Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2016-2017 ALL-NBA TEAMS
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
aegeansheed
3 Ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής για τις καλύτερες Ομάδες φέτος.

Με αφορμή την ιδέα του Enjoy χωρίστηκαν 3 κατηγορίες παικτών. H επιλογή είναι προσωπική και όσο το δυνατόν πιο αντικειμενική.
Στην πρώτη βρίσκονται οι υποψήφιοι MVP και παίκτες που θα μπορούσαν να είναι στην πρώτη.
Στη δεύτερη μπαίνουν παίκτες που θα μπορούσαν να ψηφιστούν στην 1η ομάδα, αλλά μάλλον θα ψηφιστούν στην 2η ή στην 3η.
Στην τρίτη υπάρχει μεγαλύτερη πληθώρα επιλογών, βάσει των προσωπικών επιλογών μας, για να γουστάρουμε.

Ψηφίζουμε 5 από κάθε ομάδα παικτών.

Θα πρέπει για κάθε 5άδα να υπάρχουν:
* τουλάχιστον 2 στη θέση "guard" ή έστω guard-forward
* τουλάχιστον 2 στη θέση "forward" ή σε συνδυασμό (guard-forward ή foward-center)
* τουλάχιστον 1 center ή έστω forward-center
Manimal
Δεν το πολυκατάλαβα απόλυτα πως λειτουργει το πολ, καθώς στην 2nd ήθελα να βάλω Harden, Durant, Lebron αλλά δεν είναι σαν επιλογή.

απντειτ...φιξαρίστηκε
RipCity
Αυτά πως πραγματικά βγαίνουν όμως? Πχ κανονικά έτσι τα χωρίζουν? ο Harden αποκλείεται να μετρήσει ως GF πχ, αφού είναι PG πλέον.

Απαράδεκτο να μη βάζεις Gobert στη 1η και το είπα όσο ευγενικά μπορώ biggrin.gif
aegeansheed
Το είδα στην πορεία ότι δεν έβγαινε. Πείτε κι εσείς αν φαίνεται κάτι δυσλειτουργικό να το φτιάξουμε...

Όλο το "πακέτο" είναι να χωρέσει στην 3η το Hayward-PG13... Τελικά την έφαγε ο Kyrie...

Οι δικές μου:
1st ALL-NBA: Curry-Harden-Leonard-James-Davis
2nd ALL-NBA: Wall-Westbrook-Giannis-Durant-Towns
3rd ALL-NBA: Lillard-Hayward-George-Cousins-Gobert

QUOTE(RipCity @ Apr 10 2017, 23:36 ) *
Απαράδεκτο να μη βάζεις Gobert στη 1η και το είπα όσο ευγενικά μπορώ biggrin.gif

Δεκτό, αλλά επειδή δεν μπορούμε να παίξουμε εύκολα εδώ (πληζ δηλαδή!) με πολλαπλάσια ψήφων, όπως στην Κανονική Ψηφοφορία, τον ρίχνω κατευθείαν εκεί που πιστεύω ότι "ανήκει". Λίγο ανελευθερία αυτό, στάνταρ θα φάω κράξιμο από σούτερ όταν το πάρει χαμπάρι, αλλά αλλιώς θα έπρεπε να βάλω... 25 παίκτες και στις 3 χάριν κάθε προσωπικής συμπάθειας! wink.gif
RipCity
Νομίζω όχι μόνο πως πρέπει να μπει στην 1η, αλλά είναι ντε φάκτο πάνω από Towns. Δε το διανοούμαι να βγει ο Towns από πάνω.
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ Apr 10 2017, 23:43 ) *
Νομίζω όχι μόνο πως πρέπει να μπει στην 1η, αλλά είναι ντε φάκτο πάνω από Towns. Δε το διανοούμαι να βγει ο Towns από πάνω.


Hold on τότε να ψηφίσεις όπως το επιθυμείς!

