Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Απαράδεκτη εφημερίδα...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Live strong
Η εφημερίδα Basket news πάει από το κακό στο χειρότερο. πέρα από το γεγονός ότι η ύλη της δεν έχει και τίποτα το σημαντικό να σου προσφέρει πλέον, σήμερα προστέθηκε κι άλλο πρόβλημα, δεν διαβάζεται. Πρέπει να μαντέψεις τι γράφει μια και τα γράμματα αχνοφαίνονται. Τις φωτογραφίες με το ζόρι τις βλέπεις…
Γενικά είναι για κλάματα. Θα μου πείτε έτυχε; Και ερωτώ… ποιοτικός έλεγχος δεν υπάρχει στα πιεστήρια; Κανείς δεν παίρνει δειγματοληπτικά να δει αν διαβάζονται ή όχι αυτά που υποτίθεται ότι γράφουν; Τι να πω! Θα το σκεφτώ πολύ αν θα ξαναπάρω!
basket4
QUOTE(Live strong @ Jan 9 2007, 11:40 AM) *
Η εφημερίδα Basket news πάει από το κακό στο χειρότερο. πέρα από το γεγονός ότι η ύλη της δεν έχει και τίποτα το σημαντικό να σου προσφέρει πλέον, σήμερα προστέθηκε κι άλλο πρόβλημα, δεν διαβάζεται. Πρέπει να μαντέψεις τι γράφει μια και τα γράμματα αχνοφαίνονται. Τις φωτογραφίες με το ζόρι τις βλέπεις…
Γενικά είναι για κλάματα. Θα μου πείτε έτυχε; Και ερωτώ… ποιοτικός έλεγχος δεν υπάρχει στα πιεστήρια; Κανείς δεν παίρνει δειγματοληπτικά να δει αν διαβάζονται ή όχι αυτά που υποτίθεται ότι γράφουν; Τι να πω! Θα το σκεφτώ πολύ αν θα ξαναπάρω!


παλι καλα που μας το ειπες..να μην την παρω και χαλασω τσαμπα 1,50 ευρω...!!παντως οντως εχει γινει πολυ κακη.εκτος το οτι δεν εχει πολλα θεματα...αυτο με τα γραμματα και τις φωτογραφιες ειχε συμβει και στα 2 προηγουμενα τευχη.ασε που σε μερικες σελιδες της αριστερης μεριας συνεχιζεται στην δεξια χωρις να εχεις παει στη μεσαια σελιδα.... 68.gif
trefoil 13
Εγώ δεν πρόλαβα να την διαβάσω αλλά της έριξα ένα διάβασμα. Η κατάσταση είναι άθλια από ότι κατάλαβα... Και εγώ βλέπω να μην την ξαναγοράζω...
hagi
Έχετε δίκιο..Έτσι είναι.Είχα να πάρω καιρό και εχθές είπα να την αγοράσω..

Δυστυχώς έχει γίνει άθλια από θέμα εμφάνισης τουλάχιστον..

Μιας και μιλάμε για την εφημερίδα..Dizzy εσύ γράφεις στην πρώτη στήλη για το Fantasy League;;

Δεν ξέρω αλλά θέλω και overplay για να δω τ’όνομά μου, τώρα που είμαι πρώτος.. tongue.gif tongue.gif
Alexmei
πέρισυ (σεζόν δλδ 2005-2006) έπαιρνα αλλά σταμάτησα γιατί περισσότερο με πείραξε το ότι το κάνανε εφιμεριδέξ και με νευρίαζε....
OrAnGe
GIA SAS KAI APO MENA bball.gif

