Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Α2 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
taraboura
QUOTE(yiagos @ Jun 26 2009, 16:39 ) *
Eπιτελους τελειωσε το θεμα του προπονητη.Για να δουμε τωρα για παικτες...

Ξερετε συγκεκριμένα ονόματα ή όχι ακόμη;
taraboura
Το Παγκράτι ανακοίνωσε την ανανέωση του Τσιότρα και την απόκτηση του Παπαργυρόπουλου από το Δούκα.
yiagos
«Είμαι χαρούμενος που θα είμαι ο προπονητής της Δράμας για τα επόμενα τρία χρόνια. Η καταγωγή μου είναι από τη Δράμα, ενώ υπήρχαν δεσμοί με τους παράγοντες από τη θητεία μου ως παίκτης. Η αμοιβαία εκτίμηση και εμπιστοσύνη ήταν βασικοί παράγοντες στο να κλειστεί η συμφωνία μας. Το γεγονός ότι ο ΚΑΟΔ μου προσέφερε τριετές συμβόλαιο έπαιξε επίσης σημαντικό ρόλο στην απόφασή μου. Κι αυτό γιατί θα υπάρχει ο χρόνος να γίνει ένας σωστός προγραμματισμός, ώστε με μεθοδική δουλειά, αργά και σταθερά βήματα να επιτευχθεί ο στόχος της ανόδου στην Α1 μέσα σε αυτή την τριετία» δήλωσε ο νέος τεχνικός του ΚΑΟ Δράμας, ο οποίος φόρεσε τη φανέλα του συλλόγου για δύο σεζόν (1995-97)

Oι δηλωσεις του Τακιανου...

metrosport.gr
taraboura
Από τον Ερμή Λαγκαδά ακούγεται ότι θα αποτελέσουν παρελθόν ο Ακεψιμαϊδης και ο Δημητριάδης.
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Jun 26 2009, 17:38 ) *
«Είμαι χαρούμενος που θα είμαι ο προπονητής της Δράμας για τα επόμενα τρία χρόνια. Η καταγωγή μου είναι από τη Δράμα, ενώ υπήρχαν δεσμοί με τους παράγοντες από τη θητεία μου ως παίκτης. Η αμοιβαία εκτίμηση και εμπιστοσύνη ήταν βασικοί παράγοντες στο να κλειστεί η συμφωνία μας. Το γεγονός ότι ο ΚΑΟΔ μου προσέφερε τριετές συμβόλαιο έπαιξε επίσης σημαντικό ρόλο στην απόφασή μου. Κι αυτό γιατί θα υπάρχει ο χρόνος να γίνει ένας σωστός προγραμματισμός, ώστε με μεθοδική δουλειά, αργά και σταθερά βήματα να επιτευχθεί ο στόχος της ανόδου στην Α1 μέσα σε αυτή την τριετία» δήλωσε ο νέος τεχνικός του ΚΑΟ Δράμας, ο οποίος φόρεσε τη φανέλα του συλλόγου για δύο σεζόν (1995-97)

Oι δηλωσεις του Τακιανου...

metrosport.gr

Xαιρομαι που αποδειχθηκε οτι ο Τσακτσαρλης δεν ηρθε στον ΚΑΟΔ για να παιξει.Παμε να παρουμε κανα παικτη τωρα.

ΥΓ.Καλα καναμε και δε κλειναμε απο δω κι απο κει παικτες πριν να τελειωσει το θεμα του προπονητη.Τωρα ο Τακιανος θα εχει το περιθωριο να διαλαξει αυτους που θεωρει οτι χρειαζεται και ταιριαζουν στη φιλοσοφια του.

QUOTE(pasas4 @ Jun 26 2009, 16:34 ) *
Στο τελευταιο παιχνιδι του πρωταθληματος φετος ΚΑΟΔ-ICBS ο Τακιανος (προπονητης του κολλεγιου τοτε μετα τη φυγη Τσουτσουμανου) ειχε πολυ περιεργη συμπεριφορα απεναντι στους παικτες του και τους διαιτητες (σε πολυ κοσμια πλαισια εννοειται). Εδειχνε να θελει το παιχνιδι σαν τρελος λες και ειχε να αποδειξει κατι, σε ενα παιχνιδι που ηταν ισως το πιο αδιαφορο απ' ολα.
Πραγματικα μου αρεσε αυτο το γεγονος που για εμενα δειχνει ανθρωπο που γουσταρει αυτο με το οποιο ασχολειται.
Πιστευω πως ειναι εξαιρετικη επιλογη για την ομαδα μας γιατι η ικανοτητα του ειναι αποδεδειγμενη και το μονο που μενει ειναι να φανει στο γηπεδο.

Εγω θυμαμαι με τι παθος επαιζε και σαν παικτης οταν ηταν στον ΚΑΟΔ ακομα.Ειναι ωραιος ο Τακιανος.Κι εχει ολα τα μεσα για να παει καλα μαζι με τον ΚΑΟΔ.
lelos
η ομαδα μου απεκτησε εναν πολυ καλο παικτη,τον ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!πολυ καλη μεταγραφη.....
ANTIRISIAS
QUOTE(bek @ Jun 26 2009, 01:48 ) *
πάντωσ, εξυπνο αυτο που εχεις κανει, να εχεις δημιουργησει πολλουσ λογαριασμουσ για να θολωνεισ τα νερα. δυστυχωσ σε πηραμε χαμπαρι. συνεχισε ετσι.

