Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
a bullet for your head
QUOTE(Flexo @ Aug 8 2011, 16:49 ) *
Tα 1,5 εκ. είναι καθαρές απολαβές;

Αν πρόκειται για συνολικές απολαβές(μαζί με εφορία), με περίπου €700-800Κ net, θα μπορούσε να έρθει στην Ευρώπη, υπολογίζοντας πάντα το lock out.
Αυτό το ποσό δεν είναι κακό, βέβαια συνήθως τέτοιες επενδύσεις τις κάνει κανείς άμα έχει και μακροπρόθεσμα αποτελέσματα.
Δηλαδή, αν ο παίχτης έρθει και φύγει σε ένα χρόνο για ΝΒΑ δεν έχεις βγάλει τίποτα. Θα έχεις δώσει ένα αρκετά μεγάλο συμβόλαιο σε παίκτη που δεν θα σου το βγάλει από την πρώτη του χρονιά, που θα προσαρμόζεται.

Μιλαμε για μικτα.
Τωρα το τι θα προκυψει με τις νεες συλλογικες συμβασεις εργασιας(οποτε αυτες προκυψουν),δεν γνωριζω..
Δεν γνωριζω επισης,ποια μπορει να ειναι & σκεψη του παικτη..


QUOTE(baskethood @ Aug 8 2011, 17:17 ) *
Μα προφανως,αλλα στην καταλληλη ομαδα με τον καταλληλο προγραμμα.
Ετσι ναι,και βεβαια μπορει να ανταλεξελθει.
Αν ομως βελτιωσει συγκεκριμενους τομεις στο παιχνιδι του,μαθει να παιζει στη θεση τεσσερα, θα αυξησει το ευρος των ομαδων που θα μπορεσει να αγωνιστει,θα βρει συγκεκριμενους ρολους και θα φτασει πιο ψηλα στην καριερα του.
Ενω ετσι ειναι αρκετα περιορισμενος λογω των ιδιαιτερων χαρακτηριστικων του για τριαρι.

Ο Παρσονς ξερει να ποσταρει & το χρησιμοποιει σαν οπλο,αφου τον μαρκαριζαν κατα κανονα κοντυτεροι αντιπαλοι & ετσι προσπαθουσε να εκμεταλλευτει τα mismatches.
Γενικα ειναι ενας παικτης που μπορει να δημιουργησει καταστασεις mismatch,λογω & της ευχερειας που εχει να παιζει πολυ καλα & με την μπαλα στα χερια.
Ομως αφενος η αγωνιστικη του ταυτοτητα & χαρακτηριστικα ειναι συγκεκριμμενη-α & αφετερου δεν εχει το bulk & την σκληραδα για να παιξει στην θεση 4,ακομη & στην Ευρωπη.
Επιμενω οτι αυτος ο παικτης δεν χρειαζεται καμια ''μεταλλαξη'' η' μετατοπιση θεσης.
vastravoud
Δε νομίζετε ότιο το ύψος αλλά κυρίως ο χαρακτήρας (καθώς φαίνεται) του Λόγκαν προκαλούν προβληματισμό;
A.CAB
http://www.leoforos.gr/article/26803/dinou...-theloun-tepits

Σούπερ σενάριο αν ισχύει αλλά δεν το πολυβλέπω για πολλούς λόγους. Ο βασικός... τι να τον κάνουν τον Τέπιτς στην Κάχα του όσα φάμε και όσα βάλουμε; smiley.gif


QUOTE(vastravoud @ Aug 8 2011, 17:34 ) *
Δε νομίζετε ότιο το ύψος αλλά κυρίως ο χαρακτήρας (καθώς φαίνεται) του Λόγκαν προκαλούν προβληματισμό;


Για την οικονομική κατάσταση της ομάδας και την εποχή μια χαρά κίνηση θα είναι. Σε μικρότερο βαθμό βέβαια καλύπτει πολλά από όσα έδινε ο Ντρου. Και σε σχέση με τον περσινό Ντρου τότε μια χαρά μπορεί να ανταποκριθεί.
Όσον αφορά το ύψος δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, γιατί επιθετικά ο Νίκολας δεν πόσταρε και δεν το χρησιμοποιούσε σαν πλεονέκτημα. Ενώ αμυντικά μπορεί να μας είχαν φάει το μυαλό ότι ο Ντρου έγινε σπουδαίος αμυντικός αλλά αυτό δεν ισχύει. Απλά έγινε καλός και ανεκτός. Πιστεύω ότι ο Λόγκαν πρέπει να το προσπαθήσει και αυτός αν θέλει να έχει ρόλο στην ομάδα. Έχει καλύτερα αθλητικά προσόντα από τον Ντρου άρα στο χέρι του είναι να αναβαθμίσει το παιχνίδι του.
Για το χαρακτήρα του ίσως υπάρχει ένα θέμα αλλά το πρόβλημα με την Κάχα είνα το πρόβλημα που έχουν πολλοί (κυρίως Αμερικάνοι) στο παρελθόν. Λέγετε Ιβανοβιτς. Είναι γνωστό ότι πρόκειται για τον πιο τρελαμένο και άγριο προπονητή στην Ευρολίγκα. όχι ότι ο Λόγκαν είναι κανά καλό παιδί αλλά όπως και να το κάνουμε το μόνο πρόβλημα που είχε στην καριέρα του (από όσο ξέρω τουλάχιστον) ήταν στην Κάχα. Με τον Ζοτς λογικά θα στρώσει. Δεν ξέρω αν τον παίρνει να φύγει και από δεύτερη ομάδα τσακωμένος. Δύσκολα τον κόβω για κάπου ψηλά μετά.
Αλλά όπως και να το κάνουμε με τα λεφτά που δίνουμε και την εποχή που πάμε να κλείσουμε παίχτες, πρέπει αναγκαστικά να ανεχτούμε και μερικά μειονεκτήματα και προβλήματα παραπάνω. Αλλά σε γενικές γραμμές δείχνει πολύ καλή επιλογή.
Flexo
QUOTE(vastravoud @ Aug 8 2011, 17:34 ) *
Δε νομίζετε ότιο το ύψος αλλά κυρίως ο χαρακτήρας (καθώς φαίνεται) του Λόγκαν προκαλούν προβληματισμό;


Το ύψος δεν με προβληματίζει. Δεν είναι και στρουμφάκι. 1,85 και αλτικός.

