Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αμοιβές παικτών Α εσκα και γ εθνικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
gallis 8
Γειά σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει ποιοι μισθοί παίζουν στην Α εσκα και στη Γ εθνική. Ποιες ομάδες πληρώνουν και για πόσους μήνες? Επίσης παίζει ρόλο αν βάζεις πολλά καλάθια σε κάθε ματς? Δηλαδή ένας point guard που βάζει πολλά καλάθια σε κάθε ματς πόσα μπορεί να παίρνει εν έτει 2018? Η δεν πληρώνονται οι παίκτες λόγω του ότι είναι ερασιτεχνικες κατηγορίες? Ευχαριστώ.
barbarosa
QUOTE(gallis 8 @ Jan 24 2018, 05:21 ) *
Γειά σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει ποιοι μισθοί παίζουν στην Α εσκα και στη Γ εθνική. Ποιες ομάδες πληρώνουν και για πόσους μήνες? Επίσης παίζει ρόλο αν βάζεις πολλά καλάθια σε κάθε ματς? Δηλαδή ένας point guard που βάζει πολλά καλάθια σε κάθε ματς πόσα μπορεί να παίρνει εν έτει 2018? Η δεν πληρώνονται οι παίκτες λόγω του ότι είναι ερασιτεχνικες κατηγορίες? Ευχαριστώ.

Εφοριακός είσαι?
polykos
QUOTE(gallis 8 @ Jan 24 2018, 04:21 ) *
Γειά σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει ποιοι μισθοί παίζουν στην Α εσκα και στη Γ εθνική. Ποιες ομάδες πληρώνουν και για πόσους μήνες? Επίσης παίζει ρόλο αν βάζεις πολλά καλάθια σε κάθε ματς? Δηλαδή ένας point guard που βάζει πολλά καλάθια σε κάθε ματς πόσα μπορεί να παίρνει εν έτει 2018? Η δεν πληρώνονται οι παίκτες λόγω του ότι είναι ερασιτεχνικες κατηγορίες? Ευχαριστώ.

Θα έλεγα οτι ο καλύτερος τρόπος είναι να πειραματιστείς προσωπικά.
Conan1982
Μάλλον έχει να κάνει περισσότερο με την επιθυμία του προέδρου-διοίκησης να διακριθεί ή όχι παρά με κάποιο στάνταρ ποσό.
Έτσι αν κάποιος θέλει να ανεβάσει την ομάδα του θα δώσει κάποια ποσά. Δύσκολα θα βρεις στοιχεία πάντως γιατί λογικά μεγάλα (λέμε τώρα) ποσά θα είναι κάτω από το τραπέζι.
Πάντως αν σκεφτείς ότι στην Α1 βασικοί παίκτες μπορεί να παίζουν με κάτω των 1000 ευρώ το μήνα μπορείς να φανταστείς τις αναλογίες..
xaris1986
Αναλογα τον παιχτη,την εμπειρια που εχει και κυριως το "ονομα" του σε αυτες τις κατηγοριες.
Απο 0 ευρω εως και 5-6(αν και αυτο δεν ειναι απολυτο)κατοσταρικα.
Αν εχει κατεβει π.χ απο Α2 στην Γ εθνικη προφανως και θα παρει φραγκα.
Αν ειναι καποιος παιχτης που εκανε καλη χρονια στην Β εσκα και τον πηραν στην Γ εθνικη αντε να παρει κανα οδοιπορικο το πολυ αν μενει μακρια.
Επισης παιζουν ρολο και οι στοχοι της ομαδας.Τωρα μια ομαδα που θα παει για ανοδο στην Β προφανως και θα φερει καλους παιχτες τους οποιους θα πληρωσει.
Επισης πολλες φορες οι παιχτες στις συμφωνιες που κανουν παιρνουν και ακαδημιες σαν προπονητες.
gallis 8
QUOTE (xaris1986 @ Jan 24 2018, 10:13 ) *
Αναλογα τον παιχτη,την εμπειρια που εχει και κυριως το "ονομα" του σε αυτες τις κατηγοριες.
Απο 0 ευρω εως και 5-6(αν και αυτο δεν ειναι απολυτο)κατοσταρικα.
Αν εχει κατεβει π.χ απο Α2 στην Γ εθνικη προφανως και θα παρει φραγκα.
Αν ειναι καποιος παιχτης που εκανε καλη χρονια στην Β εσκα και τον πηραν στην Γ εθνικη αντε να παρει κανα οδοιπορικο το πολυ αν μενει μακρια.
Επισης παιζουν ρολο και οι στοχοι της ομαδας.Τωρα μια ομαδα που θα παει για ανοδο στην Β προφανως και θα φερει καλους παιχτες τους οποιους θα πληρωσει.
Επισης πολλες φορες οι παιχτες στις συμφωνιες που κανουν παιρνουν και ακαδημιες σαν προπονητες.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αν μια ομάδα από β εσκα σε α εσκα θα πάρει τίποτα η από α εσκα σε γ εθνική και αυτός ο παίχτης να βάζει σε κάθε ματς 25 με 30 ποντους
denny
QUOTE(gallis 8 @ Jan 24 2018, 12:02 ) *
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αν μια ομάδα από β εσκα σε α εσκα θα πάρει τίποτα η από α εσκα σε γ εθνική και αυτός ο παίχτης να βάζει σε κάθε ματς 25 με 30 ποντους

