Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Philadelphia 76ers (3) vs Miami Heat (6)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Playoffs
aegeansheed
Πολύ δυνατό finish για τους Sixers, μου άρεσαν πολύ οι τελευταίες προσθήκες τους, χωρίς να είμαι σίγουρος αν έγιναν με σκοπό αυτά τα playoffs ή γενικότερα, πιστεύω θα φανούν ήδη από τα φετινά πόσο θα βοηθήσουν.

Δεν νομίζω ότι σε 7 παιχνίδια μπορούν να περάσουν οι Heat κι ας τους συμπαθώ αρκετά, κυρίως τον Joshάκο μας που τα κάνει όλα και συμφέρει.

* Έχουμε να δούμε και Fultz πλέον που ερχεται για B.I.G. Playoff moments!
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 14 2018, 17:03 ) *
Έφτασα στο σημείο να υποστήριζω Raptors με την παλιοΑνατολή ρε φίλε.

Yπάρχουν και χειρότερα, θα ανεχτώ να είμαι και με τους Panzerάδες. Τουλάχιστον έκλεισε με triple double o Fultz να πάρουμε λίγο τα πάνω μας στη συμπάθεια ως πιπινιάρηδες. Τρομερό finish στη χρονιά, είδα και κάποια ματσάκια, ενώ πραγματικά δεν ξέρω από πότε έχω να δω κάτι που να σχετίζεται καν με το Miami. icon_drunk.gif
aegeansheed
Τρομερό μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση στην 1η περίοδο από το Μαηάμι. Πολύ συγκεντρωμένοι, με πλάνο και στρατηγική στην άμυνα να δίνουν το mid range στον Simmons κρατόντας απόσταση για να κλείνει το drive ο Winslow που είναι πάνω του, ενώ παίζει σκυλίσια άμυνα και ο Έλινγτον πάνω στον Ρεντικ. Θα είναι πολύ ενδιαφέρον ματς.
sarounas
όμως πάλι το ματώνουν το διχτάκι οι σίξερς έξω απ το τρίποντο 7/11 στο 15'!! Νομίζω όσο και να προσπαθήσει, ότι παπάδες και να κάνει ο Ολίνικ blink.gif δεν έχει τύχη το Μαιάμι..

α και οι λέιζερ πάσες του Σίμονς θυμίζουν κάτι από Μάτζικ 77.gif
Manimal
Οι 76ers συνεχίζουν από κει που σταμάτησαν. Τέρμα γκάζι με σπασμένα φρένα. Οι προσθήκες τους έδωσαν μεγάλη ώθηση και την δυνατότητα στον Brown να κατεβάζει πολλά και λειτουργικά σχήματα, να δίνει μήκος, πλάτος, φάρδος, ύψος, σουτ, άμυνα τα πάντα όλα και χωρίς Embiid. Στην απουσία του πόνταρα, πίστευα και στον Hasan να κάνει step up τώρα, αλλά ο τύπος είναι τενεκές ξεγάνωτος.
aegeansheed
QUOTE(aegeansheed @ Apr 15 2018, 03:39 ) *
... με πλάνο και στρατηγική στην άμυνα να δίνουν το mid range στον Simmons κρατόντας απόσταση για να κλείνει το drive ο Winslow που είναι πάνω του...

Στα 5 λεπτά μιλάει ο ΙΤ συγκρίνοντάς τον με τον Μάτζικ και τα κοινά στοιχεία που γνωρίζει ότι έχουν στο παιχνίδι τους, αναγνωρίζοντάς το ως λάθος των Heat συμπερασματικά
gate1010
Τρομακτικη η φιλαδελφεια χθες.
RipCity
Βλέπω πάντως μια σφαλιάρα προσγείωση σήμερα και μετά να τους παίρνουν αμπάριζα όταν μπει κι ο Embiid.
aegeansheed
Απίστευτη άμυνα από Μαηάμι στην δεύτερη περίοδο, που δεν ξέρω από πότε έχω να δω στο ΝΒΑ, χωρίς πλάκα.
SG3ptshooter


The tears of the dragon for Ben and Embiiiiid
aegeansheed
QUOTE(aegeansheed @ Apr 17 2018, 04:13 ) *
Απίστευτη άμυνα από Μαηάμι στην δεύτερη περίοδο, που δεν ξέρω από πότε έχω να δω στο ΝΒΑ, χωρίς πλάκα.

