


QUOTE(hagi @ Apr 15 2006, 07:06 PM)
Ο ΑΡΗΣ έχει να σου πει πάρα πολλά και τα πιο πρόσφατα είναι φέτος στο ΠΑΛΕ...
*

24.gif
Warrior
QUOTE(morfi @ Apr 15 2006, 05:17 PM)
Ειπα κατι που πειραξε?Να μου.... biggrin.gif

*


Κακως... 68.gif
morfi
QUOTE(Warrior @ Apr 15 2006, 07:39 PM)
Κακως...   68.gif
*

Τι? Εγω δεν το εγραψα αυτο!

Πλακα κανω. 69.gif Το εγραψα και το αλλαξα μετα.
leonkalf
QUOTE(^PaNoS^ @ Apr 15 2006, 05:03 PM)
Ναι συμφωνώ με τον leonkalf εκεί να πας ή στα πάνω διαζώματα... Leonkalf πας ΣΕΦ? Δεν έχω χάσει ματς φέτος... Που κάθεσαι? ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΡΗ ΑΥΡΙΟ!! Να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στα παλλικάρια μας που μας έκαναν περήφανους.  biggrin.gif
*

Ναι πάω ΣΕΦ.Έχω χάσει πολύ λίγα παιχνίδια φέτος.
Συνήθως πάω στο πάνω διάζωμα,απέναντι από τους πάγκους.
Αύριο θα είμαι.
emperor
Morfi φέτος στο Παλέ για 30 λεπτά σε είχα ξεφτιλίσει και τα τρία τελευταία χρόνια φεύγω με διπλό.Πρόσεχε γιατί τα γέλια μπορούν να γίνουν πολύ εύκολα κλάμα

Εγώ όλως παραδόξως πιστεύω ότι ο Άρης θα φύγει με το διπλό.
Που το βασίζω;Μόνο στο ένστικτο και ότι η ομάδα θα παίξει χωρίς άγχος.Και ο ΆΡΗΣ όταν παίζει χωρίς άγχος αποδίδει καλύτερα
Πάντως είμαι αισιόδοξος όλως παραδόξως
Air Kef
Πες μας ότι είναι και φαβορί..


Για 30 λεπτά στο παλέ κάνατε ότι θέλατε και στο τέλος παρακαλούσατε να τελειώσει το ματς για να μην καταγραψεται κι άλλο ρεκόρ στα αμέτρητα που έχετε,αυτό της μεγαλύτερης ανατροπής σε εκτός έδρας ματς.

Δεν είναι και απίθανο πάντως να φύγει και με το διπλό.
Η τρίτη θέση πάντως καταλήφθηκε από το Μαρούσι σήμερα,ενώ ο Πανελλήνιος κέρδισε τον Κολοσσό.
The Admiral
Ετσι οπως παιζουν αυτη τη στιγμη ο Αρης και ο Ολυμπιακος,δε νομιζω πως οι Αρειανοι εχουμε πολλους λογους να αισιοδοξουμε για το παιχνιδι...Και μονο τις λυσεις που εχουν στο παγκο να συγκρινουμε,δεν εχει νοημα να ελπιζουμε σε πολλα...επιπλεον παιζουμε εναντιον της δευτερης καλυτερης ομαδας στην Ελλαδα και μαλιστα στην εδρα της...πολυ αμφιβαλλω αν θα μπορεσουμε να κερδισουμε παλι τον Ολυμπιακο φετος,οπου και να παιξουμε...τους βαθμους επρεπε να τους κυνηγησουμε σε αλλα παιχνιδια και το να παρουσιαζουμε αυτο το παιχνιδι ως κρισιμο,ενω υπο αλλες συνθηκες θα θεωρουνταν μεσα στις εντος προγραμματος ηττες,δειχνει το λακκο που σκαψαμε και πεσαμε μεσα...
morfi
QUOTE(emperor @ Apr 15 2006, 11:13 PM)
Morfi φέτος στο Παλέ για 30 λεπτά σε είχα ξεφτιλίσει και τα τρία τελευταία χρόνια φεύγω με διπλό.Πρόσεχε γιατί τα γέλια μπορούν να γίνουν πολύ εύκολα κλάμα
*

Δεν ξερω τι να γραψω.


QUOTE(emperor @ Apr 15 2006, 11:13 PM)
Εγώ όλως παραδόξως πιστεύω ότι ο Άρης θα φύγει με το διπλό.
Που το βασίζω;Μόνο στο ένστικτο και ότι η ομάδα θα παίξει χωρίς άγχος.Και ο ΆΡΗΣ όταν παίζει χωρίς άγχος αποδίδει καλύτερα
Πάντως είμαι αισιόδοξος όλως παραδόξως
*

Γιατι εχει ο ολυμπιακος αγχος?
Και εσυ που ξερεις οτι ο σιγαλας δεν εχει ξεχασει τον θερμοσιφωνο ανοιχτο και εχει αγχος να γυρισει γρηγορα πισω να το κλεισει? 24.gif


QUOTE(The Admiral @ Apr 15 2006, 11:50 PM)
παιζουμε εναντιον της δευτερης καλυτερης ομαδας στην Ελλαδα και μαλιστα στην εδρα της...
*

Διορθωση.Παιζεται με την καλυτερη ομαδα της ελλαδας.