Ολοι κατι παιρνουν...
Gkos
QUOTE (barbarosa @ Jan 24 2018, 07:36 ) *
Εφοριακός είσαι?



Από τον τρόπο που γράφει, 17χρονος 18χρονος point guard ειναι που σκοραρει πολυ smiley.gif

Δεν υπαρχει κατι φιξ ,άδικα περιμένεις μια  απάντηση με συγκεκριμένα λεφτά .
Μπορεί ακόμα και στην Β ΕΣΚΑ να πάρεις παραπάνω απότι σε Β Εθνική .
Εξαρτάται από πάρα πολλους παράγοντες(και το πόσο καλός εισαι-φυσικα) !
ethn
QUOTE(denny @ Jan 24 2018, 12:14 ) *
Ολοι κατι παιρνουν...



Δεν νομίζω ότι όλοι κάτι παίρνουν...

Δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες smiley.gif
Gkos
Εν τω μεταξυ PG με 30 πόντους τι σοι PG ειναι;
Μηπως πρεπει να ψαχτεις ως SG ? 🤔
gallis 8
QUOTE (Gkos @ Jan 24 2018, 17:26 ) *
Εν τω μεταξυ PG με 30 πόντους τι σοι PG ειναι;
Μηπως πρεπει να ψαχτεις ως SG ? 🤔

Κοίτα εγώ παίζω θέση πλέι μέικερ που στη σύγχρονη μπασκετική ορολογία λέγεται και ποιντ γκαρντ

QUOTE (Gkos @ Jan 24 2018, 17:26 ) *
Εν τω μεταξυ PG με 30 πόντους τι σοι PG ειναι;
Μηπως πρεπει να ψαχτεις ως SG ? 🤔

Τι να σου πω εγώ ξέρω πολλούς point guard που έχουν και ρόλο shooting guard
akratacity
QUOTE (gallis 8 @ Jan 24 2018, 17:43 ) *
Κοίτα εγώ παίζω θέση πλέι μέικερ που στη σύγχρονη μπασκετική ορολογία λέγεται και ποιντ γκαρντ


Τι να σου πω εγώ ξέρω πολλούς point guard που έχουν και ρόλο shooting guard

Αμα κοψεις καμια 10αρια ποντους (απο τους 30 στους 20) και δωσεις και καμια ασιστ, ελα Ακρατα...
Gkos
Ετσι απλα ;;;

Πόσα δίνετε ;

QUOTE (gallis 8 @ Jan 24 2018, 17:43 ) *
Τι να σου πω εγώ ξέρω πολλούς point guard που έχουν και ρόλο shooting guard


Και ο SG ποιον ρολο εχει ;
Πάσες ποιος δίνει βασικά ;
Άμα εσυ ως ασσος βαζεις 30 και αλλους τοσους ο SG οι αλλοι δεν την ακουμπάνε καν ετσι;
Γιατι δεν ειμαστε και ΝΒΑ να βλεπουμε 100ρες wink.gif
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jan 24 2018, 18:51 ) *
Ετσι απλα ;;;

Πόσα δίνετε ;

Λευκή επιταγή...
Gkos
Θα το σκεφτουμε ,θελουμε και εγγυησεις wink.gif
shtarkws
Αγόρι μου αν είσαι έως 18 ετών το οικονομικό πρέπει να είναι το τελευταίο που σε απασχολεί
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jan 24 2018, 19:25 ) *
Θα το σκεφτουμε ,θελουμε και εγγυησεις wink.gif

