Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
LFO
Κληρωσουλα σήμερα εις στας Βαρκελώνας....

Θα προτιμουσα Ρεαλ απο το β' γκρουπ δυναμικοτητας & Παρτιζάν από το γ' γκρουπ και σιγουρα την αρμανι απο το ε'. Ευκαιρια να παμε Μιλανο και να πεταχτουμε μεχρι το Τορινο να κανουμε σκαουτινγκ τα ξενοδοχεία για το F4.

Εξάλλου εχουμε δουλειες που εχουμε αφησει στην μεση. Μας "παει" αλλωστε και η Ιταλία.... biggrin.gif
giorgos14
http://www.sport-fm.gr/article/281995

Κανουμε και ποδαρικο στην ευρωλιγκα...την προηγουμενη φορα που εγινε αυτο ημουν 9 και φυσικα δεν το θυμαμαι.... smiley.gif
rchos
η ρεαλ ειναι πολυ πιθανος αντιπαλος απο το β γκρουπ.εχει 50% πιθανοτητες να πεσει σε εμας.
απο εκει και περα 25% σιενα και 25% μακαμπι.

αφου ανοιγουμε και την διοργανωση φετος θα ηταν ωραιο πρωτο παιχνιδι της σαιζον με την ρεαλ μεσα στο ανακαινισμενο ελληνικο και βασικος γκαρντ της ρεαλ να ειναι ο σπανουλης!θα ζησουμε μεγαλες στιγμες!


αν δεν μας πεσει η ρεαλ θα παρουμε μια απο τις δυο ισπανικες του τριτου γκρουπ σιγουρα.αν μας πεσει η ρεαλ παλι ειναι πιθανο να παρουμε μια απο τις 2 ισπανικες.
απο εκει και περα θελω προκομ για να ερθει ξανα το αλανι στην εδρα μας να τον ξανααποθεωσουμε αφου και παλι το βασικο μας τριαρι δεν θα μας ικανοποιει και θα ονειρευομαστε γουντς!

στο επομενο γκρουπ θα πω και εγω μιλανο για να παει ο LFO ιταλια να μας βρει καλο ξενοδοχειο για την εκδρομη μας στο τορινο του χρονου.
απο το τελευταιο γκρουπ καλο ειναι να αποφυγουμε τις 2 ρωσικες(αυτες βλεπω να περνανε εκτος και αν συναντηθουν μεταξυ τους)
giorgos14
QUOTE(rchos @ Jul 8 2010, 09:29 ) *
αφου ανοιγουμε και την διοργανωση φετος θα ηταν ωραιο πρωτο παιχνιδι της σαιζον με την ρεαλ μεσα στο ανακαινισμενο ελληνικο και βασικος γκαρντ της ρεαλ να ειναι ο σπανουλης!θα ζησουμε μεγαλες στιγμες!


αν δεν μας πεσει η ρεαλ θα παρουμε μια απο τις δυο ισπανικες του τριτου γκρουπ σιγουρα.αν μας πεσει η ρεαλ παλι ειναι πιθανο να παρουμε μια απο τις 2 ισπανικες.
απο εκει και περα θελω προκομ για να ερθει ξανα το αλανι στην εδρα μας να τον ξανααποθεωσουμε αφου και παλι το βασικο μας τριαρι δεν θα μας ικανοποιει και θα ονειρευομαστε γουντς!

Τι φαντασια ειναι αυτη φιλε rchos?αμα γινει ετσι κερναω καφε μονο και μονο λογο εμπνευσης....
LFO
QUOTE(giorgos14 @ Jul 8 2010, 11:14 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/281995

Κανουμε και ποδαρικο στην ευρωλιγκα...την προηγουμενη φορα που εγινε αυτο ημουν 9 και φυσικα δεν το θυμαμαι.... smiley.gif


πριν 10 χρονια ήσουν 9, ε? γερασα ρε πουστη μου...


QUOTE(rchos @ Jul 8 2010, 11:29 ) *
στο επομενο γκρουπ θα πω και εγω μιλανο για να παει ο LFO ιταλια να μας βρει καλο ξενοδοχειο για την εκδρομη μας στο τορινο του χρονου.
απο το τελευταιο γκρουπ καλο ειναι να αποφυγουμε τις 2 ρωσικες(αυτες βλεπω να περνανε εκτος και αν συναντηθουν μεταξυ τους)


Δεν χρειαζεται να παω εγω φιλε μου....εγω 1/8 θα τα εχω ολα ετοιμα.....Η ομαδα να παει να κλεισει κανενα καλο ξενοδοχείο..
giorgos14
QUOTE(LFO @ Jul 8 2010, 10:37 ) *
πριν 10 χρονια ήσουν 9, ε? γερασα ρε πουστη μου...

