Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fenerbahce Ulker vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
sni79per
vs


Roster Fener
http://www.euroleague.net/competition/team...am?clubcode=ULK

Προγραμμα αγωνιστικης
http://www.euroleague.net/main/schedules/by-date

Βαθμολογια
http://www.euroleague.net/main/standings

.............................................................................

Αγωνας ζωης κ θανατου για τους τουρκους,για το 4 στα 4 ο Παναθηναικος.
bbplayer
εκείνο στο logo της Φενέρ, "φούντα" είναι? tongue.gif
A.CAB
QUOTE(bbplayer @ Jan 20 2014, 22:37 ) *
εκείνο στο logo της Φενέρ, "φούντα" είναι? tongue.gif


Σ' αυτούς δεν είχαν πιάσει και το Γκιστ να είναι high;

Zoys
laugh.gif Ωραίος συνειρμός.
bbplayer
QUOTE (Zoys @ Jan 20 2014, 23:06 ) *
laugh.gif Ωραίος συνειρμός.


QUOTE (A.CAB @ Jan 20 2014, 23:01 ) *
Σ' αυτούς δεν είχαν πιάσει και το Γκιστ να είναι high;



laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif k λ α ι ω

(για μπάσκετ αύριο smile.gif )
Stefanos T.
QUOTE (bbplayer @ Jan 20 2014, 22:37 ) *
εκείνο στο logo της Φενέρ, "φούντα" είναι? tongue.gif


φάση θα είχε, αλλά το wikipedia λέει ότι είναι φύλλο βελανιδιάς
"Το φύλλο βελανιδιάς που υψώνεται από το μπλέ-κίτρινο τμήμα δείχνει την ισχύ και την δύναμη του να είσαι μέλος της Φενέρμπαχτσε" ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif (δέος)

Εν τω μεταξύ, στην Τουρκία ο Ιτούδης έχει 14-1, και η Φενέρμπαχτσε 11-4.
Υπερτιμημένη τελικά?
Θα εγκλωβίσει ο κόουτς Άρτζι τον Ζότς με τα απρόβλεπτα συστήματά του?
ALdaperan
Αν χάσουμε, τουλάχιστον να μην είναι μεγάλη διαφορά (<5 πόντους) για να μπορέσουμε να την υπερκαλύψουμε στο οακκα !!

Προβλέπω ο ζοτς να εξαφανίσει το διαμαντίδη .. Τόσα χρόνια τον ξέρει σαν ανοιχτό βιβλίο, τις αδυναμίες του , τα τρωτά του σημεία , όλα.. Και χωρίς το διαμαντίδη δυστυχώς πέφτουμε ένα επίπεδο..
AZ1980
QUOTE(ALdaperan @ Jan 21 2014, 09:27 ) *
Αν χάσουμε, τουλάχιστον να μην είναι μεγάλη διαφορά (<5 πόντους) για να μπορέσουμε να την υπερκαλύψουμε στο οακκα !!

Προβλέπω ο ζοτς να εξαφανίσει το διαμαντίδη .. Τόσα χρόνια τον ξέρει σαν ανοιχτό βιβλίο, τις αδυναμίες του , τα τρωτά του σημεία , όλα.. Και χωρίς το διαμαντίδη δυστυχώς πέφτουμε ένα επίπεδο..


Kαι τον Σπανούλη τον είχε χρόνια παίκτη. Δεν είδα όμως να "εξαφανίζεται" ο Μπιλ στο ματς του ΣΕΦ... smile.gif


bball.gif
Quincy
QUOTE(Stefanos T. @ Jan 21 2014, 00:51 ) *
Θα εγκλωβίσει ο κόουτς Άρτζι τον Ζότς με τα απρόβλεπτα συστήματά του?


Άλλο είναι το ερώτημα. Θα τιμωρηθεί το "σκληρό παιχνίδι" όπως με την Μπάρτσα πριν 2 βδομάδες στο ίδιο γήπεδο; Χωρίς να υπονοώ τίποτα εξωαγωνιστικό, μιλάμε για μια από τις πιο σοφτ ομάδες της EL που αποφεύγει τις πολλές επαφές, και μια από τις πιο σκληρές που τις επιδιώκει. Νομίζω η φιλοσοφία των διαιτητών θα παίξει ρόλο.

Πέρα από κει αν τα σφυρίγματα είναι κάπου στη μέση (θα είναι νομίζω), το άλλο μεγάλο ερώτημα είναι αν θα μείνει από βενζίνη στο 2ο ημίχρονο η Φενερ. Ίσως και για τον Παναθηναικό να αρχίσει να φαίνεται αυτό σιγά σιγά, αλλά είναι πιο αθλητικοί οι πράσινοι και δεν συγκρίνονται εδώ με τα καναρίνια

Σε θέματα τακτικής πάντως δεν θα χει μεγάλο ενδιαφέρον ούτε θα δούμε τίποτα έξω από τα συνηθισμένα και για τους 2.

Φαβορί ο ΠΑΟ, αλλά θέλω να κερδίσει η Φενερ για να μην δυσκολέψει κι άλλο για μας η 2η θέση tongue.gif
redleg7
QUOTE (Quincy @ Jan 21 2014, 12:43 ) *
Φαβορί ο ΠΑΟ, αλλά θέλω να κερδίσει η Φενερ για να μην δυσκολέψει κι άλλο για μας η 2η θέση tongue.gif

Παντως η Φενερ ειναι τελειως ξεκουραστη.Δεν επαιξε ματς και ειχε μια βδομαδα οφ να γεμισει τις μπαταριες.Κατι μου λεει οτι η τριαδα Z,P,B (Ζοριτς Πρετζιλτς Μπογκντα) θα τραβηξουν μεγαλο χρονο μιας και ξεκουραστοι και επειδη ειναι θεμα ρυθμου αν μπουν τα μακρινα σουτ απο το πρωτο μερος απο τους Τουρκους θα ειναι δυσκολο.Μιλαμε για ματς τελικο γι αυτους με sold out κλπ κλπ και με τον Παο κουρασμενο απο το χτεσινο ντερμπι και ισως χωρις μπαταριες.Θα δειξει στο παρκε.Παντως ηταν καπως σαν βαλσαμο για τους Τουρκους η διακοπη.
Quincy
Δεν ξέρω αν της φτάνει μια εβδομάδα. Όταν φάνηκαν άδειοι σε 3 συνεχόμενα παιχνίδια ίσως να χρειάζονταν παραπάνω. Θα δείξει. Πάντως και με το χτεσινό ντέρμπυ στην εξίσωση αμφιβάλω ότι ο Παναθηναικός θα φανεί κουρασμένος. Είναι πολύ αθλητική ομάδα.

