Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο Βασιλιάς της ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Ο ΓΑΤΟΣ
ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΕΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΚΛΟΓΗΣ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΕΝΟΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΕΑΣ 10ΕΤΙΑΣ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ..ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΙΝΑΙ 2..ΝΙΚΟΣ ΜΕΛΑΣ VS ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΤΣΑΠΑ..Ο 1ος υποψηφιος εκφραζει το κουμουνιστικο μοντελο με προτυπο τον Ιωσηφ σταλυν,ο 2ος το καπιταλιστικο μοντελο με προτυπο τον Αντωνη Ρεμο..Η εκλογη προβλεπεται δυσκολη,το διλλημα τεραστιο ωστοσο η εσκανα χωραει μονο εναν..Ο 1ος ασχολειται επαγγελματικα πλεον με το στοιχημα,ο 2ος με το χρηματηστηριο..Και οι 2 μπασκεμπολιστες του θρυλικου ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ..Η ψηφος σας εχει καθοριστικη σημασια για την αναδειξη του βασιλια..Παρακαλω τους moderartors λ.καλφαγιαννη και jabar να παρουν και αυτη θεση.Σας ευχαριστω... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

jabar μην τολμησεις και το σβησεις και εσυ λεο μην το μεταφερεις στο καφενειο γιατι με το κοντο θα αρχισουμε τις μυνησεις...

