Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 17η Αγων. : Κολοσσός Ρόδου - ΑΓΟΡ Σαββατο 23/02/08 17:00
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
Kolossos-Rhodes
Ετσι οπως εξελιχθηκαν τα πραγματα το συγκεκριμενο ματς ειναι πραγματικα τελικος παραμονης!!!
Κερδιζει ο Κολοσσος και ξεφευγει +3 και με την ισοβαθμια δικια του γινεται φαβορι για την παραμονη,κερδιζει ο ΑΓΟΡ παει μονο στο -1,με ισοβαθμια λογικα δικη του και με πολυ καλυτερο προγραμμα γινεται αυτος το φαβορι για παραμονη!!!!!Για να δουμε.Ειμαι σιγουρος λογω και του αμαρτωλου παρελθοντος των σχεσεων των δυο θα γινει χαμος στο ματς,για να δουμε τι θα γινει.

Περιμενω την γνωμη σας για το ποιος θα κερδισει...
Alexmei
O Kολοσσός ετοιμάζεται για ένα μεγάλο παιχνίδι,θα τα δώσει όλα. ο ΑΓΟΡ ψάχνει από κάπου να πιαστεί και θα προσπαθήσει ενάντια σε έναν φορμαρισμένο Κολοσσό (εκτος του ματς με Πανελλήνιο) και σε ένα λογικά κατάμεστο γήπεδο! Ο τίγρης το πήρε εκτός, θα το πάρει και εντός.

+1 στον Κολοσσό
Kolossos-Rhodes
Δεν λενε να σταματησουν οι ατυχιες για την ομαδα του Κολοσσου.
Αυτην την στιγμη ειναι αποκλεισμενη στην Αθηνα με αγνωστο ποτε θα μπορεσει να γυρισει,χανοντας χρονο προετοιμασιας για το κρισιμο αυτο ματς,Επιπλεον απο το πουθενα ηρθε και ο τραυματισμος του τοντιτς!!ελπιζω να καταφερει να παιξει το σαββατο και να μην εχει χασει πολλες προπονησεις γιατι αλλιως με μονο καθαρο ψηλο τον τζιγκανοβιτς προβλεπω να κανει παρτυ ο Βουγιουκας.
Υπο αλλες συνθηκες αν η ομαδα ηταν πληρης θα εδινα ισχυρο ασσο,τωρα ετσι οπως εξελισσεται η κατασταση δεν ξερω.Θεωρω οτι ο Κολοσσος εχει πολυ καλυτερο υλικο σε μοναδες,και ο ΑΓΟΡ πολυ καλυτερο προπονητη....
pivot
kolossos, θα σε στενοχωρήσω αλλά πιστεύω ότι το Ρέθυμνο θα νικήσει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εσείς οπωσδήποτε θα πέσετε, απλά θα έχει πιο ενδιαφέρουσα (και αγχωτική) συνέχεια.
Kolossos-Rhodes
QUOTE(pivot @ Feb 18 2008, 20:26 ) *
kolossos, θα σε στενοχωρήσω αλλά πιστεύω ότι το Ρέθυμνο θα νικήσει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εσείς οπωσδήποτε θα πέσετε, απλά θα έχει πιο ενδιαφέρουσα (και αγχωτική) συνέχεια.


θα με στενοχωρησει αν οντως χασουμε,οχι οτι πιστευει ο καθενας tongue.gif
tasos12
Aν και εμένα θα με βόλευε νίκη Κολοσσού, βλέπω οριακή νίκη Ρεθύμνου ίσως και με ένα πόντο. Πάντως θα πέσουν κορμιά...
pivot
Καιρός είναι να πάρει και το Ρέθυμνο έναν αγώνα που κρίνεται στο τέλος!
Πάντως εύχομαι να γίνει ένας καλός αγώνας που κριθεί αγωνιστικά μέσα στο παρκέ.

Κολοσσε εχω μια απορία , ο reth1 που είναι ; smile.gif
Kolossos-Rhodes
Φαινεται πως η ατυχια δεν εχει ορια για την ομαδα του κολοσσου οπως και η ντροπη καποιων αλλων...
Η ομαδα παραμενει 3η ημερα αποκλεισμενη και ταλαιπωρημενη στην αθηνα χωρις να μπορει να κανει προετοιμασια για το κρισιμο ματς αυτο,στην καλυτερη θα ξεκινησει προετοιμασια την τεταρτη οταν ο αντιπαλος προετοιμαζεται απο την κυριακη ΑΛΛΑ οταν ζηταμε την μεταφορα του αγωνα μια ημερα αργοτερα ο ΑΓΟΡ αρνειται...ΝΤΡΟΠΗ τους...μονο αυτο εχω να πω!Ολα εναντιον μας αλλα δεν πειραζει....αντε να δουμε και το τελικο χτυπημα αυριο απογευματακι με την επιλογη διαιτητη 41.gif

φιλε pivot δεν ξερω που ειναι ο φιλος reth1,σιγουρα απλα παρακολουθει και συντομα θα γραψει εδω tongue.gif
reth1
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Feb 19 2008, 17:45 ) *
στην καλυτερη θα ξεκινησει προετοιμασια την τεταρτη οταν ο αντιπαλος προετοιμαζεται απο την κυριακη ΑΛΛΑ οταν ζηταμε την μεταφορα του αγωνα μια ημερα αργοτερα ο ΑΓΟΡ αρνειται...ΝΤΡΟΠΗ τους...μονο αυτο εχω να πω!Ολα εναντιον μας αλλα δεν πειραζει....αντε να δουμε και το τελικο χτυπημα αυριο απογευματακι με την επιλογη διαιτητη 41.gif


εσείς και ο Ξανθόπουλος είστε ρεεεε!!! ακόμα δεν άρχισε το ματς και κλαίγεσαι! χαχαχα...

