Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Basketforum meeting @ Patra
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
benchwarmer
Δηλωσεις συμμετοχων και προτασεις για μερα, ωρα, μερος κλπ κλπ εδω....

Αντε να δουμε μπας και καταφερουμε τιποτα και δω...


Mamuwalde
λοιπόν έχω ένα μήνα ακόμα στην πάτρα . μετά μπαίνω φαντάρος . όποιος θέλει να δει την αφεντομουτσουνάρα μου να το κανονίσουμε μέσα στο μάρτη .

αν γεμίσουμε ταξί φέρνω και την μπάλα μου αλλιώς προτείνω οπουδήποτε έχει φτηνή μπύρα ugly_tocktock.gif
panagiotisTheDream
Μέσα κι εγώ, αρκεί να κανονίσουμε κάποιο Σαββατοκύριακο.....
Μέχρι το Πάσχα μπορώ οποιοδήποτε Σ/Κ, εκτός από 28-29 Μαρτίου.

α, μπορώ να φέρω και αρκετούς ακόμα αν δεν "βγαίνουμε".......

Νομίζω πως στα γήπεδα του πανεπιστημίου είναι βολικά, σε ό,τι αφορά στον χώρο........


υγ: ελπίζω να μην καταλήξουμε σαν τους Σαλονικιούς πάντως..... icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif
Mamuwalde
άλλος ένας να καλέσω το ταξί παιδιά ! ugly8.gif
saniboy
Υπολογιστε και εμενα ,αντε να μαζευομαστε τωρα που ανοιγει ο καιρος..
benchwarmer
Αυτο το Σαββατο πχ ειναι καλα?
Αν και υπαρχουν ενα δυο ατομα ακομα που θα πρεπει να απαντησουν κ αυτα πρωτα..

Για μερος καμια αλλη ιδεα? Σαββατο ειναι ανοιχτα στο πανεπιστημιο? Χμμμ.....
saniboy
Ανοιχτο ειναι τα Σαββατα το πανεπιστημιακο,αλλα δεν βλεπω να μαζευομαστε λαος ohmy.gif
Mamuwalde
μέσα και για αυτό το σουκου .

νομίζω είναι ανοιχτά στο πανεπιστήμιο αλλά συνήθως έχει μπόλικο κόσμο . αν το κάνουμε μπασκετικό , έχει στην αρέθα ψηλά ένα ωραίο γηπεδάκι με διχτάκι biggrin.gif
saniboy
QUOTE(giopride @ Mar 3 2009, 15:02 ) *
μέσα και για αυτό το σουκου .

νομίζω είναι ανοιχτά στο πανεπιστήμιο αλλά συνήθως έχει μπόλικο κόσμο . αν το κάνουμε μπασκετικό , έχει στην αρέθα ψηλά ένα ωραίο γηπεδάκι με διχτάκι biggrin.gif


...εχεις σκοπο να μας βγαλεις την πιστη στο περπατημα smiley.gif
Mamuwalde
δεν έιπαμε θα γεμίσουμε ταξί ? ή μάλλον βανάκι !

εγώ με μηχανάκι είμαι οπότε παίρνω έναν biggrin.gif
panagiotisTheDream
Καλά είναι γι 'αυτό το Σάββατο....εκτός απροόποτου έχω και 2 άτομα ακόμα μαζί....μπορεί και 3... biggrin.gif

από προηγούμενες φορές που είχα πάει, το Σάββατο είναι ανοιχτά στο πανεπιστήμιο....
πείτε πάντως και για άλλα γήπεδα...αρκεί να έχουν διχτάκια.. cool.gif cool.gif
benchwarmer
Για να βλεπω κι αλλες συμμετοχες ομως.......
spysta
παιζει να σκασω και γω ... αλλα δεν ξερω στανταρ αν θα ειμαι αυτο το σκ Πατρα.Μαλλον οχι γιατ λεω να γυρισω δευτερα απο Αθηνα
panagiotisTheDream
Παίδες ελάτε, μη διστάζετε (θα παίξω στο 1/10 του μπάσκετ που ξέρω, μη φοβάστε!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif )

