Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Top 8 - Olympiacos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
kseplenhs
QUOTE(Zephyr @ Mar 23 2011, 11:13 ) *
ΥΓ. help.gif Παρακαλείται κάποιος φιλεύσπλαχνος να μου στείλει links για να κατεβάσω τον αγώνα της χρονιάς (που κατάφερα να χάσω angry_red.gif )



μέχρι τον επόμενο που θα έλεγε και ο γκάλης...

γιατί και εγώ νόμιζα πως τα είδα όλα στο παιχνίδι με την φενέρ αλλά το χθεσινό με έκανε να πιστεύω πως έχουμε να δούμε ακόμα και εγώ δεν ξέρω τι.

βγάζει τρομερή ορμή η ομάδα.Αφηνιασμένος ταύρος όμως

υ.γ: τί κρίμα που σε αυτό το τσουνάμι δεν υπάρχει ο μίλος.Εστω για 4-5 επιθέσεις του αγώνα ρε παιδί μου να κάνει τίποτα no look πάσες,να πάει τον περίπατό του με την μπάλα,να σουτάρει με την signature move που λέει και ο spysta.Να παρουμε και εμείς την δόση μας γιατί φέτος είμαστε στην αποτοξίνωση απο εκείνον και δεν αντέχεται η απεξάρτηση tongue.gif
GK_23
Η διαφορά των δύο ομάδων σαφώς και δεν είναι οι 48 πόντοι...
Δεν είναι δυνατόν να εμφανιστεί ξανά τόσο χάλια η Σιένα την Πέμπτη.
Από την άλλη είμαι σίγουρος πως ο Ολυμπιακός δεν πρόκειται να χάσει την συγκέντρωσή του εξαιτίας της χθεσινής διαφορά.
Ο Ίβκοβιτς είναι πολύ έμπειρος προπονητής και ξέρει πολύ καλά πως αν χάσεις την Πέμπτη δεν έχει καμία αξία το +48.

Άκουσα τον Κοτζιά στο ράδιο πριν λίγο να παραλληλίζει την σειρά με τα παιχνίδια με την Βίρτους τη σεζόν 93-94.
Όταν στο πρώτο ματς στο ΣΕΦ (2ο συνολικά στη σειρά) ο Ολυμπιακός έκανε περίπατο και στο 2ο χρειάστηκε μια τάπα του Φασούλα στον Μορέτι στο τέλος. Μακάρι να εξελιχθούν πιο εύκολα τα πράγματα στο 2ο ματς, σε σχέση με τότε.
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 11:22 ) *
υ.γ: τί κρίμα που σε αυτό το τσουνάμι δεν υπάρχει ο μίλος.Εστω για 4-5 επιθέσεις του αγώνα ρε παιδί μου να κάνει τίποτα no look πάσες,να πάει τον περίπατό του με την μπάλα,να σουτάρει με την signature move που λέει και ο spysta.Να παρουμε και εμείς την δόση μας γιατί φέτος είμαστε στην αποτοξίνωση απο εκείνον και δεν αντέχεται η απεξάρτηση tongue.gif


Στο τέλος θα τον δώσουμε δανεικό στη Ρεαλ, που θα έχει πλέον προπονητή το Γιαννάκη και ο Μιλος τρις-ευτυχισμένος θα δηλώσει ότι επιτέλους συναντάει ξανά τον κόουτς που τον άφησε να ξεδιπλώσει το ταλέντο του!!! icon_drunk.gif

Βασικά ο Μίλος θέλει ανελέητο κράξιμο μπας και πάρει μπρος το μυαλό του
Γιατί πραγματικά, ποιος θεωρούσε χθες, πριν τον αγώνα, ως σοβαρή έλλειψη αυτή του Μίλος;
Μάλλον κανείς!!!
Ουσιαστικά χάνει το ρόλο του στην ομάδα και ο ίδιος δεν κάνει τίποτα για αυτό..
Για την ακρίβεια, μοιάζει να είναι απο τους λίγους που ακόμα δεν έχουν βρει το ρόλο τους στην ομάδα...
saou
Αυτή τη στιγμή πάντως ο Ολυμπιακός είναι η πιο έτοιμη από όλες τις ομάδες για την κορυφή.

Ούτε ηρωισμούς και να παριστάνει τον ταλιμπάν χρειάζεται.
Ούτε δυσκολεύεται να εκμεταλευτεί τις προοπτικές και τις δυνατότητές του (αντίθετα μοιάζει να ψηλώνει το ταβάνι παιχνίδι με το παιχνίδι).
Ούτε από τραυματισμούς και απουσίες καταλαβαίνει (φτου φτου).

Η ομάδα μοιάζει να έχει βρει τα πατήματά της και να επιταχύνει συνεχώς τη στιγμή που οι άλλοι ψάχνονται ή απλά δεν έχουν τις ίδιες δυνατότητες.
Air and King
QUOTE(saou @ Mar 23 2011, 11:55 ) *
Αυτή τη στιγμή πάντως ο Ολυμπιακός είναι η πιο έτοιμη από όλες τις ομάδες για την κορυφή.

Ούτε ηρωισμούς και να παριστάνει τον ταλιμπάν χρειάζεται.
Ούτε δυσκολεύεται να εκμεταλευτεί τις προοπτικές και τις δυνατότητές του (αντίθετα μοιάζει να ψηλώνει το ταβάνι παιχνίδι με το παιχνίδι).
Ούτε από τραυματισμούς και απουσίες καταλαβαίνει (φτου φτου).

Η ομάδα μοιάζει να έχει βρει τα πατήματά της και να επιταχύνει συνεχώς τη στιγμή που οι άλλοι ψάχνονται ή απλά δεν έχουν τις ίδιες δυνατότητες.

Aκριβως.
Πιστευω οτι η ομαδα θα ηταν το πρωτο φαβορι για την Ευρωλιγκα αν και εφοσον το F4 δεν γινοταν στην Ισπανια..Αν περασει η Μπαρτσελονα τον Παναθηναικο πολυ φοβαμαι οτι θα την βοηθησει "ολο το συμπαν" για να το παρει και απο εκει που ειχε την ταμπελα της ομαδας λουζερ θα κανει το ριπιτ κατι που δεν ειναι συχνο φαινομενο...

