Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ - Στοίχημα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4
morfi
Καλησπέρα και αέρα στα πανιά σας. Εδώ θα γράφω-γράφουμε τις προβλέψεις για τα παιχνίδια της ημέρας καθώς και χρήσιμες πληροφορίες για όσους επιθυμούν να τα παίξουν στο "Πάμε Στοίχημα", κοινώς να τζογάρουν. biggrin.gif
Zoys
Εδώ είμαστε! Μπράβο morfi, χρειαζόταν ένα τέτοιο topic για τους τζογαδόρους του forum! blove.gif $$$
spursforthe5
ωραιο τοπικ μιας και ειμαι λιγακι του τζογου tongue.gif .για σημερα δεν εχει κατι καλο αφου σπερς και θαντερ εχουν μεγαλο χαντικαπ 13μισι ποντων περιπου(τοσο ειχα δει στη bwin χθες).το καλυτερο ειναι ο ασσος των γουοριορς με τους σιξερς .δεν εχω δει ποσο θα ειναι το χαντικαπ αλλα πανω απο 6μισι ποντους δε νομιζω να ειναι.οποτε ασσος των γουοριορς και διπλο το φινιξ στην οκλαχομα.η οκλαχομα νικαει με μικρη διαφορα συνηθως.θα λεγα και τους σπερς ασσο μιας και δε λεει πολλα η φετινη γιουτα και πιστευω θα καταφερουν να υπερκαλυψουν τους 14π.αυτα για σημερα.το μονο σιγουρακι θεωρω των γουοριορς.κατι ασχετο αλλα οταν πχ σημερα σπερς γιουτα σε μας δινουν 13.5 ποιος λεμε οτι "εχει" χαντικαπ?οι σπερς η οι γιουτα?
Ginobili
QUOTE(spursforthe5 @ Dec 31 2011, 12:11 ) *
κατι ασχετο αλλα οταν πχ σημερα σπερς γιουτα σε μας δινουν 13.5 ποιος λεμε οτι "εχει" χαντικαπ?οι σπερς η οι γιουτα?

Αν σε εμάς δώσουν 13.5 χλαντικαπ με την Γιούτα θα τρέξω να παίξω το σπίτι μου,το αμάξι,την μάνα μου,την γκόμενα..τα πάντα όλα... laugh.gif
χάντικαπ είναι το πλεονέκτημα πόντων που δίνεται σε μία ομάδα,αν χάσει αυτή η ομάδα με περισσότερους πόντους από το πλεονέκτημα που της δίνεται θεωρείται χαμένη στο σημείο.Αν χάσει με λιγότερο από το χάντικαπ που της δίνεται(ή κερδίσει) θεωρείται νικήτρια στο σημείο.
Tobias Funke
QUOTE (spursforthe5 @ Dec 31 2011, 14:11 ) *
ωραιο τοπικ μιας και ειμαι λιγακι του τζογου tongue.gif .για σημερα δεν εχει κατι καλο αφου σπερς και θαντερ εχουν μεγαλο χαντικαπ 13μισι ποντων περιπου(τοσο ειχα δει στη bwin χθες).το καλυτερο ειναι ο ασσος των γουοριορς με τους σιξερς .δεν εχω δει ποσο θα ειναι το χαντικαπ αλλα πανω απο 6μισι ποντους δε νομιζω να ειναι.οποτε ασσος των γουοριορς και διπλο το φινιξ στην οκλαχομα.η οκλαχομα νικαει με μικρη διαφορα συνηθως.θα λεγα και τους σπερς ασσο μιας και δε λεει πολλα η φετινη γιουτα και πιστευω θα καταφερουν να υπερκαλυψουν τους 14π.αυτα για σημερα.το μονο σιγουρακι θεωρω των γουοριορς.κατι ασχετο αλλα οταν πχ σημερα σπερς γιουτα σε μας δινουν 13.5 ποιος λεμε οτι "εχει" χαντικαπ?οι σπερς η οι γιουτα?