Εγώ μετά από τόσες ήττες στο τέλος (Κολοσσό, Ολυμπιάδα, ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, Μαρούσι και Πανελλήνιο) δεν ξαναλέω τίποτα!

Μηδένα προ του τέλους ...κακάριζε,
ε;
Kolossos-Rhodes
QUOTE(reth1 @ Feb 19 2008, 16:48 ) *
εσείς και ο Ξανθόπουλος είστε ρεεεε!!! ακόμα δεν άρχισε το ματς και κλαίγεσαι! χαχαχα...

Εγώ μετά από τόσες ήττες στο τέλος (Κολοσσό, Ολυμπιάδα, ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, Μαρούσι και Πανελλήνιο) δεν ξαναλέω τίποτα!

Μηδένα προ του τέλους ...κακάριζε,
ε;



Xεχε ειδες pivot δεν αργησε να απαντησει ο καλος φιλος reth1 tongue.gif tongue.gif

Ρε συ reth1 γιατι εχω αδικο σε αυτα που ειπα περι αδυναμιας της ΕΡΤ στον ΑΓΟΡ?ειλικρινα ομως...?

η το οτι εμεις βολοδερνουμε 3 μερες τωρα στην αθηνα και εσεις δεν δεχθηκατε την μεταβολη απλα μια μερα,το θεωρεις λογικο???
Air Kef
Yποστηριζω ΑΓΟΡ στην συγκεκριμενη μαχη,ωστόσο εκανε μεγάλο φάουλ εδώ,εκτός αν υπάρχει κατι που δεν ξερουμε,πχ να αντιμετωπισει κι αυτό ταλαιπωρια στην μετακινηση αν αλλαξει η μερα του ματς.

Γνωριζει κανεις;
pivot
QUOTE(Air Kef @ Feb 19 2008, 18:58 ) *
Yποστηριζω ΑΓΟΡ στην συγκεκριμενη μαχη,ωστόσο εκανε μεγάλο φάουλ εδώ,εκτός αν υπάρχει κατι που δεν ξερουμε,πχ να αντιμετωπισει κι αυτό ταλαιπωρια στην μετακινηση αν αλλαξει η μερα του ματς.

Γνωριζει κανεις;


Προφανώς δεν είναι καιρός για ευγένειες , ο θανατός ή ζωή μου. Πάντως υπάρχει επίσημη δικαιολογία από το Ρέθυμνο (το σάϊτ του οποίου επισκέπτομαι λόγω Πεδουλάκη)

"Η χορηγία της Αegean Αirlines απέτρεψε την αλλαγή του αγώνα

Όπως γνωστοποίησε με ανακοίνωση της προς την ομάδα του Κολοσσού, η διοίκηση του Ρέθυμνο Almeco δεν έκανε δεκτή την αλλαγή της ημερομηνίας του μεταξύ τους παιχνιδιού, αφού η χορηγία των αεροπορικών εισιτηρίων (από την Aegean Airlines) της αναχώρησης των Ρεθυμνιωτών είχε ήδη κλειστεί για το βράδυ της Παρασκευής με επιστροφή το βράδυ του Σαββάτου, συνεπώς δεν ήταν δυνατό να αλλάξει η ημερομηνία αυτή. "

Κολοσσέ πάντως μην ανησυχείς για την προετοιμασία και το μισό Ρέθυμνο +Πεδουλάκης, αποκλεισμένο στην Αθήνα ήτανε!

Reth1 , θέλω μεροκάματο ! biggrin.gif
Kolossos-Rhodes
QUOTE(pivot @ Feb 19 2008, 20:02 ) *
Προφανώς δεν είναι καιρός για ευγένειες , ο θανατός ή ζωή μου. Πάντως υπάρχει επίσημη δικαιολογία από το Ρέθυμνο (το σάϊτ του οποίου επισκέπτομαι λόγω Πεδουλάκη)

"Η χορηγία της Αegean Αirlines απέτρεψε την αλλαγή του αγώνα

Όπως γνωστοποίησε με ανακοίνωση της προς την ομάδα του Κολοσσού, η διοίκηση του Ρέθυμνο Almeco δεν έκανε δεκτή την αλλαγή της ημερομηνίας του μεταξύ τους παιχνιδιού, αφού η χορηγία των αεροπορικών εισιτηρίων (από την Aegean Airlines) της αναχώρησης των Ρεθυμνιωτών είχε ήδη κλειστεί για το βράδυ της Παρασκευής με επιστροφή το βράδυ του Σαββάτου, συνεπώς δεν ήταν δυνατό να αλλάξει η ημερομηνία αυτή. "

Κολοσσέ πάντως μην ανησυχείς για την προετοιμασία και το μισό Ρέθυμνο +Πεδουλάκης, αποκλεισμένο στην Αθήνα ήτανε!

