Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bayern - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Quincy
Next stop, το Μόναχο. Η Bayern δεν είναι εύκολος αντίπαλος και το απέδειξε κερδίζοντας Baskonia και Παναθηναικό. Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος. Φέτος παρατηρούμε ότι είμαστε η χαρά των αντίπαλων guard που φτάνουν άκοπα τους 15-20 πόντους και η Bayern έχει μια αξιόμαχη περιφέρεια με Dedovic και Koponen. Ίσως ο Ολυμπιακός να έχει ανάγκη την νίκη περισσότερο για το ψυχολογικό παρά για το βαθμολογικό κομμάτι. Ακολουθεί και η Real 2 μέρες μετά.

Σχόλια για το παιχνίδι.
golitog7
Πιστεύω ότι θα κερδίσουμε, ίσως και εύκολα. Η Μπάγερν είναι καλούτσικη ομάδα αλλά λιγάκι αφελής. Ούτε σκληρά παίζουν.
Δεν ξέρω και σε τι κατάσταση είναι ο Ραντόσεβιτς. Αν δεν είναι καλά δεν έχουν παίκτη να ματσάρει τον Μιλουτίνοφ.
stefkorner
QUOTE (golitog7 @ Nov 20 2018, 16:09 ) *
Πιστεύω ότι θα κερδίσουμε, ίσως και εύκολα. Η Μπάγερν είναι καλούτσικη ομάδα αλλά λιγάκι αφελής. Ούτε σκληρά παίζουν.
Δεν ξέρω και σε τι κατάσταση είναι ο Ραντόσεβιτς. Αν δεν είναι καλά δεν έχουν παίκτη να ματσάρει τον Μιλουτίνοφ.



το ροστερ της Μπαγερν ειναι εξαιρετικο και ειναι γεματο απο σκληροτραχυλους Σερβους οι οποιοι μπορουν να παιξουν δυνατα στην επαφη / σκληρα ! ο Ραντονιτς φαινεται πως ακομα προσπαθησει να χτισει με βαση την ποιοτητα των παικτων που εχει και οχι να τους δωσει χαρακτηρα καμικαζι ,κατι που ισως να βοηθουσε στην ευρωλιγκα ωστε να ειναι πιο ανταγωνιστικοι στα πολυ δυσκολα,αλλα μπορει να μην τους κανει για την Γερμανικη λιγκα,οπου θελουν να γινουν κυριαρχοι και να παιρνουν το πρωταθλημα καθε χρονο ,ωστε να βγαινουν ευρωλιγκα !υποθετω δηλαδη!γιατι φανταζομαι αυτος ο προπονητης αν ηθελε να δωσει αλλη ταυτοτητα στην ομαδα θα μπορουσε!
jazz thrilos
Ο Ράντονιτς είναι ο Σέρβος Σφαιρόπουλος. Που σημαίνει οτι έχει φτιάξει μια ομάδα άκρως δυσκολοκατάβλητη, με συνοχή στην άμυνα και συγκεκριμένη λογική στην επίθεση με Γιόβιτς να στήνει πικ εν ρολς. Είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι, η Μπάγερν είναι αρκετά καλή και θα συνεχίσει να κάνει κηδείες στην Γερμανία. Μπορεί να κάνει ένα διάλειμμα σήμερα; Ας συνεχίσει την καλή της πορεία απο το επόμενο ματς.

Ας δώσουμε πολλά σουτ στον Γιόβιτς που τουβλάρει απο την περιφέρεια, αν και ο Σέρβος είναι αρκετά έξυπνος να μην τα παίρνει. Ας ελπίσουμε απόψε να τα πάρει. Απο την ρακέτα των Γερμανών πιο πολύ φοβάμαι τον Μπαρτέλ παρά τον Ραντόσεβιτς. Πολύ δυνατός και τεχνικά καλούλης.

O Ντέντοβιτς αστάθμητος παράγοντας. Ελπίζω ο Παπανικολάου να τον περιορίσει.