Έχω μόνο έναν λογαριασμό, δυστηχώς, για σένα. Απλά είμαστε πολλοί που σε έχουμε πάρει χαμπάρι! Για πειστήριο, του παραπάνω ισχυρισμού μου, βάζω το λόγο της τιμής μου. Δεν θεώρω, το συγκεκριμένο φόρουμ πεδίο για να θίξω την τιμή και την αξιοπρέπεια του καθενός, ούτε θα θεωρούσα τίμιο να κάνω κάτι που το θεωρώ αντιδεοντολογικό. Από τα γραφόμενα μου, ο καθένας καταλαβαίνει ότι είμαι άνθρωπος με αρχές και αξίες, ΕΣΥ;

QUOTE(Jabar @ Jun 26 2009, 12:26 ) *
Aπό αυτό που βλέπουμε e-mail και ip ο χρήστης ταραμπούρα έχει ένα και μοναδικό λογαριασμό.Θα σε παρακαλούσα να μην επαν΄λθεις επί του θέματος γιατί θα το θεωρήσω δυσφήμηση.

Ο συγκεκριμένος άνθρωπος συνηθίζει, να δυσφημίζει. Μην ενοχλείσαι, εγώ δεν έχω πρόβλημα. Σπάω πλάκα μαζί του!
taraboura
QUOTE(ANTIRISIAS @ Jun 26 2009, 23:28 ) *
Έχω μόνο έναν λογαριασμό, δυστηχώς, για σένα. Απλά είμαστε πολλοί που σε έχουμε πάρει χαμπάρι! Για πειστήριο, του παραπάνω ισχυρισμού μου, βάζω το λόγο της τιμής μου. Δεν θεώρω, το συγκεκριμένο φόρουμ πεδίο για να θίξω την τιμή και την αξιοπρέπεια του καθενός, ούτε θα θεωρούσα τίμιο να κάνω κάτι που το θεωρώ αντιδεοντολογικό. Από τα γραφόμενα μου, ο καθένας καταλαβαίνει ότι είμαι άνθρωπος με αρχές και αξίες, ΕΣΥ;


Ο συγκεκριμένος άνθρωπος συνηθίζει, να δυσφημίζει. Μην ενοχλείσαι, εγώ δεν έχω πρόβλημα. Σπάω πλάκα μαζί του!

Όταν εγώ λέω φίλε ότι ορισμένοι δυσφημούν συνεχώς την Ολυμπιάδα και ό,τι έχει σχέση με αυτή, λένε ότι βλέπω φαντάσματα και ότι είμαι τρελός... Μάλλον άλλοι είναι οι τρελοί, που άλλη δουλειά δεν έχουν από το να ασχολούνται με τους άλλους αντί να κοιτάξουν τα χάλια τους...
diama13
Της Αθηνάς Πατρινού
27/06/2009 (14:30)

Τη δεύτερη μεταγραφή του πραγματοποίησε ο Ίκαρος Καλλιθέας, έτσι μετά τον Χρηστό Πετροδημόπουλο, ο Γιώργος Κερασοβίτης συμφώνησε με τους νεοφώτιστους. Ο 28χρονος γκαρντ αγωνιζόταν την προηγούμενη σεζόν sτη Δάφνη, πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις.

Μετά τη συμφωνία με την ομάδα της Καλλιθέας ο Κερασοβίτης ανέφερε: "Είναι μια πολύ χαρούμενη μέρα για μένα. Από τη πρώτη στιγμή που οι άνθρωποι του Ικάρου με προσέγγισαν, διαπίστωσα πως ότι καλό ακούγεται γι’ αυτή την ομάδα έχει βάση. Οι άνθρωποι του με πρώτο τον κύριο Δημήτρη Αγγελόπουλο έχουν φοβερή αγάπη για το μπάσκετ, την οποία συνδυάζουν με επαγγελματική υπευθυνότητα που είναι σπάνια στις μέρες μας.

Στον Ίκαρο οι συνθήκες είναι ιδανικές για έναν παίκτη, ώστε να αφοσιωθεί στις υποχρεώσεις του και πλέον αυτό είναι το πρώτο μου μέλημα. Να ξεκινήσουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα τη δουλειά, για να βοηθήσουμε την ομάδα να είναι δυνατή στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α2".

basketblog.gr
taraboura
Σύμφωνα με δημοσιεύματα τοπικών εφημερίδων, η Ολυμπιάδα ενδιαφέρεται για το Μπεχλιβάνη του Ρεθύμνου.
kaukasios
QUOTE(taraboura @ Jun 27 2009, 15:11 ) *
Σύμφωνα με δημοσιεύματα τοπικών εφημερίδων, η Ολυμπιάδα ενδιαφέρεται για το Μπεχλιβάνη του Ρεθύμνου.

τον βλεπω να πηγαινει σαλονικα.
kaukasios
QUOTE(taraboura @ Jun 27 2009, 15:11 ) *
Σύμφωνα με δημοσιεύματα τοπικών εφημερίδων, η Ολυμπιάδα ενδιαφέρεται για το Μπεχλιβάνη του Ρεθύμνου.

σε μπασκετικο σαιτ αναφερει οτι ο μπεχλιβανης ειναι κοντα σε λαγκαδα.
I_love_this_game
QUOTE(ANTIRISIAS @ Jun 22 2009, 18:12 ) *
Σύμφωνα με τα γραφόμενα στο basketblog.gr, η Ολύμπια Λάρισας αποχαιρετά το πρωτάθλημα της Α1, λόγω αξεπέραστων οικονομικών προβλημάτων, και βαση βαθμολογίας της περσινής Α2, η Δάφνη θα παίζει του χρόνου στην μεγάλη κατηγορία.
Σκέφτομαι, ότι στη θέση της Δάφνης θα μπορούσε να είναι ο Ηρακλής, αν είχε κάνει δύο αυτονόητες νίκες εντός έδρας με Ξάνθη, και Αίγιο. Κρίμα...