PISTEVO OTI OTI YPARXEI GIA TO BASKET STA MME EINAI KALO...
OrAnGe
ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ ΣΠΟΡ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΟΡΟ Κ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ..ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ...ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΟΝΗ ΣΤΟ ΑΘΛΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑΚΙ ΤΗς ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ....
liolias
Ναι παιδια εχετε δικιο.Ειναι πολυ χαλια.. Πρεπει να ξαναβαλουν γυαλιστερο χαρτι οπως παλια.
OrAnGe
σε αυτο σιμφονω και εγω...πρεπει να ξαναφτιαξουν την εκτιποση της εφημεριδας..
thrylos7
Ως γνωστόν, η χαμηλότερη ποιότητα χαρτιού(εφημερίδας δηλαδή) υπήρξε το τίμημα για τις περισσότερες σελίδες και την πληρέστερη ενημέρωση.
Κι εγώ βέβαια προτιμώ το ..."γυαλιστερό" χαρτί, αλλά δεν είναι αυτό η ουσία.
Warrior
Εμενα παλι δεν μου αρεσε το γυαλιστερο χαρτι(εκεινου του ειδους).

Το προβλημα για μενα ειναι οτι:

QUOTE(Live strong)
πέρα από το γεγονός ότι η ύλη της δεν έχει και τίποτα το σημαντικό να σου προσφέρει πλέον
NBAholic
O βασικός λόγος που αγοράζω την εφημερίδα (που ουσιαστικά δεν είναι εφημερίδα, περιοδικό είναι, μιας και οι εφημερίδες δεν βγαίνουν εκ των πραγμάτων μια κάθε βδομάδα, απλώς αποκαλείται εφημερίδα, λόγω χαρτιού και σχήματος) είναι για τα ιστορικά boxscores που περιέχουν. Όσο θα τα δημοσιεύουν, θέλω να κυκλοφορεί. Αυτή η επικείμενη πτώση της είναι όμως που με ανησυχεί, μιας και φοβάμαι ότι δε θα προλάβουν να ολοκληρώσουν το project, το οποίο, με τους σημερινούς ρυθμούς (20 αγώνες ανά τεύχος) είναι πάρα πολύ χρονοβόρο.

Ούτε εμένα μου αρέσει που έχει τόση επικαιρότητα. Περισσότερη φαντασία χρειάζεται, αφιερώματα, διαδραστικότητα με το κοινό...
Με εξαίρεση κάποιες κακοτυπωμένες φωτογραφίες της που έχω δει, η ποιότητα του χαρτιού δεν με ενδιαφέρει.
sarounas
Για να μην λέμε μόνο τα στραβά,
πρέπει να πω ότι η Basketnews βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με τα χάλια της προηγούμενης εβδομάδας, γενικά η εκτύπωση και ειδικά τα χρώματα είναι μια χαρά, υπάρχουν βέβαια ακόμη κάποια λαθάκια αλλά πιστεύω την επόμενη βδομάδα να είναι εντελώς εντάξει.

Μπορει και να διαβάζουν τι γράφουμε εδώ και το κράξιμο που έπεσε να έπιασε τόπο.
dizzy_fingers
Τα διαβάζουν, πιστέψτε με.
Εγώ ακόμα όμως δεν έχω καταφέρει να πάρω αυτής της εβδομάδας...
thrylos7
Εγώ ευτυχώς αυτή τη φορά βρήκα...

Όντως, υπάρχουν κάποια λαθάκια, αλλά μάλλον οφείλονται στην αλλαγή μεγέθους.. Αρκετά μεγαλύτερες οι σελίδες πλέον.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 19 2007, 12:08 AM) *
Τα διαβάζουν, πιστέψτε με.
Εγώ ακόμα όμως δεν έχω καταφέρει να πάρω αυτής της εβδομάδας...


Χαίρομαι ιδιαιτέρως αν διαβάζουν τι γράφουμε, μπας και πιάσουν τόπο, όχι μόνο όσα γράφουμε για την εφημερίδα αλλά και γενικότερα! rolleyes.gif
Πάντως κι εγώ αν και είχα πει δεν την ξαναγοράζω, το έκανα… μικρόβιο βλέπετε είναι αυτό! blush.gif Και αυτό που παρατήρησα ήταν όντως καλύτερη από την προηγούμενη εβδομάδα….τουλάχιστον μπορούσες να τη διαβάσεις! hippy.gif.jpeg
Όσο για την ύλη…χμμ… 65.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.