Ενδεικτυκα χτες ο μελας με την 3αδα ρεαλ2,εφες2,παναθηναικο1,θριαμβευσε ενω οι μετοχες που επαιξε ο τσαπας πηγαν κατα διαολου -2,47 ο γενικος δεικτης χτες...
ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ
QUOTE(Ο ΓΑΤΟΣ @ Jan 14 2010, 02:01 ) *
ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΕΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΚΛΟΓΗΣ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΕΝΟΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΕΑΣ 10ΕΤΙΑΣ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ..ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΙΝΑΙ 2..ΝΙΚΟΣ ΜΕΛΑΣ VS ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΤΣΑΠΑ..Ο 1ος υποψηφιος εκφραζει το κουμουνιστικο μοντελο με προτυπο τον Ιωσηφ σταλυν,ο 2ος το καπιταλιστικο μοντελο με προτυπο τον Αντωνη Ρεμο..Η εκλογη προβλεπεται δυσκολη,το διλλημα τεραστιο ωστοσο η εσκανα χωραει μονο εναν..Ο 1ος ασχολειται επαγγελματικα πλεον με το στοιχημα,ο 2ος με το χρηματηστηριο..Και οι 2 μπασκεμπολιστες του θρυλικου ΠΑΛΑΙΜΩΝΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ..Η ψηφος σας εχει καθοριστικη σημασια για την αναδειξη του βασιλια..Παρακαλω τους moderartors λ.καλφαγιαννη και jabar να παρουν και αυτη θεση.Σας ευχαριστω... smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Φίλε Γάτε...
Εγώ ανήγοντας αυτή την ψηφοφορία θα ψηφίσω -αν και όντας αριστερών πεποιθήσεων- δαγκωτό Τσάπα!!Μπορεί για τον Μελά να γνωρίζουν όλοι για τα προοδευτικά του πιστεύω, όμως βάση λεγόμενων των παιδιών που έχουν παίξει τα τελευταία αυτά τα χρόνια σε ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ και ΦΑΡΟ μιλάμε για τον κορυφαίο πρόεδρο από πλευράς συνέπειας και συμπεριφοράς απέναντι στους παίκτες του (πολλές φορές και απέναντι στους αντιπάλους -παίκτες όχι διαιτητές- )!!Νομίζω πως έχει ξεπεράσει κατά πολύ -στο αντίστοιχο επίπεδο- και τον Αγγεόπουλο, από τότε που ο τελευταίος ανέβαζε τον ΙΚΑΡΟ από Α' ΕΣΚΑΝΑ στη Γ' ΕΘΝΙΚΗ!!Απλά θέλω να τονίσω πως όλη αυτή η συμπεριφορά δεν μου κάνει για δεξιό εκπρόσωπο...Μάλλον ο φίλος σου ο Τσάπας είναι αριστερός και δεν το έχει καταλάβει!!...
Νιάου.........
Ο ΓΑΤΟΣ
*Παρακαλω οποια ομαδα Β εσκανα του χρονου ενδιαφερεται να ανεβει στην Α παρακαλω επικοινωνηστε με τον κ.ΤΣΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟ.Την αναλαμβανει,την ανεβαζει kαι μετα σε ολους στο intercontinental ανακοινωνει οτι αποχωρει..Μα ποιος ειναο ο ΦΛΟΡΕΝΤΙΝΟ ΠΕΡΕΘ της εσκανα!!! smiley.gif smiley.gif
Ο ΓΑΤΟΣ
Τελευταιες πληροφοριες για τους 2 υποψηφιους..Ο νικος μελας αρεσκεται την 17 νοεμβριου να καταθετει στεφανια με λουλουδια στο πολυτεχνειο ενω ο βαγγελης τσαπας αρεσκεται να χαλαει 500αρες και να πεταει ολες τις λουλουδουδες στο διογενης στουντιο!!Φιλοδοξια του β.τσαπα ειναι καποια μερα να γινει χρηματιστης στην wall street ενω του νικου του μελα να αγορασει αδεια ταξι(μιση-μιση με τον κολλητο του τον τσιτσεκιδη),να κοβει βολτες στην παραλιακη,να ακουει sporfm και να περιμενει σαν τρελλος το τριποντο του γιαριτς για να κλεισει κουπονι!!!Απο κινηματογραφο και των 2 αγαπημενη ταινια το the kopanoi και αγαπημενο φαγητο(και οι 2 τρωνε σαν ζωα τα παντα) μονο που ο κοντος δεν παιρνει κιλα ενω ο αλλος εχει ξεχειλοσει!!Δικαστικα ο β.τσαπας εχει 6 δικαστηρια για εξυβριση διαιτητων ενω ο ν.μελας 5 για αποπειρα στησιματος αγωνων!!!Αυτοκινιστηκα ο προεδρος αρεσκεται σε mercedes coupe(45000ευρω) ενω ο νικος ο μελας σε cintroen σκετο(4750 ευρω).Αγαπημενοι προοπισμοι για τον β.τσαπα το μοντε καρλο,η νεα υορκη και η μυκονος ενω για τον ν.μελα το σταλικραντ,η τεχερανη και η ναξος..Αυτα περιεκτικως,η αποφαση δικια σας!!!!! smiley.gif smiley.gif
Philipou
QUOTE(Ο ΓΑΤΟΣ @ Jan 14 2010, 03:16 ) *
Τελευταιες πληροφοριες για τους 2 υποψηφιους..Ο νικος μελας αρεσκεται την 17 νοεμβριου να καταθετει στεφανια με λουλουδια στο πολυτεχνειο ενω ο βαγγελης τσαπας αρεσκεται να χαλαει 500αρες και να πεταει ολες τις λουλουδουδες στο διογενης στουντιο!!Φιλοδοξια του β.τσαπα ειναι καποια μερα να γινει χρηματιστης στην wall street ενω του νικου του μελα να αγορασει αδεια ταξι(μιση-μιση με τον κολλητο του τον τσιτσεκιδη),να κοβει βολτες στην παραλιακη,να ακουει sporfm και να περιμενει σαν τρελλος το τριποντο του γιαριτς για να κλεισει κουπονι!!!Απο κινηματογραφο και των 2 αγαπημενη ταινια το the kopanoi και αγαπημενο φαγητο(και οι 2 τρωνε σαν ζωα τα παντα) μονο που ο κοντος δεν παιρνει κιλα ενω ο αλλος εχει ξεχειλοσει!!Δικαστικα ο β.τσαπας εχει 6 δικαστηρια για εξυβριση διαιτητων ενω ο ν.μελας 5 για αποπειρα στησιματος αγωνων!!!Αυτοκινιστηκα ο προεδρος αρεσκεται σε mercedes coupe(45000ευρω) ενω ο νικος ο μελας σε cintroen σκετο(4750 ευρω).Αγαπημενοι προοπισμοι για τον β.τσαπα το μοντε καρλο,η νεα υορκη και η μυκονος ενω για τον ν.μελα το σταλικραντ,η τεχερανη και η ναξος..Αυτα περιεκτικως,η αποφαση δικια σας!!!!! smiley.gif smiley.gif

Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια του ΓΑΤΟΥ δεν θα μπορούσα να μείνω αμέτοχος και νομίζω πως θα πρέπει να πάρω θέση!
είναι πολύ δύσκολη η επιλογή ανάμεσα στους δυο, αλλα νομιζω πως αν κρίνω απο την ιστορία του κάθε ενος εκ των δύο (ο καθένας τους έχει υπηρετήσει το χώρο απο δυο πόστα ΜΕΛΑΣ μάνατζερ κ παίχτης και ΤΣΑΠΑΣ πρόεδρος και παίχτης και μάλιστα με σαραντάρες σε αρκετά παιχνίδια) για μένα εχει προβάδισμα ο ΤΣΑΠΑΣ για το λόγο οτι στους προορισμούς του συγκαταλέγεται και αυτός της ΝΕΑΠΟΛΗΣ με τη ΖΕΦΗ και το ΒΑΛΑΝΤΗ!
Οπότε ψηφίζω ΤΣΑΠΑ δαγκωτό!!!
themis7
Φιλε ΓΑΤΕ....

Αναμενοντας με αγωνια την δικη σου ψηφο και την αιτιολογια της αποφασισα να ψηφησω πρωτος....
Θα ηθελα ομως να σε παρακαλεσω ... Να μην επηρεαζεις τον Λεω τι να ψηφισει ουτε ολους τους υπολοιπους....

Ψηφιζω με διαφορα τον συντροφο ΜΕΛΑ... Γιατι ο Μελας ειναι κατι το μοναδικο το διαφορετικο , το ανεπαναληπτο , το αξεπεραστο...
ΜΕΛΑΣ ισον με μια αξεπεραστη ιδεα η οποια ξεπερναει και τον Κομουνισμο τον οποιο ασπαζεταΙ... Ουτως η αλλως ο Κομμουνισμος απετυχε στην Ν.Α.Ευρωπη και στην Ε.Σ.Σ.Δ. ...
Ενω η ιδεολογια η οποια εχει φερει Ο ΜΕΛΑΣ στα γηπεδα της ΕΣΚΑΝΑ δεν μπορει να καταρευσει γιατι εχει βαθιες ριζες σε ολα τα γηπεδα της ενωσεως...
Ιεραρχες της εκκλησιας ΜΕΛΑ που προκειτε να ιδρυθει με χορηγια του ΓΑΤΟΥ θα ειναι οι ΤΣΙΤΣΕΚΙΔΗΣ, ΜΑΚΟΣ, ΠΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ενω ο ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ θα ειναι σε ρολο αρχικουμανταδορου....

Ολα τα αλλα που γραφονται ειναι εκ του πονηρου...

Μεσα στα μετρα που ανακοινωσε σημερα ο υπουργος εθνικης οικονομιας για την εξοδο της χωρας απο την κριση θα ειναι να βγει μεσα απο τον οικο cristies σε δημοπρασια η φανελα του ΜΕΛΑ με το Νο 14 που φοραγε στην θητεια του στην Σαμο...Τα εσοδα που αναμενονται να προκυψουν απο την δημοπρασια θα ξεπερασουν τα 10 δις ευρω και θα μειωσει το ελλειμα της χωρας μας κατα 5% ... Μεγαλοι επενδυτικοι οικοι οπως η MOODYS H MORGAN STANLEY H CITIGROUP KAI H NOMURA εχουν δηλωσει ενδιαφερον για την αποκτηση της φανελας αυτης...

