Help - Search - Members - Calendar
Full Version: basketblog.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2
morfi
Είπα να κάνω μία γύρα από όλα τα μπασκετικά σάιτ και φόρουμ (εδώ γελάμε 41.gif ) για να δω τι παίζει. Για μερικά είχα ακούσει καλά λόγια και για άλλα όχι. Anywayz, είπα να μην ακούσω κανέναν και να το ψάξω μόνος μου. Και αφού πέρασα από σάιτ και σάιτ (φόρουμ δύστυχως δεν βρήκα 41.gif ) κατέληξα και στο δοξασμένο basketblog.gr

Τελικά οι φημές αληθεύουν ! Μιλάμε μακράν για ότι χειρότερο υπάρχει στο ελληνικό διαδίκτυο. Χωρίς πλάκα αυτά που γράφουν ή τα έχουν βγάλει απ' το μυαλό τους ή τα είδαν στον ύπνο τους. Μεταγραφές που δεν θα γίνουν ποτέ, τελευταίες ειδήσεις (του προηγούμενου μήνα), λανθασμένες πληροφορίες και ένα blog που τελικά είναι φόρουμ (κορυφαίο το τόπικ "Αυτό είναι φόρουμ, που είναι τα blog? " XAXAXAXAXA).

Φοβερό το άρθρο για το ΝΒΑ "Μαγική… εικόνα". Όντως, μαγικό γέλιο...
"Περήφανα γηρατειά ή ανύπαρκτα νιάτα"
Σας προτείνω να το αλλάξετε σε "περήφανη βλακεία ΚΑΙ ανύρπακτη δημοσιογραφία"

Αλλά τι περιμένετε από ένα σάιτ που ξεκινάει με σλόγκαν "Είμαι ο Άγγελος Παπαδημητρίου και στο εξής έχω επιλέξει να ενημερώνομαι από το www.basketblog.gr "
"Ναι ρε, οκ"
Απόρω αν αυτό που λέει το πιστεύει.

Πιο δίπλα μας παρουσιάζουν τους φίλους τους. Ιωνικός Λαμίας λέει. Ναι χάρηκα, και εμείς κάνουμε παρέα με τις Ρουκέτες Άνω Λιοσίων.

basketblog.gr λοιπόν !
"έναν δικτυακό τόπο που ασχολείται αποκλειστικά και μόνο με το άθλημα που αγαπάμε: το μπάσκετ."
ε... ε... ε...

Εντάξει, μην του δείχνετε και τόσο υπερβολική αγάπη το σκοτώνετε.


Υ.Γ. 1 Ακούστε δημοψήφισμα !
"Ποιος ήταν ο καλύτερος παίκτης της σεζόν για τον ΠΑΟ; "
Δεν ξέρω ποιόν να ψηφίσω... rolleyes.gif

Υ.Γ. 2 Προς basketblog.gr :
1) Τα συμβόλαια των Σπερς δεν είναι δεκατέσσερα.
2) Τελικά είναι Τζανίρο ή Τζανέρο ?

Υ.Γ. 3 "Προβληματική επιχείρηση"
Μιλάτε για το Αιγάλεω ?! Κρίμα, και νόμιζα ότι σας έπιασε να κάνετε αυτοκριτική...
morfi
http://basketblog.gr/index.php?option=com_...d=5123&Itemid=1

Μιλάμε για μεγάλη τιμή, όχι βλακείες...

Υ.Γ. Δεν το περίμενα το αποτέλεσμα. Σοβαρά !


ΧΑ κάπου αριστερά γράφουν και τον καιρό !

Υ.Γ. 1 Θα βάλετε και χρηματιστήριο ?

Υ.Γ. 2 Είστε φίλοι με καμμία ομάδα από την Καλαμάτα ?
mono maroussi
δν την παλευουν..ασε που αυτη την σοφια ραμμα την εχει πιασει ταρακουλο με τις κυπριακες ομαδες..ολες στην α1 θελει να τις μετακομισει,.. 68.gif
trefoil 13
Εμένα μου την σπάει αυτός που κάνει (όποτε το θυμάται) τα ρεπορτάζ του γυναικείου. Παπαπάνου. Μόνο βλακείες έλεγε... Ο ξερόλας της χαζομάρας και της ασχετοσύνης.
morfi
Ναι, μην το σκέφτεστε και πολύ. Εγώ 77.gif είμαι ο μοναδικός (μέχρι τώρα και μάλλον θα μείνω για αρκετό καιρό) που ψήφισα στο poll του basketblog ότι η Ελλάδα θα μείνει εκτός οκτάδας.
NBAer
QUOTE(morfi @ Aug 14 2007, 15:09 ) *
Αλλά τι περιμένετε από ένα σάιτ που ξεκινάει με σλόγκαν "Είμαι ο Άγγελος Παπαδημητρίου και στο εξής έχω επιλέξει να ενημερώνομαι από το www.basketblog.gr "


LOLOL! 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Καλο και αυτο. Σκασιλα μας για το ποιος εισαι και απο που θελεις να ενημερωνεσαι..... 24.gif