Reth1 , θέλω μεροκάματο ! biggrin.gif


Αυτα περι αετζιαν ειναι παπ....ες,ειναι μεγας χορηγος σου και δεν μπορει αν θελεις να σου αλλαξει τα εισιτηρια για 1 μερα,ας γελασω...μας δουλευουν.
οσον αφορα τους παικτες-πεδουλακη που ειναι και αυτοι αποκλεισμενοι ας αποφασισουν γιατι στο σαιτ τους λεει οτι ολοι ειναι παροντες κανονικα στην προετομασια..
ας πουμε απλα το "ο θανατος σου η ζωη μου" οπως ειπατε πριν και τελειωσε η ιστορια,ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε
Kolossos-Rhodes
κοιτα ενα πραγμα ρε παιδι μου,ενω το μεσημερι δεν ανεφερε τιποτα το σαιτ του αγορ για ταλαιπωρια των παικτων του αγορ,αντιθετως ανεφερε οτι η προετοιμασια συνεχιζεται χωρις προβληματα,και εχοντας μονο την συνεντευξη του νικολαιδη,μετα αυτο που εγινε με την ανακοινωση του κολοσσου,ξαφνικα δια μαγειας το σαιτ του αγορ οντως αλλαξε.... 41.gif 41.gif 41.gif
Alexmei
Θεωρώ αντιαθλητική συμπεριφορά αυτή του ΑΓΟΡ, καθώς αυτά περί ζωής ή θανάτου, το αν θα πέσουν ή όχι, και το πόσο θέλουν να νικήσουν, να το αποδείξουν όταν ΚΑΙ οι δύο ομάδες είχαν την ανάλογη προετοιμασία. Αυτό που ανήγγελε ο ΑΓΟΡ είναι ντροπή για το άθλημα. Το fair-play θα έπρεπε να τιρήτε και εκτός γηπέδων, και να κάνουν μια παραχώρηση, εφόσον θέλουν να νικήσουν δίκαια. Ειλικρινά μετά από αυτήν την ανακοίνωση, μου φένεται πως τα αίματα θα ανάψουν κατά του Ρεθύμνου από τους Ροδίτες... Η ομάδα θα ταξιδέψει με το καράβι και θα φτάσει αύριο το πρώι, πράγμα που μας δίνει κούραση σε όλους τους παίχτες. Άντε τρέχα τώρα. Ελπίζω μόνο ο ΑΓΟΡ μην νομίζει ότι έκανε κάτι εάν και μόνο εάν νικήσει το Σάββατο.

Ξαναλέω, ο ΑΓΟΡ κάνει αντιαθλητικό φάουλ.
reth1
βρε παιδιά τι είναι όλα αυτά τα "αντιαθλητικά" και "μου φένεται πως τα αίματα θα ανάψουν κατά του Ρεθύμνου από τους Ροδίτες..." ;;;

αηδίες και κουραφέξαλα λέω εγώ... Θέλετε να επιστρέψουμε κανά χρόνο πίσω για να θυμηθούμε κάποια ωραία που έγιναν στην Ρόδο άνευ αιτίας (οι 2 βαθμοί φυσικά);
Τότε όμως ήταν Α2 και πέρασε στο ντούκου το πράμα... Τώρα με ΤV και λοιπές δυνάμεις (Α1, ΕΣΑΚΕ) να δω. Ηρεμα λοιπόν πάνω απ' όλα γιατί το τελευταίο που χρειάζεται ο Κολοσσός μετά από μια πιθανή ήττα, είναι και 2-3 αγωνιστικές τιμωρία. Υποστηρίξτε την ομάδα σας, κερδίστε το ματς (αν το αξίζετε) και αφήστε τα ..."αναμμένα αίματα" για άλλη ώρα...


Kolossos-Rhodes
QUOTE(reth1 @ Feb 20 2008, 12:19 ) *
βρε παιδιά τι είναι όλα αυτά τα "αντιαθλητικά" και "μου φένεται πως τα αίματα θα ανάψουν κατά του Ρεθύμνου από τους Ροδίτες..." ;;;

αηδίες και κουραφέξαλα λέω εγώ... Θέλετε να επιστρέψουμε κανά χρόνο πίσω για να θυμηθούμε κάποια ωραία που έγιναν στην Ρόδο άνευ αιτίας (οι 2 βαθμοί φυσικά);
Τότε όμως ήταν Α2 και πέρασε στο ντούκου το πράμα... Τώρα με ΤV και λοιπές δυνάμεις (Α1, ΕΣΑΚΕ) να δω. Ηρεμα λοιπόν πάνω απ' όλα γιατί το τελευταίο που χρειάζεται ο Κολοσσός μετά από μια πιθανή ήττα, είναι και 2-3 αγωνιστικές τιμωρία. Υποστηρίξτε την ομάδα σας, κερδίστε το ματς (αν το αξίζετε) και αφήστε τα ..."αναμμένα αίματα" για άλλη ώρα...


Φιλε reth1 ξερεις οτι σε εκτιμω αλλα ενταξει το οτι η κινηση αυτη που εκανε ο αγορ ειναι φαουλ ειναι γεγονος.
για τα περσινα κανεις δεν τα ξεχασε μην φοβασαι,αλλα δεν θμασαι καλα η δεν θες να θυμασαι,η ομαδα τιμωρηθηκε περσι για οσα ας πουμε εγιναν.αλλα οπως σου ειχα πει και τοτε για καποια πραγματα,για καποιες λαθος πραξεις υπαρχουν και ηθικοι αυτουργοι και στην περσινη περιπτωση για τις "αντιδρασεις" των οπαδων του κολοσσου περσι,ηθικοι αυτουργοι ηταν ο κουφος,ο κορωνιδης(ειδικα αυτο το καλοπαιδο),κουμουλος και οι υπολοιποι....αλλα αυτο ειναι μεγαλη ιστορια που ανηκει πια στο παρελθον.

εσυ ομς δεν μου ειπες την γνωμη σου....