Σχετικά με τον χαρακτήρα το μόνο που έχω ακούσει είναι ένα επεισόδιο στο twitter με συμπαίκτη του και ότι δεν τα πήγαινε καλά με τον Ιβάνοβιτς(πράγμα καθόλου σπάνιο).
Ο Παναθηναϊκός είναι άλμα στην καριέρα του, καθώς έρχεται στην μεγαλύτερη ομάδα της Ευρώπης με τον κορυφαίο προπονητή, επομένως βεντετισμοί και διαφωνίες δεν τον παίρνουν, πράγμα που προφανώς γνωρίζει και ο ίδιος.

http://prasinanea.gr/paraskinio/article1317876.ece

Αν ισχύει αυτό σημαίνει ότι ο Ζέλικο δεν τον θεωρεί και λύση ανάγκης.
vastravoud
Δε νομίζω και εγώ ότι ο Ντρου έγινε Αρτέστ, απλώς όντας ψηλότερος του Λόγκαν μπορούσε να την παλέψει καλύτερα. Ως προς το χαρακτήρα....... ίδωμεν!
baskethood
QUOTE (vastravoud @ Aug 8 2011, 18:39 ) *
Δε νομίζω και εγώ ότι ο Ντρου έγινε Αρτέστ, απλώς όντας ψηλότερος του Λόγκαν μπορούσε να την παλέψει καλύτερα. Ως προς το χαρακτήρα....... ίδωμεν!

Επειδη η αμυνα εκτος απο ικανοτητες ειναι και θεμα διαθεσης, ο Νικολας στον Παναθηναικο ηταν διατεθειμενος να το κανει.
Νομιζω οτι αυτο ειναι ολο,φυσικα δεν εγινε καλος αμυντικος,απλα επαιζε αμυνα. wink.gif
priest
QUOTE(vastravoud @ Aug 8 2011, 18:39 ) *
Δε νομίζω και εγώ ότι ο Ντρου έγινε Αρτέστ, απλώς όντας ψηλότερος του Λόγκαν μπορούσε να την παλέψει καλύτερα. Ως προς το χαρακτήρα....... ίδωμεν!

δεν υπαρχει θεμα χαρακτηρα και αν υπηρχε δεν θα ειχαν ρωτησει???

οσον αφορα το θεμα με το τουιτερ υπηρξε μια διαμαχη που ξεκινησε απο τον ριμπας..μετα απο ενα ματς που ο λογκαν δεν τα πηγε καλα ο παου αναφερθηκε σε εναν μαυρο που πρεπει να...βελτιωθει και αμεσως απαντησε ο λογκαν..

επισης η αποδοση ενος παικτη εξαρταται και απο τις σχεσεις του με τους αλλους παικτες..συνεπως μην τον βγαζουμε και προβληματικο πριν καν τον δουμε...
Ginobili
Σαν τώρα θυμάμαι το μπλογκ του Παπαδογιάννη,όταν πήραμε τον Νίκολας(καλοκαίρι 2008).Έλεγε ότι με το που το έμαθε τσιμπιόταν για το πως ο Ζοτς πήρε τέτοιον παίκτη,και σε συζήτηση που είχε με τον Συρίγο έλεγαν ότι πλέον είναι σίγουρο ότι θα φύγει ο Σάρας..... icon_drunk.gif
Και για τον Σάρας πάλι...όταν το πήραμε,τα ίδια πάλι.Τον πήραν με το ζόρι οι Γιαννακόπουλοι,αποκλείεται να τον ήθελε ο Ζοτς....ήξερε πολύ μπάσκετ,και είχε πολύ επιθετικό ταλέντο για να θέλει ο Ζοτς τέτοιον παίκτη.... icon_drunk.gif
Τώρα πάλι με τον Λόγκαν τα ίδια...είναι πολύ σκόρερ για να τον θέλει ο Ζοτς.... icon_drunk.gif
Κάποτε είχαμε και το άλλο...ότι ο Ζοτς δεν θέλει καλούς ψηλούς,ονόματα..και την έβγαζε με Μίντλετον,Μπατιστ...Μουγεζίνοβιτς,Παπαδόπο
λο,Μπάξτερ,Φέμερλιγκ...μέχρι που ο Ζοτς δήλωσε "είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχει ειπωθεί για μένα.Θέλω τον Βουίσιτς..αλλά είναι πολύ ακριβός τι να κάνουμε? Ούτε τον Άντερσεν μπορώ να έχω...ούτε τον Σκόλα..."
vastravoud
--> Για τον Ντρου ήταν γνωστό ότι ο Ζοτς τον ήθελε και παλιότερα.