Αυτο το basketblog.gr φαινεται ωραιο και με πολλες επιλογες. Δεν εχω δει καθολου το περιεχομενο του αλλα για να λετε οτι ειναι χαλια το σκεφτομαι αν πρεπει να περιηγηθω λιγο σε αυτο 39.gif
morfi
QUOTE(NBAer @ Aug 17 2007, 00:54 ) *
το σκεφτομαι αν πρεπει να περιηγηθω λιγο σε αυτο 39.gif

Περιηγήσου να γελάσεις.
General
Δε το έψαξα ιδιαίτερα το site τους, ούτε γνωρίζω πολλά πράγματα για το ελληνικό basket πλέον για να προσέξω τα λάθη τους αλλά τουλάχιστον μαζεύουν πολλά νέα και μπορείς να τα βλέπεις κάπου συγκεντρωμένα. Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι πριν λίγες μέρες τους έστειλα email για το Buzzer Beater (το blog) για να το βάλουν στα link τους και μου απάντησαν πολύ ευγενικά ότι αν θέλω μπορώ να τους στέλνω και αρθράκια για αναδημοσίευση.

Τέσπα, δε μπορώ να κρίνω το επίπεδο του site τους, αλλά τουλάχιστον είναι μια ακόμα προσπάθεια στο ανύπαρκτο ελληνικό internet για το μπάσκετ και είναι και ευγενικοί.
Air Kef
Απαντάνε (και μαλιστα ευγενικα) στα e-mail τους;;;

WOW!!! w00t.gif


Ρε Σπυρο εσενα τι σου ειχαν πει;


Υ.Γ.:Τελικά ο Ομπράντοβιτς,γιατι δν χρησιμοποιήσε τα αλά Πιτινο συστηματα προσαρμοσμενα ειδικα για τον Ντελκ;
dizzy_fingers
QUOTE(Air Kef)
Ρε Σπυρο εσενα τι σου ειχαν πει;

Δε μου απάντησαν ποτέ 39.gif...

NBAer, μην ακούς κανέναν πριν μπεις ο ίδιος στο site και το κρίνεις από μόνος σου smile.gif.

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει, είναι πως το συγκεκριμένο site δεν είναι ένα portal όπως το contra και το sport24, αλλά ένα blog, όπως ακριβώς λέει το όνομά του, που βασίζεται κυρίως στο σχολιασμό των τεκταινομένων και την έκφραση απόψεων παρά στη στεγνή παράθεση των γεγονότων.

Παράγωγο αυτών είναι επομένως η απλή καθημερινή γλώσσα που χρησιμοποιούν οι συντάκτες στα άρθρα τους καθώς και οι ενίοτε ριψοκινδυμένες τοποθετήσεις.

Στην ουσία δεν κάνουν κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνουμε εμείς εδώ (παράθεση απόψεων), μόνο που αυτοί δεν είναι απλοί χρήστες όπως εμείς αλλά δημοσιογράφοι επομένως οι απόψεις τους θα έχουν μεγαλύτερη απήχηση από ενός κοινού χρήστη αλλά συνάμα θα τυγχάνουν κι αντίστοιχης κριτικής. wink.gif


Πέρα από αυτά έχω κάποιες παρατηρήσεις πάνω στα λειτουργικά θέματα της σελίδας:

Πρώτον, για τον αγαπημένο μου τομέα μίας ιστοσελίδας, το λουκ έχω να πω πως ενώ ξεκίνησαν ωραία με το αγαπημένο μας χρώμα που ενώ θα περίμενε κανείς να είναι πολύ κουραστικό ως φόντο, δείχνει να δένει τελικά και να μην κουράζει....αυτή η μετέπειτα άναρχη τοποθέτηση των διαφημιστικών μπάνερ και η προσθήκη ανούσιων script, όπως η ώρα (αρκεί να κοιτάξει κάτω δεξιά κάποιος για να τη δεί, δε θα κάνει 5 scroll πάνω στη σελίδα για να τη δει) και ο καιρός, με τρόπο αντιαισθητικό με χαλάσανε.

Και δεύτερον, που είναι το πιο σημαντικό, δεν νοείται blog το 2007 να μην εξάγει το περιεχόμενό του δυναμικά ώστε να χρησιμοποιηθεί σε RSS readers!!!!
Αυτό είναι απαράδεκτο, ειδικά από τη στιγμή που όπως αναφέρθηκε πάνω, οι μπασκετικές ειδήσεις είναι όλες μαζεμένες.

Αν μας διαβάζουν, που πρόσφατα μας έδειξαν ότι το κάνουν, ελπίζω να δώσουν προσοχή στις παραπάνω 2 παραγράφους.
dizzy_fingers
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 17 2007, 14:21 ) *
Και δεύτερον, που είναι το πιο σημαντικό, δεν νοείται blog το 2007 να μην εξάγει το περιεχόμενό του δυναμικά ώστε να χρησιμοποιηθεί σε RSS readers!!!!
Αυτό είναι απαράδεκτο, ειδικά από τη στιγμή που όπως αναφέρθηκε πάνω, οι μπασκετικές ειδήσεις είναι όλες μαζεμένες.

