Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 6η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Μπάγερν-Νταρουσάφακα 21:00
Μακάμπι-Ρεάλ Μαδρίτης 21:05
Αρμάνι Μιλάνο-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:45
Γκραν Κανάρια-Εφές 22:45

Παρασκευή
Χίμκι-Μπαρτσελόνα 19:00
Μπούντουτσνοστ-Ζαλγκίρις 20:00
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 21:00
Μπασκόνια-Φενερμπαχτσέ 21:30
stefkorner
QUOTE (Zoys @ Nov 5 2018, 19:23 ) *
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Μπάγερν-Νταρουσάφακα 21:00
Μακάμπι-Ρεάλ Μαδρίτης 21:05
Αρμάνι Μιλάνο-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:45
Γκραν Κανάρια-Εφές 22:45

Παρασκευή
Χίμκι-Μπαρτσελόνα 19:00
Μπούντουτσνοστ-Ζαλγκίρις 20:00
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 21:00
Μπασκόνια-Φενερμπαχτσέ 21:30



θα πονταρα σε καποια εκπληξη ,εκει οπου ειναι αουτσαιντερ οι γηπεδουχοι :
Μακαμπι-Αρμανι-ακομα και Μπουντουσνοστ (αρκει να προλαβει να παρει παικτη αντι του Κραφτ)
και στηριγμα στο αουτσαιντερ του 2.20-2.30 Μπασκονια wink.gif

στο Μακαμπι-Ρεαλ θα περιμενω και το injuries report μεχρι τελευταια στιγμη!μηπως ειναι το ταιμινγκ για να κανει πρωτη ηττα ευρωλιγκα και να την ζευγαρωσει με το χθεσινο μπαμ απο Ανδορα wink.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Nov 5 2018, 13:29 ) *
θα πονταρα σε καποια εκπληξη ,εκει οπου ειναι αουτσαιντερ οι γηπεδουχοι :
Μακαμπι-Αρμανι-ακομα και Μπουντουσνοστ (αρκει να προλαβει να παρει παικτη αντι του Κραφτ)
και στηριγμα στο αουτσαιντερ του 2.20-2.30 Μπασκονια wink.gif

στο Μακαμπι-Ρεαλ θα περιμενω και το injuries report μεχρι τελευταια στιγμη!μηπως ειναι το ταιμινγκ για να κανει πρωτη ηττα ευρωλιγκα και να την ζευγαρωσει με το χθεσινο μπαμ απο Ανδορα wink.gif



Καλή μας βδομάδα.

Η Ρεάλ τουλάχιστον, δεν έχει τραυματισμούς, απλώς ξεκούρασε τους Τέηλορ και Ρούντι και το πλήρωσε απέναντι σε μια "φορτωμένη" και ταλαντούχα περιφέρεια όπως αυτή της Ανδόρας.
Μιλάμε για τους 2 καλύτερους αμυντικούς του Λάσο (πόσο μάλλον από τη στιγμή που ο για χρόνια καλός αμυντικός Γιουλ, φέτος σαν να κλέβει στον τομέα αυτό. βλ. περσινό τραυματισμό...)

Λογικά η ήττα αυτή θα κάνει καλό στους μερένγκες που δεν είχαν σταματημό και θα περάσουν κι από το Τελ Αβίβ.

Η ΤΣΣΚΑ θα κλειδώσει την Αρμάνι και η Μπασκόνια είναι (οριακά όμως) το φαβορί στο ντέρμπι με τη Φενέρ.

Δεν βλέπω πως αυτή η Ζαλγκίρις θα βρει δυσκολίες απέναντι στην Μπουντούσνοστ. Διψήφια διαφορά για τους Λιθουανούς.

Η Χίμκι θα ζευγαρώσει τις νίκες της ενώ ξεκάθαρο φαβορί είναι κι η Μπάγερν.

Στο Λας Πάλμας έχουμε τους γηπεδούχους που γίνονται άλλη ομάδα στην έδρα τους και του φιλοξενούμενους που είναι από τις καλύτερες ομάδες της λίγκας στα εκτός. 1Χ2 smile.gif εδώ όπως και το ντέρμπι στο ΟΑΚΑ.



stefkorner
QUOTE (basket72 @ Nov 5 2018, 19:46 ) *
Καλή μας βδομάδα.