* set. Αν και διαφωνώ με το παραπάνω. Αυτή τη στιγμή είναι AD>Towns>Gobert. Τους αγαπάω το ίδιο και τους τρεις, αλλά βρίσκονται έστω με διαφορά μιας καρδούλας με αυτή τη σειρά σήμερα.
Manimal
QUOTE (RipCity @ Apr 10 2017, 23:36 ) *
Αυτά πως πραγματικά βγαίνουν όμως? Πχ κανονικά έτσι τα χωρίζουν? ο Harden αποκλείεται να μετρήσει ως GF πχ, αφού είναι PG πλέον.

Απαράδεκτο να μη βάζεις Gobert στη 1η και το είπα όσο ευγενικά μπορώ biggrin.gif



Κι εγώ για πρώτη ήθελα τον Γάλλο και αναγκαστικά πήγα εις άτοπον απαγωγή στον Τάουνς. Για δεύτερη τελικά έβαλα Gobert και ο Davis μου έπεσε στην τρίτη.

Στην πρώτη έβαλα Γιάνναρο kai Kawhai τρώγωντας τον Lebron, που έπεσε στην δεύτερη. Για γκαρντ στην πρώτη Curry & West. Είπαμε, μην πέσουν μαζί στην ίδια ομάδα δύο κλόουν smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(Manimal @ Apr 10 2017, 23:48 ) *
Κι εγώ για πρώτη ήθελα τον Γάλλο και αναγκαστικά πήγα εις άτοπον απαγωγή στον Τάουνς. Για δεύτερη τελικά έβαλα Gobert και ο Davis μου έπεσε στην τρίτη.


Μπορούμε να κάνουμε μια τροποποίηση. Πες μου τη σειρά που θέλεις τους ψηλούς στην 2η και 3η πεντάδα.
RipCity
Thanks, ψηφαλάκια έφυγαν.

Manimal
QUOTE (aegeansheed @ Apr 10 2017, 23:50 ) *
Μπορούμε να κάνουμε μια τροποποίηση. Πες μου τη σειρά που θέλεις τους ψηλούς στην 2η και 3η πεντάδα.


1η Gobert
2η Davis
3η Towns

Έτσι όπως μου βγήκε εμένα το πολ έβαλα τον ΚΑΤ στην πρώτη χωρίς να το νιώθω επειδή δεν νιώθω ούτε τον Davis ότι το αξίζει.
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ Apr 10 2017, 23:52 ) *
Thanks, ψηφαλάκια έφυγαν.

Για γράψτε καμιά πεντάδα να κράξουμε και οι άλλοι! laugh.gif

QUOTE(Manimal @ Apr 10 2017, 23:48 ) *
Κι εγώ για πρώτη ήθελα τον Γάλλο και αναγκαστικά πήγα εις άτοπον απαγωγή στον Τάουνς. Για δεύτερη τελικά έβαλα Gobert και ο Davis μου έπεσε στην τρίτη.

O Davis δεν υπάρχει στην Τρίτη! Χαχα! Κάπου μπερδεύτηκες!

Οπότε πρέπει να βγάλω Towns από την 1η και να την ρίξω στην 3η. Να βγάλω του Gobert από τη 2η και να τον πάω στην 1η, αλλά δεν ξέρω τί ψήφισες στην 3η ομάδα. Και πάλι για να τον προσθέσω και να τον βάλω στην 3η (AD) θα πρέπει να αφαιρέσω μια αλλη ψήφο σου από την 3η.
Manimal
QUOTE (aegeansheed @ Apr 10 2017, 23:46 ) *
Hold on τότε να ψηφίσεις όπως το επιθυμείς!

* set. Αν και διαφωνώ με το παραπάνω. Αυτή τη στιγμή είναι AD>Towns>Gobert. Τους αγαπάω το ίδιο και τους τρεις, αλλά βρίσκονται έστω με διαφορά μιας καρδούλας με αυτή τη σειρά σήμερα. Του χρόνου δεν ξέρω!