Αν εμφανιστούν τέτοια σημάδια για τον ΠΑΟ θα είναι τους 8 ή λίγο πριν. Όχι από τώρα !!
ALdaperan
QUOTE (AZ1980 @ Jan 21 2014, 12:41 ) *
Kαι τον Σπανούλη τον είχε χρόνια παίκτη. Δεν είδα όμως να "εξαφανίζεται" ο Μπιλ στο ματς του ΣΕΦ... smile.gif


bball.gif

Σωστό και αυτό.
Από την άλλη το Διαμαντίδη τον είχε πιο πολλά χρόνια και έχτισε ομάδα πάνω του !!
Τεσπα, σίγουρα δεν περιορίζεται εύκολα ο Διαμαντίδης, απλά αν ο χ προπονητής μπορεί να τον περιορίσει πχ κατά 40% τότε ο ζοτς μπορεί 50-60% tongue.gif

QUOTE (redleg7 @ Jan 21 2014, 13:20 ) *
Παντως η Φενερ ειναι τελειως ξεκουραστη.Δεν επαιξε ματς και ειχε μια βδομαδα οφ να γεμισει τις μπαταριες.Κατι μου λεει οτι η τριαδα Z,P,B (Ζοριτς Πρετζιλτς Μπογκντα) θα τραβηξουν μεγαλο χρονο μιας και ξεκουραστοι και επειδη ειναι θεμα ρυθμου αν μπουν τα μακρινα σουτ απο το πρωτο μερος απο τους Τουρκους θα ειναι δυσκολο.Μιλαμε για ματς τελικο γι αυτους με sold out κλπ κλπ και με τον Παο κουρασμενο απο το χτεσινο ντερμπι και ισως χωρις μπαταριες.Θα δειξει στο παρκε.Παντως ηταν καπως σαν βαλσαμο για τους Τουρκους η διακοπη.


Καλά δεν είναι απαραίτητα καλό το ότι είναι "ξεκουραστοι" οι τούρκοι. Ξεκούραστοι μπορεί να σημαίνει και εκτός κλίματος και φόρμας.. Αντίθετα ο ΠΑΟ τώρα είναι στις φούριες του. Κατα την άποψη μου,ψυχολογικά, είναι καλυτερα που παίξαμε αυτό το ντερμπυ και το νικήσαμε κιόλας.
Δεν νομίζω η φενέρ να μπορεί να φέρει πιο πολύ αντίσταση από ότι ο ολυμπιακός.. Ένας αγώνας ΠΑΟ-ΟΣΦΠ είναι πολύ πιο έντονος από οποιοδήποτε ντερμπυ στην Ευρώπη !!
redleg7
QUOTE (ALdaperan @ Jan 21 2014, 13:52 ) *
Καλά δεν είναι απαραίτητα καλό το ότι είναι "ξεκουραστοι" οι τούρκοι. Ξεκούραστοι μπορεί να σημαίνει και εκτός κλίματος και φόρμας.. Αντίθετα ο ΠΑΟ τώρα είναι στις φούριες του. Κατα την άποψη μου,ψυχολογικά, είναι καλυτερα που παίξαμε αυτό το ντερμπυ και το νικήσαμε κιόλας.
Δεν νομίζω η φενέρ να μπορεί να φέρει πιο πολύ αντίσταση από ότι ο ολυμπιακός.. Ένας αγώνας ΠΑΟ-ΟΣΦΠ είναι πολύ πιο έντονος από οποιοδήποτε ντερμπυ στην Ευρώπη !!

Δεν διαφωνω σ αυτο που λες απλα εχει μια ιδιαιτεροτητα το ματς αυτο.Πχ χτες οποιος και να εχανε χτες καθαρα βαθμολογικα ηταν αδιαφορο.Ομως τωρα παιζουν με ενα 0-3 στις πλατες του και αν κανουν και αλλη ηττα θα κυνηγανε μετα την τετραδα και αυτη με τα χιλια ζορια.Οπως τους ειδα στην Μαλαγα(τραγικους με μονο διακριθεντα τον Κλειζα που αλλου πατα και αλλου βρισκεται αμυντικα) νομιζω ηταν καλο που κανανε ενα διαλλειμα στις υποχρεωσεις τους.Εκανε μπαμ οτι τους εχει παρει απο κατω και επρεπε να ξεθολωσουν.Τωρα απ την αλλη μπορει να λειτουργησει αρνητικα η αγωνιστικη απραξια.Θα δειξει.

QUOTE (Quincy @ Jan 21 2014, 13:36 ) *
Δεν ξέρω αν της φτάνει μια εβδομάδα. Όταν φάνηκαν άδειοι σε 3 συνεχόμενα παιχνίδια ίσως να χρειάζονταν παραπάνω. Θα δείξει. Πάντως και με το χτεσινό ντέρμπυ στην εξίσωση αμφιβάλω ότι ο Παναθηναικός θα φανεί κουρασμένος. Είναι πολύ αθλητική ομάδα.

Αν εμφανιστούν τέτοια σημάδια για τον ΠΑΟ θα είναι τους 8 ή λίγο πριν. Όχι από τώρα !!

Οταν λεω αδειασμα μπαταριας εννοω καθαρα τον μεσο ορο ηλικιας των βασικων στελεχων του Παο(Λασμε Διαμαντιδης κυριως ).Μπορει να παρουσιαστει το φαινομενο αυτο και πιο αργα οπως λες.
3bit
[quote name='redleg7' date='Jan 21 2014, 14:13 ' post='641959']
Δεν διαφωνω σ αυτο που λες απλα εχει μια ιδιαιτεροτητα το ματς αυτο.Πχ χτες οποιος και να εχανε χτες καθαρα βαθμολογικα ηταν αδιαφορο.Ομως τωρα παιζουν με ενα 0-3 στις πλατες του και αν κανουν και αλλη ηττα θα κυνηγανε μετα την τετραδα και αυτη με τα χιλια ζορια.


Αυτο ακριβως ειναι που ξεχνουν οι περισσοτεροι,οτι η Φενερ βρισκεται με την πλατη στον τοιχο και παιζει αν οχι την επιβιωση της στον ομιλο,σιγουρα το τελευταιο της χαρτι για το πλεονεκτημα εδρας,οποτε υποπτευομαι οτι ο Ζοτς δεν θα αφησει το ματς να χαθει ετσι ευκολα,τουλαχιστον οσο πεναει απο το χερι του.Βεβαια αν ο ΠΑΟ νικησει μεσα στη Τουρκια θα μιλαμε για πολυ μεγαλο διπλο.
Dred11
Για να κάνω τον προφήτη προβλέπω ότι θα πάρει χρόνο ο Παππάς και θα κάνει πάρτι. Η ρακέτα της Φενέρ είναι γυμνή απέναντι σε μπουκαδόρους του στιλ του.
manj13
Οπως εγραψα κι αλλου αν ο Αρτζι δεν φοβηθει το ειδωλο του και δεν κανει η Φενερ παιχνιδι απ τα 6.75 σαν του Ολυμπιακου στο ΣΕΦ, πρεπει να τους πιουμε το αιμα με το μπουρι της σομπας...
Ενας Πρελζιτς στην οργανωση κι ενας Μπιελιτσα σταθερος ,Μογκντανοβιτς με τις μερες του,Βιντμαρ''κανω φαουλ σε dt χρονο,Ζοριτς ''δε πηδαω εφημεριδα'',Κλειζα''defence???? blink.gif ''
Aν ο Λασμε ειναι ΟΚ απο την ιωση το παιχνιδι πρεπει να γινει ''βομβαρδιζω απο αερος θεσεις ανταρτων''...
Το ζητημα δεν ειναι ΑΝ ξερει ο Ζοτς πως να μαρκαρει τον Διαμαντιδη....Και τον Σπανουλη και τον Περπε ΗΞΕΡΕ...
ΠΑΙΚΤΕΣ που ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ να το κανουν ΔΕΝ ΕΧΕΙ.... wink.gif
Αν θα βγαλει λαγους απ το καπελο?Ζοτς ειναι αυτος 77.gif ....Ιδωμεν...
bbplayer
QUOTE (AZ1980 @ Jan 21 2014, 12:41 ) *
Kαι τον Σπανούλη τον είχε χρόνια παίκτη. Δεν είδα όμως να "εξαφανίζεται" ο Μπιλ στο ματς του ΣΕΦ... smile.gif


bball.gif


ένα ματς έκανε ο Σπανούλης καλό κόντρα στον Ομπράντοβιτς στα δυο χρόνια. ένα και μοναδικό.
bbplayer
Μερικά πράγματα για το ματς , έτσι όπως το σκέφτομαι.