Σιγά σιγά να καταλήξουμε σε κάποια ώρα για το Σάββατο και σε τοποθεσία....
πχ κατά τις 4 στα γήπεδα του πανεπιστημίου (ή όπου αλλού θέλετε, απλά έξω με ενδεχόμενη βροχή την κάτσαμε, ενώ στα κλειστά του πανεπιστημίου δεν παίζει πρόβλημα...) κατά πόσο βολεύει;;

έλα να βλέπω συμμετοχή όμως......
spysta
QUOTE(panagiotisTheDream @ Mar 5 2009, 15:15 ) *
Παίδες ελάτε, μη διστάζετε (θα παίξω στο 1/10 του μπάσκετ που ξέρω, μη φοβάστε!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif )

Σιγά σιγά να καταλήξουμε σε κάποια ώρα για το Σάββατο και σε τοποθεσία....
πχ κατά τις 4 στα γήπεδα του πανεπιστημίου (ή όπου αλλού θέλετε, απλά έξω με ενδεχόμενη βροχή την κάτσαμε, ενώ στα κλειστά του πανεπιστημίου δεν παίζει πρόβλημα...) κατά πόσο βολεύει;;

έλα να βλέπω συμμετοχή όμως......

απλα υποσχεσου για το 1/10 ωστε να παιξω εγω το 1\30 για να εχει σημασια το παιχνιδακι .. μην το ξεφτιλισω τωρα με ασαλιωτα τριποντα,no look πασες κτλ και τελειωνουν τα μονα 21-0 παντα!!!! wos_sport5.gif smilie_schal1.gif icon_headbang.gif
Mamuwalde
4 στο κλειστό στο πανεπιστήμιο . μια χαρά ακούγεται .

παράκληση να σεβαστείτε τους βετεράνους-παλαίμαχους που θα παίξουνε , γιατί αν είναι να μου βγει η γλώσσα από το 5λεπτο θα φέρω και μπύρες [για τις κράμπες]
Weekendman
QUOTE(panagiotisTheDream @ Mar 3 2009, 12:51 ) *
Μέσα κι εγώ, αρκεί να κανονίσουμε κάποιο Σαββατοκύριακο.....
Μέχρι το Πάσχα μπορώ οποιοδήποτε Σ/Κ, εκτός από 28-29 Μαρτίου.

α, μπορώ να φέρω και αρκετούς ακόμα αν δεν "βγαίνουμε".......

Νομίζω πως στα γήπεδα του πανεπιστημίου είναι βολικά, σε ό,τι αφορά στον χώρο........


υγ: ελπίζω να μην καταλήξουμε σαν τους Σαλονικιούς πάντως..... icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif

Μας την είπε; biggrin.gif δεν πειράζει εμείς δώσαμε το έναυσμα και ακολουθούν οι άλλοι..., σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία σε αυτήν την μπασκετοσυνάντηση με πολύ θέαμα αν είναι εφικτό.
benchwarmer
σπυστα κανονισε...... σε θελω εδω rolleyes.gif


4 η ωρα το Σαββατο στο Πανεπιστημιο εκλεισε...
μπαλα κανεις?
φωτογραφικη κανεις? tongue.gif

θελουμε κι αλλους ομως... οπωσδηποτε.

επισης, πρεπει να κανονισουμε το πως θα γνωριστουμε.. (ενταξει, ο giopride θα κραταει τις μπυρες icon_drunk.gif )
Mamuwalde
μπάλα και φωτογραφική θα φέρω εγώ .

κανονιστείτε μόνο μη μου βγάλετε τη γλώσσα οι νέοι στο τρέξιμο , γιατί θα καταλήξω πρώτη πετσέτα έξω δεξιά με τις μπύρες μου αγκαλιά .

είμαστε και γέροι άνθρωποι ...

υγ: για να γνωριστούμε θα φοράμε ένα γαρύφαλλο στο πέτο smiley.gif
benchwarmer
Μεχρι στιγμης ομως ειμαστε μονο 4 απο οτι εχω καταλαβει (giopride, panagiotisthedream, saniboy και η αφεντια μου)...
Με κατω απο 6 ατομα δεν καταδεχομαι να ερθω smiley.gif
panagiotisTheDream
Όχι ρε συ, φέρνω και εγώ άλλους 2-3....μια χαρά θα είμαστε.....το πολύ πολύ βρίσκουμε και κάποιον(ους) από εκεί να φτιάξουμε ομάδες.