Με μεγάλη μου χαρά παρατήρησα ότι αυτό πλέον δεν ισχύει (πιθανόν να υπάρχει καιρό και να άργησα να το αντιληφθώ), οπότε όσοι θέλετε μπορείτε να ενημερώνεστε καθημερινά από τον (οn/offline) rss reader σας ή να ενσωματώνετε τη συνεχή ροή των νέων στο site σας.
Το link.


Τώρα, μόνο να φτιάξουν αυτό το επαναλαμβανόμενο φόντο ώστε να κάνει ομαλή μετάβαση από την αρχή στο τέλος...
remalia
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 27 2007, 12:49 ) *
Με μεγάλη μου χαρά παρατήρησα ότι αυτό πλέον δεν ισχύει (πιθανόν να υπάρχει καιρό και να άργησα να το αντιληφθώ), οπότε όσοι θέλετε μπορείτε να ενημερώνεστε καθημερινά από τον (οn/offline) rss reader σας ή να ενσωματώνετε τη συνεχή ροή των νέων στο site σας.
Το link.


Τώρα, μόνο να φτιάξουν αυτό το επαναλαμβανόμενο φόντο ώστε να κάνει ομαλή μετάβαση από την αρχή στο τέλος...



Με μεγάλη σου στεναχώρια θα παρατηρήσεις πως το link δεν λειτουργεί πια.

Διαβάζω αρκετό καιρό ότι λέτε εδώ μέσα και είπα άντε να γράψω και εγώ εδώ μέσα από εδώ και πέρα.

Ήθελα να προσθέσω για το basketblog.gr που αναφέρει ότι είναι το νούμερο ένα μπασκετικό site στην Ελλάδα....
καλά... σε πιο όνειρο το έχουν δει αυτό; Ποιος σας έκανε νούμερο ένα;;; Οι πωλήσεις σας; Οι διαφημίσεις σας; Μεταξύ σας το βγάλατε αυτό το συμπέρασμα; Α ρε γλέντια...

Επειδή το έψαξα αρκετά, το BASKETFORUM.GR είναι πολύ καλύτερο ακόμα και για forum.
Επίσης ειδησιογραφικά το SUPERBASKET.GR είναι ακόμα καλύτερο, μιας και το basketblog.gr είναι πιο "ελεύθερο" στις σκέψεις του και δεν είναι δημοσιογραφικό.

Επίσης είδα πως ανανεώθηκαν στο site και μυαλό δεν έβαλαν...

1. ΑΜΕΤΡΙΤΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ... χάνεις την μπάλα... ΕΛΕΟΣ ρεεεεε
2. Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε...
3. Και έλεος με το είμαι ο τάδε και διαβάζω μόνο το Basketblog.... που ζείτε ρεεεεεεεεεε!!!!!!
4. Θέλω να πω και άλλα... αλλά τα αφήνω σε εσάς τα υπόλοιπα.

Με βάση το ALEXA και το TOPGR.GR δικαιώνομαι σε αυτά που λέω... καθώς κάπου διάβασα ότι λέγανε πάλι ότι είναι οι καλύτεροι...

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τους διαβάσω... αν και προσπάθησα. Δεν έχω κάτι μαζί τους προσωπικό απλά αγανάκτησα.

Αν και είναι μια προσπάθεια καλή... δεν σε κερδίζουν με αυτά που κάνουν... Α ξέχασα...

Έχουν ακόμα κρίση λογοτύπου... χεχε στο forum τους έχουν άλλο, στο blog τους άλλο... στο site τους άλλο... σύγχυση σας λέω! Και το λέω αυτό καθώς έχουν θέμα: MARKETING μη χέσω...

Τέλος το RSS είναι αυτό τώρα: LINK

Αυτά...
dizzy_fingers
Έχεις δοκιμάσει να τους τα στείλεις με κάποιο μέηλ? Συνήθως ο Κογκαλίδης που έχει το blog απαντάει σε mail ή σχόλια στο blog του.
remalia
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 28 2009, 13:56 ) *
Έχεις δοκιμάσει να τους τα στείλεις με κάποιο μέηλ? Συνήθως ο Κογκαλίδης που έχει το blog απαντάει σε mail ή σχόλια στο blog του.


Δεν χρειάζεται να στείλω μειλ.

Η απάντηση μου είναι το ανανεωμένο σαιτ του ΕΣΑΚΕ που θα καταπιει το basketblog.gr σίγουρα σε θέματα της Α1.
dizzy_fingers
Το esake.gr είναι καλό και έχει κάνει αρκετή πρόοδο από την κατάντια των προηγουμένων χρόνων, ωστόσο τί σχέση έχει το ένα με το άλλο?
Blog το ένα, επίσημη σελίδα ομοσπονδίας η άλλη...


Αν αναφέρεσαι αποκλειστικά στο σχεδιασμό του basketblog μπορώ να βρω κοινά σημεία μαζί σου, αλλά στο περιεχόμενο νομίζω πως είναι αρκετά σαφής ο προσανατολισμός του site τους ώστε να μην μπερδεύεται με αυστηρά ειδησεογραφικό site.
aik
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 2 2009, 15:05 ) *
Το esake.gr είναι καλό και έχει κάνει αρκετή πρόοδο από την κατάντια των προηγουμένων χρόνων, ωστόσο τί σχέση έχει το ένα με το άλλο?
Blog το ένα, επίσημη σελίδα ομοσπονδίας η άλλη...


