Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΠΑΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
yorgos
Δε βάζει μυαλό ο Παππάς... Όταν απολύθηκε ο Πεδουλάκης πήγε στο alll star game κι έλεγε στους σημοσιογράφους "τώρα θα δείτε τι μπασκετάρα θα παίξω" κλπ.
j-kidd13
QUOTE(yorgos @ Apr 24 2016, 08:24 ) *
Δε βάζει μυαλό ο Παππάς... Όταν απολύθηκε ο Πεδουλάκης πήγε στο alll star game κι έλεγε στους σημοσιογράφους "τώρα θα δείτε τι μπασκετάρα θα παίξω" κλπ.


Ήσουν παρών στο περιστατικό ή στο είπε κάποιος δημοσιογράφος αυτό?
pan24
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 24 2016, 19:23 ) *
Ήσουν παρών στο περιστατικό ή στο είπε κάποιος δημοσιογράφος αυτό?

Εγω θυμαμαι οτι στα χανια στο all star που ηταν λιγο μετα την απολυση πεδουλακη σε πλακα ο ΔΔ ειχε πει στο μικροφωνο μια ειρωνεια στυλ παππα δεν παιζεις αμυνα περνα εξω αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως
yorgos
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 24 2016, 18:23 ) *
Ήσουν παρών στο περιστατικό ή στο είπε κάποιος δημοσιογράφος αυτό?

Δεν μου το ειπε, το εγραψε.
yorgos
Και μαλιστα παρουσια πολλων δημοσιογραφων και 2 συμπαικτων του.
j-kidd13
Toτε γραψε,ο χ δημοσιογραφος εγραψε αυτο για τον Παππα,γιατι ετσι οπως το γραφεις,ειναι σαν να ειναι δικη σου πληροφορια,και με τα "εχω μια σιγουρη πληροφορια απο μεσα" ποστ,εχω ενα θεματακι σαν γεροξεκουτης που ειμαι...
Συν οτι δεν μ αρεσει να ποσταρονται τετοια πραγματα χωρις να υπαρχει πηγη.
erwi grey
Ειρωνια παντως να αποχωρει ο Διαμαντιδης και πολλοι να περιμενουν καποιον Παππα να ειναι το αυριο της ομαδας.
Reggie Miller 31
Έφυγε ο Σάλε και ο Παππάς παίζει και μάλιστα κανονικότατα. Επομένως το θέμα δεν ήταν τόσο μεταξύ ομάδας και Παππά, όσο μεταξύ Σάλε και Παππά... Ελπίζουμε κάποια στιγμή να μάθουμε και τι έγινε μεταξύ τους και ο Σάλε τον άφησε εκτός ομάδας κόβοντάς του ουσιαστικά το μπάσκετ για φέτος και μάλιστα σε μια περίοδο που οι κοντοί του είχαν σκάσει...
t0ny3
Προφανως και το προβλημα ηταν μεταξυ Σαλε και Παππα, αλλα για μενα ειναι unfair να παιζει τωρα. Νταξει του ψαλαμε πολλα του Σαλε, αλλα ειμαι 100% σιγουρος πως ειχε δικιο στην κοντρα τους. Ενα κομπλεξ ειχε ο ανθρωπος με τον Παβλοβιτς επειδη μοιραζονταν και το ιδιο ονομα, δεν νομιζω πως ειχε κομπλεξ και με το Παππα! laugh.gif

Τα θελουμε και τα παθαινουμε. Δε θα βαλει ποτε μυαλο ο Νικος. Ειδικα τωρα που γυρισε μπουμπερανγκ ολο το θεμα κι ο Σαλε ειναι ο κακος της υποθεσης και το πληγωμενο καμαρι μας γυρισε με χειροκροτηματα.

Εδω η ομαδα διαλυεται για μια καομη χρονια με σχεδιασμους της πλακας και χωρις διοικητικη υπομονη κι εμεις ασχολουμαστε με τον καθε Παππα.
more stars
Όσο δίκιο και να είχε (που δεν αμφιβάλλω) δεν του κόβεις μια χρονιά του παικτη... επαγγελματίας είναι και απο αυτό ζει.
Δεν είναι στην εθνική του με μήτσοφ σπίτι του, που θέστηκε η φοράδα στ'αλόνι για τον μήτσοφ.
Mono
Μου είναι δύσκολο να κατανοήσω το γεγονός πως ο κόσμος του Παναθηναϊκού, έστω οι λιγοστοί που ήταν σήμερα στις εξέδρες αποθέωσαν την επιστροφή του Παππα και επίσης μου φαίνεται αρκετά κωμικό το ότι αυτός ο παίκτης αποθεώνεται κάθε φορά τόσο πολύ... συγκριτικά με την προσφορά του τόσο ατομικά όσο και συλλογικά που είναι ένα NOTHING ...