Θυμήθηκα.... από τον Metta World Peace, όταν λεγόταν Ron Artest και έπαιζε στους Pacers. Μιλάμε για τέτοιες καταστάσεις ξύλου.
Ειδικά τα denial προς τον Simmons στις επαναφορές με το double team δεν νομίζω να τα έχω ξαναδεί. Φάνηκε απροετοίμαστος ο Brown εδώ.

Αυτό το πράγμα όσο ήταν μέσα ο Simmons, εκ περιτροπής από Winslow και J.J. αναλόγως ποιός ήταν πιο κοντά.


* Ανοίξαμε topic για τον Simmons εδώ http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=20547
aegeansheed
Βάζω και αυτό για να υπάρχει επειδή αξίζει. Ακούω των Brown να μιλάει για τον Belinelli και διαπιστώνω πόσες δεκαετίες μπροστά βρίσκονται οι άνθρωποι του μπάσκετ εκεί σε σχέση με την Ευρώπη. Ως νοοτροπία, τεχνικές, κλπ.

geo82
QUOTE (aegeansheed @ Apr 17 2018, 11:37 ) *
Θυμήθηκα.... από τον Metta World Peace, όταν λεγόταν Ron Artest και έπαιζε στους Pacers. Μιλάμε για τέτοιες καταστάσεις ξύλου.
Ειδικά τα denial προς τον Simmons στις επαναφορές με το double team δεν νομίζω να τα έχω ξαναδεί. Φάνηκε απροετοίμαστος ο Brown εδώ.


Πω πω, θύμησες παλιές καλές εποχές. Ειδικά, οι τελικοί της Ανατολής το 2004 ανάμεσα σε Indiana και Detroit ήταν αίμα κι άμμος.
SteveNashidis
QUOTE(RipCity @ Apr 16 2018, 20:44 ) *
Βλέπω πάντως μια σφαλιάρα προσγείωση σήμερα και μετά να τους παίρνουν αμπάριζα όταν μπει κι ο Embiid.

Το προέβλεψες. Σωραίος smiley.gif

Καλοί οι νέοι αλλά η εμπειρία μέτρησε στο 2ο παιχνίδι. Είχαμε και trash talk Wade με τους διάσημους της πρώτης σειράς, κάτι που επιβεβαιώνει τους χαρακτηρισμούς σας για ένα σκηνικό 00's και Ρέτζι Μίλερ.

ΓΚΟΡΑΝ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΠΑΡΕ ΤΗ ΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΥΡΝΑ ΑΡΙΖΟΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΕΜΑΣ
RipCity
Καλά εντάξει Steph Curry βγες από τον Belinelli. Ο τύπος έρχεται από τον πάγκο και πετάει για πλάκα ένα μακρινό διποντάκι και τρίποντο και φάουλ. Οι εκφωνητές το χουν πάρει στο ψιλό και λένε απορώ πως ευστόχησε αφού δεν ήταν εκτός ισορροπίας.