Φίλε ANTIRISIAS, ο Ηρακλής τη νίκησε εντός έδρας την Ξάνθη. Στην Ξάνθη έχασε, αλλά τότε είχε κριθεί ήδη η 3η θέση!
kesariani 4ever
Παιδια καλησπερα.Μεχρι στιγμης στο μεταγραφικο παζαρι της κατηγοριας κινουνται 2 ομαδες ο Ικαρος-Εσπερος και το Παγκρατι που και οι 2 ομαδες εχουν πραγματοποιησει πολυ καλες κινησεις.Βεβαια μου φαινεται πως στην εβδομαδα που ερχεται θα κινηθουν και οι αλλες ομαδες.Για να δουμε.
profitisilias9
QUOTE(I_love_this_game @ Jun 27 2009, 20:26 ) *
Φίλε ANTIRISIAS, ο Ηρακλής τη νίκησε εντός έδρας την Ξάνθη. Στην Ξάνθη έχασε, αλλά τότε είχε κριθεί ήδη η 3η θέση!


Ψιλά γράμματα! smiley.gif
ikarosbc
Φιλε kesariani 4 ever τη βρηκες την απαντηση μου;
Την διαβασες;
profitisilias9
QUOTE(ANTIRISIAS @ Jun 26 2009, 01:14 ) *
Επειδή πιστεύω ότι οι παίκτες, δεν κρίνονται από ένα παιχνίδι, είναι λάθος να συζητάμε για έναν τέτοιο παίκτη. Δεν είναι, πρός θεού άσχετος, αλλά αν έκρινε η ολυμπιάδα ότι της ήταν τόσο πολύτιμος,απλα θα τον κράταγε. Δεν συγκρίνονται τα οικονομικά μεγέθη των δύο ομάδων.Έχεις εμπάθεια με την ολυμπιάδα, απλα αν μπορείς εξήγησε το λόγο


Δεν συμφωνώ στο ότι '.....εάν ήθελε η Ολυμπιάδα θα τον κράταγε', γιατί ο προπονητής της είχε βγει προ ημερών σε ραδιοφωνική εκπομπή και όταν ρωτήθηκε για το ποιοι παίκτες από το περσινό ρόστερ έχουν ανανεώσει είπε: 'Θεοδωράκος, Γραμματικός'! Και εν συνεχεία σε νέες δηλώσεις του στον τύπο (και αφότου είχε χαθεί ο παίκτης) είπε : 'Με πείραξε πολύ αυτό που έγινε με τον Γραμματικό'! Αρα, το συμπέρασμα είναι το εξής: Ο παίκτης υπολογιζόταν για τη νέα χρόνια και όταν χάθηκε, βγήκε το '..εάν ήθελε η Ολυμπιάδα, θα τον κράταγε', για να δικαιολογηθεί η απώλειά του. Τι, από όλα αυτά που αναφέρω είναι αναληθή; Σε ποιο σημείο έιμαι εμπαθής;
blink.gif blink.gif blink.gif
taraboura
QUOTE(profitisilias9 @ Jun 28 2009, 02:07 ) *

Δεν συμφωνώ στο ότι '.....εάν ήθελε η Ολυμπιάδα θα τον κράταγε', γιατί ο προπονητής της είχε βγει προ ημερών σε ραδιοφωνική εκπομπή και όταν ρωτήθηκε για το ποιοι παίκτες από το περσινό ρόστερ έχουν ανανεώσει είπε: 'Θεοδωράκος, Γραμματικός'! Και εν συνεχεία σε νέες δηλώσεις του στον τύπο (και αφότου είχε χαθεί ο παίκτης) είπε : 'Με πείραξε πολύ αυτό που έγινε με τον Γραμματικό'! Αρα, το συμπέρασμα είναι το εξής: Ο παίκτης υπολογιζόταν για τη νέα χρόνια και όταν χάθηκε, βγήκε το '..εάν ήθελε η Ολυμπιάδα, θα τον κράταγε', για να δικαιολογηθεί η απώλειά του. Τι, από όλα αυτά που αναφέρω είναι αναληθή; Σε ποιο σημείο έιμαι εμπαθής;
blink.gif blink.gif blink.gif

Όλη ημέρα ασχολείσαι με το να εφευρίσκεις τρόπους για να αποδεικνύεις ακόμα και στις πιο μικρές λεπτομέρειες ότι είναι σκάρτη η Ολυμπιάδα. Και αφού θες να το αναλύσουμε τόσο πολύ και επί 4 ημέρες ασχολείσαι με το Γραμματικό και όχι με τη μεταγραφή του πρωτοκλασάτου Κούρτη, θα απαντήσω στο "σας έσωσε ο Γραμματικός στο παιχνίδι στο ICBS". Αν κοιτάξουμε λοιπόν τα στατιστικά του Γαλάνη, στο παιχνίδι αυτό λοιπόν ο Γραμματικός σε 30 λεπτά συμμετοχής είχε: 1/3 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Πρωταγωνιστές ήταν: ο Σπανούλης (19 πόντοι-5/8 τρίποντα), ο Γεώργαρος (13 πόντοι-5 ριμπάουντ), ο Συμεωνίδης (12 πόντοι-5/6 δίποντα) και ο Κοσάνοβιτς (9 πόντοι-6/6 βολές-5 ριμπάουντ). Πού μας χάρισε τη νίκη λοιπόν;