απλα ωριμασες... smiley.gif
αντε να παει καλα η ομαδα να παω και στο πρωτο μου Φ4....αν και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξος γιατι βλεπω μεγαλη στασιμοτητα στα θεματα της ομαδας...

rchos
η ομαδα και μεταγραφες συμπληροματικες να κανει μονο παλι φαβορι θα ειναι για το φαιναλ 4.
μονο μπαρτσελονα και ρεαλ δεν θα ειναι πεσμενες την χρονια που μας ερχεται!

QUOTE(LFO @ Jul 8 2010, 12:37 ) *
Δεν χρειαζεται να παω εγω φιλε μου....εγω 1/8 θα τα εχω ολα ετοιμα.....Η ομαδα να παει να κλεισει κανενα καλο ξενοδοχείο..



κοιτα εγω τορινο θα παω σιγουρα.παει δεν παει ο ολυμπιακος.αυτο εχει κλεισει.το πως θα παω ειναι αυτο που ακομη συζηταω.
Manu7
"unfinished business..."

56.gif

Hell yeah...!
Έτσι,σπέρνουμε τον φόβο και τον τρόμο...

laugh.gif
LFO
Mesina ερχομαστε!!!

Ρε Πριντεζη, το ξερουμε οτι το μετανιωσες αλλα αυτο δεν ειναι λογος να πεταγεσαι μπροστα μας συνεχεια ρε γιωργη....

Να και μια Ρωμη ετσι για το γουρι...

Και μια Γερμανια να χαρει και ο lamar....
lamar
QUOTE(LFO @ Jul 8 2010, 13:27 ) *
Mesina ερχομαστε!!!

Ρε Πριντεζη, το ξερουμε οτι το μετανιωσες αλλα αυτο δεν ειναι λογος να πεταγεσαι μπροστα μας συνεχεια ρε γιωργη....

Να και μια Ρωμη ετσι για το γουρι...

Και μια Γερμανια να χαρει και ο lamar....



Ολυμπιακος - Ρεαλ - Μαλαγα - Ρομα - Μπαμπεργκ και μια απο τον Α προκριματικο. Δηλαδη μια εκ των Αλμπα - Ουνικς - Χεμοφαρμ - Νιμπουργκ - Ροαν - Χαποελ Γκιλμποα - Σαρλερουα - Χρονινχεν.

Υ.Γ Ο lamar ειναι ηδη χαρουμενος καθως θα κλεισει απο τωρα μια εκρομουλα στη Ρωμη, και γιατι η ομαδα αφησε υποσχεσεις για το μελλον, ασχετως αν αποκλειστηκαμε στα ημιτελικα.

Για να μην ξεχνιομαστε, Uber alles Deutschland!!!!
rchos
QUOTE
Ολυμπιακος - Ρεαλ - Μαλαγα - Ρομα - Μπαμπεργκ και μια απο τον Α προκριματικο. Δηλαδη μια εκ των Αλμπα - Ουνικς - Χεμοφαρμ - Νιμπουργκ - Ροαν - Χαποελ Γκιλμποα - Σαρλερουα - Χρονινχεν.



υπαρχει το ενδεχωμενο αν η αλμπα προκριθει να γινει τραμπα και να μας ερθει εμας η ομαδα που θα προκριθει απο τον αλλο προκριματικο(κιμκι το πιθανοτερο δηλαδη).

παντως νομιζω οτι και απο εδω η ουνικς θα ειναι η πιο δυνατη ομαδα.
Manu7
Μόνο και μόνο επειδή έχει δύο Ισπανικές ομάδες ο όμιλος καθίσταται δύσκολος.
Θα έχει ενδιαφέρον με Ντούντα να δούμε την αντίδραση της ομάδας στην αρχή της περιόδου.