QUOTE(The Admiral @ Apr 15 2006, 11:50 PM)
...τους βαθμους επρεπε να τους κυνηγησουμε σε αλλα παιχνιδια και το να παρουσιαζουμε αυτο το παιχνιδι ως κρισιμο,ενω υπο αλλες συνθηκες θα θεωρουνταν μεσα στις εντος προγραμματος ηττες,δειχνει το λακκο που σκαψαμε και πεσαμε μεσα...
*

41.gif
Warrior
Για μενα δεν υπαρχουν εντος προγραμματος ηττες παντως...

Και επειδη τον σκαψαμε τον λακκο...γι'αυτο ισως εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες
να παρουμε αποτελεσμα..

Οχι οτι ειμαστε το φαβορι...

QUOTE(Air Kef)
Πες μας ότι είναι και φαβορί..

Για 30 λεπτά στο παλέ κάνατε ότι θέλατε και στο τέλος παρακαλούσατε να τελειώσει το ματς για να μην καταγραψεται κι άλλο ρεκόρ στα αμέτρητα που έχετε,αυτό της μεγαλύτερης ανατροπής σε εκτός έδρας ματς.


Για ενστικτο νομιζω μιλησε...

Οπως περιπου λες και συ...εκεινο το ματς δεν γυρισε απο την αποδοση του
Ολυμπιακου αν θυμαμαι καλα?

Ποια αμετρητα ρεκορ εχουμε δηλαδη??

Εχουμε ξεπερασει το -51?? huh.gif

24.gif

tongue.gif
Kαι δεν ξεκινησε ολο αυτο απο μας αν δεν κανω λαθος...
thrylos7
Μην εξάπτεστε παιδιά... Πιο κόσμια...! Πολλά υπονοούμενα πέφτουν... και κλάματα επίσης...

peace.gif

Όχι τίποτα άλλο, θα με κυνηγάει ο dizzy που δεν κρατάω τον έλεγχο...
Γι' αυτό...

bball.gif bball.gif bball.gif

biggrin.gif
Warrior
Ελα μωρε,δεν ξεφυγαμε πολυ..




...ακομη! 19.gif

biggrin.gif
morfi
QUOTE(Warrior @ Apr 16 2006, 03:43 AM)
Ποια αμετρητα ρεκορ εχουμε δηλαδη??

Εχουμε ξεπερασει το -51?? huh.gif

24.gif 

tongue.gif
Kαι δεν ξεκινησε ολο αυτο απο μας αν δεν κανω λαθος...
*

Οταν καταφερει ποτε ελληνικη ομαδα να παρει ευρωπαικο, πρωταθλημα και κυπελλο σε μια χρονια τοτε ξανασυζηταμε για ρεκορ.Γενικα αν καταφερει καμμια ομαδα οσα εχει καταφερει ο ολυμπιακος γενικα σε ολα τα αθληματα τοτε ξανασυζηταμε.
Και μην ξεχναμε.Ο ολυμπιακος εχει παρει σε ολα τα αθληματα ευρωπαικο εκτος απο το ποδοσφαιρο.
chinaski
Σκετη απογοητευση.


Ολυμπιακος - Καστλ

σημειωσατε 1 !!!
Warrior
H ομαδα εχει βαρεσει διαλυση...

Με εναν τοσο χαλια Ολυμπιακο απεναντι μας...και δεν καταφεραμε ουτε
καν να τον απειλησουμε.

Αντε να δουμε ποσο ποιο κατω μπορει να φτασουμε φετος.

3 μηνες η ομαδα σερνεται...Καποτε τουλαχιστον βλεπαμε και λιγο μπασκετ.
hagi
Άλλο ένα κακό επιθετικό παιχνίδι από μας..Από την αρχή σχεδόν φάνηκε ότι θα χάναμε..Δεν υπάρχει σωστή λειτουργία στην επίθεση..
Δεν πειράζει..Έτσι κι αλλιώς την τέταρτη θέση ήταν δύσκολα να την πάρουμε..Μόνο αν χάσει και τα 3 παιχνίδια ο Πανελλήνιος και τα κερδίσουμε εμείς..
Θα δούμε..Όλα θα κριθούν στα playoff..
emperor
Η διαίσθηση μου έπεσε έξω sad.gif

Αποψη για το παιχνίδι δεν έχω μια και το άκουγα ραδιοφωνικά βλέποντας τον σούπερ ματς Αρης-Εθνικος Αστερας στο Χαριλαου

Απλώς άπό ότι κατάλαβα όλοι οι παίκτες πλην Καστλ θέλουν να πάνε διακοπές
Ελπίζω να διαψευτώ
morfi
Καλα περιμενατε να φυγετε νικητες απο το ΣΕΦ?
Αντε γεια! icon_wave.gif
chinaski
Re morfi, edo den einai gumnasio oute lukeio, den mporeis na mas pikareis, ton xrono sou xaneis.