Οτι και να πει κανεις για τον Ιβκοβιτς ειναι λιγο...Στα χαρτια η ομαδα ειναι χειροτερη απο περυσι..Εφυγε ο Κλειζα με τον Τσιλντρες,ο Μιλος ειναι σκια του ευατου του και των δυνατοτητων του,ο Μπουρουσης εμεινε εκτος για ενα μηνα και ομως αυτη η ομαδα δειχνει να παταει πιο γερα απο ποτε τα τελευταια 10 χρονια στα ποδια της...Ειναι Ομαδα ο Ολυμπιακος φετος και ειναι ομαδα προπονητη...Οι παιχτες του Ολυμπιακου χτες θυμιζαν "στρατιωτακια" του Κολλεγιακου επι εποχες Γουντεν.....Τοσο μεγαλος ειναι ο Ιβκοβιτς.....Και οτι και να γινει η ομαδα χτες εγραψε Ιστορια...
rchos
αναλυσεις γινανε πολλες ενα πραγμα που δεν ξερω αν αναφερθηκε ειναι το εντυπωσιακο του ρανκιν του χτεσινου αγωνα.

στο συνολικο ρανκιν εχουμε σκορ 123 ο ολυμπιακος και -2 η σιενα.

προσωπικα δεν εχω ματαδει κατι τετοιο.
στο πρωτο ημιχρονο εντομεταξυ ηταν καπου στο -22 η σιενα και μοναδικος παιχτης με θετικο προσημο ηταν νομιζω ο ρες.

αυτη η νικη παντως ειναι για να την συζηταμε αφου τελιωσει η χρονια.προς το παρον τιποτα δεν εχει κριθει!

απο παιχτες τεραστιο ρισπεκτ στον γκορντον.ελεγα σε αναζ πριν καποιο καιρο οτι αν ανεβει ο γκορντον θα ειμαστε σε πολυ καλο δρομο.το ελεγα σκεφτομενος οτι πισω απο μιλος-σπανουλη-παπαλουκα ο γκορντον θα εκλεινε πολυ ωραια την τετραδα στο ασσοδυο.
τελικα αυτη τη στιγμη δεν μπορεις να τον πεις τεταρτο παιχτη στην ιεραρχια.το παλικαρι ειναι σε εξαιρετικη κατασταση.
rankin
τώρα που το θυμήθηκα, ο Ράκοβιτς δεν θυμίζει τον Ματ Γκάιγκερ???

Βρείτε τις διαφορές



thrylos7
QUOTE
στο συνολικο ρανκιν εχουμε σκορ 123 ο ολυμπιακος και -2 η σιενα.


Πραγματικά, αυτό το -2 απίστευτο! Έβαλαν 41 πόντους (οκ, αρνητικό ρεκόρ, αλλά είναι μια ποσότητα), πήρανε 32 ρημπάουντ και έβγαλαν -2...
Gash
Πράγματι κι εγώ πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός αυτή τη στιγμή και με τις εμφανίσεις που κάνει είναι το πρώτο φαβορί για να σηκώσει την κούπα. Θα το λέγαμε όλοι πιο άνετα αν η Μπαρτσελόνα δεν ήταν γηπεδούχος αλλά προσωπικά δε το θεωρώ και τόσο μεγάλο αβαντάζ αυτό. Σπάνιο φαινόμενο μια ομάδα να κάνει το repeat και δεν είναι λίγες οι ομάδες που την πάτησαν στην έδρα τους. Η Μπαρτσελόνα μοιάζει να έχει ξεφουσκώσει κάπως αν και δε θα πρέπει κανείς να την υποτιμά.
Βασικά αυτό που μετράει είναι περισσότερο το κίνητρο που έχει ο Ολυμπιακός, η προσπάθεια που κάνει τόσα χρόνια να επανέλθει, οι φάπες που έφαγε και γαλουχήθηκε σαν ομάδα από την αρχή και το γεγονός ότι έχει σταδιακά ανοδική πορεία όχι μόνο φέτος αλλά συνολικά τα τελευταία χρόνια. Μεγάλο συν βέβαια το ότι έχει στον πάγκο έναν ανθρωπο που ξέρει όλο αυτό να το διαχειρίζεται. Τα παραπάνω δε περίμενα να τα πω μετά από τη χθεσινή εμφατική νίκη η οποία στο κάτω κάτω της γραφής μπορεί να είναι και λίγο παραπλανητική ή τυχερή (η διαφορά εννοώ). Είναι γενικότερο το συμπέρασμα.

Εχουν πλάκα πάντως οι κωλοτούμπες που κάνουμε όλοι μας. rolleyes.gif Μέχρι το ματς στο ΟΑΚΑ και εσείς οι Ολυμπιακοί οι ίδιοι κράζατε και δεν είχατε πολλές ελπίδες για μεγάλα πράγματα φέτος. Τώρα πετάτε στους 7 ουρανούς. Το ίδιο ισχύει και για το ματς του Παναθηναικού που όλοι μας είχαν για 20-άρες και 30-άρες αλλά διαψεύστηκαν οικτρά. rolleyes.gif
rankin
QUOTE(Gash @ Mar 23 2011, 13:18 ) *
Εχουν πλάκα πάντως οι κωλοτούμπες που κάνουμε όλοι μας. rolleyes.gif Μέχρι το ματς στο ΟΑΚΑ και εσείς οι Ολυμπιακοί οι ίδιοι κράζατε και δεν είχατε πολλές ελπίδες για μεγάλα πράγματα φέτος. Τώρα πετάτε στους 7 ουρανούς. Το ίδιο ισχύει και για το ματς του Παναθηναικού που όλοι μας είχαν για 20-άρες και 30-άρες αλλά διαψεύστηκαν οικτρά. rolleyes.gif

Για αυτό ακριβώς χρειάζεται αυτοσυγκράτηση
Είναι ξεκάθαρο πως ο Ολυμπιακός αυτή τη στιγμή δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, όπως επίσης δείχνει ομάδα με ξεκάθαρους κανόνες και αρχές στο παιχνίδι της, αλλά από εκεί και μέχρι το Final-4 της Βαρκελώνης, απέχουμε πολύ και θα πρέπει να πηγαίνουμε βήμα-βήμα, χωρίς βιασύνες και υπερβολές...
colonel gomelsky
QUOTE(rankin @ Mar 23 2011, 09:09 ) *
Να σου πω την αλήθεια μου, εγώ δεν αντιλήφθηκα κάποια προσωπική αποθέωση στον Ντούντα... Υπήρχε ένα γιορτινό κλίμα, λόγω του σκορ και της εμφάνισης, χωρίς όμως ιδιαίτερες προσωπικές επευφημίες.


Βασικά το επεσήμαναν ο Καρύδας με τον Παπαδογιάννη, και ακούστηκε από τα μικρόφωνά τους αρκετά καθαρά. Ο Ντούντα έκανε και χειρονομία ευχαριστώντας το κοινό.

