Help - Search - Members - Calendar
Full Version: lockout 2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
spursforthe5
απ οτι φαινεται το λοκ αουτ για την επομενη χρονια δεν θα αποφευχθει.τοτε υπαρχει περιπτωση να μη γινει καθολου το επομενο πρωταθλημα η απλως οι πρωτοι 40-50 αγωνες της σιζον δε θα γινουν? rolleyes.gif για φανταστειτε να ξαναδουμε νβα το 2012!αλλες 5μερες και θα ξερουμε. bball.gif
lakersdynasty
την προηγουμενη χρονια ειχαν πραγματοποιηθει καπου 50+ αγωνες αν θυμαμαι καλα. δεν εχει παρθει καποια καιρια αποφαση ακομα που να δειχνει κατι προς την μια η την αλλη κατευθυνση.

εχουμε ακομα μερες μπροστα μας για να δουμε κατι ουσιαστικο να αποφασιζεται. Δεν πιστευω παντως οτι βλεπει καμια απτις δυο πλευρες με καλο ματι το λοκαουτ παρα τα οποια αιτηματα εχουν.

baskethood
Καμια εξελιξη δεν υπηρξε στη χθεσινη συναντηση μεταξυ παικτων και ιδιοκτητων.
Οι παικτες αρνηθηκαν να παρουσιασουν νεα οικονομικη προταση καθως εμμενουν στην προηγουμενη,η οποια προβλεπει
μειωση στους μισθους τους κατα 500 εκατομμυρια δολλαρια για 5 χρονια.
Η επομενη συναντηση αναμενεται να πραγματοποιηθει την επομενη Τεταρτη-Πεμπτη.
sacarame
Δυστυχώς από ότι φαίνεται.... 68.gif

baskethood
Ετσι φαινεται απ τα τελευταια νεα
http://twitter.com/#!/KBerg_CBS/status/86511902804545537
Εχουμε καποιες ωρες ακομα αλλα η συναντηση μαλλον δεν κατεληξε σε συμφωνια sad.gif
morfi
Από τη μία είναι καλό γιατί του χρόνου θα είμαι στρατό tongue.gif. Από την άλλη είναι κρίμα να μην δούμε τις αγαπημένες μας ομάδες και τους αγαπημένους μας παίκτες σε δράση.
baskethood
Ειναι επισημο πλεον
Μαλιστα το NBA.com εχει αλλαξει μορφη προς το παρον
http://www.nba.com/
morfi
Στο ελληνικό σάιτ του ΝΒΑ ακόμα να πάρουν τα πόδια τους και να γράψουν για αυτό.
Murdoc
Απο οτι ειδα και εγω στο επισημο ΝΒΑ ειναι πλεον γνωστο
Το δικο μας τα ζωα μου αργα παρεπιμπτοντως
Κριμα για πολλους παικτες και ειδικα για τους μεγαλυτερους που δε τους μενουν πολλα χρονια(Γκαρνετ,Ντανκαν) αδοξο τελος για την καρριερα τους ισως!!

morfi
Επιτέλους ξυπνήσανε στο ελληνικό σάιτ. Ένα ενδιαφέρον άρθρο για το lockout.

http://nba.sport24.gr/article/1131031/erwt...-gia-to-lockout
saou
Ερώτηση: τα συμβόλαια τους τα πληρώνονται κανονικά οι ΝΒΑερς όσο διαρκεί το λοκ άουτ?
T.W.Is.M.
QUOTE(saou @ Jul 2 2011, 12:29 ) *
Ερώτηση: τα συμβόλαια τους τα πληρώνονται κανονικά οι ΝΒΑερς όσο διαρκεί το λοκ άουτ?


Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω πως οχι. Αν πληρωνονταν, τι νοημα θα ειχε για τους ιδιοκτητες και τη λιγκα? Ειδικα τωρα που και οι δυο πλευρες δεχονται τη μεταβιβαση μερους των εσοδων προς τους ιδιοκτητες.
baskethood
Το λινκ που εδωσε ο φιλος morfi λεει πως οι παικτες πληρωνονται κανονικα,αλλα καταταργουνται αλλα προνομια ,οπως
η ασφαλιση.

