Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Buducnost
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Quincy
Η Buducnost μετρά μόλις 2 νίκες μέχρι τώρα αλλά και οι δυο έκαναν αρκετό θόρυβο. Η μια απέναντι στην Baskonia σημειώνοντας ρεκόρ για την διοργάνωση με 21 (από τα 34) εύστοχα τρίποντα και η άλλη κόντρα στην CSKA, ανατρέποντας διαφορά 14ων πόντων με την οποία είχαν προηγηθεί η Ρώσοι στο ημίχρονο, σουτάροντας πάλι με 60% από την περιφέρεια. Πέρα από αυτά τα 2 παιχνίδια η Buducnost γενικά δυσκολεύεται να ξεπεράσει τους 70 πόντους και χάνει αρκετή από τη δυναμική της μακρυά από την έδρα της. Για τον Ολυμπιακό δεν υπάρχουν περιθώρια για ήττες σε παιχνίδια σαν και αυτό αν θέλει να ελπίζει σε κάτι ψηλότερο από την 8η-9η θέση.

Σχόλια για το παιχνίδι.
Future7
Τρομερός Λεντει.....

Μακάρι να μη χαθεί και αυτός ο παίχτης.
tamvoukios
QUOTE (Future7 @ Nov 30 2018, 22:57 ) *
Τρομερός Λεντει.....

Μακάρι να μη χαθεί και αυτός ο παίχτης.

Και να σκεφτείς ότι πολλοί "καναπεδάτοι" προπονηταράδες τον είχαν βγάλει άχρηστο προκαταβολικά λόγω ύψους...
kotzito
Χαλαρή νίκη, καθαρίσαμε στο 3ο δεκάλεπτο ουσιαστικά το οποίο συνήθως είναι το κακό μας. Αν και η αλήθεια είναι ότι και η Μπουντόσνοστ δεν το κυνήγησε και πολύ το παιχνίδι, ειδικά με την μισή ομάδα να έχει και την Εθνική αυτές τις μέρες.

Απίστευτος Λεντέι (και) σήμερα, δεν ξέρω αν έχει πιάσει ποτέ παίκτης του Ολυμπιακού τόσο υψηλό ranking στην Euroleague. Σαν να βρίσκει ρυθμό εδώ και 15 - 20 μέρες, νομίζω αν καταφέρει να σταθεροποιηθεί στους 8 - 9 πόντους και 4 - 5 ριμπάουντ, μαζί με μερικές καλές άμυνες, σε συνδυασμό με την επιστροφή Αγραβάνη θα καλυφθεί το κενό στα σέντερ μέχρι νεωτέρας.

Θετική εμφάνιση κι από Μάντζαρη (για τα δικά του δεδομένα δηλάδη) αν και σήμερα το 0 πόντοι κάθεται κάπως στο μάτι, σταθερά καλοί και οι Μίλου - Σπαν - Πρι. Γενικά με εξαίρεση τον Παπανικολάου που διανύει παρατεταμένο ντεφορμάρισμα, οι περισσότεροι νομίζω ήταν θετικοί.

Μόνο αρνητικό οι χαμένες βολές πάλι, και κάποια μικρά κενά διαστήματα στο 1ο ημίχρονο.
Future7
QUOTE (tamvoukios @ Nov 30 2018, 23:09 ) *
Και να σκεφτείς ότι πολλοί "καναπεδάτοι" προπονηταράδες τον είχαν βγάλει άχρηστο προκαταβολικά λόγω ύψους...


Κοίτα κι εγώ είχα δυσπιστία και πράγματι ο παίχτης πήρε τα πάνω του όταν άρχισε να χρησιμοποιειται κυρίως στο 4.
Στο 5 μπορεί να παίξει με πολύ συγκεκριμένες συνθήκες, στο 4 νιώθει πιο άνετα και δημιουργεί θέματα στους αντιπάλους.

Το ranking που είχε σήμερα ήταν από άλλο πλανήτη.