Συγκεκριμένα οι 2 δημοσιογράφοι άνοιξαν την κουβέντα για το από πότε έχει να γίνει κάτι τέτοιο στο ΣΕΦ, από κει μου ήρθε και η παρατήρηση.

Και για να το κάνουμε πιο γενικό: Πέρα από τις περιπτώσεις Ζοτς, Ιωαννίδη και Ντούντα (χθες) έχει κανείς υπόψιν του άλλη περίπτωση προπονητή (στο παγκόσμιο μπάσκετ) που να φωνάζεται το όνομά του στο γήπεδο;
kseplenhs
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 15:08 ) *
Και για να το κάνουμε πιο γενικό: Πέρα από τις περιπτώσεις Ζοτς, Ιωαννίδη και Ντούντα (χθες) έχει κανείς υπόψιν του άλλη περίπτωση προπονητή (στο παγκόσμιο μπάσκετ) που να φωνάζεται το όνομά του στο γήπεδο;



ξέρεις καμιά άλλη χώρα στον κόσμο που να έχει τόσο άνετη την αποθέωση (και ταυτόχρονα το κυνήγι του πουλμαν σε περίπτωση αποτυχίας) όπως κάνουμε εδώ?
Σε οποιοδήποτε άθλημα δεν έχει σημασία...
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2011, 15:11 ) *
ξέρεις καμιά άλλη χώρα στον κόσμο που να έχει τόσο άνετη την αποθέωση (και ταυτόχρονα το κυνήγι του πουλμαν σε περίπτωση αποτυχίας) όπως κάνουμε εδώ?
Σε οποιοδήποτε άθλημα δεν έχει σημασία...


την ιταλία ίσως?
kseplenhs
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 15:13 ) *
την ιταλία ίσως?


και το πακιστάν ενδεχομένως.

Είναι αυτό αντιπροσωπευτικό δείγμα?

Εδώ μπορεί να αποθεωθεί ο οποιοσδήποτε ρε συ.Μην την ψάχνεις.At the end of the day που λένε και σε πολλά χωριά της ορεινής ελλάδας,μένουν οι επιτυχίες και η επίδραση του καθενός στο άθλημα.Αποθεώσεις,γλέντια και τα συναφή ,ειδικά σε μια χώρα με τις ακραίες συμπεριφορές της ελλάδας,πραγματικά δεν έχουν σημασία ούτε δείχνουν τίποτα κατ'επέκταση
Air Kef
QUOTE(rankin)
Το μεγάλο όφελος του Ολυμπιακού, πέραν του ψυχολογικού, είναι ότι ο μεν Ολυμπιακός έκανε τρελή συντήρηση δυνάμεων, η δε Σιένα, για να αποφύγει τα χειρότερα και να σώσει τα προσχήματα, έπαιξε με κανονικό σχήμα μέχρι το τέλος..



μπα, το ματς δεν είχε την παραμικρη ψυχολογική ένταση στο β ημίχρονο, το να παιζεις αγώνα χωρίς ένταση είναι σαν προπόνηση..
Όπως είπαν και ο Παπαδογιάννης-Καρύδας, περισσότερο για τιμωρία τους άφησε μέσα ο Πιανιτζιάνι τους βασικούς, μηπως και θικτεί ο εγωισμός τους για αύριο.

Μια ακόμα παράδοξη μαντεψιά που μπορώ να κανω, είναι οτι σήμερα στην προπονηση του Ολυμπιακού ενδέχεται να πέφτουν κορμιά και τρομερή ένταση, σε αντίθεση με την Σιένα που μάλλον για σουτάκια και τακτική θα βγουν.

Ωστόσο αύριο λογικά θα μπουν για πολύ ξύλο και ότι βγει.

--------------

Aυτό το πράγμα με την υπεραποθέωση των πάντων και των όλων ενώ πριν 3 μηνες ήμασταν για φούντο, είναι πρωτοφανής ακόμα και για τον Ολυμπιακο!

Αυτό
lamar
QUOTE(Air Kef @ Mar 23 2011, 15:33 ) *
Aυτό το πράγμα με την υπεραποθέωση των πάντων και των όλων ενώ πριν 3 μηνες ήμασταν για φούντο, είναι πρωτοφανής ακόμα και για τον Ολυμπιακο!

Αυτό


Αυτος ειναι ο λογος που δεν ποσταρω κατι τον τελευταιο καιρο σχετικα με τα αγωνιστικα γιατι το φαουλ το εχω στο τσεπακι ετσι και γραψω αυτα που θελω.


LFO
QUOTE(lamar @ Mar 23 2011, 15:38 ) *
Αυτος ειναι ο λογος που δεν ποσταρω κατι τον τελευταιο καιρο σχετικα με τα αγωνιστικα γιατι το φαουλ το εχω στο τσεπακι ετσι και γραψω αυτα που θελω.


Ποσταρε για τον καιρο τοτε...λες να βρεξει αυριο στο ΣΕΦ??
rankin
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 23 2011, 15:08 ) *
Και για να το κάνουμε πιο γενικό: Πέρα από τις περιπτώσεις Ζοτς, Ιωαννίδη και Ντούντα (χθες) έχει κανείς υπόψιν του άλλη περίπτωση προπονητή (στο παγκόσμιο μπάσκετ) που να φωνάζεται το όνομά του στο γήπεδο;



Και τον Γκέρσον τον αποθεώναμε... !!!! 77.gif

ΥΓ. Τρελό αγόρι Lamar, μίλα!!! Ο λαός θέλει Lamar!
LFO
QUOTE(rankin @ Mar 23 2011, 15:53 ) *
Και τον Γκέρσον τον αποθεώναμε... !!!! 77.gif


που το θυμηθηκες αυτον ρε φιλε...μιλαμε τον εχω μπλοκαρει απο την μνημη!! Μονο μερικες φορες τον θυμαμαι, οταν θελω να παραγγειλω καμια πιτσα ψαχνω στην μνημη του τηλεφωνου να παρω την πιτσαρια και πεφτω πανω στο "ΠΙΝΙ".... laugh.gif


Υ.Γ : ναι ρε λαμαρ , πεστα ολα!! Θα χρεωθω εγω το φαουλ σου!!
saou
Πάντως εξίσου εντυπωσιακό είναι το πως άδειασε ο τόπος από ορισμένους νεκροθάφτες...

Μάλλον χαίρονται υπερβολικά και δεν έχουν χρόνο.
berry
QUOTE(saou @ Mar 23 2011, 16:18 ) *
Πάντως εξίσου εντυπωσιακό είναι το πως άδειασε ο τόπος από ορισμένους νεκροθάφτες...