bball.gif Γράφει ένα φίλος πιο πριν, σόρυ δε θυμάμαι νικ, ότι είναι γυμνή η ρακέτα της Φενέρ. Μόνο γυμνή δεν είναι, με τρία κορμιά στα 2.10, που συνηθως παίζουν οι δύο και τον Πρέλζντιτς στα 2.05.
Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με τα σεντερ φορ της Φενερ αλλά μπόι έχουν.

bball.gif Αν παίζαμε πριν από 1-1,5 μήνα , θα έλεγα ότι πάμε για μια αξιοπρεπή ήττα. Αλλά τώρα έχουν αλλάξει τα κόζια. Κάτι η δική μας άνοδος κάτι το τέλμα που έχει πέσει η Φενέρ έχουν φέρει στα ίσα τα πράγματα.

bball.gif Εχουμε θέματα κι εμείς και η Φενέρ . Και αυτά είναι το περιορισμένο rotation (και οι δύο), η δική μας επιθετική φτώχεια και η δική τους αμυντική αστάθεια.

bball.gif Δεν πιστεύω σε λαγούς. Εάν υπήρχαν θα είχαν βγει και με τη Μπάρτσα και στη Μάλαγα. Η Φενέρ έχει συγκεκριμέν α πράγματα που μπορεί να κάνει και πράγματα που δε μπορεί να κάνει. Τώρα εάν μας διαβάσουν τόσο καλά και μας χτυπήσουν εκεί που πονάμε χωρίς να αντιδράσουμε, είναι άλλο καπέλο.


bball.gif Το έχουμε γράψει πολλές φορές ότι πάσχουν στον άσο αλλά όσο αντέχει ο Μακάλεμπ είναι αξιόμαχοι. Όταν ανεβαίνει στο PG o Πρέλζντιτς αλλάζουν κάποια πράγματα αλλά είναι πιο επικίνδυνοι όταν έχουν στον άσο τον πρώτο.

bball.gif Εμένα εκείνο που με βασανίζει είναι το εξής. Ακόμα και στη χειρότερή τους, όταν σέρνονται, θα βάλουν σχετικά άνετα 75 πόντους.Μπορεί και παραπάνω Που πολύ απλά σημαίνει ότι για να τους νικήσουμε πρέπει να βάλουμε παραπάνω. Κι εδώ αρχίζουν τα ζόρια....Θα βάλουμε????
Ναι εντάξει ξέρω ότι παίζουμε καλύτερα από άλλες ομαδες στην άμυνα αλλά με αυτούς δε ματσάρουμε καλά. π.χ , παιχνίδι από τον Μασιούλις στο ποστ δεν πρόκειται να πάρουμε και ο Μήτσος δε θα μπορεί να σουτάρει τόσο εύκολα μετά τα σκριν του Λάσμε γιατί έχουν πολύ ψηλή ομάδα
Πάντως να βάλουμε 60+ και να τους νικήσουμε εκεί μέσα, απλά ξεχάστε το δεν πρόκειται να γίνει.

bball.gif Η αίσθησή μου είναι ότι θα γίνει του 3ποντου το κάγκελο. Εύκολα μέσα στη ρακέτα τους δε θα μπαίνουμε και αυτοί με τη σειρά τους θα προσπαθήσουν να βγάλουν έξω νωρίς τον Λάσμε. Μεγάλη προσχή να μην κάνει ο συγκεκριμένος κάτι αψυχολόγητα επιθετικά που κάνει ώρες ώρες.

bball.gif Επίσης πιστεύω ότι θα προσπαθήσουν να κόψουν τη δημιουργία από το Μήτσο αφού δεν έχουμε άλλον να τον πλησιάζει καν.

bball.gif Πολλή προσοχή στο Μαχμούτογλου. Πατάει γερά , σηκώνεται στο θεό, η τεχνική του στο σουτ είναι κοντά στο τέλειο και τα αμολάει αψυχολόγητα από του διαόλου τη μάνα.

Το πρώτο μας γερό τεστ δυστυχώς είναι ειδικών συνθηκών. Θα προτιμούσα τη Φενέρ με ένα πιο νορμάλ σκορ και όχι με 0-3.

Μπορούμε να τα καταφέρουμε πιστεύω.


Καλή μας επιτυχία




@ έτσι και δω το Μήτσο να μην την παλεύει θα πέσει πολύ μπινελίκι στους φωστήρες που κάνουν κομάντο στην ομαδα. Παρακαλώ τους mods να είναι επιεικείς.
manj13
QUOTE(bbplayer @ Jan 21 2014, 21:04 ) *
Μερικά πράγματα για το ματς , έτσι όπως το σκέφτομαι.


bball.gif Γράφει ένα φίλος πιο πριν, σόρυ δε θυμάμαι νικ, ότι είναι γυμνή η ρακέτα της Φενέρ. Μόνο γυμνή δεν είναι, με τρία κορμιά στα 2.10, που συνηθως παίζουν οι δύο και τον Πρέλζντιτς στα 2.05.
Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με τα σεντερ φορ της Φενερ αλλά μπόι έχουν.

bball.gif Αν παίζαμε πριν από 1-1,5 μήνα , θα έλεγα ότι πάμε για μια αξιοπρεπή ήττα. Αλλά τώρα έχουν αλλάξει τα κόζια. Κάτι η δική μας άνοδος κάτι το τέλμα που έχει πέσει η Φενέρ έχουν φέρει στα ίσα τα πράγματα.

bball.gif Εχουμε θέματα κι εμείς και η Φενέρ . Και αυτά είναι το περιορισμένο rotation (και οι δύο), η δική μας επιθετική φτώχεια και η δική τους αμυντική αστάθεια.

bball.gif Δεν πιστεύω σε λαγούς. Εάν υπήρχαν θα είχαν βγει και με τη Μπάρτσα και στη Μάλαγα. Η Φενέρ έχει συγκεκριμέν α πράγματα που μπορεί να κάνει και πράγματα που δε μπορεί να κάνει. Τώρα εάν μας διαβάσουν τόσο καλά και μας χτυπήσουν εκεί που πονάμε χωρίς να αντιδράσουμε, είναι άλλο καπέλο.


bball.gif Το έχουμε γράψει πολλές φορές ότι πάσχουν στον άσο αλλά όσο αντέχει ο Μακάλεμπ είναι αξιόμαχοι. Όταν ανεβαίνει στο PG o Πρέλζντιτς αλλάζουν κάποια πράγματα αλλά είναι πιο επικίνδυνοι όταν έχουν στον άσο τον πρώτο.