Στον αντίποδα ο Παο κάπου χάνει τη μπάλα με το θέαμα ,ο δεΜαντζαρης είναι τα πιο πεταμένα λεφτά που θυμάμαι στην ομάδα. Το παιδί δε μπορεί να σκοράρει ούτε κόντρα αυτήν την ομάδα με τη διαφορά στους 20. Είναι τραγωδία πραγματική.
tamvoukios
QUOTE (Future7 @ Nov 30 2018, 23:17 ) *
ο δεΜαντζαρης είναι τα πιο πεταμένα λεφτά που θυμάμαι στην ομάδα. Το παιδί δε μπορεί να σκοράρει ούτε κόντρα αυτήν την ομάδα με τη διαφορά στους 20. Είναι τραγωδία πραγματική.

Έ, όχι! Όχι και σήμερα!
Μιά χαρά τα πήγε ο Βαγγελάκης σήμερα, κι ας μη σκοράρισε.
Κύτταξε τα στατιστικά του. Δεν τα λες και άσχημα. 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, και PIR 10. Το σκοράρισμα το έκαναν άλλοι.
T.W.Is.M.
QUOTE(kotzito @ Nov 30 2018, 23:12 ) *
Απίστευτος Λεντέι (και) σήμερα, δεν ξέρω αν έχει πιάσει ποτέ παίκτης του Ολυμπιακού τόσο υψηλό ranking στην Euroleague. Σαν να βρίσκει ρυθμό εδώ και 15 - 20 μέρες, νομίζω αν καταφέρει να σταθεροποιηθεί στους 8 - 9 πόντους και 4 - 5 ριμπάουντ, μαζί με μερικές καλές άμυνες, σε συνδυασμό με την επιστροφή Αγραβάνη θα καλυφθεί το κενό στα σέντερ μέχρι νεωτέρας.


Στη μεταδοση της nova ειπαν οτι ειναι ρεκορ στο ρανκινγκ το 42 που εκανε. 41 ειχαν κανει απ οτι ειπαν ο Ματσιγιαουσκας κι ο Ζιζιτς και νομιζω πως 40 ειχε κανει ο Μαρκι Περι.
Βεβαια αυτα τα σκορ ειναι απο την περιοδο της μετα-FIBA Ευρωλιγκα, οπου και καθιερωθηκε το PIR ως αξιολογηση της αποδοσης. Αλλιως ειμαι σιγουρος πως εχει γινει μεγαλυτερο σκορ απο τον Ταρπλει και λογικα απο τον Μπερι(σε ενα ματς με την Ουλκερ στο δευτερο περασμα του ειχε βαλει 39 ποντους).
Future7
QUOTE (tamvoukios @ Nov 30 2018, 23:55 ) *
Έ, όχι! Όχι και σήμερα!
Μιά χαρά τα πήγε ο Βαγγελάκης σήμερα, κι ας μη σκοράρισε.
Κύτταξε τα στατιστικά του. Δεν τα λες και άσχημα. 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, και PIR 10. Το σκοράρισμα το έκαναν άλλοι.


4η περίοδος , η διαφορά μεγάλη , ρίχνει ο Μανζαρης τούβλο τρίποντο και ο Μπαλτ τραβώντας τα μαλλιά του επαναφέρει Σπανούλη...
frenchman7
Αυτος ο Μαντζαρης πάνω που μας έχει ζεστάνει με καλές άμυνες και συμμετοχή του στο παιχνίδι, κάνει ένα fail σε απόπειρα μπαζερ, και βαράει μετά κ δύο τούβλα και σε αφήνει με την ξινή γεύση. Τι τα θέλει κι αυτός...