Μάλλον χαίρονται υπερβολικά και δεν έχουν χρόνο.


καθε φορα τα ιδια

αυτος ο ρατσισμος προς το επαγγελμα μας, κατανταει κουραστικος πια

ενταξει ειμαστε λιγο μακαβριοι , γκοθαδες και νεκρολαγνοι αλλα κατα τα αλλα δεν ειναι λογικο να γκρινιαζεις συγκρινοντας πχ το περσινο ροστερ με το φετινο ?

οτι εχουμε κενα λεμε και το πιστευω ακομα και θα συνεχισω να το πιστευω οσο εχουμε για φοργουορντ τους νιλσεν-ερτζεγκ-βασιλοπουλους (LFO ορμα αντεχω)

σε λιγο θα μας πειτε οτι ειμαστε κομπλε εχουμε το καλυτερο υλικο στην ευρωπη και δεν χρειαζομαστε καμια ενισχυση

αμα σκασει η φουσκα μην εκπλαγειτε

αν δεν σκασει βγαζω το καπελο στον ντουντα αλλα δεν θα παψω να ζηταω ενισχυση της ομαδας (οχι και να καψουμε το αγαπημενο μου τοπικ απο μαρτιο ...ΑΙΣΧΟΥΣ ! )
T.W.Is.M.
QUOTE(berry @ Mar 23 2011, 18:27 ) *
καθε φορα τα ιδια

αυτος ο ρατσισμος προς το επαγγελμα μας, κατανταει κουραστικος πια

ενταξει ειμαστε λιγο μακαβριοι , γκοθαδες και νεκρολαγνοι αλλα κατα τα αλλα δεν ειναι λογικο να γκρινιαζεις συγκρινοντας πχ το περσινο ροστερ με το φετινο ?

οτι εχουμε κενα λεμε και το πιστευω ακομα και θα συνεχισω να το πιστευω οσο εχουμε για φοργουορντ τους νιλσεν-ερτζεγκ-βασιλοπουλους (LFO ορμα αντεχω)

σε λιγο θα μας πειτε οτι ειμαστε κομπλε εχουμε το καλυτερο υλικο στην ευρωπη και δεν χρειαζομαστε καμια ενισχυση

αμα σκασει η φουσκα μην εκπλαγειτε

αν δεν σκασει βγαζω το καπελο στον ντουντα αλλα δεν θα παψω να ζηταω ενισχυση της ομαδας (οχι και να καψουμε το αγαπημενο μου τοπικ απο μαρτιο ...ΑΙΣΧΟΥΣ ! )



Καλα εννοειται οτι εχεις δικιο. Ευτυχως ομως υπαρχει ο Νιλσεν για να δινει δουλεια στους γκρινιαρηδες και τους σεναριολογους και τους μεταγραφολαγνους. Και επισης υπαρχουν και οι Σερβοι για να δινουν τροφη για σχολια σε μενα! smiley.gif
Manu7
Πάντως για να ξανααποθεώσουμε τον Ντούντα μας,πάλι είδαμε να πιάνει το κόλπο με τους παίχτες που τους κρατάει
εκτός αγωνιστικής δράσης.Ο Μπουρούσης εχτές ήταν χάρμα ιδέσθαι.Θα μου πείτε εχτές οι περισσότεροι έτσι ήταν αλλά
μιλάω για την αρχή του παιχνιδιού κυρίως.Πήρε ριμπάουντ,σκόραρε,έριξε τάπες.Χωρίς να βγάλει μιλιά.Μετά πήγε στον πάγκο,γύρισε και ξανάριξε τις τάπες του και πήρε και τα ριμπάουντ του.

Καλά για τον Γκόρντον τι να λέμε...Σε κάνει να τον συμπαθήσεις όλο και περισσότερο.Πλέον βάζει και τα πονταλάκια του στην επίθεση.Είναι εμφανές ότι έχει κερδίσει σε αυτοπεποίθηση.

Επίσης το αξιοσημείωτο εχτές ήταν ότι πέρα της καλής άμυνας επί 40 λεπτά περίπου,ήταν ότι η διαφορά δεν πήρε τέτοιες διαστάσεις επειδή βάλαμε 15 τρίποντα και τα βάζαμε από παντού.Είχαμε μόλις 5/19 τρίποντα.Αντίθετα,είχαμε 30/35 βολές συνεχίζοντας τα καλά ποσοστά (πράγμα που δεν είχαμε τα προηγούμενα χρόνια) 11 κλεψίματα και 19 ασσίστ.Οι επιθέσεις μας ήταν σχεδόν πάντα ορθολογικές και δεν κολλούσε ο τρόπος παιχνιδιού μας.Δεν χαλούσε ο ρυθμός.

Όσο για την άμυνα?Ναι τρελό ξύλο.Τρελή πίεση αλλά το κυριότερο ήταν ότι σχεδόν πάντα υπήρχε ένα χέρι σε κάθε σουτ και όταν έφτανε η μπάλα κάτω από το καλάθι έσβηναν τα φώτα.Όταν δε πάσαρε ο ψηλός έξω επειδή τα έβρισκε σκούρα, τα μαρκαρίσματα αναδιαμορφώνονταν αμέσως και δεν χάναμε τα αβγά με τα πασχάλια.Με λίγα λόγια,η διαφορά πρώτα οφείλεται σε μας που τους κάναμε τη ζωή δύσκολη σε κάθε επίθεση τους και μετά η Σιένα έχανε και κάποια άχαστα σουτ.

Όσο για το δεύτερο ματς,περιμένω την απάντηση της Σιένα επιτέλους αλλά εύχομαι για ακόμη μια φορά η ομάδα να με διαψεύσει για το ότι η σειρά θα είχε μόνο κλειστά ματς.wink.gif.Ελπίζω μάλιστα ο Ντούντα να ξέρει πως να χειριστεί μια τέτοια κατάσταση από τη δικιά μας πλευρά,αυτή του θριαμβευτή.
xristos_metal
Εμενα με αφησε παντελως αδιαφορο η εκταση του σκορ. Κραταω πιο πολυ οτι ο Ολυμπιακος ηταν σοβαρος καθολη τη διαρκεια του αγωνα και την εμφανιση του Λουκας που ισως ηταν η καλυτερη φετινη του. Αν συνεχιζει να προσφερει ετσι και στην επιθεση τα πραγματα γινονται πιο ευκολα για τους βασικους παιχτες. Λογικα αυριο θα γινει το 2-0. Η Σιενα σιγουρα θα εμφανιστει καλυτερη, αλλα δυσκολα να νικησει.
saou
QUOTE
καθε φορα τα ιδια

αυτος ο ρατσισμος προς το επαγγελμα μας, κατανταει κουραστικος πια

ενταξει ειμαστε λιγο μακαβριοι , γκοθαδες και νεκρολαγνοι αλλα κατα τα αλλα δεν ειναι λογικο να γκρινιαζεις συγκρινοντας πχ το περσινο ροστερ με το φετινο ?

