Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Εργένικη ζωή vs σχέσης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
morfi
Είμαι πρόσφατα χωρισμένος και απολαμβάνω τις χαρές της εργένικης ζωής. I'm back into the game δηλαδή. Αν και πολλές φορές μπαίνω σε διλλήματα πιστεύω πως στην ηλικία που είμαι (25) είναι σχεδόν καταστραφικό να έχεις μόνιμη και σοβαρή σχέση. Όχι ότι είμαι και εναντίον. Όπως καταλαβαίνεται έχω βραχυκυκλώσει.
SG3ptshooter
αφού το έγραφα μόλις χτες, πάρε:
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 30 2011, 15:36 ) *
Συνταξίδεψα πρόσφατα με μια κυρία με μωράκι και προβληματίστηκα. Σε μια δεκαπενταετία (είμαι μικρός ακόμα tongue.gif ) θέλω να βαράει σουτάκια ένα ξανθομπάμπουρο αγοράκι σε μίνι μπασκετίτσα Nτιτρόιτ Πίστονς.. Μέχρι τότε ναι, εργένικη ζωή..

saou
QUOTE
Είμαι πρόσφατα χωρισμένος και απολαμβάνω τις χαρές της εργένικης ζωής. I'm back into the game δηλαδή. Αν και πολλές φορές μπαίνω σε διλλήματα πιστεύω πως στην ηλικία που είμαι (25) είναι σχεδόν καταστραφικό να έχεις μόνιμη και σοβαρή σχέση. Όχι ότι είμαι και εναντίον. Όπως καταλαβαίνεται έχω βραχυκυκλώσει.


Φυσικά και είναι καταστροφικό tongue.gif

Βασικά το σημαντικότερο είναι το πόσο χορτάτος νιώθει κανείς στην κάθε ηλικία. Στα 25 είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλει κανείς να 'αλητέψει' κάπως από το να είναι σε φάση μακροχρόνιας σχέσης (που από ένα σημείο και μετά αρχίζει να θυμίζει γάμο χωρίς καλά καλά να το καταλάβει κανείς).

Άλλος θα πει ότι αν νιώθει καλά με την κοπέλα θέλει να το πάει all the way ανεξαρτήτως ηλικίας. Γενικά είναι ένα θέμα τρομερά εξατομικευμένο και γενικές οδηγίες δεν υπάρχουν.

Σε ότι με αφορά πάντως οφείλουμε tongue.gif μέχρι περίπου τα 30 κάτι να έχουμε κάνει 5 πράγματα σε αυτόν τον τομέα προκειμένου όταν πλησιάσει η ώρα του να σοβαρευτούμε να έχουμε 1) χορτάσει όσο το δυνατόν από γυναίκες οπότε μην κατατρεχόμαστε από απωθημένα που μπορεί να αποδειχτούν καταστροφικά και 2) κατασταλάξει στο τι είναι σημαντικό και τι όχι στον άλλον 3) μάθει να αποφεύγουμε τις κακοτοπιές.
Xaroumenos loukoumas
Η έννοια της μακρόχρονης, σοβαρής σχέσης έχει νομίζω πολλές πλευρές. Το σημαντικό είναι να καταλαβαίνουμε τι κάνουμε και με ποιον. Προσωπικά δε θέλησα ποτέ να "αλητέψω", προτιμούσα πάντα να είμαι μόνος μου παρά να κάνω κάτι για να το κάνω απλά smile.gif

Αν η κοπέλα σέβεται τα "θέλω" μου, τότε είμαι οκ (βασικά παραπάνω από οκ). Αν όχι, τότε υπάρχει πρόβλημα. Βασικά τότε δεν υπάρχει σχέση tongue.gif

Πάντως είναι εύκολο να παγιδευτεί κανείς σε μια κατάσταση μιας "αρρωστημένης" σχέσης, όπου τα πράγματα δεν τα νιώθει κανείς ως έχουν, αλλά ως θα ήθελε να έχουν. Έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση δύο φορές και τώρα αισθάνομαι πολύ βλάκας tongue.gif