Οποτε σε αυτο το μεγαλειο υποκλινομαι και ζητω απο ολους στο forum να με ακολουθησουν....
leonkalf
Πρωτότυπη ψηφοφορία έβαλε ο φίλος μας ο ΓΑΤΟΣ (καιρό είχε να εμφανιστεί).. Ρε κάτι ιδέες που κατεβαίνουν νυχτιάτικα...
Ελπίζω να γραφτούν και ιδέες που να αφορούν και το καλό και πρόοδο του μπάσκετ (στα τοπικά αλλά και γενικά). Όχι μόνο χαβαλέ.. wink.gif


Καλό είναι να ελαφραίνει το κλίμα με κάτι τέτοια.. αλλά είπαμε η θέση τους είναι σε άλλο topic (θα τα μεταφέρω αργότερα σε καινούργιο με τίτλο "Ο Βασιλιάς της Εσκανα" wink.gif) και με poll για να ψηφίζει ο κόσμος.. 69.gif


Είναι δύσκολη απόφαση να κρίνεις ποιον από τους 2 υποψήφιους να προτιμήσεις... tongue.gif
Είναι 2 διαφορετικοί κόσμοι όπως περιέγραψε ο εγκέφαλος της δημοσκόπησης. Και οι 2 έχουν τα καλά τους.. Οι προλαλήσαντες τα είπαν όλα!
Άψογος συμπαίκτης μου ο Τσάπας (πριν 10 χρόνια!!) και όπως βλέπω και μαθαίνω άψογος πρόεδρος τώρα! Μακάρι να βγουν και άλλοι τέτοιοι πρόεδροι στο μέλλον!
Μελάς καλός παίκτης, καλός συμπαίκτης από όσο ξέρω και γνωστός και καλός μάνατζερ πολλών παικτών.
Σίγουρα και οι 2 σημαντικοί "παράγοντες" στην εσκανα. Παίζουν μπάλα.. smile.gif


Ποιον να προτιμήσω άραγε... 39.gif Δύσκολη απόφαση!
Η ψήφος λένε είναι μυστική κι έτσι και θα την κρατήσω λοιπόν..

Όποιος θέλει από το βραδάκι θα μπορεί να ψηφίσει στο poll του νέου topic. Να δούμε πόσοι θα ψηφίσουν και πόσους ψήφους θα πάρει ο καθένας..
Ο ΓΑΤΟΣ
Jabar οπου και αν βρισκεσαι βγες και παρε θεση..Η ψηφος σου εχει καταλυτικη σημασια για τη εξελιξη της κουρσας διαδοχης..

Περιμενουμε και επισημη τοποθετηση της Ελληνικης Αστυνομιας που εκπροσωπειται στην εσκανα απο τον θεο ΑΧΙΛΛΕΑ ΜΠΟΓΔΑΝΙΔΗ και απο αλλα 2 τουμπανα που ειναι κολλητοι του.... smiley.gif
fair play
ΤΣΑΠΑΣ ΔΟΓΚΩΤΟ !!!!!!!!!!!! ΟΣΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ!!!!! ΦΙΛΕ ΒΑΛΕ ΓΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΔΗΜΟΤΕΥΣΗ ΤΩΡΑ!!!!!!!
Ο ΓΑΤΟΣ
Η δικη μου ψηφος θα ανακοινωθει κατα τις 12.Η αληθεια ειναι πως τεινω προς τσαπα με τρελλα αλλα θελω να μετρησω καποια πραγματα ακομα..
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(Ο ΓΑΤΟΣ @ Jan 14 2010, 17:33 ) *
Η δικη μου ψηφος θα ανακοινωθει κατα τις 12.Η αληθεια ειναι πως τεινω προς τσαπα με τρελλα αλλα θελω να μετρησω καποια πραγματα ακομα..