οτι εχουμε κενα λεμε και το πιστευω ακομα και θα συνεχισω να το πιστευω οσο εχουμε για φοργουορντ τους νιλσεν-ερτζεγκ-βασιλοπουλους (LFO ορμα αντεχω)


tongue.gif
Η αλήθεια είναι ότι όσο υπάρχει ο Νίλσεν πάντα θα υπάρχουν αφορμές για γκρίνια... Και αναμένεται κάποια στιγμή πίσω και ο Κέσελι ο οποίος ανάθεμα και αν έχει λείψει σε άνθρωπο...
kseplenhs
QUOTE(saou @ Mar 23 2011, 20:20 ) *
tongue.gif
Η αλήθεια είναι ότι όσο υπάρχει ο Νίλσεν πάντα θα υπάρχουν αφορμές για γκρίνια... Και αναμένεται κάποια στιγμή πίσω και ο Κέσελι ο οποίος ανάθεμα και αν έχει λείψει σε άνθρωπο...



βασικά το ουσιαστικό επιτευγμα του ολυμπιακού μέχρι στιγμής (που σίγουρα είναι και καθοριστικός παράγοντας των μεγάλων νικών που πέτυχε) είναι πως δεν γίνεται αισθητή κανενός η απουσία.
il postino
QUOTE(rankin @ Mar 23 2011, 13:14 ) *
τώρα που το θυμήθηκα, ο Ράκοβιτς δεν θυμίζει τον Ματ Γκάιγκερ???

Βρείτε τις διαφορές




περισσοτερο σε drew gooden μου κανει!!
Quincy
Eγώ δεν το φοβάμαι σχεδόν καθόλου το αυριανό ματς!! Όχι μόνο επειδή διέσυρε τον αντίπαλό του μ αυτόν τον τρόπο, αλλά επειδή αυτό προήλθε απο τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ κι όχι απο τους παίκτες του (πχ Σπανούλης, Παπαλουκάς, Ρασό κλπ κλπ)

Δηλαδή όσο καλά και να παίξει η Σιένα, ακόμα κι αν μπορέσει να κοιτάξει στα μάτια την ΟΜΑΔΑ του Ολυμπιακού και να την προβληματήσει σε άμυνα κι επίθεση, τότε οι προσωπικότητες της ομάδας μπορούν να ξαναπάρουν το πλεονέκτημα και τη νίκη.

Αν η νίκη αυτή των 48 πόντων ερχόταν επειδή σεληνιάστηκαν οι μεγάλες προσωπικότητες της ομάδας δεν θα πίστευα κάτι τέτοιο. Αλλά με αυτά που είδα χτες θεωρώ ότι ομάδα με χειρότερο (ποιοτικά) υλικό απο μας, δεν μπορεί να μας κερδίσει. Θα μου φανεί μεγάλη αποτυχία αν γίνει κάτι τέτοιο, σα να πηγαίνουμε 1-2 βήματα πίσω.

Η σειρά θα τελειώσει στην Ιταλία!!!
dentistas
kalispera paides... exei kapoios link gia na katevasoume to video tou xtesinou agwna?? Euxaristw poly!!!
Anaz
Να κανω μια ερωτηση ασχετη?? Γιατι στα παιχνιδια στο ΣΕΦ υπαρχουν πριν τον αγωνα εξω απ'τα εκδοτηρια τυποι με μπλοκακια εισιτηριων των 10 ευρω προς πωληση???

edit. Παιζει να ειμαι λιγο οφ τοπικ. Σορυ παιδες. Μεταφερετε το αν δεν βαριεστε.
frenchman7
QUOTE(Anaz @ Mar 23 2011, 23:32 ) *
Να κανω μια ερωτηση ασχετη?? Γιατι στα παιχνιδια στο ΣΕΦ υπαρχουν πριν τον αγωνα εξω απ'τα εκδοτηρια τυποι με μπλοκακια εισιτηριων των 10 ευρω προς πωληση???

edit. Παιζει να ειμαι λιγο οφ τοπικ. Σορυ παιδες. Μεταφερετε το αν δεν βαριεστε.


Λογικά είναι οι ίδιοι μου είναι και στο Καραισκάκη.
Είναι τύποι από συνδέσμους, που τους έμειναν απούλητα και πάνε να τα πουλήσουν πριν το παιχνίδι.
LFO
QUOTE(berry @ Mar 23 2011, 17:27 ) *
οτι εχουμε κενα λεμε και το πιστευω ακομα και θα συνεχισω να το πιστευω οσο εχουμε για φοργουορντ τους νιλσεν-ερτζεγκ-βασιλοπουλους (LFO ορμα αντεχω)



Εσενα ειδικα berry που σε εχω και συμπαθεια , δεν θα σου την πεσω....Εξάλλου ο Νιλσεν ειναι ο 666 που περιμενουμε και στο τελος θα τον αγαπήσεις!!!

kseplenhs
με το άλλο το καναρίνι τον κεσελ τι ακριβώς παίζεται?
2 μήνες κοντευει η αποθεραπεία απο το διάστρεμα.Τόσο βαρύ ήταν ή και αυτός είναι σε άτυπη άδεια??
frenchman7
Σήμερα είναι μια πολύ ωραία μέρα!
Έχω κανονίσει να πάω και μπάλα και μπάσκετ!
Οπότε υπάρχει ο εξής κολακευτικός συνδυασμός:
σχολάω-καραισκάκη-σουβλάκι-καφεδάκι-ματσάκι-μπασκετάκι!
Αυτά είναι!

Έχω την εντύπωση πως το παιχνίδι με την Σιενα θα είναι σκληρό και για γερά νεύρα!
Reggie Miller #31
QUOTE(kseplenhs @ Mar 24 2011, 10:41 ) *
με το άλλο το καναρίνι τον κεσελ τι ακριβώς παίζεται?
2 μήνες κοντευει η αποθεραπεία απο το διάστρεμα.Τόσο βαρύ ήταν ή και αυτός είναι σε άτυπη άδεια??


Νομίζω πως συμμετέχει κανονικά στις προπονήσεις,αλλά δεν ξέρω γιατί δε χρησιμοποιείται....