bball.gif Εμένα εκείνο που με βασανίζει είναι το εξής. Ακόμα και στη χειρότερή τους, όταν σέρνονται, θα βάλουν σχετικά άνετα 75 πόντους.Μπορεί και παραπάνω Που πολύ απλά σημαίνει ότι για να τους νικήσουμε πρέπει να βάλουμε παραπάνω. Κι εδώ αρχίζουν τα ζόρια....Θα βάλουμε????
Ναι εντάξει ξέρω ότι παίζουμε καλύτερα από άλλες ομαδες στην άμυνα αλλά με αυτούς δε ματσάρουμε καλά. π.χ , παιχνίδι από τον Μασιούλις στο ποστ δεν πρόκειται να πάρουμε και ο Μήτσος δε θα μπορεί να σουτάρει τόσο εύκολα μετά τα σκριν του Λάσμε γιατί έχουν πολύ ψηλή ομάδα
Πάντως να βάλουμε 60+ και να τους νικήσουμε εκεί μέσα, απλά ξεχάστε το δεν πρόκειται να γίνει.

bball.gif Η αίσθησή μου είναι ότι θα γίνει του 3ποντου το κάγκελο. Εύκολα μέσα στη ρακέτα τους δε θα μπαίνουμε και αυτοί με τη σειρά τους θα προσπαθήσουν να βγάλουν έξω νωρίς τον Λάσμε. Μεγάλη προσχή να μην κάνει ο συγκεκριμένος κάτι αψυχολόγητα επιθετικά που κάνει ώρες ώρες.

bball.gif Επίσης πιστεύω ότι θα προσπαθήσουν να κόψουν τη δημιουργία από το Μήτσο αφού δεν έχουμε άλλον να τον πλησιάζει καν.

bball.gif Πολλή προσοχή στο Μαχμούτογλου. Πατάει γερά , σηκώνεται στο θεό, η τεχνική του στο σουτ είναι κοντά στο τέλειο και τα αμολάει αψυχολόγητα από του διαόλου τη μάνα.

Το πρώτο μας γερό τεστ δυστυχώς είναι ειδικών συνθηκών. Θα προτιμούσα τη Φενέρ με ένα πιο νορμάλ σκορ και όχι με 0-3.

Μπορούμε να τα καταφέρουμε πιστεύω.


Καλή μας επιτυχία




@ έτσι και δω το Μήτσο να μην την παλεύει θα πέσει πολύ μπινελίκι στους φωστήρες που κάνουν κομάντο στην ομαδα. Παρακαλώ τους mods να είναι επιεικείς.



ΣΗΜΕΙΩΣΤΕΕΕΕΕΕ ΤΟΟΟΟ!!! 77.gif Ο bbplayer εκλεισε σχολιο με ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ μηνυμα wav.gif

Συμφωνω σε ολα πλην της φροντλαιν η οποια ειναι ψηλη(ψηλα παιδια ειναι κι Μπεγκιτς,Γιαφτοκας κ.α)αλλα ΠΙΟ ΑΡΓΗ ΚΙ ΑΠ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...
Εχω μια διαβολεμενη διαισθηση οτι αν βαλει Παππα θα γινει του Ερυθρου Αστερα Νο2....Ποσο να δινει 1ος σκορερ??? icon_drunk.gif
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Jan 21 2014, 21:04 ) *
bball.gif Εμένα εκείνο που με βασανίζει είναι το εξής. Ακόμα και στη χειρότερή τους, όταν σέρνονται, θα βάλουν σχετικά άνετα 75 πόντους.Μπορεί και παραπάνω Που πολύ απλά σημαίνει ότι για να τους νικήσουμε πρέπει να βάλουμε παραπάνω. Κι εδώ αρχίζουν τα ζόρια....Θα βάλουμε????
Ναι εντάξει ξέρω ότι παίζουμε καλύτερα από άλλες ομαδες στην άμυνα αλλά με αυτούς δε ματσάρουμε καλά. π.χ , παιχνίδι από τον Μασιούλις στο ποστ δεν πρόκειται να πάρουμε και ο Μήτσος δε θα μπορεί να σουτάρει τόσο εύκολα μετά τα σκριν του Λάσμε γιατί έχουν πολύ ψηλή ομάδα
Πάντως να βάλουμε 60+ και να τους νικήσουμε εκεί μέσα, απλά ξεχάστε το δεν πρόκειται να γίνει.

bball.gif Η αίσθησή μου είναι ότι θα γίνει του 3ποντου το κάγκελο. Εύκολα μέσα στη ρακέτα τους δε θα μπαίνουμε και αυτοί με τη σειρά τους θα προσπαθήσουν να βγάλουν έξω νωρίς τον Λάσμε. Μεγάλη προσχή να μην κάνει ο συγκεκριμένος κάτι αψυχολόγητα επιθετικά που κάνει ώρες ώρες.


Συμφωνω σε οσα ποσταρε ο bbplayer,αλλα οι 2 βασικες μου εκτιμησεις για το ματς ειναι αυτες.
Σε αυτο το παιχνιδι δεν θα φτασει μονο η αμυνα.Θα χρειαστουμε και την επιθεση.Οπως ορθα αναφερθηκε,δεν παιζει να κερδισουμε με σκορ κοντα στους 60 ποντους,η σωστοτερα με το να κρατησουμε την Φενερ τοσο χαμηλα.
Επισης,κι εγω βλεπω οχι μονο καταιγισμο τριποντων,αλλα και αναλογη ευστοχια απο τους Τουρκους,και ειδικα απο τον Μπογκντανοβιτς ο οποιος ειναι ανυπαρκτος μεχρι τωρα,και τον βλεπω να τα κολλαει μαζεμενα...

Επισης,να πω οτι εχω μια σκεψη για τον Ζοριτς την εχω,οχι γιατι εχει βγαλει ματια μεχρι τωρα,αλλα γιατι ειναι καλος παικτης και γιατι εχει το υψος να δυσκολεψει την φροντ λαιν μας στο ποστ.
Συν οτι ο Ζοτς ξερει τον Διαμαντιδη σαν ανοιχτο βιβλιο,και την ικανοτητα του στο πικ εν ρολ,οποτε αν κοψει την δημιουργια απο τον Μητσαρα....ΑΝΤΙΟ ΖΩΗ...Εκει εχω περιεργια να δω,και πως θα αντιμετωπισει ο μεγας τον Διαμαντιδη,και πως θα ανταποκριθει ο Μητσος.

