Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ιδέα μου?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
ComingUpRoses
Είναι ιδέα μου ή το φορουμ έχει ερημώσει τους τελευταίους μήνες? Θυμάμαι ένα φόρουμ με πολλά active άτομα , δεκάδες άτομα online και απαντήσεις σε ερωτήματα , σε χρόνο 0! Μήπως πρέπει να κάνουμε κάτι όλοι μαζί , και να ξαναγεμίσουμε το φόρουμ κόσμο? biggrin.gif
Leon_cp3
E Aυγουστάκι πέρασε, θα ήταν λίγο άρρωστο να μπαινοβγαίναμε σε φόρουμς αντί για θάλασσες... tongue.gif Σε λίγο καιρό θα ξανάχει κίνηση.
Τώρα για αυτό το να κάνουμε κάτι όλοι μαζί,επικίνδυνο ακούστηκε, i'm off. laugh.gif
ComingUpRoses
Πέρα απο την πλάκα λίγο advertising δεν θα ήταν κακή ιδέα smile.gif!
benchwarmer
QUOTE(Leon_cp3 @ Aug 28 2011, 22:55 ) *
Τώρα για αυτό το να κάνουμε κάτι όλοι μαζί,επικίνδυνο ακούστηκε, i'm off. laugh.gif


ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif
morfi
QUOTE(ComingUpRoses @ Aug 28 2011, 22:45 ) *
Μήπως πρέπει να κάνουμε κάτι όλοι μαζί , και να ξαναγεμίσουμε το φόρουμ κόσμο? biggrin.gif

Εγώ λέω να βγούμε όλοι στο δρόμο γυμνοί με μόνο ένα φανελάκι που να λέει "basketforum, γράψου και εσύ!".

Σοβαρά τώρα, καλοκαίρι είναι, λογικό να έχει πέσει λίγο το φόρουμ. Περιμένω και εγώ περισσότερη κίνηση ειδικά τώρα με το Ευρωμπάσκετ.
nikolas12
Οτι ειπαν οι προλαλησαντες. Τα 4 τελευταια καλοκαιρια που ειμαι στο φορουμ θυμαμαι στους καλοκαιρινους μηνες να μην γινεται τιποτα απο ποστ. Μην ανησυχεις, να αρχισει η σεζον και θα εχουμε νεες συζητησεις! smiley.gif
ComingUpRoses
Ας το ελπίζουμε rolleyes.gif

EDIT : Βασικά βλέπω συνέχεια 5πλάσιους και 6πλάσιους guests από τα μέλη . Αν πχ βάζαμε τα topics να τα βλέπουν μέλη (ΜΟΝΟ) και οι guests μπορούσαν να δουν απλά ένα topic που θα έλεγε π.χ. Για να δεις το φόρουμ μας και να συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας πρέπει πρώτα να γίνεις μέλος! Είναι εύκολο και γρήγορο !

ε? smiley.gif
morfi
QUOTE(ComingUpRoses @ Aug 29 2011, 12:42 ) *
Ας το ελπίζουμε rolleyes.gif

EDIT : Βασικά βλέπω συνέχεια 5πλάσιους και 6πλάσιους guests από τα μέλη . Αν πχ βάζαμε τα topics να τα βλέπουν μέλη (ΜΟΝΟ) και οι guests μπορούσαν να δουν απλά ένα topic που θα έλεγε π.χ. Για να δεις το φόρουμ μας και να συμμετάσχεις στις συζητήσεις μας πρέπει πρώτα να γίνεις μέλος! Είναι εύκολο και γρήγορο !

ε? smiley.gif

Σόρυ αλλά το θεωρώ τραγικό smile.gif. Είμαστε ανοιχτό σε όλους φόρουμ και όχι κάποιο κλειστοφοβικό site για λίγους.
ComingUpRoses
QUOTE(morfi @ Aug 29 2011, 13:20 ) *
Σόρυ αλλά το θεωρώ τραγικό smile.gif. Είμαστε ανοιχτό σε όλους φόρουμ και όχι κάποιο κλειστοφοβικό site για λίγους.