Ο Έλις δεν παίζει και μπορεί κι ο Κάρι. Το δε Φοίνιξ δεν νομίζω ότι θα αντέχει φέτος στα δεύτερα από back to back παιχνίδια.
spursforthe5
QUOTE(Ginobili @ Dec 31 2011, 14:28 ) *
Αν σε εμάς δώσουν 13.5 χλαντικαπ με την Γιούτα θα τρέξω να παίξω το σπίτι μου,το αμάξι,την μάνα μου,την γκόμενα..τα πάντα όλα... laugh.gif
χάντικαπ είναι το πλεονέκτημα πόντων που δίνεται σε μία ομάδα,αν χάσει αυτή η ομάδα με περισσότερους πόντους από το πλεονέκτημα που της δίνεται θεωρείται χαμένη στο σημείο.Αν χάσει με λιγότερο από το χάντικαπ που της δίνεται(ή κερδίσει) θεωρείται νικήτρια στο σημείο.

smiley.gif ok θενκς

QUOTE(Tobias Funke @ Dec 31 2011, 14:35 ) *
Ο Έλις δεν παίζει και μπορεί κι ο Κάρι. Το δε Φοίνιξ δεν νομίζω ότι θα αντέχει φέτος στα δεύτερα από back to back παιχνίδια.

τοτε αναθεωρω.αν ηταν τουλαχιστον ο ελις θα επαιζα τον ασσο μαζι με το οποιο χαντικαπ που θα χει το φινιξ
morfi
Επειδή ασχολούμαι μόνο με το "Πάμε Στοίχημα" και όχι με κάποιο άλλο πρακτορείο ηλεκτρονικό ή μη θα ποστάρω τις προβλέψεις μου και τις αποδόσεις μετά τις 18:00 αφού τότε βγαίνουν αυτές. (εκτός από τις μέρες που θα είμαι στο στρατόπεδο εννοείται)
Zoys
Ωραία, γιατί μέχρι στιγμής από τα ευρωπαϊκά ματς του κουπονιού τις τελευταίες μέρες δεν βλέπω προκοπή.
Ginobili
QUOTE(morfi @ Dec 31 2011, 13:46 ) *
Επειδή ασχολούμαι μόνο με το "Πάμε Στοίχημα" και όχι με κάποιο άλλο πρακτορείο ηλεκτρονικό ή μη θα ποστάρω τις προβλέψεις μου και τις αποδόσεις μετά τις 18:00 αφού τότε βγαίνουν αυτές. (εκτός από τις μέρες που θα είμαι στο στρατόπεδο εννοείται)

Ωραίος!!! Λοιπόν επειδή κι εγώ την έχω την αρρώστια,από βδομάδα θα ξεκινήσω κι εγώ πάλι να ενημερώνω το blog μου που είναι σχετικό ακριβώς με το πάμε στοίχημα μπάσκετ.Απλά περιμένω να δω πρώτα τις ομάδες να έχω μια καλή γενική εικόνα των δυνατοτήτων τους για να το ξεκινήσω και επίσημα για την φετινή σεζόν.
Δίνω παιχνίδια μόνο όταν "βλέπω" κάποια από αυτά,και όχι με το ζόρι,να δώσω για να δώσω απλά...


http://prognwstikabasket.blogspot.com/
baskethood
QUOTE (Ginobili @ Dec 31 2011, 14:28 ) *
Αν σε εμάς δώσουν 13.5 χλαντικαπ με την Γιούτα θα τρέξω να παίξω το σπίτι μου,το αμάξι,την μάνα μου,την γκόμενα..τα πάντα όλα... laugh.gif

13.5 πόντους στους Spurs απέναντι στη χειρότερη άμυνα και μια από τις χειρότερες επιθέσεις της λίγκας;;;; ohmy.gif
Αν ισχύει πρόκειται περί μεγάλης πατάτας...