''Γάλλε'',μου αρέσει το πρόγραμμά σου! rolleyes.gif
frenchman7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 24 2011, 11:39 ) *
Νομίζω πως συμμετέχει κανονικά στις προπονήσεις,αλλά δεν ξέρω γιατί δε χρησιμοποιείται....


''Γάλλε'',μου αρέσει το πρόγραμμά σου! rolleyes.gif


Αν βάλεις στο πακετο και την αυριανή αργία η απόλαυση ξεφεύγει! tongue.gif
greece4
Προσωπικά περιμένω σίγουρα πιο δύσκολο παιχνίδι σήμερα, αλλά τα πάντα εξαρτώνται από μας. Και κάτι πολύ σημαντικό νομίζω σχετικά με το προχθεσινό παιχνίδι είναι αυτο που παρατηρεί κι ο κ. Μούτης στο άρθρο του στο gazzetta.gr
http://www.gazzetta.gr/osfp-euroleague/ite...ιχνίδι»
Ότι δηλαδή μπορεί να κερδίσαμε με 48 αλλά δεν κάναμε και κάτι το εξωπραγματικό ως προς τον τρόπο επίτευξής του. Τι εννοώ, δεν ειχαμε τιποτα τρελά ποσοστά (50% δίποντα 26,3% τρίποντα, με αντίστοιχους Μ.Ο. σεζόν 52,9% κ 32,3% αντίστοιχα) ούτε δώσαμε ατελείωτες ασίστ (19 με 16,5 MO), ενώ κάναμε και πολλά λάθη (17). στα rebound ήταν τεράστιο το νούμερο (55 με ΜΟ 38,1) αλλά αυτό οφείλεται εν μέρει και στην αστοχία της σιενα. Όλοι όμως οι τομείς συγκεντρωμένοι, με βάση την άμυνα μας οδήγησαν στα ρεκόρ.
Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να υποβαθμίσω την εμφάνιση μας και τη συγκέντρωση στο στόχο και στο ρυθμό που δείξαμε για 40 λεπτά (αυτό είναι απ τις πιο δύσκολες επιδιώξεις μιας ομάδας), αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν είναι ενα αποτέλεσμα που προκύπτει από τύχη επειδή ανεβάσαμε τα ποσοστά μας. Μπορούμε δηλαδή κι ακόμα καλύτερα, κατά τη γνώμη μου!
Anaz
QUOTE(frenchman7 @ Mar 24 2011, 07:40 ) *
Λογικά είναι οι ίδιοι μου είναι και στο Καραισκάκη.
Είναι τύποι από συνδέσμους, που τους έμειναν απούλητα και πάνε να τα πουλήσουν πριν το παιχνίδι.
Oποτε παω στις επομενες ερωτησεις, τις οποιες απαντω μονος μου με βαση την κοινη λογικη, και παρακαλω αν κανω καποιο λαθος καποιος να με διορθωσει..

-Που τα βρισκουν αυτα τα εισιτηρια???
-Προφανως τους τα δινει η ΚΑΕ.
-Και γιατι καθονται πριν τον αγωνα μονοι και προσπαθουν να τα πουλησουν και δεν τα επιστρεφουν κατευθειαν στα εκδοτηρια ωστε να πουληθουν μαζι με τα υπολοιπα??
-Γιατι προφανως καποιο κερδος θα εχουν.

Επομενως, δηλαδη..
Ο Αγγελο οχι μονο προμηθευει με τα φτηνα εισιτηρια -στερώντας τα απο μενα κ τους υπολοιπους που αναγκαστηκα να παρω και 15αρια οταν πηγα γιατι τελειωσαν κ δεν γουσταρα να παρω εκτος εκδοτηριων- αυτους που ολη τη χρονια δεν εχουν πατησει στο ΣΕΦ, και που στους τελικους παλι θα κρεμανε εμετικα πανω για τον Διαμαντιδη και θα πετανε κροτιδες, αλλα τους επιβραβευει ακομα περισσοτερο και με περιθωριο κερδους..

Μαλιστα.. ΕΥΓΕ κυριοι Αγγελοπουλοι!!! 41.gif

Το εξωπραγματικο του χτεσινου ματς ηταν η αμυνα! Στην επιθεση δεν καναμε τιποτα ιδιαιτερο. Ισα ισα, μετριοι ημασταν, και πολλα καλαθια μπηκαν απο επιθετικα ριμπαουντ και αιφνιδιασμους που βγαζαμε απο την αμυνα.
btw η Σιενα εχει προβλημα στο αμυντικο ριμπαουντ, κι ειναι ενας τομεας που πρεπει και σημερα να επιδιωξουμε να εκμετταλευτουμε.
frenchman7
QUOTE(Anaz @ Mar 24 2011, 13:29 ) *
Oποτε παω στις επομενες ερωτησεις, τις οποιες απαντω μονος μου με βαση την κοινη λογικη, και παρακαλω αν κανω καποιο λαθος καποιος να με διορθωσει..

-Που τα βρισκουν αυτα τα εισιτηρια???
-Προφανως τους τα δινει η ΚΑΕ.
-Και γιατι καθονται πριν τον αγωνα μονοι και προσπαθουν να τα πουλησουν και δεν τα επιστρεφουν κατευθειαν στα εκδοτηρια ωστε να πουληθουν μαζι με τα υπολοιπα??
-Γιατι προφανως καποιο κερδος θα εχουν.

Επομενως, δηλαδη..
Ο Αγγελο οχι μονο προμηθευει με τα φτηνα εισιτηρια -στερώντας τα απο μενα κ τους υπολοιπους που αναγκαστηκα να παρω και 15αρια οταν πηγα γιατι τελειωσαν κ δεν γουσταρα να παρω εκτος εκδοτηριων- αυτους που ολη τη χρονια δεν εχουν πατησει στο ΣΕΦ, και που στους τελικους παλι θα κρεμανε εμετικα πανω για τον Διαμαντιδη και θα πετανε κροτιδες, αλλα τους επιβραβευει ακομα περισσοτερο και με περιθωριο κερδους..

Μαλιστα.. ΕΥΓΕ κυριοι Αγγελοπουλοι!!! 41.gif

Το εξωπραγματικο του χτεσινου ματς ηταν η αμυνα! Στην επιθεση δεν καναμε τιποτα ιδιαιτερο. Ισα ισα, μετριοι ημασταν, και πολλα καλαθια μπηκαν απο επιθετικα ριμπαουντ και αιφνιδιασμους που βγαζαμε απο την αμυνα.
btw η Σιενα εχει προβλημα στο αμυντικο ριμπαουντ, κι ειναι ενας τομεας που πρεπει και σημερα να επιδιωξουμε να εκμετταλευτουμε.