--> Ο Σάρας ήταν διαολεμένα καλός στο επιθετικό κομμάτι

Εγώ απλώς εκφράζω την αμφιβολία μου γιατί ο Λόγκαν ίσως παραείναι "κωλοτούμπας" και εν τέλει όχι και ΤΟΣΟ βρωμόχερος που να αξίζει τόσο πολύ τον κόπο. Όπως και να έχει, αν ο Ζοτς και ο Ιτούδης τον θέλουν, εγώ περισσεύω!
priest
QUOTE(Ginobili @ Aug 8 2011, 19:09 ) *
Σαν τώρα θυμάμαι το μπλογκ του Παπαδογιάννη,όταν πήραμε τον Νίκολας(καλοκαίρι 2008).Έλεγε ότι με το που το έμαθε τσιμπιόταν για το πως ο Ζοτς πήρε τέτοιον παίκτη,και σε συζήτηση που είχε με τον Συρίγο έλεγαν ότι πλέον είναι σίγουρο ότι θα φύγει ο Σάρας..... icon_drunk.gif
Και για τον Σάρας πάλι...όταν το πήραμε,τα ίδια πάλι.Τον πήραν με το ζόρι οι Γιαννακόπουλοι,αποκλείεται να τον ήθελε ο Ζοτς....ήξερε πολύ μπάσκετ,και είχε πολύ επιθετικό ταλέντο για να θέλει ο Ζοτς τέτοιον παίκτη.... icon_drunk.gif
Τώρα πάλι με τον Λόγκαν τα ίδια...είναι πολύ σκόρερ για να τον θέλει ο Ζοτς.... icon_drunk.gif
Κάποτε είχαμε και το άλλο...ότι ο Ζοτς δεν θέλει καλούς ψηλούς,ονόματα..και την έβγαζε με Μίντλετον,Μπατιστ...Μουγεζίνοβιτς,Παπαδόπο

�λο,Μπάξτερ,Φέμερλιγκ...μέχρι που ο Ζοτς δήλωσε "είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχει ειπωθεί για μένα.Θέλω τον Βουίσιτς..αλλά είναι πολύ ακριβός τι να κάνουμε? Ούτε τον Άντερσεν μπορώ να έχω...ούτε τον Σκόλα..."

καλο θα ηταν να μην τον υπερτιμαμε τον λογκαν...ετσι και αλλιως το βασικο μας δυαρι (τουλαχιστον ετσι πιστευω) θα ειναι ο διαμαντιδης.συνεπως ο λογκαν ειναι μια καλη εναλλακτικη λυση....επισης επειδη παρακολουθησα σχεδον ολα τα ντερμπι της καχα ο λογκαν μερικες φορες εχανε τελειως τον ελεγχο του ματς με αποτελεσμα να κανει ειτε χαζα λαθη ειτε τραγικα σουτ η διεισδυσεις χωρις νοημα...σιγουρα η πρωτη του χρονια σε μια πιο απαιτητικη ομαδα ηταν κακη...συνεπως δεν χρειαζεται να τον θεωρουμε και σουπερ λυση..

QUOTE(vastravoud @ Aug 9 2011, 09:19 ) *
--> Για τον Ντρου ήταν γνωστό ότι ο Ζοτς τον ήθελε και παλιότερα.

--> Ο Σάρας ήταν διαολεμένα καλός στο επιθετικό κομμάτι

Εγώ απλώς εκφράζω την αμφιβολία μου γιατί ο Λόγκαν ίσως παραείναι "κωλοτούμπας" και εν τέλει όχι και ΤΟΣΟ βρωμόχερος που να αξίζει τόσο πολύ τον κόπο. Όπως και να έχει, αν ο Ζοτς και ο Ιτούδης τον θέλουν, εγώ περισσεύω!

παρολαυτα καλο θα ηταν και να μην τον υποτιμαμε...η αποδοση ενος παικτη εξαρταται και απο τις σχεσεις του με τους συμπαικτες του και με τον προπονητη του...και αυτες σιγουρα δεν ηταν καλες...επισης αναγκαστηκε ξαφνικα να αλλαξει το στυλ παιχνιδιου του αφου στην προκομ επαιζε σαν ποιντ γκαρντ(σαν τον σπανουλη) ενω στην καχα κυριως δυαρι και νομιζω πως χρειαζεται χρονος μεχρι να μαθει τη ''νεα'' θεση αλλα και το νεο στυλ παιχνιδιου...τελος γενικα φετος η καχα ηταν τραγικη...διχως τακτικες και συστηματα.αναρχο μπασκετ που ο καθενας εκανε οτι καλυτερο μπορουσε για...τον ευατο του..


εν κατακλειδι τα 2 ποστ σας με βοηθησαν να γραψω και τις 2 εκδοχες..νικολας δεν ειναι και ουτε θα γινει αλλα μια καλη λυση ειναι σιγουρα...
A.CAB
http://www.leoforos.gr/article/26845/polu-...s-gia-adi-ntrou

Να ένας που δεν θα έρθει!
Ginobili
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...%C2%BB-o-Logkan
Κοιτάμε και εναλλακτικές...
priest
QUOTE(pete7 @ Aug 10 2011, 11:48 ) *

επιτελους ο θεος ειναι μεγαλος...επεσα μεσα..... smiley.gif
Ginobili
Τώρα άμα έρθει ο Μόρις...θα έρθει για όλη την χρονιά...ή μέχρι να λήξει το lock out?
baskethood
QUOTE (Ginobili @ Aug 10 2011, 13:47 ) *
Τώρα άμα έρθει ο Μόρις...θα έρθει για όλη την χρονιά...ή μέχρι να λήξει το lock out?

