Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αφιερωμα στον Νικο Γκαλη.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Χθες η ΕΤ3 ειχε αφιερωμα στον Νικο Γκαλη(αν δεν κανω λαθος η εκπομπη "Αρχειο")
και ενω το ειχα μαθει..ο πανηλιθιος το ξεχασα και το εχασα!!! sad.gif

Το ειδε κανενας??
Ακουσα πολυ καλα λογια και νομιζω οτι θα ακολουθησει και δευτερο μερος.
emperor
To είδα εγώ .Καλούτσικο ήταν θα έχει και δεύτερο μέρος.Πάντως περίμενα ποιο πολλά βίντεο και κυρίως βίντεο με τον Γκάλη να καρφώνει που δεν έχω δει sad.gif
NBAholic
Γεια, παιδιά.
Όντως, ήταν καλό, αλλά δεν είχε τόσο "αρχείο" όσο θα περίμενα. Ιδίως από το Ευρωμπάσκετ χρειαζόταν περισσότερα.
Το δεύτερο μέρος, σε 2 βδομάδες, αν άκουσα καλά.


QUOTE
και κυρίως βίντεο με τον Γκάλη να καρφώνει που δεν έχω δει


Ο Γκάλης κάρφωνε στις προπονήσεις και σίγουρα μπορούσε να το κάνει σε αγώνες, αλλά έκανε οικονομία ενέργειας. Άλλωστε, για έναν 1,83, πάντα το λέι απ προτιμάται. Λέγεται ότι όντως κάρφωσε και σε αγώνα 1-2 φορές τα πρώτα του χρόνια.
Warrior
Τι γινεται ρε παιδια...εχουμε πηξει στα αφιερωματα!!
Το Σαββατο ειχε και το β' μερος του αφιερωματος στον Γιαννακη(παλι ειχα χασει το
πρωτο angry_red.gif ) στην ΝΕΤ..
Κατακλυστικα απο αναμνησεις...

Μαλιστα το φιναλε του,δεν ξερω αν το ειδε κανεις..,το τραγουδακι..η περιπλανηση
του στο γηπεδο...αυτο που "στοχευε" κοιτωντας μεσα απο το στεφανι...ηταν αραγε
συμβολικα?? rolleyes.gif

Καμια φορα οταν επιθυμεις κατι...ερμηνευεις καποια πραγματα διαφορετικα..
65.gif
fatboy
Το είδα το αφιέρωμα... Αρκετά καλό, μου άρεσε ιδιαίτερα που πήρανε συνεντεύξεις από ανθρώπους όπως ο Μάκης Νάτσης, ο φροντιστής του 'Αρεως, και δείξανε παλιό υλικό από εποχές Χάρη Παπαγεωργίου, Βαγγέλη Αλεξανδρή, Βασίλη Παραμανίδη. Πάντως για εμένα ένα σωστό αφιέρωμα είναι μόνο κάτι της εμβέλειας των αφιερωμάτων του Michael Jordan. Δυστυχώς δεν έχουμε κάποιον με τη διάθεση να κάνει κάτι τόσο σφαιρικό και ολοκληρωμένο.
fatboy
Για τους φίλους που συζητούν για τα καρφώματα του Νίκ...

Κάρφωσε στο θρυλικό παιγνίδι ΑΡΗΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ με αντιμέτωπο τον Γιαννάκη όπου ο Νικ είχε σκοράρει 52 πόντους και ο Γιαννάκης 63. Το παιγνίδι πήγαινε σε όλη τη διάρκεια με τον Ι.Ν. να είναι λίγο μπροστά και στο τέλος ο ΑΡΗΣ κατάφερε να περάσει μπροστά με ένα πόντο, το καλάθι αυτό ήταν ένα κάρφωμα του Γκάλη στον αιφνιδιασμό. Ο ΑΡΗΣ βέβαια ως γνωστόν έχασε τότε αλλά του χρόνου για εκδίκηση τους πήραμε το Γιαννάκη.
dizzy_fingers
Τον είχα δει να καρφώνει με τον Άρη σε ένα αιφνιδιασμό με τα δύο χέρια (όχι τίποτα περίεργο, σαν να την άφησε στο καλάθι).

Το αφιέρωμα ενώ το ήξερα ότι το έδειχνε, που να το δω εκεί που ήμουνα....?
NBAholic
Fatboy, είσαι σίγουρος ότι ο Άρης έχασε; Νομίζω ότι είχε κερδίσει με 113-111.

Επίσης, οι πόντοι ήταν: Γιαννάκης 73-Γκάλης 62. Ήταν η σεζόν που και οι δυο έκαναν ρεκόρ καριέρας.


QUOTE
Πάντως για εμένα ένα σωστό αφιέρωμα είναι μόνο κάτι της εμβέλειας των αφιερωμάτων του Michael Jordan.


Συμφωνώ...και τα περισσότερα εξ'αυτών δεν είναι καν αφιερώματα, αλλά φτηνές αντιγραφές από το ένα σάιτ στο άλλο. Οπότε, αν θες να βρεις καινούριες πληροφορίες, πρέπει να ξαναπερνάς από τα ίδια, ξανά και ξανά. Μιλάω φυσικά από προσωπική εμπειρία.
Warrior
Ειχαμε χασει τοτε..
myst
παιδια ειναι ακριβως οπως τα γραφει ο NBAholic για εκεινο τον αγωνα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.