Δεν είναι έτσι . Όταν κάποιος γίνει μέλος 1. σημαίνει πως ενδιαφέρεται και 2. θα ποστάρει θέλει δεν θέλει , έτσι τα ποστ (και όλες οι συζητήσεις ) θα αναπτυχθούν κατακόρυφα . Εγώ θα προτείνω το φόρουμ σε 1-2 άλλα φορουμ με μπόλικο πληθυσμό (το έχω κάνει ήδη σε ένα) . blove.gif
Leon_cp3
QUOTE(ComingUpRoses @ Aug 29 2011, 13:29 ) *
Δεν είναι έτσι . Όταν κάποιος γίνει μέλος 1. σημαίνει πως ενδιαφέρεται και 2. θα ποστάρει θέλει δεν θέλει , έτσι τα ποστ (και όλες οι συζητήσεις ) θα αναπτυχθούν κατακόρυφα . Εγώ θα προτείνω το φόρουμ σε 1-2 άλλα φορουμ με μπόλικο πληθυσμό (το έχω κάνει ήδη σε ένα) . blove.gif


Θέλω να πιστεύω ότι όλοι όταν γραφτήκαμε σε αυτό το φόρουμ το κάναμε επειδή μας παρακίνησε το ίδιο το "ήθος",ύφος και περιεχόμενο των θεμάτων του άρα κατά συνέπεια των χρηστών του. Διαβάσαμε,κρίναμε και κάναμε εγγραφή. Το να αποκλείσεις από ενδεχόμενους νέους χρήστες το δικαίωμα να διαβάσουν πριν εγγραφούν εκτός του ότι θα τους βάλει σε υποψίες για το κατά πόσο αξίζει το περιέχομενο στο φόρουμ και έτσι θα απομακρύνει πιθανόν αρκετούς, είναι κάτα κάποιον τρόπο εξαναγκασμός,που θα έχει επίσης το προαναφερθέν αποτέλεσμα. Άρα η πολιτική του φόρουμ νομίζω ότι είναι μέχρι τώρα 100% σωστή, όποιος θέλει,μπαίνει,διαβάζει,κρίνει και ύστερα γράφεται.
Όσον αφορά τη διαφήμιση,αυτή μπορεί να έχει κάποιο αποτέλεσμα όντως,αλλά η σωστή. Το να λέμε όπου να 'ναι κοιτάξτε το τάδε φόρουμ δε θα δώσει και πάντα τα επιθυμητά αποτελέσματα. Αναρίθμητα άλλα σάιτς και φόρουμ το προσπάθησαν και κατέληξαν να μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι,και να λούζεται τους σπάμερς και τα τρολς.
baskethood
Γνωμη μου ειναι οτι ενα φορουμ για μπασκετ ειναι ανεπιτρεπτο να ειναι "κλειστο".Μπορει ο καθενας να διαβασει,να ενημερωθει
και αν νιωσει την αναγκη για συμμετοχη,να γινει μελος.Δεν βρισκω λογο για να γινει μελος εκ των προτερων.
rchos
το φορουμ δεν θα κλειδωσει ποτε παιδια.

φορουμ τα οποια κλειδωνουν για μενα το κανουν μονο οταν τους ενδιαφερει να κρυψουν πραγματα.

οποιος θελει γινεται μελος μας αλλα πριν γινει καλο ειναι να ξερει ποιοι ειμαστε και που κινουμαστε.
ComingUpRoses
QUOTE(rchos @ Aug 29 2011, 14:06 ) *
το φορουμ δεν θα κλειδωσει ποτε παιδια.

φορουμ τα οποια κλειδωνουν για μενα το κανουν μονο οταν τους ενδιαφερει να κρυψουν πραγματα.

οποιος θελει γινεται μελος μας αλλα πριν γινει καλο ειναι να ξερει ποιοι ειμαστε και που κινουμαστε.



