Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game 1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > ΝΒΑ Finals 2018
aegeansheed
Βράδυ Πέμπτης 4 π.μ.
sarounas
QUOTE(aegeansheed @ May 29 2018, 06:55 ) *
Βράδυ Πέμπτης 4 π.μ.

Νομίζω την Παρασκευή 4πμ αρχίζει το πάρτι των ουόριορς wink.gif
aegeansheed
QUOTE(sarounas @ May 29 2018, 16:58 ) *
Νομίζω την Παρασκευή 4πμ αρχίζει το πάρτι των ουόριορς wink.gif

Το τσέκαρα στο ESPN πριν το βάλω. Δεν καταλαβαίνω γιατί επαναλαμβάνεις κάτι τόσο ανούσιο. Βράδυ/νύχτα Πέμπτης ξεκινάει το ματς και τελειώνει ξημερώματα παρασκευής. Φταίω εγώ που έχω ξεκάθαρη την επίπτωση της ηλιοφάνειας σε λέξεις της ελληνικής γλώσσας;
aegeansheed
Ψόφια πράγματα σήμερα. Ένα-δυο καλά ειπώθηκαν. Μια ιστορία του Kerr vs Jordan όταν έπαιζε Cleveland και μια του Lebron για τον Iguodala. Ντζουράν μας κοίμησε.

irving
QUOTE(aegeansheed @ May 31 2018, 00:44 ) *
Ψόφια πράγματα σήμερα. Ένα-δυο καλά ειπώθηκαν. Μια ιστορία του Kerr vs Jordan όταν έπαιζε Cleveland και μια του Lebron για τον Iguodala. Ντζουράν μας κοίμησε.


ο γκριν που ειναι?
aegeansheed
Για πάμε...

Steph-Klay-KD-Green-Looney VS Hill-J.R.-Lebron-Love-Tristan
aegeansheed
O Nance είναι αυτός που έχει δώσει πνοή στους Cavs. Πολύ ενέργεια στα επιθετικά ριμπάουντς, αλλά και πολύ κινητικός γύρω από το καλάθι. Κάνει ό,τι δουλειά κάνει συνήθως ο Τρίσταν. Ο J.R. είναι σοβαρός φτου φτου... Ο Lebron διαβάζει απίστευτα κάθε φάση, δίνει ρεσιτάλ ενδεδειγμένης εκτέλεσης κάθε επίθεσης. Γενικά οι Cavs ως τώρα έχουν παίξει στο max τους και παρόλ' αυτά είναι στο ίδιο σκορ με τους Warriors, αυτό είναι το ανησηχυτικό για το Cle.
Πάντως ο ρυθμός είναι τέτοιος που βολεύει τους Cavs και δε θα μου κάνει εντύπωση αν ο Lebron παίξει κοντά στα 45λεπτά αν δεν συμβεί καμία τρίτη περίοδος από άλλο Γαλαξία δηλαδή... Γενικά δείχνει άνετος και έχει παίξει πολύ ξεκούραστα ως τώρα σε γενικές γραμμές.

Clarkson εκτός τόπου και χρόνου, δεν νομίζω να ξαναπαίξει απόψε, αν υπάρχει άλλο διαθέσιμο guard. Τρελές ταρζανιές...
https://twitter.com/EazyAntich/status/1002327276091052032
https://twitter.com/PrestonSimmons/status/1...374477907353600
nikolas_asteri
Αυτός ο JR Smith...είναι να απορείς δηλαδή...
AS1972
Ο άλλος ο Σμιθ εκτός τόπου και χρόνου, νομίζει οτι κερδίζει και πάει να κρατήσει τη μπάλα... το βλέμμα του ΛεΜπρον, πως τον κοιτάει όλα τα λεφτά... ώρες ώρες είναι να τον λυπάσαι με τι διανοητικού επιπέδου συμπαίκτες προσπαθεί... μόνος του ουσιαστικά...
mixalisgate7
Πολύ ανταγωνιστικό το παιχνίδι, προσωπικά δεν το περίμενα, κυρίως λόγω της ευστοχίας του Λεμπρόν Τζέιμς. Απίστευτο το λάθος του Σμιθ προς το τέλος της κανονικής διάρκειας, είναι πολύ πιθανό να στέρησε την νίκη από την ομάδα του. Κατάλαβε κάποιος γιατί αποβλήθηκε ο Κλέι Τόμπσον; Στα πλάνα που έδειξαν πήγς να συγκρατήσει τον Γκριν.
reignman