Αν αναφέρεσαι αποκλειστικά στο σχεδιασμό του basketblog μπορώ να βρω κοινά σημεία μαζί σου, αλλά στο περιεχόμενο νομίζω πως είναι αρκετά σαφής ο προσανατολισμός του site τους ώστε να μην μπερδεύεται με αυστηρά ειδησεογραφικό site.

Εγώ πάλι δεν μπορώ να συμφωνήσω με όλα αυτά (o remalia) και τα λέει αυτά κάποιος που ασχολείται με αυτό το σαιτ
Το νούμερο ένα είναι με βάση οποιαδήποτε παράμετρο θέλετε να χρησιμοποιήσετε
1. Google analytics σε σχέση με όλα τα σαιτ που αφορούν το μπάσκετ( στην διάθεση σας , θεωρούνται τα πιο αξιόπιστα στο χώρο)
2. Άρθρα κ θέματα που αφορούν το μπάσκετ, γράφονται πάνω από 35-40 ειδήσεις μόνο για το μπάσκετ καθημερινά , όταν σε σαιτ που αφορούν όλα τα σπορ , γράφονται 35-40 για όλα τα σπορ!
3. Έχει σε pageviews περάσει όλα τα section του μπάσκετ σε όλα τα μεγάλα ελληνικά σαιτ
4. Σε σχέση με τα αποκλειστικά θέματα που έχει γράψει πρώτα ( Κελάτι, Ντρόμπνιακ, κτλ τα πρόσφατα)
5. Το basketforum είναι ότι καλύτερο έχει επιδείξει γενικά το μπάσκετ και όχι μόνο σαν φόρουμ και αυτήν ακριβώς την διαφορετικότητα στις απόψεις ακολουθεί και το basketblog.gr έχοντας επώνυμους αρθρογράφους να καταθέτουν την γνώμη τους
6. Από τα σαιτ και της εφημερίδες που χρησιμοποιούν ως πηγή το σαιτ ….
7. Ακόμη νούμερο ένα δεν είναι για μια σειρά από άλλες ενέργειες που κάνει ή sections πού δημιουργεί, ούτε που εικαστικά το Look του ακολουθούν και άλλα σαιτ αργότερα στα σπορ αλλά κυρίως γιατί προστατεύει το μπασκετ, που όλοι αγαπάμε..


• Οι διαφημίσεις χρειάζονται για να βγαίνουν τα έξοδα και να πληρώνονται όσοι κάνουν αυτήν την δουλεία, θα θέλαμε να ανήκουμε σε ένα μεγάλο οργανισμό , με ωραία γραφεία αλλά εκεί το μπασκετ δεν πουλάει και θεωρούν την ασπρόμαυρη καλύτερη..οπότε …
• Στην στήλη man2man είτε το πιστεύετε είτε όχι , το 85% ζητάνε να μπουν εκεί…
• Μαύρα πλέον (background) είναι τα μεγαλύτερα και καλύτερα αθλητικά σαιτ σε όλο τον κόσμο..πες το μόδα…
• Για τον ΕΣΑΚΕ , τι να πω΄… απάντησαν άλλοι…ας βοηθήσει το μπασκετ αποτρέποντας την απεργία του ΠΣΑΚ, ας υπάρχει του χρόνου γιατί μπορεί να διαλυθεί και τα λέμε….μεταγραφές και κριτική δεν θα κάνει ποτέ ….
To forum k blog καταργήθηκαν γιατί α) το basketforum δεν συγκρίνετε και β) γιατί πλέον η facebook fan page, μας έχει κατατάξει στις τοπ 3 sport της Ελλάδος…απλά εμείς όλα αυτά τα βλέπουμε σαν νίκες του μπάσκετ όχι δικές μας ….
apkat
Kαι φυσικα μην ξεχναμε το αποκλειστικο του Σαρας που ειχε υπογραψει στον Ολυμπιακο...Μην ξεχναμε τα αποκελιστικα για τον σακατη Βουισιτς που δεν θα καταφερει να παιξει στον Ολυμπιακο λογω τραυματισμων και αλλα τοσα καλα που εχει γραψει κυριως ο Κογκα..
aik
QUOTE(apkat @ Dec 13 2009, 18:33 ) *
Kαι φυσικα μην ξεχναμε το αποκλειστικο του Σαρας που ειχε υπογραψει στον Ολυμπιακο...Μην ξεχναμε τα αποκελιστικα για τον σακατη Βουισιτς που δεν θα καταφερει να παιξει στον Ολυμπιακο λογω τραυματισμων και αλλα τοσα καλα που εχει γραψει κυριως ο Κογκα..