Ακούμε συνέχεια για το αστείρευτο ταλέντο του παίκτη, ότι είναι ο καλύτερος της γενιάς του, ότι έχει ηγετική προσωπικότητα και ικανότητες μέσα στο παρκέ, ότι ότι ότι.... Η πραγματικότητα όμως είναι ότι ο παίκτης στην ηλικία που βρίσκεται σχετικά με τους συνομήλικους του, έχει μείνει αιώνες πίσω...κάποιοι τολμούν ακόμη και μιλάνε για διάδοχο του ΔΔ..

Προσωπικά θεωρώ ότι έχει ταλέντο, όμως από που και ως που σύνθημα ο παππας...
Τι ακριβώς έχει προσφέρει ξανά ρωτάω ;..
more stars
Τίποτα δεν προσφέρει όλο, αυτό. Αντίθετα του χαλάει το μυαλό ακόμα περισσότερο.

Ο Παππας κάνει γκελ στους φανατικούς για τρεις λόγους imo
1) Είχε αφήσα της ομάδας στο δωματειο
2) Έχει το υψηλότερο ταβάνι (αποδεδειγμένα απο τα 4-5 καλά παιγνίδια του) απ'όλους τους άλλους, στη μετα Παπαλουκά, Διαμαντίδη, Σπανούλη εποχή)
3) Είναι αλητάκος
t0ny3
“Τιτίβισμα” με νόημα από τον μάνατζερ του Παππά

Λίγη ώρα μετά το τέλος του αγώνα ο ατζέντης του Παππά, Νίκος Σπανός, έγραψε μέσω twitter πως: “Τελικά μάλλον έτοιμος φαίνεται ο Παππάς… Μπράβο στον Νικόλα για τη δουλειά που έκανε όλο αυτό τον καιρό”, δίνοντας τα συγχαρητήρια στον παίκτη.

http://www.eurohoops.net/el/heba-el/232575...atzer-tou-pappa


Ειναι οντως σε καλυτερη φυσικη κατασταση ο Παππας; Δεν μπορεσα να δω το ματς σημερα.
Ben30
QUOTE (t0ny3 @ Apr 25 2016, 21:53 ) *
“Τιτίβισμα” με νόημα από τον μάνατζερ του Παππά

Λίγη ώρα μετά το τέλος του αγώνα ο ατζέντης του Παππά, Νίκος Σπανός, έγραψε μέσω twitter πως: “Τελικά μάλλον έτοιμος φαίνεται ο Παππάς… Μπράβο στον Νικόλα για τη δουλειά που έκανε όλο αυτό τον καιρό”, δίνοντας τα συγχαρητήρια στον παίκτη.

http://www.eurohoops.net/el/heba-el/232575...atzer-tou-pappa


Ειναι οντως σε καλυτερη φυσικη κατασταση ο Παππας; Δεν μπορεσα να δω το ματς σημερα.


Πρόλαβε να διαπιστώσει ο μάνατζερ του Παππά,ότι ο παίχτης του είναι έτοιμος ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ να σταθεί σε ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό;
Δεν είχα προσέξει αν ο μάνατζερ του Παππά ανέβασε κανένα tweet μετά την ντροπιαστική βραδιά του ΣΕΦ,εκεί που η σημαντικότερη ''συνεισφορά'' του Παππά ήταν η κριτική του για τα μαλλιά του παιχταρά και αθληταρά Ντάνιελ Χάκετ...
Πάντως τώρα,χωρίς τον Τζόρτζεβιτς που τους είχε βγάλει στην σέντρα για τον ρόλο τους στον Παναθηναϊκό,οι μάνατζερς των ''αγαπημένων παιδιών'' μπορούν να αισθάνονται πιο όμορφα,είναι αλήθεια αυτό...Ξαναπήραν το κουμάντο στην ομάδα οι άνθρωποι.
A.CAB
QUOTE(Mono @ Apr 25 2016, 23:05 ) *
Μου είναι δύσκολο να κατανοήσω το γεγονός πως ο κόσμος του Παναθηναϊκού, έστω οι λιγοστοί που ήταν σήμερα στις εξέδρες αποθέωσαν την επιστροφή του Παππα και επίσης μου φαίνεται αρκετά κωμικό το ότι αυτός ο παίκτης αποθεώνεται κάθε φορά τόσο πολύ... συγκριτικά με την προσφορά του τόσο ατομικά όσο και συλλογικά που είναι ένα NOTHING ...