Η Ρεάλ τουλάχιστον, δεν έχει τραυματισμούς, απλώς ξεκούρασε τους Τέηλορ και Ρούντι και το πλήρωσε απέναντι σε μια "φορτωμένη" και ταλαντούχα περιφέρεια όπως αυτή της Ανδόρας.
Μιλάμε για τους 2 καλύτερους αμυντικούς του Λάσο (πόσο μάλλον από τη στιγμή που ο για χρόνια καλός αμυντικός Γιουλ, φέτος σαν να κλέβει στον τομέα αυτό. βλ. περσινό τραυματισμό...)


Καλη εβδομαδα !επρεπε να το διευκρινησω :το Injuries report της Μακαμπι συγκεκριμενα περιμενω να δω !
κυριως οσο αναφορα τον Μπλακ !
και αν θα προλαβει να μπει ο Σεσιονς !
για την Ρεαλ ακομα και χωρις Τειλορ/Ρουντι να επαιζε λιγο θα επηρεαζομουν! ειναι μακραν η ομαδα με την μεγαλυτερη πληροτητα,στην Ευρωπη
stefkorner
νοκ αουτ και με Ρεαλ ο Ταρικ Μπλακ
ξεχναμε λοιπον για την ωρα,την πρωτη ηττα της Ρεαλ rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Nov 6 2018, 22:31 ) *
νοκ αουτ και με Ρεαλ ο Ταρικ Μπλακ
ξεχναμε λοιπον για την ωρα,την πρωτη ηττα της Ρεαλ rolleyes.gif


Είναι μια αγωνιστική που υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να δούμε περισσότερα διπλά από άσσους.
Το ματς στο Τελ Αβίβ είναι ένα από τα πλέον πιθανά διπλά όπως και το αντίστοιχο στη Λας Πάλμας, όσο και καλή έδρα να έχει η Γκραν Κανάρια, η Εφές είναι ομάδα για τα εκτός συν του ότι στην Γκραν Κανάρια έχουν βγει στην αγορά για pg και pf. Ιδίως τον κοντό έπρεπε να τον είχε από το καλοκαίρι. Ανεπίτρεπτο λάθος του Μαλντονάδο. Βρε μήπως να ψάξουν και για προπονητή; biggrin.gif

Εξίσου πιθανό είναι το διπλό της Ζαλγκίρις που για να μην έρθει πρέπει Ιβάνοβιτς και Τζάκσον να σκοράρουν από 5 τρίποντα έκαστος. Χλωμό το κόβω, ιδίως για τον πρώτο. tongue.gif

Έπεται το διπλό της αρκούδας στον οίκο μόδας.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Nov 8 2018, 18:48 ) *
Είναι μια αγωνιστική που υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να δούμε περισσότερα διπλά από άσσους.
Το ματς στο Τελ Αβίβ είναι ένα από τα πλέον πιθανά διπλά όπως και το αντίστοιχο στη Λας Πάλμας, όσο και καλή έδρα να έχει η Γκραν Κανάρια, η Εφές είναι ομάδα για τα εκτός συν του ότι στην Γκραν Κανάρια έχουν βγει στην αγορά για pg και pf. Ιδίως τον κοντό έπρεπε να τον είχε από το καλοκαίρι. Ανεπίτρεπτο λάθος του Μαλντονάδο. Βρε μήπως να ψάξουν και για προπονητή; biggrin.gif

Εξίσου πιθανό είναι το διπλό της Ζαλγκίρις που για να μην έρθει πρέπει Ιβάνοβιτς και Τζάκσον να σκοράρουν από 5 τρίποντα έκαστος. Χλωμό το κόβω, ιδίως για τον πρώτο. tongue.gif

Έπεται το διπλό της αρκούδας στον οίκο μόδας.