Αισθηση μου ειναι οτι θα χασουμε...Κυριως γιατι περιμενω αντιδραση της Φενερ.Μακαρι να βγω λαθος...
Quincy
Σας βλέπω λίγο διχασμένους. Θέλετε σίγουρα να κερδίσετε ; smiley.gif

Ή καλύτερα, δεν πρέπει να σας πολυχαλάει η ήττα
manj13
QUOTE(Quincy @ Jan 21 2014, 21:59 ) *
Σας βλέπω λίγο διχασμένους. Θέλετε σίγουρα να κερδίσετε ; smiley.gif

Ή καλύτερα, δεν πρέπει να σας πολυχαλάει η ήττα


Mην με φτιαχνεις!Εγω τον μεγαλο θελω εκει μεσα να του πιω το αιμα γιατι ...1)Θα το παιξω.... στοιχημα icon_drunk.gif 2) για να τον αποθεωσω μετα το ματς !!!!και 3) για νατον διωξουν μετα τον αποκλεισμο οι Τουρκοι icon_drunk.gif icon_drunk.gif !!!!
yorgos
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα χασουμε. Προβλεπω οτι θα κρατησουμε τη Φενερ χαμηλα στο ρυθμο αλλα θα βαλουν 18 τριποντα με καλή κυκλοφορία και ειμαι και σιγουρος πως θα τους παει καροτσ'ακι η διαιτησία, όπως γίνεται σε όλα τα ματς εκεί μέσα, είναι μεγάλη υπόθεση για τη διοργάνωση το στοίχημα Φενέρ.
Quincy
Αυτό το σκεφτόμουν κι εγώ. Οι τρεις τουρκικές ομάδες του τοπ16 βρίσκονται στο 0/9, κι αν κερδίσει ο Παναθηναικός είναι πολύ πιθανό το 0/12 μιας και η Γαλατά παιζει στη Γερμανία με την Μπάγερν, και η Εφες είναι ... η Εφες rolleyes.gif
lightday
QUOTE(bbplayer @ Jan 21 2014, 21:04 ) *
Μερικά πράγματα για το ματς , έτσι όπως το σκέφτομαι.


..

bball.gif Εχουμε θέματα κι εμείς και η Φενέρ . Και αυτά είναι το περιορισμένο rotation (και οι δύο), η δική μας επιθετική φτώχεια και η δική τους αμυντική αστάθεια.

.
Καλή μας επιτυχία

@ έτσι και δω το Μήτσο να μην την παλεύει θα πέσει πολύ μπινελίκι στους φωστήρες που κάνουν κομάντο στην ομαδα. Παρακαλώ τους mods να είναι επιεικείς.


συνειδητη επιλογή των 2 προπονητών είναι..και στις πολύ καλές χρονιές ο ζοτς τέτοιο μήνα με 7,8 την έβγαζε. Κατά τα άλλα καλή μας επιτυχία αλλά δεν μου κάθεται ο ζοτς 0-4...τεσπα
ALdaperan
Πάντως ένα είναι σίγουρο και αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Ο αγώνας αυτός είναι προσοπική πρόκληση για τον Πεδουλάκη. Μεγάλο κίνητρο για τον Πεδουλάκη η νίκη μέσα στην Τουρκία διότι γνωρίζει ότι νικώντας το μεγάλο ζέλικο θα αποκτήσει το σεβασμό και διοίκησης αλλά και ορισμένων οπαδών που τον αμφισβητούσαν ως άξιο αντικαταστάτη του ζέλικο..

Πιστεύω ότι ο Πεδουλάκης θα τα παίξει όλα για όλα..
kseplenhs
QUOTE(bbplayer @ Jan 21 2014, 20:33 ) *
ένα ματς έκανε ο Σπανούλης καλό κόντρα στον Ομπράντοβιτς στα δυο χρόνια. ένα και μοναδικό.

2.Τα δυο τελευταία.


Πάντως για το ματς βλέπω να μπαίνει στο παιχνίδι ο μακεδών.Θα πέσει πολύ προσοχή στις άμυνες στους 3 (πρελτζιτς,μπογντα,μπιέλιτσα) και θα έχει χώρο ο μεγαλέξαντρος.Χώρια που βλέπω να ρισκάρει κάπως ο πεδουλάκης πάνω του και στους τούρκους πιτσιρικάδες.Πρέπει όμως να κουραστούν και οι 3 καλοί της φενέρ στην άμυνα.Είναι κακοί αμυντικοί αλλά μεγάλα κορμιά και ψιλοφοβίζουν.Θέλουν ορμητικότητα για να φανεί η αδυναμία τους οπότε θα υπάρξει ευκαιρία για ουκιτς να κάνει καλό ματς αν κλείσει το μπλέντερ που βρίσκεται μέσα στο κεφάλι του.
PanosIlio
Εγώ πιστεύω, καταρχάς, πως θα είναι ένα ενδιαφέρων παιχνίδι, από όλες τις απόψεις, μέσα κι έξω από το παρκέ.

Αγωνιστικά τώρα, είναι γεγονός πως η Φενέρ έχει τα κορμιά να ρίξει πάνω στον ΔΔ και να του βγάλει τη γλώσσα. Εκεί θα κριθεί το παιχνίδι, στο κατά πόσο θα αντέξει ο ΔΔ.

Λάσμε και Γκιστ χωρίς καλό ΔΔ δεν μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις για τον εαυτό τους, ο Γκιστ ίσως λίγο, από κει και πέρα οι ψηλοί της Φενέρ μπορεί να είναι αργοί αλλά ο ΠΑΟ δεν έχει κανέναν ψηλό, που να εμπιστεύεται ο Πεδουλάκης, για να τους παίξει με πλάτη ή με πρόσωπο στα πόδια tongue.gif εκτός και αν ανοίξει το rotation smiley.gif

Ο ΠΑΟ θα είναι δεδομένα καλός στην άμυνα, αυτό έχει σταθεροποιηθεί, στην επίθεση να δούμε τι θα κάνει.

AZ1980
QUOTE(bbplayer @ Jan 21 2014, 18:33 ) *
ένα ματς έκανε ο Σπανούλης καλό κόντρα στον Ομπράντοβιτς στα δυο χρόνια. ένα και μοναδικό.


Iσχύει. Αλλά είναι και το μόνο από τα παιχνίδια στα οποία αναφέρεσαι όπου ο Ζοτς ήταν στον πάγκο της τωρινής του ομάδας. Προπονητής είναι, δεν μπορεί να μπει και να παίξει άμυνα wink.gif


QUOTE(Dred11 @ Jan 21 2014, 15:05 ) *
Για να κάνω τον προφήτη προβλέπω ότι θα πάρει χρόνο ο Παππάς και θα κάνει πάρτι. Η ρακέτα της Φενέρ είναι γυμνή απέναντι σε μπουκαδόρους του στιλ του.


To σκέφτηκα κι εγώ αυτό όταν εβλεπα τα προηγούμενα παιχνίδια της Φενέρ. Είναι στοιχείο που κατά τη γνώμη μου μπορέι να αξιοποιηθεί με καλά αποτελέσματα.


bball.gif
karajohn13
QUOTE (3bit @ Jan 21 2014, 16:44 ) *
Αυτο ακριβως ειναι που ξεχνουν οι περισσοτεροι,οτι η Φενερ βρισκεται με την πλατη στον τοιχο και παιζει αν οχι την επιβιωση της στον ομιλο,σιγουρα το τελευταιο της χαρτι για το πλεονεκτημα εδρας,οποτε υποπτευομαι οτι ο Ζοτς δεν θα αφησει το ματς να χαθει ετσι ευκολα,τουλαχιστον οσο πεναει απο το χερι του.Βεβαια αν ο ΠΑΟ νικησει μεσα στη Τουρκια θα μιλαμε για πολυ μεγαλο διπλο.