Συμβολαιο δεν εχει,εξαρταται απ την προθεση του,αν θελει να αγωνιστει στο ΝΒΑ τοτε θα ζητησει ορο για αμεση επιστροφη
αμα τη ληξει του lock out.
Ginobili
QUOTE(baskethood @ Aug 10 2011, 11:01 ) *
Συμβολαιο δεν εχει,εξαρταται απ την προθεση του,αν θελει να αγωνιστει στο ΝΒΑ τοτε θα ζητησει ορο για αμεση επιστροφη
αμα τη ληξει του lock out.

Άμα το ζητήσει αυτό..δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε.Δεν υπάρχει περίπτωση να φέρει παίκτη ο Ζοτς για να φύγει μετά από 2-3 μήνες.Λογικά,αν συζητάνε πραγματικά..θα συμφωνεί να κάτσει 1 χρόνο στην Ευρώπη.
baskethood
QUOTE (Ginobili @ Aug 10 2011, 14:08 ) *
Άμα το ζητήσει αυτό..δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε.Δεν υπάρχει περίπτωση να φέρει παίκτη ο Ζοτς για να φύγει μετά από 2-3 μήνες.Λογικά,αν συζητάνε πραγματικά..θα συμφωνεί να κάτσει 1 χρόνο στην Ευρώπη.

Υπαρχει και αυτη η περιπτωση . rolleyes.gif
Flexo
Κατά την γνώμη μου τα κολεγιόπαιδα πρέπει να τα κλείνεις τουλάχιστον με κλειστό 2ετές συμβόλαιο ή 2+1.

Τώρα λόγω διοικητικής αστάθειας θα μπορούσαν να του προτείνουν 1+1 με την επέκταση να είναι στο χέρι της ομάδας.

Είναι δύσκολο από το κολεγιακό μπάσκετ να πάνε στο πιο υψηλό επίπεδο της Ευρώπης και να αποδώσουν από την πρώτη τους σεζόν.
il postino
QUOTE(Flexo @ Aug 10 2011, 15:41 ) *
Κατά την γνώμη μου τα κολεγιόπαιδα πρέπει να τα κλείνεις τουλάχιστον με κλειστό 2ετές συμβόλαιο ή 2+1.

Τώρα λόγω διοικητικής αστάθειας θα μπορούσαν να του προτείνουν 1+1 με την επέκταση να είναι στο χέρι της ομάδας.

Είναι δύσκολο από το κολεγιακό μπάσκετ να πάνε στο πιο υψηλό επίπεδο της Ευρώπης και να αποδώσουν από την πρώτη τους σεζόν.

ετσι ειναι..
il postino
http://prasinanea.gr/basket/article1324877.ece

σιγα μη δε ζηταγε χρημα ο κερεχετα...

priest
http://www.superbasket.gr/permalink/144566.html

σημερα ληγει η διορια...συνεπως παει και αυτος ο παικτης..απο οτι φαινεται θελουμε κοινοτικο και αμφιβαλλω αν υπαρχει αλλος ελευθερος με καλο σουτ ...
Nik Tepits
Κριμα να χαθει ο Λογκαν για 200χιλ, αν και δεν νομιζω η ΚΑΕ να δωσει ουτε ευρω στην Καχα. Με Λογκαν κοινοτικο και Μορρις 4αρι εκλεινε το ροστερ, και απο κει και περα εαν φυγει ο Τεπιτς παιρνουμε Μαντζαρη. Ιδανικο σεναριο!
Λογικα ομως ναυαγει του Λογκαν και παμε για εναλλακτικες λυσεις, με αμερικανο 2αρι και κοινοτικο 4αρι. Δυσκολα τα πραγματα...
priest
και η επιβεβαιωση της ειδησης για το ενδιαφερον του παο για τον μαρκιφ... http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128746679
a bullet for your head
QUOTE(priest @ Aug 10 2011, 21:03 ) *
και η επιβεβαιωση της ειδησης για το ενδιαφερον του παο για τον μαρκιφ... http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128746679

Για μενα,ο Μαρκιφ Μορρις δεν θα ηταν ο Αντι-Φωτσης,αλλα ο αντι-Μπατιστ..
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο Μαρκιφ δεν μου δινει την εντυπωση του παικτη,που μπορει να ''ματσαρει'' τα χαρακτηριστικα του Φωτση,αλλα του Μπατιστ..
Ginobili
QUOTE(priest @ Aug 10 2011, 18:03 ) *
και η επιβεβαιωση της ειδησης για το ενδιαφερον του παο για τον μαρκιφ... http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128746679

Αν όντως είμαστε τόσο ζεστοί στο να πάρουμε τον Μόρις τι σημαίνει αυτό? Ότι ήδη έχουμε βρει κοινοτικό γκαρντ για αντικαταστάτη του Νίκολας? Ότι κουτσά στραβά θα βρούμε και θα πάρουμε ένα κοινοτικό γκαρντ,απλά δεν μας νοιάζει να είναι κάτι το ιδιαίτερο (έναν Τρίπκοβιτς ας πούμε)?
Αποκλείεται πιστεύω να έχουμε δώσει τόσο ενδιαφέρον για την απόκτηση ξένου 4αριου(όπου έχουμε Καιμακόγλου-Τσαρτσαρή) χωρίς πρώτα να έχουμε προχωρήσει αρκετά στον αντικαταστάτη του Νίκολας.
Εκτός................κι Αν....προορίζεται ο Πατ για 3-2αρι,ή ο Σάτο αποκλειστικό 2αρι,και να αναβαθμιστεί ο ρόλος του Τέπιτς.... 42.gif torture.gif
GK_23
QUOTE(priest @ Aug 10 2011, 21:03 ) *
και η επιβεβαιωση της ειδησης για το ενδιαφερον του παο για τον μαρκιφ... http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128746679