Μας θιγεις... smiley.gif
Gkos
QUOTE (akratacity @ Jan 24 2018, 19:46 ) *
Μας θιγεις... smiley.gif



Συνορευετε με Αιγιο τι να σου κανω wink.gif

QUOTE (shtarkws @ Jan 24 2018, 19:27 ) *
Αγόρι μου αν είσαι έως 18 ετών το οικονομικό πρέπει να είναι το τελευταίο που σε απασχολεί



Εγω τον εχω κοψει για 17-18ρη απο επαρχια πάντως (λεω και το φλυτζανι οποτε θες ) οποτε ως φοιτητης στην Αθηνα θα χρειαζεται λεφταwink.gif
gallis 8
QUOTE (akratacity @ Jan 24 2018, 18:29 ) *
Αμα κοψεις καμια 10αρια ποντους (απο τους 30 στους 20) και δωσεις και καμια ασιστ, ελα Ακρατα...

Το τριάντα είναι τρόπος του λέγειν. Εννοώ πολλούς πόντους. Δεν ξέρεις παίκτες που σε κάθε ματς βάζουν 15 19 20 η καμία φορά και 25 πόντους.

QUOTE (shtarkws @ Jan 24 2018, 19:27 ) *
Αγόρι μου αν είσαι έως 18 ετών το οικονομικό πρέπει να είναι το τελευταίο που σε απασχολεί

Εντελώς πληροφοριακά ρωτάω
akratacity
QUOTE (gallis 8 @ Jan 24 2018, 23:53 ) *
Το τριάντα είναι τρόπος του λέγειν. Εννοώ πολλούς πόντους. Δεν ξέρεις παίκτες που σε κάθε ματς βάζουν 15 19 20 η καμία φορά και 25 πόντους.

Μα δεν αμφισβητώ ότι υπάρχουν τέτοιοι παίχτες ούτε καν ότι εσύ βάζεις τόσους. Τα δέχομαι αυτά.
Απλά σου έκανα πρόταση με την προϋπόθεση να γίνεις πιο ομαδικός. Ποιντ γκαρντ με 0 ασίστ εξάλλου κάνεις δεν τον θέλει...
gallis 8
QUOTE (akratacity @ Jan 25 2018, 00:19 ) *
Μα δεν αμφισβητώ ότι υπάρχουν τέτοιοι παίχτες ούτε καν ότι εσύ βάζεις τόσους. Τα δέχομαι αυτά.
Απλά σου έκανα πρόταση με την προϋπόθεση να γίνεις πιο ομαδικός. Ποιντ γκαρντ με 0 ασίστ εξάλλου κάνεις δεν τον θέλει...

Σ ευχαριστώ πολύ! Εμείς οι νεότεροι πρέπει να ακούμε τους πιο έμπειρους στο άθλημα! Γιατί ακούγεσαι πιο έμπειρος! Να σαι καλά. Παίζει ρόλο το ύψος εγώ είμαι 1.81 εννοώ θεωρούμαι κοντός ? Γιατί πολλοί μου λένε ότι παίζει ρόλο το ύψος αλλά νομίζω ότι εξαρτάται από τι θέση έχω δει και πιο κοντούς από μένα στο 1.70 να βάζουν απίστευτα καλάθια.

QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:10 ) *
Σ ευχαριστώ πολύ! Εμείς οι νεότεροι πρέπει να ακούμε τους πιο έμπειρους στο άθλημα! Γιατί ακούγεσαι πιο έμπειρος! Να σαι καλά. Παίζει ρόλο το ύψος εγώ είμαι 1.81 εννοώ θεωρούμαι κοντός ? Γιατί πολλοί μου λένε ότι παίζει ρόλο το ύψος αλλά νομίζω ότι εξαρτάται από τι θέση έχω δει και πιο κοντούς από μένα στο 1.70 να βάζουν απίστευτα καλάθια. Αν παίζεις Ακράτα είχα δει περισυ το μαιο το τελευταίο ματς για τη σεζόν Ακράτα πορφύρας και πραγματικά σκίσατε. Η καταγωγή μου είναι από Ακράτα αν και έχω μεγαλώσει Αθήνα και επειδή λατρεύω το άθλημα παρακολουθώ διάφορους αγώνες από διάφορες κατηγορίες. Θεωρώ ότι έτσι μαθαίνεις πέρα από την προσωπική εξάσκηση.

gallis 8
QUOTE (akratacity @ Jan 25 2018, 00:19 ) *
Μα δεν αμφισβητώ ότι υπάρχουν τέτοιοι παίχτες ούτε καν ότι εσύ βάζεις τόσους. Τα δέχομαι αυτά.
Απλά σου έκανα πρόταση με την προϋπόθεση να γίνεις πιο ομαδικός. Ποιντ γκαρντ με 0 ασίστ εξάλλου κάνεις δεν τον θέλει...