Ακούμε συνέχεια για το αστείρευτο ταλέντο του παίκτη, ότι είναι ο καλύτερος της γενιάς του, ότι έχει ηγετική προσωπικότητα και ικανότητες μέσα στο παρκέ, ότι ότι ότι.... Η πραγματικότητα όμως είναι ότι ο παίκτης στην ηλικία που βρίσκεται σχετικά με τους συνομήλικους του, έχει μείνει αιώνες πίσω...κάποιοι τολμούν ακόμη και μιλάνε για διάδοχο του ΔΔ..

Προσωπικά θεωρώ ότι έχει ταλέντο, όμως από που και ως που σύνθημα ο παππας...
Τι ακριβώς έχει προσφέρει ξανά ρωτάω ;..


Δεν έχεις άδικο. Προσωπικά τον θεωρώ τεραστιο ταλέντο αλλά πλήρως ανεκμετάλευτο. Οι ευκαιρίες που του έχουν δωθεί μόνο με του Σχορσιανίτη συγκρίνονται.
Πάντως και εμένα τα συνθήματα για τον Παππά μου κάθονται άσκημα. Όχι ότι με νοιάζει και τόσο απλά είναι λίγο προκλητικό να μην έχει ακουστεί σύνθημα για τον Τσαρτσαρή και το Φώτση ή να πήρε 4-5 χρόνια ν' ακουστεί για το Μπατίστ και ο Παππάς ν' αποθεώνεται με το καλημέρα.

QUOTE(t0ny3 @ Apr 25 2016, 23:53 ) *
“Τιτίβισμα” με νόημα από τον μάνατζερ του Παππά

Λίγη ώρα μετά το τέλος του αγώνα ο ατζέντης του Παππά, Νίκος Σπανός, έγραψε μέσω twitter πως: “Τελικά μάλλον έτοιμος φαίνεται ο Παππάς… Μπράβο στον Νικόλα για τη δουλειά που έκανε όλο αυτό τον καιρό”, δίνοντας τα συγχαρητήρια στον παίκτη.

http://www.eurohoops.net/el/heba-el/232575...atzer-tou-pappa


Ειναι οντως σε καλυτερη φυσικη κατασταση ο Παππας; Δεν μπορεσα να δω το ματς σημερα.


Μη χάσει ο μάνατζερ. Παίζει να ήταν αυτός τον οποίο έβγαλε στη σεντρα ο Τζόρτζεβιτς.

Δείχνει σε πολύ καλή φυσική κατάσταση ο Παππάς. Από το γήπεδο φαινόταν πιο "ελαφρύς" και σαφώς πιο γρήγορος σε σχέση με την πρώτη φετινή του εικόνα. Μακάρι να παραμείνει έτσι γιατί η συνέπεια δεν είναι το φόρτε του.
thanath
QUOTE (Mono @ Apr 25 2016, 23:05 ) *
Μου είναι δύσκολο να κατανοήσω το γεγονός πως ο κόσμος του Παναθηναϊκού, έστω οι λιγοστοί που ήταν σήμερα στις εξέδρες αποθέωσαν την επιστροφή του Παππα και επίσης μου φαίνεται αρκετά κωμικό το ότι αυτός ο παίκτης αποθεώνεται κάθε φορά τόσο πολύ... συγκριτικά με την προσφορά του τόσο ατομικά όσο και συλλογικά που είναι ένα NOTHING ...

Ακούμε συνέχεια για το αστείρευτο ταλέντο του παίκτη, ότι είναι ο καλύτερος της γενιάς του, ότι έχει ηγετική προσωπικότητα και ικανότητες μέσα στο παρκέ, ότι ότι ότι.... Η πραγματικότητα όμως είναι ότι ο παίκτης στην ηλικία που βρίσκεται σχετικά με τους συνομήλικους του, έχει μείνει αιώνες πίσω...κάποιοι τολμούν ακόμη και μιλάνε για διάδοχο του ΔΔ..

Προσωπικά θεωρώ ότι έχει ταλέντο, όμως από που και ως που σύνθημα ο παππας...
Τι ακριβώς έχει προσφέρει ξανά ρωτάω ;..