Κι επιτέλους απόψε ας επιχειρήσουμε να τρέξουμε. Όσο μπορούμε και όσο μας επιτραπεί. Early offenses χίλιες φορές καλύτερα απο ντάπα ντούπα. Γκος και Στρέλνιεκς ας πάνε στα drive να πάρουνε τα φάουλ ή να τελειώσουν την φάση. Αν πάμε σε στατικό παιχνίδι η Μπάγερν είναι χτισμένη έτσι ώστε να έχει πλεονέκτημα. Το είδαμε και με τον Παναθηναικό.
rankin
Ο Ολυμπιακός στη Γερμανία συνηθίζει να πατάει μπανανόφλουδες...
Το βλέπω για ηττα το ματσάκιον.
Ετσι και αλλιώς δεν πείθει η ομάδα:
Μέτριο δέσιμο. Κακή άμυνα. Πειραματισμός στο φουλ. Προσευχές στον Άγιο Πρίντεζη τον πεταχταρορίχτη και βλέπουμε...

Νομίζω πως αυτος ο Ολυμπιακός του Μπλατ, δεν θα ειναι ομάδα με αναλαμπές.
Θα έχει σταδιακή βελτίωση που θα την βλέπουμε και θα την καταλαβαίνουμε.
Δεν ειμαστε εκει ακόμα, οποτε δυσκολα τα πράγματα.
papp7
QUOTE (golitog7 @ Nov 20 2018, 09:09 ) *
Πιστεύω ότι θα κερδίσουμε, ίσως και εύκολα. Η Μπάγερν είναι καλούτσικη ομάδα αλλά λιγάκι αφελής. Ούτε σκληρά παίζουν.
Δεν ξέρω και σε τι κατάσταση είναι ο Ραντόσεβιτς. Αν δεν είναι καλά δεν έχουν παίκτη να ματσάρει τον Μιλουτίνοφ.



Στον αντιποδα ουτε εμεις εχουμε παικτη για να μαρκαρουμε τον Μπουκερ και τον γουιλιαμς.
shaq7
Αν δεν μας ταραξουν στα 3ποντα πιστευω θα νικησουμε με μικρη διαφορα..καλη ομαδα οι γερμανοι στην εδρα τους αλλα αν τους κλεισουμε την κυκλοφορια θα χουμε πλεονεκτημα.Περιμενω ματσαρα απο γκος-μιλου-τιμα ισως και στρελνιεκς !
Conan1982
Δεν χάνει εύκολα η Μπάγερν, ειδικά στο στάδιο της που έχασε μόνο από την Εφές, επίσης δεν χάνει εύκολα με μεγάλες διαφορές. Επίσης βλέπω το αξιοπερίεργο μια νικάει, μια χάνει και σήμερα είναι η σειρά για νίκη.
Κόντρα στα προγνωστικά,λοιπόν, θα πω ότι πάμε για νίκη σήμερα με διψήφια διαφορά.
Είμαστε στατιστικά πολύ κοντά στις περισσότερες κατηγορίες, δεν είναι τρελά αθλητικοί, δεν πρόκειται να μας νικήσουν στα ριμπάουντ απόψε,νομίζω θα μπούμε και θα παίξουμε πολύ καλή άμυνα, πρέπει να τους περιορίσουμε τα τρίποντα που θα ευστοχήσουν και το πιστεύω ότι τους έχουμε.
john wick
την κωλοφαρδία που είχαμε εμείς πέρσυ , έχετε εσείς φέτος..
Όλες οι ομάδες πάντα έχουν και 1 απουσία.
Δεν παίζει ο Γιόβιτς σήμερα......
Ο Γιουλ εξαιρετικά αμφίβολος για την Πέμπτη..
papp7
QUOTE (john wick @ Nov 20 2018, 18:50 ) *
την κωλοφαρδία που είχαμε εμείς πέρσυ , έχετε εσείς φέτος..
Όλες οι ομάδες πάντα έχουν και 1 απουσία.
Δεν παίζει ο Γιόβιτς σήμερα......
Ο Γιουλ εξαιρετικά αμφίβολος για την Πέμπτη..



Ε και εσυ ολοκληρος john wick ξεθαψε το οπλοστασιο σπου, να μην ταξιδεψουν οι πανγκος σινγλετον τομιτς shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Περα απο την πλακα ειναι ενας πονοκεφαλος λιγοτερο ο γιοβιτς plus οτι ο λο δεν μου γεμιζει το ματι οτι μπορει να σηκωσει το βαρος της οργανωσης.
john wick
Ασε μας εμάς , ο κερατάς ο Τομιτς κάθε φορά παίζει καλά μαζί μας... sad.gif






Αν δεν παίξει ο Γιοβιτς , χάνει την μισή της δύναμη η Μπάγερν..
G-arenas
QUOTE (john wick @ Nov 20 2018, 19:37 ) *
Ασε μας εμάς , ο κερατάς ο Τομιτς κάθε φορά παίζει καλά μαζί μας... sad.gif






Αν δεν παίξει ο Γιοβιτς , χάνει την μισή της δύναμη η Μπάγερν..