otan egrapse omos poios agorase ton saras ston pao den eida tipota... otan egrapse k epemeine gia ton papanikolaou toy ari ki brizane oi areianoi pali to idio, den eida episis tipota gia ton kalathi kai ton panathinaiko,ypografi-symbolaio-interview, ola ta themata tis aek bgainoyn 98% prota apo basketblog,ta perissotera ton mikromesaion omadon, gia tin katastasi sxortsianiti prin tin ethniki, ton wafer, xalperin ktl ktl ... oson afora ton Βουισιτς eixame pliri dikaiosi me tin apodosi toy , ton paragkonismo tou kai oti eprepe na paizei max 15 lepta gia an einai kalos.. kai deite poso paizei to 2009....
apkat
Ρε φιλε προφανως οταν γραφεις τοσα πραγματα καποια θα σου βγουν..Αυυτο ομως δεν ειναι ενημερωση..Ειναι λοττο..Για τον Σαρας κανονικα θα επρεπε να μην ξανακανετε ρεπορταζ μετα το καλοκαιρι του 2008 τιμης ενεκεν στο μεγαλυτερο αποκλειστικο σας..

Για τον Βουισιτς θεωρω αστειο να ισχυριζεσαι οτι υπηρξε δικαιωση του Κογκα οταν ο Κροταης περσυ εκανε πολυ καλη χρονια δεν εχασε σχεδον ματς και μαλιστα υπηρξε ο καλυτερος παικτης του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ στο κρισημο διμηνο Φλεβαρη-Μαρτη και ενω ο Κογκα εχει γραψει οτι ειναι σακατης δεν τον αντεχουν τα ποδια και η μεση του και αλλα γραφικα..Α επισης το αποκλειστικα με τον Πιτσιλκα που θα επαιρνε θεση στον Ολυμπιακο το ξεχασες;;

Βγαλατε αποκλειστικο για Παπανικολαου και Χαλεπριν;;Για μεταγραφες που ηξερε ολη η Ελλαδα 1 μηνα πριν γινουν;;Αυτο θα πει αποκλειστικο..
aik
QUOTE(apkat @ Dec 14 2009, 14:17 ) *
Ρε φιλε προφανως οταν γραφεις τοσα πραγματα καποια θα σου βγουν..Αυυτο ομως δεν ειναι ενημερωση..Ειναι λοττο..Για τον Σαρας κανονικα θα επρεπε να μην ξανακανετε ρεπορταζ μετα το καλοκαιρι του 2008 τιμης ενεκεν στο μεγαλυτερο αποκλειστικο σας..

Για τον Βουισιτς θεωρω αστειο να ισχυριζεσαι οτι υπηρξε δικαιωση του Κογκα οταν ο Κροταης περσυ εκανε πολυ καλη χρονια δεν εχασε σχεδον ματς και μαλιστα υπηρξε ο καλυτερος παικτης του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ στο κρισημο διμηνο Φλεβαρη-Μαρτη και ενω ο Κογκα εχει γραψει οτι ειναι σακατης δεν τον αντεχουν τα ποδια και η μεση του και αλλα γραφικα..Α επισης το αποκλειστικα με τον Πιτσιλκα που θα επαιρνε θεση στον Ολυμπιακο το ξεχασες;;

Βγαλατε αποκλειστικο για Παπανικολαου και Χαλεπριν;;Για μεταγραφες που ηξερε ολη η Ελλαδα 1 μηνα πριν γινουν;;Αυτο θα πει αποκλειστικο..

xairomai poy katalixame na diafonoyme se ligotera apo oti arxika xekinisame. gia papanikolay na se pliroforiso oti otan graftike apo to kogka , ypirxe tin epomeni protoselido kata toy basketblog stin thesaloniki kai pano apo 200 mails epithetika kai ybristika enantion toy. gia to xalperin tha soy thymiso to teleytaio mono, oti arxika tha itan ektos ellados san xenos.. Gia to thema toy pitsilka , otan den ipirxe episimi diapseysi simenei oti ypirxe peisimi protasi. min xexnas oti i gkriza zoni toy basketblog einai i pio egkyri stili ( mias kai synexizei apo ton adesmeyto) apo in dekaetia ton 90. Gia ton Βουισιτς einai opos to blepei kaneis kai den mporo na soy po oti exeis lathos alla den mporo an min skeftomai oti gia na einai xekoyrastos to diastima poy les o olympiakos eixe k vougiaka,k erceg k printezi k sofo k bourousi eno ypirxn mats eykola poy den epexe kan opos ayto me to kolosso...
gia ton saras timis eneken grapsame oti den ton plirose o gianakopoylos.... eno an diabaseis svetlana prosfata pali grapsame kati poy oyte oi reporter tis omados den mathan pote..
dizzy_fingers
Γράφε με ελληνικά σε παρακαλώ.
apkat
QUOTE(aik @ Dec 15 2009, 13:00 ) *
xairomai poy katalixame na diafonoyme se ligotera apo oti arxika xekinisame. gia papanikolay na se pliroforiso oti otan graftike apo to kogka , ypirxe tin epomeni protoselido kata toy basketblog stin thesaloniki kai pano apo 200 mails epithetika kai ybristika enantion toy. gia to xalperin tha soy thymiso to teleytaio mono, oti arxika tha itan ektos ellados san xenos.. Gia to thema toy pitsilka , otan den ipirxe episimi diapseysi simenei oti ypirxe peisimi protasi. min xexnas oti i gkriza zoni toy basketblog einai i pio egkyri stili ( mias kai synexizei apo ton adesmeyto) apo in dekaetia ton 90. Gia ton Βουισιτς einai opos to blepei kaneis kai den mporo na soy po oti exeis lathos alla den mporo an min skeftomai oti gia na einai xekoyrastos to diastima poy les o olympiakos eixe k vougiaka,k erceg k printezi k sofo k bourousi eno ypirxn mats eykola poy den epexe kan opos ayto me to kolosso...
gia ton saras timis eneken grapsame oti den ton plirose o gianakopoylos.... eno an diabaseis svetlana prosfata pali grapsame kati poy oyte oi reporter tis omados den mathan pote..