Δεν θέλω να σκέφτομαι κανένα -18 με τη Μάλαγα ή τη Ρεάλ εκτός έδρας...tongue.gif

Το πρόγραμμα βγήκε?
lakersdynasty
QUOTE(Manu7 @ Jul 8 2010, 14:18 ) *
Μόνο και μόνο επειδή έχει δύο Ισπανικές ομάδες ο όμιλος καθίσταται δύσκολος.
Θα έχει ενδιαφέρον με Ντούντα να δούμε την αντίδραση της ομάδας στην αρχή της περιόδου.

Δεν θέλω να σκέφτομαι κανένα -18 με τη Μάλαγα ή τη Ρεάλ εκτός έδρας...tongue.gif

Το πρόγραμμα βγήκε?


γουρι ητανε γουρι biggrin.gif

οχι το προγραμμα δεν βγηκε ακομα...
spysta
Σχετικα δυσκολη κληρωση .. αλλα no problemo!! smile.gif
rankin
QUOTE(spysta @ Jul 8 2010, 15:06 ) *
Σχετικα δυσκολη κληρωση .. αλλα no problemo!! smile.gif

δεν υπάρχει δύσκολη κλήρωση για ομάδα που θέλει να πάρει ευρωλίγκα... period
LFO
QUOTE(spysta @ Jul 8 2010, 14:06 ) *
Σχετικα δυσκολη κληρωση .. αλλα no problemo!! smile.gif


Δυσκολη θα ειναι η παρουσια σου απο εδω και περα οταν θα πηγαινουμε για μπυρες αμα συνεχισεις να υποτιμας την ΑΡΜΑΔΑ ΜΑΣ!!! shot.gif shot.gif

Ναι , ειναι δυσκολη για την Μαλαγα και την Μπαμπεργκ....
spysta
ρε αι συνελεθτε και οι δυο .. μεθυσμενοι απο την Κυριακη ειστε ???? w00t.gif laugh.gif

Το οτι ειναι σχετικα δυσκολη εινα μια απλη αντικειμενικη παρατηρηση σε σχεση με τις κληρωσεις των υπολοιπων πρωταγωνιστικων ομαδων .. δεν σημαινει τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και μια ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ομαδα με στοχο την κατακτηση της Ευρωλιγκας οπως ο ΟΣΦΠ .. ΔΕΝ εχει δυσκολες κληρωσεις.

σας αποστομωσα. shot.gif

banana.gif banana.gif
lamar
QUOTE(rchos @ Jul 8 2010, 14:12 ) *
υπαρχει το ενδεχωμενο αν η αλμπα προκριθει να γινει τραμπα και να μας ερθει εμας η ομαδα που θα προκριθει απο τον αλλο προκριματικο(κιμκι το πιθανοτερο δηλαδη).

παντως νομιζω οτι και απο εδω η ουνικς θα ειναι η πιο δυνατη ομαδα.


Αν προκριθει η Αλμπα απο τον πρωτο και απο τον δευτερο προκριθει το Μαρουσι, ή η Καζερτα?

QUOTE(rankin @ Jul 8 2010, 15:21 ) *
δεν υπάρχει δύσκολη κλήρωση για ομάδα που θέλει να πάρει ευρωλίγκα... period


Ελα αγορι μου, πεστα!!! Με το γατακι τον Spysta που φοβαται και τη σκια του.
Razorblade Fish
Το προγραμμα:


Ολυμπιακος-Ρεαλ
Μπαμπεργκ-Ολυμπιακος
Ολυμπιακος-Μαλαγα
Ολυμπιακος-Ομαδα Προκριματικων
Ρομα-Ολυμπιακος

http://www.euroleague.net/news/i/73522/180/item
rchos
παει καλα το σεναριακι ως τωρα.

ολυμπιακος-ρεαλ ανοιγει την ευρωλιγκα φετος.ειχα εμπνευση!
αν το παιχνιδι γινει ελληνικο και παιζει και ο σπανουλης με τα λευκα της ρεαλ θα εχω πεσει τελειως μεσα!
spysta
QUOTE(lamar @ Jul 8 2010, 15:52 ) *
Ελα αγορι μου, πεστα!!! Με το γατακι τον Spysta που φοβαται και τη σκια του.

Nα τος πεταχτηκε και ο αλλος !!!!
Ρεεε οοουυ ρεεεε .. θα μετανιωσετε πικρα για τα λογια σας !!! torture.gif
kseplenhs
unfinished business και γύρω γύρω μέλισσες...μόνο μην γίνει finished πολύ νωρίς φέτος γιατί καλομάθαμε με τα final4 2 χρόνια τώρα...