ΥΓ. Εξαιρετικό φόντο. Αλλά ρε γμτ τον είδα με το Houston και τον λυπήθηκα...
spursforthe5
οχι ρε 13μισι στους τζαζ απλως το χαντικαπ το ελεγα αναποδα tongue.gif
Nuntius
Στους Pistons πόσο handicap δίνει εναντίον της Indiana?
Anaz
QUOTE(Nuntius @ Dec 31 2011, 17:41 ) *
Στους Pistons πόσο handicap δίνει εναντίον της Indiana?
+2.5 στην stanjames.
spursforthe5
για σημερα διπλο φινιξ σιξερς και ασσο σπερς...
Zoys
Καλός και ο άσος του L.A. με -5,5 απέναντι στο Ντένβερ αφού στο ματς με τους Νικς έδειξαν πολύ καλά δείγματα γραφής οι Λέικερς και μοιάζουν ανεβασμένοι - επιστρέφει νομίζω και ο Μπάινουμ.

morfi
Οι προτάσεις μου για σήμερα:

bball.gif 1,75 Λος Άντζελες Λέικερς - Ντένβερ Νάγκετς (+5,5) 1,80
UNDER:1,75 ΟΡΙΟ:197,5 OVER: 1,80
Παγίδα το συγκεκριμένο παιχνίδι, για την ακρίβεια το χαντικάπ του. Οι Λέικερς έχουν αρχίσει να ρολάρουν επικίνδυνα και το ότι παίζουν στην έδρα τους είναι ένα ακόμη πλεονέκτημα. Οι Νάγκετς από την άλλη δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Θα πόνταρα υπέρ των Λέικερς καθώς θεωρώ τη νίκη δεδομένη αλλά το γεγονός ότι το παιχνίδι γίνεται στο Λος Άντζελες να δικαιολογεί το χάντικαπ. Μακριά από το under/over αυτού του παιχνιδιού.

bball.gif 1,75 Ντιτρόιτ Πίστονς (+2,5) - Ιντιάνα Πέισερς 1,75
Μικρό χάντικαπ, σαν να κλέβεις σπίτι με ξεκλείδωτη πόρτα και οι κάτοικοι και όλη η γειτονιά να λείπει σε ταξίδι. Ποντάρω υπέρ των Πέισερς αφού παίζει μία φορμαρισμένη ομάδα απέναντι στην ίσως χειρότερη μέχρι στιγμής.

bball.gif 1,75 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (+2,5) - Φιλαδέλφεια 76ers 1,75
Δεν καταλαβαίνω το λόγο να είναι το χάντικαπ στους Γουόριορς όπως δεν καταλαβαίνω και το λόγο να μην κερδίσει η ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ. Οι Γουόριορς είναι από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες αυτή τη περίοδο και οι 76ers βρίσκονται σε μέτρια κατάσταση.
T.W.Is.M.
Αν και δεν παιζω στοιχημα τωρα, θα ελεγα κι εγω για τους Σπερς με (-13,5) και με καποια επιφυλαξη για τους Λεικερς με (-5,5).
Κατα τ αλλα περιμενω λιγους ποντους στο Γκολντεν Στειτ(στο internet βρηκα σαν οριο τους 190) και μαλλον στο ΛΑ(εκει ειναι 197,5).

edit: Θα συμπληρωσω οτι συμφωνω με το morfi για το Ντιτροιτ-Ιντιανα, αν ηταν η Ατλαντα στη θεση της θα ελεγα κι εγω τα ιδια. Προς το παρον δε μου εμπνεει τοση εμπιστοσυνη η Ιντιανα, αν και την περιμενω βελτιωμενη φετος.
spursforthe5
QUOTE(morfi @ Dec 31 2011, 20:18 ) *
bball.gif 1,75 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (+2,5) - Φιλαδέλφεια 76ers 1,75
Δεν καταλαβαίνω το λόγο να είναι το χάντικαπ στους Γουόριορς όπως δεν καταλαβαίνω και το λόγο να μην κερδίσει η ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ. Οι Γουόριορς είναι από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες αυτή τη περίοδο και οι 76ers βρίσκονται σε μέτρια κατάσταση.

λειπει ο ελις και ο καρι ειπε ενας φιλος παραπανω
Nuntius
QUOTE (spursforthe5 @ Dec 31 2011, 20:21 ) *
λειπει ο ελις και ο καρι ειπε ενας φιλος παραπανω



Δεν έχει να λέει. Βέβαια, οι Sixers είναι μια μαχητική ομάδα αλλά 1) νίκησαν μονάχα τους Suns σε μια πολύ κακή τους μέρα και 2) έχασαν μέχρι και από τους Jazz. Το 2,5 είναι όντως μικρό και πιστεύω πως εύκολα ή δύσκολα οι Warriors θα το πάρουν με την διαφορά που θέλει.