αν ημουν lebron... στα αποδυτηρια ΠΡΙΝ ξεκινησει η παραταση θα εκανα buyout ΜΟΝΟΣ μου το συμβολαιο του JR.
Kρίμα για το αψεγάδιαστο παιχνίδι του lebron αυτή η κατάληξη του αγώνα... αλλα δυστυχως παίζει 1vs9. και οι δικοι του ειναι σαν αντιπαλοι. Το σημερινο αν το κερδιζε θα μου θυμιζε το 1ο ματς των 76ers με τους Lakers στην σειρα των τελικων του 2001 στο staples που ο AI σόλαρε το πρωτο ματς με τρομερο παιχνιδι και τελικα βεβαια κατεληξε σε 4-1.
Με μια μεγαλη διαφορα , οι lakers ειχαν shaq kobe και πολλους γερο ρολιστες, ενω oi 76ers ηταν ΟΜΑΔΑ με τρομερα αμυντικα εργαλεια ξεκαθαρα στημενη γυρω απο τον iverson , οι gsw σημερα ειναι ενα 4 headed monster και ο lebron ειναι solo σε μια ομαδα με κακη συνοχη που βασικα δεν ειναι καθολου ομαδα και εχει αρκετους εως πολλους παιχτες με τρομερα χαμηλο iq.

Y.Γ
O George o Hill επαιξε 30 λεπτα... νομιζα επαιξε max κανα 5λεπτο τοσο αορατος.
Germany96
QUOTE(reignman @ Jun 1 2018, 07:17 ) *
...
αν ημουν lebron... στα αποδυτηρια ΠΡΙΝ ξεκινησει η παραταση θα εκανα buyout ΜΟΝΟΣ μου το συμβολαιο του JR.
Kρίμα για το αψεγάδιαστο παιχνίδι του lebron αυτή η κατάληξη του αγώνα... αλλα δυστυχως παίζει 1vs9. και οι δικοι του ειναι σαν αντιπαλοι. Το σημερινο αν το κερδιζε θα μου θυμιζε το 1ο ματς των 76ers με τους Lakers στην σειρα των τελικων του 2001 στο staples που ο AI σόλαρε το πρωτο ματς με τρομερο παιχνιδι και τελικα βεβαια κατεληξε σε 4-1...

Αριβώς τις ίδιες σκέψεις έκανα κι εγώ ΑΛΛΑ μην ξεχνάμε ότι ο LeBron είχε βάλει πλάτη για να φορτωθούν οι CAVS αυτό το συμβόλαιο του JR.

Όχι ότι το front office των Cavaliers δεν θα έβρισκε τρόπο κι από μόνο του να μετατρέψει σε στάχτη αυτά τα λεφτά αλλά η επένδυση σε αποκαΐδια από ληγμένο τσιγαριλίκι που πίεσε ο James να κάνουν δυστυχώς και στον ίδιο στοιχίζουν και σε εμάς στερούν την ευκαιρία να κοροιδεύουμε τους εαυτούς μας ότι υπάρχει υποψία ανταγωνιστικών τελικών.
geo82
Γ*μώ την γκαντεμιά μου. Ήθελα να παίξω στοίχημα ότι θα πάει παράταση και με κάτι που έτυχε χτες έτρεχα όλη μέρα και το ξέχασα. Και πήγε! angry_red.gif angry_red.gif Την πάτησα όπως το 2015 που χτύπησε η μικρή και τρέχαμε στο Παίδων.
Έψαξα από περιέργεια το λάθος του JR. Δε με εξέπληξε. Ο άνθρωπος είναι περιορισμένων νοητικών δυνατοτήτων, τι να κάνουμε. Η πολλή χρήση χημικών ουσιών αυτά φέρνει...
SteveNashidis
Τι ματσάρα είδαμε από Λεμπρόν. Απορώ. Και τρομάζω για το αν θα καταφέρει να κάνει ακόμα καλύτερο παιχνίδι στην πιθανή νίκη των Καβς ( αν έρθει).
Andre Miller
Ο Τζεϊ Αρ νόμιζε πως κερδίζανε στο τέλος; Ακόμη και αν σουταρε και το χανε, εφόσον κέρδιζαν, δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβουν οι άλλοι κάνουν επίθεση.
yorgos
QUOTE(AS1972 @ Jun 1 2018, 06:50 ) *
Ο άλλος ο Σμιθ εκτός τόπου και χρόνου, νομίζει οτι κερδίζει και πάει να κρατήσει τη μπάλα... το βλέμμα του ΛεΜπρον, πως τον κοιτάει όλα τα λεφτά... ώρες ώρες είναι να τον λυπάσαι με τι διανοητικού επιπέδου συμπαίκτες προσπαθεί... μόνος του ουσιαστικά...