αν μου βρεις σεντερ βασικο που να μην εχει παιξει καλα με εμας, υποσχομαι θα κανω καλο σχολιο για τον τσαβι! biggrin.gif laugh.gif tongue.gif

η μακαμπι μια απο τα ιδια και σημερα και εχασε σχετικα ευκολα απο την εφες που ειναι σε φορμα. νταξει σαφως ο σφαιρο δεν μπορουσε κανει κατι ο ανθρωπος, αλλα οχι απο το επομενο παιχνιδι αλλα απο την αλλη βδομαδα αναμενω να εχει σφιξει την αμυνα της καθως ειναι τσιρκο μεχρις στθγμης.

υλικο επιθετικο εχει και αθλητικοτητα αλλα θα μπορεσει να τους κανει ομαδα και να παιξουν αμυνα? δεν ειναι και ευκολο.

ο οσφπ θεωρω θα κερδισει σημερα. καιρος ειναι να κερδισει. και καλυτερη ομαδα εχει απο μπαγιερν αλλα ειναι και θεμα οτι θα μπουν πολυ δυνατα γιατι δεν τους παιρνει αλλη ηττα. ειναι και που η μπαγερν δεν εχει γκαρντ που θα σε αποτελειωσουν ουτε ψηλους τρομερους. ματσαρουν καλα. στα φοργουρντ ειναι δυνατη αλλα και ο οσφπ ειναι καλος εκει.
RipCity
Φωνάζει ότι δεν έχει guard o Blatt ξεκινώντας και τα δύο του τριάρια τη μέρα που λείπει ο Τουπάν.
pan24
Τον τελευταιο καιρο τον Βεζενκοφ παρα το καλο ξεκινημα του τον εχει φαει η μαρμαγκα με τον Μπλατ να λιωνει τον Πριντεζη και να χρησιμοποιει για καποια διαστηματα μαζι Λεντει-Μιλουτινοφ και λιγα λεπτα Μπογρη

Δεν ξερω αν οφειλεται στον Βεζενκοφ(μικροτραυματισμος η πειθαρχικο),αν ετσι θελει να δωσει ρυθμο στον Λεντει,αν θεωρει οτι ετσι δουλευει καλυτερα η ομαδα η απλα πειραματιζεται αλλα ειναι γεγονος

Το ιδιο γινεται και σημερα
RipCity
Η εικόνα μας στην επίθεση είναι πιο τραγική από την άμυνα, αυτό τα λέει όλα. Παπανικολάου, Σπανούλης και να μην μπουν στο δεύτερο ημίχρονο δε θα το καταλάβει κανείς.
rankin
τιναφτορε?
σοβαρά τώρα; 15 λάθη;
Δε μπορούν να συγκεντρωθούν;
you had one job guys.....
jazz thrilos
Δεν είναι ο Λέοναρντ, δεν είναι ο Ίρβινγκ, δεν είναι καν ο Εισι Λο, αλλα σε αυτόν τον Ολυμπιακό, με αυτά τα γκαρντ, ο Γκος πρέπει να παίζει 35 λεπτά. Δεν ξέρω αν έχει δυνάμεις, ας του δώσουν μουρουνέλαιο, ας βρουν λύση. Είναι ο μοναδικός που οργανώνει με ενέργεια, ορθολογικά. Μοιράζει σταθερά καλά, επιχειρεί drives, σκοράρει όποτε του δοθεί ο χώρος. Με Σπανούλη - Στρελνιεκς αρχίσαν τα λάθη, το ντάπα ντούπα, ο εκνευρισμός και το αργοοοοο μπάσκετ.

Πολύ καλος ο Μιλου και ο Τιμα. Συμπαθητικός Λεντει, κακός Παπανικολάου.

Η Μπαγέρν είναι σε πολύ κακή βραδια, χωρίς Γιόβιτς, όμως και παλι δείχνει ικανή να το χτυπήσει μια χαρά το παιχνιδάκι. Τόσο κακοί είμαστε στο 1ο ημίχρονο.