ΥΓ: Βέβαια, οι Sixers χάνουν με μικρές διαφορές (4 από Blazers και 3 από Utah), οι οποίες όμως είναι πάνω από το 2,5 smiley.gif
spursforthe5
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 31 2011, 20:20 ) *
Αν και δεν παιζω στοιχημα τωρα, θα ελεγα κι εγω για τους Σπερς με (-13,5) και με καποια επιφυλαξη για τους Λεικερς με (-5,5).
Κατα τ αλλα περιμενω λιγους ποντους στο Γκολντεν Στειτ(στο internet βρηκα σαν οριο τους 190) και μαλλον στο ΛΑ(εκει ειναι 197,5).

αν στο τελος 3 12λεπτου ειναι 20 με 25π μπροστα οι σπερς τοτε ο ποποβιτς θα παιξει σε ολο το 4 12λεπτο(μη σου πω απο το 3) με πλαυμακερ τζοσεφ γκριν λεοναρντ μπλερ σπλιτερ.μη σου πω αντι για μπλερ μπονερ smiley.gif .οποτε καταλαβαινεις...στο παιχνιδι με τους ροκετς το ειχε παρακανει απο πολυ νωρις... και γενικα το εχει το κακο συνηθειο ο ποποβιτς.αμα οι γιουτα ειχαν χαντικαπ τπτ 8 9π θα ηταν μια χαρα.τωρα με τους 13μισι υπαρχει πραγματι λιγακι κινδυνος
Zoys
Με δεδομένο το αγωνιστικό πρόσωπο της Γιούτα δικαιολογείται η τάση προς τον άσσο του -13,5 για τους Σπερς που είναι λογική και έχει καλές πιθανότητες αφού ειδικά στο Σαν Αντόνιο οι Σπερς θα ανοίξουν τη διαφορά, αλλά στο NBA δεν μπορείς να θεωρείς στανταράκια μεγάλα χάντικαπ (στο μπασκετικό στοίχημα γενικότερα σπανίζουν τα στάνταρ)...
baskethood
Με βάλατε και μένα στο τριπάκι tongue.gif
Μία πρόταση πριν φύγω, θα τα ξαναπούμε όμως κατά τη διάρκεια των αγώνων, δεν αναμένεται να το ρίξω πολύ έξω.
Βλέπω under στο Houston-Atlanta, δύο πολύ αργές ομάδες, που πάνε τα παιχνίδια τους σε λίγες κατοχές. Παρόλα αυτά έχουν αποδοτικές επιθέσεις αλλά δεν νομίζω ότι μεταξύ τους θα συμβεί κάτι τέτοιο. Η Ατλάντα έχει την πιο αποδοτική άμυνα στη λίγκα μακράν, μέχρι τώρα. Το Χιούστον είναι η πιο αργή ομάδα και δεν είναι και απ'τις καλύτερες άμυνες, ίσως μέσα στην έδρα του προσπαθήσει να τρέξει παραπάνω. Εγώ όμως θα πάρω τα ρίσκα μου και θα πάω με την άμυνα της Ατλάντα.
Οπότε under.

QUOTE (Nuntius @ Dec 31 2011, 20:30 ) *
Δεν έχει να λέει. Βέβαια, οι Sixers είναι μια μαχητική ομάδα αλλά 1) νίκησαν μονάχα τους Suns σε μια πολύ κακή τους μέρα και 2) έχασαν μέχρι και από τους Jazz. Το 2,5 είναι όντως μικρό και πιστεύω πως εύκολα ή δύσκολα οι Warriors θα το πάρουν με την διαφορά που θέλει.