Se man to man σύγκριση, η κατάταξη έχει όπως την ορίζεις, αφού επιθετικά ο Γάλλος σε σχέση με τους άλλους απέχει έτη φωτός. Ειδικά όμως φέτος και με την δομή της Utah, είναι ο ακρογωνιαίος λίθος για να είναι στο 4-5 της Δύσης. Χωρίς Gobert θεωρώ δεν έμπαιναν καν στην δεκάδα. Χωρίς Hayward το παλεύουν χωρίς Gobert όχι. Με κάποιο τρόπο πρέπει να πιστωθεί αυτή η συνεισφορά του.

Απντειτ..Έχεις δίκαιο. Για εκεί κόλησε το μυαλό μου αλλά μάλλον δεν τον έβαλα γιατί δεν τον βρήκα. Στην τρίτη έβαλα Gasol & Jokic. Αν έβγαινε ο Jokic για χάρη του ΚΑΤ θα ήμουν ΟΚ.
aegeansheed
QUOTE(Manimal @ Apr 11 2017, 00:03 ) *
Χωρίς Hayward το παλεύουν χωρίς Gobert όχι. Με κάποιο τρόπο πρέπει να πιστωθεί αυτή η συνεισφορά του.

Μα του έχουμε δώσει ήδη το DPOY! Πρώτος σε def rating, τρίτος σε off rating, πρώτος σε def win shares και τρίτος σε off win shares.. Είναι τεράστια χρονιά.

QUOTE(Manimal @ Apr 11 2017, 00:03 ) *
Απντειτ..Έχεις δίκαιο. Για εκεί κόλησε το μυαλό μου αλλά μάλλον δεν τον έβαλα γιατί δεν τον βρήκα. Στην τρίτη έβαλα Gasol & Jokic. Αν έβγαινε ο Jokic για χάρη του ΚΑΤ θα ήμουν ΟΚ.


*fixed
RipCity
Κραξιμο θα πεσει γιατι τα εκανα γρηγορα και ξεχασα καποιους.

Harden, Russ, Leonard, James, Gobert
Lowry, DeRozan, Lillard, Giannis, Davis
Irving, Conley, George, Hayward, Gasol


Αστειο που δεν εβαλα Thomas, Curry, Durant, Butler.
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ Apr 11 2017, 00:26 ) *
Κραξιμο θα πεσει γιατι τα εκανα γρηγορα και ξεχασα καποιους.

Harden, Russ, Leonard, James, Gobert
Lowry, DeRozan, Lillard, Giannis, Davis
Irving, Conley, George, Hayward, Gasol


Αστειο που δεν εβαλα Thomas, Curry, Durant, Butler.


Χαχα! Πώς είστε στο Τορόντο, έχει κρύο, είναι καλά??? laugh.gif Θα αλλάζουμε πάλι άβαταρ...