Σε άλλα νέα, ο Μπόγρης τώρα πανηγυρίζει και στα λάθη των αντιπάλων.
Conan1982
Πάντως στην επίθεση καμία σχέση με την αρχή της σεζόν, Δεν γυρνάμε τόσο την μπάλα, δεν βρίσκουμε ελεύθερα σουτ. Σαν αυτό που πετύχαμε νωρίς στην σεζόν να πηγαίνει στην άκρη ή να μην τους βγαίνει και να γυρίζουν σε γνωστές σταθερές.
shaq7
ο μιλου τους δειχνει πως να βαζουν τριποντα..μαθετε μπαλιτσα απο τον αρχοντα!
jazz thrilos
Ενταξει, την βρηκε την λύση ο Μπλατ στα γκαρντ. Θα κατεβάσει τον Μιλουτινοφ. 100% στα τρίποντα ο Σέρβος biggrin.gif
RipCity
Ψιλοέχω σοκαριστεί προσωπικά με αυτά που βλέπω. Κυρίως από τα υψηλά μας συμβόλαια πανάθεμά τα.
whaler
Ο Παπανικολάου πως γίνεται να είναι τόσο κακός; Μόνο λάθη;
Conan1982
Με 11 λάθη το λες και κατόρθωμα να είμαστε μπροστά.
stefkorner
τι γινεται ρε παιδια ; σχημα με Βεζενκοφ-Λεντει-Μπογρη βλεπω , η μηπως με γελανε τα ματια μου blink.gif
shaq7
Μεγαλα χαλια η ομαδα..Παπανικολαου και σπανουλης οι χειροτεροι παιχτες του γηπεδου.Ο μπλατ το πηρε αποφαση οτι ο λεντει ειναι 4ρι και παιζουμε μονο με τον Μιλου στο 5!Αν δεν ερθουν 2 παιχταραδες μεχρι τα χριστουγεννα θα παμε σπιτια μας νωρις.
basketikos13
Το καθαρισαν στρελνιεκς λεντει.
Μεγαλη νικη για τον ολυμπιακο δεν την περιμενα...
stefkorner
καλη νικη και αν συνδιαστει με αλλη μια νικη μεθαυριο(που το βλεπω να ρχεται με Γιουλ εξω) το 5-4 θα ειναι μια χαρα ρεκορ για το προγραμμα που εχετε βγαλει !εμεις χασαμε απο μια λιγο καλυτερη Μπαγερν απο την σημερινη , που ειχε Γιοβιτς ,αλλα με ανυπαρκτο Ντερικ Γουιλιαμς τοτε ..
shtarkws
Zach LeDay MVP
pan24
Ο Ολυμπιακος εκανε αυτο που επρεπε να κανει
Ο Μπλατ με το dnp Μαντζαρη ενω ελειπε ο Τουπαν φτανοντας σε σημειο να προτιμησει να παιξει με τον κακο σημερα Παπανικολαου στο 2 παρα να τον βαλει μεσα φωναζει οτι δεν τον θελει

Σουπερ Λεντει,δευτερο συνεχομενο πολυ καλο παιχνιδι
Στρελνιεκς στο τεταρτο δεκαλεπτο εξεθεσε την αμυντικη ανικανοτητα του Κοπονεν
G-arenas
ο μπλατ κανει πραματα εντελως ακαταλαβιστικα παντως. σασα τον εχει καψει ενω ειναι παντα πολυ καλος. πρι το ιδιο αλλα απο την αναποδη. η εμμονη του με τα γκαρντ τεραστια. εχει τοσα γκαρντ και εκει να μην κανει rotation καθολου. αλλιως ξεκινησε την χρονια και αλλιως παιζει τωρα. δεν ξερω τι γινεται.

η αληθεια ειναι πως ειναι γατα ο εβραιος και ισως τα κανει αυτα τωρα για να μην δειξει πραματα για το μελλον, οπου ξερει οτι στα ισα δεν μπορει να κανει υπερβαση. οποτε εκει θα ξεκινησει τα τρικς με ζωνες ματς απς, ζον πρες κλπ και τωρα ταυτοχρονα να ετοιμαζει παικτες οπως γκος, λεντει για να ειναι ετοιμοι οταν ερθουν τα δυσκολα και φυσικα τους προετοιμαζει και πνευματικα(ισως το μεγαλυτερο ατου του μπλατ) για τις υπερβασεις.