Πως δεν έχει να λέει. Curry και Ellis έχουν μαζί usage rate 54.68%. Όταν λείπει ένα τέτοιο ποσοστό του επιθετικού παιχνιδιού της ομάδας τότε πολλά αλλάζουν, η ομάδα αναγκάζεται να αναπροσαρμοστεί και να αναπληρώσει τις χαμένες επιθέσεις με άλλους τρόπους. Μπορεί απέναντι στους Sixers να τα καταφέρουν, αλλά σαφώς και παίζει ρόλο.
Δεν ξέρω αν θα λείψουν όμως.
george3321
παιδια καλησπερα.πρωτη φορα γραφω αν και διαβαζω καθημερινα το φορουμ.βλεπω συχνα μπασκετακι και για σημερα εχω να προτεινω νικες ιντιανα και σιξερς και για λιγο ρισκο το σακραμεντο γιατι υπαρχει πιθανοτητα να μην παιξει ο Αμαρε.τελος μιας και εχω δει το Ντενβερ φετος πιστευω οτι θα ανοιξει το παιχνιδι.ειναι μια ομαδα που και μετα απο καλαθι τρεχει και γενικα σουταρει πολυ.Αυτα για σημερα.καλη χρονια να εχετε και ελπιζω να τα λεμε πιο συχνα απο εδω περα.
Nuntius
QUOTE (baskethood @ Dec 31 2011, 20:49 ) *
Πως δεν έχει να λέει. Curry και Ellis έχουν μαζί usage rate 54.68%. Όταν λείπει ένα τέτοιο ποσοστό του επιθετικού παιχνιδιού της ομάδας τότε πολλά αλλάζουν, η ομάδα αναγκάζεται να αναπροσαρμοστεί και να αναπληρώσει τις χαμένες επιθέσεις με άλλους τρόπους. Μπορεί απέναντι στους Sixers να τα καταφέρουν, αλλά σαφώς και παίζει ρόλο.


Συμφωνώ με το usage rate και στο ότι θα χρειαστούν να αναπληρώσουν τις χαμένες επιθέσεις. Αν είδες όμως το post θα δεις πως αναφέρομαι κυρίως στους Sixers.

Με άλλα λόγια, δεν είναι πως θεωρώ πως θα νικήσουν οι Warriors. Απλά θεωρώ πως θα χάσουν οι Sixers smiley.gif

Οπότε, ναι μεν έχεις δίκιο αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι για εμένα μιας και πιστεύω πως οι Sixers θα καταφέρουν να χάσουν ανεξαρτήτως του line-up των Warriors tongue.gif
spursforthe5
QUOTE(spursforthe5 @ Dec 31 2011, 18:44 ) *
για σημερα διπλο φινιξ σιξερς και ασσο σπερς...

smiley.gif και ομως δεν επαιξα στοιχημα εκεινη την ημερα.και θα κερδιζα... smiley.gif για σημερα ασσο ντενβερ και νταλλας και διπλο ορλαντο.τα χαντικαπ τουλαχιστον σε ξενα πρακτορεια ειναι +5 για μιλγουοκι +2 για νταλλας και +3 για ντιτροιτ.στο περιπου...
Nuntius
Είχα πέσει τελείως έξω προχθές. Ευτυχώς, που δεν παίζω κιόλας. Από την άλλη, έπεσα μέσα χθες με Timberwolves και το χάρηκα smiley.gif
Ginobili
Νετς(5.5)-Πέισερς 1
Μάβερικς(2.5)-Θαντερ 2(λογικά....)
Τζαζ-Χορνετς(6.5) 1

Βλέπω για σήμερα...
spursforthe5
εγκλημα το +6.5 στους χορνετς.η γιουτα ειναι απο τις 4 5 χειροτερες ομαδες της λιγκας
Zoys
Συμφωνώ πως έχει λογική το διπλό με -2,5 στους Θάντερ σε αντίθεση με το χάντικαπ που μάλλον θα έπρεπε να τοποθετηθεί ψηλότερα. Όχι ότι τώρα πάει κανείς με μεγάλη βεβαιότητα στο διπλό από το οποίο θα μείνω μακριά γιατί το κόβω λίγο περίεργο το ματς.

Για σήμερα ξεχωρίζω μόνο τον άσσο των λύκων (που στοιχηματικά και μπασκετικά συμπαθώ ολοένα και περισσότερο) σε ένα ματς που έχουν αρκετές πιθανότητες ακόμη και να κερδίσουν, αυτό απέναντι στους Σπερς - μην ξεχνάμε ότι έφτασαν πολύ κοντά στο να νικήσουν τους Χιτ στην έδρα τους. Θα έδινα περισσότερες πιθανότητες στη νίκη του Σαν Αντόνιο γιατί έχει εμπειρία και θεωρώ ότι μπορεί να το πάρει το ματς ακόμα και στις λεπτομέρειες, αλλά δεν είναι κακή επιλογή ο άσσος με +4,5 και έχει λογική αφού ποντάρεις σε μια ομάδα που έχει δώσει πολύ θετικά δείγματα και σοβαρότητα.