Και απ το επισημο σαιτ
QUOTE
Players still owed salary for the 2010-11 season will continue to receive payments but other benefits (insurance) are suspended
Leon_cp3
Πείτε με τρελό,ονειροβάτη,δε ξέρω κι εγώ τι,αλλά ακόμα βάζω στοιχηματάκι (μιας που είναι στη μοδά ξανά tongue.gif ) ότι τελικώς το λοκ άουτ θα αποφευχθεί ακόμη κι αν επίσημα εδώ και 5 μέρες βρισκόμαστε εκτός σύμβασης εργασίας και λοιπών δεσμεύσεων.
Το να μείνει το Αμέρικα την ίδια χρονιά χωρίς NBA και NFL κάποτε θα έμοιαζε εξωπραγματικό αλλά φτάσαμε και στους καιρούς αυτούς τους χαλεπούς...
spursforthe5
to nfl τι ειναι? smiley.gif μακαρι να βγεις αληθινος γιατι δεν αντεχω μεχρι το 12 χωρις νβα blove.gif
Leon_cp3
QUOTE(spursforthe5 @ Jul 6 2011, 03:13 ) *
to nfl τι ειναι? smiley.gif μακαρι να βγεις αληθινος γιατι δεν αντεχω μεχρι το 12 χωρις νβα blove.gif


To Αμερικάνικο ποδόσφαιρο. Κι εκεί παραμένει για την ώρα άλυτο μυστήριο τι θα γίνει από Σεπτέμβρη...Kαι παραμένει μήνες,ουσιαστικά μετά τον Φλεβάρη και τον τελικό του super bowl...
berry
http://www.thrylos.gr/basket/article/7370/...i-grigora-lusi/

QUOTE
Την πεποίθηση του ότι σύντομα θα έχει ολοκληρωθεί το λοκ άουτ και θα ξεκινήσουν οι αγώνες του ΝΒΑ εξέφρασε ο Ρότζερ Τζούνιορ Μέισον.

Πιο ειδικά, ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού επισήμανε: «Προσπαθούμε να βρούμε λύση με τη συλλογική σύμβαση. Κανείς δεν θέλει το λοκ άουτ. Δεν είναι καλό για κανέναν αν δεν παίξουμε καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς και πιστεύω ότι θα υπάρξει μία λύση γρήγορα».

Να σημειωθεί ότι ο 31χρονος σούτινγκ γκαρντ είναι ελεύθερος, ενώ την προηγούμενη σεζόν φόρεσε τη φανέλα των Νιου Γιορκ Νικς.
spursforthe5
τωρα με το λοκ αουτ δεν μπορει να γινει καμοια επισημη ανταλλαγη και τετοια?η τουλαχιστον ανεπισημη
Leon_cp3
QUOTE(spursforthe5 @ Jul 7 2011, 02:45 ) *
τωρα με το λοκ αουτ δεν μπορει να γινει καμοια επισημη ανταλλαγη και τετοια?η τουλαχιστον ανεπισημη


Όχι,γιατί παίχτες με διοικήσεις-παράγοντες δε πρέπει να έχουν καμία επαφή. Ακόμη κι αν είναι φίλος π.χ. ένας παίχτης με έναν ασίσταντ μάνατζερ λέμε τώρα,κατά τη διάρκεια του λοκ άουτ δεν επιτρέπεται να βγουν ούτε μία βόλτα. tongue.gif

Τα παραπάνω,όσον αφορά περισσότερο τις υποθέσεις free agents ή παιχτών που λήγουν σύντομα τα συμβόλαια τους,που έχουν την ευχέρεια να αναζητήσουν κάτι γιατί βεβαίως αρκετές φορές όπως συνηθίζεται στο ΝΒΑ παίχτες δεν ερωτούνται καν για ανταλλαγές και απλά τους ανακοινώνονται,αλλά και πάλι,κατά τη διάρκεια του λοκ άουτ δε μπορούν οι ιδιοκτήτες να χρησιμοποιήσουν επ'ουδενί τα συμβόλαια τους ώστε να κερδίσουν οτιδήποτε από αυτούς.
baskethood
QUOTE (Leon_cp3 @ Jul 7 2011, 03:26 ) *
Όχι,γιατί παίχτες με διοικήσεις-παράγοντες δε πρέπει να έχουν καμία επαφή. Ακόμη κι αν είναι φίλος π.χ. ένας παίχτης με έναν ασίσταντ μάνατζερ λέμε τώρα,κατά τη διάρκεια του λοκ άουτ δεν επιτρέπεται να βγουν ούτε μία βόλτα. tongue.gif