Έχει προσφέρει παναθηναικοφροσύνη και φανατισμό.. Έκανε και μερικά καλά παιχνίδια πέρυσι. Κατά τ άλλα έχει τσακωθεί με 2 από τους 3 προπονητές που έχουν έρθει στην ομάδα.. Έχει γυρίσει υπέρβαρος μετά από τραυματισμό, την ώρα που ο συνομήλικός του Μάντζαρης γύρισε από τον ίδιο τραυματισμό (αν δεν κάνω λάθος) σε πολύ καλή κατάσταση και άσχετο που φέτος σερνόταν μέχρι τώρα και γενικά έχει μείνει πολύ πίσω σε σχέση με τους άλλους 90ρηδες!
assistant
Αν τωρα εγω γραψω ότι για μενα ο Παππας δεν είναι ο καλυτερος της γενιας του ποσο μαλλον ο διαδοχος Σπαν-ΔΔ-Παπαλουκά θα ανοιξει κουβεντα 10 σελιδων προκειμενου να αποδειχθεί και να πειστω ποσο παιχταράς είναι ο Νικος........οποτε δεν το γραφω(χαχαχα).......
Nemesakos
QUOTE (assistant @ Apr 26 2016, 11:21 ) *
Αν τωρα εγω γραψω ότι για μενα ο Παππας δεν είναι ο καλυτερος της γενιας του ποσο μαλλον ο διαδοχος Σπαν-ΔΔ-Παπαλουκά θα ανοιξει κουβεντα 10 σελιδων προκειμενου να αποδειχθεί και να πειστω ποσο παιχταράς είναι ο Νικος........οποτε δεν το γραφω(χαχαχα).......


Ανάλογα πως θα το γράψεις.. Θα το γράψεις και το αναλύσεις βάση ταλέντου ή βάση χαρακτήρα?
Βάση ταλέντου η κουβέντα θα πάει στις 10 σελίδες όντως, βάση χαρακτήρα μπορεί και να μην απαντήσει κανείς συμφωνώντας μαζί σου...biggrin.gif
j-kidd13
QUOTE(assistant @ Apr 26 2016, 11:21 ) *
Αν τωρα εγω γραψω ότι για μενα ο Παππας δεν είναι ο καλυτερος της γενιας του ποσο μαλλον ο διαδοχος Σπαν-ΔΔ-Παπαλουκά θα ανοιξει κουβεντα 10 σελιδων προκειμενου να αποδειχθεί και να πειστω ποσο παιχταράς είναι ο Νικος........οποτε δεν το γραφω(χαχαχα).......


Θεωρητικα,ο Παππας ειχε ταλεντο,να πιασει τον Σπανουλη.Τον θεωρω ικανοτερο σκορερ.
Σε θεμα ταλεντο-προοπτικης,οχι απλα ειναι ο καλυτερος της γενιας του,ειναι μακραν ο καλυτερος,αλλα το ταλεντο δεν λεει τιποτα.
Τωρα μην αναφερουμε ξανα περιπτωσεις Διαμαντιδη-Σπανουλη απο τη μια,και Διαμαντοπουλου-Ταπουτου-Ρεντζια απο την αλλη...
pk13
Εγω πιστευω πως τον γουσταρουν πολλοι τον Παππα,γιατι δηλωνει Παναθηναικος,ειναι αλητοφατσα και σκορερ...Συνηθως ο κοσμος γουσταρει παικτες σκορερ,αυτοι πουλανε...Εκανε κιολας 5-6 παιχνιδαρες περσι δεν θελει πολυ να γινει συνθημα...

Σε θεμα ταλεντου ειναι πολυ καλυτερος απο τους αλλους της γενιας του κατ εμε,σε θεμα μυαλου υστερει....
MaJesty23
QUOTE(irving @ Apr 23 2016, 21:27 ) *
φωτογραφιες απο τη σημερινη προπονηση
αδυνατισμενος ειναι ο παππας! ειδα και κονιαρη ohmy.gif



Ρε παίδες έμεινε μισός....μπράβο του!Μακάρι να εχει βελτιώσει και τον εγκεφαλο του αλλά δεν γίνονται λοβοτομές... biggrin.gif
CG.
ας ελπισουμε το μυαλο του αυτην την φορα δεν θα τον εγκαταλειψει
http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...95636/nikos-gun
akratacity
Σημερινα δημοσιευματα αναφερουν επαφες του Παππα με την ομοσπονδια της Κυπρου για να παιξει με τη δικη τους εθνικη. Δεν ξερω αν ειναι εφικτο (λογω κανονισμων) κατι τετοιο, αλλα θα προκειται για μεγαλο πληγμα για τη δικη μας εθνικη.
t0ny3
sni79per
Μείνετε συντονισμένοι και ακούστε τον Νίκο Παππά την Τετάρτη (13/7) από τις 14:00 έως τις 16:00 στον Sport24 Radio 103.3!
giorgos14
QUOTE(sni79per @ Jul 13 2016, 08:19 ) *
Μείνετε συντονισμένοι και ακούστε τον Νίκο Παππά την Τετάρτη (13/7) από τις 14:00 έως τις 16:00 στον Sport24 Radio 103.3!