Αυτός φταίει γι' αυτό όμως.
Conan1982
Ο Λεμπρόν έχει παίξει στα 3 τελευταία παιχνίδια 46, 48 (!) και 47,5 λεπτά το τελευταίο σε παράταση και μετά γκρινιάζαμε εμείς με την Εθνικη το καλοκαίρι. Οι αντοχές και οι εμφανίσεις του είναι μυθικές, απορώ πραγματικά πως μπορεί και αντέχει.
yorgos
QUOTE(Conan1982 @ Jun 1 2018, 19:00 ) *
Ο Λεμπρόν έχει παίξει στα 3 τελευταία παιχνίδια 46, 48 (!) και 47,5 λεπτά το τελευταίο σε παράταση και μετά γκρινιάζαμε εμείς με την Εθνικη το καλοκαίρι. Οι αντοχές και οι εμφανίσεις του είναι μυθικές, απορώ πραγματικά πως μπορεί και αντέχει.

Ξοδεύει ενάμησι μύριο το χρόνο στο να έχει σπίτι του ειδικές συνθηκες έλλειψης οξυγόνου και αίθουσα κρυομυοκάτι κατάστασης για να μην κουράζονται οι μεις του. Ακόμη κι έτσι εκπληκτικό είναι, αλλά το δουλεύει ο άνθρωπος.
Zephyr
QUOTE(yorgos @ Jun 1 2018, 19:35 ) *
Ξοδεύει ενάμησι μύριο το χρόνο στο να έχει σπίτι του ειδικές συνθηκες έλλειψης οξυγόνου και αίθουσα κρυομυοκάτι κατάστασης για να μην κουράζονται οι μεις του. Ακόμη κι έτσι εκπληκτικό είναι, αλλά το δουλεύει ο άνθρωπος.


Το είχα διαβάσει κάπου αυτό μέσα στο χρόνο. Εντάξει, έχει μαζί του την τελευταία λέξη της τεχνολογίας αλλά και τεράστια τύχη μιας και δεν θυμάμαι να τραυματίστηκε ποτέ τόσο σοβαρά ώστε να χάσει δρόμο και να κάνει καιρό να επανέλθει. Μετράει κ αυτό γιατί άλλοι έχουν χάσει καριέρες από αχίλλειους, μηνίσκους, αστραγάλους κλπ. Αν έχεις τύχη διάβαινε.

Πέραν αυτού ο τρόπος που αναπτύσσουν το μυικό τους σύστημα τα τελευταία δέκα χρόνια οι αθλητές, είναι εκπληκτικός, από τον Λεμπρόν μέχρι τον Αντετοκούμπο είναι πληθώρα αθλητών που μπαίνουν τσιλιβήθρες και βγαίνουν hulk! Κάτι που δεν είχαν οι αθλητές προηγούμενων δεκαετιών, εξ ου και ένα σοβαρό "unfair" όταν συγκρίνουμε π.χ. 1980's με 2010's.
geo82
QUOTE (Zephyr @ Jun 1 2018, 20:03 ) *
Πέραν αυτού ο τρόπος που αναπτύσσουν το μυικό τους σύστημα τα τελευταία δέκα χρόνια οι αθλητές, είναι εκπληκτικός, από τον Λεμπρόν μέχρι τον Αντετοκούμπο είναι πληθώρα αθλητών που μπαίνουν τσιλιβήθρες και βγαίνουν hulk! Κάτι που δεν είχαν οι αθλητές προηγούμενων δεκαετιών, εξ ου και ένα σοβαρό "unfair" όταν συγκρίνουμε π.χ. 1980's με 2010's.