καλα ναι,ειναι αγωνιστικη που στην πλειοψηφια των αγωνων (5/8 ) ειναι φαβορι οι φιλοξενουμενοι!
εσυ παραδοσιακα βλεπω πηγαινεις με το φαβορι rolleyes.gif εμενα μου αρεσει να ψαχνω τα ματς που μπορει να σπασει το φαβορι ειδικα σε ματς σαν αυτα του τρια προς ενα,οπως το Μακαμπι-Ρεαλ η Αρμανι-Τσσκα !το Μακαμπι -Ρεαλ δεν το ακουμπαω με τον Μπλακ εκτος ,αλλα το Αρμανι-Τσσκα καθολου δεν θα με χαλουσε να στηριζα τους μοδιστρους !ο ορισμος του απροβλεπου το ματς !μπορει να δεις να κανει την πρωτη της ηττα η Τσσκα με διασυρμο,αλλα το ιδιο πιθανο να περασει κ απο εκει με παρτι ! ξεκιναει λοιπον απο το 50-50 και φτανει μεχρι τα πιο ακραια ενδεχομενα μεγαλης σε εκταση νικης ! οποτε θα επιλεξω να παω με το αουτσαιντερ του 1προς3 wink.gif
Γκραν Καναρια-Εφες την ιδια εκτιμηση με εσενα εχω ! η περσινη Γκραν Καναρια που δεν χτιστηκε για ευρωλιγκα,πιο πολυ θα με επειθε στην εδρα της tongue.gif αν παρατηρησες στοιχηματικα ξεκινησε φαβορι αυτη,αλλα ανατραπηκε πληρως και τωρα εχει γινει φαβορι η Εφες του 1.70 !πιο λογικο το βρισκω,παρα την ασταθεια της wink.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Nov 8 2018, 13:02 ) *
καλα ναι,ειναι αγωνιστικη που στην πλειοψηφια των αγωνων (5/8 ) ειναι φαβορι οι φιλοξενουμενοι!
εσυ παραδοσιακα βλεπω πηγαινεις με το φαβορι rolleyes.gif εμενα μου αρεσει να ψαχνω τα ματς που μπορει να σπασει το φαβορι ειδικα σε ματς σαν αυτα του τρια προς ενα,οπως το Μακαμπι-Ρεαλ η Αρμανι-Τσσκα !το Μακαμπι -Ρεαλ δεν το ακουμπαω με τον Μπλακ εκτος ,αλλα το Αρμανι-Τσσκα καθολου δεν θα με χαλουσε να στηριζα τους μοδιστρους !ο ορισμος του απροβλεπου το ματς !μπορει να δεις να κανει την πρωτη της ηττα η Τσσκα με διασυρμο,αλλα το ιδιο πιθανο να περασει κ απο εκει με παρτι ! ξεκιναει λοιπον απο το 50-50 και φτανει μεχρι τα πιο ακραια ενδεχομενα μεγαλης σε εκταση νικης ! οποτε θα επιλεξω να παω με το αουτσαιντερ του 1προς3 wink.gif
Γκραν Καναρια-Εφες την ιδια εκτιμηση με εσενα εχω ! η περσινη Γκραν Καναρια που δεν χτιστηκε για ευρωλιγκα,πιο πολυ θα με επειθε στην εδρα της tongue.gif αν παρατηρησες στοιχηματικα ξεκινησε φαβορι αυτη,αλλα ανατραπηκε πληρως και τωρα εχει γινει φαβορι η Εφες του 1.70 !πιο λογικο το βρισκω,παρα την ασταθεια της wink.gif



Δεν έχεις άδικο σε σχέση με το ότι κλίνω προς τα φαβορί. wink.gif
Υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις βέβαια όπως την περασμένη βδομάδα που έβλεπα νίκη της Εφές στο Μιλάνο. Τελικά έχασε από τρίποντο προσευχή στο τελευταίο sec. Εγω βέβαια πληρώθηκα γιατί μας έδινε και χάντικαπ. wink.gif

Κι αυτήν την αγωνιστική τίμησα το χάντικαπ στο ΟΑΚΑ. Κι εκεί φαβορί δίνουν τον Παναθηναϊκό.

Στο Ισραήλ λογικά θα πιάσει και διψήφια διαφορά η Ρεάλ, Το ίδιο πιστεύω ότι μπορεί να γίνει και στην Ποντγκόριτσα.

Στο Μιλάνο για πόσο ακόμα θα κερδίζουν στο τελευταίο δευτερόλεπτο; Αν η ΤΣΣΚΑ κατέβει σοβαρή θα πάρει νίκη +5 πόντους.

Τιμάμε και τον άσσο της Χίμκι καθώς και το ρισκαδορίκο άσσο στη Βιτόρια.
john wick
Το 1ο κρας τεστ για τους Μιλανεζους σημερα...
Περιμενω πως κ πως να το δω...
stefkorner
18/26 3π η Μπαγερν (69.2 % )
περιμενω να μαθω αν ειναι νεο ρεκορ
stefkorner
10 ασιστ στα μεσα της 3ης περιοδου ο τρελο Τζειμς wink.gif
σημερα παει συνετα και στα 3π ! μονο 0/4 εχει ...
αλλα ειναι τοσο τρελος που μπορει να βαλει κανα μπαζερ μπιτερ παλι και να τελειωσει με 1/7 ξερωγω tongue.gif
whaler
Καλα ο ρυθμος που εχει πιασει η Αρμανι ειναι απιστευτος, χαμενη δειχνει η ΤΣΣΚΑ.

