Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τρίτος όμιλος[Χαμαματσου}
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4
rchos
oops we did it again! 69.gif 77.gif
οπως ειπε και η μπριτνει πριν καποια χρονια!

α ρε δεν παμε καλα!θα μας πεθανουν αυτοι!

απιστευτες δηλωσεις απο ζηση!δηλωσε μετα απο τετοια νικη οτι με τετοιο μπασκετ δεν παμε πουθενα!μπραβο στο παιδι αυτο που ειναι τοσο συγκροτημενο!
apollonaras
Eλα ρε Ελλαδαρααααααααααα!!!Εμενα σημερα μου αρεσαν πολυ μερικές φάσεις...!!ΡΕ παιδια αυτη η ομαδα εχει ψυχη!!!Δεν χάνε 77.gif 77.gif ι με τίποτα!!
dizzy_fingers
Τί ήταν αυτό πάλι σήμερα... blink.gif
Απίστευτη ανατροπή, στο top5 υποθέτω των καλύτερων ανατροπών σε μουντομπάσκετ.

Δεν έχω να σκεφτώ τίποτα άλλο, έχω μείνει άναυδος.
Μετά οι αναλύσεις για το παιχνίδι...τώρα ψάχνω το βίντεο των τελευταίων δευτερολέπτων να το ανεβάσω biggrin.gif (μέχρι το απόγευμα θα έχει ανέβει λογικά, οπότε keep in touch wink.gif ).
sihainas
...πραγματικά απ'ότι φαίνεται και να θέλουμε δεν μπορούμε να χάσουμε... πιστεύω οποιαδίποτε άλλη ομάδα είχε απόδοση σαν τη δική μας θα είχε χάσει άνετα σήμερα... μπράβο και πάλι μπράβο στα παιδιά που δεν το βάζουν κάτω στα δύσκολα
peka
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 22 2006, 12:50 PM) *
Τί ήταν αυτό πάλι σήμερα... blink.gif
Απίστευτη ανατροπή, στο top5 υποθέτω των καλύτερων ανατροπών σε μουντομπάσκετ.

Δεν έχω να σκεφτώ τίποτα άλλο, έχω μείνει άναυδος.
Μετά οι αναλύσεις για το παιχνίδι...τώρα ψάχνω το βίντεο των τελευταίων δευτερολέπτων να το ανεβάσω biggrin.gif (μέχρι το απόγευμα θα έχει ανέβει λογικά, οπότε keep in touch wink.gif ).


Περιμενουμε το βιντεο να δουμε και εμεις τι εγινε αν και ειχα online τηλεφωνικη ενημερωση τα τελευταια 35 δευτερα...
Γεια σου Ελλαδαρα...Ο Γιαννακης εχει εμψυχωσει παρα πολυ αυτα τα παιδια και του αξιζουν πολλα μπραβο, ασχετα αν καποιοι επιμενουν να λενε οτι ειναι τυχερος (για να μην πω αλλη λεξη...) που κερδιζει η ομαδα.
icon_wave.gif

Οριστε και μερικα στατιστικα του αγωνα...

Greece Australia

17/31 (55%) 2-POINTERS 16/29 (55%)
6/22 (27%) 3-POINTERS 9/21 (43%)
20/23 (87%) FREE THROWS 10/16 (63%)
17 FOULS 24
12 STEALS 10
19 TURNOVERS 24
6 OFF. REBOUNDS 7
17 DEF. REBOUNDS 22

# Players Min 2Points 3Points Free Throws Pts Ass Rebounds Fouls

13 Diamantidis, Dimitrios 36 3 - 4 3 - 4 5 - 6 20 1 6 4
14 Papadopoulos, Lazaros 24 3 - 6 0 - 0 6 - 7 12 3 2 1
4 Papaloukas, Theodoros 29 4 - 5 1 - 2 0 - 0 11 2 4 1
7 Spanoulis, Vasileios 25 3 - 5 0 - 5 4 - 4 10 1 1 3
9 Fotsis, Antonios 24 2 - 3 1 - 4 0 - 0 7 0 2 1

6 Zisis, Nikos 18 1 - 3 1 - 4 2 - 2 7 0 2 1
15 Kakiouzis, Michail 15 1 - 2 0 - 2 0 - 0 2 0 1 1
10 Chatzivrettas, Nikolaos 5 0 - 2 0 - 1 2 - 2 2 0 1 1
12 Tsartsaris, Konstantinos 15 0 - 1 0 - 0 1 - 2 1 0 3 3
5 Schortsanitis, Sofoklis 5 0 - 0 0 - 0 0 - 0 0 0 0 1
11 Ntikoudis, Dimosthenis 4 0 - 0 0 - 0 0 - 0 0 0 0 0
8 Vassilopoulos, Panagiotis 0 0 - 0 0 - 0 0 - 0 0 0 0 0
qspock
wav.gif wav.gif
Μας εχουν τρελανει τελειως!

ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΟΣΜΕ, ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΑ ΣΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΣΑ ΤΟΝ ΧΑΖΟ!! icon_drunk.gif

Καλα καποιοι δουλευουν, αυτοι που ειναι σπιτι τι κανουν μαγειρευουν? Aκουω τα παιδιακια κατω στην πιλοτη: "Παμε να παιξουμε ...ποδοσφαιρο?" Να τα πλακωσω στις σφαλιαρες? 19.gif

Το θαψανε το μπασκετακι παλι με τις φωτιες τους... Δε συμφωνω με Ζηση, η ομαδα εδειξε τεραστια ψυχικα αποθεματα και αντιμετωπισε εναν αντιπαλο που επιασε αριστα (κυριως στα ποσοστα) αλλα και στην αμυνα του ηταν τελεια διαβασμενος.

Επισης, το ματς ηταν δικο μας και πηγε να χαθει σε 2 φασεις, οταν ημαστα 5 μπροστα λιγο πριν το τελος, ο Σπανουλης εχασε σιγουρο λει-απ, και μετα μας κοπανησε 3ποντο ο Μπογκατ. Ολα γυρισαν αναποδα, αλλα τελικα, η ψυχη και κυριως Η ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ που εδειξαν τα παιδια και κυριως ο προπονητης (τον ακουσατε που τους ελεγε να μη βιαζονται?) εκαναν το θαυμα τους και παλι.