Είναι κρίμα να ξεχνάμε τί χρονιά είχε ο Lowry πριν τραυματιστεί, το σχολίασα κάπου στο MVP. Γενικότερα ποσο εύκολα λησμονούνται οι τραυματισμένοι που χάνουνε ένα μεγάλο μερος της χρονιάς, όπως συνήθως την πατάει κάθε χρόνο ο AD δηλαδή-ΟΧΙ ΦΕΤΟΣ ΚΥΡΙΟΙ!, αλλά ίσως και ο Durant στο πρόσφατο παράδειγμα της δικής σου ψήφου.
jasonick
  • Από τους παίκτες που δεν είναι στο poll και σε μία από τις τρεις λιγότερο γραφικές 5άδες που μπορώ να σκεφτώ θα έβαζα μέσα τον Walker. Άξιος αναφοράς και ο Dragic που κάνει την 2η καλύτερη χρονιά της καριέρας του μετά από αυτή του 13/14.
  • Γενικά όπως και να το δω δεν μπορώ να χωρέσω τον Thomas μέσα παρόλο που θεωρητικά διεκδικεί μέχρι και το MVP. Η αμυντική του απόδοση και το γεγονός ότι οι άλλες ομάδες τον "χτυπάνε" στην άμυνα με κάνει διστακτικό στο να τον διαλέξω. Το ίδιο βέβαια μπορεί να ειπωθεί και για τον Harden π.χ αλλά οκ έχει μεγαλύτερο impact στην επίθεση αφού κάνει τα πάντα και αμυντικά οι Rockets βρίσκονται εκεί που περιμένουμε σε def rtg. σε αντίθεση με την Βοστώνη που έχει πέσει σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια παρόλο που στην αρχική της 5άδα υπάρχουν εξαιρετικοί αμυντικοί δίπλα στον Τόμας.
  • Αν ο Harden λογίζεται μόνο ως G για μένα η 6άδα Harden-Westbrook-Curry-Irving-Wall-Lillard δεν σπάζεται. Αν από την άλλη ο μουσιάς λογίζεται όντως ως G-F θα έβαζα Curry στην πρώτη 5άδα σε αντίθεση με ένα μήνα πριν που θα προτιμούσα τον Durant. Μετά τον τραυματισμό του τελευταίου και στο νικηφόρο σερί των Warriors που τους εξασφάλισε την 1η θέση, ο Curry έχει κάνει τρελά ματς και έχει ανέβει αρκετά στα rankings μου.
  • Αν οι Nuggets έδιναν πιο νωρίς στον Jokic τον ρόλο που έχει σήμερα ίσως και να τον έβαζα στην πρώτη 5άδα. Τώρα μάλλον στην θέση των ψηλών η σειρά θα πάει κάπως έτσι Gobert > Towns > Joker.
  • Ο PG αν και μου αρέσει δεν μπορώ να τον χωρέσω σε κάποια από τις 5άδες και το βλέπω δύσκολο να τα καταφέρει τελικά, άρα χαιρετάει τα έξτρα λεφτά των Pacers και ο Bird θα πρέπει να ξεκινήσει από τώρα τα τηλέφωνα στον Magic. tongue.gif
klow13
Δεν εχει βαλει κανεις παυλαρα?Οποτε λειπει οι χοκς ειναι ομαδα ευρωλιγκας φετος.
harden-westbrook-leonard-lebron-gobert
wall-isaiah-giannis-durant-towns
lillard-lowry-butler-milsap-marc
Manimal
QUOTE (aegeansheed @ Apr 11 2017, 00:06 ) *
Μα του έχουμε δώσει ήδη το DPOY! Δεύτερος σε off win shares, δεύτερος σε def win shares. Είναι τεράστια χρονιά.