Ο Παπ περνάει το κλασικό ντεφορμάρισμα όπου ουσιαστικά έχει κρασάρει το μυαλό του, δεν ειναι τυχαίο ότι το καλύτερο του παιχνίδι φέτος το έκανε με Φενερ που έπαιξε με μικροτραυματισμό και απελευθερώθηκε ψυχολογικά! Τέτοιος είναι ο Παπ!
Quincy
Πάλι δεν κατάφερα να δω το παιχνίδι 68.gif Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα κανάλι στο youtube που να τα ανεβάζει;

Το pir του LeDay είναι όντως απίστευτο! Θα χε ενδιαφέρον αν μπορούσαμε να δούμε αν είναι το ψηλότερο που είχε ποτέ παίκτης του Ολυμπιακού.

Τα στατιστικά του Μάντζαρη μ΄αρέρουν. Αν μπορέσει να σταθεροποιηθεί σε κάτι παρόμοιο και προσθέσει και 3-5 πόντους -που το θεωρώ απαραίτητο για να μπορεί να μοιράζει και 2-3 asst- θα γίνει ένας τιμιότατος ρολίστας. Ποτέ δεν είχε το ταλέντο άλλωστε για να πρωταγωνιστήσει. Ίσως η έλευση του Blatt να τον ταρακουνήσει και να βελτιώσει έστω κάποια κομμάτια του παιχνιδιού του. Το ίδιο ισχύει και για τον Παπ.

Διάολε, δίπλα τον έχουν τον Πρίντεζη που γύρισε στην ίδια ηλικία από τα αζήτητα της Malaga για να καταλήξει να γίνει ο καλύτερο Έλληνας PF ever
Coach Periklis
QUOTE (Quincy @ Dec 1 2018, 00:21 ) *
Πάλι δεν κατάφερα να δω το παιχνίδι 68.gif


αν με το "πάλι" αναφέρεσαι σε αγώνες με Μπαγερν και Ρεαλ...γενικά μην πολυβλέπεις την ομάδα tongue.gif

νομίζω πρέπει να ετοιμάζομαι για μεγάλη κωλοτουμπα όσον αφορά τον Λεντει
Quincy
QUOTE(Coach Periklis @ Nov 30 2018, 23:24 ) *
αν με το "πάλι" αναφέρεσαι σε αγώνες με Μπαγερν και Ρεαλ...γενικά μην πολυβλέπεις την ομάδα tongue.gif

νομίζω πρέπει να ετοιμάζομαι για μεγάλη κωλοτουμπα όσον αφορά τον Λεντει


Φέτος έχω δει τους αγώνες με τη Fener, τον Παναθηναικό, και με τη Real το άνοιξα στο 3ο δεκάλεπτο που παραλίγο να γυρίσει ανάποδα όλο το παιχνίδι 39.gif
jazz thrilos
Δεν με νοιαζει τι ειπε ο Μπλατ επί του θέματος.

Σε παιχνίδι που κερδιζουμε χαλαρα και οι άμυνες ειναι παιδική χαρα το 4ο δεκαλεπτο, ο Μαντζαρης κσταφέρνει να τραβηξει το ενδιαφέρον της κερκίδας με airball, με την μπάλα να του μένει στα χέρια, με πολυ κακό επιθετικό πρόσωπο. Οι 6 ασιστ παρακαλώ να τις δείτε προσεχτικά. Οι περισσότερες είναι πάσα στην περιφέρεια και σουτ.

Τεσπά, η ομάδα γενικά απόψε ήταν καλή. Ελπιζω τέτοια ματς να μας βοηθήσουν να σφυρηλατήσουμε ταυτότητα, να δεσουμε ως συνολο. Ευχάριστο γεγονος οτι ξεκουράστηκαν αρκετοί παιχτες. Δειχνουμε να γινομαστε καλύτεροι παιχνιδι με το παιχνιδι. Πάνω απ' ολα επιτελους βλεπουμε σχετικα σταθερά καλό μπάσκετ.

Καλή βραδιά απόψε, γενικα σε καλό μομέντουμ ειμαστε.
Crash95
Ειχα καιρο να γραψω . Δυο πραγματάκια δε θελουμε κοντό τόσο πολυ οχι οτι θα με χάλαγε.