α)για την αντιμετωπιση του αγορ απο την ερτ??ειδικα την μεταδοση του αγωνα με ολυμπια την ειδες?πως σου φανηκε?αξιοκρατικη??ο σκουντης?πως σου φαινεται??

β)η αρνηση για μεταβολη του αγωνα??σωστη??

Τελοσπαντων 3 μερες εμειναν,θα φανει συντομα

Ιδου η Ροδος,ιδου και το πηδημα (ελπιζω μονο μεταφορικα)
Kolossos-Rhodes
ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ: (17:00) Κολοσσός Ρόδου-ΑΓΟΡ: Καρούσης, Χριστοδούλου, Μπήτης (Μάνος)
reth1
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Feb 20 2008, 17:37 ) *
α)για την αντιμετωπιση του αγορ απο την ερτ??ειδικα την μεταδοση του αγωνα με ολυμπια την ειδες?πως σου φανηκε?αξιοκρατικη??ο σκουντης?πως σου φαινεται??


τώρα μιλάς σοβαρά; ήμουνα μεσα στο γήπεδο και θες να εκφέρω γνώμη για κάτι που έγινε μέσα από την μετάδοση της TV; δεν είδα το ματς από την τηλεόραση οπότε απλά δεν έχω γνώμη. To μονο που μπορώ να πω είναι ότι μετάδιδε ο Χ'' Γεωργίου οπότε λογικά θα ήταν μπάχαλο (με τις γνωστές υπερβολές του, τη λογοδιάροια του και την επίσης γνωστή μπουρδολογία του)

Για τις προκλήσεις παικτών... χμ... η πετσέτα του Κολοσσού που έφτασε στην τρίτη σειρά των καθισμάτων των εισητηρίων διαρκείας εκτοξευμενη από το Κιτσάκι την ώρα του time out της τεχνικής του Πίνοκ (φέτος στην παράταση,remember;), δεν αποτελεί πρόκληση;;; Τι έπρεπε να κάνω εκεί; Να κάνω τον "μάου μάου" και να του πετάξω το ipod μου ή να τον κεράσω με τον καφέ που είχε μείνει κατακάθι στο ποτήρι μου; Εννοείται όχι... Έμεινα στις φωνές και μόνο wink.gif
leonkalf
Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής πιστεύω!!
Τόσο που θα ήθελα πραγματικά να μπορούσα να το δω από κοντά!!

Όσοι μπορούν να πάνε γήπεδο (ακούτε εσείς εκεί κάτω...???? tongue.gif ) και να παρακολουθήσουν ΜΠΑΣΚΕΤ!!! Όλα τα άλλα να τα αφήσουν εκτός γηπέδου...
peace.gif
sherman
θα εχει τηλεοπτικη καλυψη αραγε??
ΠΑΜΕ ΡΕ ΑΓΟΡΡΡΡΡΡΡ
peter
Διαβάζω τελευταία συνεχείς δηλώσεις των παικτών του ΑΓΟΡ. Μια ο Καραποστόλου, μια ο Νικολαϊδης χθες ο Βουγιούκας και νομίζω ότι η ομάδα τους μάλλον πάει για τουλάχιστον playoffs, να μην πω τίποτε περισσότερο, ούτε οι παίκτες του ΠΑΟ να ήταν.
Ρε παιδιά μπορεί το παραμύθι να τελειώσει την Κυριακή για σας και να ετοιμάσετε βαλίτσες για Α2.
Ας είστε λοιπόν σοβαροί και λιγόλογοι και ασχοληθείτε με την προπονησή σας και τον αγώνα με τον Κολλοσό και αφήστε τις δηλώσεις για μετα το πρωτάθλημα.
Kolossos-Rhodes
QUOTE(sherman @ Feb 21 2008, 13:37 ) *
θα εχει τηλεοπτικη καλυψη αραγε??
ΠΑΜΕ ΡΕ ΑΓΟΡΡΡΡΡΡΡ



ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΙΣ 17:00 ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗΝ ΕΤ1
Kolossos-Rhodes
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ

Vladimir Vuksanovic
Μάριος Ματαλόν
Dannilo Pinnock
Ivo Josipovic
Kenny Taylor
Πάνος Παναγιωταράκος
Θέμης Κουπίδης
Μιχάλης Κουνούνης
Savo Djiganovic
Miroslav Todic
Γιώργος Διαμαντόπουλος
Αντώνης Ασημακόπουλος
(Αλέξης Τσαμάτος)
(Γιάννης Σκορδάλης)



Α.Γ.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Κούμουλος Γιώργος
David Young
Μακρής Νίκος
Καραποστόλου Σωτήρης
Πετρόπουλος Χρήστος
Nadjfeji Stevan
Γκιζογιάννης Σωκράτης
Βαγενάς Βασίλης
Βαρδαβάς Κώστας
Pistoljevic Nenad
Βουγιούκας Ιαν
Milenco Topic
Χατζηκωνσταντίνου Σάββας
Νικολαΐδης Σωτήρης
Bennet Davison
leonkalf
Κούμουλος: "Δεν έχουμε μάθει στα εύκολα"

Το σημαντικό παιχνίδι με τον Κολοσσό πλησιάζει και στο Ρέθυμνο είναι έτοιμοι να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις. Το θετικό για τον Αργύρη Πεδουλάκη είναι ότι έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του.

Ο Γιώργος Κούμουλος ο οποίος πέρσι αγωνίστηκε δύο φορές στο Βενετόκλειο (για το πρωτάθλημα της Α2 και το κύπελλο) τόνισε: "Θυμάμαι χαρακτηριστικά τα παιχνίδια μας στο Βενετόκλειο, τόσο στο πρωτάθλημα πέρυσι, όσο και στο Κύπελλο.