@stef ειχε βαλει 19 περσυ η Μπαρτσελονα και η Σιενα πριν απο καποια χρονια.
stefkorner
τελειωσε με 12 ασιστ και 1/9 τριποντα (φτανοντας συνολικα τα 13/52 ,δηλαδη 25 %! τρατζικ )
39.20 επαιξε !επισης τρατζικ !
για ευρωλιγκα μιλαμε και αντιπαλο Τσσκα !δεν γινεται αυτο το πραγμα !οσο και να βαστανε τα ποδια ,πρεπει να ξεκουραζεται και το μυαλο καποια στιγμη !
αν αγωνιζοταν σημερα ο Νεντοβιτς και επαιζε για φυσιολογικο χρονο ο Τζειμς ,πιστευω θα το παιρνε η Αρμανι
basket72
QUOTE (stefkorner @ Nov 8 2018, 23:40 ) *
τελειωσε με 12 ασιστ και 1/9 τριποντα (φτανοντας συνολικα τα 13/52 ,δηλαδη 25 %! τρατζικ )
39.20 επαιξε !επισης τρατζικ !
για ευρωλιγκα μιλαμε και αντιπαλο Τσσκα !δεν γινεται αυτο το πραγμα !οσο και να βαστανε τα ποδια ,πρεπει να ξεκουραζεται και το μυαλο καποια στιγμη !
αν αγωνιζοταν σημερα ο Νεντοβιτς και επαιζε για φυσιολογικο χρονο ο Τζειμς ,πιστευω θα το παιρνε η Αρμανι



Το θέμα βρε συ είναι ότι κρατάει τόσο την μπάλα που απενεργοποιεί εντελώς τους συμπαίκτες του. Ιδίως στα κλεισίματα των παιχνιδιών. Δεν κοιτάζει δίπλα πάρα μόνο πως θα το μπουμπουνίσει. Ποιος Σβεντ, ποιος Σπανούλης και ποιος Γίουι!
Μαγικό νούμερο είναι οι 12 ασίστς.
Σε βάθος χρόνου κι όσο εξασθενεί ο αρχικός ενθουσιασμός, το πρόβλημα θα μεγεθύνεται για την Αρμάνι.

Δεν είναι ζήτημα Ολυμπιακού - Παναθηναϊκού (και καλά δεν μας αρέσεη Αρμάνι σε μας επειδή έπαιζε ο Τζέιιμς σε σας biggrin.gif ) αλλά ζήτημα βασικών αρχών ενός ομαδικού αθλήματος.
Κι όχι δεν είναι ότι τού έλειψαν οι ανάσες του Τζέιμς. Έχει φοβερή φυσική κατάσταση. Η συγκρότηση τού λείπει.


Κατά τα άλλα, είναι μια όμορφη νύκτα, όπου πέρασαν τα φαβορί (Μπάγερν και Ρεάλ φρόντισαν να μας πληρώσουν από το ...ημίχρονο) μαζί και +3 γκολ του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκης. Ω ναι!!
Συγγνώμη για το καρά - οφ τόπικ αλλά κεντήσαμε cool.gif

stefkorner
QUOTE (basket72 @ Nov 9 2018, 06:51 ) *
Κατά τα άλλα, είναι μια όμορφη νύκτα, όπου πέρασαν τα φαβορί (Μπάγερν και Ρεάλ φρόντισαν να μας πληρώσουν από το ...ημίχρονο) μαζί και +3 γκολ του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκης. Ω ναι!!
Συγγνώμη για το καρά - οφ τόπικ αλλά κεντήσαμε cool.gif


σε καλη μερια αδελφε wink.gif
ας κλεισει ιδανικα η βραδια και για τις ομαδες μας,απο αποψη αποτελεσματων !δηλαδη ας χασει και η Εφες στα Καναρια tongue.gif
natouralistis
QUOTE (basket72 @ Nov 8 2018, 23:51 ) *
Κατά τα άλλα, είναι μια όμορφη νύκτα, όπου πέρασαν τα φαβορί (Μπάγερν και Ρεάλ φρόντισαν να μας πληρώσουν από το ...ημίχρονο) μαζί και +3 γκολ του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκης. Ω ναι!!
Συγγνώμη για το καρά - οφ τόπικ αλλά κεντήσαμε cool.gif


Με αποδόσεις 1.36 και 1.30 από Ρεάλ και Μπάγερν δεν κεντάς ούτε κασκόλ biggrin.gif