Αν και ο Μελας αναμφισβητητα πολυ δυνατος αντιπαλος δυστυχως η πλαστιγγα γερνει στην προεδραρα τσαπα λογω και πολιτικων διασκεδαστικων και οχι μονο αντιληψεων...η πολις σε στηριζει αρχηγε...
leonkalf
Εδώ η ψηφοφορία, μετά τον τόσο ντόρο που προκάλεσε ο Γάτος... Επιλέγετε στο πάνω μέρος της σελίδας ποιον θέλετε και μετά κλικ στο κουμπάκι Vote!

Άντε να δούμε πόσους ψήφους θα πάρει ο καθένας. Οτιδήποτε σχόλιο αυστηρά ΜΟΝΟ ΕΔΩ!!!
gazelas
ystera apo megali eswteriki diamaxi katellixa k egw stin psifo mou!me to aristero xeri stin kardia tha psifisw niko mela.. katargwntas to sunthima ËLLAS-MELAS-ANTWNIS SAMARAS k xekinwntas tin nea kampania me to stivaro k vrontero sunthima "TIS DISKOLES MERES XEKINAEI I EVDOMADA TOU PISW...!" thewrw pws i anatropi twn mexri twra dedomenwn einai sigouri. Oloi mazi loipon xekiname aurio tin poreia mas stis 9am.simeio sunantisis h viomixania kempap o tzovas.i poreia tha katalixei exw apo to polukatastima tzambo se endeixi sumparastasis ston apolimeno suntrofo agnwstou tautotitas,opou o dikos mas nikos ,to agori tis diplanis portas tha bgalei logo. TSAPA ta kollitilikia sou me ton gato den tha se ofelisoun stin psifoforia!
Ο ΓΑΤΟΣ
Αποφασισα να ψηφισω τσαπα για 2 συγκεκριμενους λογους..

Α)Η βραδυα στον ρεμο μου στοιχιζει 50 με τσαπα και λουλουδια ενω με μελα 70 και στο τραπεζι μονο φυστικια..

Β)Ο Β.ΤΣΑΠΑΣ ηταν αυτος που κατα την εσωκομματικη εκλογη της Ν.Δ ταχθηκε ανοιχτα στο μερος του Α.ΣΑΜΑΡΑ,γεγονος που εγειρε την πλαστιγγα υπερ του μεσσηνιου πολιτικου..

Σας ευχαριστω..
Ο ΓΑΤΟΣ
ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ..

1)Στο περσινο ραντεβου με τον παικτη αγγελοπουλο ο μελας ετρωγε τα μακαρονια σαν ζωον γεγονος που χαλασε την μεταγραφη..

2)Ο καλυτερος του παικτης ειναι 120 κιλα..

3)Αντι να ασχοληθει επαγγελματικα με τη δουλεια του ασχολειται περισσοτερο με το κομμα..(ΚΚΕ)..

4)Ο τσαπας μας πηγαινει ρεμο,λα λου,βιλλα ενω ο μελας συνεχεια για κεμπαμπ και στη καλυτερη καμια βαφλα..

5)Ο τσαπας μιλαει ευρωπαικα πολιτισμενα ενω ο μελας ολο ας ουμε και ας ουμε..

6)Ο μελας παιζει συνεχεια στοιχημα στο μπασκετ ενω ο κοντος εχει να γαμηθει να παιζει οπου παιζει ο Φοιρος.(Μας εχει καψει φετος,αλησμονητο το αντερ αιγαλεω-αγροτικος αστερας 3-4!!ακομα γκολ μπαινουν!!)

7)Ο τσαπας εχει ντυσιμο μιλανεζικο ενω ο μελας μεξικανικο..

8)Ο τσαπας συνοδευεται στα ραντεβου του απο 5-6 γατακια ενω ο μελας απο 4 μοσχαρια..

9)Ο τσαπας νομιζει πως ηταν ο γιασικεβιτσιους της εσκανα ενω ο μελας νομιζει πως ακομα ειναι ο κλειζα..

10) Ο μελας ακομα ταλαιπωρει το μπασκετ ενω ο κοντος ειναι πιο συνειδητοποιημενος..

11)Η πιο ωραια φιλη του μελα ειναι σαν τη χοντρη απο το the kopanoi ενω απο τον κοντο εχουμε δει και μοντελα..