Οχι δεν με καταλαβες..Διαφωνουμε σχεδον στα παντα..Αλλα φυσικα δεν κραταω αρχειο με τις πατατες του μπασκετμπλογκ για να τις παρουσιασω μια μια..Αλλωστε ακομα και τα προφανη τα μεγαλοποιεις και τα παρουσιαζεις σαν επιτυχιες..Τι να συζητησω εγω απο κει και περα;;

Για την περιπτωση Παπανικολαου επειδη οι φιλοι του Αρη δεν ηθελαν να πιστεψουν οτι θα γινει η μεταγραφη μιας και ηταν το τελευταιο τους οχυρο δεν σημαινει οτι δεν το ξερε ολος ο κοσμος που ασχολειται λιγο σοβαρα..
6-0
QUOTE(aik @ Dec 14 2009, 13:33 ) *
otan egrapse omos poios agorase ton saras ston pao den eida tipota... otan egrapse k epemeine gia ton papanikolaou toy ari ki brizane oi areianoi pali to idio, den eida episis tipota gia ton kalathi kai ton panathinaiko,ypografi-symbolaio-interview, ola ta themata tis aek bgainoyn 98% prota apo basketblog,ta perissotera ton mikromesaion omadon, gia tin katastasi sxortsianiti prin tin ethniki, ton wafer, xalperin ktl ktl ... oson afora ton Βουισιτς eixame pliri dikaiosi me tin apodosi toy , ton paragkonismo tou kai oti eprepe na paizei max 15 lepta gia an einai kalos.. kai deite poso paizei to 2009....



Έχω μια ένσταση για το θέμα του Παπανικολάου γιατί θυμάμαι καλά την περίπτωση. Πράγματι γράφτηκε πολύ νωρίτερα στο basketblog ότι έκλεισε ο Παπ, ενώ στα υπόλοιπα sites αρνούνταν κάτι τέτοιο όταν ρωτήθηκαν.
Το θέμα όμως δεν έκλεισε άμεσα, τράβηξε για 2-3 βδομάδες ακόμα, μάλιστα εμφανίστηκε κάποια στιγμή ο Παναθηναϊκός να είναι πιο κοντά στον παίχτη, διάστημα στο οποίο ο Κόγκα είχε λουφάξει βγάζοντας και μια ανακοίνωση που εμένα προσωπικά μου φάνηκε απολογητική προς αυτούς που τον έκραζαν. Ακριβώς όπως είχε γίνει και στην περίπτωση του Σάρας δηλαδή.
Βέβαια, η πορεία των πραγμάτων τελικά τον δικαίωσε οπότε και βγήκε να πανηγυρίσει σε επόμενο άρθρο του για αυτή την αποκλειστική επιτυχία - μαντεψιά θα τη χαρακτήριζα εγώ.

Θέλεις να πεις ότι η συμφωνία είχε κλείσει τόσο νωρίτερα από την τελική της ανακοίνωση και ο Κογκαλίδης ήταν ο μοναδικός ενήμερος για όλες τις λεπτομέρειες από την αρχή;

ΥΓ. Πάντως το θέμα του Γιασικεβίτσιους σας έχει προκαλέσει τη μεγαλύτερη ζημιά
aik
QUOTE(6-0 @ Dec 15 2009, 15:42 ) *
Έχω μια ένσταση για το θέμα του Παπανικολάου γιατί θυμάμαι καλά την περίπτωση. Πράγματι γράφτηκε πολύ νωρίτερα στο basketblog ότι έκλεισε ο Παπ, ενώ στα υπόλοιπα sites αρνούνταν κάτι τέτοιο όταν ρωτήθηκαν.
Το θέμα όμως δεν έκλεισε άμεσα, τράβηξε για 2-3 βδομάδες ακόμα, μάλιστα εμφανίστηκε κάποια στιγμή ο Παναθηναϊκός να είναι πιο κοντά στον παίχτη, διάστημα στο οποίο ο Κόγκα είχε λουφάξει βγάζοντας και μια ανακοίνωση που εμένα προσωπικά μου φάνηκε απολογητική προς αυτούς που τον έκραζαν. Ακριβώς όπως είχε γίνει και στην περίπτωση του Σάρας δηλαδή.
Βέβαια, η πορεία των πραγμάτων τελικά τον δικαίωσε οπότε και βγήκε να πανηγυρίσει σε επόμενο άρθρο του για αυτή την αποκλειστική επιτυχία - μαντεψιά θα τη χαρακτήριζα εγώ.