Pantos an prospatheis na gineis antipahteis kai grafikos eisai sto sosto dromo, an oxi bres allo tropo na ekfrasteis.
morfi
QUOTE(chinaski @ Apr 17 2006, 06:31 PM)
Re morfi, edo den einai gumnasio oute lukeio, den mporeis na mas pikareis, ton xrono sou xaneis.
*

Εσεις χανεται τον χρονο σας που διαβαζεται αυτα που γραφω. 24.gif blech.gif

QUOTE(chinaski @ Apr 17 2006, 06:31 PM)
Pantos an prospatheis na gineis antipahteis kai grafikos eisai sto sosto dromo, an oxi bres allo tropo na ekfrasteis.
*

Mονο εσυ με καταλαβαινεις....
Warrior
QUOTE(emperor @ Apr 17 2006, 12:08 PM)
Η διαίσθηση μου έπεσε έξω sad.gif

Αποψη για το παιχνίδι δεν έχω μια και το άκουγα ραδιοφωνικά βλέποντας τον σούπερ ματς Αρης-Εθνικος Αστερας στο Χαριλαου

Απλώς άπό ότι κατάλαβα όλοι οι παίκτες πλην Καστλ θέλουν να πάνε διακοπές
Ελπίζω να διαψευτώ
*


Kαλα περασες και συ,ε??

Οτι και να βλεπες χθες θα καραφλιαζες...Τραγικη εικονα και στο ΣΕΦ..

Δεν ξερω..καποιους παικτες πραγματικα δεν τους αναγνωριζω.Μπρουερ,
Παντιους και Ουιλκινσον ηταν οπως ακριβως και στον τελικο με την Ντιναμο.
Ακριβως ομως!!

Εγω δεν ειδα οτι θελουν να πανε διακοπες...Απλα ειναι αλλου γι'αλλου.Εχουμε
πει οτι αυτη η ομαδα εχει ψυχολογικα προβληματα.

Το θεμα ειναι αν θα μπορεσει να τα ξεπερασει τωρα που ειναι στην κυριολεξια
με την πλατη στον τοιχο.Πιο πολυ απο ποτε...

Πραγματικα αμφιβαλλω...Δεν ξερω..

Απο την αλλη δεν χρειαζεται να κανει και τιποτα το εξωπραγματικο.Να σπασει
εδρα του Πανελληνιου σε ενα απο τα δυο ματς στα πλευ-οφ....και να σπασει
και την εδρα του Αμαρουσιου σε μια απο τις 3 ευκαιριες που θα εχει.

Μακαρι να συνελθουν γιατι αν χαθει και αυτη η ευκαιρια..
chinaski
Ο Παντιους ειδικα, εχει να κανει καλο παιχνιδι εδω και πολυ καιρο. Αν θυμαμε καλα, το τελευταιο καλο παιχνιδι ποθ εκανα ηταν με τον Παοκ στο Αλεχανδρειο, τρεχα γυρευε δλδ.
Air Kef
QUOTE
Οπως περιπου λες και συ...εκεινο το ματς δεν γυρισε απο την αποδοση του
Ολυμπιακου αν θυμαμαι καλα?

Ποια αμετρητα ρεκορ εχουμε δηλαδη??

Εχουμε ξεπερασει το -51?? 


Kαι δεν ξεκινησε ολο αυτο απο μας αν δεν κανω λαθος...


Αμέτρητα ρεκόρ που έχει ο Άρης είναι η υπογραφή ενός Αρειανού μέσα στο φόρουμ,που αναφέρεται σε συνεχόμενες νίκες,μεγαλύτερες διαφορές κτλ.Δεν το είπα για υπονοούμενο.Ξέρω πιος είναι ο Άρης και τον σέβοαμαι,νομίζω το έχω δείξει πολλές φορές.

Το ρεκόρ για το οποίο μίλησα είναι να κερδίζεις 22 πόντους αρχές δ' περιόδου και στο τέλος να χάνεις.
Τι εννοείες με το ότι δεν ξεκινησε από σας όλο αυτό;Εννοείς η κόντρα;;
Αν εννοεις αυτό νομίζω πως ο morfi που το ξεκίνησε απάντησε.Μην του δίνεις σημασία, είναι γραφικός και προκλητικός.

Ο Άρης με απογοήτευσε.Πάντως και που έβγαινε 3ος 2 χρόνια θυμόμαστε τι έκανε στα πλέι οφ.Οπότε από 5ος ίσως μπεί στην 8άδα.
Warrior
Bρε συ Air...φυσικα ξερω πως σεβεσαι τον Αρη.Απλα "περναμε" πολλα τον
τελευταιο καιρο...και ημουν πολυ στην "μπριζα" οταν απαντησα εκεινη την μερα. blush.gif

Eιχα σκοπο να το διορθωσα...καθως καταλαβα στην πορεια τι εννοουσες,αλλα
μετα το ξεχασα..

peace.gif
Air Kef
peace.gif icon_wave.gif icon_blahblah.gif angry_red.gif 30.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.