12)Εχω δει τον κοντο στο αθηνων αρενα μονοι μας στο τραπεζι να σηκωνεται,να βγαζει τη μπλουζα του και να τραγουδαει για τον ΠΑΟΚ και ενα μαγαζι να μας κοιταει εκπληκτο...

Αυτα προ το παρον..
orthografias2
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΑΠΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΔΙΔΥΜΟΥ.

1/ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ο ΜΕΛΑΣ ΕΙΧΕ ΣΚΑΣΕΙ ΜΕ ΣΟΡΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΡΑΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΕΠΑΘΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ

2/ ΒΡΑΔΥ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΤΙΣ 1 ΠΕΡΥΣΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ ΓΑΤΟ ΣΤΙΣ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΑΡΑΒΟΛΑ ΣΤΟΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΠΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝΕ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ SMART.

3/ STO MONO ΠΟΥ ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΨΑΡΟΣΚΑΛΑ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΜΑΚΟΥ - ΚΟΝΤΟΥ ΚΑΤΑΤΡΟΠΟΣΕ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΜΕΛΑ ΤΣΙΤΣΕΚΙΔΗ

4/ Η ΖΕΙΜΠΕΚΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΡΕΜΟ.

5/ ΤΟ ΝΑ ΟΥΜΕ ΑΣ ΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΕΛΑΣ ΣΤΟΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ INTERCONTINETAL

6/ ΤΟ ΑΒΑΒΑ ΣΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΡΦΥΡΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΠΟΥ Ο ΜΕΛΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΤΟ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΝΤΟ.

7/ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟ Τ PALACE

8/ TA DONUTS STO BEROLINO.

Κ.Α. ΠΟΛΛΑ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ .

Η ΨΗΦΟΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΑΤΟ.

Ο ΓΑΤΟΣ
ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΟΓΟΙ..

1)Ενω τα ειχαμε βρει σε ολα με τον καλαθοσφιριστη καρα...... ο κοντος επαιρνε το επομενο πρωι και εταζε 500αρικα για να μη βγει τελικα δελτιο..

2)Αλησμονητο βραδυ κοντου μπογδα στο βιλλα που για μια σαμπανια που δε κεραστηκε ο baby shaq(bogda) πηγε να τα κατεδαφισει ολα!!!!

3)Αλησμονητο το πρωινο που εκλεινα παικτη στο περαμα και ειδα κασονια(κολλητο κοντου) να σηκωνει 4 τελαρα πρασινες...

4)Αλησμονητη δημοσιοφραφικη αποπειρα κοντου στο superbasket που εκανε συνεντευξεις απο παικτες...

5)Αλησμονοτα αυτοφορα κοντου με γνωστη διαιτητινα FIBA-FIFA-CHAMPIONS LEAGE-BEACH SOCCER..

6)Aλησμονητη αποθεωση κοντου απο πουλμαν 5ημερης τσαπας the best εξω απο ρεμο..

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΚΟΝΤΟΥ..

1)ΠΗΓΕ ΦΑΡΟ

2)ΑΦΗΣΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

3)ΗΘΕΛΕ ΕΘΝΙΚΟ

4)ΗΘΕΛΕ SUPERBASKET

5)Hθελε 165 παικτες να αγορασει..

6)7 μαιου ανακοινωνε στους παικτες του ειναι ελευθεροι να βρουν ομαδα και 8 μαιου τους καλουσε να ξεκινησουν προετοιμασια στη νεα ομαδα..

7)Οι παικτες δεν πληρωνονται πλεον με ευρω αλλα με smart(kai cabrio χρωμα λευκο-μαυρο)

8)Τον εχουνε σταυρωσει ολοι..Μα ποιος ειναι επιτελους ο ιησους χριστος της εσκανα? smiley.gif



Παραλειψη..Κλεινει παικτες και με παπακια(πειραγμενα 72αρια με εξατμιση zebra)!!!