Γενικώς πάντως συμφωνώ με τον saou, ειδικά στα (2) και (3) που έγραψε!
morfi
Συνάντησα στο δρόμο μια παλιά μου συμμαθήτρια και ανταλλάξαμε τηλέφωνα για να βγούμε. Δεν λέω ότι θα γίνει κάτι αλλά το σκέφτομαι και από την αντίδραση της κατάλαβα ότι υπάρχει πιθανότητα. Είμαι στο δίλλημα μεταξύ εργένικης ζωής και σχέσης. Η ιδέα να κάνω σχέση μαζί της μου αρέσει αλλά δεν θέλω να χάσω τα πλεονεκτήματα που έχω. Ελπίζω τουλάχιστον, αν γίνει κάτι, να είναι προσωρινό. Ότι καλύτερο δηλαδή για αυτή την εποχή. biggrin.gif
Flash
Το επόμενο post σου μπορεί να ξεκινάει με τη φράση

"Αγαπητό ιστολόγιο..."
rankin
QUOTE(morfi @ May 24 2011, 14:29 ) *
Συνάντησα στο δρόμο μια παλιά μου συμμαθήτρια και ανταλλάξαμε τηλέφωνα για να βγούμε. Δεν λέω ότι θα γίνει κάτι αλλά το σκέφτομαι και από την αντίδραση της κατάλαβα ότι υπάρχει πιθανότητα. Είμαι στο δίλλημα μεταξύ εργένικης ζωής και σχέσης. Η ιδέα να κάνω σχέση μαζί της μου αρέσει αλλά δεν θέλω να χάσω τα πλεονεκτήματα που έχω. Ελπίζω τουλάχιστον, αν γίνει κάτι, να είναι προσωρινό. Ότι καλύτερο δηλαδή για αυτή την εποχή. biggrin.gif

πως τους λένε τους τύπους που πουλάνε έρωτα ταυτόχρονα σε 10 γυναίκες και τις παραμυθιάζουν όλες?
womanizers νομίζω....

τέτοιος να γίνεις φίλε!!! wink.gif
LFO
QUOTE(morfi @ May 1 2011, 11:30 ) *
Είμαι πρόσφατα χωρισμένος και απολαμβάνω τις χαρές της εργένικης ζωής. I'm back into the game δηλαδή. Αν και πολλές φορές μπαίνω σε διλλήματα πιστεύω πως στην ηλικία που είμαι (25) είναι σχεδόν καταστραφικό να έχεις μόνιμη και σοβαρή σχέση. Όχι ότι είμαι και εναντίον. Όπως καταλαβαίνεται έχω βραχυκυκλώσει.


Εισαι στην καλυτερη φαση....25 & ελευθερος....να βρεις μια rebound γκομενα....αμα σε δω καλοκαιριατικα και γραφεις στο φορουμ αντι να "καρφωνεις" θα εισηγηθω να φας μπαν

QUOTE(saou @ May 1 2011, 14:02 ) *
Φυσικά και είναι καταστροφικό tongue.gif

Βασικά το σημαντικότερο είναι το πόσο χορτάτος νιώθει κανείς στην κάθε ηλικία. Στα 25 είναι απόλυτα φυσιολογικό να θέλει κανείς να 'αλητέψει' κάπως από το να είναι σε φάση μακροχρόνιας σχέσης (που από ένα σημείο και μετά αρχίζει να θυμίζει γάμο χωρίς καλά καλά να το καταλάβει κανείς).

Άλλος θα πει ότι αν νιώθει καλά με την κοπέλα θέλει να το πάει all the way ανεξαρτήτως ηλικίας. Γενικά είναι ένα θέμα τρομερά εξατομικευμένο και γενικές οδηγίες δεν υπάρχουν.

Σε ότι με αφορά πάντως οφείλουμε tongue.gif μέχρι περίπου τα 30 κάτι να έχουμε κάνει 5 πράγματα σε αυτόν τον τομέα προκειμένου όταν πλησιάσει η ώρα του να σοβαρευτούμε να έχουμε 1) χορτάσει όσο το δυνατόν από γυναίκες οπότε μην κατατρεχόμαστε από απωθημένα που μπορεί να αποδειχτούν καταστροφικά και 2) κατασταλάξει στο τι είναι σημαντικό και τι όχι στον άλλον 3) μάθει να αποφεύγουμε τις κακοτοπιές.


Εισαι με διαφορα η πιο ρομαντικη ψυχη του φορουμ....