Αυτό που γράφεις επιβεβαιώνει γιατί πρέπει να είναι στην 1η και γιατί είναι πάνω από τους άλλους δύο, για φέτος. Είναι ο πιο dominant παίχτης στο ζωγραφιστό. Αν συγκρίνουμε ατομικό ταλέντο υστερεί κατά πολύ από τους άλλους δύο, πιστεύω όμως το συγκεκριμένο πολλ δεν έχει σκοπό να αναδείξει διαχρονικά τους καλύτερους αλλά ποιοι είναι αυτοί για φέτος.
Με το ίδιο σκεπτικό έβαλα και Γιάνναρο αντί Λεμπρόν. Συγκρίνοντας τα χοντροκομμένα stats των δύο δεν δικαιολογείται σε κανένα σημείο η μεγάλη διαφορά τους και ειδικά στην άμυνα ο Γιάνναρος παίζει τουλάχιστον δύο επίπεδα πάνω. Oι δυνατότητες του Λεμπρόν είναι γνωστές και περισσότερες από του Γιάνναρου, σε κανένα σημείο της χρονιάς όμως δεν το έχει δείξει. Στα plays σίγουρα θα ανεβάσει απόδοση, αλλά στην προκειμένη περίπτωση ψηφίζουμε με τα μέχρι τώρα πεπραγμένα. Και αν σκεφτούμε και το γεγονός ότι με το supporting cast θα έπρεπε να είναι στο 2ο seed του ΝΒΑ, αντ΄αυτού είναι στο 2ο seed της αποδυναμωμένης Ανατολής, χάνουν πολλά points και αυτός και ο Kyrie.
Τέλος, η θέση του pg ξεκινάει από τον Curry. Το ψιλοδικαιολόγησα και τις προάλλες, αλλά όπως και να το δούμε είναι ο κινητήριος μοχλός και ο πολυτιμότερος παίχτης της καλύτερης επιθετικής ομάδας που έχει υπάρξει ποτέ. Χωρίς Curry δεν μπορεί να υπάρξει το μπάσκετ των Warriors με οποιονδήποτε star και αν αντικατασταθεί. Χάνει points από τα νούμερα των άλλων δύο ( χελώνα και μούσια) αλλά κυρίως από το γεγονός ότι έχει θυσιάσει πολλά πράγματα στο παιχνίδι του, σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές. Επί της ουσίας όμως κρίνω την συνεισφορά του πάνω και από τους άλλους δύο. Είναι ο παίχτης που μπορεί να παίξει σε κάθε σχήμα, να υλοποιήσει κάθε σύστημα, να προσαρμοστεί στις ανάγκες της ομάδας και όχι να προσαρμοστούν οι πάντες γύρω του. Ο παίχτης που έχει αναγάγει το άθλημα σε τέχνη, ένας βιρτουόζος, ο μόνος που μπορεί να καθηλώσει έναν μη μπασκετικό, ο μπασκετικός Ροναλντίνιο.
Στην πρώτη επίσης έβαλα Kawhi και West, που από ότι βλέπω στο πολλ δεν χρειάζεται να δικαιλογήσω και τίποτα.
SteveNashidis
1st ALL-NBA: Westbrook-Harden-Leonard-Γιάννης-Davis
2nd ALL-NBA: Curry-Wall-Butler-Lebron-Gobert
3rd ALL-NBA: Paul-Thompson-Hayward-George-Towns

Προφανώς και αφήνω έξω παικταράδες
tanasen01
1st: Westbrook, Harden, Leonard, James, Davis
2nd: Curry, Wall, Antetokounmpo, Durant, Gobert
3rd: Lillard, Lowry, Butler, Towns, M.Gasol
aegeansheed
Πήγα να κάνω μια μίνι άθροιση, αλλά χάνεται αν δε βάλουμε point system.

Προτείνω να το κάνουμε όπως στο original voting, δηλαδή 5 για την πρώτη, 3 για τη δεύτερη και 1 για την τρίτη...

Ως τώρα έχουμε:
1st NBA TEAM
1st James Harden (G-F) 78
1st Kawhi Leonard (F) 73
1st Russell Westbrook (G) 73
1st LeBron James (F) 64
1st Anthony Davis (F-C) 62

2nd NBA TEAM
2nd Giannis Antetokounmpo (F-G) 50
2nd Rudy Gobert © 39
2nd Karl-Anthony Towns (F-C) 34
2nd Kevin Durant (F) 33
2nd Stephen Curry (G) 33

3rd NBA TEAM
3rd John Wall (G) 30
3rd Isiah Thomas (G) 25
3rd DeMarcus Cousins (C-F) 20
3rd DeMarr DeRozan (G-F) 19
3rd Damian Lillard (G) 15
Joker Jimmy Butler (F-G) 13
Pierce
RW-MVP-LeFlop-KAT-Kawhi
Wall-IT2-Jimmakos-GIANNIS-Gobert
Hayw-Paul-Lillard-Cous-Frydi