Τελος αλησμονητη συναντηση με υποψηφιο 19αρη τροχονομο απο τρικαλα στο ζοναρς που η συνεννοηση εγινε με διερμηνεα του ΟΗΕ και το σκασμενο ζωη να χει ωσπου να απαντησει αφαγε 3 σαντουιτς και 2 παστες!!
Ο ΓΑΤΟΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΦΗΣΑ ΤΗΝ ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΗ ΣΚΗΝΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΤΟΡΕ ΜΕΣΙΝΑ-ΤΣΑΠΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ!!!!ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΟΤΑΝΕ,ΤΟ ΜΑΤΣ ΙΣΟΠΑΛΟ ΚΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΚΟΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΙΛΑΓΕ ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΕΠΑΙΖΕ..ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΗΤΤΑ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ,ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ,ΤΗ FIBA ΚΑΙ ΤΟΝ Γ.ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟ,ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙΜΕ ΤΟΝ ΜΠΛΑΤΕΡ!!!ΘΕΕ ΜΟΥ,ΤΙ ΜΑΓΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΣ..ΤΟ ΜΑΤΣ ΗΤΑΝ ΕΣΠΕΡΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ!!!! smiley.gif

ΚΟΝΤΕ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο MICHAEL JACKSON ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ!!!!!!!!ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΤΟΜ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΘΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif
abalos9
εγω δεν μπορω παρα να ψηφισω τον αγαπητο,λατρευτο και πολυαγαπημενο παλιο μου συμπαικτη ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ!!!!
Ο μεγαλος αυτος μανατζερ,''παικτης'' αξιζει την ψηφο ολων μας....ολοι μαζι λοιπον ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ για ενα καλυτερο μελλον στον χωρο του μπασκετ!!!!συντροφε ΜΕΛΑ ειμαστε μαζι σου!!!
ikarosbc
Αλλο μπασκετικη κουβεντα, αλλο ο χαβαλες.

Μηπως να αφηναμε τον χαβαλε για την αλλη εβδομαδα;

Λεω μηπως........
Ο ΓΑΤΟΣ
ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΚΑΛΠΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝΕ 31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ.
ΜΠΑΝΕ
QUOTE(ikarosbc @ Jan 15 2010, 16:46 ) *
Αλλο μπασκετικη κουβεντα, αλλο ο χαβαλες.

Μηπως να αφηναμε τον χαβαλε για την αλλη εβδομαδα;

Λεω μηπως........

Φίλε Ίκαρε, αν και παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό τα ποσταρίσματά σου και θεωρώ ότι έχεις πολύ σοβαρή γνώμη και θέση για πολλά πράγματα πάνω στο Μπάσκετ και ιδιαίτερα στην ΕΣΚΑΝΑ, νομίζω ότι η συγκεκριμένη τοποθέτησή σου είναι άτοπη και άσκοπη...
Θέλεις για παράδειγμα να μας πεις πως εξαιτίας του συγκεκριμένου -λυπηρού πραγματικά- γεγονότος εσύ με την παρέα σου όταν πας για καφέ ή βόλτα δεν κάνεις χαβαλέ ή πλάκα?Δεν νομίζω, και ας μην λέμε πράγματα έτσι για να λέμε εδώ μέσα...Στην τελική αν κάποιος από μας δεν του αρέσει κάτι μπορεί πολύ απλά να μην διαβάζει το συγκεκριμένο τόπικ!!
Συγνώμη και πάλι φίλε για την αντιπαράθεση, αλλά δεν νομίζω πως το να τιμήσεις κάποιον άνθρωπο που "έφυγε" άδικα ή πρόωρα γίνεται με αυτόν τον τρόπο...Να σταματήσεις δηλαδή να κάνεις χαβαλέ μέσα σε ένα Forum που στην τελική μπαίνει και διαβάζει κόσμος, που μπορεί να μην έχει ουδεμία σχέση με τον συγκεκριμένο άνθρωπο ή με το συγκεκριμένο γεγονός...
Νομίζω πως το μόνο πράγμα που πέτυχες είναι να νεκρώσεις αυτό το τόπικ για αυτές τις 3-4 μέρες, και παιδιά πολλά που ήθελαν να μπουν να γράψουν κάτι ή να ψηφίσουν για να συνεχιστεί αυτή η πλάκα που ξεκίνησε ο φίλος ΓΑΤΟΣ, σταμάτησαν και απλά όλος αυτός ο χαβαλές συνεχίστηκε (πίστεψέ με από πολλούς εδώ στην ΕΣΚΑΝΑ) σε διάφορα καφέ ή ταβέρνες...
rover6
QUOTE(abalos9 @ Jan 15 2010, 11:45 ) *
εγω δεν μπορω παρα να ψηφισω τον αγαπητο,λατρευτο και πολυαγαπημενο παλιο μου συμπαικτη ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ!!!!
Ο μεγαλος αυτος μανατζερ,''παικτης'' αξιζει την ψηφο ολων μας....ολοι μαζι λοιπον ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ για ενα καλυτερο μελλον στον χωρο του μπασκετ!!!!συντροφε ΜΕΛΑ ειμαστε μαζι σου!!!