Πραγματικά πόσο σ ευχαριστώ γι αυτό το γίνε πιο ομαδικός και δε το λέω για να σε κολακεψω ειλικρινά σ ευχαριστώ akratacity city. Ξέρεις πόσες φορές έχω σκεφτεί ότι είμαι εγωιστής και ατομιστής παρα τους τόσους ποντους και μου το έχει επισημάνει και ο coach μου. Όπως έχει πει και ο μεγάλος τσαρτσαρης το σωστό είναι να μοιράζεσαι σε ένα τέτοιο ομαδικό άθλημα πρέπει να είσαι αλτρουιστης. Να είσαι καλά!
madmike1
Φιλε galis 8. Τπτ δεν ειναι στανταρ. στα τοπικα λεφτα περνουν οι παίκτες που εχουν παιξει σε μεγαλυτερες κατηγοριες, εχω ακουσει για γνωστο ασσο που φέτος παιζει β εσκα φετος ,6 κατοσταρικα .δεν ξερω αν παιζουν κ παραπανω λεφτα.αν εισαι πιτσιρικάς λεφτα τωρα δεν προκειτε να παρεις σε αυτες της κατηγοριες το πολυ 150 ευρουλακια ,γιατι γενικά λεφτά δεν παιζουν.τωρα για τους 30 ποντους που λες ,γελαω !!!!!μηπως 30 π στα εφηβικα μηπως;
gallis 8
QUOTE (madmike1 @ Jan 25 2018, 06:17 ) *
Φιλε galis 8. Τπτ δεν ειναι στανταρ. στα τοπικα λεφτα περνουν οι παίκτες που εχουν παιξει σε μεγαλυτερες κατηγοριες, εχω ακουσει για γνωστο ασσο που φέτος παιζει β εσκα φετος ,6 κατοσταρικα .δεν ξερω αν παιζουν κ παραπανω λεφτα.αν εισαι πιτσιρικάς λεφτα τωρα δεν προκειτε να παρεις σε αυτες της κατηγοριες το πολυ 150 ευρουλακια ,γιατι γενικά λεφτά δεν παιζουν.τωρα για τους 30 ποντους που λες ,γελαω !!!!!μηπως 30 π στα εφηβικα μηπως;

έλα εντάξει τρόπος του λέγειν. Εννοείται πως όχι 30. Εννοώ ότι γενικά βάζω πόντους. Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Κάτι τελευταίο. Ένας 35αρης που στη μόνη εθνική κατηγορία που έχει παίξει είναι η γ εθνική στην Α ή στη Β εσκα πόσα περίπου θα πάρει αν ξέρεις βέβαια.
akratacity
QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:16 ) *
Σ ευχαριστώ πολύ! Εμείς οι νεότεροι πρέπει να ακούμε τους πιο έμπειρους στο άθλημα! Γιατί ακούγεσαι πιο έμπειρος! Να σαι καλά. Παίζει ρόλο το ύψος εγώ είμαι 1.81 εννοώ θεωρούμαι κοντός ? Γιατί πολλοί μου λένε ότι παίζει ρόλο το ύψος αλλά νομίζω ότι εξαρτάται από τι θέση έχω δει και πιο κοντούς από μένα στο 1.70 να βάζουν απίστευτα καλάθια.

Είναι αλήθεια είναι τεράστια η εμπειρία μου... smiley.gif
gratipa1929
QUOTE (Gkos @ Jan 24 2018, 20:33 ) *
Συνορευετε με Αιγιο τι να σου κανω wink.gif




Εγω τον εχω κοψει για 17-18ρη απο επαρχια πάντως (λεω και το φλυτζανι οποτε θες ) οποτε ως φοιτητης στην Αθηνα θα χρειαζεται λεφταwink.gif