Θέλεις να πεις ότι η συμφωνία είχε κλείσει τόσο νωρίτερα από την τελική της ανακοίνωση και ο Κογκαλίδης ήταν ο μοναδικός ενήμερος για όλες τις λεπτομέρειες από την αρχή;

ΥΓ. Πάντως το θέμα του Γιασικεβίτσιους σας έχει προκαλέσει τη μεγαλύτερη ζημιά

i anamoni den einai kako pragma. gia paradeigma otan grapsame oti o wafer feygei , kapoioi alloi to grapsane meta kai epaize 10 meres, ti na kanoyme gia grapsoyme pali to idio komati, apla perimeneis...na dikaiotheis
nai xerame pos kai ti egine...kai den grapsame pragmata gia polloys logoys apla gia tin eidisi...oxi to pos to bgike...
kai ta lathi mas kanoyn kalyteroys opos kai mathenoyme kai gia tin axiologisi ton eidiseon kai alla pragmata...telos min xexnas ayto to lathos egine stin arxi toy site kai oxi metepeita....
soy thymizo mono ta prosfata apokleistka oti i dream team tha menei stin ellada kai tha paixei stis 23 /8 me tin ellada...

συγνωμη για τα γκρικ ινγκλις ελεω κινητου
Andrew19
Βλέπω στο τόπικ μια κακία του στυλ να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.
Το basketblog είναι ένα ωραίο site που ασχολείται με το μπάσκετ, έχει τα θετικά και τα αρνητικά του αλλά αυτό που κάνει και είναι πολύ σημαντικό είναι να μεγαλώνει την "πίτα" του Ελληνικού internet που ασχολείται με το μπάσκετ.
wagner love
Σιχαίνομαι σε λέω κάτι στήλες τύπου σβετλάνας και ανάλογα ψευτοπαρασκηνιακά που γράφονται. αν είσαι μάγκας καρντάση εσύ που τα γράφεις, γράψτα με ονοματεπώνυμο... δεν μιλάμε για φόρουμ μιλάμε για ενημερωτικό σάιτ... οπότε ξενέρα...
αφήστε που οι περσότεροι ξέρουν ή υποψιάζονται ποιος γράφει αυτές τις στήλες. επίσης ας έκοβαν την αλαζονεία "το γράψαμε ισχύει" γιατί όποιος διαβάζει εφημερίδες και άλλα σάιτ ξέρει πότε όντως έχει γραφτεί κάτι πρώτο και πότε όχι. γενικά είμαι της άποψης ότι ορισμένες κινήσεις γκρεμίζουν την καλή προσπάθεια που πήγαινε να γίνει. προσωπικά είναι ένα πόρταλ που πλέον δεν με αρέσει
giannis_
QUOTE(wagner love @ Dec 16 2009, 03:12 ) *
Σιχαίνομαι σε λέω κάτι στήλες τύπου σβετλάνας και ανάλογα ψευτοπαρασκηνιακά που γράφονται. αν είσαι μάγκας καρντάση εσύ που τα γράφεις, γράψτα με ονοματεπώνυμο... δεν μιλάμε για φόρουμ μιλάμε για ενημερωτικό σάιτ... οπότε ξενέρα...
αφήστε που οι περσότεροι ξέρουν ή υποψιάζονται ποιος γράφει αυτές τις στήλες. επίσης ας έκοβαν την αλαζονεία "το γράψαμε ισχύει" γιατί όποιος διαβάζει εφημερίδες και άλλα σάιτ ξέρει πότε όντως έχει γραφτεί κάτι πρώτο και πότε όχι. γενικά είμαι της άποψης ότι ορισμένες κινήσεις γκρεμίζουν την καλή προσπάθεια που πήγαινε να γίνει. προσωπικά είναι ένα πόρταλ που πλέον δεν με αρέσει

Ναι αυτο κ εμενα με ενοχλει,η γραψτο κανονικα με στοιχεια και πες ειναι ο ταδε ή μην το γραφεις καθολου
captain charisma
καλο θα ηταν να βγουν και ολες οι διαφημισεις απο το σαιτ, γιατι κολαει πολυ...
sporting b.c.
QUOTE(captain charisma @ Dec 20 2009, 22:01 ) *
καλο θα ηταν να βγουν και ολες οι διαφημισεις απο το σαιτ, γιατι κολαει πολυ...