ΜΠΡΑΒΟ παιχταραδες μας για το θεαμα και τη χαρα που μας δινεται!! Και να χανατε σημερα δε θα πειραζε κανεναν. smilie_schal1.gif
Warrior
Kαι ωσπου ο Σπυρος να ανεβασει το βιντεακι(για να το απολαυσουμε και παλι... smile.gif...ο Ζησης ειχε δικιο!

Ετσι οπως παιζουμε δεν παμε πουθενα.Και λεγοντας πουθενα εννοω εκει που ονειρευομαστε.Φοβερη
ανατροπη,απιστευτα ψυχικα αποθεματα,αλλα και τρομερο "βραχυκυκλωμα" επιθετικα!Πολλες κακες επιλογες,
καθολου ψυχραιμια και πολλα λαθη.3 φορες(τουλαχιστον) μειναμε με την μπαλα στο χερι ενω μας
σφυριχτηκαν και 8"!

ΒΕβαια η Αυστραλια ηταν μια πολυ σκληρη ομαδα και μας αντιμετωπισε με τα ιδια μας τα οπλα.Εχουμε μεγαλο
προβλημα με τετοιες ομαδες.Παλι στην "αναμπουμπουλα" το πηραμε το ματς.Δεν πρεπει να φτανουμε μονιμως
στο χειλος του γκρεμου.ΚΑι με την Λιθουανια το χαρο με τα ματια μας ειδαμε,ασχετα αν ηταν και πολλες οι
χαμενες βολες.

Στην συνεχεια του ομιλου δεν νομιζω οτι θα εχουμε απωλειες.Ευκολα ή δυσκολα(εως πολυ) πιστευω θα τις
κανουμε τις δυο νικες.Αν κοιταξουμε ομως τις ομαδες που στοχευουν τα μεταλλια,δεν νομιζω οτι θα
συγχωρησουν τετοιες εμφανισεις...

Τοσο η Αργεντινη οσο και η Ισπανια.Οπως φυσικα και οι ΗΠΑ,που αν βγουν και αυτοι και μεις 1οι,θα τους
βρουμε στα ημιτελικα...
dizzy_fingers
To βίντεο ανέβηκε.
Απολαύστε! biggrin.gif

Όσο για το ματς, δεν παίξαμε σαν Εθνική του 2005...
Έδειχναν κάπως νευρικοί οι παίχτες ανά φάσεις χωρίς καθαρό μυαλό σε άμυνα και επίθεση.
Ναι μεν μας έπαιξαν καλή άμυνα οι Αυστραλοί αλλά τέτοια πίεση έχουμε δείξει πως μπορούμε να την ξεπερνάμε.
Ας ελπίσουμε πως θα συνέλθουν οι παίχτες με αφορμή το σημερινό παρολίγον κοψοχόλιασμα και θα παρουσιαστούν καλύτεροι στη συνέχεια.

Το περίεργο είναι πως οι βολές και τα σουτ μπήκαν σήμερα.
Θα μας τρελάνει αυτή η ομάδα...
Live strong
Εκατό εγκεφαλικά και άλλα τόσα εμφράγματα… έπαθα! w00t.gif Τελικά όμως επέζησα!!!!! wacko.gif
Το ωραίο είναι ότι είμαι δουλειά και το άκουγα μεταξύ ραδιοφωνικής αναμετάδοσης από το ένα αφτί και τηλεφωνικής από το άλλο! unsure.gif
Αυτό που δεν κατάλαβα όμως είναι γιατί περνούσαν οι συνάδελφοι και με κοιτούσαν καλά – καλά όταν χτύπαγα τα χέρια μου στο γραφείο… μήπως εσείς ξέρετε την απάντηση; blink.gif rolleyes.gif
Πάντως τα παιδιά της Εθνικής μας, μας σκέφτονται. Αν δεν πήγαιναν τους αγώνες στο πόντο θα είχαν ενδιαφέρον; Θα κρατούσαν την αδρεναλίνη στα ύψη; Όχι!!!! ugly8.gif

Και για να σοβαρευτούμε λίγο… Ο Ζήσης είχε δίκιο όντως! Ελπίζω όπως όλοι μας άλλωστε, να ξεπεράσουν τα μικροπροβλήματα που έχουν και να μας δείξουν το αληθινό πρόσωπο της Εθνικής μας και να μας κάνουν για μια ακόμη φορά περήφανους!
41.gif smilie_schal1.gif
peka
Dizzy το βιντεακι ηταν ολα τα λεφτα...! Απλα τελειο για εμας που δεν ειδαμε τον αγωνα.
Δηλωσεις παικτων και προπονητη:

"Θέλουμε βελτίωση" λέει ο Νικόλας...

Ο Νίκος Ζήσης που πέτυχε το κρίσιμο τρίποντο της νίκης στο φινάλε του αγώνα με την Αυστραλία είπε στην τηλεόραση της ΝΕΤ:

«Η ομάδα αυτή έχει άστρο. Είδα το καλάθι και το έβαλα. Θέλουμε πάντως βελτίωση καθώς με τέτοιες εμφανίσεις δεν είναι εύκολο να φτάσουμε εκεί που θέλουμε. Πάντα στο τέλος πιστεύεις ότι κάτι θα συμβεί. Το δικό μου σουτ δεν είχε άγχος αφού ήταν ισόπαλο το ματς. Πάμε για την 1η θέση αλλά με το μπάσκετ αυτό δεν θα πάμε εκεί που θέλουμε . Χρειαζόμαστε βελτίωση. Η Αυστραλία παίζει περίεργο μπάσκετ και είναι σκληρό καρύδι. Έχουμε πρόβλημα στο μακρινό σουτ. Μας έπαιξαν ζώνη έξυπνα σήμερα. Όμως στο τέλος τα βάζουμε τα κρίσιμα σουτ. Χρειαζόμαστε κίνηση στην επίθεση και εύκολα καλάθια. Σήμερα κάναμε λάθη και στην άμυνα ειδικά στον Μακίνον.»


