Help - Search - Members - Calendar
Full Version: avatars
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
asxetos
Παιδιά επειδή δεν μου αρέσει το άβαταρ του καυκάσιου τον έβαλα στο ignore list αλλά το μόνο που συνέβη είναι να μη βλέπω τα μυνήματα του ενώ το άβαταρ συνεχίζει απτόητο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσει να εμφανίζεται το άβαταρ του;
Igor
QUOTE(asxetos @ Sep 8 2008, 18:44 ) *
Παιδιά επειδή δεν μου αρέσει το άβαταρ του καυκάσιου τον έβαλα στο ignore list αλλά το μόνο που συνέβη είναι να μη βλέπω τα μυνήματα του ενώ το άβαταρ συνεχίζει απτόητο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσει να εμφανίζεται το άβαταρ του;


77.gif 77.gif 77.gif
TO Ποστ του μηνα ??
Das Kapital
Δε σου αρεσει το γυναικειο στηθος;
Feds
QUOTE(lebron15 @ Sep 9 2008, 00:58 ) *
Δε σου αρεσει το γυναικειο στηθος;



Φυσικα και οχι!!!!!!!!!!!!
Ακους εκει γυναικειο στηθος.Εγω θελω αντρικο γεματο τριχα σε επιπεδο πιθηκιασης. biggrin.gif biggrin.gif icon_drunk.gif tongue.gif shot.gif

Επισης αν διακρινω καλα η κυρια πρεπει να εχει προσθεσει λιγη σιλικονη αλλα who cares. 77.gif

Αψογο το τοπικ.


Υ.Γ.Καλα εκανες ignore μονο και μονο για το αβαταρ???Τεσπα θα ξερεις καλυτερα peace.gif
thrylos7
Για το off topic ίσως ήταν καλό...

Με το ignore user δε βλέπεις τα μηνύματά του, που είναι και το σημαντικό. Για να σταματήσει να εμφανίζεται το avatar του, θα πρέπει να το αφαιρέσει ο ίδιος (αν και σίγουρα, δεν είναι το πιο φυσιολογικό/συνηθισμένο το συγκεκριμένο avatar και ίσως υπάρχει θέμα). Για να μη βλέπεις το avatar, μπορείς απλά να μην το κοιτάς, δε νομίζω να υπάρχει τόσο εξειδικευμένη επιλογή...
Alexmei
QUOTE
Δε σου αρεσει το γυναικειο στηθος;


Δεν νομίζω να είναι αυτό το θέμα του τόπικ. Ας απαντήσει κάποιος αρμόδιος για να λήξει το θέμα μην έχουμε κι άλλες τέτοιες απαντήσεις...
asxetos
Den borw na katalavw giati sas fainetai parakseno to oti ton evala se ignore gia na min vlepw to avatar. Epeidi douleuw arketes wres se xwro me alla atoma, den borw na erxomai sto forum kai na emfanizetai to avatar tou kaukasiou kai na to vlepoun oloi giati etsi dimiourgeitai kaki entiposi gia to atomo mou. An itan lysi aplws na mi to koitazw, tha to ekana, alla profanws kai den einai toso apla ta pragmata.

Sorry gia ta greeklish.
thrylos7
Είμαστε υπέρ της εργατικότητας... tongue.gif biggrin.gif

Ελαχιστοποίησε το παράθυρο και μετέφερέ το ώστε να μη φαίνονται τα avatars, εφόσον είναι τόσο σημαντικό...

Όπως είπα, δε νομίζω να υπάρχει η εξειδικευμένη επιλογή που ζητάς...
asxetos
Vasika thelw na vlepw ta ypoloipa avatars kai signatures giati diaforetika to message board moiazei poly mounto. Mipws ginetai otan vazeis kapoion ignore na min emfanizetai to avatar?
dizzy_fingers
Όχι, τεχνικά δε γίνεται.
Alexmei
φίλε μου asxetos,

είχα την εντύπωση πως είτε το firewall, είτε το mozilla μπορούσες να βάλεις σε μία λίστα κάτι σαν απαγορευμένα site.

Δλδ τι θα σε βοηθούσε αυτό.