Πρόκειται για μια καυτή έδρα, με τους φιλάθλους να βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από τις γραμμές του γηπέδου. Οι Ροδίτες δημιουργούν μια καυτή ατμόσφαιρα για κάθε αντίπαλο και σίγουρα εμψυχώνουν πολύ τους παίχτες του Κολοσσού".

Ο αρχηγός του ΑΓΟΡ τόνισε ότι δεν υπάρχει φόβος σχετικά με την ατμόσφαιρα που θα αντιμετωπίσουν Ρόδο. "Προσωπικά, απολαμβάνω αυτού του είδους τα παιχνίδια. Νομίζω ότι κάθε παίχτης απολαμβάνει να αγωνίζεται σε "καυτές" έδρες.

Το ματς είναι ένας τελικός και για τις δύο ομάδες και εμείς από την πλευρά μας μετράμε τις ώρες για να παίξουμε σ’αυτό το παιχνίδι. Δε νιώθουμε φόβο ούτε πανικό, καθώς τα δύσκολα παιχνίδια είναι μέσα στο αίμα μας.

Δεν είμαστε μια ομάδα που έχει μάθει στα εύκολα. Είμαστε πάντοτε αποφασισμένοι να μπαίνουμε στο γήπεδο και να παλεύουμε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Ελπίζω να υπάρχει αθλητική και χωρίς ακρότητες ατμόσφαιρα στο γήπεδο το Σάββατο και ο κόσμος να απολαύσει το παιχνίδι".


Η αποστολή της κρητικής ομάδας θα αναχωρήσει για τη Ρόδο το απόγευμα της Παρασκευής, μετά την προπόνηση.

πηγή: sport24.gr
leonkalf
Παίζει ο Τόντιτς

Τελικά η μαγνητική τομογραφία του Μίροσλαβ Τόντιτς ήταν καθαρή και ο Βαγγέλης Αλεξανδρής μπορεί να τον υπολογίζει για το παιχνίδι του Κολοσσού Ρόδου με αντίπαλο τον ΑΓΟΡ, που είναι πάρα πολύ σημαντικός για τη σωτηρία της ομάδας.

Για το ματς με την κρητική ομάδα μίλησε ο συνεργάτης του Αλεξανδρή, Μιχάλης Καλαβρός: "Mετά την ταλαιπωρία μας με τον αποκλεισμό στην Αθήνα, η ομάδα είναι έτοιμη να αντεπεξέλθει στις ανάγκες ενός δύσκολου αγώνα. Πιστεύω ότι το ματς θα κριθεί στον έλεγχο του ρυθμού και τη συγκέντρωση που θα έχει η κάθε ομάδα στο παρκέ. Eίναι ένα ματς στο γήπεδο μας, κάτι το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να το κερδίσουμε για να κάνουμε ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή μας στην A1. Στην προσπάθεια μας αυτή θα χρειαστούμε τη βοήθεια του κόσμου. Θέλουμε γεμάτο το «Bενετόκλειο», αφού πρόκειται για ένα από τα πλέον καθοριστικά παιχνίδια της περιόδου".

Εν τω μεταξύ ο κόσμος θέλει να ενισχύσει την ομάδα σε αυτό το κρίσιμο ματς και ήδη έχουν πωληθεί 1000 εισιτήρια και το γήπεδο αναμένεται να είναι γέματο.


πηγή: sport24.gr
Kolossos-Rhodes
To link για το συγκεκριμενο ματς στο facebook tongue.gif

http://www.facebook.com/event.php?eid=21652490276


Kai το link του Κολοσσου παλι στο facebook 41.gif

http://www.facebook.com/pages/Kolossos-Rho...Club/9326960801
tatr6
QUOTE(leonkalf @ Feb 21 2008, 13:29 ) *
Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής πιστεύω!!
Τόσο που θα ήθελα πραγματικά να μπορούσα να το δω από κοντά!!

Όσοι μπορούν να πάνε γήπεδο (ακούτε εσείς εκεί κάτω...???? tongue.gif ) και να παρακολουθήσουν ΜΠΑΣΚΕΤ!!! Όλα τα άλλα να τα αφήσουν εκτός γηπέδου...
peace.gif



Ρόδος ακούει, όβερ...!!! tongue.gif
Θα είμαστε όλοι εκεί... (το πιο ζωντανό κομμάτι της εξέδρας όπως πάντα... blove.gif )
Άντε και την επόμενη μέρα όλοι ξανά στο γήπεδο για την δεύτερη αναμέτρηση των 2 νησιών, αυτή τη φορά για την Α2 γυναικών... Ιβίσκος-Χανιά... wink.gif
Χάνεις ματσάκια leonkalf... tongue.gif (προλαβαίνεις ακόμα να κατέβεις... χεχε)
Kolossos-Rhodes
Απο την επισημη ιστιοσελιδα της ΚΑΕ ΚΟΛΟΣΣΟΣ

QUOTE
"Εμείς σεβόμαστε τους αντιπάλους μας"

Mε τη συμπαράσταση 1.300 φιλάθλων του, που θα γεμίσουν το «Bενετόκλειο», ο Kολοσσός θα υποδεχθεί αύριο το απόγευμα (17:00- ET1) τον A.Γ.O. Pεθύμνου, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της A1.