"Δεν υπάρχει μυστικό" λεει ο "Τεό"

Ο Θοδωρής Παπαλουκάς που έκλεψε την μπάλα στο φινάλε είπε στην τηλεόραση της ΝΕΤ:

«Σήμερα έτυχε να είμαι εγώ. Όλοι κάναμε ότι έπρεπε. Ήταν ο Δημήτρης δίπλα, άπλωσε το χέρι μου βρήκε την μπάλα...Το έβαλε ο Νίκος και πήραμε την νίκη. Μυστικό δεν υπάρχει .Χρειάζεται και τύχη. Αν δεν ακουστεί η κόρνα αυτή η ομάδα δεν πιστεύει ότι θα χάσει. Ευχαριστούμε τους πελαργούς που Ιράν εδώ. Είναι σημαντικό να ακούς την φωνή τους και στα δύσκολα.. Έχουμε ακόμα παιχνίδια στο όμιλο. Θεωρητικά με την Τουρκία θα παίξουμε την 1η θέση.»


"Ξεχάστε τι κάναμε πέρυσι, χρειάζόμαστε συγκέντρωση", υπογράμμισε ο Παναγιώτης Γιαννάκης

Μετά το τέλος της συγκλονιστικής νίκης της Εθνικής Ομάδας με 72-69 σε βάρος της Αυστραλίας, ο ομοσπονδιακός προπονητής Παναγιώτης Γιαννάκης δήλωσε στους εκπροσώπους του τύπου:

"Παρακολουθήσαμε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι. Η Αυστραλία έπαιξε εξαιρετικά εδικότερα στην επίθεση με τέλειες επιλογές. Δυστυχώς, κάναμε πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση και αυτός ήταν ο λόγος που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο τέλος αλλά οι παίκτες μου είχαν θέληση και πίστευαν στην ανατροπή. Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν έχει σημασία τι πετύχαμε πέρυσι αλλά το πόσο συγκεντρωμένοι είμαστε, καθώς το μπάσκετ εξελίσσεται. Μπορεί να μη βρεθήκαμε και στην καλύτερή μας μέρα αλλά παλέψαμε ως το τέλος. Δουλέψαμε καλά εν τέλει στην άμυνα και τους αναγκάσαμε σε 24 λάθη. Το μπάσκετ είναι παιχνίδι λαθών και όποια ομάδα κάνει τα περισσότερα χάνει".
peka
Κερδισαν και οι Τουρκοι με ενα καλαθι διαφορα την Βραζιλια, οποτε "σφαχτουμε" μεταξυ μας για την πρωτη θεση στον ομιλο...!
dizzy_fingers
Αν οι Βραζιλιάνοι αύριο παίξουν όπως έπαιξαν σήμερα, περιμένοντας τον Μπαρμπόσα να κάνει τα πάντα, τότε θα κάνουμε την πιο άνετη νίκη μας μέχρι τώρα στο τουρνουά.
Μόνο να προσέχουν στην επίθεση τα παιδιά, γιατί πέφτει τρελό ξύλο από τον Varejao και την παρέα του στη ρακέτα.
Δεν αφήνουν ούτε λέι απ χωρίς να τσεκουρώσουν τα χέρια του επιθετικού! blink.gif

Από την άλλη, η Τουρκία που την είδα για πρώτη φορά σήμερα, είναι ενθουσιώδης, βρίσκει πολλούς τρόπους για να σκοράρει, παίζει μέτρια-καλή ομαδική άμυνα, αλλά οι παίχτες δεν ακολουθούν πάντα τα κοψίματα ενώ στην επίθεση δεν έχουν την υπομονή και την επιμονή να σπάσουν τη ζώνη.

Με λίγα λόγια, οι υπολλειπόμενες δύο αντίπαλοι της Εθνικής, εφόσον οι δικοί μας ξύπνησαν σήμερα, δεν πρόκειται να μας δυσκολέψουν περισσότερο από Λιθουανία-Αυστραλία.

Θα πάρουμε πρώτη θέση στον όμιλο και θα έχουμε δυνάμεις για την επόμενη φάση.
Papaloukas 4 ever
Επειδή, γράφονται ήδη διάφορα (και έχουν να γραφτούν ακόμα πιο πολλά στις επόμενες ώρες ανά τα διάφορα site - θα τα σχολιάσουμε στη συνέχεια), δεν είναι ακόμα σίγουρο ότι είμαστε στις δύο πρώτες ομάδες του ομίλου.
Όσο για μένα, το είδα στη δουλειά (με mute) και, όπως καταλαβαίνετε έγινε χαμός.
dizzy_fingers
Σίγουρο δεν είναι τίποτα, αλλά τα μέχρι τώρα δεδομένα μου δίνουν την αίσθηση ότι θα τερματίσουμε πρώτοι.
Germanaras
@ dizzy:
na se kala...
thanks gia to video smile.gif
V@Roxe##13
Οι Βραζιλιανοι δεν μου αρεσαν καθολου ρε παιδια αλλα ειναι γενικως απροβλεπτη ομαδα οποτε δεν πρεπει να ειμαστε και σιγουροι για την νικη. Αλλωστε για τους Βραζιλιανους ειναι ενα ματς που αν το χασουν χανονται.

Στο τελευταιο αγωνα με την Τουρκια θα κριθει η πρωτη θεση απο οτι φαινεται.
Olorin
Για να δούμε τα πράγματα λίγο πιο χαλαρά τώρα που ηρεμήσαμεκαι ξεπρήστηκαν τα..."άλλα ζωτικά μας όργανα" από τις παπαριές του Σκουντ (εντάξει, τον κράζω, αλλά κακά τα ψέματα, η μισή χαρά κάθε μπασκετικού αγώνα είναι τα σχόλια του Σκουντ...), γιατί ορισμένοι πανάσχετοι ποδοσφαιρικοί ελληναράδες δημοσιογράφοι, αλλά και ποδοσφαιρικοί ελληναράδες φίλαθλοι, βιάστηκαν να μας δώσουν το χρυσό επειδή κερδίσαμε το...Κατάρ!!!

Λοιπόν, αν και απομένουν ακόμα 2 αγωνιστικές σε κάθε όμιλο, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, στους "16" αντιμετωπίζουμε Σλοβενία ή Π.Ρίκο και στον προημιτελικό με Γαλλία ή Αργεντινή (ανάλογα φυσικά με τη θέση που θα πάρουμε εμείς και οι συγκεκριμένες ομάδες στους ομίλους τους).