Δεν νομίζω πως έχουν κάποιο κέρδος πουλώντας τα έξω από τα εκδοτήρια στην κανονική τους τιμή.
Το κέρδος το έχουν στους συνδέσμους, που βάζουν "καπέλο". Η βάζανε παλιά τουλάχιστον.
Έξω από το ΣΕΦ τα πουλάνε λογικά για να μην τους μείνουν.

ΥΓ: Εγώ που θα πάρω έξω από το ΣΕΦ σήμερα, από που να πάρω? Έχουν μείνει των 10? Ξέρει κανείς?
Anaz
QUOTE(frenchman7 @ Mar 24 2011, 13:37 ) *
Δεν νομίζω πως έχουν κάποιο κέρδος πουλώντας τα έξω από τα εκδοτήρια στην κανονική τους τιμή.
Το κέρδος το έχουν στους συνδέσμους, που βάζουν "καπέλο". Η βάζανε παλιά τουλάχιστον.
Έξω από το ΣΕΦ τα πουλάνε λογικά για να μην τους μείνουν.

ΥΓ: Εγώ που θα πάρω έξω από το ΣΕΦ σήμερα, από που να πάρω? Έχουν μείνει των 10? Ξέρει κανείς?
Μονο σε οσους πανε να αγορασουν απ'το συνδεσμο και ΔΕΝ ειναι μελη μπαινει καπελο, απ'οσο θυμαμαι.Πραγμα ομως ΣΠΑΝΙΟ πλεον.
Το "τα πουλανε για να μην τους μεινουν" δεν μου στεκει εμενα. Γιατι, τα ΠΡΟπληρωνουν και θα μπουνε μεσα αν δεν τα πουλησουν??? ΑΠΙΘΑΝΟ!! Προφανως τα επιστρεφουν οπως κ να'χει. Οποτε για να καθονται πριν τον αγωνα και να προσπαθουν να τα πουλησουν στην ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ τους τιμη, η μονη λογικη εξηγηση που μπορω να βρω ειναι να τα παιρνουν με λιγοτερο απο 10. αν καποιος ξερει κατι αλλο, ας με διορθωσει.

Αφου θα κατεβεις Φαληρο απο νωρις, πηγαινε κατευθειαν στα εκδοτηρια αφ'ενος για να γλιτωσεις την κινηση πριν τον αγωνα κι αφ'ετερου μηπως εχουν μεινει των 10 αν θες.
GK_23
QUOTE(Anaz @ Mar 24 2011, 13:29 ) *
Το εξωπραγματικο του χτεσινου ματς ηταν η αμυνα! Στην επιθεση δεν καναμε τιποτα ιδιαιτερο. Ισα ισα, μετριοι ημασταν, και πολλα καλαθια μπηκαν απο επιθετικα ριμπαουντ και αιφνιδιασμους που βγαζαμε απο την αμυνα.
btw η Σιενα εχει προβλημα στο αμυντικο ριμπαουντ, κι ειναι ενας τομεας που πρεπει και σημερα να επιδιωξουμε να εκμετταλευτουμε.

Νομίζω πως το πλάνο μας θα είναι το ίδιο και στο σημερινό ματς...
Δηλαδή επιθετική και δυνατή άμυνα από το πρώτο δευτερόλεπτο κιόλας.

Επειδή όμως η αμυντική μας αποτελεσματικότητα μπορεί να μην κυμανθεί στα ίδια επίπεδα με την Τρίτη, καλό θα είναι να έχουμε και άλλες λύσεις μέσα στο παιχνίδι.

Μακάρι να παίξει ο Τεόντοσιτς γιατί σε ενδεχόμενο "κλειστού" παιχνιδιού, οι επιθετικές του εμπνεύσεις θα χρειαστούν.

Το ματς πάντως δεν είναι γιορτή σήμερα, είναι "μάχη" και νομίζω πως τόσο ο Ίβκοβιτς όσο και οι παίκτες το γνωρίζουν αυτό.
RedSpy

Επομενως, δηλαδη..
Ο Αγγελο οχι μονο προμηθευει με τα φτηνα εισιτηρια -στερώντας τα απο μενα κ τους υπολοιπους που αναγκαστηκα να παρω και 15αρια οταν πηγα γιατι τελειωσαν κ δεν γουσταρα να παρω εκτος εκδοτηριων- αυτους που ολη τη χρονια δεν εχουν πατησει στο ΣΕΦ, και που στους τελικους παλι θα κρεμανε εμετικα πανω για τον Διαμαντιδη και θα πετανε κροτιδες, αλλα τους επιβραβευει ακομα περισσοτερο και με περιθωριο κερδους..

Μαλιστα.. ΕΥΓΕ κυριοι Αγγελοπουλοι!!! 41.gif
[/quote]

Τα χαϊδεύουμε μη τα χάσουμε τα παιδιά και μετά ποιος θα σπάσει το σεφ στα playoff ;
rankin
Αυτό με τα μπλοκάκια στους συνδέσμους ήταν κάτι που γίνοταν, γίνεται και θα συνεχίσει να γίνεται

Η ομάδα δίνει στους συνδέσμους μπλοκάκια με τη λογική: "γεμίστε το γήπεδο"
καθώς είναι γεγονός ότι οι σύνδεσμοι είναι καλύτεροι πωλητές απο την ίδια την ομάδα

Δεν ξέρω αν βγάζουν κάτι οι ίδιοι οι αρχι-συνδεσμίτες απο όλο αυτό
το πλέον προφανές είναι πως κάποιοι θα μπαίνουν τσαμπα
απο την άλλη, το οτι επιμένουν να πουλήσουν τα εισιτήρια τους, είναι περισσότερο για να μαζέψουν κόσμο στην κερκίδα τους και δείξουν ότι κάνανε καλή δουλειά (ξεπουλήσανε)

Προσωπικά, όλοι ξέρουν πόσο έχω κράξει τους συνδέσμους. Στο συγκεκριμένο θέμα όμως, δεν με αφορά το τι κάνουν, ούτε έχω πρόβλημα με αυτό που κάνουν.
Εγώ απαιτώ να έχουν σωστή συμπεριφορά εντός του γηπέδου.
το sales κομμάτι της δουλειάς τους, δεν με ενδιαφέρει
kolokotronis
QUOTE(rankin @ Mar 24 2011, 16:18 ) *
Αυτό με τα μπλοκάκια στους συνδέσμους ήταν κάτι που γίνοταν, γίνεται και θα συνεχίσει να γίνεται

Η ομάδα δίνει στους συνδέσμους μπλοκάκια με τη λογική: "γεμίστε το γήπεδο"
καθώς είναι γεγονός ότι οι σύνδεσμοι είναι καλύτεροι πωλητές απο την ίδια την ομάδα