Για τον Kολοσσό η αυριανή αναμέτρηση μοιάζει με τελικό, αφού σε περίπτωση νίκης, η ομάδα μας θα κάνει μεγάλο βήμα για την παραμονή στην κατηγορία. Παρά την ταλαιπωρία που υπέστη η αποστολή του Kολοσσού, η οποία αποκλείστηκε στην Aθήνα μέχρι και το βράδυ της περασμένης Tρίτης, η προετοιμασία κύλησε κανονικά και αύριο οι Pοδίτες θα είναι πανέτοιμοι και αγωνιστικά και ψυχολογικά για ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της χρονιάς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Bαγγέλης Aλεξανδρής θα έχει στη διάθεσή του όλους τους αθλητές, με εξαίρεση τους τραυματίες Aλέξη Tσαμάτο και Γιάννη Σκορδάλη. Tο ευχάριστο για τον έμπειρο τεχνικό είναι ότι θα χρησιμοποιήσει κανονικά τον Mίροσλαβ Tόντιτς, ο οποίος υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία (είχε πρήξιμο στο πέλμα), αλλά τελικά δεν αντιμετωπίζει κάποιο σοβαρό πρόβλημα τραυματισμού.
Oι αθλητές του Kολοσσού που θα τα δώσουν όλα για τη νίκη στο αυριανό ματς
είναι οι εξής: Bουκσάνοβιτς, Mαταλόν, Πίνοκ, Γιοσίποβιτς, Tέιλορ, Παναγιωταράκος, Kουπίδης, Kουνούνης, Tζικάνοβιτς, Tόντιτς, Aσημακόπουλος και Διαμαντόπουλος. Aξίζει να σημειωθεί ότι στο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο Kολοσσός πέτυχε σπουδαία νίκη στην παράταση με 86-85 (κ.α. 75-75).

Ο Bαγγέλης Aλεξανδρής αναφέρθηκε στην αυριανή συνάντηση με τον A.Γ.O. Pεθύμνου. «Eίναι ένα παιχνίδι πολύ σημαντικό για την πορεία μας και την παραμονή μας στη A1. Δεν κάναμε όλη αυτή την προσπάθεια για να χαριστούμε στους αντιπάλους μας. Διαβάζουμε τις δηλώσεις των παικτών του A.Γ.O.P. και πραγματικά απορούμε γιατί πιστεύουν ότι είμαστε ομάδα του χεριού τους. Eμείς σεβόμαστε κάθε αντίπαλο και απαιτούμε επίσης τον ίδιο σεβασμό από όλους. Παίζουμε στο σπίτι μας και θέλουμε πολύ τη νίκη. Ξέρουμε πως πρέπει να αντιμετωπίσουμε τον A.Γ.O. Pεθύμνου. Γνωρίζουμε πολύ καλά τις μας περιμένει στην τακτική και έχουμε προετοιμαστεί ψυχολογικά και αγωνιστικά για το παιχνίδι. O κόσμος είναι αυτός που θα μας δώσει, όπως και στα προηγούμενα ματς, τη δύναμη και την ώθηση, με την υποστήριξη του. Eίμαι σίγουρος ότι το Bενετόκλειο θα γεμίσει και οι φίλαθλοι θα μας συμπαρασταθούν σε
όλη τη διάρκεια του αγώνα».

*H K.A.E. Kολοσσός ανακοινώνει ότι τα εναπομείναντα εισιτήρια θα διατεθούν αύριο στο ειδικό εκδοτήριο έξω από το «Bενετόκλειο», δύο ώρες πριν από την έναρξη του αγώνα. Λόγω της μεγάλης ζήτησης, καλό θα είναι οι φίλαθλοι να προμηθευτούν έγκαιρα τα όσα εισιτήρια απέμειναν.
vastravoud
Τι έγινε με τον Νικολαϊδη;
sherman
Κατι εχασα ρε παιδια στην αρχη. Γιατι αποβληθηκε ο Νικολαιδης και το ματς ξεκινησε με 2-0?
Kolossos-Rhodes
QUOTE(sherman @ Feb 23 2008, 17:58 ) *
Κατι εχασα ρε παιδια στην αρχη. Γιατι αποβληθηκε ο Νικολαιδης και το ματς ξεκινησε με 2-0?


O Nικολαιδης ηταν απο την αρχη ψιλοπροκλητικος στο ζεσταμα και σε καποια στιγμη δεν ξερω ποιος ειπε κατι και πηγε να το παιξει μαγκας και δεν εφευγε με τιποτα μαζι με τον βουγιουκα ο οποιος ισως να ηταν και αυτος που το ξεκινησε ολο αυτο,ο καρουσης που ηταν κοντα το πηρε χαμπαρι,ειδε την συμπεριφορα του και τον απεβαλε.καλα να παθει γιατι οταν το παιζουμε μαγκες καλα ειναι να τιμωρουνται και οι παικτες,δεν φταινε για ολα οι φιλαθλοι και μιλαω γενικα,οχι μονο για το συγκεκριμενο ματς.