Εμένα θα με αναγνωρίσετε γιατί θα σκάσω με δυο δίμετρες ξανθιές στο γήπεδο για να με δουν απ 'την κερκίδα....... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif thumbsup.gif hammer.gif hammer.gif εγώ θα είμαι το ψηλόλιγνο παλικάρι που θα τις συνοδεύει........ smiley.gif smiley.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif


Λοιπόν, κλείνουμε για 16:00 στο κλειστό του πανεπιστημίου;
Άλλοι ενδιαφερόμενοι ας δηλώσουν συμμετοχή εδώ. Και γρήγορα.....

θα ανταλλάξουμε και κινητά μέσω πμ
Mamuwalde
έκλεισε 4 πανεπιστήμιο.

μπάλα και φωτό όντως θα φέρω .

θα είμαι το παιδί με το ψυγειάκι με τις μπύρες
dizzy_fingers
Θα αναμένουμε φωτογραφίες. smile.gif
X-NEC
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 5 2009, 21:49 ) *
Θα αναμένουμε φωτογραφίες. smile.gif


Εννοείται! smiley.gif
Mamuwalde
σας το λέω από τώρα: πάρτε όσες φωτό θέλετε αλλά τη μπλούζα δεν τη βγάζω θα έχουμε θύματα icon_drunk.gif
panagiotisTheDream
Παίδες οι "2-3 δικοί μου" έγιναν ένας...... rolleyes.gif rolleyes.gif

τέλος πάντων, θα γίνει η δουλειά...
blove.gif blove.gif
Mamuwalde
μη μασάτε ρε . και 2on2 να παίξουμε πλάκα θα έχει smile.gif
kaukasios
QUOTE(giopride @ Mar 6 2009, 14:07 ) *
μη μασάτε ρε . και 2on2 να παίξουμε πλάκα θα έχει smile.gif

λες να ερθω και εγω?
panagiotisTheDream
και το ρωτάς;;;;;

λοιπόν, έχουμε μέχρι στιγμής: benchwarmer, giopride, saniboy, spysta(?), kaukasios(?), panagiotisTheDream, panagiotisTheDream guest....


Σάββατο 7 Μαρτίου, 16:00 στο κλειστό του Πανεπιστημίου
benchwarmer
QUOTE(panagiotisTheDream @ Mar 6 2009, 15:29 ) *
Σάββατο 7 Μαρτίου, 16:00 στο κλειστό του Πανεπιστημίου


Και κατα προτιμηση απ' εξω, για να βρεθουμε και πιο ευκολα..
Αυριο στις 4 λοιπον..

Οποιος αλλος θελει ερχεται. Μην φοβαστε, ουτε εμεις ξερουμε μπασκετ smiley.gif
saniboy
16.00 εξω απο πανεπιστημιακο λοιπον εκλεισε!
sihainas
Ρε τώρα το είδα... anyway...αν προλάβω μπορεί να περάσω καμιά βόλτα...βέβαια πιο πιθανό είναι να παίξω ping pong (στο οποίο βέβαια είμαι ακόμα χειρότερος απ'ότι στο μπάσκετ αλλά είναι μάλλον το μόνο άθλημα που μου επιτρέπει η "φυσική μου κατάσταση" tongue.gif )... btw μπάλες δεν έχει μέσα στο γήπεδο; Όποιος έχει πάσο από το πανεπιστήμιο μπορεί να πάρει... αν δεν κάνω λάθος.
panagiotisTheDream
Παιδιά μη ρωτάτε. Ελάτε.

Ο giopride θα φέρει και μπάλα, όπως είπε....
πιθανώς να βρούμε κι εκεί βέβαια..

τα λέμε στις 4 από κοντά για wos_sport5.gif

icon_wave.gif
Mamuwalde
το νου σας ρεμάλια , αν μου βγάλετε τη γλώσσα θα πάρω την μπάλλα και θα φύγω ugly_tocktock.gif
jokey
Και γω τώρα το είδα το τοπικ αλλά δε μπορώ να έρθω γιατί στις 3 έχω μάθημα στη σχολή (ω ναι!). Ίσως να περάσω αν τελειώσουμε νωρίς, πράγμα μάλλον απίθανο.
benchwarmer
Το πρωτο meeting του φορουμ στη Πατρα στεφθηκε με τεραστια επιτυχια... Ειμασταν 3 και ο κουκος. Κυριολεκτικα. Το ποιος θα παιξει το ρολο του κουκου, το διαλεγετε εσεις βλεποντας τη φοτο.
Τουλαχιστον ξεπερασαμε τα παιδια απο Θεσσαλονικη smiley.gif