Βολτα?
Ακομα και η τηλεφωνικη ή η διαδικτυακη επικοινωνια απαγορευονται. smile.gif
Leon_cp3
QUOTE(baskethood @ Jul 7 2011, 10:38 ) *
Βολτα?
Ακομα και η τηλεφωνικη ή η διαδικτυακη επικοινωνια απαγορευονται. smile.gif


Σκέψου σε τι βαθμό έχουν αποδεχτεί εκεί ότι ζουν απλά σε έναν μεγάλο big brother που τους λενέ "εχμ, ξέρετε παιδιά μη μάθω ότι τσατάρατε ή μιλήσατε γιατί θα σας κόψω τον κ*λο..." και απαντούν "yessir". tongue.gif Βέβαια απλά μπορούμε να θεωρήσουμε την εξέλιξη αυτή και σαν απλό,κατανοητό ρεαλισμό καθώς και εδώ και παντού μας ελέγχουν αλλά κάποιοι δε θέλουμε να το καταλάβουμε...
Τέσπα λίγο οφ τόπικ. smile.gif
Andrew19
QUOTE(baskethood @ Jul 2 2011, 09:39 ) *
Το λινκ που εδωσε ο φιλος morfi λεει πως οι παικτες πληρωνονται κανονικα,αλλα καταταργουνται αλλα προνομια ,οπως
η ασφαλιση.

Και απ το επισημο σαιτ

Players still owed salary for the 2010-11 season will continue to receive payments but other benefits (insurance) are suspended


Αυτό σημαίνει ότι αν τους χρωστάνε λεφτά από την προηγούμενη χρονιά τα παίρνουν. Της χρονιάς 2011-12 δεν παίρνουν χρήματα και γι'αυτό πονάει τους παίκτες το lockout. Δεν υπάρχουν και οι Ευρωπαίοι να σκάσουν πολλά λεφτά (π.χ. ο Williams θα πάρει 5μύρια στην Besiktas) σε επίπεδο ΝΒΑ, οπότε βλέπω τους ιδιοκτήτες να κάθονται μέχρι να υποχωρήσουν οι παίκτες.
Air Kef
Nobody's bigger than the game ρε, ευτυχώς κάποιοι παίκτες δεν ξεχνάνε τον βασικό κανόνα του παιχνδιού, δυστυχώς η υπόθεση δεν ειναι στο χέρι τους.

http://www.superbasket.gr/permalink/142748.html
Leon_cp3
QUOTE(Air Kef @ Jul 11 2011, 13:21 ) *
Nobody's bigger than the game ρε, ευτυχώς κάποιοι παίκτες δεν ξεχνάνε τον βασικό κανόνα του παιχνδιού, δυστυχώς η υπόθεση δεν ειναι στο χέρι τους.

http://www.superbasket.gr/permalink/142748.html


Η διαφορά του Ρέι Άλεν και τριών-τεσσάρων ακόμα, είναι ότι την παιδεία που έχουν αποκτήσει εκτός των γραμμών του γηπέδου την εφαρμόζουν σε κάθε πτυχή της ζωής τους. Αν υπήρχαν 30 Ρέι Άλεν στο μαγικό κόσμο είτε παίχτες,είτε προπονητές,είτε ιδιοκτήτες,είτε μάνατζερς,είτε ασίσταντς, θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα...
baskethood
Ειναι γελοιο,μιλαμε για εκατομμυριουχους εναντιον δισεκατομμυριουχων.......
Δε λεω οτι πρεπει να γινει το χατιρι των ιδιοκτητων αλλα πρεπει να δωθει αμεσα λυση huh.gif
morfi
QUOTE(Leon_cp3 @ Jul 6 2011, 00:52 ) *
Πείτε με τρελό,ονειροβάτη,δε ξέρω κι εγώ τι,αλλά ακόμα βάζω στοιχηματάκι (μιας που είναι στη μοδά ξανά tongue.gif ) ότι τελικώς το λοκ άουτ θα αποφευχθεί ακόμη κι αν επίσημα εδώ και 5 μέρες βρισκόμαστε εκτός σύμβασης εργασίας και λοιπών δεσμεύσεων.
Το να μείνει το Αμέρικα την ίδια χρονιά χωρίς NBA και NFL κάποτε θα έμοιαζε εξωπραγματικό αλλά φτάσαμε και στους καιρούς αυτούς τους χαλεπούς...