για το ματς τι να πω.ο αγωνας ηταν μια γιορτη,φανταστικη ατμοσφαιρα,δεν ξερω τι εδειχνε η τηλεοραση,θα το ξαναδω στο βιντεο το βραδυ.
το πρωτο ημιχρονο ηταν μοιρασμενο,και ο κολοσσος ηταν τυχερος που εμεινε κοντα στο σκορ +1 στο ημιχρονο αφου δεν επαιζε ιδιαιτερα καλα.ο τειλορ ηταν αστα να πανε,μας κατεστρεψε.πολυ κομβικο σημειο πιστευω οτι γυρισε ο κολοσσος το -7 σε +1 σε ενα λεπτο τελειωνοντας στο ημιχρονο.
στο δευτερο ημιχρονο ο κολοσσος επαιξε πολυ καλυτερα και του βγηκαν τα σουτ,πχ ο τειλορ που ειχε σπασει τα καλαθια εβαλε 4 τριποντα μετα!
σε γενικες γραμμες καποια σχολια
η αμυνα του κολοσσου ηταν τρυπια,σαν να μην υπηρχε,βαρεθηκα να μετραω πολυ ευκολες διεισδυσεις!!!τα ριμπαουντ?αλλος καημος,παρτι εκαναν οι ψηλοι του αγορ.
ο βουγιουκας πολυ καλος παικτης ομολογουμενως,οσο ηταν ο τζιγκανοβιτς εκανε παρτυ,μετα στο 2 ημιχρονο με γιοσιποβιτς,βουκσανοβιτς καπως δυσκολευτηκε.

για τους προπονητες ταπεινη μου αποψη ο υπερτιμημενος απο πολλους σας Πεδουλακης εκανε πολλα λαθη σημερα....παραξενες αλχημειες με τις πενταδες,ετσι τουλαχιστον φανηκε απο το γηπεδο

χωρις να θελω να προκαλεσω,αυτη η νικη αφιερωμενη στον βουγιουκα,τον νικολαιδη και τον κουμουλο που εντελως τυχαια ηταν οι τρεις που με τις δηλωσεις τους μας υποτιμουσαν και μας θεωρουσαν του χεριου τους...αλλα και με την συμπεριφορα τους ηταν οι μονοι που προκαλεσαν (οι δυο πρωτοι στο επεισοδιο πριν την εναρξη και ο κουμουλος κατα την διαρκεια ολου του αγωνα)

icon_wave.gif 5-1 icon_wave.gif
vastravoud
Κατ' αρχήν, χωρίς φυσικά να έχω άμεση γνώση του συμβάντος, νομίζω ότι πολύ σωστά τιμωρείται κάθε παίκτης που "εμπλέκεται" με την κερκίδα. Θέλω να πιστεύω ότι πετάχτηκε έξω με τις κλωτσιές και ο οπαδός που συμμετείχε στο συμβάν.

Στα αγωνιστικά τώρα, νομίζω πως το ματς κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο που ο Κολοσσός έβγαζε αμαρκάριστα σουτ όποτε ήθελε, και ο ΑΓΟΡ δεν μπορούσε να βρει ρυθμό με τίποτα, χάνοντας πανεύκολα σουτ. Επίσης, θεωρώ ότι ο Πεδουλάκης άργησε πάρα πολύ να παίξει την πιεστική άμυνα σε όλο το γήπεδο. Γιατί να μην το κάνει από το 31-32 (όπου πάλι 10 πόντους πίσω ήταν), και επέλεξε να το κάνει μόνο στο τελευταίο δίλεπτο, όταν όλα είχαν σχεδόν τελειώσει.
ashton
Δύσκολα θα γλυτώσει το πέσιμο πλέον το Ρέθυμνο αφού είναι πρακτικά 4 νίκες πίσω από τον Κολοσσό και μένουν 7 ματς.

Πάντως μόλις ψήφισα πως θα επικρατήσει ο ΑΓΟΡ biggrin.gif
saou
Μην αγχώνεσαι Κολοσσέ και μη συγχύζεσαι. Ματς ζωής και θανάτου ήταν, τι ήθελες να πουν οι του Αγόρ? Πάμε στη Ρόδο και κάνουμε το σταυρό μας μπας και μας βοηθήσει κάνας Άγιος και κερδίσουμε? Παιχνίδια ψυχολογίας είναι αυτά, δεν χρειάζεται να τα παίρνει κανείς και πολύ στα σοβαρά.

Επίσης αυτά τα 5-1 κτλ τι τα θες? Ξεκίνησε καμιά κόντρα σε στυλ αιωνίων ανάμεσα στα νησιά και δεν το πήρα χαμπάρι? Ακόμα δεν πέταξαν κώλο οι 2 ομαδούλες μας και απέκτησαν και έχθρες? Επειδή κάτι παρόμοιο πήρε το αυτί μου και από ένα φίλο στο Ρέθυμνο, ας σοβαρευτούμε όλοι. Εκτός και αν προτιμάμε μια ζωή να βλέπουμε μέχρι εκεί που φτάνει η μύτη μας.

Για τη φάση με το Νικολαίδη εγώ διάβασα μια διαφορετική εκδοχή από τη δική σου στις εφημερίδες αλλά δεν άκουσα και κανέναν από το Ρέθυμνο να το κάνει μεγάλο θέμα οπότε δε θα σταθώ περισσότερο. Πάντως σε γήπεδα όπως της Ρόδου (και του Ρεθύμνου και του Αιγάλεω για να μην ξεχνιόμαστε) που οι κουβέντες και οι...ευχές από τους φιλάθλους προς τους παίκτες απευθύνονται από απόσταση 3-4 μέτρων είναι αναπόφευκτο ότι θα έχουμε και τέτοια συμβάντα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, πολύ απλά ο Κολοσσός έχει καλύτερο ρόστερ και περισσότερες λύσεις. Αυτό φάνηκε χθες σε βάθος χρόνου και κυρίως όταν η ροή του παιχνιδιού και η φούρια της έδρας τους επέτρεψε να ανοίξουν το σκορ με ρυθμό που ο ΑΓΟΡ δεν ήταν εύκολο να ακολουθήσει. Το Ρέθυμνο προσπάθησε και κατάφερε για μεγάλο διάστημα με το γνωστό αργό σετ τέμπο που έχει επιβάλλει ο Πεδουλάκης να ελέγξει το παιχνίδι αλλά στέρεψε στο δεύτερο ημίρονο από επιθετικές λύσεις πλην του εκπληκτικού χθες Γιανγκ.
Air Kef
ΔΙαβαζω τοσες μερες για τις δηλώσεις των παικτων του ΑΓΟΡ,αλλα δν τις εχω βρει.Μονο στο επισημο σαιτ βρήκα καποιες,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτές,,μιας και δεν διαβασα κατι υποτιμητικό για τον Κολοσσό,εκτος αν μου ξεφυγε.