Σαφως και δεν αμφιβαλλω οτι η Φενερ "καιγεται" για το αυριανο παιχνιδι, αλλα δε νομιζω οτι ο Ζοτς "καιγεται" για το πλεονεκτημα εδρας. Εχει αποδειξει οτι δεν μπορεις να ξεγραψεις τις ομαδες του, ακομα και αν εχουν μειονεκτημα εδρας(με πιο πειστικο παραδειγμα το 3-1 επι της Μπαρτσα το '11), οποτε ισως του αρκει απλα η προκριση. Εκτος αυτου, θεωρω οτι ο Ομπραντοβιτς εχει σαν πρωτη προτεραιοτητα τα πρωτεια στην Τουρκια και μετα στην Ευρωπη(χωρις αυτο να σημαινει οτι αδιαφορει στην Ευρωλιγκα)



QUOTE (kseplenhs @ Jan 22 2014, 09:25 ) *
2.Τα δυο τελευταία.


Πολυ σωστος(ξεχναμε τον 5ο τελικο του '12)
Και στα δυο εβγαλε γλωσσα 68.gif



QUOTE (Dred11 @ Jan 21 2014, 17:05 ) *
Για να κάνω τον προφήτη προβλέπω ότι θα πάρει χρόνο ο Παππάς και θα κάνει πάρτι. Η ρακέτα της Φενέρ είναι γυμνή απέναντι σε μπουκαδόρους του στιλ του.


Προφανως εχεις στο μυαλο σου την αμυνα με τα βαρια κορμια που επαιξε ο Ομπραντοβιτς στο 1ο ημιχρονο στο ΣΕΦ. Εκει πρεπει να χτυπησουμε και με Λασμε στην πλατη Ζοριτς/Βιντμαρ μετα απο p'n'r(οπως ακριβως με Πλάις στη Βιτορια)

ΥΓ: 1ο ποστ για μενα, καλως σας βρηκα biggrin.gif
ALdaperan
QUOTE (karajohn13 @ Jan 22 2014, 11:24 ) *
Σαφως και δεν αμφιβαλλω οτι η Φενερ "καιγεται" για το αυριανο παιχνιδι, αλλα δε νομιζω οτι ο Ζοτς "καιγεται" για το πλεονεκτημα εδρας. Εχει αποδειξει οτι δεν μπορεις να ξεγραψεις τις ομαδες του, ακομα και αν εχουν μειονεκτημα εδρας(με πιο πειστικο παραδειγμα το 3-1 επι της Μπαρτσα το '11), οποτε ισως του αρκει απλα η προκριση. Εκτος αυτου, θεωρω οτι ο Ομπραντοβιτς εχει σαν πρωτη προτεραιοτητα τα πρωτεια στην Τουρκια και μετα στην Ευρωπη(χωρις αυτο να σημαινει οτι αδιαφορει στην Ευρωλιγκα)


Άλλο το να μην κυνηγάει την πρωτιά στον όμιλο και άλλο να κάνει συλλογές από ήττες. Νομίζω αυτό δεν το θέλει...Άσε που πλέον κινδυνεύει να μην προκριθεί κιόλας αν χάσει και από εμάς .
Όπως είχε πεί σε μια συνέντευξη τύπου όταν ήταν στον ΠΑΟ μετά από αγώνα ευρωλίγκας , δεν μπορείς να παίξεις μπάσκετ από τη μια στιγμή στην άλλη , να γυρίσεις ένα διακόπτη και να αρχίζεις να κερδίζεις τρένο αγώνες..
j-kidd13
QUOTE(karajohn13 @ Jan 22 2014, 11:24 ) *
Σαφως και δεν αμφιβαλλω οτι η Φενερ "καιγεται" για το αυριανο παιχνιδι, αλλα δε νομιζω οτι ο Ζοτς "καιγεται" για το πλεονεκτημα εδρας. Εχει αποδειξει οτι δεν μπορεις να ξεγραψεις τις ομαδες του, ακομα και αν εχουν μειονεκτημα εδρας(με πιο πειστικο παραδειγμα το 3-1 επι της Μπαρτσα το '11), οποτε ισως του αρκει απλα η προκριση. Εκτος αυτου, θεωρω οτι ο Ομπραντοβιτς εχει σαν πρωτη προτεραιοτητα τα πρωτεια στην Τουρκια και μετα στην Ευρωπη(χωρις αυτο να σημαινει οτι αδιαφορει στην Ευρωλιγκα)


Τον Ομπραντοβιτς τον εφεραν για την ευρωπαικη διακριση και οχι για να παρει το πρωταθλημα στην Τουρκια.Αυτο ειναι ο καημος της Φενερ που τα σκαει καθε καλοκαιρι με αποτελεσμα μηδεν.
Οποτε ειμαι σιγουρος οτι απο τη διοικηση υπαρχει "πιεση" για ευρωπαικα αποτελεσματα.


Καλως ηρθες στην παρεα μας και καλα ποστ να εχεις...
karajohn13
QUOTE (ALdaperan @ Jan 22 2014, 11:48 ) *
Άλλο το να μην κυνηγάει την πρωτιά στον όμιλο και άλλο να κάνει συλλογές από ήττες. Νομίζω αυτό δεν το θέλει...Άσε που πλέον κινδυνεύει να μην προκριθεί κιόλας αν χάσει και από εμάς .
Όπως είχε πεί σε μια συνέντευξη τύπου όταν ήταν στον ΠΑΟ μετά από αγώνα ευρωλίγκας , δεν μπορείς να παίξεις μπάσκετ από τη μια στιγμή στην άλλη , να γυρίσεις ένα διακόπτη και να αρχίζεις να κερδίζεις τρένο αγώνες..


Πολυ σωστος φιλε μου, δε λεω οτι θα ειναι χαλαρη η Φενερ αυριο, απλα εστιαζω στο οτι δεν τρελαινεται για την πρωτια ο Ομπραντοβιτς. Απο κει και περα, το Τοπ16 οπως ειναι πλεον επιτρεπει με ενα καλο φιναλε, να διορθωσεις τυχον λαθη στο ξεκινημα του(ο Ολυμπιακος περυσι ειχε ξεκινησει τραγικα κι η Σιενα με 5-0). Στην παλια μορφη του Τοπ16, το 0-3 ηταν -σχεδον- καταστροφικο, το 0-4 σε απεκλειε
shtarkws
QUOTE(ALdaperan @ Jan 22 2014, 07:58 ) *
Πάντως ένα είναι σίγουρο και αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Ο αγώνας αυτός είναι προσοπική πρόκληση για τον Πεδουλάκη. Μεγάλο κίνητρο για τον Πεδουλάκη η νίκη μέσα στην Τουρκία διότι γνωρίζει ότι νικώντας το μεγάλο ζέλικο θα αποκτήσει το σεβασμό και διοίκησης αλλά και ορισμένων οπαδών που τον αμφισβητούσαν ως άξιο αντικαταστάτη του ζέλικο..

Πιστεύω ότι ο Πεδουλάκης θα τα παίξει όλα για όλα..