Αν διάβασα καλά στο NFL σταμάτησε το λοκάουτ.
Iverson_3
QUOTE(Leon_cp3 @ Jul 6 2011, 00:52 ) *
Πείτε με τρελό,ονειροβάτη,δε ξέρω κι εγώ τι,αλλά ακόμα βάζω στοιχηματάκι (μιας που είναι στη μοδά ξανά tongue.gif ) ότι τελικώς το λοκ άουτ θα αποφευχθεί ακόμη κι αν επίσημα εδώ και 5 μέρες βρισκόμαστε εκτός σύμβασης εργασίας και λοιπών δεσμεύσεων.
Το να μείνει το Αμέρικα την ίδια χρονιά χωρίς NBA και NFL κάποτε θα έμοιαζε εξωπραγματικό αλλά φτάσαμε και στους καιρούς αυτούς τους χαλεπούς...

Χωρίς NFL δεν παίζει να μείνουν, το θεωρούν εξωφρενικό. Το NBA δε τους νοιάζει και πολύ τους Αμερικανούς.. Πρώτα από όλα βάζουν το NFL, μετά το MLB, μετά το NBA και τελευταίο και καταιδρωμένο το NHL.
pmam
QUOTE(Iverson_3 @ Jul 11 2011, 17:38 ) *
Χωρίς NFL δεν παίζει να μείνουν, το θεωρούν εξωφρενικό. Το NBA δε τους νοιάζει και πολύ τους Αμερικανούς.. Πρώτα από όλα βάζουν το NFL, μετά το MLB, μετά το NBA και τελευταίο και καταιδρωμένο το NHL.

Επομένως σύμφωνα με το θεώρημα Cantor-Bernstein οι αμερικάνοι εκτιμούν εξίσου NFL, MLB και NBA banana.gif banana.gif
Iverson_3
QUOTE(pmam @ Jul 11 2011, 18:52 ) *
Επομένως σύμφωνα με το θεώρημα Cantor-Bernstein οι αμερικάνοι εκτιμούν εξίσου NFL, MLB και NBA banana.gif banana.gif

Και μακριά γαϊδούρα
pmam
QUOTE(Iverson_3 @ Jul 12 2011, 11:49 ) *
Και μακριά γαϊδούρα

Μόλις είδα ότι είπα κοτσάνα ολκής.
Βασικά διάβασα αντί για NHL στο τέλος, NFL (δηλαδή νόμιζα ότι είπες τπ NFL και πρώτο και τελευταίο!)
Τώρα όμως που διάβασα το σωστό, το θεώρημα δεν εφαρμόζεται... fast.gif
Και για να σταματήσω το trolling, εδώ είναι ένα καλό άρθρο από το Hang Time Blog του nba.com (το οποίο btw μοιάζει πλέον με σελίδα του '97) για το πώς μπορούν να τα βρουν οι 2 πλευρές.
morfi
από www.sentragoal.gr

QUOTE
Πρώτη συνάντηση μετά το λοκ άουτ

* Την πρώτη τους συνάντηση από την ημέρα που ξεκίνησε το λοκ άουτ θα έχουν σήμερα (15/7) οι ιδιοκτήτες και η Ενωση Παικτών, χωρίς όμως την παρουσία του Ντέιβιντ Στερν.

captain charisma
http://www.superbasket.gr/permalink/143244.html

παρολο που εχουμε λοκαουτ θα γινει κανονικα η κληρωση για την επομενη σεζον..αν ληξει το δεκεμβρη το λοκαουτ θα γινουν 50 παιχνιδια οπως τη σεζον του 1998?
baskethood
QUOTE (captain charisma @ Jul 18 2011, 13:01 ) *
παρολο που εχουμε λοκαουτ θα γινει κανονικα η κληρωση για την επομενη σεζον..αν ληξει το δεκεμβρη το λοκαουτ θα γινουν 50 παιχνιδια οπως τη σεζον του 1998?