Κυριως ψηλο χρειαζόμαστε πισω απο μιλου για να παει ο Ζακ Γ-Λεντει στο 4 και να κανει παπαδες και αρχιμανδριτες.

Εμπιστεύομαι το Μπλατ τυφλά ακομα και μηδέν κουπες να χουμε φετος. Θα κανει ομαδα με σωστο προσανατολισμο και θα δωσει αλλο αερα στο κλαμπ. Η καλύτερη δηλωση του ηταν πως δεν εχει αισθανθεί καλυτερα σε ομαδα απο οτι στον Ολυμπιακο. Ακομα και να μην ειναι τελειως αληθεια , περνάει καλα εδω και θα μεινει μερικα χρονια πολυ σημαντικο

Σημερα παιξαμε πολυ ωραιο μπασκετ και ειδε και ο κοσμος θεαμα. Αδύναμη ομαδα βεβαια η αντίπαλος αλλα ευρωλιγκα παιζεις ολες οι ομαδες θέλουν σοβαρότητα.

Συνεχιζουμε και ενα πράγμα ζητω , οχι σοβαρούς τραυματισμούς κτλ δεν μπορω αλλο. Οκ θεματα σαν του στρελνιεκς και του τουπαν θα εχουμε αλλα οχι ρήξη χιαστων και συνδεσμων κτλ φτανει. Καλο βραδυ.
akratacity
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 1 2018, 01:07 ) *
Δεν με νοιαζει τι ειπε ο Μπλατ επί του θέματος.

Τελικά αυτός ο Μπλατ ξέρει η όχι, μας έχετε μπερδέψει.

Δεν είδα το ματς και δεν έχω άποψη για την εμφάνιση του Μάντζαρη όμως για να κάνει αυτή τη δήλωση ο συγκεκριμένος προπονητής, ε κάτι καλό θα έκανε.

Δεν γίνεται μόνα ζυγά δικά μας. Πχ όταν τον βάζει διλεπτα η δεν τον χρησιμοποιεί καθόλου να λέμε ξέρει ο Μπλατ και όταν δηλώνει ότι ήταν πολύ καλός να λέμε δεν μας νοιάζει τι λέει.

Υγ θα παρουμε παίχτη έτσι και αλλιώς οπότε μην έχετε άγχος...

Υγ1 γενικό σχόλιο με αφορμή το ποστ σου, δεν είναι αναφορα επί προσωπικού (πλην μικρών εξαιρέσεων)...
tamvoukios
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 1 2018, 01:07 ) *
Δεν με νοιαζει τι ειπε ο Μπλατ επί του θέματος.

Φίλε μου, ο Μπλατ επί του θέματος είπε ότι, κατά τη γνώμη του, ο πιό διακριθείς παίκτης ήταν ο Μάντζαρης.
Έλα, μωρέ, τώρα!
Ποιός είναι ο Μπλατ;
Τι ξέρει από μπάσκετ αυτός;
Καλύτερα ξέρουμε εμείς εδώ μέσα.
Zoys
Ο Blatt είναι master στα επικοινωνιακά παιχνίδια και η αναφορά στον Μάντζαρη δεν είναι καθόλου τυχαία. Σε ένα ματς που η προσωπική του επιλογή ονόματι Zach LeDay έκανε franchise record σε ranking, εκείνος επέλεξε να αναφερθεί σε έναν παίκτη που βρήκε στον ελληνικό κορμό της ομάδας και έχει δεχθεί (δικαίως) έντονη αμφισβήτηση. Στήριξε τον παίκτη του δείχνοντας ότι τον υπολογίζει και παράλληλα αναγνώρισε τη χρησιμότητα του "ακόμα κι αν δεν βοηθάει στο σκοράρισμα". Με αυτόν τον τρόπο ξεκαθάρισε ότι τον θεωρεί σημαντικό στην ομάδα, αλλά σαν συμπληρωματικό παίκτη της περιφέρειας και μέσα από αυτόν τον ρόλο μπορεί να προσφέρει βασικά πράγματα. Αρκεί να καταλάβει και ο ίδιος ο Μάντζαρης ότι οι εποχές που έπαιζε εικοσάλεπτα έχουν περάσει ανεπιστρεπτί και να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα...
Conan1982
Μια χαρά ήταν ο Μάντζαρης για τα δεδομένα του, και καλά έκανες και σούταρε τα σουτ που σούταρε, δεν μπορούσε από την μια να λέμε ότι διστάζει να σουτάρει, να μπει μέσα και να μην μας αρέσει όταν το κάνει.
Τελικά θα του κάνει καλό που επιτέλους δεν είναι στις πρώτες επιλογές του και θα προσπαθήσει περισσότερο για να διεκδικήσει τα όποια λεπτά του αντιστοιχούν στο ροτέιτον.
jazz thrilos
QUOTE (tamvoukios @ Dec 1 2018, 14:00 ) *
Φίλε μου, ο Μπλατ επί του θέματος είπε ότι, κατά τη γνώμη του, ο πιό διακριθείς παίκτης ήταν ο Μάντζαρης.
Έλα, μωρέ, τώρα!
Ποιός είναι ο Μπλατ;
Τι ξέρει από μπάσκετ αυτός;
Καλύτερα ξέρουμε εμείς εδώ μέσα.