Για τους "16", δεν ξέρω ποιον προτιμώ... Το Π.Ρίκο, αν και θεωρητικά είναι πιο αδύναμο, αφού δεν έχει μορφές το παρελθόντος όπως ο μέγιστος Ορτίθ (τον οποίο τον είχα γνωρίσει στην Ολυμπιάδα πρόπερσι και μου μίλαγε στα ελληνικά καλύτερα από τον... Φώτση!!!), έχει τον Σαντιάγκο που τον φοβάμαι για τους λόγους που αναφερατε και άλλοι σε προηγούμενα posts (ότι έχουμε πρόβλημα στο "5", αφού ο "Λάζος" αποδίδει σταθερά κάτω του αναμενομένου κι ο "Σόφο" δεν είναι ακόμα έτοιμος και είναι επρρεπής στα φάουλ), αλλά και καλό πλέι-μέικερ, τον Ayuso, κάτι που δεν είχε καμιά ομαδα από αυτές που αντιμετωπίσαμε μέχρι σήμερα... Βέβαια, θα μου πείτε, δεν έχει καλούς ψηλούς και καλό πλέι-μέικερ (το όνομα "Lakovic" σας θυμίζει κάτι?) η Σλοβενία??? Φυσικά κι έχει και αν θυμάστε, είναι η μόνη ομάδα που μας έχει κερδίσει στους 10 τελευταίους επίσημους αγώνες που δώσαμε...

Ακόμα όμως κι αν περάσουμε τα πράγματα θα είναι ακόμα πιο δύσκολα στους "8". Και μη μου πει κανείς ότι τη Γαλλία τη νικήσαμε 2 φορές στη Σερβία, γιατί εγώ δε θα ξαναντέξω τέτοιον αγώνα (θα μου πεις, μήπως δεν τον άντεξα και σήμερα???) και δεν ξέρω αν θα τον αντέξουν κι οι παίκτες μας. Κι αν ακόμα χειρότερα βγούμε δεύτεροι και παίξουμε με Αργεντινή (η προτελευταία επίσημη ήττα μας πριν τη Σλοβενία), τόοοτε... βαράτε βιολιτζήδες!!! Προς θεού, δε λέω ότι δεν έχουμε ελπίδα, αλλά συνεχίζω να θεωρώ την Αργεντινή εξαιρετική ομάδα και να πιστεύω ότι ο Scola μπορεί να κάνει άνετα γιο-γιο τον "Λάζο".

Τα παραπάνω, δεν τα λέω για να απογοητεύσω κανέναν, απλώς για να επισημάνω τι υπάρχει στην πορεία για την 4άδα, γιατί κάποιοι πανάσχετοι νομίζουν ότι παίζουμε αντίπαλοι με τον Εθνικό Ελληνορώσων και τα Μέγαρα!!! (χωρίς παρεξήγηση για τους φίλους των εν λόγω ομάδων...)
Anaz
To σεναριο..Πουερτο Ρικο-Γαλλια δεν με φοβίζει!Εχει ομως το "μειονεκτημα" οτι αν τερματισουμε πρωτοι βρισκουμε τις Ηπα στους 4,οποτε δυσκολευει το ονειρο του τελικου!Το ενδεχομενο να παιξουμε με τους Αργεντινους στους 8 δεν θελω να το σκεφτομαι.. 17.gif
thrylos7
Το σενάριο Πουέρτο - Ρίκο Γαλλία είναι το ιδανικό.... σε αντιδιαστολή με το Σλοβενία - Αργεντινή... πέρα από αυτά όμως ας κοιτάξουμε τη δική μας ομάδα πρώτα...

Πιο πολύ αγωνία(ανέβασα και πυρετό) είχα με Λιθουανία... Αντίθετα σήμερα χαλάρωσα... και όταν χάναμε με 5 πόντους έσκασα ένα χαμόγελο... ναι, θυμήθηκα τη Γαλλία! Δεν ξέρω γιατί αλλά το είχα σίγουρο ότι θα κερδίζαμε... να΄ναι καλά τα παιδιά!
Αυτό για το ενδιαφέρον όντως(το Ελλάδα - Λιθουανία άγγιξε 7,5% και κάπου στο 38% σε τηλεθέαση... μην ανησυχείτε για Μασιγιάουσκας και Γιαφτόκας. Αυτό καταγράφηκε στην παράταση...)

Το κακό είναι ότι δεν παίζουμε καλά... ώρες ώρες καθόλου καλά... σκέφτεσαι "αφού τόσα μπορούν να κάνουν... τζάμπα χαζομάρες κάνουν..." Αλλά η κακή μέρα, αν υπάρχει συγκέντρωση στην άμυνα γίνεται καλή... Δεν είμαστε όμως συγκεντρωμένοι σε όλο τον αγώνα(με τη Λιθουανία είδικά υπήρχε εκνευρισμός και άγχος)
Το καλό είναι ότι η ομάδα έχει στο φουλ τη ψυχολογία νικητή... Αυτό κάνει τις (πολύ) μεγάλες ομάδες και αυτό θα είναι το απαραίτητο συστατικό που θα μας δώσει προβάδισμα στα σημαντικά νοκ άουτ παιχνίδια απέναντι σε πολύ καλές ομάδες. Μαζί δηλαδή με την πολύ καλή απόδοση(που ευελπιστούμε όλοι να έχει στο εξής η Εθνική)...

Από τις ομάδες του ομίλου αυτού είμαστε μια κλάση πάνω(απλά δεν το έχουμε δείξει ως τώρα).