4,5 ΜΙΝΕΣΟΤΑ-ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ 1
j-kidd13
Περιεργα ματς εχει σημερα κυριως λογω των χαντικαπ...
Βλεπω περισσοτερο τον ασσο των Νικς με 8,5 ποντους πλεονεκτημα στο Τοροντο....
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Jan 2 2012, 20:01 ) *
Για σήμερα ξεχωρίζω μόνο τον άσσο των λύκων (που στοιχηματικά και μπασκετικά συμπαθώ ολοένα και περισσότερο) σε ένα ματς που έχουν αρκετές πιθανότητες ακόμη και να κερδίσουν, αυτό απέναντι στους Σπερς - μην ξεχνάμε ότι έφτασαν πολύ κοντά στο να νικήσουν τους Χιτ στην έδρα τους. Θα έδινα περισσότερες πιθανότητες στη νίκη του Σαν Αντόνιο γιατί έχει εμπειρία και θεωρώ ότι μπορεί να το πάρει το ματς ακόμα και στις λεπτομέρειες, αλλά δεν είναι κακή επιλογή ο άσσος με +4,5 και έχει λογική αφού ποντάρεις σε μια ομάδα που έχει δώσει πολύ θετικά δείγματα και σοβαρότητα.

4,5 ΜΙΝΕΣΟΤΑ-ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ 1


Συμφωνώ απόλυτα. Αν έπαιζα κάτι, αυτό θα έπαιζα. Άλλωστε, ήδη πέτυχα τους Timberwolves χθες οπότε γιατί να μην μου κάνουν το χατίρι και σήμερα? smiley.gif
Ginobili
QUOTE(spursforthe5 @ Jan 2 2012, 17:44 ) *
εγκλημα το +6.5 στους χορνετς.η γιουτα ειναι απο τις 4 5 χειροτερες ομαδες της λιγκας

Και οι Χόρνετς στις 4-5 χειρότερες είναι,με τον Έρικ Γκόρντον μάλιστα τραυματία.Επιπλέον συνυπολογίζω και το ότι οι Χόρνετς έπαιξαν χθες,ενώ η Γιούτα είναι πιο ξεκούραστη.Η Γιούτα θεωρώ θα ανέβει δεν είναι τόσο άθλιο το ρόστερ της με Μίλσαπ-Τζέφερσον,Φέιβορ...και Χάουαρντ-Χάρις.

QUOTE(Zoys @ Jan 2 2012, 18:01 ) *
Για σήμερα ξεχωρίζω μόνο τον άσσο των λύκων (που στοιχηματικά και μπασκετικά συμπαθώ ολοένα και περισσότερο) σε ένα ματς που έχουν αρκετές πιθανότητες ακόμη και να κερδίσουν, αυτό απέναντι στους Σπερς - μην ξεχνάμε ότι έφτασαν πολύ κοντά στο να νικήσουν τους Χιτ στην έδρα τους. Θα έδινα περισσότερες πιθανότητες στη νίκη του Σαν Αντόνιο γιατί έχει εμπειρία και θεωρώ ότι μπορεί να το πάρει το ματς ακόμα και στις λεπτομέρειες, αλλά δεν είναι κακή επιλογή ο άσσος με +4,5 και έχει λογική αφού ποντάρεις σε μια ομάδα που έχει δώσει πολύ θετικά δείγματα και σοβαρότητα.