Aυτό συνέβαινε και παλιότερα. Θυμήσου πως ήταν ο Kukoc όταν πήγε στο Σικάγο και πως έγινε. Υπήρχαν και τη δεκαετία του '90 κάτι νταμάρια, άλλα πιο πολύ στις θέσεις των froward και center. Πλέον, είναι δυνατοί και οι guard.
Igor
QUOTE(aegeansheed @ Jun 1 2018, 05:17 ) *
O Nance είναι αυτός που έχει δώσει πνοή στους Cavs. Πολύ ενέργεια στα επιθετικά ριμπάουντς, αλλά και πολύ κινητικός γύρω από το καλάθι. Κάνει ό,τι δουλειά κάνει συνήθως ο Τρίσταν. Ο J.R. είναι σοβαρός φτου φτου... Ο Lebron διαβάζει απίστευτα κάθε φάση, δίνει ρεσιτάλ ενδεδειγμένης εκτέλεσης κάθε επίθεσης. Γενικά οι Cavs ως τώρα έχουν παίξει στο max τους και παρόλ' αυτά είναι στο ίδιο σκορ με τους Warriors, αυτό είναι το ανησηχυτικό για το Cle.
Πάντως ο ρυθμός είναι τέτοιος που βολεύει τους Cavs και δε θα μου κάνει εντύπωση αν ο Lebron παίξει κοντά στα 45λεπτά αν δεν συμβεί καμία τρίτη περίοδος από άλλο Γαλαξία δηλαδή... Γενικά δείχνει άνετος και έχει παίξει πολύ ξεκούραστα ως τώρα σε γενικές γραμμές.

Clarkson εκτός τόπου και χρόνου, δεν νομίζω να ξαναπαίξει απόψε, αν υπάρχει άλλο διαθέσιμο guard. Τρελές ταρζανιές...
https://twitter.com/EazyAntich/status/1002327276091052032
https://twitter.com/PrestonSimmons/status/1...374477907353600



icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Τον ματιασες..
aegeansheed
QUOTE(Igor @ Jun 1 2018, 21:47 ) *
icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Τον ματιασες..

Ναι δεν το πίστευα, ήταν αψεγάδιαστος μέχρι τότε! laugh.gif

Η φάση με το twitter hype στο ίντερνετ προοδευτικά ήταν κάπως έτσι: "τελικός, φώτα, παρουσιάσεις, lebron, curry, μπλα μπλα μπλα -> κλάρκσον show -> Lebron, lebron, lebron με ενδιάμεση επανεμφάνιση κλάρκσον στο show και ξανά lebron -> J.R.Smith στην αιωνιότητα FOREVER J.R."
Manimal
QUOTE (aegeansheed @ Jun 2 2018, 00:39 ) *
Ναι δεν το πίστευα, ήταν αψεγάδιαστος μέχρι τότε! laugh.gif

Η φάση με το twitter hype στο ίντερνετ προοδευτικά ήταν κάπως έτσι: "τελικός, φώτα, παρουσιάσεις, lebron, curry, μπλα μπλα μπλα -> κλάρκσον show -> Lebron, lebron, lebron με ενδιάμεση επανεμφάνιση κλάρκσον στο show και ξανά lebron -> J.R.Smith στην αιωνιότητα FOREVER J.R."


Μπορούμε να βρούμε κάπου την παρουσίαση των Καβς? Μου φάνηκε καλό τρολ, αλλά δεν είμαι και σίγουρος γιατί ταυτόχρονα έβλεπα και αλλού.
SteveNashidis


laugh.gif laugh.gif
geo82
Μόνο τα κορδόνια των αντιπάλων ήξερε να λύνει. Μετά το βραβείο του καλύτερου 6ου παίκτη το 2013, τα φόρτωσε στον κόκορα. Θυμάμαι πως όταν έφυγε από τη Νέα Υόρκη είχε δηλώσει ότι η πόλη τον αποσπούσε (η νυχτερινή της ζωή δηλαδή) και δεν μπορούσε να συγκεντρωθεί στο μπάσκετ... ugly_tocktock.gif

Υ.Γ. Είχε κάνει κι ο Μπαρνιάνι χειρότερη μ*****α εκείνη τη χρονιά στον αγώνα με τους Μπακς. Ήταν ντουέτο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.