φέτος μας έβαλαν και πρώτους πρώτους στη πασαρέλα να ανοίξουμε τη διοργάνωση.μάλλον μας πιστευουν...

και εμείς σαν ανταπόκριση στις προσδοκίες τους οπλίζουμε με έρτσεγκ και air mike pelekan. 48.gif
LFO
QUOTE(kseplenhs @ Jul 9 2010, 02:42 ) *
unfinished business και γύρω γύρω μέλισσες...μόνο μην γίνει finished πολύ νωρίς φέτος γιατί καλομάθαμε με τα final4 2 χρόνια τώρα...

φέτος μας έβαλαν και πρώτους πρώτους στη πασαρέλα να ανοίξουμε τη διοργάνωση.μάλλον μας πιστευουν...

και εμείς σαν ανταπόκριση στις προσδοκίες τους οπλίζουμε με έρτσεγκ και air mike pelekan. 48.gif


σιγα μην γινει finished business...Η ομάδα ειναι επιπέδου F4 και εκει θα παιζουμε ολο και πιο συχνα...Φετος αν προσεξουμε και δεν γινουν λαθη στις επιλογες των αντικαταστατων του Κλέιζα και του Τσιλι (πιθανον) , θα ειμαστε απο τα φαβορι ξανα.

ΥΓ : Αλλαξα αβαταρ για να μην μιλαμε πλεον σαν προεδρος προς προεδρο...
SuperSayian
Γούσταρα πολύ Ρεαλ απο β γκρούπ δυναμικότητας και ευτυχώς μας ήρθε 69.gif 69.gif

Δυνατά ματς με το καλημέρα shot.gif shot.gif για να μην λένε πως φτάσαμε ff χωρίς να παίξουμε με σοβαρό αντίπαλο!Τώρα ειδικά που έφυγε ο Κλέιζα θα χει ενδιαφέρον να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν Σοφός/Διοίκηση για να παραμείνουμε top επίπεδο!!
kseplenhs
QUOTE(SuperSayian @ Jul 9 2010, 21:01 ) *
Γούσταρα πολύ Ρεαλ απο β γκρούπ δυναμικότητας και ευτυχώς μας ήρθε 69.gif 69.gif

Δυνατά ματς με το καλημέρα shot.gif shot.gif για να μην λένε πως φτάσαμε ff χωρίς να παίξουμε με σοβαρό αντίπαλο!Τώρα ειδικά που έφυγε ο Κλέιζα θα χει ενδιαφέρον να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν Σοφός/Διοίκηση για να παραμείνουμε top επίπεδο!!



γιατί πέρσι η ρεάλ ήταν "σοβαρός αντίπαλος"?

αλλά και να είναι φέτος,αν την κερδίσουμε,πιθανότατα να το κάνουμε σε περίοδο που θα την πετύχουμε...ασόβαρη
SuperSayian
QUOTE(kseplenhs @ Jul 9 2010, 21:04 ) *
γιατί πέρσι η ρεάλ ήταν "σοβαρός αντίπαλος"?

αλλά και να είναι φέτος,αν την κερδίσουμε,πιθανότατα να το κάνουμε σε περίοδο που θα την πετύχουμε...ασόβαρη


Στα χαρτιά και τα μυαλά κάποιων ναι!
LFO
QUOTE(kseplenhs @ Jul 9 2010, 20:04 ) *
γιατί πέρσι η ρεάλ ήταν "σοβαρός αντίπαλος"?

αλλά και να είναι φέτος,αν την κερδίσουμε,πιθανότατα να το κάνουμε σε περίοδο που θα την πετύχουμε...ασόβαρη



Σίγουρα θα ειναι καλυτερη από περυσι παντως....και απο εκεινο το συνοθυλευμα παικτων που μαζεψε ο Μεσινα...

Όπως και να εχει πάντως την τυχη σου την φτιαχνεις μόνος σου. Αξιζες υστερα απο τα τελευταια 2 χρονια να εισαι επικεφαλης ομίλου οποτε λογικα θα ειχες και καλυτερη κληρωση.

Ας ειμαστε εμεις οπως πρεπει να ειμαστε και θα τα κανουμε 3 τα συνεχομενα F4...
LFO
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/...elos-torin.html

να τα μας....Να ειναι αληθεια άργε?
Redalert
QUOTE(LFO @ Jul 12 2010, 14:53 ) *
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/...elos-torin.html

να τα μας....Να ειναι αληθεια άργε?