QUOTE(profitisilias9 @ Jun 28 2009, 01:57 ) *
Ψιλά γράμματα! smiley.gif

Ψιλά γράμματα για εσένα πάντως το Ηρακλής-Κεραυνός. Άχνα δεν βγάζεις.
ANTIRISIAS
QUOTE(profitisilias9 @ Jun 28 2009, 02:07 ) *

Δεν συμφωνώ στο ότι '.....εάν ήθελε η Ολυμπιάδα θα τον κράταγε', γιατί ο προπονητής της είχε βγει προ ημερών σε ραδιοφωνική εκπομπή και όταν ρωτήθηκε για το ποιοι παίκτες από το περσινό ρόστερ έχουν ανανεώσει είπε: 'Θεοδωράκος, Γραμματικός'! Και εν συνεχεία σε νέες δηλώσεις του στον τύπο (και αφότου είχε χαθεί ο παίκτης) είπε : 'Με πείραξε πολύ αυτό που έγινε με τον Γραμματικό'! Αρα, το συμπέρασμα είναι το εξής: Ο παίκτης υπολογιζόταν για τη νέα χρόνια και όταν χάθηκε, βγήκε το '..εάν ήθελε η Ολυμπιάδα, θα τον κράταγε', για να δικαιολογηθεί η απώλειά του. Τι, από όλα αυτά που αναφέρω είναι αναληθή; Σε ποιο σημείο έιμαι εμπαθής;
blink.gif blink.gif blink.gif

ο τσολάκης, και κάθε προπονητής, δεν μπορεί παρά να εκφράζετε δημόσια θετικά, για παίκτες που είχε υπό τις οδηγίες του, και του χάρισαν την παραμονή.Αυτό ορίζει η δεοντολογία. ίσως αυτό που πείραξε τον ίδιο, ήταν η στάση του παίκτη, σε κάποιο σημείο της διαπραγμάτευσης, δεδομένου ότι τον στήριξε την προηγούμενη χρονιά. Δεν πιστεύω πάντως, ότι έχει χάσει τον ύπνο του. Σε ότι αφορά την εμπάθεια, αναφέρομαι στο μένος εναντίον της Ολυμπιάδας, σε πολλές δημοσιεύσεις σου, και όχι τόσο για την συγκεκριμένη. Μακάρι του χρόνου να βρεθούμε δίπλα-δίπλα, στις κερκίδες, και να μην μένουμε σε εξωγηπεδικές κριτικές.

QUOTE(profitisilias9 @ Jun 28 2009, 01:57 ) *
Ψιλά γράμματα! smiley.gif

Δυστηχώς ο Ηρακλής για όλους σας, μπορόύσε να πάρει την τρίτη θέση. Δείτε ανά αγωνιστική την βαθμολογία.
taraboura
QUOTE(ANTIRISIAS @ Jun 28 2009, 13:12 ) *
ο τσολάκης, και κάθε προπονητής, δεν μπορεί παρά να εκφράζετε δημόσια θετικά, για παίκτες που είχε υπό τις οδηγίες του, και του χάρισαν την παραμονή.Αυτό ορίζει η δεοντολογία. ίσως αυτό που πείραξε τον ίδιο, ήταν η στάση του παίκτη, σε κάποιο σημείο της διαπραγμάτευσης, δεδομένου ότι τον στήριξε την προηγούμενη χρονιά. Δεν πιστεύω πάντως, ότι έχει χάσει τον ύπνο του. Σε ότι αφορά την εμπάθεια, αναφέρομαι στο μένος εναντίον της Ολυμπιάδας, σε πολλές δημοσιεύσεις σου, και όχι τόσο για την συγκεκριμένη. Μακάρι του χρόνου να βρεθούμε δίπλα-δίπλα, στις κερκίδες, και να μην μένουμε σε εξωγηπεδικές κριτικές.


Δυστηχώς ο Ηρακλής για όλους σας, μπορόύσε να πάρει την τρίτη θέση. Δείτε ανά αγωνιστική την βαθμολογία.

Αυτό το πράγμα με τις διαβολές, την υπονόμευση και τις συκοφαντίες κατά της Ολυμπιάδας και όσων έχουν σχέση με αυτή πλέον έχει ξεπεράσει κάθε όριο. Και φυσικά όταν ανακοινώθηκε ο Κούρτης άρχισαν να ζορίζονται, όταν τελικά σωθήκαμε ξαφνικά άρχισαν να πετούν με το κιλό λάσπη. Εδώ για να μειώσουν την αξιοπιστία μου, έχουν πει ότι είμαι δημοσιογράφος, παράγοντας, μάνατζερ και στο τέλος θα πουν ότι είμαι και ο... Τσολάκης! Και φυσικά όταν έφτασαν στο σημείο να πουν ότι έχουμε πολλαπλούς λογαριασμούς για να μας συκοφαντήσουν, τα ψέματά τους αποκαλύφθηκαν αμέσως. Και τώρα ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ. Ωραίοι...
taraboura
Ο Ερμής Λαγκαδά ανακοίνωσε επίσημα την απόκτηση του Κώστα Μπεχλιβάνη.
CrossoverOnE
O ΚΑΟΔ δε θα εχει του χρονου τον Ροδοστογλου αφου πηγε στην Κατερινη.
taraboura
QUOTE(CrossoverOnE @ Jun 28 2009, 18:43 ) *
O ΚΑΟΔ δε θα εχει του χρονου τον Ροδοστογλου αφου πηγε στην Κατερινη.