Θα έπερνες το url της συγκεκριμένης εικόνας που σε ενοχλεί, θα το έβαζες στην λίστα και κάθε φορά που θα το έβλεπες θα σου έβγαζε μνμ ως απαγορευμένο. Τώρα ειλικρινά πίστευα ότι κάτι τέτοιο υπάρχει αλλά τόση ώρα ψάχνω και δεν βρίσκω τπτ.

Στο λέω ίσως να θες να το ψάξεις και εσύ ο ίδιος και βρεις κάτι. smile.gif
asxetos
Ναι θα μπορούσα να κάνω και αυτό αν και το πρόβλημα δεν το έχω στο σπίτι αλλά όταν δουλεύω στο εργαστήριο (και πραγματικά θα ήταν μεγάλος μπελάς κάθε φορά να μπλοκάρω το url). Η καλύτερη λύση βεβαίως θα ήταν να άλλαζε το άβαταρ αν γινόταν ο καυκάσιος smile.gif
dizzy_fingers
Γιατί δεν του στέλνεις ένα πμ?
Alexmei
QUOTE(asxetos @ Sep 10 2008, 06:44 ) *
Ναι θα μπορούσα να κάνω και αυτό αν και το πρόβλημα δεν το έχω στο σπίτι αλλά όταν δουλεύω στο εργαστήριο (και πραγματικά θα ήταν μεγάλος μπελάς κάθε φορά να μπλοκάρω το url). Η καλύτερη λύση βεβαίως θα ήταν να άλλαζε το άβαταρ αν γινόταν ο καυκάσιος smile.gif


δεν θα το έκανες ΚΑΘΕ φορά, μία φορά θα αποθήκευες το url φίλε μου smile.gif και κάθε φορά που θα φορτώνει μία σελίδα θα μπλοκάρει μόνο του το συγκεκριμένο url...
jim 3
μιας και ο τιτλος ειναι avatar πως μποτουμε να βαλουμε ενα;
colonel gomelsky
QUOTE(jim 3 @ Apr 21 2010, 19:58 ) *
μιας και ο τιτλος ειναι avatar πως μποτουμε να βαλουμε ενα;


Πηγαίνεις στο "Πίνακας ελέγχου" που βρίσκεται στην κορυφή του παραθύρου σου. Μετά στο μενού αριστερά θα βρεις το τρίτο υπομενού για επεξεργασία προσωπικού προφίλ. Εκεί μπορείς να ρυθμίσεις το αβατάρ και την υπογραφή (αν θέλεις).
jim 3
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 21 2010, 20:40 ) *
Πηγαίνεις στο "Πίνακας ελέγχου" που βρίσκεται στην κορυφή του παραθύρου σου. Μετά στο μενού αριστερά θα βρεις το τρίτο υπομενού για επεξεργασία προσωπικού προφίλ. Εκεί μπορείς να ρυθμίσεις το αβατάρ και την υπογραφή (αν θέλεις).


ευχαριστω θερμοτατα! smiley.gif
Dennis_91
Να σας ρωτήσω, εγώ άργησα να βάλω avatar και στις 19 ολόκληρες δημοσιεύσεις μου δεν εμφανίστηκε έτσι λειτουργεί? Δηλαδή από εδώ και πέρα θα φαίνεται και αν αλλάξω στο μέλλον στις επόμενες θα έχει το νέο?
Xaroumenos loukoumas
Έχεις βάλει profile pic και δεν έχεις ορίσει avatar wink.gif
Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου, βρες το πεδίο "Επεξεργασία ρυθμίσεων Avatar" και βάλε από εκεί όποια φωτογραφία θέλεις!
SG3ptshooter
QUOTE(Dennis_91 @ Jan 26 2011, 02:33 ) *
Να σας ρωτήσω, εγώ άργησα να βάλω avatar και στις 19 ολόκληρες δημοσιεύσεις μου δεν εμφανίστηκε έτσι λειτουργεί? Δηλαδή από εδώ και πέρα θα φαίνεται και αν αλλάξω στο μέλλον στις επόμενες θα έχει το νέο?