Ισως να ειναι γραφτο μας να σηκωσουμε κουπα στο γηπεδο της Barca!!
rchos
για μενα ο καλυτερος αντικαταστατης ειναι η τουρκια και το καινουριο γηπεδο που θα γινει ο τελικος του μουντομπασκετ.
ειναι πολυ μεγαλο γηπεδο και ειναι και διπλα μας!

το να παει παλι ισπανια ειναι για ακομη μια φορα σκανδαλωδες!
Redalert
Μπερτομεου αποφασιζει και διαταζει.
Reggie Miller #31
Δεν ξέρω πως γίνεται η επιλογή,αλλά προβλέπω Λονδίνο για πολλούς λόγους...
lakersdynasty
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jul 12 2010, 20:14 ) *
Δεν ξέρω πως γίνεται η επιλογή,αλλά προβλέπω Λονδίνο για πολλούς λόγους...


δεν ειναι δυσκολη η διαδικασια...διαλεγει ο Μπερτομεου...αυτο 19.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(lakersdynasty @ Jul 12 2010, 20:17 ) *
δεν ειναι δυσκολη η διαδικασια...διαλεγει ο Μπερτομεου...αυτο 19.gif



Αφού με τις συζητήσεις χάνουμε χρόνο και δε βγαίνει άκρη. smiley.gif
Αλλά σκέφτομαι Λονδίνο λόγω Ολυμπιακών,λόγω προώθησης του αθλήματος και γενικότερα προβολής που θέλουν πάντα οι χώρες,όταν διοργανώνουν αθλητικά γεγονότα...
Razorblade Fish
Νομιζω το Λονδινο ηταν να παρει το Final-4 του χρονου,σαν test-event.Αν το γηπεδο ειναι ετοιμο(που νομιζω ειναι) εχει σοβαρες πιθανοτητες για φετος.
Reggie Miller #31
http://www.sport-fm.gr/article/282892
Redalert
http://www.superbasket.gr/?c=310&a=127450
Μπερτομεου κερνάει ...Ισπανοί πίνουν!!!!
Giorgos#4
ελεος ρε γαμωτο και περσι ισπανια το εκαναν δεν μπορουν να το κανουν σε καποια αλλη πολη???το λονδινο οπως ειπαν και τα παιδια ισως ηταν η καλυτερη λυση αφηστε που τωρα που παιζουν εντος εδρας οι καταλανοι θα σπρωξουν ακομη περισσοτερα χρηματα
rankin
QUOTE(Giorgos#4 @ Jul 15 2010, 14:34 ) *
ελεος ρε γαμωτο και περσι ισπανια το εκαναν δεν μπορουν να το κανουν σε καποια αλλη πολη???το λονδινο οπως ειπαν και τα παιδια ισως ηταν η καλυτερη λυση αφηστε που τωρα που παιζουν εντος εδρας οι καταλανοι θα σπρωξουν ακομη περισσοτερα χρηματα

Και γιατί όχι στο γήπεδο του Ελληνικού παρακαλώ;;;;
LFO
QUOTE(rankin @ Jul 15 2010, 13:57 ) *
Και γιατί όχι στο γήπεδο του Ελληνικού παρακαλώ;;;;



Δεν αναλαμβανουμε ειπαμε τετοιες διοργανωσεις πλεον.... ΔΝΤ...

Κριμα...προτιμουσα Κων/πουλη ή Βελιγράδι...
rankin
QUOTE(LFO @ Jul 15 2010, 15:39 ) *
Δεν αναλαμβανουμε ειπαμε τετοιες διοργανωσεις πλεον.... ΔΝΤ...

Κριμα...προτιμουσα Κων/πουλη ή Βελιγράδι...

Ισπανία πάντως, για 2η φορά σε 4 χρόνια είναι too much νομίζω...
Το Λονδίνο είναι μια χαρά και με γηπεδάρα..
Καλά, αυτοί οι Ιταλοί είναι εντελώς τραμπάκουλες;;;
saou
Kαι γω προτιμούσα Κων/πολη ή Βελιγραδι επειδή δεν έχω ξαναπάει, αλλά ρε παίδες...Βαρκελώνη?? 38.gif Τρελή εκδρομή!