τα λεω αυτα γιατι μου ειναι δυσκολο να αντιληφθω οτι κανει τετοια πραματα απο τωρα ενας τοπ προπονητης. αλλωστε τον μπλατ παντα τον θυμαμαι οι ομαδες του να ανεβαινουν προς το τελος. τι να πω θα δειξει εγω τον πιστευω πολυ τον οσφπ φετος πολυ περισσοτερο σαφως απο τον παο.

με αρχη σημερα και φυσικα καποιες αλλαγες, λογικα γκαρντ αν και ψηλος χρειαζεται περισσοτερο, θεωρω οτι θα ανεβετε πολυ.
Coach Periklis
κρατάμε την νίκη και την εμφάνιση ΛεΝτει και Στρελνκιες γιατί γενικά ήμασταν κακοί . Πάντα καλός ο Μίλου

Σημαντική νίκη για πολλούς λόγους

Πολλά λάθη

Τραγικά ποσοστά της Μπαγερν στο τρίποντο
rankin
Πολυ ωραίο παιχνίδι απο τον Λεντέουρα...
Στρελνιεξ έκανε μικρα οργια στη τεταρτη περίοδο
Γκος, τιμιος.
Βασίλης, σταθερά κακός
Τιμα με καλές και κακές στιγμές
Παπανικολάου μονο με κακές
Μιλουτινοφ, εξαιρετικός
Μαντζαρης, εκανε ολα αυτα τα μικρά που δε φαίνονται στη στατιστική..
Σχεδον ανέλπιστη νικη
Πολυ καλή αμυνα.. να τα λεμε αυτα
Quincy
QUOTE(pan24 @ Nov 20 2018, 22:07 ) *
Σουπερ Λεντει,δευτερο συνεχομενο πολυ καλο παιχνιδι


Δεν έχω δει το παιχνίδι, διαβάζω μόνο το double double που γράφει η στατιστική. Γενικά για τον LeDay δεν αμφιβάλλω πως μπορεί να σκοράρει και να γράψει νούμερα, αλλά -ως 5αρι τουλάχιστον- μου κάνει λίγο του στυλ "όσα φάμε κι όσα βάλουμε". Στο ματς της Κυριακής τουλάχιστον έτσι ήταν, για σήμερα δεν έχω εικόνα
RipCity
QUOTE (Quincy @ Nov 20 2018, 22:28 ) *
Δεν έχω δει το παιχνίδι, διαβάζω μόνο το double double που γράφει η στατιστική. Γενικά για τον LeDay δεν αμφιβάλλω πως μπορεί να σκοράρει και να γράψει νούμερα, αλλά -ως 5αρι τουλάχιστον- μου κάνει λίγο του στυλ "όσα φάμε κι όσα βάλουμε". Στο ματς της Κυριακής τουλάχιστον έτσι ήταν, για σήμερα δεν έχω εικόνα


Σήμερα έπαιξε στο 4 κατά κύριο λόγο.

Αυτό που έχω να πω είναι άλι καλά ανέβηκαν Strelnieks, LeDay κι έχουμε κάτι να κρατήσουμε από το ματς γιατί κατά τ'άλλα πέταμα. Η Bayern ήταν κι αυτή τραγική χωρίς τον οργανωτή της.
Θα φτασω στο σημειο οταν σταματησει ο Πριντεζης να θελω 12αδα μονο με ξενους. δεν παλευονται οι υπολοιποι Έλληνες. Τους ξεπερνάει το μπάσκετ έναν έναν.
shaq7
Κακο παιχνιδι αλλα κουβαλησαν ο λετονος με τον ζαχαρια στην 4 περιοδο.Κραταμε την νικη που ελπιζω να δωσει ψυχολογια και να παιξουμε καλυτερα με την ρεαλ γιατι με τετοια χαλια ας λειπει και ο γιουλ θα μας πατησουν αγρια!
Ο λεντει στο 4 μια χαρα τα παει ακομα και τον γουιλιαμς τον δυσκολεψε..
Ο σπαν αν δεν καταλαβει οτι δεν μπορει να κανει πολλα πραγματα απο αυτα που εκανε και οτι πρεπει να μπαινει 10-15 καλα λεπτα μεσα θα χουμε προβλημα.