Φίλε μου μην μου βάζεις στο στόμα πράγματα που δεν εχω πει. Αυτοκλητους υπερασπιστές δεν χρειάζονται προπονητες και προσωπικότητες του διαμετρήματος του Μπλατ.

Ούτε μυρωδιά τον είπα ούτε οτι εγώ ξέρω καλύτερα. Απλά υποστηριζω αυτό που είδα. Ενα γκαρντ που δεν απειλει με τίποτα το καλάθι και εβγαλε δυο-τρεις καλές άμυνες. Ο Μπλατ μου φαινεται πολύ έξυπνος και καλα εκανε και ειπε όσα είπε νιωθωντας την ανάγκη να υπερασπιστει τον Μάντζαρη διχως να του γινει σχετικη ερώτηση. Έχει βρει ένα παιχτη με δεμενο συμβολαιο των 800 χιλ και ειναι λογικο να μην θέλει να τον χάσει εντελως. Τώρα αν εσεις βλέπετε οτι ο Μάντζαρης εγινε γκαρντ ευρωλιγκας επειδη το είπε ο προπονητης μας, οκ.

Σε κάθε περιπτωση, προτιμώ να μεινω στην πλευρά του Μπλατ που ψαχνει παιχτη για την περιφέρεια γιατι πλην Γκος-Σπαν-Στρελνιεκς δειχνει οτι στα σοβαρα δεν εμπιστευεται κανεναν άλλον. Οι χθεσινες του δηλωσεις για μενα απανταν στην πιεση που δεχεται απο το κοκκινο μηντιακό συστημα για τον παραγκωνισμο του Βαγγελη. Δεν ειναι rookie ο Μπλατ, ξέρει οτι δεν του χρειάζονται εχθροί την δεδομενη στιγμή απο το συνάφι των "εκπροσωπων" τύπου.
Milterman
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 1 2018, 15:40 ) *
Οι χθεσινες του δηλωσεις για μενα απανταν στην πιεση που δεχεται απο το κοκκινο μηντιακό συστημα για τον παραγκωνισμο του Βαγγελη. Δεν ειναι rookie ο Μπλατ, ξέρει οτι δεν του χρειάζονται εχθροί την δεδομενη στιγμή απο το συνάφι των "εκπροσωπων" τύπου.