4,5 ΜΙΝΕΣΟΤΑ-ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ 1

Θα το είχα προτείνει αλλά με απέτρεψε τελικά το ότι ακόμα δεν ξέρουμε αν θα παίξουν σίγουρα Μπαρέα-Μπίσλει + ότι έπαιξαν και χθες οι Λύκοι και ίσως τους βγει μια κούραση σε σχέση με τους Σπερς.
baskethood
Ενημερωτικά, οι Raptors χωρίς Bayless και λογικά οι Knicks χωρίς Stoudamire.
T.W.Is.M.
Θα ελεγα πρωτα απ ολα(χρονικα) για διπλο του Γκολντεν Στειτ στο Φοινιξ, αλλα το ματς ξεκιναει τωρα(και μου καταστρεφει την ορεξη που ειχα για fantasy trade, τουλαχιστον θα το δω), οποτε δεν εχει νοημα. Κατα τ αλλα θα προτεινα Νικς με (-8,5) εναντιον των εκπροσωπων του Καναδα στην Ευρωλιγκα και Ορλαντο με (-3,5) στο Ντιτροιτ.
Το Νταλας-Οκλαχομα θα ελεγα πως ειναι διπλο απο εδω ως το Νταλας βασει της εικονας των ομαδων, αλλα μερικες φορες υπαρχουν κατι παιχνιδια που για ανεξηγητους λογους ερχονται αναποδα και εχω την αισθηση οτι αυτο το ματς θα στραβωσει χωρις λογο. Ειναι και το 5-0 της Θαντερ που με φοβιζει λιγο...
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 2 2012, 22:36 ) *
εναντιον των εκπροσωπων του Καναδα στην Ευρωλιγκα


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Das Kapital
Eπαιξα και εγω κατι στοιχηματακια χθες του ενος και δυο ευρω μονα ετσι για πλακα! Το ιδιο εκανα και σημερα αλλα λεω να παιξω και 4-5 χαντικαπ μηπως βγαλουμε κανα πενηνταρι,! T.W.Is.M λεω να σε εμπιστευτω για το Ορλαντο και την Νεα Υορκη!

Επισης πιστευω πολυ στο Νεα Ορλεανη- Γιουτα για τους Χορνετς, στην William Hill δινει το χαντικαπ στη Γιουτα κιολας! Και μενα μου βρομαει το OKC-Dallas και φοβαμαι να το ακουμπησω!
T.W.Is.M.
QUOTE(lebron15 @ Jan 3 2012, 01:03 ) *
Eπαιξα και εγω κατι στοιχηματακια χθες του ενος και δυο ευρω μονα ετσι για πλακα! Το ιδιο εκανα και σημερα αλλα λεω να παιξω και 4-5 χαντικαπ μηπως βγαλουμε κανα πενηνταρι,! T.W.Is.M λεω να σε εμπιστευτω για το Ορλαντο και την Νεα Υορκη!


Στο Γκολντεν Στειτ επεσα εξω, ισως να ειναι καλο σημαδι, γιατι δεν μπορει να τα πιανω ολα. Τους Νικς παντως τους ειδα εναντιον του Σακραμεντο και το σκορ ειναι μαγικη εικονα, γιατι στο πρωτο ημιχρονο οτι σουταραν πηγαινε μεσα. Μετα οι Κινγκς μειωσαν και η διαφορα ανεβηκε παλι στο 4ο 12λεπτο. Δε θα ειναι ευκολο να σκοραρουν με την ιδια συχνοτητα χωρις Αμαρε, αλλα πιστευω οτι αυτη τη φορα θα ειναι καλυτερος ο Καρμελο, που στο Σακραμεντο δε χρειαστηκε να κανει και πολλα.
Das Kapital
Στην χειροτερη μερα βρηκα να πεσω κι εγω!
Nuntius
Τρελό κουβαδάκι σήμερα για όποιον έπαιξε εκτός κι αν άκουσε τον Zoys και έπαιξε Timberwolves tongue.gif
Ginobili
QUOTE(Nuntius @ Jan 3 2012, 03:15 ) *
Τρελό κουβαδάκι σήμερα για όποιον έπαιξε εκτός κι αν άκουσε τον Zoys και έπαιξε Timberwolves tongue.gif

Άστα να πάνε...τραυματίστηκε και ο Τζινόμπιλι στην αρχή του παιχνιδιού...μαύρα χάλια
Nuntius
Εμένα πάντως με χαροποίησαν αρκετά χθες οι νίκες των Pacers, Hawks, Timberwolves, Raptors και Pistons. Βέβαια, δεν έπαιξα στοίχημα tongue.gif
Ginobili
Λοιπόν για σήμερα έπαιξα