Ο Παπαδόπουλος είναι αρνητικός... δεν ευστοχεί δηλαδή στα χαρακτηριστικά του σουτ. Τα περισσότερα τα βαράει κάπως βιαστικά ή άγαρμπα... Είναι θέμα ψυχολογίας αυτό... Εξακολουθώ να το θεωρώ από τους πιο σημαντικούς παράγοντες για την απόδοση της ομάδας.
Ο Σχορτσιανίτης μπορεί να βοηθήσει πάρα πολύ... πάρα πολύ... πάρα πολύ... όσο κι αν παίξει..
Ο Ντικούδης παρουσιάζεται σε καλή κατάσταση από την αρχή του τουρνουά και αυτό είναι αν μη τι άλλο θετικό.
Ο Τσαρτσαρής έχει επωμιστεί περισσότερα αμυντικά καθήκοντα.
Ο Φώτσης ήδη από τα φιλικά παρουσιάζει ένα πολύ καλό πρόσωπο το οποίο διατηρεί και στην Ιαπωνία... Πολύ θετικό αυτό! Μπορούμε να στηριχτούμε πάνω του πιο πολλές φορές και στα κρίσιμα μάλιστα(2 μέρες τώρα τι κάνει εξάλλου..)
Ο Κακιούζης ανήκει στους παίκτες που δεν έχουν πάρει ακόμα μπρος...
Ο Βασιλόπουλος...(κάπου θα χρησιμεύσει...)
Ο Χατζηβρέττας είναι πλέον ο 5ος περιφερειακός... και ο αμυντικός της ομάδας!
Ο Ζήσης με εξέπληξε δυσάρεστα με τις εμφανίσεις του αλλά το σημερινό τρίποντο ίσως έχει πέρα από άμεσα(νίκη), έμμεσα οφέλη(ψυχολογική και αγωνιστική άνοδος του παίκτη, την οποία θα ευοδωθεί ασφαλώς η ομάδα).
Ο Σπανούλης έχει μετατραπεί στο Νο. 1 επιθετικό παίκτη της ομάδας(μετά ίσως από τον Λάζαρο) και δεν τα πάει και άσχημα... ούτε και υπέροχα.
Ο Παπαλουκάς είναι αναμφίβολα από τους πιο πολύτιμους παίκτες της ομάδας και κάθε πρωί(για μας) θα κάνει και μια διαφορετική δουλειά... Ισχύουν περίπου τα ίδια με τον Ντικούδη(όπως και πέρσι εξάλλου).
Ο Διαμαντίδης, τέλος, είναι ο MVP μέχρι στιγμής της ομάδας, και καλύτερη απόδειξη γι' αυτό δεν υπάρχει από το 1ο(που δεν έπαιζε) και το 2ο ημίχρονο(που έπαιζε) με τη Λιθουανία...

Ως τώρα, δε δίνουμε ούτε το 60% των δυνατοτήτων μας... Όταν παίξουμε όπως ξέρουμε, θα βγούμε στους δρόμους...

Κατά τ'άλλα, ο όμιλος είναι συναρπαστικός, όλα σχεδόν τα ματς είναι ντέρμπι! Μ' έχει εντυπωσιάσει η Τουρκία.. μπράβο της!

Το highlight της ημέρας ήταν τα 2 τρίποντα...
Το 2ο ήταν οι δηλώσεις του Ζήση...
Και το 3ο τα λόγια του Δράκου στο τελευταίο time out...
qspock
Οι Τουρκοι χωρις να εχουν τιποτα το ιδιαιτερο κατορθωσαν να νικησουν 2 αντιπαλους που μας βγαλανε το λαδι, Λιθουανια και Αυστραλια.
Δε ξερω τι ακριβως κανουνε εκτος απο το να παιζουν παθιασμενη ως βρωμικη αμυνα και αγαρμπη επιθεση. Κλασσικη Τουρκια δηλαδη, χωρις καν τα μεγαλα ονοματα της...

Θελει προσοχη γιατι δεν αφηνουν να μπει στη ρακετα τιποτα. Και να τους χτυπησουμε στα τριποντα δε ξερω γιατι αλλα μου φαινεται κομματι δυσκολο. Χλωμο, θαμπο, ασπρο... tongue.gif
thrylos7
Επίσης, προσοχή στον Χαριτόπουλο! Εεεε... στον Πεκέρ εννοώ!
petrosfm
QUOTE
Οι Τουρκοι χωρις να εχουν τιποτα το ιδιαιτερο κατορθωσαν να νικησουν 2 αντιπαλους που μας βγαλανε το λαδι, Λιθουανια και Αυστραλια.
Δε ξερω τι ακριβως κανουνε εκτος απο το να παιζουν παθιασμενη ως βρωμικη αμυνα και αγαρμπη επιθεση. Κλασσικη Τουρκια δηλαδη, χωρις καν τα μεγαλα ονοματα της...


Δεν ειναι ν'απορεις γιατι κανεις δεν ειχε καιρο να μελετησει το παιχνιδι των τουρκων. Στο δικο μας ομως εχουν γραψει ολοκληρες εκθεσεις. Ελπιζω η ρεχαγκελικη του Γιαννακη να εχει περαση και στο μουντομπασκετ tongue.gif
thrylos7
QUOTE
Ελπιζω η ρεχαγκελικη του Γιαννακη να εχει περαση και στο μουντομπασκετ

???
liolias
Μετά τη λήξη του συγκλονιστικού παιχνιδιού όπου η Τουρκία επικράτησε στο τέλος μετά τις χαμένες βολές του Μπαρμπόσα της Βραζιλίας με 73-71,ο Σερκάν Ερντογάν δήλωσε

΄΄Σήμερα ήταν το δυσκολότερο παιχνίδι ως τώρα,οι διαιτητές άφησαν να διεξαχθεί ένα δυνατό παιχνίδι,είμαι πολύ χαρούμενος που πήραμε αυτή τη νίκη.Τώρα έχουμε την ευκαιρία να τερματίσουμε πρώτοι στον όμιλό μας και πιστεύω ότι ο αγώνας με την Ελλάδα αποτελεί έναν τελικό απ’τον οποίο πρέπει να βγούμε νικητές.Σαφώς θα είναι ενα πολύ δύσκολο παιχνίδι,ομως εχουμε δείξει οτι έχουμε χαρακτήρα και καλή ομάδα΄΄.

Παρε φορα απο τη γωνια.. βρε καδρονι που θες να κερδισεις και την Ελλαδα.
petrosfm
QUOTE(thrylos7 @ Aug 22 2006, 08:35 PM) *
???


εννουσα το αμυντικο παιχνιδι smile.gif
thrylos7
Το μόνο κοινό είναι η λέξη άμυνα... Στις δυο περιπτώσεις πραγματοποιείται με δυο εντελώς διαφορετικούς τρόπους... rolleyes.gif
Alexmei
Λοιπόν καλησπέρα.......

Αυτό το Μουντο μου αρέσει πολύ...... η Ελληνική ομάδα παίζει για εμένα αρκετά καλά αλλά όχι όπως θα θέλαμε..... ήμασταν 19 πόντους μπροστά και μέσα σε 5 λεπτά οι Βριαζιλιάνοι μας έβαλαν περίπου 20 πόντους... Εκεί ήμουν πολύ νευριασμένος με την επίδοση των Ελλήνων... ευτήχως αυτό το 15/16 βολές και το (Thank God) τρίποντο του Χ''βρέττα για την ισοφάριση με ηρέμησαν....