Συμφωνω,θα ειναιπολυ δυσκολο παιχνιδι ανοιχτο σε ολα τα αποτελεσματα..Για μενα και μια ηττα με ανατρεψιμη διαφορα πχ 5 ποντων θα ειναι καλο αποτελεσμα.
Δεν θα περασουν πολλες ομαδες απο την Φενερ
mr 3Xdouble
Εγώ στο αυριανό ματς αν ήμουν ο RG θα trollαρα τον Ζοτς χρησιμοποιώντας Maciulis στο 2, Gist στο 3 και Batman sto 4 για κάνα 20λεπτο συνολικά. Μαζί με Μήτσο και Λάσμε έχεις και το PNR για να επιτεθείς στις αργοκαρούτες (Ζόριτς και Βίντμαρ), έχεις σουτ από όλες τις θέσεις, έχεις ποστάρισμα από τους 3 περιφερειακούς σου (έστω και το υποτυπώδες ποστάρισμα του Gist που καταλήγει σε σουτάκι με ορειβασία στη στεφάνη 71.gif 71.gif 71.gif ) και έχεις και κορμιά να ματσάρουνε στο ύψος τα ψηλά γκαρντ της Φενέρ.
Quincy
QUOTE(karajohn13 @ Jan 22 2014, 10:55 ) *
Πολυ σωστος φιλε μου, δε λεω οτι θα ειναι χαλαρη η Φενερ αυριο, απλα εστιαζω στο οτι δεν τρελαινεται για την πρωτια ο Ομπραντοβιτς. Απο κει και περα, το Τοπ16 οπως ειναι πλεον επιτρεπει με ενα καλο φιναλε, να διορθωσεις τυχον λαθη στο ξεκινημα του(ο Ολυμπιακος περυσι ειχε ξεκινησει τραγικα κι η Σιενα με 5-0). Στην παλια μορφη του Τοπ16, το 0-3 ηταν -σχεδον- καταστροφικο, το 0-4 σε απεκλειε


Όπως πάει ο όμιλος κανείς δεν τρελαίνεται για πρωτιά, κι όλοι είναι οκ να βγει η Μπάρτσα πρώτη, κι αυτοί δεύτεροι smiley.gif

Οι θέσεις και 1-2 είναι τα ίδια. Πλεονέκτημα έδρας vs Μακάμπι-Γαλατά-Μπέγερν ή Λοκομοτίβ. όπως και οι θέσεις 3-4. Μειονέκτημα έδρας vs Ρεάλ-ΤΣΣΚΑ.

Η Φενερ αύριο δεν παίζει για την πρόκριση (για την πρόκριση αν στραβώσει κι άλλο το πράμα θα παίξει με το Μιλάνο), για το πλεονέκτημα παίζει κι ίσως να ναι η τελευταία της ελπίδα γι αυτό.
Dred11
Μια ακόμα προφητεία από τον μεγάλο προφήτη (εμένα δηλ.), όποιος κερδίσει θα κερδίσει σχετικά εύκολα με διαφορά +10 minimum. Aν της βγει το ματς επιθετικά της Φενέρ και πιάσει ρυθμό, δύσκολο να αντιδράσει ο Παναθηναικός. Αν του πάει το ματς του Παναθηναικού και απέναντι στους αργοπόδαρους της Φενέρ κινούνται οι δικοί μας σαν το μπιπ μπιπ (τάπες ο Λάσμε, μπέιζμπολ πάσες αιφνιδιασμού, καρφώματα από Μπράμο, τόμαχωκ από τη γραμμή των ελευθέρων από Λάσμε και Γκιστ), το ίδιο από την ανάποδη. Σας φώτισα. rolleyes.gif
manj13
QUOTE(Dred11 @ Jan 22 2014, 15:13 ) *
Μια ακόμα προφητεία από τον μεγάλο προφήτη (εμένα δηλ.), όποιος κερδίσει θα κερδίσει σχετικά εύκολα με διαφορά +10 minimum. Aν της βγει το ματς επιθετικά της Φενέρ και πιάσει ρυθμό, δύσκολο να αντιδράσει ο Παναθηναικός. Αν του πάει το ματς του Παναθηναικού και απέναντι στους αργοπόδαρους της Φενέρ κινούνται οι δικοί μας σαν το μπιπ μπιπ (τάπες ο Λάσμε, μπέιζμπολ πάσες αιφνιδιασμού, καρφώματα από Μπράμο, τόμαχωκ από τη γραμμή των ελευθέρων από Λάσμε και Γκιστ), το ίδιο από την ανάποδη. Σας φώτισα. rolleyes.gif



''θα κερδίσει σχετικά εύκολα με διαφορά +10 minimum''

Ποσα να βαλω στο 2.5 αποδοση ΑΠΛΗΣ νικης του ΠΑΟ δηλαδη??? tongue.gif
Quincy
QUOTE(Dred11 @ Jan 22 2014, 14:13 ) *
Μια ακόμα προφητεία από τον μεγάλο προφήτη (εμένα δηλ.), όποιος κερδίσει θα κερδίσει σχετικά εύκολα με διαφορά +10 minimum.



Έτσι είναι η προφητεία η σωστή. Κι αν σου βγει λες ότι θες μετά icon_drunk.gif

Οι εξηγήσεις το χαλάνε rolleyes.gif
Dred11
QUOTE (manj13 @ Jan 22 2014, 15:15 ) *
''θα κερδίσει σχετικά εύκολα με διαφορά +10 minimum''

Ποσα να βαλω στο 2.5 αποδοση ΑΠΛΗΣ νικης του ΠΑΟ δηλαδη??? tongue.gif

Ως προφήτης και άνθρωπος του Θεού θα ήθελα να σας αποτρέψω από τα τυχερά παίγνια. Την ομάδα σου είναι καλύτερα να την παίζεις κόντρα για να είσαι με όλα τα αποτελέσματα ευχαριστημένος.
doctorjekil
QUOTE(Quincy @ Jan 22 2014, 15:00 ) *
Όπως πάει ο όμιλος κανείς δεν τρελαίνεται για πρωτιά, κι όλοι είναι οκ να βγει η Μπάρτσα πρώτη, κι αυτοί δεύτεροι smiley.gif

Οι θέσεις και 1-2 είναι τα ίδια. Πλεονέκτημα έδρας vs Μακάμπι-Γαλατά-Μπέγερν ή Λοκομοτίβ. όπως και οι θέσεις 3-4. Μειονέκτημα έδρας vs Ρεάλ-ΤΣΣΚΑ.

Η Φενερ αύριο δεν παίζει για την πρόκριση (για την πρόκριση αν στραβώσει κι άλλο το πράμα θα παίξει με το Μιλάνο), για το πλεονέκτημα παίζει κι ίσως να ναι η τελευταία της ελπίδα γι αυτό.

Δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο να παιξεις με την μακαμπι και το ιδιο με την λοκομοτιβ η την μπαγερν,λογω ειδικου βαρους και φανελας η μακαμπι θα σου βγαλει την ψυχη να την περασεις(αν την περασεις)οπως εγινε προπερσυ,εκτος του οτι δεν ειναι απιθανο να ειναι 2η η μακαμπι και 3η τσσκα,ειδικα μετα την ηττα των ρωσων στην παρτιζαν...οπως αντιστοιχα ειναι καλυτερα να εισαι 3ος και να παιξεις με τσσκα(η μακαμπι) παρα 4ος και με ρεαλ
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Jan 22 2014, 15:00 ) *
Όπως πάει ο όμιλος κανείς δεν τρελαίνεται για πρωτιά, κι όλοι είναι οκ να βγει η Μπάρτσα πρώτη, κι αυτοί δεύτεροι smiley.gif

Οι θέσεις και 1-2 είναι τα ίδια. Πλεονέκτημα έδρας vs Μακάμπι-Γαλατά-Μπέγερν ή Λοκομοτίβ. όπως και οι θέσεις 3-4. Μειονέκτημα έδρας vs Ρεάλ-ΤΣΣΚΑ.