Όταν αλλάζει κάποιος άβαταρ αντικαθίσταται το προηγούμενο του σε όλες τις παλαιότερές του δημοσιεύσεις, το ίδιο ισχύει και με όλες τις υπόλοιπες πληροφορίες που βρίσκονται στα αριστερά του κειμένου του κάθε ποστ. Αν δεις π.χ. τα ποστ μου στο Μουντομπάσκετ στα αριστερά έχει ό,τι ακριβώς βλέπεις και στα αριστερά αυτού εδώ του ποστ, ενώ τότε έγραφε "νέα ζηλανδία" ή είχε φώτο π.χ. τον Πότσιους..

Αν βάλεις δηλαδή τώρα κάποια εικόνα ως άβαταρ αυτή θα εμφανίζεται στα αριστερά και των 20 προηγούμενων δημοσιεύσεών σου, κι αν μετά από ένα μήνα αλλάξεις εικόνα η νέα σου επιλογή θα αντικαταστήσει σε όλα σου τα ποστ την προηγούμενη...
Dennis_91
Σας ευχαριστώ πολύ
a bullet for your head
Ειναι ιδεα μου,η' το αβαταρ μου εχει γινει emoticon??.... biggrin.gif
Magnus92
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 16 2011, 02:24 ) *
Ειναι ιδεα μου,η' το αβαταρ μου εχει γινει emoticon??.... biggrin.gif



Ιδεα σου ειναι...
aegeansheed
Δεν είπαμε ότι δεν κάνουμε πλακίτσα στον Άντμιν (με προφορά Σακαρέημε σε εκπομπή BFR)? ohmy.gif

Εγώ τις προάλλες βρέθηκα με υπογραφή, χωρίς να έχω κάνει ποτέ. Και τί είπα? Μια-δυο χοντράδες για τον Cardinal και τον Τσακ Δε Νόρις... sad.gif

Ελπίζω τουλάχιστον, το emoticon να μην είναι κάτι σε " nets1-sm.gif "
SoKRaM
QUOTE(asxetos @ Sep 10 2008, 06:44 ) *
Ναι θα μπορούσα να κάνω και αυτό αν και το πρόβλημα δεν το έχω στο σπίτι αλλά όταν δουλεύω στο εργαστήριο (και πραγματικά θα ήταν μεγάλος μπελάς κάθε φορά να μπλοκάρω το url). Η καλύτερη λύση βεβαίως θα ήταν να άλλαζε το άβαταρ αν γινόταν ο καυκάσιος smile.gif


Χωρις να θελω να γινω κακος δε σου περασε απο το μυαλο οτι οταν εισαι στη δουλεια καλυτερο θα ηταν να δουλευεις απο το να μπαινεις στο Internet και να ποσταρεις σε forum ? 69.gif χιουμορακι...
captain charisma
ρε παιδια εχω αλλαξει το αβαταρ εδω και μερες αλλα οταν καθομαι στο λαπτομ μου δεν το εμφανηζει το νεο και δειχνει το παλιο, ενω οταν ειμαι σε αλλον υπολογιστη ας πουμε σε ιντερνετ καφε το δειχνει μια χαρα..τι παιζει?
sacarame
QUOTE(captain charisma @ May 17 2012, 15:35 ) *
ρε παιδια εχω αλλαξει το αβαταρ εδω και μερες αλλα οταν καθομαι στο λαπτομ μου δεν το εμφανηζει το νεο και δειχνει το παλιο, ενω οταν ειμαι σε αλλον υπολογιστη ας πουμε σε ιντερνετ καφε το δειχνει μια χαρα..τι παιζει?



Μπες στο προφίλ σου και απλά πάτα refresh...
morfi
QUOTE(captain charisma @ May 17 2012, 15:35 ) *
ρε παιδια εχω αλλαξει το αβαταρ εδω και μερες αλλα οταν καθομαι στο λαπτομ μου δεν το εμφανηζει το νεο και δειχνει το παλιο, ενω οταν ειμαι σε αλλον υπολογιστη ας πουμε σε ιντερνετ καφε το δειχνει μια χαρα..τι παιζει?

Ή ανέβα στο τρίτο όροφο (πρόσεξε, τρίτος όροφος, είναι σημαντικό) και πέτα το laptop σου από εκεί.
LFO
QUOTE(morfi @ May 17 2012, 18:22 ) *
Ή ανέβα στο τρίτο όροφο (πρόσεξε, τρίτος όροφος, είναι σημαντικό) και πέτα το laptop σου από εκεί.


laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.