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω τόσο στην περίπτωση του Μόρρις όσο και στην περίπτωση του Βούτσεβιτς, που υποτίθεται πως ενδιαφέρει τον ΟΣΦΠ, είναι γιατί ένας παίκτης επιλογή του 1ου γύρου του ντραφτ και στη συγκεκριμένη περίπτωση lottery pick, θα δεχθεί να έρθει στην Ευρώπη χωρίς όρο να επιστρέψει στο NBA εφόσον λήξει το λοκ άουτ;

Μου μοιάζει αδιανόητο να δεχθεί τέτοιο πράγμα ο Μόρρις...
Δηλαδή όταν τελειώσει το λοκ άουτ και του προτείνουν συμβόλαιο οι Σανς, θα τους πει, "όχι, σας ευχαριστώ πολύ''; blink.gif
priest
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 10 2011, 21:42 ) *
Για μενα,ο Μαρκιφ Μορρις δεν θα ηταν ο Αντι-Φωτσης,αλλα ο αντι-Μπατιστ..
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο Μαρκιφ δεν μου δινει την εντυπωση του παικτη,που μπορει να ''ματσαρει'' τα χαρακτηριστικα του Φωτση,αλλα του Μπατιστ..

ναι αυτο ειχα γραψει και οταν τον ειχα προτεινει μαζι με τον μπενσον...παρολαυτα θα δουμε συντομα τι εχει στο μυαλο του ο ζοτς..
Ginobili
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 10 2011, 18:42 ) *
Για μενα,ο Μαρκιφ Μορρις δεν θα ηταν ο Αντι-Φωτσης,αλλα ο αντι-Μπατιστ..
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο Μαρκιφ δεν μου δινει την εντυπωση του παικτη,που μπορει να ''ματσαρει'' τα χαρακτηριστικα του Φωτση,αλλα του Μπατιστ..

Του χρόνου..δεν ξέρει ούτε ο ίδιος ο Ζοτς που μπορεί να βρίσκεται,ούτε καν ο ίδιος ο Διαμαντίδης.Δεν ξέρουμε αν θα έχει καν διοίκηση και ιδιοκτήτες ο σύλλογος.Και θα κάνει τώρα σχέδια ο Ζοτς για την ανεύρεση του "νέου Μπατιστ" για τα επόμενα χρόνια? Και μάλιστα με έναν παίκτη που έχει επιλεγεί #13 ντραφτ...και όπως και να το κάνουμε,ζήτημα είναι αν θέλει να κάτσει για πάνω από 1 χρόνο στην Ευρώπη...
il postino
επειδη η ομαδα θελει και την πιτα ολοκληρη και το κοπροσκυλο χορτασμενο θεωρω οτι η ιστορια με τις μεταγραφες θα τραβηξει εις μακρον, ακομα και μετα το ευρωπαικο..

η ομαδα θελει φθηνους και καλους παικτες!! πολυ καλα κανει, κατ εμε, φθανει να δουμε ομως αν θα τα καταφερει!!

μεχρι τωρα παντως δεν τα εχει καταφερει!! χασαμε φωτση και ντρου, ενω απλα ανανεωσαμε το τσαρτσα και τον περπε, περιπτωσεις σχετικα ευκολες δηλαδη. πηραμε βεβαια τον πατ αλλα ακομα δε γνωριζουμε για τι προοριζεται..

η περιπτωση λογκαν βρωμαγε απο την αρχη απο τη στιγμη που ειχε συμβολαιο!! η περιπτωση μορις δε νομιζω να ωφελει καν την ομαδα!! μιλαμε για εναν παικτη ποιοτικο που στο μυαλο του σιγουρα δεν ηταν η ευρωπη πριν το λοκ αουτ!! το να τον παρουμε, να του δωσουμε καλα λεφτα και το καλοκαιρι να μας αφησει δε νομιζω οτι εχει λογικη!! και δε νομιζω οτι ειναι σε θεση ο μικρος να κανει τη διαφορα απο τωρα στην ευρωλιγκα!!!

εγω βλεπω να παιρνουμε κανα πιτσιρικα απο την αμερικη να ξερει να σουταρει και να παιζει αμυνα, να κραταμε το σατο, να περιμενουμε τον τεπιτς μπας και τραβηξει στο ευρωπαικο και τον παρει καμια ομαδα (η οποια κινηση θα επηρεασει την αποκτηση ή μη του μαντζαρη) και να παιρνουμε 4αρακι απο την ευρωπη!!! μεχρι τοτε θα διαβαζουμε σεναρια που στο τελος δε θα ευδοκιμουν για τον εναν ή τον αλλο λογο...
priest
QUOTE(Ginobili @ Aug 10 2011, 21:54 ) *
Του χρόνου..δεν ξέρει ούτε ο ίδιος ο Ζοτς που μπορεί να βρίσκεται,ούτε καν ο ίδιος ο Διαμαντίδης.Δεν ξέρουμε αν θα έχει καν διοίκηση και ιδιοκτήτες ο σύλλογος.Και θα κάνει τώρα σχέδια ο Ζοτς για την ανεύρεση του "νέου Μπατιστ" για τα επόμενα χρόνια? Και μάλιστα με έναν παίκτη που έχει επιλεγεί #13 ντραφτ...και όπως και να το κάνουμε,ζήτημα είναι αν θέλει να κάτσει για πάνω από 1 χρόνο στην Ευρώπη...