Εμένα η Αρμάνι με έχει εντυπωσιάσει. Στις 2 εντός έδρας ήττες από Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ κέρδιζε σχεδόν για 75 αγωνιστικά λεπτά. Δεν ξέρω ποια ομάδα μπορεί να το καταφέρει αυτό απέναντι σε αυτούς τους 2. Σήμερα το ματς στο 38' ήταν Χ, μπράβο στον Ιτούδη που κέρδισε δεύτερο συνεχόμενο κλειστό παιχνίδι που χτίζει χαρακτήρα νικητή, μπράβο και στην Αρμάνι που κατά τη γνώμη μου είναι στην 8αδα.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Nov 8 2018, 23:56 ) *
σε καλη μερια αδελφε wink.gif
ας κλεισει ιδανικα η βραδια και για τις ομαδες μας,απο αποψη αποτελεσματων !δηλαδη ας χασει και η Εφες στα Καναρια tongue.gif



Να 'σαι καλά μπρο! Πάντα μεγαλόκαρδος.
Η αλήθεια είναι ότι έχω κι ένα έξτρα από τη νίκη της Εφές να περιμένω, αλλά είμαι οκ κι με τα εώς τώρα- κακό πράγμα η απληστία, άλλωστε. smile.gif
Οπότε χαλάλι σου, ας κερδίσουν οι (συμπαθείς) Κανάριοι.

Κατά τα άλλα φοβερές παραστάσεις από Μπάγερν και Ρεάλ και μαθήματα μπασκετικού "κυνισμού" από Ιτούδη.

Να πω την αλήθεια, θα προτιμούσα με κλειστά τα μάτια τον Χίγκινς για την ομάδα μου παρά τον Τζέιμς.
Για τον Χάινς πάλι τι να πει κανείς. Σταθερά στην πολυτιμότερη τριάδα των καλύτερων σέντερ της διοργάνωσης. Άσχετα με νούμερα κ.λ.π.

QUOTE (natouralistis @ Nov 8 2018, 23:59 ) *
Με αποδόσεις 1.36 και 1.30 από Ρεάλ και Μπάγερν δεν κεντάς ούτε κασκόλ biggrin.gif


Με τον καλό τον λόγο όπως πάντα.

Προτρέχεις όμως. Όταν παίζεις με χάντικαπ το ποσοστό πάει 1.75- 1.80. Το χάντικαπ απόψε ήταν στους 6.5 και τους 7.5 πόντους. Οπότε από το ημίχρονο το είχαμε καθαρίσει.
Αν βάλεις και το 2.10 του +3 γκολ του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού μαζί με ένα σεβαστό ποντάρισμα, τότε πας σε γερά νούμερα. Εισιτηριάκι για Ινδοκίνα βγήκε απόψε.
natouralistis
QUOTE (basket72 @ Nov 9 2018, 00:09 ) *
Με τον καλό τον λόγο όπως πάντα.

Προτρέχεις όμως. Όταν παίζεις με χάντικαπ το ποσοστό πάει 1.75- 1.80. Το χάντικαπ απόψε ήταν στους 6.5 και τους 7.5 πόντους. Οπότε από το ημίχρονο το είχαμε καθαρίσει.
Αν βάλεις και το 2.10 του +3 γκολ του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού μαζί με ένα σεβαστό ποντάρισμα, τότε πας σε γερά νούμερα. Εισιτηριάκι για Ινδοκίνα βγήκε απόψε.


Πάω πάσο
akratacity
Απο το 88-79 η Γκραν Καναρια καταφερε να δεχτει σερι 2-13 και πλεον χανει 90-92 και εχει η Εφες μπαλα με 5" να απομενουν. Μας κρεμασαν οι νησιωτες...
basket72
Σχετικά με το παιχνίδι στα Κανάρια με το χιτσκοκικό φινάλε tongue.gif αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αταμάν προφύλαξε τη μεγάλη επένδυση της ομάδας, τον Σέιν Λάρκιν λόγω κακής κατάστασης του παρκέ. Δεν έπαιξε ούτε λεπτό- ο έτσι κι αλλιώς αγνώριστος φέτος (στην Ευρωλίγκα τουλάχιστον) Λάρκιν. Ίσως η απουσία του να βοήθησε τελικά την ομάδα του, εδώ που τα λέμε. rolleyes.gif

Έχει πλάκα ο Παπαδογιάννης που στο άρθρο του για τα τεκταινόμενα στην Ευρωλίγκα λέει για το ντουέτο της Εφές με Λάρκιν και Μπομπουά που ...κάνει θραύση. Λέει κι άλλα που σηκώνουν συζήτηση, ωστόσο αυτό με τη θραύση που κάνει ο Λάρκιν (μαζί με τον Μπομπουά) βγάζει μάτι.