Στη Β'Εθνική; blink.gif

Σημαντική απώλεια πάντως.
CrossoverOnE
QUOTE(taraboura @ Jun 28 2009, 21:18 ) *
Στη Β'Εθνική; blink.gif

Σημαντική απώλεια πάντως.

Σε συζητηση καποιου με το Ροδοστογλου μολις τελειωσε η σεζον για το αν θα παραμεινει η απαντηση του ηταν "Νομιζω οτι δε με θελουν"...προφανως εχει αλλα πλανα η ομαδα.
kesariani 4ever
QUOTE(ikarosbc @ Jun 28 2009, 02:05 ) *
Φιλε kesariani 4 ever τη βρηκες την απαντηση μου;
Την διαβασες;

Καταρχιν καλησπερα.Βεβαια και διαβασα την απαντηση σου και εχω να κανω καποιες παρατηρησεις.Βλεπεις το αθλημα ερασιτεχνικα και ρομαντικα πραγμα το οποιο δεν συμβαινει στην εποχη μας σε κανενα κομματι της κοινωνιας μας ειτε αθλητισμος ειτε πολιτικη ειτε οτιδηποτε.Το επιπεδο της Α΄2 που ανηκει η ομαδα μου ειναι επαγγελματικο και αυτα που αναφερεις δεν μπορουν να γινουν.Ακομα και στις κατηγοριες (Β',Γ΄Εθνικη - Α',Β'.Γ',Δ' ΕΣΚΑ) που θεωρουνται ερασιτεχνικες κατηγοριες δεν παιζουν παιδια απο τις υποδομες αλλα γινονται μεταγραφες.Νομιζω το ιδιο συμβαινει και στην ομαδα σου.Το ιδανικο θα ηταν ολα αυτα που προανεφερες να συμβαινουνε αλλα δυστηχως στην εποχη μας για τα παιδια ο αθλητισμος ερχεται σε δευτερη μοιρα.Βεβαια στην Καισαριανη τα τελευταια 3 χρονια εχουμε κανει προοοδο στις υποδομες μιας και η ομαδα μετραει ηδη 400 παιδια.Κερδος θα ηταν εστω και 1 παιδι να αναδειχθει και να παιξει στην αντρικη ομαδα.Και ποιος δεν θα το ηθελε?
Επανερχωντας στα της κατηγοριας νομιζω πως ο Ροδοστογλου ειναι απωλεια για την Δραμα.Βεβαια για να μην τον κρατησουν κατι καλυτερο θα ηξεραν στον ΚΑΟΔ.Επισης ο Λαγκαδας με την αποκτηση Μπεχλιβανη αποκταει εμπειρια αλλα με την απωλεια οπως φαινεται Ακεψιμαιδη χανει σε ταλεντο και ενθουσιασμο.Βεβαια ολα θα τα δουμε στο παρκε.
taraboura
QUOTE(CrossoverOnE @ Jun 28 2009, 21:21 ) *
Σε συζητηση καποιου με το Ροδοστογλου μολις τελειωσε η σεζον για το αν θα παραμεινει η απαντηση του ηταν "Νομιζω οτι δε με θελουν"...προφανως εχει αλλα πλανα η ομαδα.

Έχει ακουστεί κάποιος ως αντικαστάτης; Διάβασα ότι η Ολυμπιάδα ενδιαφέρεται και για το Δέσπο.
ikarosbc
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 28 2009, 22:02 ) *
Καταρχιν καλησπερα.Βεβαια και διαβασα την απαντηση σου και εχω να κανω καποιες παρατηρησεις.Βλεπεις το αθλημα ερασιτεχνικα και ρομαντικα πραγμα το οποιο δεν συμβαινει στην εποχη μας σε κανενα κομματι της κοινωνιας μας ειτε αθλητισμος ειτε πολιτικη ειτε οτιδηποτε.Το επιπεδο της Α΄2 που ανηκει η ομαδα μου ειναι επαγγελματικο και αυτα που αναφερεις δεν μπορουν να γινουν.Ακομα και στις κατηγοριες (Β',Γ΄Εθνικη - Α',Β'.Γ',Δ' ΕΣΚΑ) που θεωρουνται ερασιτεχνικες κατηγοριες δεν παιζουν παιδια απο τις υποδομες αλλα γινονται μεταγραφες.Νομιζω το ιδιο συμβαινει και στην ομαδα σου.Το ιδανικο θα ηταν ολα αυτα που προανεφερες να συμβαινουνε αλλα δυστηχως στην εποχη μας για τα παιδια ο αθλητισμος ερχεται σε δευτερη μοιρα.Βεβαια στην Καισαριανη τα τελευταια 3 χρονια εχουμε κανει προοοδο στις υποδομες μιας και η ομαδα μετραει ηδη 400 παιδια.Κερδος θα ηταν εστω και 1 παιδι να αναδειχθει και να παιξει στην αντρικη ομαδα.Και ποιος δεν θα το ηθελε?
Επανερχωντας στα της κατηγοριας νομιζω πως ο Ροδοστογλου ειναι απωλεια για την Δραμα.Βεβαια για να μην τον κρατησουν κατι καλυτερο θα ηξεραν στον ΚΑΟΔ.Επισης ο Λαγκαδας με την αποκτηση Μπεχλιβανη αποκταει εμπειρια αλλα με την απωλεια οπως φαινεται Ακεψιμαιδη χανει σε ταλεντο και ενθουσιασμο.Βεβαια ολα θα τα δουμε στο παρκε.