Είμαι σίγουρος οτι ο Μπλατ το εχει γραμμένο το μιντιακό σύστημα οποιασδήποτε απόχρωσης. Απλά διέγνωσε οτι ο παίκτης του εχει ψυχολογικό (δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια αστοχία) και σαν γάτα που ειναι, με αφορμή την κατα τ αλλα καλή του απόδοση βρήκε ευκαιρία να τον εκθειάσει για να τον ανεβάσει, κάτι που σίγουρα είχε παραπανω ανάγκη απο τον Λεντει που έκανε ρεκόρ καριέρας.
T.W.Is.M.
Ας το γραψω κι εδω. Οποιος πιστευει οτι θα ερθει γκαρντ-σωτηρας, θα απογοητευτει. Οπως ειπε κι ο Μπλατ, αν μεινει ελευθερος ο Durant, θα τον αποκτησουμε, αλλα επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει, δεν προκειται να ερθει! Σε καμια ομαδα με σοβαρη δομη δε θα ερθει παιχτης στη μεση της σεζον και θα κανει τη διαφορα. Η περιπτωση Λο-Ντορσει του 2012 ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα και παλι χρειαστηκαν 2 παιχτες για να αλλαξουν επιπεδο μια ομαδα, που χτιζοταν και μεγαλωνε εκεινη τη σεζον. Για να γινει κατι τετοιο με εναν παιχτη, πρεπει να ερθει καποιος που να βρισκεται στο επιπεδο των κορυφαιων της ομαδας ή και παραπανω. Αυτοι οι παιχτες αυτη τη στιγμη εχουν συμβολαιο ειτε στο ΝΒΑ ειτε σε τοπ ευρωπαικες ομαδες(κι αν ειναι στην Κινα, χρειαζονται καλοκαιρινη προετοιμασια για να ενταχθουν και τετοια πολυτελεια δεν υπαρχει).

ΥΓ.Οχι, ο περσινος Μαικ Τζειμς δεν ειναι τετοια περιπτωση, αφενος γιατι ηταν επιστροφη και οχι νεο αποκτημα, αφετερου γιατι δεν πετυχε κατι παραπανω ο ΠΑΟ απ αυτα που ειχε πριν ερθει ο Τζειμς.
Future7
Απλά το θέμα είναι να έρθει ένας γκαρντ να κάνει τα βασικά που δεν μπορεί ο Μαντζαρης.
Δηλ να ναι αθλητικός για να μη μας ξεφτιλίζουν στην άμυνα και να παίρνει και κάποιες επιθετικές πρωτοβουλίες.
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 1 2018, 23:23 ) *
Μαικ Τζειμς δεν ειναι τετοια περιπτωση, αφενος γιατι ηταν επιστροφη και οχι νεο αποκτημα, αφετερου γιατι δεν πετυχε κατι παραπανω ο ΠΑΟ απ αυτα που ειχε πριν ερθει ο Τζειμς.

Πήρε νίκες μαζεμένες ο ΠΑΟ στα τελευταία παιχνίδια,με μερικές από αυτές εκτός έδρας με καλάθια του Τζέιμς (Μακάμπι και Μιλάνο)...και έτσι πήρε πλεονέκτημα έδρας.Δεν το είχε πριν...

Επίσης πήρε πρωτάθλημα,με τον Τζέιμς καθοριστικό.Σε έναν ΠΑΟ που ποτέ όλη την χρονιά δεν έπαιζε μπάσκετ συνεργασιών.Σε έναν ΠΑΟ που ο Ρίβερς μετά τον Γενάρη δεν υπάρχει ..και δεν σταύρωνε σουτ...ο Τζέιμς κουβάλησε την ομάδα με την προσωπικότητα του.Δεν ξέρω κατά πόσο δυνατό θα ήταν το πρωτάθλημα διαφορετικά.
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Dec 2 2018, 03:07 ) *
Πήρε νίκες μαζεμένες ο ΠΑΟ στα τελευταία παιχνίδια,με μερικές από αυτές εκτός έδρας με καλάθια του Τζέιμς (Μακάμπι και Μιλάνο)...και έτσι πήρε πλεονέκτημα έδρας.Δεν το είχε πριν...