Και ο Θεος βοηθός για όσα θα ακουστούν tongue.gif
t0ny3
Νίκος Παππάς LIVE στον Sport24 Radio 103.3

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...-3.4168877.html
thanath
QUOTE (giorgos14 @ Jul 13 2016, 10:35 ) *
Και ο Θεος βοηθός για όσα θα ακουστούν tongue.gif


Παραδόξως διαβάζοντας τη συνέντευξη δεν είπε τίποτα κακό για κανένα.. Και τον τσίγκλισαν για όλους και για όλα!
Dred11
Θρυλικές ατάκες Παππά: https://www.youtube.com/watch?v=56ps7952Jvw
Αισθησιακός
Τεραστιο ταλεντο, ελαχιστο μυαλο. Ας ασχοληθει με το στοιχημα καλυτερα που ακουω οτι το εχει...
MaJesty23

Ο Σπανούλης έχει δικαιωθεί για την απόφαση του να φύγει 100% και δυνάμωσε τον Ολυμπιάκό και τον έκανε contender.

Αυτή είναι η αλήθεια...τα κίνητρα του ήταν το μεγάλο εγω!Τα άλλα είναι σαχλαμάρες.Sorry για το off topic.


Πολύ κράξιμο βλέπω στον Παππά.Κανεις δεν είπε ότι θα μας αλλάξει την ιστορία μας...αλλά όλοι τον έχουν στην μπούκα.Καλα τα μισά post του garou(sorry my friend) είναι μόνο μηδενισμός και απαξιώση

Εγω βλέπω τον Νίκο full αλλαγμένο,προς το καλύτερο!Αδυνάτισε και για μένα ακόμα και στην άμυνα ,το παλεύει πάρα πολύ δεδόμενου ότι δεν είναι το δυνατό του σημείο.

Εάν δεν πάρει χρόνο ,δεν πρόκειται να αποδώσει...και εγώ όταν έπαιζα tongue.gif ,με σκότωνε να μην βρίσκω ρυθμό μες το ματς με 5λεπτα ξανά και ξανά.Το μόνο καλύτερο που έχει ο Feldeine, είναι η άμυνα.

Θέλει να πάρει ευκαιρία,γιατί πρώτη φορά εμφανίζεται σοβαρός.
garou
QUOTE (MaJesty23 @ Jan 12 2017, 11:13 ) *
Ο Σπανούλης έχει δικαιωθεί για την απόφαση του να φύγει 100% και δυνάμωσε τον Ολυμπιάκό και τον έκανε contender.

Αυτή είναι η αλήθεια...τα κίνητρα του ήταν το μεγάλο εγω!Τα άλλα είναι σαχλαμάρες.Sorry για το off topic.


Πολύ κράξιμο βλέπω στον Παππά.Κανεις δεν είπε ότι θα μας αλλάξει την ιστορία μας...αλλά όλοι τον έχουν στην μπούκα.Καλα τα μισά post του garou(sorry my friend) είναι μόνο μηδενισμός και απαξιώση

Εγω βλέπω τον Νίκο full αλλαγμένο,προς το καλύτερο!Αδυνάτισε και για μένα ακόμα και στην άμυνα ,το παλεύει πάρα πολύ δεδόμενου ότι δεν είναι το δυνατό του σημείο.

Εάν δεν πάρει χρόνο ,δεν πρόκειται να αποδώσει...και εγώ όταν έπαιζα tongue.gif ,με σκότωνε να μην βρίσκω ρυθμό μες το ματς με 5λεπτα ξανά και ξανά.Το μόνο καλύτερο που έχει ο Feldeine, είναι η άμυνα.

Θέλει να πάρει ευκαιρία,γιατί πρώτη φορά εμφανίζεται σοβαρός.

στο τελευταιο παιχνιδι ηταν αλλαγμενος προς το καλυτερο?και αγωνιστικα και σε νοοτροπια(αυτα που εκανε στα αποδυτηρια οταν μιλουσε ο πασχαλης)?
ice-wolf
QUOTE(garou @ Jan 12 2017, 13:28 ) *
στο τελευταιο παιχνιδι ηταν αλλαγμενος προς το καλυτερο?και αγωνιστικα και σε νοοτροπια(αυτα που εκανε στα αποδυτηρια οταν μιλουσε ο πασχαλης)?