με πρωτη σκεψη σε αυτην την ψηφοφορια θα εριχνα μελα μονοκουκι.
στην πορεια ομως θα τονισω οτι αμφιταλαντευομαι, γιατι υπαρχει πιθανοτητα ο προεδρος του χρονου να καθεται σε παγκους Α1 κυριοι με κουστουμι και ολα τα συναφη.
αρα δικαιωματικα θα ειναι και ο βασιλιας της εσκανα.
περισσοτερες λεπτομερειες στο μελλον.
ADMIRAL14
QUOTE(abalos9 @ Jan 15 2010, 12:45 ) *
εγω δεν μπορω παρα να ψηφισω τον αγαπητο,λατρευτο και πολυαγαπημενο παλιο μου συμπαικτη ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ!!!!
Ο μεγαλος αυτος μανατζερ,''παικτης'' αξιζει την ψηφο ολων μας....ολοι μαζι λοιπον ΝΙΚΟ ΜΕΛΑ για ενα καλυτερο μελλον στον χωρο του μπασκετ!!!!συντροφε ΜΕΛΑ ειμαστε μαζι σου!!!


Μπορεί να μην γνωρίζω καλά το χώρο της ΕΣΚΑΝΑ, αλλά μετά τη δεκαπενταετή παρουσία μου στο χώρο της ΕΣΚΑ, δε θα μπορούσα παρά να ψηφίσω δαγκωτό Ν Ι Κ Ο Μ Ε Λ Α 77.gif , καθώς δεν έχω γνωρίσει πιο πολυπράγμων άνθρωπο στο χώρο του μπάσκετ.
Είναι παίκτης(μεγάλος.. σε ηλικία),
manager(παικτών και ..άλλων),
παίζει στοίχημα(πάντα έχει κάποια πληροφορία..),
φιλαθλος(ομάδων και παικτών),
ψυχολόγος(τα βρήκε μέχρι και με τον Παπαχρηστόπουλο),
εραστής(πάντα τον περιμένουν αιθέριες υπάρξεις στα γήπεδα),
πολιτικός(σε όλους τάζει αλλά δεν δίνει τίποτα),
φίλος(πρώτος στα σουβλάκια, τα μπουζούκια και το χαβαλέ),
ευρηματικός(έμφανίστηκε με κόκκινη μπλούζα CCCP στην Ικαρία),
ανεκτικός(αντέχει μέχρι και τον Επαγγελματία..),
θαυματοποιός(βρήκε ομάδα ακόμα και σε μένα!),
ατακαδώρος(πάλι τους έκανα ..μόνο πλάκα..)
και βέβαια δημοφιλής(τον ξέρουν και τους ξέρει όλους).

Με μια λέξη: ΜΠΑΣΚΕΤΑΝΘΡΩΠΟΣ bball.gif

Είναι λοιπόν αυτονόητο πως: ΝΙΚΟΣ ΜΕΛΑΣ=Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΣ 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.