Ο μαντζαρης αποτι φαινεται μονο να φερνει καφεδες στην προπονηση θα ειναι απο δω και περα..
jazz thrilos
Έμεινα με την αίσθηση οτι ο Τιμμα ήταν συμπαθητικός απόψε. Και μπαίνω στα στατιστικά και βλέπω 0 (μηδέν!) ριμπάουντ σε 30 λεπτά παιχνιδιού. Καλά ρε Τιμμα, τι έκανες στην άμυνα 30 λεπτά; Τεσπα, δείχνει παντως να βελτιώνεται τελευταία.

Ο Λεντει όργια αλλά οι ψηλοί της Μπαγερν δεν σκίζουν γενικά, απόψε βέβαια ήταν ιδιαιτέρως κακοί.

Η Μπάγερν στο 4ο δεκάλεπτο θύμισε Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Κατάρευση δίχως ιδιαίτερη πίεση και δίχως να βγάζουμε φωτιές επιθετικά. Ο Στρελνιεκς βρηκε σκορ, ο πολύ κακος Σπανούλης μοίρασε τρεις ασιστς και σκόραρε ενα ωραιότατο γκολ φάουλ και ο Λεντέι μάζευε τα ριμπάουντ.

Σε κάθε περίπτωση, κερδισαμε σε μια έδρα που και έγιναν κηδείες και θα γίνουν κι άλλες νομίζω. Καλή νικη για την οικονομια της διοργάνωσης, καλή νίκη για την ψυχολογια μας την δεδομένη στιγμή, καλή νίκη γιατί έρχεται σε μια βραδιά που κυριάρχησαν οι "κραυγές" του Μπλατ για παίχτες. Ο άνθρωπος το λέει με όλους τους τρόπους. Δεν πιστεύει οτι υπάρχει παίχτης Μάντζαρης, δεν εμπιστεύεται τον Μπόγρη και εσχάτως μάλλον υπάρχει θέμα και με τον Σασα.
reignman
πολυ σημαντικη νικη και απο βαθμολογικης αλλα κυριως ψυχολογικης πλευρας!... κραταμε την τελευταια περιοδο απο στρελνιεκς(αορατος στο υπολοιπο παιχνιδι).... ολο το παιχνιδι απο λεντει που σημερα και το κορμι του εβαλε στην αμυνα και ξυλο εφαγε και ηταν ο μονος που σταματουσε τον γουιλιαμς. επισης παρα τα 2/6 3ποντα του Τιμμα σημερα δεν παρατησε ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ. το κραταμε ΚΑΙ αυτο.
παπανικολαου περα για περα αδιαφορος. ενα πραγμα ειχε σαν σταθερα , να ειναι ο energy guy , αν δεν εχει και αυτο δεν ξερω τι προσφερει. γιατι ολα τα αλλα ειναι με τις ημερες του στο παιχνιδι του.
ο Βαγγελης οπως ειπε και ο φιλος ρανκιν εκανε τα μικρα πραγματα που δεν φαινονται στην στατιστικη :Ρ (σημερα ισως να επρεπε να χρησιμοποιηθει, ο παπ ηταν φουλ αρνητικος , μπορω να καταλαβω γτ ξεκινησε με παπ στο 2 αλλα μεχρι εκει)

απο εκει και περα αλλο ενα παιχνιδι που παμε σε πολυ λιγες κατοχες. με 68.4 και για τις 2 ομαδες.
T.W.Is.M.
Σημερα δεν ημασταν σε καλη μερα, ελπιζω στο επομενο ματς που θα επιστρεψουν Σιγαλας και Νακιτς να ειμαστε καλυτεροι! Τι, δεν παιζουν πια; Τοσο νωρις; Τι θα πει δεν ειναι νωρις και κοντευουν τα 50; Τι ετος εχουμε; Νομισα οτι γυρισαμε στο 1996, τοτε που με Ιωαννιδη στον παγκο και με μιση ομαδα(Ριβερς να κανει τα παντα, Δημητρη Παπανικολαου αποκλειστικα στο 4 και Σουλη να μπαινει καμικαζι στο παρκε για ξυλο) περασαμε στην παραταση απο το Λεβερκουζεν! Μπασκετ δεκαετιας '90 ειδαμε και παρασυρθηκα. Το σημαντικο ειναι οτι κερδισαμε σε μια εδρα που ο Παναθηναικος και η Μπασκονια εχασαν και πιθανον να χασουν κι αλλοι.
Αντε, σας αφηνω γιατι εχω και σχολειο αυριο... tongue.gif
rankin
Ο Λεντέι είναι σκληρά hustle τύπος.
Θα βουτήξει στο κενό για να σώσει μια μπάλα.
Είναι λίγο άμυαλος ώρες ώρες, αλλά μαζεύει εμπειρίες.
Στο τέσσερα επίσης είναι πολύ πιο ουσιαστικός...