Δεν ξέρω αν βγάζουν κάτι οι ίδιοι οι αρχι-συνδεσμίτες απο όλο αυτό το πλέον προφανές είναι πως κάποιοι θα μπαίνουν τσαμπα
απο την άλλη, το οτι επιμένουν να πουλήσουν τα εισιτήρια τους, είναι περισσότερο για να μαζέψουν κόσμο στην κερκίδα τους και δείξουν ότι κάνανε καλή δουλειά (ξεπουλήσανε)

Προσωπικά, όλοι ξέρουν πόσο έχω κράξει τους συνδέσμους. Στο συγκεκριμένο θέμα όμως, δεν με αφορά το τι κάνουν, ούτε έχω πρόβλημα με αυτό που κάνουν.
Εγώ απαιτώ να έχουν σωστή συμπεριφορά εντός του γηπέδου.
το sales κομμάτι της δουλειάς τους, δεν με ενδιαφέρει

Ρε ράνκιν, είναι δυνατόν...
Και άσε τα τσάμπα και τα ''κομφορτ'' της εκρομής κτλ.

Δεν είσαι σίγουρος εαν κάποιοι βγάζουν χρήματα??

Τι να πω..
Εγώ είμαι και με το παραπάνω.
Σε όλες τις ομάδες φυσικά.
lamar
Οργανωμενος δεν ειμαι και αυτο το ξερουν ολοι. Και ουτε την καλυτερη αποψη εχω για αυτους. Την χειροτερη θα ελεγα.

Αλλα στο να φτασω στο σημειο να γραφω ανακριβειες και να ριχνω λασπη, εχει τεραστια αποσταση.

Οι Αγγελοπουλοι δεν δινουν τσαμπα εισιτηρια σε κανεναν. Και αυτος ειναι ο λογος αποχης μεγαλου μερους οργανωμενων απο την Α1 και τα ευκολα ματς.

Τα εισιτηρια αυτα που πουλανε οι οργανωμενοι εξω απο το ΣΕΦ ουτε φτηνοτερα τα παιρνουν ουτε κερδος εχουν.

Ειναι εισιτηρια που τους εχουν ξεμεινει, και ο λογος που πηγαινουν να τα πουλησουν εξω απο το ΣΕΦ, ειναι οτι η ΚΑΕ καθε αγωνιστικη τσεκαρει ποσα εισιτηρια εχουν πουλησει απο τα ταμεια και ποσα οι οργανωμενοι. Ο λογος? Πολυ απλος.

Στα κρισιμα παιχνιδια, οπως το σημερινο, οι τελικοι της Α1 κτλ, οι οργανωμενοι θα ζητησουν πολλα εισιτηρια. Αν μεσα στη χρονια δεν εχουν πουλησει αυτα που παιρνουν σε καθε ματς, δεν προκειται να παρουν οσα εισιτηρια θελουν για τα ντερμπι. Πρεπει ο μ.ο πωλησης εισιτηριων ανα αγωνα απο τους συνδεσμους να ειναι υψηλος για να μπορουν να παρουν και τον αναλογα μεγαλο αριθμο εισιτηριων και στα ντερμπι.

rankin
QUOTE(kolokotronis @ Mar 24 2011, 16:24 ) *
Ρε ράνκιν, είναι δυνατόν...
Και άσε τα τσάμπα και τα ''κομφορτ'' της εκρομής κτλ.

Δεν είσαι σίγουρος εαν κάποιοι βγάζουν χρήματα??

Τι να πω..
Εγώ είμαι και με το παραπάνω.
Σε όλες τις ομάδες φυσικά.


δεν είχα ποτέ σχέσεις με συνδέσμους και ειλικρινά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη..

QUOTE(lamar @ Mar 24 2011, 16:31 ) *
Ο λογος? Πολυ απλος.

Στα κρισιμα παιχνιδια, οπως το σημερινο, οι τελικοι της Α1 κτλ, οι οργανωμενοι θα ζητησουν πολλα εισιτηρια. Αν μεσα στη χρονια δεν εχουν πουλησει αυτα που παιρνουν σε καθε ματς, δεν προκειται να παρουν οσα εισιτηρια θελουν για τα ντερμπι. Πρεπει ο μ.ο πωλησης εισιτηριων ανα αγωνα απο τους συνδεσμους να ειναι υψηλος για να μπορουν να παρουν και τον αναλογα μεγαλο αριθμο εισιτηριων και στα ντερμπι.


Αυτό βγάζει αρκετό νόημα..
vastravoud
Όλα αυτά τα θέματα θα λυθούν ΑΠΑΞ και δια παντός όταν επιτέλους εφαρμοστεί σε αυτόν τον οίκο ανοχής που λέγεται Ελλάδα η ΠΡΟΦΑΝΗΣ λύση του ηλεκτρονικού εισιτηρίου με όσα σημεία έκδοσης θες.
Anaz
QUOTE
Αλλα στο να φτασω στο σημειο να γραφω ανακριβειες και να ριχνω λασπη, εχει τεραστια αποσταση.
Κι αυτο κολλαει καπου με τα προηγουμενα που εχουν ειπωθει εδω μεσα??

Κατ'εμε το πραγμα ειναι απλο και η ουσια μια. Με τον εναν η τον αλλο τροπο οι συνδεσμοι απολαμβανουν προνομιων οικονομικων και μη, αρκετες φορες εις βαρος μαλιστα των υπολοιπων απλων φιλαθλων, που τους παραχωρουνται απο την ιδια την ΚΑΕ.
Και μαλιστα -μιας κ μιλαμε ειδικα για το μπασκετ- χωρις να εχουν δωσει και καμμια ιδιαιτερη παρουσια ολη τη χρονια στο ΣΕΦ, και εχοντας ουκ ολιγες φορες δημιουργησει προβλημα στην ομαδα με την συμπεριφορα τους.
Προσωπικα εγω αυτο το βρισκω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Ειτε γιατι δισταζουν να κοψουν τον συνδεσμο με τους οργανωμενους ειτε γιατι δε θελουν, οπως και να'χει κατέμε οι Αγγελο ειναι υπολογοι.
Air Kef
Παμε δυνατά με Βαγγέλα στα μικρόφωνα!
Quincy
Άμα είναι να μπερδεύουμε το sold out με το foul house τι να πω!!! Μ' αρέσει που έκανε και τη μετάφραση
foul house-->γεμάτο σπίτι-->γεμάτο γήπεδο

Εγώ το γύρισα σε λινκ με ξένο σπορτκάστερ πάντως tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.