Επίσης πήρε πρωτάθλημα,με τον Τζέιμς καθοριστικό.Σε έναν ΠΑΟ που ποτέ όλη την χρονιά δεν έπαιζε μπάσκετ συνεργασιών.Σε έναν ΠΑΟ που ο Ρίβερς μετά τον Γενάρη δεν υπάρχει ..και δεν σταύρωνε σουτ...ο Τζέιμς κουβάλησε την ομάδα με την προσωπικότητα του.Δεν ξέρω κατά πόσο δυνατό θα ήταν το πρωτάθλημα διαφορετικά.


Τα θυμαμαι αυτα που λες. Πηρε το πλεονεκτημα εδρας, το οποιο ομως δεν αξιοποιησε με προκριση στο φαιναλ φορ. Χωρις τον Τζειμς θα βγαινατε 5-6οι και ειτε θα αποκλειοσασταν απο τη Ρεαλ ειτε θα πεφτατε πανω μας και με τοσα προβληματα που ειχαμε σε εκεινη την περιοδο θα περνουσατε.
Στο πρωταθλημα ησασταν πρωτοι και αηττητοι και τελικα πηρατε το πρωταθλημα. Δεν μπορω να ξερω τι θα γινοταν αν δεν ειχατε τον Τζειμς στους τελικους, αλλα η αποκτηση του δε σας εδωσε παραπανω θεση απ αυτη που ειχατε. Οχι οτι εκανε καμια κακη χρονια, απλα δεν εγινε το κατι παραπανω σε σχεση με αυτο που φαινοταν μεχρι να ερθει, δηλαδη το φαιναλ φορ.
Εν πασει περιπτωσει, ο Τζειμς ανηκε και σε μια κατηγορια απ αυτες που εγραψα οτι ανηκουν οσοι ειναι στο επιπεδο να κανουν τη διαφορα. Ειχε συμβολαιο στο ΝΒΑ, δεν ηταν ελευθερος να ψαχνει ομαδα και τον απεκτησε ο ΠΑΟ.
fotisv
Δεν καταλαβαινω τον ντορο με τη δηλωση του μπλατ σχετικα με τον Μαντζαρη. Ο ανθρωπος εχει υπολογισει τον καθε παικτη του ροστερ και ζηταει απο τον καθενα μετρησιμα πραγματα λεει πχ " τι θελω απο τον πρωτο σεντερ μου ? 10-12 ποντους 6-8 ριμπ, πεντεξι κερδισμενα φαουλ και 1-2 ταπες" ,"θελω απο το τριαρι μου να σβησει το αντιπαλο τριαρι κι ας μην βαλει ποντο" αν τωρα οι παικτες δωσουν στον κοουτς αυτα που τους ζητησε γιατι να μην τους πει το μπραβο ... αν απο το μαντζαρη περιμενε κατεβασμα μπαλας χωρις δεηση στο μεγαλοδυναμο να περασουμε το μισο γηπεδο, 2 ασσιστ 1 ριμπαουντ κανενα "εξυπνο φαουλ" κι ενα κλεψιμο αντε και στο τσακιρ κεφι κανενα σουτακι απο στημενη θεση ο Βαγγος στο συγκεκριμενο παιχνιδι του εδωσε πολυ παραπανω απο οτι προσδοκουσε αρα καλα εκανε και του εδωσε το "μπραβο". ο Μαντζαρης καλως η κακως ειναι το 4-5ο γκαρντ της ομαδας , απλα η ολη αναμπουμπουλα εχει συμβει με βαση το συμβολαιο του ... κατι παρομοιο ειχε συμβει και με τον μπογρη σε καποιο παιχνιδι που μπηκε πηρε 2 ριμπαουντ επαιξε και 2 καλες αμυνες και τελος ... ο κοουτς τον ειχε ανταμειψει με ενα 'μπραβο' wink.gif γιατι αυτο του ζητησε αυτο εκανε απλα εκει δεν μιλησε κανεις γιατι ο μπογρης παιρνει δυο κατοσταρικα κι ενα καφασι μιλκο το χρονο και ολα καλα ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.