Αυτά από μένα.... Το μόνο που έχω να πω είναι ότι θέλω να νικήσουμε τους Τούρκους άυριο.....
NBAer
Παλι η Ελληνικη ομαδα τα καταφερε! icon_tomato.gif icon_tomato.gif 18.gif 18.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif
Απο το +20 καταφερε και το εκανε -3 shot.gif Ευτυχως που μπηκε το τριποντο του Χατζηβρεττα αλλιως θα χαναμε.....

Αντε να δουμε ποτε θα πλησιασουν στο 90% των δυνατοτητων τους.....
Τοσο υπολογιζω χρειαζονται για να νικησουνε την Αργεντινικη ομαδα. Για την Ισπανικη ομαδα νομιζω πρεπει να δωσουμε το 95% μας.....

Αντε να δουμε τι θα κανουμε και αυριο με τους Ατατουρκιδες..... Εγω ελεγα πριν το μουντο οτι θα νικησουμε ευκολα Καταρ, Βραζιλια, Τουρκια και δυσκολα τους αλλους. Αντε να δουμε αυριο....bball.gif
hellenic
Simfono!Niki epi tis tourkias!!!!Pantos tha mas trelani afti h ethniki!Xanei megals diafores,menei piso sto score me to Katar kai telika kerdizei...
peka
Τελικα φαινεται οτι θελουν να κερδιζουν τα παιχνιδια στον ποντο αυτα τα παιδια...
Δεν τους παει να κερδιζουν τα παιχνιδια ανετα! Πρεπει να μας βγαινει η ψυχη... Ολοι στο γραφειο περιμεναμε να ακουσουμε απο το ραδιοφωνο τον απελπισμενο Συριγο??? Τι Σκουντης στην τηλεοραση λετε, αυτος ειναι ολα τα λεφτα... Για να καταλαβεις εαν εχει μπει το καλαθι ή οχι που περιγραφει πρεπει να το ριξεις στα αστρα και αν το πετυχεις εχει καλως...!
Μπραβο στα παιδια παντως...Για αλλη μια φορα κρατησαν χαρακτηρα στο τελος και μας εδωσαν τη νικη.
Αντε και αυριο με Τουρκια να κερδισουν στον "πολεμο του Αιγαιου" που ειπε και ο Συριγος στο ραδιοφωνο!!!!!!!!!!!! Μα τι λεει ο ανθρωπος...??? Στο γραφειο γελουσαμε ολοι μαζι!!!!!!
jokey
Καλά το ξύλο που έχει ρίξει ο Βαρεχάο με τον Μπόγκουτ σ' αυτό το Μουντομπάσκετ δε λέγεται.
Πάλι δε παίξαμε καλά σήμερα. Στο πρώτο ημίχρονο ευτυχήσαμε να έχουμε 4/6 τρίποντα οπότε άνοιξε και λίγο η άμυνα των Βραζιλιάνων και εβαλε 2,3 λει απ ο Παπαδόπουλος + την καλή άμυνα και πήραμε τη διαφορά. Μετα που δεν μπήκαν... rolleyes.gif . Τέλος πάντων, για ακόμη μια φορά ήμασταν καλοί (και πιο ξεκούραστοι) όταν η μπάλα έκαιγε, πράγμα πολύ σημαντικό κατ' εμένα. Άντε να νικήσουμε και αύριο, μην πέσουμε πάνω στους Σλοβένους. ph34r.gif
Live strong
QUOTE(peka @ Aug 23 2006, 04:13 PM) *
Τελικα φαινεται οτι θελουν να κερδιζουν τα παιχνιδια στον ποντο αυτα τα παιδια...
Δεν τους παει να κερδιζουν τα παιχνιδια ανετα! Πρεπει να μας βγαινει η ψυχη... Ολοι στο γραφειο περιμεναμε να ακουσουμε απο το ραδιοφωνο τον απελπισμενο Συριγο??? Τι Σκουντης στην τηλεοραση λετε, αυτος ειναι ολα τα λεφτα... Για να καταλαβεις εαν εχει μπει το καλαθι ή οχι που περιγραφει πρεπει να το ριξεις στα αστρα και αν το πετυχεις εχει καλως...!
Μπραβο στα παιδια παντως...Για αλλη μια φορα κρατησαν χαρακτηρα στο τελος και μας εδωσαν τη νικη.
Αντε και αυριο με Τουρκια να κερδισουν στον "πολεμο του Αιγαιου" που ειπε και ο Συριγος στο ραδιοφωνο!!!!!!!!!!!! Μα τι λεει ο ανθρωπος...??? Στο γραφειο γελουσαμε ολοι μαζι!!!!!!



Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες... icon_blahblah.gif help.gif 18.gif icon_headbang.gif smilie_schal1.gif
HOULIGAN76
Τα μαυρα μας τα χάλια είχαμε απόψε με τους ...παραλίες sad.gif
Δεν μπορούμε να ικανοποιήσουμε την ....ματαιοδοξία μας δηλαδή να διαλύουμε τους αντιπάλους μας με μεγάλες διαφορές.Τέλοσπάντων!

υ.γ.1Ελπίζω τουλάχιστον να ασελγήσουμε στους μογγόλους αυριο.Εχουν πάρει πολύ αέρα.
υ.γ.2Ματσάρα το αυριανό ματς Λιθουανία-Βραζιλία.Αμα χάσει η Βραζιλία πάει άπατη στον Αμαζόνιο.
thrylos7
Ανταλλάξαμε τα ημίχρονα... Σήμερα παίξαμε στο πρώτο καλά...
Όταν διατηρούνταν οι διαφορά γύρω στους 17 πόντους πάλι, δεν παίζαμε και τόσο καλά. Ωστόσο η διαφορά εξαλείφθηκε όταν τραυματίστηκε ο Ζήσης..
Επίσης, δεν ξέρω τι έχει το νούμερο, αλλά αυτό το 69 ήταν σημαδιακό και σήμερα. Με τους Λιθουανούς πήγαμε παράταση, με τους Αυστραλούς ισοφαρήσαμε και περάσαμε ενώ βρίσκονταν αυτοί στο 69 και σήμερα εμείς ήμασταν οι κολλημένοι σ' αυτό το σκορ...
Επίσης βάλαμε 22πόντους(με βολές κυρίως) σε ελάχιστο χρονικό διάστημα ενώ είχαμε κολλήσει για πολύ περισσότερα λεπτά...