Το πουλέν σου πρέπει να είναι gkos, ο παικταράς-χορηγός που σύμφωνα με εγκυρότατη ιστοσελίδα μπορεί να βάλει άνετα 30-40 πόντους στο εφηβικό, ψάχνεται για ένα τελεταίο καλό συμβόλαιο στην Ελλάδα σε επίπεδο ανδρών πριν να γίνει ν.1 ντραφτ στο NBA.
Gkos
QUOTE (madmike1 @ Jan 25 2018, 06:17 ) *
στα τοπικα λεφτα περνουν οι παίκτες που εχουν παιξει σε μεγαλυτερες κατηγοριες, εχω ακουσει για γνωστο ασσο που φέτος παιζει β εσκα φετος ,6 κατοσταρικα



Μηπως στο επιθετο θυμιζει πρωην διεθνη ποδοσφαιριστη νυν τεχνικο διευθυντη; smiley.gif

QUOTE (akratacity @ Jan 25 2018, 12:05 ) *
Είναι αλήθεια είναι τεράστια η εμπειρία μου... smiley.gif



65 πατημένα !

QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:16 ) *
Παίζει ρόλο το ύψος εγώ είμαι 1.81 εννοώ θεωρούμαι κοντός ?

ΝΑΙ θεωρείσαι, σορρυ κιολας.

QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:16 ) *
Γιατί πολλοί μου λένε ότι παίζει ρόλο το ύψος αλλά νομίζω ότι εξαρτάται από τι θέση έχω δει και πιο κοντούς από μένα στο 1.70 να βάζουν απίστευτα καλάθια.

1,70 μέχρι Α ΕΣΚΑ και πολυ σου λέω ....
Και δεν ειναι μονο επίθεση το μπασκετ ,επειδη συνεχεια σε αυτο αναφερεσαι!

QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:16 ) *
Αν παίζεις Ακράτα

Τι να παιξει μωρε αυτος 65 χρονων ειναι!


QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:53 ) *
Πραγματικά πόσο σ ευχαριστώ γι αυτό το γίνε πιο ομαδικός και δε το λέω για να σε κολακεψω ειλικρινά σ ευχαριστώ akratacity city.

Σοβαρα τωρα επρεπε να στο πει ο Akratas για να το σκεφτείς ;

Που βασικα εγω στο ειπα πρωτος αλλα γουατεβερ ! 😂


QUOTE (gallis 8 @ Jan 25 2018, 01:16 ) *
Κάτι τελευταίο. Ένας 35αρης που στη μόνη εθνική κατηγορία που έχει παίξει είναι η γ εθνική στην Α ή στη Β εσκα πόσα περίπου θα πάρει αν ξέρεις βέβαια.


Φαγώθηκες ρε παιδί μου ,δεν υπάρχει στάνταρ ποσό !
Αν ο 35ρης σέρνεται τίποτα δεν θα πάρει !

QUOTE (gratipa1929 @ Jan 25 2018, 12:21 ) *
Το πουλέν σου πρέπει να είναι gkos, ο παικταράς-χορηγός που σύμφωνα με εγκυρότατη ιστοσελίδα μπορεί να βάλει άνετα 30-40 πόντους στο εφηβικό, ψάχνεται για ένα τελεταίο καλό συμβόλαιο στην Ελλάδα σε επίπεδο ανδρών πριν να γίνει ν.1 ντραφτ στο NBA.



Αστο το παιδι μωρεεεε wink.gif
akratacity
Για να καταλαβω εχεις καταγωγη απο Ακρατα και το συζηταμε ακομα;;;
Πες μας ομως μερικα στοιχεια ακομα για σενα πχ την κατηγορια που επαιζες για να παρουμε μια ιδεα.

υγ αν θελεις στειλε πμ γιατι ο Gkos παραμονευει...
Gkos
Γύπας 😂
steky78
Συμφωνώ απολύτως με Gkos: φοιτητής 99αρης απο επαρχία. Δεν ξερω, βεβαια, ποιος.

Συμβουλή: οταν έχεις ενα χόμπι κ το αγαπάς, το εξασκείς, το δουλευεις, το ευχαριστιέσαι. Αν αποδειχθείς στην πορεία τόσο καλός σε αυτο το χόμπι, θα έρθουν μόνα τους τα χρήματα. Δεν ξεκινάς να ζωγραφίζεις για να πληρωθείς. Δεν ξεκινάς να τραγουδάς για να πληρωθείς. Δεν ξεκινάς να παίζεις μπασκετ για να πληρωθείς.

Επισης, απο όλα τα χόμπι που μπορούν να γίνουν επάγγελμα ή έστω συμπλήρωμα επαγγέλματος, αυτοι τελικα που θα πληρωθούν, ειτε 100 ευρώ, είτε 100.000 ευρώ, ειναι 1 στους χίλιους, για να ειμαι επιεικής.