Α μόλις πέταξε κι άλλο ένα από τα 9 μέτρα επειδή έτσι του ήρθε.
sarounas
Μόλις το είδα!!! τί ματσάρα ήταν αυτή? ειδικά μέχρι τα μέσα της τέταρτης περιόδου που το καθάρισαν οι Σίξερς ήταν μπασκετική απόλαυση! Μπράβο στο Μαιάμι που μπόρεσε και όρθωσε ανάστημα αλλά και με τον Εμπίιντ μέσα τί παραπάνω να έκανε?
RipCity
O Simmons στα πρωτα του πλειοφ εχει κατι 20/10/9 μ.ο. μετα απο τρια ματς lol
RipCity
Ματσάρα με γκολ και ξύλο μέχρι στιγμής.
RipCity
Δεν έχω καταλάβει πάντως τι κάνουν οι Sixers στο θέμα συγκέντρωσης, ματιασμένοι είναι? 22 λάθη σε 30 λεπτά πρώτη φορά στη ζωή μου βλέπω.
Igor
QUOTE(RipCity @ Apr 21 2018, 23:15 ) *
Δεν έχω καταλάβει πάντως τι κάνουν οι Sixers στο θέμα συγκέντρωσης, ματιασμένοι είναι? 22 λάθη σε 30 λεπτά πρώτη φορά στη ζωή μου βλέπω.


Εξαιρετικο το παιχνιδι! Ειναι πολυ πιεστικοι οι Χιτ, σε σημειο να εχουνε εκνευρισει τους Σιξερς που εχουν χασει το μυαλο τους.
ΤΕπισης πεφτει ξυλο σε καθε φαση!! icon_drunk.gif Γουσταρωωω!
RipCity
Πολλά από τα λάθη του Simmons (7) είναι χαζά, αλλά του Embiid (8) είναι όλα πανχαζα. Πάει και κάνει ποικιλίες και κλείνουν πάνω του δύο και τρεις και τη χάνει.
gerorge
Αν με ρωτουσαν τι σημαινει αμυνα πλειοφς θα τους εδειχνα αυτο το ματς.Απιστευτο ξυλο και απο τους 2.Η Φιλαδελφεια αργησε να ανταποδωσει αλλα αφου αρχισε να μπαινει στο κλιμα περασε και μπροστα
Andre Miller
Ματσαρα! Συγκλονιστικός σαγόνας από τα
παλιά! Μακάρι να κερδίσει στο επόμενο το Μιαμι να έχει συνέχεια η σειρά!
Igor
QUOTE(Andre Miller @ Apr 22 2018, 00:19 ) *
Ματσαρα! Συγκλονιστικός σαγόνας από τα
παλιά! Μακάρι να κερδίσει στο επόμενο το Μιαμι να έχει συνέχεια η σειρά!


Ωραιο 4ο παιχνιδι γινετε και στη Νεα Ορλεανη btw.. Και εκει εχει μπολικο ξυλο.

ΕDIT: Λαθος τοπικ, σορυ.
back2back
Τους Σίξερς τους είχα για τελικό αλλά στη πίεση δεν ανταποκρίθηκαν καλά, πολλά λάθη. Είναι πάντως ψηλή ομάδα, προκαλούν πανικό σε παίκτες όπως ο Ντράγκιτς. Οι Χιτ μάλλον είναι η χειρότερη ομάδα της Ανατολής, από αυτές που πέρασαν στα πλέι-οφ
Igor
QUOTE(back2back @ Apr 22 2018, 16:37 ) *
Τους Σίξερς τους είχα για τελικό αλλά στη πίεση δεν ανταποκρίθηκαν καλά, πολλά λάθη. Είναι πάντως ψηλή ομάδα, προκαλούν πανικό σε παίκτες όπως ο Ντράγκιτς. Οι Χιτ μάλλον είναι η χειρότερη ομάδα της Ανατολής, από αυτές που πέρασαν στα πλέι-οφ


Υπερβολη το τελευταιο σχολιο για μενα.
Για μενα οι Μπακς (κυριως λογω προπονητη) και ισως οι Wizards (αν και το διδυμο Wall - Beal , δεν το εχουνε οι Χιτ) ειναι χειροτερες..
Firnen
Η χειροτερη ομαδα των πλει οφ ειναι οι Μπακς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.