Μήπως δεν βλέπει καν μπάσκετ ο άνθρωπος; Είναι το δεύτερο άρθρο του που διαβάζω τον τελευταίο καιρό μετά εκείνο το αμίμητο με το λογοπαίγνιο με τον Βεζένκοφ και δείχνει να μην έχει επαφή με το άθλημα.
natouralistis
QUOTE (basket72 @ Nov 9 2018, 01:49 ) *
Σχετικά με το παιχνίδι στα Κανάρια με το χιτσκοκικό φινάλε tongue.gif αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αταμάν προφύλαξε τη μεγάλη επένδυση της ομάδας, τον Σέιν Λάρκιν λόγω κακής κατάστασης του παρκέ. Δεν έπαιξε ούτε λεπτό- ο έτσι κι αλλιώς αγνώριστος φέτος (στην Ευρωλίγκα τουλάχιστον) Λάρκιν. Ίσως η απουσία του να βοήθησε τελικά την ομάδα του, εδώ που τα λέμε. rolleyes.gif

Έχει πλάκα ο Παπαδογιάννης που στο άρθρο του για τα τεκταινόμενα στην Ευρωλίγκα λέει για το ντουέτο της Εφές με Λάρκιν και Μπομπουά που ...κάνει θραύση. Λέει κι άλλα που σηκώνουν συζήτηση, ωστόσο αυτό με τη θραύση που κάνει ο Λάρκιν (μαζί με τον Μπομπουά) βγάζει μάτι.

Μήπως δεν βλέπει καν μπάσκετ ο άνθρωπος; Είναι το δεύτερο άρθρο του που διαβάζω τον τελευταίο καιρό μετά εκείνο το αμίμητο με το λογοπαίγνιο με τον Βεζένκοφ και δείχνει να μην έχει επαφή με το άθλημα.


Δεν έχει δει σίγουρα ολόκληρα παιχνίδια της Εφές γιατί δεν έπαιξε ακόμα αντίπαλος με ελληνική ομάδα. Από στιγμιότυπα κτλ όπου η Εφές έχει κάνει νίκες με Λάρκιν και Μπομπουά να είναι σε κάποια παιχνίδια οι πρωταγωνιστές, (Λάρκιν με Μπάγερν, Μπομπουά με Φενέρ) και εγώ η εικόνα που έχω είναι πως είναι καλοί. Χωρίς να έχω δει ολόκληρα παιχνίδια τους ή στατιστικά. Φαντάζομαι με τον ίδιο τρόπο έγραψε και αυτός, βέβαια θα μου πεις πληρώνεται από αυτό και δεν αρκεί μια επιδερμική προσέγγιση.
basket72
QUOTE (natouralistis @ Nov 9 2018, 02:42 ) *
Δεν έχει δει σίγουρα ολόκληρα παιχνίδια της Εφές γιατί δεν έπαιξε ακόμα αντίπαλος με ελληνική ομάδα. Από στιγμιότυπα κτλ όπου η Εφές έχει κάνει νίκες με Λάρκιν και Μπομπουά να είναι σε κάποια παιχνίδια οι πρωταγωνιστές, (Λάρκιν με Μπάγερν, Μπομπουά με Φενέρ) και εγώ η εικόνα που έχω είναι πως είναι καλοί. Χωρίς να έχω δει ολόκληρα παιχνίδια τους ή στατιστικά. Φαντάζομαι με τον ίδιο τρόπο έγραψε και αυτός, βέβαια θα μου πεις πληρώνεται από αυτό και δεν αρκεί μια επιδερμική προσέγγιση.



Μόνο στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στην Μπάγερν ήταν καλός ο Λάρκιν. Ο Μπομπουά* είναι σχετικά καλύτερος ως τώρα, αλλά εγώ αναφέρθηκα στον Λάρκιν (με το ακριβότερο συμβόλαιο στη Εφές) που στα υπόλοιπα 4 παιχνίδια ήταν πραγματικά κακός- μάλλον αρνητικός για την ομάδα του.
Από έναν δημοσιογράφο χτυπάει άσχημα τέτοια γκάφα.
Από σένα και μένα όχι.