Αν του Νικολαιδη του ειπαν για την μανα του,ειναι πολύ λογικο να παρεξηγήθηκε,οποτε αν δεν ξερουμε τον λογο που εγινε το συμβαν ας μην λεμε οτι θελουμε.Δεν εχω δει παικτη να βρίζει την εξέδρα πρώτος παντως. smile.gif
pivot
Δίκαιη η νίκη του Κολοσσού έτσι όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι.

Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με την περίπτωση του Νικολαίδη, θεωρώ όμως ότι η απόφαση των διαιτητών να αποδυναμώσουν το Ρέθυμνο με αυτό το τρόπο σε ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι, ήταν υπερβολική.

Επειδή αυτά τα επεισόδια ξεκινούν πάντα από τους οπαδούς στην εξέδρα πρέπει να κάποιον τρόπο να προστατεύεται και ο παίκτης.

Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια ανάλογη απόφαση των διαιτητών στο παρελθόν. Αν έχει κανείς καλύτερη μνήμη ας μου θυμίσει.
Kolossos-Rhodes
Για το 5-1 ηταν απλα γιατι βαρεθηκα να ακουω απο ολους τους ειδημονες για την ομαδαρα τον αγορ αλλα κυριως για καποιους φιλους στο ιντερνετ που λεγανε οτι θα ερθουν στην ροδο να μας πατησουν...δεν θα ξεσπασει κοντρα απο αυτο,μην υπερβαλουμε,ισα ισα που προσωπικα εxoυμε μια ιδιαιτερη φιλια με τον φιλο reth1 tongue.gif

για τον νικολαιδη ελα ρε παιδια ενταξει,προφανως και καποιος του ειπε κατι,εγω θα το δεχθω αυτο αλλα αυτο τι σημαινει?δεν δικαιολογει πουθενα την συμπεριφορα του,ο νικολαιδης τον τραβουσαν και ακομη δεν εφευγε.απλα πηγε να το παιξει τσαμπουκας.και πιο απλα ρε παιδια,σε ολα τα γηπεδα μπασκετ,ποδοσφαιρο θα ακουστουν καποιες βρισιες,αν ηταν σε καθε τετοια περιπτωση να ορμαει ο παικτης στην εξεδρα τοτε δεν θα γινοταν κανενας αγωνας.μην τρελαινεστε
φιλε pivot κανεις λαθος αν νομιζεις οτι αυτες οι καταστασεις δημιουργουνται ΠΑΝΤΑ απο τους φιλαθλους,εχει φορες επισης που πανω στην ενταση η απλα ο παικτης ειναι κωλοχαραχτηρας μπορει να κανει χειρονομιες η να βρισει τους φιλαθλους επειδη αυτοι απλα τον γιουχαραν για ενα φαουλ για παραδειγμα.και δεν το λεω για το γεγονος του νικολαιδη αλλα γενικα οπως ξαναειπα.σε ολα τα αθληματα υπαρχουν και κωλοπαιδα παικτες που σκοπιμα πανε να δημιουργησοουν καταστασεις,μην τα ριχνουμε ολα στους φιλαθλους..
Kolossos-Rhodes
Μου αρεσει που ενω εχει γινει το ματς εδω και μερες,καποιοι ακομη ψηφιζουν στο ερωτημα ποιος θα κερδισει,χεχε blink.gif

παντως στο θεμα παραμονης περα απο την πλακα πιστευω οτι ο αγορ μπορει να ο χτυπησει ακομη με αρκετες πιθανοτητες.
ο κολοσσος στα επομενα 6 παιχνιδια πιθανα να εχει τουλαχιστον 5 ηττες (παοκ εκτος,ολυπιακο εντος,παο εκτος,ολυμπια και αρη εκτος)και 1 νικη αν την κανει με μαρουσι εντος οποτε ολα ειναι πιθανα...
για να δουμε
Alexmei
γιατί με αεκ εντός δεν μπορεί;
Kolossos-Rhodes
QUOTE(Alexmei @ Feb 28 2008, 12:39 ) *
γιατί με αεκ εντός δεν μπορεί;


εγω ειπα για τις επομενες 6 αγωνιστικες,με την αεκ παιζουμε τελευταια αγωνιστικη,και βεβαια μπορει να την χτυπησει,και τους παοκ-ολυμπια λαρισας-ολυμπιαδα εκτος μπορει να τους χτυπησει,οπως επισης μαρουσι αιγαλεω εντος αλλα γιατι οχι και τον πολυ ασταθη ολυμπιακο στην ροδο.αυτα τα παιχνιδια μπορει να τα χτυπησει.αλλα μπορει να μην παρει και κανενα.εκτος απο μαρουσι εντος και ολυμπιαδα εκτος προτελευταια αγωνιστικη αν ειναι αδιαφορη και πεσμενη που μπορει να θεωρηθει φαβορι στα υπολοιπα μπορει να θεωρηθει αουτσαιντερ.
για να δουμε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.