Giopride: Πολυ γρηγορα χερια και ποδια και σε αμυνα και σε επιθεση, καλο σουτακι, κλασικο κοντο 2αρι σκορερ.
Panagiotisthedream: Σεντερ, με καλες κινησουλες, και συμπαθητικο σουτακι..
Saniboy: Το σιγουρο ειναι οτι ειχε την καλυτερη φυσικη κατασταση απο ολους μας... Μαλλον 4αρακι, δυνατος και καλος σκορερ..
Για την αφεντια μου ας πουνε οι αλλοι rolleyes.gif rolleyes.gif

Και να το ιστορικο ντοκουμεντο

Απο αριστερα προς τα δεξια: giopride, saniboy, panagiotisthedream, benchwarmer
Mamuwalde
μεγάλη επιτυχία το meeting , γεμίζαμε ασφυκτικά ολόκληρο ταξί !

o saniboy είναι καθαρό τριάρι . απλά μας βρήκε μπόσικους λόγω ελλειπούς φυσικής κατάστασης και έπαιζε περισσότερο inside game . δεν ξέρω τι ντόπες πήρε από πριν βέβαια tongue.gif , αλλά την άλλη φορά θα πιώ 3 red bull και θα βγάλω φτερααααά !

o benchwarmer είναι κλασσικό pg distributor . έπαιρνε λίγες επιθέσεις , περισσότερα drive [αλλά με ποσοστά στα σουτ ίσως χειρότερα κι από μένα tongue.gif ] . μου έσκασε και μια ντρίμπλα-πάσα κάτω από τα πόδια :



ο panagiotisthedream αν βελτιώσει το σουτ , μπορεί και να λογιστεί ως βαρύ 4άρι . αλλά θέλει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση .

over & out . πάω να λιποθυμήσω με την ησυχία μου τώρα ... icon_tomato.gif
benchwarmer
QUOTE(giopride @ Mar 7 2009, 19:14 ) *
o benchwarmer είναι κλασσικό pg distributor . έπαιρνε λίγες επιθέσεις , περισσότερα drive [αλλά με ποσοστά στα σουτ ίσως χειρότερα κι από μένα tongue.gif ] . μου έσκασε και μια ντρίμπλα-πάσα κάτω από τα πόδια :


Πασα ηταν.
Και εγινε δυο φορες icon_drunk.gif

Αυτο οτι προτιμω τα ντραιβ μην το πεις παραεξω... Απλα δεν ηξερα τη μπασκετα και τα σουτ ηταν τουβλα, για αυτο... Διαφορετικα δεν μπαινω στον κοπο να κουραστω με ντραιβ 69.gif
panagiotisTheDream
Ωραία ήταν....ελπίζω την επόμενη φορά να εχουμε και μεγαλύτερη συμμετοχή, αλλά και να 'μαστε πιο οργανωμένοι..

Ο benchwarmer νομίζω φάνηκε καλύτερα στο 2 on 2, με καλύτερες οργανωτικές ικανότητες και καλό ντράιβ....δεν τον βοηθάει το ότι είναι αδύναμος βέβαια.

Ο giopride πολύ καλός δεδομένου ότι είχε να παίξει κανα 6μηνο, αξιόπιστος κάτω απ' το καλάθι και καλός αμυντικός και ριμπαουντέρ...

γενικά νομίζω πως ξεχώρισε ο saniboy....τα είπαν οι προλαλήσαντες..