*Ούτε ο Μπομπουά πάντως έχει βγάλει μάτια. Αυτός που τα πάει καλά είναι ο Μίσιτς κι ο Μοερμάν από τους καινούργιους. Για την Ευρωλίγκα μιλάω, γιατί το άρθρο του εν λόγω ήταν αφιερωμένο σε αυτήν κι όχι στην Τούρκικη λίγκα.
yorgos
O Λάρκιν είναι σκέτη απογοήτευση μέχρι στιγμής. Ο άλλος που είναι φόλα σε όλα μα όλα τα ματς είναι ο Κότι Κλαρκ, εγώ να βαφτώ μαύρος και να μπω να παίξω ένα από τα άπειρα midrange ξεμαρκάριστα που χάνει σε κάθε ματς.

Λοιπόν αύριο θέλουμε Λάγκφορντ πρώτο σκόρερ αν γίνεται, Παππά +6.5 αλλά κυρίως νίκη Παναθηναϊκού. Στο δε φάντασι ένα σας λέω, έεεεερχομαι (από πίσω αλλά έρχομαι).
Ως συνήθως θα συμφωνήσω με το σύντροφο baloncesto72 για τον Τζέημς. Είναι για χάιλαιτ, είναι για να πληρώσεις εισιτήριο να πας να τον δεις, είναι φοβερός αθλητής, είναι και για το τελευταίο σουτ με κάκαλα, αλλά στην ομάδα μου δεν τον θέλω κι αν ήμουν συμπαίκτης του θα τον είχα καρυδώσει. Περίμενα ότι μετά τα όσα έγιναν στο Φοίνιξ θα είχε βάλει μυαλό, αλλά μπα. You can't teach an old dog new tricks. Πώς τα κατάφερε ο Κουζμίνσκας κι έγραψε -11 σήμερα, ούτε αυτός θα ξέρει...

Κοπόνεν 16π σε 14' χωρίς να χάσει σουτ, αυτά είναι. Άντε γιατι δε βλεπόταν μέχρι σήμερα.

Αναμενόμενοι παπάδες από Αγιόν και Ράντολφ σήμερα απέναντι στην Blackless (πώς τα λέω έτσι ρε παιδί μου) Μακάμπι. Όπου μαθαίνω ότι έπεσε γιούχα και θα πάρουν κεφάλια, με διάφορους άτυπους σπόνσορες να κάνουν δηλώσεις του στιλ "ψυχραιμία αλλά θα τους διώξουμε όλους", φάση Θανάσης μετά το 73-38.

Η ΝΤαρού με έκαψε, στο +18.5 τους είχα τους άχρηστους.
natouralistis
QUOTE (yorgos @ Nov 9 2018, 03:46 ) *
Λοιπόν αύριο θέλουμε Λάγκφορντ πρώτο σκόρερ αν γίνεται

Αναμενόμενοι παπάδες από Αγιόν και Ράντολφ σήμερα απέναντι στην Blackless (πώς τα λέω έτσι ρε παιδί μου) Μακάμπι.


Ο Μπλάκ στα αλήθεια είναι θεριό και μέτρησε πολύ η απουσία του σήμερα.

Για το αυριανό στοιχηματικά, Ο Λάνκφορντ είναι πιθανός πρώτος σκόρερ αλλά δίνεται σε χαμηλή απόδοση. Θεωρώ ότι έχει αξία να τολμήσεις τον 10πλασιασμό του πονταρίσματος από τον Ντεσόν Τόμας για 2 λόγους. 1) Βρίσκεται σε καλό φεγγάρι, εύστοχο πολύ. 2) Δεν θα βρει απέναντί του προσαρμοσμένη άμυνα παρά ένας εναντίον ενός.
yorgos
QUOTE(natouralistis @ Nov 9 2018, 03:57 ) *
Ο Μπλάκ στα αλήθεια είναι θεριό και μέτρησε πολύ η απουσία του σήμερα.

Για το αυριανό στοιχηματικά, Ο Λάνκφορντ είναι πιθανός πρώτος σκόρερ αλλά δίνεται σε χαμηλή απόδοση. Θεωρώ ότι έχει αξία να τολμήσεις τον 10πλασιασμό του πονταρίσματος από τον Ντεσόν Τόμας για 2 λόγους. 1) Βρίσκεται σε καλό φεγγάρι, εύστοχο πολύ. 2) Δεν θα βρει απέναντί του προσαρμοσμένη άμυνα παρά ένας εναντίον ενός.