Σιγουρα ενα μερος της κανονικης περιοδου δεν θα πραγματοποιηθει,οι ομαδες και οι παικτες μενουν αρκετα πισω απο
αποψη προετοιμασιας και ετοιμοτητας.
Νομιζω οτι θα συμβει κατι παρομοιο με το 98.
morfi
QUOTE(baskethood @ Jul 18 2011, 14:31 ) *
Σιγουρα ενα μερος της κανονικης περιοδου δεν θα πραγματοποιηθει,οι ομαδες και οι παικτες μενουν αρκετα πισω απο
αποψη προετοιμασιας και ετοιμοτητας.
Νομιζω οτι θα συμβει κατι παρομοιο με το 98.

Και εγώ αυτό περιμένω. Δύσκολα θα χαθεί όλη η χρονιά. Δεν συμφέρει κανέναν.
baskethood
QUOTE
As reported by Jonathan Givony on Twitter, tomorrow NBPA consuel will meet with an insurance compagny to discuss options for contracted NBA players looking to sign overseas during lockout.
The NBPA's goal is to find an insurance policy that European teams can pay on month to month basis, ragher than upfront for the entire year.
If European teams can pay insurance only for the months NBA players are actually on their roster, a significant hurdle will be cleared.


http://www.sportando.net/eng/usa/nba/29630...y_tomorrow.html
captain charisma
απο οτι διαβαζω στη πρεμιερα του νβα εαν αρχιζει κανονικα εβαλαν το ματς μαβς-μπουλς οπου θα γινει και η τελετη απονομης των δακτυλιδιων..
Leon_cp3
The NFL Lockout Is Over
Άντε και στα δικά μας τώρα οι 'λεύθεροι... smiley.gif
Πόσο θα το χαρώ να καταστραφούν εν μία νυκτί όλα τα "βαρύγδουπα" σχέδια των προέδρων διαφόρων αποτυχημένων...Έτσι να ξυπνήσουμε το πρωί της επόμενης εβδομάδας π.χ. βρε παιδί μου και ένα αντίστοιχο άρθρο να λέει "nba lockout is ovah ovah ovah...yeah that's the way i like it...." κ.λπ.. tongue.gif
ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΙ ΑΣΤΕΡΕΣ ΣΤΑ ASS-ΧΩΡΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ...
Απανταχού εραστές του ΝΒΑ ενωθείτε στον αγώνα. Αυτά. Καλά ξυπνητούρια απ'τον κόσμο της παράνοιας,για να μιλήσουμε ρεαλιστικά ακόμα φως στο τούνελ δε φαίνεται. rolleyes.gif
baskethood
QUOTE (Leon_cp3 @ Jul 27 2011, 08:32 ) *
Απανταχού εραστές του ΝΒΑ ενωθείτε στον αγώνα. Αυτά. Καλά ξυπνητούρια απ'τον κόσμο της παράνοιας,για να μιλήσουμε ρεαλιστικά ακόμα φως στο τούνελ δε φαίνεται. rolleyes.gif

Εγώ μαζί σου ,στην προσπάθεια που κάνεις να λήξει το lockout tongue.gif
Leon_cp3
QUOTE(baskethood @ Jul 27 2011, 11:54 ) *
Εγώ μαζί σου ,στην προσπάθεια που κάνεις να λήξει το lockout tongue.gif


tongue.gif Θα έχεις καταλάβει ίσως από προηγούμενα ποστ ότι με αυτά τα "όργια" περί Ντερόν,Κόμπε σε κάτι τελευταίες,ναι τελευταίες rolleyes.gif ,έχουν αρχίσει και μου γυρνάνε τα άντερα. Συν την αφόρητη ζέστη, ε δε θέλει και πολύ ο άνθρωπος... Ή θα σταματήσει τώρα το λοκ άουτ ή δε ξέρω δε ξέρω...
morfi
Θα πάρω τηλέφωνο στο γραφεία και θα το κανονίσω.