Εντάξει τότε λάθος μου , το παίρνω πίσω ! icon_drunk.gif
rchos
QUOTE(ComingUpRoses @ Aug 29 2011, 14:10 ) *
Εντάξει τότε λάθος μου , το παίρνω πίσω ! icon_drunk.gif


βασικα ειναι πολυ θετικο το ενδιαφερον που δειχνεις.
οι προτασεις ειναι παντα καλο να υπαρχουν.
οσοι συμμετεχουμε πρεπει να αγαπαμε το φορουμ για το αγαπημενο μας αθλημα.αρα θελουμε και μεγαλυτερη συμμετοχη.
morfi
Εμένα δεν με ενδιαφέρει το φόρουμ, ούτε και το άθλημα. Είμαι εδώ για να βρω γυναίκα και το ότι είμαι μοντ κάνει τρελή μούρη. Όποια ενδιαφέρεται παρακαλώ να μου στείλει pm. Ευχαριστώ.
ComingUpRoses
QUOTE(morfi @ Aug 29 2011, 14:46 ) *
Εμένα δεν με ενδιαφέρει το φόρουμ, ούτε και το άθλημα. Είμαι εδώ για να βρω γυναίκα και το ότι είμαι μοντ κάνει τρελή μούρη. Όποια ενδιαφέρεται παρακαλώ να μου στείλει pm. Ευχαριστώ.




smiley.gif smiley.gif
petrovic
QUOTE(morfi @ Aug 29 2011, 11:46 ) *
Εμένα δεν με ενδιαφέρει το φόρουμ, ούτε και το άθλημα. Είμαι εδώ για να βρω γυναίκα και το ότι είμαι μοντ κάνει τρελή μούρη. Όποια ενδιαφέρεται παρακαλώ να μου στείλει pm. Ευχαριστώ.



είναι, όντως, morfi
T.W.Is.M.
QUOTE(morfi @ Aug 29 2011, 14:46 ) *
Εμένα δεν με ενδιαφέρει το φόρουμ, ούτε και το άθλημα. Είμαι εδώ για να βρω γυναίκα και το ότι είμαι μοντ κάνει τρελή μούρη. Όποια ενδιαφέρεται παρακαλώ να μου στείλει pm. Ευχαριστώ.


Φαντασου να γινεις και admin... smiley.gif
spursforthe5
QUOTE(Leon_cp3 @ Aug 29 2011, 13:57 ) *
Θέλω να πιστεύω ότι όλοι όταν γραφτήκαμε σε αυτό το φόρουμ το κάναμε επειδή μας παρακίνησε το ίδιο το "ήθος",ύφος και περιεχόμενο των θεμάτων του άρα κατά συνέπεια των χρηστών του. Διαβάσαμε,κρίναμε και κάναμε εγγραφή. Το να αποκλείσεις από ενδεχόμενους νέους χρήστες το δικαίωμα να διαβάσουν πριν εγγραφούν εκτός του ότι θα τους βάλει σε υποψίες για το κατά πόσο αξίζει το περιέχομενο στο φόρουμ και έτσι θα απομακρύνει πιθανόν αρκετούς, είναι κάτα κάποιον τρόπο εξαναγκασμός,που θα έχει επίσης το προαναφερθέν αποτέλεσμα. Άρα η πολιτική του φόρουμ νομίζω ότι είναι μέχρι τώρα 100% σωστή, όποιος θέλει,μπαίνει,διαβάζει,κρίνει και ύστερα γράφεται.
Όσον αφορά τη διαφήμιση,αυτή μπορεί να έχει κάποιο αποτέλεσμα όντως,αλλά η σωστή. Το να λέμε όπου να 'ναι κοιτάξτε το τάδε φόρουμ δε θα δώσει και πάντα τα επιθυμητά αποτελέσματα. Αναρίθμητα άλλα σάιτς και φόρουμ το προσπάθησαν και κατέληξαν να μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι,και να λούζεται τους σπάμερς και τα τρολς.

smiley.gif γιατι το λες αυτο? smiley.gif
Leon_cp3
QUOTE(spursforthe5 @ Aug 30 2011, 04:05 ) *
smiley.gif γιατι το λες αυτο? smiley.gif


Χαχά,u know veeeeery well σύντροφε. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.