Η Φενερ αύριο δεν παίζει για την πρόκριση (για την πρόκριση αν στραβώσει κι άλλο το πράμα θα παίξει με το Μιλάνο), για το πλεονέκτημα παίζει κι ίσως να ναι η τελευταία της ελπίδα γι αυτό.

Πάντως για μένα δεν είναι σίγουρο ότι η ΤΣΣΚΑ θα τερματίσει 2η.Δεν παίζει καλά τώρα και η Μακάμπι είναι πιο δυνατή απ'ότι πιστεύει ο κόσμος.Στο υποθετικό σενάριο που τερματίζει 2η η Μακάμπι και 3η η ΤΣΣΚΑ τι είναι καλύτερο? Πλεονέκτημα με ΤΣΣΚΑ ή μειονέκτημα έδρας με Μακάμπι?
Για τη Ρεαλ δεν το συζητώ καθόλου.ΔΕΝ μπορεί να χάσει σε σειρά 5 παιχνιδιών από κανέναν.Μονο σε ένα ματς νοκ άουτ μπορεί να πάθει ζημιά
manj13
Aπο διαιτητες καλα πηγαμε, δεν πρεπει να χουν πιει...πολλους καφεδες με το Ζοτς... tongue.gif

Διαιτητές της αναμέτρησης, όπως έγινε γνωστό την Τετάρτη, θα είναι ο Κροάτης Σρέτεν Ράντοβιτς, ο Ισπανός Εμίλιο Πέρεζ Πιζάρο και ο Ιταλός Ρομπέρτο Κιάρι.
Quincy
Καλά για την 4η θέση και τη σειρά με Ρεαλ συμφωνώ και με τους δυο!!

Σίγουρα η Μακάμπι δεν θα ναι χαλαρός αντίπαλος, ούτε θα πάει στο τοπ8 για τουρισμό όπως οι άλλες δύο. Αλλά τον πρώτο λόγο θα τον έχει ο 2ος του δικού μας ομίλου όποιος και να ναι.

Δεν υποτιμάω τη Μακάμπι. Απλά αμφιβάλω ότι μπορεί να κερδίσει καλύτερο αντίπαλο σε best of 3 σειρά, με μειονέκτημα. Κάτι που πιστεύω ότι μπορεί να κάνει ο 3ος του δικού μας ομίλου απέναντι στην ΤΣΣΚΑ.

Στο σενάριό σου d-wade εγώ θα το ριχνα κορώνα γράμματα αν έπρεπε να επιλέξω smiley.gif
Νομίζω είναι ακριβώς ίδιας δυσκολίας οι δύο σειρές.
tReason
Πρωτον απο που προκυπτει οτι η μακαμπι παει για τριτη θεση;Θα παλεψει για την δευτερη με τσσκα.
2ον μας κερδισε 2 φορες ευκολα το οποιο δεν ειναι τυχαιο γιατι ο Παο δεν ματσαρει καλα εναντιον της μακαμπι.

Γενικοτερα σε αυτο τον ομιλο για να πας Φ4 πρεπει να βγει πρωτος ή δευτερος και 2ος εχεις δυσκολο δρομο.
Απο την αλλη αν βγεις 4ος εχεις πιθανοτητες 5% και αν βγεις τριτος ενα 20-30%.Πολυ πιο δυσκολο να φτασεις στο Φ4 απο τον ομιλο του θανατου παρα απο αυτον της ρεαλ κτλ.
yorgos
Σε οποιαδήποτε περίπτωση, προτιμώ πλεονέκτημα έδρας απέναντι σε οποιονδήποτε αντίπαλο απ' ό,τι μειονέκτημα με οποιονδήποτε κι αν έχει προκριθεί στο τοπ-8.
mόrfeas79
QUOTE (tReason @ Jan 22 2014, 23:20 ) *
Γενικοτερα σε αυτο τον ομιλο για να πας Φ4 πρεπει να βγει πρωτος ή δευτερος και 2ος εχεις δυσκολο δρομο.
Απο την αλλη αν βγεις 4ος εχεις πιθανοτητες 5% και αν βγεις τριτος ενα 20-30%.Πολυ πιο δυσκολο να φτασεις στο Φ4 απο τον ομιλο του θανατου παρα απο αυτον της ρεαλ κτλ.


Θεωρώ ότι δίνεις πολύ λίγες πιθανότητες στον τρίτο του δικού μας ομίλου. Ο τρίτος του δικού μας ομίλου όποιος και να είναι θα έχει πολύ μικρές διαφορές σε σχέση με τον δεύτερο του άλλου (αν θα έχει καθόλου) και με το σύστημα έτσι όπως έχει δημιουργηθεί στα play off είναι πάρα πολύ δύσκολο ο γηπεδούχος να κερδίσει 2 φορές σε διάστημα 2 ημερών μια ισοδύναμη (ή σχεδόν ισοδύναμη ) ομάδα όταν μάλιστα έχει το πρέπει άρα και το άγχος και στα 2 παιχνίδια.

Στα του παιχνιδιού, εγώ δεν πιστεύω ότι θα ξεφύγει ούτε το σκορ ούτε η διαφορά. Κοντά στους 65 με 70 το βλέπω το παιχνίδι και αν δεν ήταν ο Ομπράντοβιτς θα έδινα προβάδισμα στον ΠΑΟ. Τώρα μάλλον είναι στο 50-50. Αν φυσικά κερδίσει ο ΠΑΟ θεωρώ ότι σχεδόν θα έχουν κουμπώσει οι 2 πρώτες θέσεις του ομίλου και θα πρέπει να γίνει μεγάλη ανατροπή στην συνέχεια.
TakeshyKurosawa
Η θέση που πρέπει να αποφύγει κάθε ομάδα του ομίλου μας είναι η τέταρτη. Φυσικά η καλύτερη είναι η πρώτη. Τώρα είτε τρίτος είτε δεύτερος θα αντιμετωπίσεις πολύ δυνατή ομάδα με βαριά φανέλα και ιστορία που δεν επηρεάζεται από έδρες.
t0ny3


karajohn13
Για καποιο λογο, σε περιπτωση που δεν μπορεσουμε να εχουμε πλεονεκτημα, θα προτιμουσα Ρεαλ παρα ΤΣΣΚΑ. Σιγουρα εντυπωσιαζει(και καποιους τρομαζει) η Ρεαλ μεχρι τωρα, αλλα μου φαινεται μας ταιριαζει περισσοτερο

ΥΓ: Η Μακαμπι κανει πορεια ανωτερη των αρχικων προσδοκιων, βασιζομενη σε μεγαλο ποσοστο σε δυο παικτες που εφυγαν σαν αποτυχημενοι το καλοκαιρι απο τις ομαδες τους, το Σοφο και τον Ινγκλς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.