Αρχίστε από τώρα οικονομίες για το αν το Παρίσι είναι ψιλοξενέρωτο για εκδρομές τέτοιου τύπου, η Μπάρτσα ενδείκνυται...
LFO
QUOTE(saou @ Jul 15 2010, 14:47 ) *
Kαι γω προτιμούσα Κων/πολη ή Βελιγραδι επειδή δεν έχω ξαναπάει, αλλά ρε παίδες...Βαρκελώνη?? 38.gif Τρελή εκδρομή!

Αρχίστε από τώρα οικονομίες για το αν το Παρίσι είναι ψιλοξενέρωτο για εκδρομές τέτοιου τύπου, η Μπάρτσα ενδείκνυται...



οντως καντε οικονομιες....το κακο με την Βαρκελωνη ειναι οτι απευθειας πτηση εχει μονο με την Aegean αν δεν το κανονισεις νωρις μετα θα πας σε επιλογη μεσω Ρωμης ή Μαδριτης ή Ζυριχης κατι που σημαινει οτι το αεροπορικο θα ειναι σαφεστατα πιο ακριβο...
iraklis peristeriou
QUOTE(LFO @ Jul 15 2010, 15:58 ) *
οντως καντε οικονομιες....το κακο με την Βαρκελωνη ειναι οτι απευθειας πτηση εχει μονο με την Aegean αν δεν το κανονισεις νωρις μετα θα πας σε επιλογη μεσω Ρωμης ή Μαδριτης ή Ζυριχης κατι που σημαινει οτι το αεροπορικο θα ειναι σαφεστατα πιο ακριβο...


Νομίζω πως συνήθως πιο ακριβές είναι οι απευθείας πτήσεις παρά αυτές με ενδιάμεση στάση.
LFO
QUOTE(iraklis peristeriou @ Jul 15 2010, 15:35 ) *
Νομίζω πως συνήθως πιο ακριβές είναι οι απευθείας πτήσεις παρά αυτές με ενδιάμεση στάση.


εξαρτάται...Στην καθαρη αξια τις περισσοτερες φορες ειναι οπως τα λες αλλα στην Βαρκελωνη π.χ. η Aegean εχει 45 ευρω φορους αεροδρομιων. Αν πας μεσω Μαδριτης ή μεσω Ρώμης το εισιτηριο εχει >110 ευρω φορους....Στην σουμα δηλαδη θα σου βγει το συγκεκριμενο ταξιδι λιγο ακριβοτερα....

Επισης για την Βαρκελωνη το κακο ειναι οτι μονο η Aegean πεταει απευθειας και εχει μονο μια πτηση. Αντε και 1 ακομη που θα βαλουν εξτρα αν παει ελληνικη ομαδα....αλλα οταν πεταει μια μονο εταιρεια direct σε ενα προορισμο γινεται λιγο δυσκολο να συγκρατηθουν οι τιμες...ασε που δεν θα βρισκεις και θεσεις.
GMlls
το λονδίνο θα το κάνει του χρόνου. θα θεωρηθεί και ως πρόβα πριν τους ολυμπιακούς. έτσι έχουν πει τουλάχιστον.
zarko78
http://www.sport-fm.gr/article/296405

Καθόλου άσχημα! Ο πιο δημιουργικός παίκτης της Ρεάλ εκτός για το πρώτο μάτς στο Σέφ. Ένας πονοκέφαλος λιγότερος για το Ντούντα !
Weekendman
QUOTE(zarko78 @ Oct 5 2010, 01:13 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/296405

Καθόλου άσχημα! Ο πιο δημιουργικός παίκτης της Ρεάλ εκτός για το πρώτο μάτς στο Σέφ. Ένας πονοκέφαλος λιγότερος για το Ντούντα !