Όσο για τον Μάντζαρη, νομίζω πως ζητήθηκε από τον κοουτς να του δώσει ευκαιρίες και να τον δει πρώτα. Τον είδε. Δεν του κάνει. Πάρτε του παίχτη τώρα..

Τον δε Τιμά, έχει βαλθεί να τον κάνει παίχτη ο Μπλατ και θα τον κάνει.
shaq7
QUOTE (rankin @ Nov 20 2018, 23:54 ) *
Ο Λεντέι είναι σκληρά hustle τύπος.
Θα βουτήξει στο κενό για να σώσει μια μπάλα.
Είναι λίγο άμυαλος ώρες ώρες, αλλά μαζεύει εμπειρίες.
Στο τέσσερα επίσης είναι πολύ πιο ουσιαστικός...

Όσο για τον Μάντζαρη, νομίζω πως ζητήθηκε από τον κοουτς να του δώσει ευκαιρίες και να τον δει πρώτα. Τον είδε. Δεν του κάνει. Πάρτε του παίχτη τώρα..

Τον δε Τιμά, έχει βαλθεί να τον κάνει παίχτη ο Μπλατ και θα τον κάνει.


Ο λεντει πρεπει απο αυριο να παει να ζητησει απο τον χαινς η εστω τον τιμα ρε παιδι μου προγραμμα διατροφης/γυμναστικης!Θα ανεβει επιπεδο ετσι.Και ο γκος βασικα γιατι δεν περναει ουτε απο το σκριν του λεκαβιτσιους!

Ακουγεται οτι πρωτος στοχος ειναι ο θεοδωρος αλλα ζηταει 500χιλ πραγμα απαγορευτικο για μας ...Σφιχτοι οι αφοι για ακομα μια φορα.

Τον τιμα τον στηριζει παρα πολυ και βλεπω να δικαιωνεται πανηγυρικα!
reignman
με 3-4κατοσταρικα να σε δω τι θα φερεις δολιε μπλατ!
Quincy
QUOTE(rankin @ Nov 20 2018, 21:54 ) *
Όσο για τον Μάντζαρη, νομίζω πως ζητήθηκε από τον κοουτς να του δώσει ευκαιρίες και να τον δει πρώτα. Τον είδε. Δεν του κάνει. Πάρτε του παίχτη τώρα..


Πόσο αλήθεια παίζει να είναι αυτό; "Ρε μάστορα, τόσα λεφτά δώσαμε, δες τον λίγο πρώτα" laugh.gif laugh.gif
yorgos
QUOTE
Ο Λεντει όργια αλλά οι ψηλοί της Μπαγερν δεν σκίζουν γενικά, απόψε βέβαια ήταν ιδιαιτέρως κακοί.

Καλά με την αεροπορία του Παναθηναϊκού πάντως φαίνονταν Χακιμοσακίληδες, εμάς μας σκότωσε το ποστάρισμα του Μπαρτελ στην τέταρτη περίοδο κι έπαιζαν και χωρίς το Ντέρικ...

Ο Μπλατ κάνει πολλά κουφά φέτος, δεν έχω καταλάβει αν τα κάνει για να στέλνει μηνύματα στους αφούς (δεν έχει το τηλέφωνό τους; ) ή πουλάει τρέλα ή yolo ή κάτι που δεν καταλαβαίνουμε οι κοινοί θνητοί. Δε μου άρεσε το κοουτσάρισμά του σήμερα, ήταν πολύ κακός στο δεύτερο ματς στο ΟΑΚΑ, έκανε χαρακίρι στο πρώτο (όπου είχε στήσει την ομάδα του πολύ καλά, ειδικά στην άμυνα). Αν ήταν γυναίκα θα έλεγα ότι ΟΚ, μπορεί να είναι στις δύσκολες ημέρες, αλλά κάτι μου λέει ότι έχει σκαλώσει με τα αποδυτήρια και κάνει διαχείριση yolo του στλ "θα βάζω και το Μιλού πλέι μέικερ μέχρι να καταλάβετε ότι οι Αφοί στηρίζουν εμένα". Ανεξήγητος και σήμερα, άλλο αν δε στοίχισε.
Coach Periklis
QUOTE (yorgos @ Nov 21 2018, 00:17 ) *
, αλλά κάτι μου λέει ότι έχει σκαλώσει με τα αποδυτήρια και κάνει διαχείριση yolo του στλ "θα βάζω και το Μιλού πλέι μέικερ μέχρι να καταλάβετε ότι οι Αφοί στηρίζουν εμένα". Ανεξήγητος και σήμερα, άλλο αν δε στοίχισε.