H εμπιστοσύνη που έχω στον Τόμας είναι η ίδια με αυτήν που έχω στο Μπολσονάρο ότι θα ξεριζώσει τη διαφθορά. Δεν με εμπνέει ο συγκεκριμένος, αν και είναι προβοκατόρικη πρόταση (όχι ο Μπολσονάρο). Πιο πολύ με έτρωγε ο Παππάς, που και κάκαλα έχει και καλή προϊστορία κι επειδή τον βάζει στα τελευταία και κρατάει μπάλα, παίζει αν είναι μικρή η διαφορά να γίνει δέκτης φάουυλ για βολές. Ειδικά τον Τόμας πιστεύω θα τον σημαδεύει ο Μπλατ αν μπει στο 4 και θα τρώει ποσταρίσματα μέχρι να δύσει ο ήλιος. Πιστεύω πως θα παίξει σχετικά λίγο, σίγουρα κάτω από 20λεπτο, μάλλον γύρω στα 14-15'.
G-arenas
QUOTE (natouralistis @ Nov 10 2018, 18:31 ) *
Ήταν σε φθίνουσα πορεία ναι, αλλά δεν έβγαινε 6η στο πρωτάθλημα και εκτός Playoff Ευρωλίγκας. Φυσικά δεν ήταν τόσο η αποτυχία που μπορεί να έρθει, αλλά ο τρόπος, με εμφανίσεις τύπου 40-90 εντός έδρας ήττες με τη Ρεάλ σίγουρα θα παραμείνει στη συνείδηση των φιλάθλων της Μπάρτσα ως ένας από τους χειρότερους προπονητές που πέρασαν από τα μέρη τους. Ο πιο αποτυχημένος βάση αποτελεσμάτων νομίζω είναι δεδομένο.

και τι να κανει ο μπαρτζω που η μιση ομαδα ηταν τα βουτυρα του τσαβι (τομιτς, ντοελμαν κλπ) και η αλλη μιση δεν την εφερε αυτος. μονο κοπονεν, ραις και κλαβερ θα ηθελε. κλαβερ με τα 1000 για τους αλλους 2 δεν ειμαι και τοσο σιγουρος ειδικα για ραις.

ομως πως να φταιει ο μπαρτζω οταν μεχρι και τον φλεβαρη επαιζε με μιση ομαδα? θυμαμαι ηταν για καποιο καιρο περιπου 1-2 μηνων με 6 παικτες. και ειχε φερει κατι ρενφροε και ενα αλλο 4αρι ισα ισα να εχει 8αδα. θυμαμαι ματς να εχει 2 γκαρντ και ο ενας απο αυτος να ειναι ο πενο που παιζει καπου γερμανια σαν 2ος ασσος.

θυμαμαι ματς στα οποια οι παικτες που ειχε διαθεσιμους ηταν λιγοτεροι απο αυτους που ηταν με πολιτικα ως τραυματιες!!

μιλαμε για απιστευτη γκαντεμια εκεινη την χρονια, χωρις πλακα. εξαλλου την ειδαμε την μπαρτσα και τι εκανε και τις 1-2 προηγουμενες χρονιες με τσαβι αλλα και τις επομενες οπως με αλονσο που ειχε πολυ μεγαλυτερο ροστερ και βαθος και χωρις καθολου τραυματισμους κιολας!

ναι επειδη εκανε μια κακη χρονια ο μπαρτζω τον βγαλαμε σκαρτο. που δεν εφταιγε και αυτος κιολας. οποιαδηποτε ομαδα μπασκετ με 6-7 τραυματιες για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα θα καταρεε. εδω λεγαμε ατυχο τον οσφπ που χτυπαγε ο λοτζο ή λο για κανα μηνα και δεν ειχατε παικτες ή που σφαιρο ειχε τραυματια τον τιλι και κουρασμενο τον πρι και για αυτο ειχε αποτυχιες, ο μπαρτζω που ειχε μιση ομαδα εξω δεν εφταιγε αυτο?

τελος για χιμκι ηταν υπερπετυχημενη χρονια περσυ. ναι δεν εκανε καποια τρελη υπερβαση τυπου final 4 ή πρωταθλημα, αλλα αυτο δεν ειναι καθολου ευκολο. εδω ο παο με τετοια εδρα, με τετοιους ελληνες, ιστορια και κορμο εχει να παει απο εποχη ζοτς. ο μπαρτζω στην 1η του χρονια πρεπει να παει final 4 αλλιως αποτυχημενος?

και φετος οταν φερνει κροκερ, πραδερ και μποστ παει να πει οτι δεν εχει μπατζετ. ασε που στις ρωσσιες και τουρκιες δεν εχεις καλους γηγενεις. εμεις εδω εχουμε νικ-παππα-θαναση-παπατζον-παπι αλλες φορες μπουρουση και αυτος εχει μονο εναν τον σβεντ. και σεις εχετε πρι-σπαν-παπ και χωρις θεση ξενου. ειναι τεραστια η διαφορα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.