Δίνεις παραπάνω αξία, απ' όσο πρέπει στο συγκεκριμένο περιστατικό. Ούτε ο Πασκουάλ δεν το έχει προσέξει.
Ας πάρει τον χρόνο που του αναλογεί και του πρέπει και τότε τον κρίνουμε τον Παππά.
j-kidd13
QUOTE(ice-wolf @ Jan 12 2017, 16:22 ) *
Δίνεις παραπάνω αξία, απ' όσο πρέπει στο συγκεκριμένο περιστατικό. Ούτε ο Πασκουάλ δεν το έχει προσέξει.
Ας πάρει τον χρόνο που του αναλογεί και του πρέπει και τότε τον κρίνουμε τον Παππά.


O Παππας,αν εξαιρεσουμε τα 2 τελευταια ματς που επαιξε 4 και 8 λεπτα αντιστοιχα,ειχε μο 18 λεπτα ανα ματς.
Μια χαρα χρονος για να δειξει ενας παικτης τι μπορει,και αν αξιζει μεγαλυτερο χρονο.
shtarkws
Εγω παντως δεν πιστευω οτι το προβλημα του Παππα ειναι ο χαρακτηρας του. Κανεις δεν ειπε ποτε κατι κακο για αυτον. Ουτε η νοοτροπια του πιστευω οτι φταει και επειδη δεν παιζει καλα πολλοι πανε να τον βγαλουν προβληματικο.

Νομιζω πλεον οτι απλα δεν μπορει να σταθει σε αυτο το επιπεδο. Απο τοτε που ηρθε στον Παναθηναικο δεν καταφερε να καθιερωθει παρολο που πηρε ευκαιριες. Ισως σε μια ομαδα οπου θα ειναι one man show και θα παιζει hero ball να γραψει καλα νουμερα, δεν νομιζω ομως οτι η ομαδα θα κανει πολλες νικες.
fastbreak70
QUOTE(shtarkws @ Jan 12 2017, 18:10 ) *
Εγω παντως δεν πιστευω οτι το προβλημα του Παππα ειναι ο χαρακτηρας του. Κανεις δεν ειπε ποτε κατι κακο για αυτον. Ουτε η νοοτροπια του πιστευω οτι φταει και επειδη δεν παιζει καλα πολλοι πανε να τον βγαλουν προβληματικο.

Νομιζω πλεον οτι απλα δεν μπορει να σταθει σε αυτο το επιπεδο. Απο τοτε που ηρθε στον Παναθηναικο δεν καταφερε να καθιερωθει παρολο που πηρε ευκαιριες. Ισως σε μια ομαδα οπου θα ειναι one man show και θα παιζει hero ball να γραψει καλα νουμερα, δεν νομιζω ομως οτι η ομαδα θα κανει πολλες νικες.

100% just to the point....

η μονη περιπτωση να τον 'χωρεσει' το μεγεθος του παο ειναι να ειχε και δημιουργια για τους υπολοιπους...που μαλλον 'δεν' για το μελλον του...
yorgos
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 12 2017, 17:47 ) *
O Παππας,αν εξαιρεσουμε τα 2 τελευταια ματς που επαιξε 4 και 8 λεπτα αντιστοιχα,ειχε μο 18 λεπτα ανα ματς.
Μια χαρα χρονος για να δειξει ενας παικτης τι μπορει,και αν αξιζει μεγαλυτερο χρονο.

Eτσι ακριβώς, αυτό με τον αδικημένο Παππά να τελειώνει κάποια στιγμή. Αν αδικείσαι, βάζεις τον κώλο σου κάτω και εκθέτεις τον προπονητή σου στο 18λπετο που πήρες. Κρατήσαμε το 2 για τον Παππά ουσιαστικά, ανανεώνοντας ένα απλώς φιλότιμο παιδί όπως ο Φελντέιν και φτάσαμε ο τελευταίος να είναι βασικούρα του 25λεπτου γιατί ο Παππάς δεν μπορεί το παλικάρι για όποιο λόγο είναι αυτό. Ε πόση υπομονή, να τον περιμένουμε στα 30 του; Παιχτούρα είναι το ξέρουμε, αλλού είναι το πρόβλημα, με 6 προπονητές τσακώθηκε, συμπεριλαμβανομένου του Σφαιρόπουλου, φτάνει πια.
pan24
Ο παππας ΔΕΝ ειναι για βασικος και δεν θα ειναι μεχρι(αν) αποκτησει δημιουργια(το δουλευει παντως)
Ωστοσο για backup sg οχι απλα ειναι καταλληλος και πρεπει αλλα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ειναι
Οι ξενοι πρεπει να ειναι αυτοι που θα κανουν την διαφορα ομως ειναι αναγακστικο να εχουμε και καποιους ελληνες
Δεν μπορω να βρω και πολλους καλυτερους του παππα διαθεσιμους
Καταντια για το ελληνικο μπασκετ αλλα ετσι ειναι
Ο Ζησης?Οκ αλλα σε 1-2 χρονια θα ειναι για αποσυρση
Ταιλερ Ντορσει?Ισως αλλα ειναι δυσκολο να αποφασισει να ερθει ευρωπη και ακομα και αν ερθει θα χρειαστει 1-2 χρονια μονο για να μαθει το ευρωπαικο μπασκετ
Ο μποχωριδης ισως αν αλλαζε το πλανο εξελιξης που τον προοριζει για ασσο αλλα και αυτος θελει 1-2 χρονια τουλαχιστον για να φτασει στο τωρινο επιπεδο του παππα