Καλώς να ορίσει η πρώτη θέση... (εδώ που τα λέμε, να την πάρουν οι Τούρκοι... με 5-0 κιόλας... σ' αυτό τον όμιλο... όχι δα!)
dizzy_fingers
Ώρες ώρες νομίζω πως η εθνική μας είναι αυτή των ΗΠΑ σε μικρότερη κλίμακα.

Τις ίδιες αδυναμίες και τις ίδιες (σχεδόν) δυνάμεις έχουν.
Η αντιμετώπιση της ζώνης και η πίεση σε όλο το γήπεδο είναι παρόμοιες στις δύο ομάδες.
Αυτός είναι ένας ακόμη λόγος για τον οποίο ανυπομονώ για το μεταξύ τους παιχνίδι, εφόσον έρθει.

Σήμερα...τα έχετε πει, οι παίχτες είναι μαζόχες.
Αν τη βρίσκουν όμως και κερδίζουν πάντα έτσι, τότε έχει καλώς. Ας παίζουν έτσι.

Για το ξύλο το είχα γράψει παραπάνω...
Οι Βραζιλιάνοι είναι μανούλα στο να τσαντίζουν τον αντίπαλο.

Τί κουλό καλάθι έβαλε ο Διαμαντίδης στο 3ο δεκάλεπτο?
Λες και πέταξε τον κουβά με τα νερά! laugh.gif

Είμαι περίεργος να δω τί πρόσωπο θα παρουσιάσει αύριο η εθνική.
Καλή στο πρώτο ημίχρονο και κακή στο δεύτερο?
Όλα τα σουτ μέσα αλλά ρεκόρ στα λάθη?
Ρεκόρ στα κλεψίματα και καλή άμυνα, αλλά δυστοκία στην επίθεση?
Όπως έχουμε πει...θα μας τρελάνουν αυτά τα παιδιά.
kop-13
Νόκ άουτ ο Ζήσης με διπλό κάταγμα στο ζυγωματικό!
Χαλάει το rotation...
Ο Varejao που τον χτύπησε θέλει ξύλο!
Ο διαιτητής που είδε απλό φάουλ δεν πρέπει να τιμωρηθεί?
dizzy_fingers
Ισχύει η καθυστερημένη τιμωρία από βίντεο, όπως στη FIFA?

Πάλι όμως, και να τιμωρηθεί, τί να το κάνεις τώρα.... sad.gif

EDIT: Μόλις διάβασα το άρθρο του sportime.
Τον κερ#τά τον Βαρεχάο τί μας έκανε....το παιδί έπαθε σοβαρή ζημιά...λένε για επέμβαση στο μάτι. ohmy.gif
Εν τω μεταξύ, ο Ζήσης τρεις σεζόν τώρα σπάει ένα κόκκαλο...τη μύτη με την Εφές, το χέρι με την Μπενετόν και τώρα... sad.gif
greece4
peite mou plz pws de diavazw swsta gia to zhsh!!!!!
blink.gif blink.gif 17.gif 17.gif 42.gif
kop-13
Τριπλό άκουσα τώρα κ ίσως δεν τον αφήσουν να κάνει το ταξίδι κ κάνει την επέμβαση εκεί!
Να είναι καλά το παιδί...
Η ατυχία του είναι πολύ μεγάλη!

Όσο για την τιμωρία,τη θέλω γιατί το χτύπημα ήταν εσκεμμένο κ ο διαιτητής το είδε κ δεν το τιμώρησε.
Έχω τα νεύρα μου...
Μακάρι να πάρουμε μετάλλιο για τον Νικόλα.
liolias
Κριμα ρε για τον Νικολακη.
Καλα ο καραγκιοζης που θελει να τον λεμε και διαιτητη τα γυαλα τα αφησε σπιτι του???
Κανονικα πρεπει ο διαιτητης να αποκλειστει απο τις μεγαλες διοργανοσεις και Ο Βαρεχαο να τιμωρηθει απο τη φιμπα.
thrylos7
angry_red.gif torture.gif

Λίγο ακόμα και θα πάθω κατάθλιψη.

Κρίμα... από την ηλιθιότητα του κάθε τυχάρπαστου πληρώνουμε τραυματισμό τώρα...
-1 στην περιφέρεια... Πλέον, ίσως χρειαστεί ο Βασιλόπουλος για να χρησιμοποιηθεί περισσότερο στο 2 ο Χατζηβρέττας. Το σίγουρο είναι ότι το σχήμα με τα 3 γκαρντ θα εμφανίζεται λιγότερο χρόνο.
Όχι ότι δεν καλύπτεται το κενό(ποσοτικά). Απλά οι παίκτες θα είναι πιο κουρασμένοι κατά τη διάρκεια του τουρνουά αλλά και του κάθε αγώνα.
(Ούτε που θέλω να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να τραυματιστεί κι άλλος περιφερειακός..)
Ποιοτικά ασφαλώς ο Ζήσης είναι αναντικατάστατος(όπως και οι περισσότεροι εξάλλου)...

Πλήγμα και για τη ψυχολογία... Ας ελπίσουμε να λειτουργήσει ως μπούμερανγκ και να πεισμώσουν ακόμη περισσότερο οι παίκτες μας.

Και πάλι, τους αντιπάλους που πρέπει να κερδίσουμε για να φτάσουμε τετράδα τους "έχουμε".

Απ' ότι φαίνεται θα την κυνηγήσουμε άγρια την υπόθεση για την ηθική δικαίωση...
jokey
Δε νομίζω ότι το έκανε επίτηδες ο Βαρεχάο. Όχι οτι αυτό με εμποδίζει να τον καταριέμαι ολημερίς σήμερα. Αλλα θα έπρεπε να τον σφυρίζουν πιο συχνά οι διαιτητές μπας και χαλαρώσει λίγο το παιδί, έχει γεμίσει μελανιές όλους τους ψηλούς στον όμιλο.