Αρα, παίξε το μπάσκετακι σου, διασκέδασέ το, κ ασ' τα τα λεφτα. Αν ειναι να έρθουν, θα έρθουν απο μόνα τους. Αφου εισαι μικρος, βρες μια ομάδα στη γειτονιά σου, ανεξάρτητα απο κατηγορία, να συμμετέχεις ενεργά στις προπονησεις, να εχεις ρόλο στους αγώνες, να βελτιώνεσαι.

Αν παλι, θεωρείς οτι βάζεις 20 πόντους ΜΟ σε αντρικό επίπεδο, ακομη και Δ ΕΣΚΑ, και δεν τα βρεις με την Ακράτα, τότε στείλε μου πμ, σε θελω εγω μεταγραφη.

Α, επισης, ο φίλος ειναι 1,81 scoring point guard, με αγαπημένο παίκτη τον (διμετρο, pass-first) Θοδωρή Παπαλουκα και εχει αγαπημένη ομάδα τον (αντίπαλο του Παπαλουκά) Παναθηναϊκό, την ομάδα που ανέδειξε τον μεγαλύτερο αλτρουιστή γκαρντ όλων των εποχών, τον Δημήτρη Διαμαντίδη!

Χιούμορ κανω, αλήθεια εκτιμώ όσους θεωρούν τον Παπαλουκά κορυφαίο, ηταν πάντοτε και δίκη μου προσωπική αδυναμία.
gallis 8
QUOTE (steky78 @ Jan 27 2018, 00:19 ) *
Συμφωνώ απολύτως με Gkos: φοιτητής 99αρης απο επαρχία. Δεν ξερω, βεβαια, ποιος.

Συμβουλή: οταν έχεις ενα χόμπι κ το αγαπάς, το εξασκείς, το δουλευεις, το ευχαριστιέσαι. Αν αποδειχθείς στην πορεία τόσο καλός σε αυτο το χόμπι, θα έρθουν μόνα τους τα χρήματα. Δεν ξεκινάς να ζωγραφίζεις για να πληρωθείς. Δεν ξεκινάς να τραγουδάς για να πληρωθείς. Δεν ξεκινάς να παίζεις μπασκετ για να πληρωθείς.

Επισης, απο όλα τα χόμπι που μπορούν να γίνουν επάγγελμα ή έστω συμπλήρωμα επαγγέλματος, αυτοι τελικα που θα πληρωθούν, ειτε 100 ευρώ, είτε 100.000 ευρώ, ειναι 1 στους χίλιους, για να ειμαι επιεικής.

Αρα, παίξε το μπάσκετακι σου, διασκέδασέ το, κ ασ' τα τα λεφτα. Αν ειναι να έρθουν, θα έρθουν απο μόνα τους. Αφου εισαι μικρος, βρες μια ομάδα στη γειτονιά σου, ανεξάρτητα απο κατηγορία, να συμμετέχεις ενεργά στις προπονησεις, να εχεις ρόλο στους αγώνες, να βελτιώνεσαι.

Αν παλι, θεωρείς οτι βάζεις 20 πόντους ΜΟ σε αντρικό επίπεδο, ακομη και Δ ΕΣΚΑ, και δεν τα βρεις με την Ακράτα, τότε στείλε μου πμ, σε θελω εγω μεταγραφη.

Α, επισης, ο φίλος ειναι 1,81 scoring point guard, με αγαπημένο παίκτη τον (διμετρο, pass-first) Θοδωρή Παπαλουκα και εχει αγαπημένη ομάδα τον (αντίπαλο του Παπαλουκά) Παναθηναϊκό, την ομάδα που ανέδειξε τον μεγαλύτερο αλτρουιστή γκαρντ όλων των εποχών, τον Δημήτρη Διαμαντίδη!

Χιούμορ κανω, αλήθεια εκτιμώ όσους θεωρούν τον Παπαλουκά κορυφαίο, ηταν πάντοτε και δίκη μου προσωπική αδυναμία.

Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά και για το χιούμορ. Ήμουν είμαι και θα είμαι υπέρ της αντίφασης. Γι αυτό βλέπεις Παπαλουκάς παναθηναϊκός. Και μην ξεχνάς ο παπαλουκας παρότι διμετρος έπαιζε και σε θέση guard. Να σαι καλά!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.