υπομονη...κατσε να δουμε τι θα γινει με τον κοινοτικο και βλεπουμε για το...4αρι!!!αν και προβλεπω τριπκοβιτς(τεπιτς ν.2) για 2αρι οπως και εγραψες...ισως για αυτο να παρακολουθησε και το ματς σερβια-κροατια...για να δει τον βλασταρι του τον τεπιτς και ισως και τον τριπκοβιτς..ωχ θεε μ...
a bullet for your head
QUOTE(Ginobili @ Aug 10 2011, 21:54 ) *
Του χρόνου..δεν ξέρει ούτε ο ίδιος ο Ζοτς που μπορεί να βρίσκεται,ούτε καν ο ίδιος ο Διαμαντίδης.Δεν ξέρουμε αν θα έχει καν διοίκηση και ιδιοκτήτες ο σύλλογος.Και θα κάνει τώρα σχέδια ο Ζοτς για την ανεύρεση του "νέου Μπατιστ" για τα επόμενα χρόνια? Και μάλιστα με έναν παίκτη που έχει επιλεγεί #13 ντραφτ...και όπως και να το κάνουμε,ζήτημα είναι αν θέλει να κάτσει για πάνω από 1 χρόνο στην Ευρώπη...

Δεν καταλαβες..
Δεν ειπα οτι ο Ζοτς σκεφτεται για χρονικο οριζοντα περαν της επομενης σεζον,αλλα οτι με ξενιζει καπως το ακουσμα του Μαρκιφ ως αντι-Φωτσης..
Το 42.4% στα 3ποντα,δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι κατεξοχην εκτελεστης απο μακρια,μιας & προεκυψε απο μολις 1.6 επιχειρουμενες προσπαθειες ανα παιχνιδι..
Ουτε διαθετει ανεπτυγμενα περιφερειακα χαρακτηριστικα στο παιχνιδι του...

ΥΓ:Τριπκοβιτς ε?
Παντα μ'αρεσε ο Τριπκοβιτς... cool.gif
Ginobili
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 10 2011, 19:05 ) *
ΥΓ:Τριπκοβιτς ε?
Παντα μ'αρεσε ο Τριπκοβιτς... cool.gif

Δεν ξέρω..φοβάμαι ότι τέτοιοι παίκτες δεν πιάνουν σε τέτοιες ομάδες.Έχουμε πάρα πολλά παραδείγματα με αυτούς τους Σέρβους τελευταία,και μόνο τυχαίο δεν πρέπει να είναι.Έπιασε ο Κέτσμαν? Όχι.Έπιασε ο Τέπιτς? Όχι.Έπιασε ο Έρτσεκ? Όχι.Έπιασε ο Κέσελ? Όχι.Έπιασε ο Βελίτσκοβιτς? Όχι.Έπιασε ο Μπέλιτσα? Όχι.Πιστεύω ότι ο Τρίπκοβιτς θα είναι καμένο χαρτί..δεν μπόρεσε να δείξει κάτι το ιδιαίτερο ούτε σε Μπανταλόνα ούτε στην Μάλαγα..τι να μπορέσει να δείξει στον ΠΑΟ?
Κατά τα άλλα..τρελλός σουτέρ δεν λέω...αλλά κατά την γνώμη μου,λίγο υπερτιμημένος,δεν είναι τόσο αξιόπιστος.
priest
QUOTE(Ginobili @ Aug 10 2011, 22:28 ) *
Δεν ξέρω..φοβάμαι ότι τέτοιοι παίκτες δεν πιάνουν σε τέτοιες ομάδες.Έχουμε πάρα πολλά παραδείγματα με αυτούς τους Σέρβους τελευταία,και μόνο τυχαίο δεν πρέπει να είναι.Έπιασε ο Κέτσμαν? Όχι.Έπιασε ο Τέπιτς? Όχι.Έπιασε ο Έρτσεκ? Όχι.Έπιασε ο Κέσελ? Όχι.Έπιασε ο Βελίτσκοβιτς? Όχι.Έπιασε ο Μπέλιτσα? Όχι.Πιστεύω ότι ο Τρίπκοβιτς θα είναι καμένο χαρτί..δεν μπόρεσε να δείξει κάτι το ιδιαίτερο ούτε σε Μπανταλόνα ούτε στην Μάλαγα..τι να μπορέσει να δείξει στον ΠΑΟ?
Κατά τα άλλα..τρελλός σουτέρ δεν λέω...αλλά κατά την γνώμη μου,λίγο υπερτιμημένος,δεν είναι τόσο αξιόπιστος.

δυστυχως καναμε μεγαλο λαθος που δεν πηραμε τον γκετσεβιτσιους ...αντε να βρουμε καποιο αξιοπιστο 2αρι..

@ιλ ποστινο
δεν νομιζω να κρατησει τοσο πολυ η μεταγραφολογια...απο την στιγμη που εβαλαν διορια στον λογκαν σημαινει πως βιαζονται συνεπως ειτε εχουν βρει καποιον αλλο και του εχουν πει να περιμενει(οπως εγραψε και ο τζινο) ειτε εχουν βρει καποιους παικτες που φοβουνται οτι δεν θα μεινουν και για πολυ καιρο ελευθεροι..
Gidovoskos
παμε για αλλα

-Ο Lynn Greer τι κανει που βρισκεται?
-O Doron Perkins της Μακαμπι ????
il postino
@ priest

ποσα εδωσε ο οσφπ στη ριτας για τον γκετσε? καμια 250αρα διαβασα...

υπηρχε περιπτωση η ριτας να ζηταγε μονο τοσα περυσι?