Καλησπερα.
Στις χαμηλοτερες κατηγοριες δεν γινεται ακριβως ετσι. Οπου υπαρχουν υποδομες παιζουν και παικτες της ομαδας στην αντρικη.
Εμεις για παραδειγμα απο τους 14 παικτες που εχουμε οι μισοι ακριβως προερχονται απο τα σπλαχνα της ομαδας.
Την επομενη χρονια θα ειναι περισσοτεροι, μιας κι εχουμε 3-4 εξαιρετικους εφηβους που ηδη προπονουνται στο αντρικο.
Φετος οπως και καθε χρονο θα ριξουμε ακομα μεγαλυτερο βαρος στις υποδομες, με στοχο να ανδεικνυονται ολο και περισσοτεροι παικτες. Τη χρονια που μας περασε, ο Συλλογος ειχε με τα παιδικοεφηβικα 232 παιδια. Σε μας υπαρχει και μια ιδιαιτεροτητα. Παλευουμε αναμεσα στα θηρια Πανιωνιο και Μιλωνα που διαθετουν ιδιοκτητες εγκαταστασεις, κλειστα και φυσικο ειναι να μαζευουν ολη την αφροκρεμα. Παρ' ολα αυτα εχουμε και μεις μια δυναμικη, λογω της διαφορετικης δουλειας που κανουμε.
Στην Καισαριανη που υπαρχει ουσιαστικα μονο η Νηαρ-Ηστ για παραδειγμα, θα επρεπε να βγαινουν παιδια και να παιζουν καποια (εστω 1-2 )στο αντρικο. Αν πας βεβαια Α1 πολυ δυσκολο ως ακατορθωτο.
Μιλαω με βαση τη λογικη παντα χωρις να θελω να κανω υποδειξεις σε κανεναν.
Τελος παντων. Ολα καλα. Ευχομαι καλη συνεχεια.
taraboura
Ο Μάντιτς έχει ανακοινωθεί επίσημα από τον Ερμή Λαγκαδά;
taraboura
Σύμφωνα με δημοσιεύματα, η Ολυμπιάδα διαπραγματεύεται με τον Αριγκμπάμπου της Ολύμπιας Λάρισας, τον Αργυρόπουλο του Άρη, τον Κυριακόπουλο της ΑΕΚ και τον Κορωνίδη του Απόλλωνα Πατρών.
dream-player
QUOTE(taraboura @ Jun 29 2009, 13:49 ) *
Σύμφωνα με δημοσιεύματα, η Ολυμπιάδα διαπραγματεύεται με τον Αριγκμπάμπου της Ολύμπιας Λάρισας, τον Αργυρόπουλο του Άρη, τον Κυριακόπουλο της ΑΕΚ και τον Κορωνίδη του Απόλλωνα Πατρών.


Μήπως μυρίστηκαν πάλι λεφτά οι manager εκεί ......???
Ευσταθεί τίποτα από όλα αυτά τα ονόματα ή απλά κόλπα περίεργων...??Εννοείται πως όλα είναι πολύ καλά ονόματα για Α2.
profitisilias9
Ποιος απειλεί και συκοφαντεί με pm, αλλά η ομάδα του οφείλει χρήματα σε παίκτες της;
ANTIRISIAS
QUOTE(profitisilias9 @ Jun 29 2009, 14:43 ) *
Ποιος απειλεί και συκοφαντεί με pm, αλλά η ομάδα του οφείλει χρήματα σε παίκτες της;

Τι είναι το pm; για διευκρίνησε.
leonkalf
QUOTE (profitisilias9 @ Jun 29 2009, 14:43 ) *
Ποιος απειλεί και συκοφαντεί με pm, αλλά η ομάδα του οφείλει χρήματα σε παίκτες της;

offtopic.gif

Το τι γράφετε στα πμ δεν αφορά ούτε το topic ούτε το forum γενικά.

Αναφέρεται και στον κανονισμό.



QUOTE (ANTIRISIAS @ Jun 29 2009, 14:49 ) *
Τι είναι το pm; για διευκρίνησε.

Personal Message
demetrio
Τα ονοματα των κοινοτικων που ακουγονται ειναι στον αερα αφου ακομα οριστικη αποφαση δεν εχει ληφθει, ο Λαγκαδας οντως εχει συμφωνησει με τον Μαντιτς αλλα δεν πιστευω οτι μπορει να ανακοινωσει τιποτα.
ANTIRISIAS
QUOTE(leonkalf @ Jun 29 2009, 15:16 ) *
offtopic.gif

Το τι γράφετε στα πμ δεν αφορά ούτε το topic ούτε το forum γενικά.

Αναφέρεται και στον κανονισμό.