Καβαλίερς-Μποπκατς(4,5) 1
Μπουλς-Χοκς(9,5) 2
Τζαζ-Μπακς(2,5) 2

Οι Καβαλίερς δεν μου φαίνονται τόσο άσχημη ομάδα,και απ'οτι δείχνουν σε χαμηλό επίπεδο ομάδων είναι αρκετά ανταγωνιστικοί.
Τώρα για τους Χοκς..η λογική λέει ότι πετάνε στα σύννεφα μετά το διπλό στο Μαιάμι,έχουν και κούραση..θα χάσουν από τους ανώτερους Μπουλς,αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα το παλέψουν και δεν θα χάσουν με διψήφια διαφορά.Έτσι κι αλλιώς πρέπει να ανέβουν κι αυτοί κάποτε σύμφωνα με την ποιότητα του ρόστερ τους.Ειδικά ο Σμιθ.
Οι Μπακς δεν το συζητώ...είναι σαφέστατα καλύτερη ομάδα από τους Χόρνετς,οπότε με αυτήν την λογική θα τα πάνε πολύ καλύτερα από αυτούς στην Γιούτα.
Nuntius
Στα δύο τελευταία θα συμφωνήσω. Που μπορεί κανείς να βρει τις αποδόσεις για να κάνω και εγώ τους σχολιασμούς μου? smiley.gif
Ginobili
QUOTE(Nuntius @ Jan 3 2012, 21:44 ) *
Στα δύο τελευταία θα συμφωνήσω. Που μπορεί κανείς να βρει τις αποδόσεις για να κάνω και εγώ τους σχολιασμούς μου? smiley.gif

http://www.opap.gr/el/web/guest/praktoreio-basket#d-2656
Nuntius
Ευχαριστώωωωωωωωω biggrin.gif
Nuntius
Λοιπόν, για να πω και εγώ την εξυπνάδα μου.

Αρχικά, συμφωνώ στα εξής:

Chicago Bulls - Atlanta Hawks (9.5) 2

Utah Jazz - Milwaukee Bucks (2,5) 2

Επίσης, προσωπικά θεωρώ πιθανά και τα εξής:

Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers (5,5) 2

Memphis Grizzlies - Sacramento Kings (8,5) 2
Das Kapital
Λοιπον εγω επαιξα τα εξης, με bold ειναι τα σημεια!

Ατλάντα Χοκς
@ Σικάγο Μπούλς με χαντικαπ υπερ των Χωκς!

Μιλγουόκι Μπακς @ Γιούτα Τζαζ με χαντικαπ υπερ των Μπακς

Σάρλοτ Μπόμπκατς @ Κλίβελαντ Καβαλίερς
με χαντικαπ υπερ των Bobcats

Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς @ Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ απλη νικη για την Οκλαχομα

Χιούστον Ρόκετς
@ ΛΑ Λέικερς χαντικαπ υπερ των Ροκετς

Πως σας φαινονται;
Nuntius
Δεν θεωρώ πως οι Thunder θα νικήσουν εύκολα τους Blazers. Θεωρώ πως θα κερδίζουν με 2-4 πόντους αλλά όχι παραπάνω.
Das Kapital
Τι γκαντεμια ειναι αυτη που με δερνει χρονια τωρα με το στοιχημα; Μονο μια φορα εχω κερδισει πανω απο δεκα ευρω! Δηλαδη και ασχετος τελειως να ημουν ( δεν το αποκλειω) μια φορα θα μου καθοταν τοσα χρονια! Τι να πω... Τωρα μεχρι το 4ο δωδεκαλεπτο ολα μια χαρα και ξαφνικα οι Καβαλιερς εγιναν οι Celtics του 60'. Αν παιζω σημεια στην τυχη περισοτερες πιθανοτητες μου δινω!
Ginobili
QUOTE(lebron15 @ Jan 4 2012, 03:13 ) *
Τωρα μεχρι το 4ο δωδεκαλεπτο ολα μια χαρα και ξαφνικα οι Καβαλιερς εγιναν οι Celtics του 60'. Αν παιζω σημεια στην τυχη περισοτερες πιθανοτητες μου δινω!

Έλα..είσαι υπερβολικός.Είπαμε για τους Καβαλίερς δεν είναι τόσο κακή ομάδα.Άστο παίζε αυτά που θα σου λέμε εμείς.. smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.