QUOTE(morfi @ May 24 2011, 13:29 ) *
Συνάντησα στο δρόμο μια παλιά μου συμμαθήτρια και ανταλλάξαμε τηλέφωνα για να βγούμε. Δεν λέω ότι θα γίνει κάτι αλλά το σκέφτομαι και από την αντίδραση της κατάλαβα ότι υπάρχει πιθανότητα. Είμαι στο δίλλημα μεταξύ εργένικης ζωής και σχέσης. Η ιδέα να κάνω σχέση μαζί της μου αρέσει αλλά δεν θέλω να χάσω τα πλεονεκτήματα που έχω. Ελπίζω τουλάχιστον, αν γίνει κάτι, να είναι προσωρινό. Ότι καλύτερο δηλαδή για αυτή την εποχή. biggrin.gif


Rebound σου λεω...Πουλα και παραμυθι οτι χωρισες γιατι η πρωην δεν σε καταλαβαινε & οτι ηταν πολυ συντηρητικη στο κρεβατι...Ή μαλλον οτι ηθελε σεξ μονο στο κρεβατι.


Μαγκες το διλημμα δεν ειναι free ή σε σχεση. Το διλημμα ειναι παντρεμενος ή ανυπαντρος....
sacarame
QUOTE(LFO @ May 24 2011, 20:31 ) *
...να βρεις μια rebound γκομενα....



Παρακαλώ να δοθεί οπωσδήποτε ο ορισμός της rebound γκόμενας για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοι...
Flash
QUOTE(sacarame @ May 24 2011, 18:37 ) *
Παρακαλώ να δοθεί οπωσδήποτε ο ορισμός της rebound γκόμενας για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοι...


Πάντως η μακρινή rebound γκόμενα είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε τέτοιες περιπτώσεις...
apkat
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif Flash respect....
Anaz
QUOTE(Flash @ May 24 2011, 20:49 ) *
Πάντως η μακρινή rebound γκόμενα είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε τέτοιες περιπτώσεις...
24.gif 24.gif
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
tuareg
T.W.Is.M.
QUOTE(Flash @ May 24 2011, 20:49 ) *
Πάντως η μακρινή rebound γκόμενα είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε τέτοιες περιπτώσεις...


24.gif 24.gif 24.gif
Αυτο ξεπερνα καθε γραφικο μου ποστ στα τοπικ των dall2-sm.gif
Μη σου πω οτι ξεπερνα και αυτα που γραφω για τους Σερβους...

Και για να το προχωρησω παρακατω το θεμα, αυτος που παραμυθιαζει ταυτοχρονα πολλες γυναικες ειπαμε λεγεται womanizer και καθε φορα επιλεγει με ποια θα παει. Τοτε η γυναικα λεγεται γκομενα επιλογης(ειναι σαν το "σκριν επιλογης")???
morfi
QUOTE(rankin @ May 24 2011, 19:24 ) *
πως τους λένε τους τύπους που πουλάνε έρωτα ταυτόχρονα σε 10 γυναίκες και τις παραμυθιάζουν όλες?
womanizers νομίζω....

τέτοιος να γίνεις φίλε!!! wink.gif

Δεν ξέρω αν είναι τέτοια κοπέλα και δεν θέλω να τη πληγώσω.

QUOTE(Flash @ May 24 2011, 16:24 ) *
Το επόμενο post σου μπορεί να ξεκινάει με τη φράση

"Αγαπητό ιστολόγιο..."



QUOTE(T.W.Is.M. @ May 24 2011, 23:12 ) *
Και για να το προχωρησω παρακατω το θεμα, αυτος που παραμυθιαζει ταυτοχρονα πολλες γυναικες ειπαμε λεγεται womanizer και καθε φορα επιλεγει με ποια θα παει. Τοτε η γυναικα λεγεται γκομενα επιλογης(ειναι σαν το "σκριν επιλογης")???

Air Kef
*Ακατάλληλο δια ανηλίκους.


(1:58 ειδικά)

Myria
QUOTE(Air Kef @ May 25 2011, 14:04 ) *
*Ακατάλληλο δια ανηλίκους.


(1:58 ειδικά)


Νομιζα πως διαβαζα την κατηγορια "πως αντιμετωπιζετε το κερατο"...Εκει θα πηγαινε η Σκοτεινουλα κουτι...
Air Kef
QUOTE(Myria @ May 25 2011, 15:26 ) *
Νομιζα πως διαβαζα την κατηγορια "πως αντιμετωπιζετε το κερατο"...Εκει θα πηγαινε η Σκοτεινουλα κουτι...



Εκεί θα πήγαινε ο Τάκης που την πιάνει απο το λαιμό. tongue.gif
Myria
QUOTE(Air Kef @ May 25 2011, 17:52 ) *
Εκεί θα πήγαινε ο Τάκης που την πιάνει απο το λαιμό. tongue.gif

Σωστος!!!(και οχι μονο απο το λαιμο)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.