άμα το κάνει γι αυτό, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ
Future7
Ο Μπλατ δεν ξέχασε τα καντάρια μπασκετ που ξέρει. Προφανώς για ολα υπάρχει λόγος. Κι εμείς σχολιάζουμε καποια πραγματα χωρίς να ξέρουμε τι γινεται μέσα. Ας πουμε ξερω πολυ καλα πως ο Σασα δεν μένει εκτός λόγω προβλήματος. Προφανώς ο Μπλατ θέλοντας να ενσωματώσει νωρίς τον ΛεΝτει του δινει χρόνο εκει που μπορεί να ανταποκριθει καλύτερα.
Πραγματι ο ΛεΝτει ξεχωρίζει ως 4.

Και για Καντζαρη συμφωνώ. Το παιδι ειναι να κουβαλά τις πετσέτες.
G-arenas
QUOTE (Coach Periklis @ Nov 21 2018, 00:32 ) *
άμα το κάνει γι αυτό, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ

μαζι και γω αν το κανει για αυτο πολυ καλα κανει. αλλα πρεπει να το σταματησει γιατι μπορει να καψει τον σασα εντελως ενω παιζει πολυ καλα το παιδι και ταυτοχρονα και τον πρι που σημερα επαιξε λιγο νταξει.

ανεξηγητα πραματα, αλλα μπλατ ειναι, ολο τρικ και πονηριες για αυτο ειναι κορυφαιος. περιμενω να δω πολλα απο δω και περα σιγα σιγα. και ειδικα στα ματς φωτια προς το τελος της σεζον.

αλλα μεχρις στιγμης κατι δεν παει καλα. μπορει να το κανει και για να δειξει ισως οτι αυτος ειναι το αφεντικο. ειναι μαστερ σε αυτα τα παιχνιδια τα πνευματικα. σε αντιθεση με τσαβι που χαιδευεται και ειναι ιπταμενος και τζεντλεμαν. tongue.gif
yorgos
QUOTE
σε αντιθεση με τσαβι που χαιδευεται και ειναι ιπταμενος και τζεντλεμαν. tongue.gif

Τζέντλεμαν είναι πάντα. Ιπτάμενος εξαρτάται από τα κέφια του προέδρου, καμιά φορά παίρνει και το ΚΤΕΛ laugh.gif

basket72
QUOTE
σε αντιθεση με τσαβι που χαιδευεται και ειναι ιπταμενος και τζεντλεμαν. tongue.gif


Χαιδεύεται;;;
Όντως;
Μας σοκάρεις biggrin.gif με τις αποκαλύψεις σου, να ξέρεις.
G-arenas
QUOTE (yorgos @ Nov 21 2018, 01:13 ) *
Τζέντλεμαν είναι πάντα. Ιπτάμενος εξαρτάται από τα κέφια του προέδρου, καμιά φορά παίρνει και το ΚΤΕΛ laugh.gif

χαχαχαα tongue.gif tongue.gif

παντως ο λουσιτς πολυ καλος παικτης. δεν θα με χαλαγε για βασικο 3αρι του χρονου παναθα. γενικα η μπαγερν δεν μου γεμιζει το ματι αλλα πηρε τις νικες της. και σημερα με γιοβιτς μπορει και να το κλεβε.

αλλα απο δω και περα οι σοβαρες ομαδες θα περνανε απο μπαγερν.
yorgos
QUOTE(basket72 @ Nov 21 2018, 01:18 ) *
Χαιδεύεται;;;
Όντως;
Μας σοκάρεις biggrin.gif με τις αποκαλύψεις σου, να ξέρεις.

Δεν έχουμε τι να σχολιάσουμε σήμερα και γίναμε σαν τους μπαρμπάδες στον εξώστη του μάπετ σόου. Ρε γράφτε τίποτε τι να παίξουμε στο ΝΒΑ που ξεκινάνε τα ματσάκια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.