garou
QUOTE (yorgos @ Jan 12 2017, 20:09 ) *
Eτσι ακριβώς, αυτό με τον αδικημένο Παππά να τελειώνει κάποια στιγμή. Αν αδικείσαι, βάζεις τον κώλο σου κάτω και εκθέτεις τον προπονητή σου στο 18λπετο που πήρες. Κρατήσαμε το 2 για τον Παππά ουσιαστικά, ανανεώνοντας ένα απλώς φιλότιμο παιδί όπως ο Φελντέιν και φτάσαμε ο τελευταίος να είναι βασικούρα του 25λεπτου γιατί ο Παππάς δεν μπορεί το παλικάρι για όποιο λόγο είναι αυτό. Ε πόση υπομονή, να τον περιμένουμε στα 30 του; Παιχτούρα είναι το ξέρουμε, αλλού είναι το πρόβλημα, με 6 προπονητές τσακώθηκε, συμπεριλαμβανομένου του Σφαιρόπουλου, φτάνει πια.

ο γιαννακοπουλος φοβαται να τον διωξει μηπως παει στον ολυμπιακο
οι οπαδοι τον θελουν γιατι ειναι παναθηναικαρας
θα περασουν τα χρονια περιμενωντας τον παππα
ωσπου μια μερα θα διαβασουμε αποσυρθηκε ο παππας
και θα λεμε επαιζε αυτος ο παιχτης στον παναθηναικο?
pan24
QUOTE (garou @ Jan 12 2017, 20:56 ) *
ο γιαννακοπουλος φοβαται να τον διωξει μηπως παει στον ολυμπιακο
οι οπαδοι τον θελουν γιατι ειναι παναθηναικαρας
θα περασουν τα χρονια περιμενωντας τον παππα
ωσπου μια μερα θα διαβασουμε αποσυρθηκε ο παππας
και θα λεμε επαιζε αυτος ο παιχτης στον παναθηναικο?

Ασε αν τον θελει ο γιαννακοπουλος,οι οπαδοι,τα νεφελιμ
Ξερεις καποιον ελληνα κατω των 30 αυτη την στιγμη στο επιπεδο του διαθεσιμο?
yorgos
QUOTE(pan24 @ Jan 12 2017, 21:59 ) *
Ασε αν τον θελει ο γιαννακοπουλος,οι οπαδοι,τα νεφελιμ
Ξερεις καποιον ελληνα κατω των 30 αυτη την στιγμη στο επιπεδο του διαθεσιμο?

Kανέναν. Δεν είναι αυτό το θέμα. Είναι να σταματήσουμε να λέμε ότι αδικείται, να σταματήσει η μουρμούρα στο γήπεδο και κυρίως να το πάρουμε απόφαση ότι το παιδί είναι αναξιόπιστο και άρα στο 2 θέλουμε βαρβάτο ξένο κι όχι μπάλωμα μην τυχόν φρενάρει την εξέλιξη του Παππά.
garou
QUOTE (pan24 @ Jan 12 2017, 20:59 ) *
Ασε αν τον θελει ο γιαννακοπουλος,οι οπαδοι,τα νεφελιμ
Ξερεις καποιον ελληνα κατω των 30 αυτη την στιγμη στο επιπεδο του διαθεσιμο?