μην τρελενεσαι με το λιθουανο...δεν ειναι κατι το πολυ ιδιαιτερο οπως αποδεικνυεται σιγα σιγα!! αν δειξει βεβαια κατι καλο φετος εδω θα μαστε να τα ξαναπουμε.




A.CAB
http://www.gazzetta.gr/article/item/215564...-thelo-na-meino

Ο Σατο θέλει να μείνει. Λέει ότι η διαφορά στο συμβόλαιο δεν είναι μεγάλη.



http://www.gazzetta.gr/article/item/215620...ephta-gia-moris

Σαν να απομακρύνεται και ο Μόρις...
Ginobili
QUOTE(A.CAB @ Aug 10 2011, 22:19 ) *
http://www.gazzetta.gr/article/item/215564...-thelo-na-meino

Ο Σατο θέλει να μείνει. Λέει ότι η διαφορά στο συμβόλαιο δεν είναι μεγάλη.



http://www.gazzetta.gr/article/item/215620...ephta-gia-moris

Σαν να απομακρύνεται και ο Μόρις...

Άσχετα με το τι μας έγραφαν τα δημοσιεύματα..η λογική έλεγε ότι πολύ δύσκολα θα πλησιάζαμε τον Μόρις(Λοκ άουτ,ακριβός,δεν έχουμε ξεκαθαρίσει ακόμα με κοινοτικό ή ξένο γκαρντ).
Από την άλλη διαβάζω ότι ο Ρακόσεβιτς επιστρέφει Κάχα Λαμποράλ...γιατί να μην κινηθούμε να τον πάρουμε εμείς?Σκόρερ,πολύ καλός σουτέρ ό,τι πρέπει.Ειδάλλως...μάλλον ανοίγει ο δρόμος για Λόγκαν..
priest
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...an.1325655.html

το θριλερ αγωνιας συνεχιζεται καθως το κοινο παρακολουθει με κομμενη την ανασα την προσπαθεια του david logan να απελευθερωθει απο τα δεσμα της καχα...
il postino
QUOTE(priest @ Aug 11 2011, 13:47 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...an.1325655.html

το θριλερ αγωνιας συνεχιζεται καθως το κοινο παρακολουθει με κομμενη την ανασα την προσπαθεια του david logan να απελευθερωθει απο τα δεσμα της καχα...

μηπως θελουν ανταλλαγη τον περπερογλου και ντρεπονται να μας το πουνε? smiley.gif

ρε στειλτε το στρατο στην acb....
Ginobili
QUOTE(il postino @ Aug 11 2011, 11:07 ) *
μηπως θελουν ανταλλαγη τον περπερογλου και ντρεπονται να μας το πουνε? smiley.gif

ρε στειλτε το στρατο στην acb....

Ναι τον Περπέρογλου,τίποτα άλλο?...σιγά μην τους δώσουμε και τον Μητσο.

Τώρα ισχύουν αυτά που γράφει εδώ ο σπουδαστής? 68.gif
http://www.superbasket.gr/permalink/144597.html
Ginobili
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128747471

Άιντε...λίγο ακόμα και θα έχουμε νέα Σπανουλιάδα...

http://www.gazzetta.gr/article/item/215834...on-panathenaiko
Γύρισε και ο άλλος τώρα...αυτός μας έλειπε..
il postino
QUOTE(Ginobili @ Aug 11 2011, 15:22 ) *
Ναι τον Περπέρογλου,τίποτα άλλο?...σιγά μην τους δώσουμε και τον Μητσο.

Τώρα ισχύουν αυτά που γράφει εδώ ο σπουδαστής? 68.gif
http://www.superbasket.gr/permalink/144597.html

ginobili αμα γουσταριζεις τον περπε δικο σου προβλημα! smiley.gif εγω δεν εχω τετοια βιτσια... smiley.gif
Maximos 13 Athens
Παίδες αράξτε...Ο Σέρμα είναι το κοινοτικό, ταλαντούχο και φθηνό 4άρι που ψάχνουμε και μετά θα κινηθούμε για Αμερικανό combo guard..! Τελευταία χρονιά της αυτοκρατορίας είναι, ας την απολαύσουμε χωρίς γκρίνια και άγχος! wink.gif
topscorer
QUOTE (Maximos 13 Athens @ Aug 12 2011, 11:54 ) *
Παίδες αράξτε...Ο Σέρμα είναι το κοινοτικό, ταλαντούχο και φθηνό 4άρι που ψάχνουμε και μετά θα κινηθούμε για Αμερικανό combo guard..! Τελευταία χρονιά της αυτοκρατορίας είναι, ας την απολαύσουμε χωρίς γκρίνια και άγχος! wink.gif


ο σερμαντινι 4αρι ?????????
πολυ θα μας βολευε αλλα δυστυχως ειναι 5αρι
priest
http://prasinanea.gr/basket/article1327110.ece
πφφ.. τελικα ειχε δικιο ο ιλ ποστινο...η νεα σπανουλιαδα θα συνεχιστει για αρκετο καιρο...
Ginobili
QUOTE(priest @ Aug 12 2011, 18:31 ) *
http://prasinanea.gr/basket/article1327110.ece
πφφ.. τελικα ειχε δικιο ο ιλ ποστινο...η νεα σπανουλιαδα θα συνεχιστει για αρκετο καιρο...