Personal Message

Απλά παιδιά να κρατήσουμε ένα επίπεδο. Ένμα φόρουμ είναι, και το πολύ-πολύ, όποιος προσβάλεται και βλέπει ως διεξόδους τέτοιες κινήσεις, να μην ξαναμπεί απλά!
kesariani 4ever
Παιδια θελω να αναφερω πως το Παγκρατι ειναι πολυ κοντα να υπογραψει συμβολαιο συνεργασιας με τον αθλητη Κακλαμανο των Τρικαλων για 2 χρονια με πραγματικα πολλα λεφτα.Εαν πραγματοποιηθει θα προκειται για πολυ καλη μεταγραφη που θα βοηθησει πολυ την περιφερεια των ροσονερι.
Jabar
Θα διαγράψω όλα τα σχετικά ποστ για ξενοδοχεία.Σε τόπικ για μεταγραφές Β Εθνικής και πιάνουμε κουβέντα αν ήταν φτηνά τα ξενοδοχεία που έμεινε μια ομάδα.Επί πλέον είστε όλοι Πατρινοί ,ασχολείστε με το μπάσκετ κόψτε την αντιδικία.Την επόμενη φορά θα πέσουν φάουλ παραβιάζεται όλους τους κανονισμούς.
taraboura
QUOTE(Jabar @ Jun 30 2009, 10:31 ) *
Θα διαγράψω όλα τα σχετικά ποστ για ξενοδοχεία.Σε τόπικ για μεταγραφές Β Εθνικής και πιάνουμε κουβέντα αν ήταν φτηνά τα ξενοδοχεία που έμεινε μια ομάδα.Επί πλέον είστε όλοι Πατρινοί ,ασχολείστε με το μπάσκετ κόψτε την αντιδικία.Την επόμενη φορά θα πέσουν φάουλ παραβιάζεται όλους τους κανονισμούς.

Εγώ είμαι απόλυτα σύμφωνος με αυτά. Όμως κάποιοι που με απείλεισαν κιόλας, δεν σταματούν με τίποτα να ρίχνουν λάσπη. Εγώ δεσμεύομαι να μην αντιδράσω ξανά στις προκλήσεις τους, αλλά πρέπει να τιμωρούνται όσοι δεν τηρούν τους κανονισμούς.

QUOTE(demetrio @ Jun 29 2009, 16:02 ) *
Τα ονοματα των κοινοτικων που ακουγονται ειναι στον αερα αφου ακομα οριστικη αποφαση δεν εχει ληφθει, ο Λαγκαδας οντως εχει συμφωνησει με τον Μαντιτς αλλα δεν πιστευω οτι μπορει να ανακοινωσει τιποτα.

Να δούμε τελικά τι θα γίνει με αυτό το θέμα. Φτάνουμε Ιούλιο και ακόμη οι υπεύθυνοι δεν έχουν ανακοινώσει τις αποφάσεις τους...
leonkalf
QUOTE (profitisilias9 @ Jun 30 2009, 02:55 ) *
Ποια ομάδα διατυμπανίζει ότι είναι μαγαζί γωνία αλλά κατά τη διάρκεια της περιόδου για να περικόψει τα έξοδα κατέλυε σε 'οικονομικά' ξενοδοχεία σε εκτός έδρας αναμετρήσεις; rolleyes.gif

Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις πράγματα εκτός θέματος.
Στην αναφορά σου υπάρχει κάτι που αφορά μεταγραφή???

Το basketforum δεν είναι πεδίο αντιπαραθέσεων και χώρος για κόντρες και υπονοούμενα.

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί αυτό..
reth1
Για ΑΓΟΡ, από τον τοπικό τύπο ακούγονται μόνο τα ονόματα των Latovic (θεωρείται κλεισμένος), Kούμουλου και Τσαμάτου. Καλά αλλά λίγα...
siska_13_
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 29 2009, 23:57 ) *
Παιδια θελω να αναφερω πως το Παγκρατι ειναι πολυ κοντα να υπογραψει συμβολαιο συνεργασιας με τον αθλητη Κακλαμανο των Τρικαλων για 2 χρονια με πραγματικα πολλα λεφτα.Εαν πραγματοποιηθει θα προκειται για πολυ καλη μεταγραφη που θα βοηθησει πολυ την περιφερεια των ροσονερι.


Αν οντως φιλε κλεισει στο Παγκρατι τοτε αυτοματα γινεται και φαβορι για την ανοδο.Πολυ καλος παιχτης,σκορερ,μενει να δουμε αν θα δεσει με τον Κακιουζη στην επιθεση. blove.gif

Παιδια για Αμυντα εχετε ακουσει τιποτα??Ποιοι εμειναν και αν εχει γινει καποια μεταγραφη?

blove.gif
taraboura
QUOTE(siska_13_ @ Jun 30 2009, 16:07 ) *
Αν οντως φιλε κλεισει στο Παγκρατι τοτε αυτοματα γινεται και φαβορι για την ανοδο.Πολυ καλος παιχτης,σκορερ,μενει να δουμε αν θα δεσει με τον Κακιουζη στην επιθεση. blove.gif

Παιδια για Αμυντα εχετε ακουσει τιποτα??Ποιοι εμειναν και αν εχει γινει καποια μεταγραφη?

blove.gif

Αν πάρει και αυτόν, τότε το Παγκράτι γίνεται νούμερο 1 φαβορί για την άνοδο στην Α1. Βέβαια, όλα θα φανούν στο παρκέ.
lelos
QUOTE(siska_13_ @ Jun 30 2009, 16:07 ) *
Αν οντως φιλε κλεισει στο Παγκρατι τοτε αυτοματα γινεται και φαβορι για την ανοδο.Πολυ καλος παιχτης,σκορερ,μενει να δουμε αν θα δεσει με τον Κακιουζη στην επιθεση. blove.gif

Παιδια για Αμυντα εχετε ακουσει τιποτα??Ποιοι εμειναν και αν εχει γινει καποια μεταγραφη?

blove.gif


τον αμυντα τον βλεπω να πεφτει οπως ανεβηκε......πολυ λιγα πραγματα μεχρι στιγμης................
basketka*los
QUOTE(lelos @ Jun 30 2009, 17:34 ) *
τον αμυντα τον βλεπω να πεφτει οπως ανεβηκε......πολυ λιγα πραγματα μεχρι στιγμης................