Λογικά θα έβαζα τον Curry στην 3η, αλλά ο moderator δεν τον ρίχνει κάτω από την 2η tongue.gif
Rated: (en)joy
Ας πω και εγω τη γνωμη μου.
1st guards: Westbrook, Harden forwards: Leonard, James center: Cousins (αν και για μενα φετος Cousins<Davis θεωρω οτι ο Brow μετα και απ’τον ερχομο του πρωτου θα θεωρηθει περισσότερο pf αρα πιθανον θα παει στα forwards)
2nd guards: Curry, Paul forwards: Durant, Davis center: Towns
3rd guards: Wall, Thomas forwards: Butler, Antetokounmpo center: Gobert

honorable mention:
Lowry, Lillard, DeRozan, Irving, Conley
Griffin, Hayward, Paul George
Whiteside, DeAndre, Jokic, Marc Gasol, Howard -το τελευταιο ονομα πριν ξεκινησει η σεζον δεν περιμενα πως θα το εγραφα ουτε ως αναφορα…
SteveNashidis
Bγήκαν οι πεντάδες!! Πάνω κάτω όπως τις είπαμε όλοι ! ! Που είναι ο Bledsoe Hayward ;

1st: Russell Westbrook, James Harden, Kawhi Leonard, LeBron James, Anthony Davis,

2nd: Γιάννης, Isaiah Thomas, Stephen Curry, Kevin Durant, Rody Gobert,

3rd: John Wall, DeMar DeRozan, Jimmy Butler, Draymond Green, DeAndre Jordan.

http://nba.sport24.gr/article/4679224/sti-...s-antetokounmpo
Flash
Όλα καλά αλλά δεν υπάρχει δικαιολογία να είναι στη λίστα ο DeAndre και να μην είναι ο Boogie. ΑΟύτε καν το ρεκόρ των ομάδων.

Μπράβο στο Γιάνναρο!
gerorge
Θα ηθελα να δω καπου και τον Hayward,αλλα μαλλον οι Jazz πηραν το μεριδιο που τους αντιστοιχουσε με τον Rudy που για μενα ειναι ο καλυτερος Center στο ΝΒΑ.Μπραβο στον Γιανναρο,τεραστια διακριση κατ'εμε μεγαλυτερη και απο βασικος στο All-Star.Μακαρι να ακολουθησουν ακομα καλυτερες χρονιες
D-Wade
Μπράβο στον Γιάννη. Το άξιζε με την χρονιά που έκανε.

Το σημαντικό στις 5δες είναι ότι δεν μπήκαν οι George και Hayward και δε δικαιούνται την supermax extension. Να δούμε τώρα αν θα παίξουν μπάλα οι Lakers-Celtics
AJSlaughter6
QUOTE(D-Wade @ May 18 2017, 21:36 ) *
Μπράβο στον Γιάννη. Το άξιζε με την χρονιά που έκανε.

Το σημαντικό στις 5δες είναι ότι δεν μπήκαν οι George και Hayward και δε δικαιούνται την supermax extension. Να δούμε τώρα αν θα παίξουν μπάλα οι Lakers-Celtics


ο Γουεστμπρουκ ειχε 99 ψηφους για πρωτη πενταδα και ο Χαρντεν 100. Ο Καρι είχε μια. Πραγματικα ποιός ψηφισε καρι αντι για γουεστμπρουκ για πρωτη πενταδα;
Zephyr
Μπράβο στο Γιάνναρο thumbsup.gif

Και ο Hassan Whiteside ίσως χωρούσε κάπου με λιγη καλή θέληση...
RipCity
QUOTE (AJSlaughter6 @ May 19 2017, 11:58 ) *
ο Γουεστμπρουκ ειχε 99 ψηφους για πρωτη πενταδα και ο Χαρντεν 100. Ο Καρι είχε μια. Πραγματικα ποιός ψηφισε καρι αντι για γουεστμπρουκ για πρωτη πενταδα;


Εδώ υπήρξε άνθρωπος που έβαλε τον Leonard στην 3η!
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ May 19 2017, 17:43 ) *
Εδώ υπήρξε άνθρωπος που έβαλε τον Leonard στην 3η!

laugh.gif Όντως ακούγεται περισσότερο τρελό αυτό!