Τώρα χαλάει και το rotation όπως είπατε,ειδικά για την πιεστική άμυνα, χαλάει και το ήδη αναξιόπιστο σουτ, χαλάει και το ηθικό...
dizzy_fingers
Μόλις τώρα είδα σε επανάληψη τη φάση (αφού τα replay σπανίζουν στις ζωντανές μεταδόσεις) και σιγουρεύτηκα ότι δεν το έκανε κατά λάθος.
Σήκωσε το χέρι ενώ η μπάλα είχε φύγει από τα χέρια του Ζήση.

Δεν αμφιβάλλω πως μετάνοιωσε για την κίνησή του, καθώς μετά το παιχνίδι διάβασα πως ζητούσε συγνώμη από τους παίχτες της εθνικής και τον Γιαννάκη αλλά....

Το βράδυ θα γράψω το βίντεο και θα το ποστάρω εδώ αν θέλετε.
jokey
Ρε συ αφού έχει ήδη σηκώσει τα χέρια όταν πάει για δυίσδηση ο Ζήσης και μετά όταν δίνει την πάσα τα κατεβάζει. (γιατί να τα κρατάει πλεόν σηκωμένα?)

Εξάλλου γιατί να κάνει κάτι τέτοιο? Να ρισκάρει ντισκαλιφιέ, βολές, , αποσυντόνιση του παιχνιδιού τους, αφου στηρίζεται κατά πολυ σ' αυτόν, και της ψυχολογιάς τους την ώρα που έκαναν την αντεπίθεση, για τι? Για να βγεί ο Ζήσης απ΄ το παιχνίδι? Λες και δεν έχουμε αλλους 4-5 ποιοτικούς περιφερειακούς.

Δεν τον έχω ούτε για τόσο έξυπνο, να τα σχεδιάσει όλα αυτά και να τα καταφέρει χωρίς κανένα κόστος για την ομάδα του, ούτε τόσο χαζό να πάρει τέτοιο ρίσκο. Εκτός και αν ήταν καμιά αψυχολόγητη ενέργεια. Επιμένω όμως πως δε νομίζω να το έκανε επίτηδες.
sihainas
http://www.sportime.gr/basket_inside.asp?article_id=27310

Δείτε τι λέει ο Παπαλουκάς... λέτε να τον είχε απειλήσει; αν είναι έτσι αλλάζει το πράγμα...όσες συγνώμες κι αν ζητάει...
klearxos
Καλησπερα σας!
Το χτυπημα του "Βαρεμενου" ηταν εσκεμμενο!
Οντως η μπαλα εχει φυγει προ πολλου απο τα χερια του Ζηση....
Πιστευω ομως οτι τελικα-οπως ανεφερε και ο Thrylos7-οτι οι παιχτες μας θα πεισμωσουν και θα τα δωσουν ολα για μια νικη εναντιον της Τουρκιας που μας φερει πολυ κοντα στην τετραδα.
dizzy_fingers
Καλησπέρα Κλέαρχε!
Χαίρομαι που επιτέλους αποφάσισες να γράψεις και να έρθεις στην παρέα μας smile.gif.
Ελπίζω να σε βλέπουμε συχνά wink.gif.

QUOTE
Ρε συ αφού έχει ήδη σηκώσει τα χέρια όταν πάει για δυίσδηση ο Ζήσης και μετά όταν δίνει την πάσα τα κατεβάζει. (γιατί να τα κρατάει πλεόν σηκωμένα?)

Εξάλλου γιατί να κάνει κάτι τέτοιο? Να ρισκάρει ντισκαλιφιέ, βολές, , αποσυντόνιση του παιχνιδιού τους, αφου στηρίζεται κατά πολυ σ' αυτόν, και της ψυχολογιάς τους την ώρα που έκαναν την αντεπίθεση, για τι? Για να βγεί ο Ζήσης απ΄ το παιχνίδι? Λες και δεν έχουμε αλλους 4-5 ποιοτικούς περιφερειακούς.

Δεν τον έχω ούτε για τόσο έξυπνο, να τα σχεδιάσει όλα αυτά και να τα καταφέρει χωρίς κανένα κόστος για την ομάδα του, ούτε τόσο χαζό να πάρει τέτοιο ρίσκο. Εκτός και αν ήταν καμιά αψυχολόγητη ενέργεια. Επιμένω όμως πως δε νομίζω να το έκανε επίτηδες.


Δεν κατέβασε και τα δύο του χέρια, αλλά το αριστερό (στην ουσία δεν το κατέβασε, το προέταξε προς τον Ζήση).

Δε συνηθίζω να κατηγορώ κάποιον για κάτι ενώ δεν είμαι κοντά στην πράξη, αλλά αυτό το είδα καλά.
Δε σου λέω εντύπωση, αλλά κάτι που είδα.

Θα ποστάρω το βίντεο μετά.
V@Roxe##13
Δεν μπορω να καταλαβω ποσο ηλιθιος ειναι ο Βαρεχαο, ειναι πολυ Τσογλ@νος. Εχει δωσει ξυλο σε ολους τους παικτες του τριτου ομιλου.Να τον κλεισουμε σε ενα δωματιο με τον Σοφο, να σας πω εγω...

Μεγαλη απωλεια, ειλικρινα ειμαι πολυ προβληματισμενος. Ο Ζησης ηταν ο πιο αξιοπιστος σουτερ της ετσι και αλλιως προβληματικης στα τριποντα ελληνικης ομαδας. Ξερει κανεις ποτε θα επιστρεψει στα γηπεδα? Θελω να πω δεν πιστευω να χασει την σεζον?

ΜΙΣΩ ΤΟΝ ΒΑΡΕΧΑΟ
thrylos7
Απορώ τι το συζητάμε... Ήταν ε γ κ λ η μ α τ ι κ ή ενέργεια...

Καλώς ήρθες(ενεργά) Κλέαρχε! Η Μαρίνα και ο κοντός πού είναι; icon_drunk.gif biggrin.gif (Άντε! Έχει και καύσωνα...)
liolias
Μακαρι να τους λιωσουμε! 20 ποντους διαφορα θελω!! Αλλα οι παιχτες μας θελω να τα δωσουν ολα για το Νικολα σε εναν αλλο αγωνα..Φανταζομαι ο shot.gif lebron και ο shot.gif carmelo απο τωρα το σκεφτονται και στριφογυριζουν το βραδυ στα κρεβατια τους tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.