Ειναι τυχεροι που φετος θα χει καποιες διαλυμενες ομαδες...αλλιως πρωτο φαβορι θα ταν..
ABRAAM
QUOTE(basketka*los @ Jun 30 2009, 20:53 ) *
Ειναι τυχεροι που φετος θα χει καποιες διαλυμενες ομαδες...αλλιως πρωτο φαβορι θα ταν..


Δεν εχει παικτες ουτε και προπονητη με εμπειρια που στο τελος θα του στοιχισει...για πες μερικες ομαδες διαλυμενες φιλε μου?
kesariani 4ever
Το Παγκρατι με την αποκτηση Κακλαμανου δυναμωνει πολυ και αυτοματως μπαινει στο κολπο για ανοδο συμφωνα παντα με το ροστερ του.Βεβαια εχω τις αμφιβολιες μου οσον αφορα το χτισιμο της ομαδας μιας και θεωρω οτι τα λεφτα που εχουν δαπανηθει για 3 παιχτες ειναι υπερβολικα πολλα.Μακαρι βεβαια να πανε ολα καλα μιας και στην πρωτη στραβη τα πραγματα θα δυσκολεψουν γιατι οι οπαδοι των ροσονερι ειναι ιδιαιτερα απαιτητικοι.Επισης αλλη μια ειδηση ειναι οτι ο ΑΟΠ ειναι πολυ κοντα στην αποκτηση Κεκελη.
Οσον αφορα τον Αμυντα παιδια μην τον ξεγραφετε διοτι προκειται περι ομαδας πολυ σοβαρης και με ιδιαιτερα σκληροτραχηλης που παλευει ολα τα ματσακια μεχρι τελους ειτε εντος ειτε εκτος εδρας.Και στο κατω κατω της γραφης μην βγαζουμε συμπερασματα γιατι εαν εξαιρεσουμε 2-3 ομαδες που κινουνται μεταγραφικα ολες οι αλλες ομαδες κινουνται σε ρηχα νερα.
Μου φαινεται παντως οτι εντος ημερων θα αρχισουν μαζικες ανακοινωσεις μεταγραφων απο πολλες ομαδες.Για να δουμε.
taraboura
QUOTE(ABRAAM @ Jun 30 2009, 22:57 ) *
Δεν εχει παικτες ουτε και προπονητη με εμπειρια που στο τελος θα του στοιχισει...για πες μερικες ομαδες διαλυμενες φιλε μου?

Αν θες να σου πω τη γνώμη μου, "διαλυμένες" αυτή τη στιγμή είναι οι: Αιγάλεω, Ξάνθη, Απόλλων Πατρών, ΑΕ Λάρισας. Αρκετά αδύναμες ο Αμύντας και οι Ίκαροι Σερρών. Σίγουρα θα γίνει τεράστια μάχη στην ουρά, όπως έγινε και φέτος!
ABRAAM
QUOTE(taraboura @ Jun 30 2009, 22:18 ) *
Αν θες να σου πω τη γνώμη μου, "διαλυμένες" αυτή τη στιγμή είναι οι: Αιγάλεω, Ξάνθη, Απόλλων Πατρών, ΑΕ Λάρισας. Αρκετά αδύναμες ο Αμύντας και οι Ίκαροι Σερρών. Σίγουρα θα γίνει τεράστια μάχη στην ουρά, όπως έγινε και φέτος!



Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα πιστευω οτι
ΞΑΝΘΗ οπως καθε χρονο στο τελος θα φτιαξει ομαδα και θα την σωσουν καποιοι κυριοι..

ΣΕΡΡΕΣ λογο καμαρακη που ειναι εμπειρος προπονητης θα φτιαχει μια αξιοπιστη ομαδα που στο τελος θα σωθει..

ΛΑΡΙΣΑ μια ομαδα εμεινα στο καμπο οποτε δυσκολα η ευκολα θα την σωσει την παρτιδα

ΛΑΓΚΑΔΑΣ εχει ενα κορμο πηρε Μαντιτς και καλο πλειμεκερ Μπεχληβανη..ερωτηματικο βεβαια ο προπονητης αλλα και αυτην την βλεπω να σωνετε

ολες οι αλλες ομαδες ειναι της βλεπω να κυνδηνευουν..που ανεφερες 68.gif
guru
QUOTE(ABRAAM @ Jun 30 2009, 22:57 ) *
Δεν εχει παικτες ουτε και προπονητη με εμπειρια που στο τελος θα του στοιχισει...για πες μερικες ομαδες διαλυμενες φιλε μου?

ο αμυντας δεν πεφτει ψαξε για αλλον...
ABRAAM
QUOTE(guru @ Jul 1 2009, 00:00 ) *
εισαι λιγο ασχετος μηπως;ο αμυντας εχει ισως τον καλυτερο προπονητη της κατηγοριας....



θυμασε φιλε μου ποτε ηταν τελευταια φορα προπονητης στην Α2?Και εκτος απο τον Μουμουρη ποιος αλλος παικτης εχει παιξει στην Α2 απο τον Αμυντα?Ε τοτε οπως λες εγω ειμαι ο ασχετος οπως λες smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.