με την μεχρι τωρα αποδοση του παππα?ολους της α1

αλλο αν μερικοι φαντασιωνονται οτι καποια μερα θα γινει κατι μεταξυ καρυ και λεμπρον

αυτα ειναι ιδεατα φανταστικα σεναρια που μερικοι ειναι προθυμοι να περιμενουν καμια 10χρονια μπας και γινουν πραγματικοτητα

αλλα ειπαμε,αρκει να βριζεις το λιμανι και τον σπανουλη,αυτο μετραει μονο

taurus13
Όχι, το καλύτερο είναι να κράζεις όλη την ώρα όλους τους παίχτες της ομάδας σου, ως γνωστό έτσι θα πας μπροστά. Ας φύγουνε όλοι να ησυχάσουμε.
garou
QUOTE (taurus13 @ Jan 12 2017, 22:48 ) *
Όχι, το καλύτερο είναι να κράζεις όλη την ώρα όλους τους παίχτες της ομάδας σου, ως γνωστό έτσι θα πας μπροστά. Ας φύγουνε όλοι να ησυχάσουμε.

ναι παππας=ολη η ομαδα

οσοι δεν αποδιδουν πρεπει να κραζονται,ακομα και αν ειναι παναθηναικαρες

να σπασει και λιγο η μονοτονια του κραξιματος μη παναθηναικαρων,μπουρουση και καλαθη,παλιοτερα σοφο,μαυροκεφαλιδη κτλ κτλ
Special_One
Μερικοί ξεχνάτε πάρα πολύ εύκολα κύριοι... Ο Παππάς την σεζόν 2014-2015 είχε στην ευρωλίγκα σε 22 παιχνίδια

Μ.Ο. 10,8 πόντους, 2 ασίστ, με 55% στα δίποντα, 39%στα τρίποντα και 91% στις βολές

Εκεί που φαίνονται οι μεγάλοι παίκτες δηλαδή στα playoff είχε με την ΤΣΣΚΑ σε 4 παιχνίδια σε 27 λεπτά

Μ.Ο. 16,3 πόντους με 3 ασίστ, 62% στα δίποντα, 39% στα τρίποντα 86% στις βολές και 2,5 κλεψίματα...

Δυστυχώς την ίδια χρονιά τραυματίστηκε σοβαρά και έμεινε πολύ εκτός, μετά όταν επέστρεψε έπεσε πάνω στον ανεκδιήγητο Σάλε....και δυστυχώς τώρα φαίνεται να έχει πέσει πάνω στον κολλημένο Καταλανό...

Θα πρέπει να πει όμως κάποιος στον τσάβι ότι η υπομονή του κόσμου τελειώνει...και ο κόσμος δεν θα ανεχτεί να παίζει 25-λεπτά ο ανεκδιήγητος Φελντέιν και να έχει μεταξύ DNP 7-λεπτου τον Παππά.

Ελπίζω ο πρόεδρος να έχει μυαλό και να μην τον διώξει...γιατί όταν πάει στους απέναντι, οι άλλοι θα έχουν βρει ΤΟΝ ΝΕΟ ΣΠΑΝΟΥΛΗ για τα επόμενα 7 χρονάκια και εσείς εδώ πέρα θα κλαίγεστε.

RipCity
Ε αφου ηταν καλος πριν εναμιση χρονο τοτε οκ, να στηριχθει. Πως θα γινει νεος Σπανουλης ενας Θεος ξερει, ξαφνικα θα γυρισει ο διακοπτης και θα μαθει μπασκετ κι οχι τσιρκο;
Special_One
QUOTE (RipCity @ Jan 13 2017, 00:52 ) *
Ε αφου ηταν καλος πριν εναμιση χρονο τοτε οκ, να στηριχθει. Πως θα γινει νεος Σπανουλης ενας Θεος ξερει, ξαφνικα θα γυρισει ο διακοπτης και θα μαθει μπασκετ κι οχι τσιρκο;


Ρώτα τους συνοπαδούς σου που του φωνάζανε να έρθει στην ομάδα σου πριν μια βδομάδα...
RipCity
Nαι πρεπει να ειχαν μαζευτει ολοι οι ειδημονες για να υποδεχτουν την αποστολη, λογικα θα φωναζαν και γκολ μετα απο καλαθι.
Putnam
QUOTE (RipCity @ Jan 13 2017, 00:52 ) *
Ε αφου ηταν καλος πριν εναμιση χρονο τοτε οκ, να στηριχθει. Πως θα γινει νεος Σπανουλης ενας Θεος ξερει, ξαφνικα θα γυρισει ο διακοπτης και θα μαθει μπασκετ κι οχι τσιρκο;


icon_wave.gif
RipCity
QUOTE (Putnam @ Mar 29 2017, 23:10 ) *
icon_wave.gif


Αρχίζει και θυμίζει Σπανούλη πράγματι. rolleyes.gif Βελτιώθηκε πάντως, νομίζω βέβαια για ηγέτη τον θέλατε και Χατζηβρέττας πάει να γίνει. Μακάρι να πλησιάσει τον Χατζηβρέττα βέβαια, θα ναι σημαντικό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.