Γιατί δεν παίρνουμε τον Ρακόσεβιτς λέω εγώ που είναι ελεύθερος,αξιόπιστος,θα δώσει αυτό που θέλουμε...να την σπάσουμε και στον Κερεχέτα...να τελειώνουμε.Κοινοτικός είναι κι αυτός.
priest
QUOTE(Ginobili @ Aug 13 2011, 01:06 ) *
Γιατί δεν παίρνουμε τον Ρακόσεβιτς λέω εγώ που είναι ελεύθερος,αξιόπιστος,θα δώσει αυτό που θέλουμε...να την σπάσουμε και στον Κερεχέτα...να τελειώνουμε.Κοινοτικός είναι κι αυτός.

απο οτι φαινεται ο ζοτς θελει εναν παικτη που να μπορει να παιξει και στον ασσο,κατι που δεν μπορει να κανει ο ρακοσεβιτς..παρολαυτα θα ηταν μια πολυ καλη λυση ο ρακο...
Ginobili
QUOTE(priest @ Aug 12 2011, 22:12 ) *
απο οτι φαινεται ο ζοτς θελει εναν παικτη που να μπορει να παιξει και στον ασσο,κατι που δεν μπορει να κανει ο ρακοσεβιτς..παρολαυτα θα ηταν μια πολυ καλη λυση ο ρακο...

Σωστά,μου διέφυγε αυτό.Οπότε αν δεν κάτσει του Λόγκαν,λογικά θα στραφούμε σε αμερικανό γκαρντ...κόμπο γκαρντ μιας και υπάρχουν περισσότεροι διαθέσιμοι τέτοιοι παίκτες αμερικανοί.Εξάλλου σε αυτήν την θέση χρειαζόμαστε δυνατό παίκτη,στο 4..πιστεύω βολευόμαστε με κάποιον κοινοτικό β' διαλογής..πιο ψαγμένο.Αν και σήμερα διάβασα ότι ίσως ενδιαφερθούμε και για Σμόντις.
a bullet for your head
QUOTE(Ginobili @ Aug 13 2011, 01:28 ) *
Σωστά,μου διέφυγε αυτό.Οπότε αν δεν κάτσει του Λόγκαν,λογικά θα στραφούμε σε αμερικανό γκαρντ...κόμπο γκαρντ μιας και υπάρχουν περισσότεροι διαθέσιμοι τέτοιοι παίκτες αμερικανοί.Εξάλλου σε αυτήν την θέση χρειαζόμαστε δυνατό παίκτη,στο 4..πιστεύω βολευόμαστε με κάποιον κοινοτικό β' διαλογής..πιο ψαγμένο.Αν και σήμερα διάβασα ότι ίσως ενδιαφερθούμε και για Σμόντις.

Προσπαθουσα να σκεφτω,ποια περιπτωση μη κοινοτικου G,θα ηταν καλη για τον Παναθηναικο,απο αποψη αγωνιστικων χαρακτηριστων,χαρακτηρα,χρηματων...& που θα μπορουσε να βγει λαβρακι...
Και η αληθεια ειναι οτι κατασταλλαξα σε καποιον...

Τον αποφοιτο του Χαρβαρντ με πτυχιο στα οικονομικα,περσινο undrafted ρουκι των Ουωρριορς,τον 23χρονο Τζερεμι Λιν... rolleyes.gif
Ο περσινος κοουτς των Ουωρριορς ο Κιθ Σμαρτ,του απεδωσε τα ευσημα,διοτι ηταν πληρως αφοσιωμενος σ'αυτο που εκανε,με 100% συγκεντρωση & που δουλευε σκληρα & ασταματητα.
Για τον χαρακτηρα του,ολοι εχουν να πουν τα καλυτερα.
Αν & undrafted & παιζοντας σε ενα οχι & τοσο γνωστο απο μπασκετικη αποψη πανεπιστημιο(απο ακαδημαικη αποψη ειναι top φυσικα),ειχε αρκετες προτασεις απο ομαδες του ΝΒΑ,μετα & τις πολυ καλες του εμφανισεις στα περσινα σαμερ λιγκς.
Ωστοσο υπεγραψε με τους αγαπημενους του Ουωρριορς(2ετες συμβολαιο,με team option την 2η χρονια του συμβολαιου),& μαλιστα λεγεται οτι ο ιδιοκτητης Τζο Λεικομπ ηξερε πολυ καλα τον παικτη,καθως σε επιπεδο γυμνασιων ειχε παιξει αντιμετωπος με τον γιο του.. biggrin.gif


Ειναι ενα combo G υψους 1.94μ(τον αναφερουν & 6'3''=1.91μ,αλλα χωρις παπουτσια)που βγαζει απιστευτη ενεργεια στο παιχνιδι του,ειναι γρηγορος,εξαιρετικος αμυντικος(ρωτηστε & τον Τζον Ουωλ),που σουταρει καλα(με +35% στα 3ποντα,τις 2 τελευταιες του χρονιες στο Χαρβαρντ),ειναι θρασυς & συνεχιζει να βελτιωνεται..

Αυτη την περιοδο αποθεραπευεται απο εναν τραυματισμο που εχει στο γονατο & αυτος ειναι & ο λογος που δεν θα μετασχει τελικα,με την εθνικη ομαδα της Ταιβαν(εχει διπλη υπηκοοτητα).
Παντως εχει δηλωσει οτι αν το λοκ-αουτ τραβηξει,θα τον ενδιεφερε να παιξει εκτος ΗΠΑ.
Το κασε του δεν ειναι απαγορευτικο,καθως προβλεπεται να παρει την σεζον 2011-12 $788,872...

Παρακατω το προφιλ του στο NBADraft.net..
http://www.nbadraft.net/players/jeremy-lin

Και ενα video απ την ρουκι του χρονια στους Ουωρριορς..

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.