Αλλά ποιός Whiteside... μιλάμε ότι δεν μπήκε ο Katman, αυτό είναι η είδηση, όχι ότι δεν ήταν μέσα ο PG!
Κάτι τέτοια φτιάχνουν χαρακτήρα όμως. Αν δεν υπήρχε κάποτε το Team USA snub και ο τρόπος που το χρησιμοποίησε ως κίντρο ο Wall, πιθανότατα δε θα τον βλέπαμε να γίνεται αυτό που είναι σήμερα...
http://bleacherreport.com/articles/2710467...l-nba-team-snub

QUOTE
Devin Booker ✔ @DevinBook
So we're gonna pretend KAT wasn't suppose to be on any All-NBA?🤔


Τελική Ψηφοφορία Basketforum 2017:

1st NBA TEAM
1st James Harden (G-F) 108
1st Russell Westbrook (G) 96
1st Kawhi Leonard (F) 93
1st LeBron James (F) 87
1st Anthony Davis (F-C) 82

2nd NBA TEAM
2nd Giannis Antetokounmpo (F-G) 63
2nd Kevin Durant (F) 60
2nd Rudy Gobert ( C ) 53
2nd Karl-Anthony Towns (F-C) 47
2nd Isiah Thomas (G) 42

3rd NBA TEAM
3rd Stephen Curry (G) 41
3rd John Wall (G) 39
3rd DeMarcus Cousins (C-F) 29
3rd DeMarr DeRozan (G-F) 26
3rd Jimmy Butler (F-G) 18

Joker Damian Lillard (G) 17

Σχόλιο: o IT έκανε την ανατροπή και μπήκε στην δεύτερη στο τέλος, εκεί που ψηφίσαμε και τον Towns! Boo σε όσους δεν βλέπουν Minnesota, αλλά προτιμούν L.A.C. Ο Butler επίσης μπήκε στην τρίτη, αφήνοντας έξω τον Lillard που βρισκόταν εντός μέχρι τη δεύτερη εβδομάδα.
Rated: (en)joy
QUOTE (aegeansheed @ May 20 2017, 19:58 ) *
Σχόλιο: Boo σε όσους δεν βλέπουν Minnesota, αλλά προτιμούν L.A.C.


Εμενα παλι, ακομη περισσότερο απ'αυτο με ξενίζουν οι 3 που προτιμησαν DeAndre πανω απο Gobert (και λεω τον προτιμησαν επειδη τον ψηφισαν στην 1η) και οχι γιατι θεωρω τον Γαλλο τον center που εκανε την καλυτερη σεζον φετος...δηλαδη εκτιμας το super-efficient σκοραρισμα, το rim protection, τον συνδυασμο rebounds-blocks μαζι με αθλητικοτητα και length, το μεγαλο impact στο παιχνιδι (ακομα και οταν δεν σκοραρει πολυ ο ψηλος σου) καθως και το ρεκορ της ομαδας και με βαση αυτα προτιμας τον φετινο DeAndre παρα τον φετινο Gobert που ειναι μια βελτιωμενη -και το λεω χωρις κανενα ιχνος υποτιμησης- εκδοση του πρωτου?? blink.gif .

Gobert vs DeAndre '16-'17

Εν ταχει: καλυτερο ws/48, καλυτερο per και μαλιστα σε περισσοτερα λεπτα (extra bonus). Επιπλεον θεωρω πως φετος εστω και για μικρη διαφορα ηταν καλυτερος αμυντικα (που για μενα δεν ηταν και τοση μικρη η διαφορα δηλαδη) και το λεω επειδη εδω δεν ταιριαζει το επιχειρημα ναι αλλα ο αλλος παιζει αμυνα και η αμυνα δεν φαινεται στο per.

@aegean
υγ 1 ο Chris Paul εμφανιζεται 2 φορες στην 3η ή εγω απλα τα βλεπω διπλά; οχι τιποτα ειναι και νωρις ακομα.laugh.gif
υγ 2 μην κανεις το post thread opener στο versus & polls please biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.