Δεν είναι θετικός ο τραυματισμός οποιούδηποτε παίκτη ειδικά όταν μένει για αρκετό καιρό έξω
αλλά με βάση την τρέχουσα φόρμα του
με Σ. Ροντρίγκεθ και Γιούλ να ξεχωρίζουν και με τον ίδιο τον Πρίτζιονι στην πρεμιέρα της ACB να μην κάνει εντελώς τίποτα στα μόνο 6 λεπτά που έπαιξε (ούτε σουτ ούτε ασσιστ ούτε οτιδήποτε άλλο εκτός απο ένα φάουλ) και να μαλώνει και με τον Μεσίνα δεν θα ήταν πιθανό να τρόμαζε τον Ολυμπιακό για το παιχνίδι του ΣΕΦ τουλάχιστον...
SuperSayian
QUOTE(Weekendman @ Oct 5 2010, 01:21 ) *
Δεν είναι θετικός ο τραυματισμός οποιούδηποτε παίκτη ειδικά όταν μένει για αρκετό καιρό έξω
αλλά με βάση την τρέχουσα φόρμα του
με Σ. Ροντρίγκεθ και Γιούλ να ξεχωρίζουν και με τον ίδιο τον Πρίτζιονι στην πρεμιέρα της ACB να μην κάνει εντελώς τίποτα στα μόνο 6 λεπτά που έπαιξε (ούτε σουτ ούτε ασσιστ ούτε οτιδήποτε άλλο εκτός απο ένα φάουλ) και να μαλώνει και με τον Μεσίνα δεν θα ήταν πιθανό να τρόμαζε τον Ολυμπιακό για το παιχνίδι του ΣΕΦ τουλάχιστον...

Καλά δεν είνια καθόλου αμελητέα ποσότητα ο Πριτζιόνι και σίγουρα είναι κίνδυνος για οποιαδήποτε ομάδα καθώς ξέρει να διαβάζει πολύ καλά ενα παιχνίδι,απ τους ποιό έξυπνους παίχτες!Εγω είμαι απ αυτούς που πιστεύουν πως θα έχουμε εναν πονοκέφαλο λιγότερο!
Weekendman
QUOTE(SuperSayian @ Oct 5 2010, 18:37 ) *
Καλά δεν είνια καθόλου αμελητέα ποσότητα ο Πριτζιόνι και σίγουρα είναι κίνδυνος για οποιαδήποτε ομάδα καθώς ξέρει να διαβάζει πολύ καλά ενα παιχνίδι,απ τους ποιό έξυπνους παίχτες!Εγω είμαι απ αυτούς που πιστεύουν πως θα έχουμε εναν πονοκέφαλο λιγότερο!

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων….
Φυσικά ο Πριτζιόνι δεν είναι αμελητέα ποσότητα και μπορεί να κάνει ακόμα καλά παιχνίδια με ασσίστ,κλεψίματα και μερικές φορές και αρκετούς πόντους αν και πέρασε ταραχώδη χρονιά στην Ρεάλ!
για αυτό έβαλα στο προηγούμενο πόστ την λέξη τρέχουσα(γιατί στα φετινά παιχνίδια με Μπάρτσα και Εστουντιάντες δεν θύμησε καθόλου τον καλό Πριτζιόνι)

Να παίξουν πλέι-μεικερ ο Λιουλ και ο Ροντριγκεθ μπορούν
Να ανέβει ο Βιντάλ στο 2
Και ο Βελίτσκοβιτς στο 3 που το έχει κάνει με επιτυχια κάποιες φορές(τρια 4ρια μην ξεχνιόμαστε στην Ρεάλ)
Χωρίς να χρειαστεί να διαταραχθούν οι ισσοροπίες στην ομάδα της Ρεάλ

Καταλαβαίνω την σκέψη ότι τώρα χωρίς Πριτζιόνι μόνο 2 γκάρντ έχει η Ρεάλ να δημιουργούν με Λιουλ και Ροντρίγκεθ (με ολίγη από Βιντάλ) έναντι 5 του Ολυμπιακού(2 Τέο,Σπανούλης,Γκόρντον,Χαλπερίν) ,
αλλά όσο και να έχει όπλα να τους πιεσει αυτόυς τους 2 ο Ολυμπιάκος π.χ με Γκόρντον,Σπανούλη και Παπανικολάου
-πρώτον 2 ποιοτικοί πλέι-μεικερ μπορεί να βγάλουν ένα παιχνίδι άνετα ,εδώ τα καταφέρνουν σε μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα και παιχνίδια σαν μοναχικοί καβαλάρηδες χωρίς ενναλακτική λύση ποιοτικοί πλέι-μεικερ όπως ο Πριτζιόνι(σε Αργεντινή και Ταόυ2009) και ο Χουέρτας(σε Κάχα Λαμποράλ και Βραζιλία) όποτε μην θεωρούμε τόσο καίρια απώλεια του χρήσιμου κατα τα άλλα Πριτζιόνι
-και δεύτερον μπορεί πιθανόν να πάρει κανέναν άλλο γκάρντ για το κενό του Αργεντινού η Ρεάλ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.