Μη γελάτε, κάποτε πήρα τηλέφωνο στα γραφεία των Σέλτικς και ζήτησα το τηλέφωνο του Πολ Πιρς. banana.gif
Leon_cp3
QUOTE(morfi @ Jul 27 2011, 14:56 ) *
Θα πάρω τηλέφωνο στο γραφεία και θα το κανονίσω.

Μη γελάτε, κάποτε πήρα τηλέφωνο στα γραφεία των Σέλτικς και ζήτησα το τηλέφωνο του Πολ Πιρς. banana.gif


24.gif Kαι τι το ήθελες ρε μπαγάσα;
baskethood
QUOTE (Leon_cp3 @ Jul 27 2011, 15:00 ) *
24.gif Kαι τι το ήθελες ρε μπαγάσα;

Μην τον φερνεις σε δυσκολη θεση και συ,κατι θα το ηθελε tongue.gif
morfi
QUOTE(Leon_cp3 @ Jul 27 2011, 15:00 ) *
24.gif Kαι τι το ήθελες ρε μπαγάσα;

Ήθελα να του μιλήσω. biggrin.gif

QUOTE(baskethood @ Jul 27 2011, 15:12 ) *
Μην τον φερνεις σε δυσκολη θεση και συ,κατι θα το ηθελε tongue.gif

Το μυαλό σου στο πονηρό εσένα. biggrin.gif
spursforthe5
και εμενα εχει αρχισει και μου τη σπαει ασχημα που ομαδες οπως η μπεσικτας χαιρονται γιατι θα παρουν το bryant για ενα δυο μηνες.ελπιζω να ληξει το λοκ ουτ αν και δεν εχω ακουσει τπτ προς το παρον.
Dino Charito
QUOTE(spursforthe5 @ Jul 29 2011, 19:51 ) *
και εμενα εχει αρχισει και μου τη σπαει ασχημα που ομαδες οπως η μπεσικτας χαιρονται γιατι θα παρουν το bryant για ενα δυο μηνες.ελπιζω να ληξει το λοκ ουτ αν και δεν εχω ακουσει τπτ προς το παρον.

Κι εγω παιδες αρχιζω και εκνευριζομαι με τους τυχαρπαστους που εχουν χρημα και ρεζιλευουν ετσι το αθλημα.
Ακου εκει για 1-2 μηνες...το περιμεναμε απο τους Κινεζους και μας ηρθε απο τους γειτονες.

Και επειδη ειμαι ΝΒΑ φανατικ δε θελω να βλεπω παιχτες να χανονται εκει.
Ημουν στο Τοροντο και ολοι μου ελεγαν οτι περιμενουν πως και πως τις συζητησεις. Πηγα να παρω μια φανελα των Ραπτορς, και δεν ειχε νουμερα γιατι τα νουμερα εχουν κανει λοκ αουτ και κανεις δεν ασχολειται αυτη τη στιγμη (πολλα λεφτα χανονται ετσι, κι εγω κατεληξα με τη φανελα του Μπαρνιανι χαχα)

Οι δισεκατομμυριουχοι μαλωνουν με τους εκατομμυριουχους για $$$, τη στιγμη που ο απλος κοσμακης αγοραζει διαρκειας, και οι μισοι απο αυτους μη πω παραπανω δεν εχουν και πολλα λεφτα στις τσεπες τους...
Και αντι να δουν οτι το ΝΒΑ εφτασε σε ενα πικ μετα απο πολλα χρονια, θελουν να το καταστρεψουν με την αδιαλλαξια τους.

Ειμαι Optimistic που λενε και οι αμερικανοι, και θελω να πιστευω οτι δε θα χαθει ουτε μια μερα αγωνων. Πολυ δυσκολο παντως...και τι να δεις απο Ευρωπη....
morfi
Εμένα πάντως μιας και μπαίνω στρατό μια χαρά μου κάθεται το λοκ άουτ. biggrin.gif
aegeansheed
QUOTE(morfi @ Jul 30 2011, 13:21 ) *
Εμένα πάντως μιας και μπαίνω στρατό μια χαρά μου κάθεται το λοκ άουτ. biggrin.gif


Σε πήραν τελικά?
morfi
QUOTE(aegeansheed @ Jul 30 2011, 13:25 ) *
Σε πήραν τελικά?

Ναι! 28 Σεπτεμβρίου!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.