Για την απόδοσή μου τα είπαν οι προηγούμενοι....γενικά είχα και το πρόβλημα με τη μέση και δεν πόσταρα πολύ...(ναι δικαιολογίες icon_tomato.gif )
όσο για τα σουτ, έχασα πολλά που έχω γενικά αλλά ποτέ δε μπόρεσα να μάθω την μπασκέτα και σπάσαμε το ταμπλό...... fast.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
πάντως σουτάρω καλύτερα, μη φοβού.. wos_sport3.gif

Τεσπα τα λέμε την επόμενη φορά, ελπίζω πριν την κάνει ο giopride.......
Όσο για τις τάπες, ευτυχώς όσες έπασαν ισοφαρίστικαν και μπορούμε να κοιμηθούμε ήσυχοι το βράδυ..... banana.gif 71.gif

υγ: εξασφάλισα αποκλειστικό στιγμιότυπο από τον αγώνα, με τον εαυτό μου να καρφώνει.....
δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω βγει πολύ μαύρος στη φωτό..... icon_drunk.gif icon_drunk.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif
saniboy
Καλο το σημερινο μπασκετακι ,ξεπιαστηκαμε λιγο, λοιπον αναλυση

benchwarmer : Καλη ντριμπλα,διεισδηση και πασα στην ρακετα,στο πρωτο μονακι επιχειρησε καποιες killing -crossovers και καποιες φαντεζι πασες...ΝΒΑ comparison : Jason Williams

giopride : Δυαρι με καλο σουτακι (ειδικα στο δευτερο μονακι που ζεσταθηκε) και καλα κοψιματα στην πλατη της αμυνας...
ΝΒΑ comparison : Sasha Vujasic

PanagiotistheDream : Παιχτης ρακετας ,ξερει να παιρνει θεση και να τελειωνει τις φασες με γλυκα χουκ με ταμπλο,πρεπει να εμπιστευτει περισσοτερο το σουτακι του...ΝΒΑ comparison : Kevin Love


Αντε να ξανακανονισουμε απο βδομαδα.. biggrin.gif
benchwarmer
Μωρε γενικα θελω περισσοτερο χωρο... Πολυ στριμωγμενοι ειμασταν εκει στην ακρη...
Την επομενη φορα που θα καταλαβαινετε και τις πασες μου καλυτερα( tongue.gif ) θα με δειτε... icon_drunk.gif

Και μια φοτο μπονους


*Ευχαριστω τον saniboy για τη συγκριση με το ΘΕΟ J-will 77.gif

Σειρα μου:
giopride-Σπανουλης 69.gif
panagiotisthedream-δυσκολο... οχι Χακιμ ακομα σιγουρα.. ουτε και Τσακαλιδης ομως shot.gif κατι σε Λορμπεκ αν σου κανει peace.gif
saniboy: ακομα πιο δυσκολο... κατι σε Πολ Πιρς μαλλον, με λιγο χειροτερο σουτ..
panagiotisTheDream
όντως ελπίζω την επόμενη φορά να παίξουμε στο κανονικό γήπεδο....
να πάμε καθημερινή που δεν έχει κόσμο δηλαδή..


off: παίδες ελπίζω να τα πούμε και αύριο στο Rock season.... cool.gif wink.gif
spysta
την επομενη θα ειναι και ο spysta και θα αλλαξει ο τροπος με τον οποιο βλεπατε και παιζατε ως τωρα μπασκετακι !!!!!!!!! 69.gif
celtic_pride
QUOTE(benchwarmer @ Mar 7 2009, 19:01 ) *
Τουλαχιστον ξεπερασαμε τα παιδια απο Θεσσαλονικη smiley.gif


Θα επιστρέψουμε δριμύτεροι..... smiley.gif (Τ' ακούτε ορισμένοι από δω???)

Το θέμα είναι να σας έκανε καλό καιρό. Εμείς ήμασταν τόσο άτυχοι που πέσαμε στην μόνη ώρα της εβδομάδας που φυσούσε δυνατά!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif .. Και αναγκαστήκαμε να περιοριστούμε (ιγκόκνιτο) στο πανεπιστημιακό γυμναστήριο..

Καλή επιτυχία και στο 2ο meeting σας.. wink.gif
Mamuwalde
να σημειώσω ότι το vujacic , μάλλον αναφέρθηκε λόγω του ότι είμαι κι εγώ ομορφόπαιδο με μακρύ μαλλί .

μη σας πω ότι είμαι και καλύτερος αμυντικός 24.gif
X-NEC
Παιδιά συγχαρητήρια για το meeting σας. Έχω πεθάνει με τα post σας! Είστε φοβεροί! Με το καλο και το δεύτερο!
dizzy_fingers
24.gif

Συγχαρητήρια παιδιά!
Άντε και εις μαζικότερες συναντήσεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.