+1
art04
Γειά σας κι από μένα. Εδώ και καιρό παρακολουθώ την κριτική γύρω από το basketblog.gr και θα ήθελα να σημειώσω δύο πραγματάκια, χωρίς να κρύψω ότι προέρχομαι από την παρέα του:
1) Γιατί ενοχλεί η στήλη της Σβετλάνας, όταν παντού υπάρχουν παρασκηνιακές στήλες και ακόμα κι εδώ, σε απόλυτα ελεύθερο βήμα, κανείς δεν γράφει επώνυμα, πολλές φορές κάποιοι μιλούν με γρίφους για θέματα απλής συζήτησης. Είναι γνώμη μου ή όχι ότι όλα τα υπόλοιπα κείμενα έχουν υπογραφή, κάτι που δεν συμβαίνει ΠΟΥΘΕΝΑ;
2) Ναι, ήταν γκάφα του Σάρας. Δεν ήταν όμως επιτυχίες όλα τα άλλα; Του Κελάτι, του Κλαρκ στον Άρη, του Μιλόσεβιτς στον Ολυμπιακό, του Κις στο Μαρούσι και μια σειρά από άλλα θέματα; Γιατί κανείς δεν σημειώνει δίπλα στη μία (βρείτε κι άλλες, εδώ είμαστε) αποτυχία όλες τις άλλες επιτυχίες.
3) Στο θέμα του Παπανικολάου, τηρήθηκε ίδια τακτική με όλα τα άλλα θέματα. Γράφουμε και απλά περιμένουμε. Το κάναμε και μετά, όταν γράψαμε πως φεύγει ο Κουτσουκέρας, έρχεται ο Καλάφας και φέρνει Κόμματο - Σπανό. Μία φορά το γράψαμε και μετά απλά όταν ανακοινώνονταν το θυμίζαμε.
4) Ενοχλεί κάποιους η έκφραση "Το γράψαμε... Ισχύει", αλλά δεν ενοχλεί κανέναν το γεγονός ότι ακόμα μας κατηγορούν για ένα λάθος (το οποίο έκανε τότε σύσσωμος ο ελληνικός Τύπος) που έγινε πριν από 2 χρόνια. Μα γι' αυτούς που έκαναν σημαία τον Σάρας το γράφουμε.
Αυτά για την ώρα και ένα μεγάλο "ευχαριστώ" στο basketforum για τη φιλοξενία. Είμαστε στη διάθεσή του να την ανταποδώσουμε όποτε μας ζητηθεί
art04
Α, και κάτι ακόμα, επειδή συζητήθηκε: Η επιλογή του μαύρου χρώματος στo site είναι σχεδόν επιβεβλημένη πλέον, για όσα site φτιάχνονται τώρα και δεν έχουν δεσμεύσεις (π.χ. χρώμα του σήματος). Κι αυτό γίνεται για λόγους μείωσης της κατανάλωσης και χαμηλότερης ακτινοβολίας.
Αν δείτε το επίσημο site της BMW έχει κάτι πρωτοποριακό, αν το αφήσεις για ώρα χωρίς να κουνήσεις το ποντίκι σου, κλείνει και εμφανίζεται μαύρη οθόνη με σχετικό μήνυμα...
dizzy_fingers
Το άσχετο σχόλιο της ημέρας:
Το energy efficiency του μαύρου χρώματος είναι ένας μύθος, τώρα πια που οι περισσότερες οθόνες δεν είναι crt. Είτε άσπρο, είτε μαύρο το πίξελ στις lcd είναι πάντα αναμμένο και καίει πάντα ρεύμα.
http://www.scientificamerican.com/article....iction-black-is
Το κόλπο της bmw είναι έξυπνο και όμορφο, αλλά στην ουσία τίποτα περισσότερο από μαρκετίστικο κόλπο στο πλαίσιο της δήθεν οικολογικής στροφής που ακολουθούν μεγάλοι κολοσσοί της βιομηχανίας τον τελευταίο καιρό.
Ουσιαστικά, ο μόνος λόγος που επιλέγεται μαύρο ως background σε αρκετά site είναι πως δεν αποσπά το μάτι από το περιεχόμενο (αν δεν είναι απλά μία στυλιστική άποψη).

Μιας και έχω αποστασιοποιηθεί από τα μπασκετικά δρώμενα εδώ και πολύ καιρό, δε μπορώ να εκφέρω άποψη για το περιεχόμενο του basketblog.gr.
Τα όλα παράπονα, όμως, σχετικά με τη σχεδίαση και τη χρηστικότητά του πιστεύω πως θα μειώνονταν δραματικά αν ζητούσατε τη βοήθεια κάποιας εταιρείας που κάνει τεστ χρηστικότητας ή γενικά ειδικεύεται στο πεδίο του usability (ίσως να χρειαστεί να απευθυνθείτε στο εξωτερικό, μιας και είναι ελάχιστες οι εταιρείες στην ελλάδα που κινούνται σε αυτόν τον τομέα) - ή απλά ρωτήστε την εταιρεία που αναλαμβάνει τη συντήρηση του site αν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Καταλαβαίνω πως το οικονομικό κόστος μίας τέτοιας κίνησης ίσως να επιβαρύνει το budget σας, αλλά είναι σίγουρα μία υπεύθυνη (και αναγκαία πλέον, αν μιλάμε για σοβαρά πρότζεκτ) κίνηση η οποία θα σας υποδείξει τουλάχιστον τον 80% των "λαθών" που ενοχλούν τον χρήστη, ενώ θα σας "τακτοποιήσει" και τις διαφημιστικές καμπάνιες ώστε να μην επικρατεί αυτή η άναρχη κατάσταση με τα διαφημιστικά μπανεράκια αλλά να είναι και καλύτερη η απόδοσή τους (των όσων μείνουν).
Προσωπικά, αν και δεν διαβάζω το blog σας (για να μη σας κακοκαρδίσω, δεν προλαβαίνω ούτε να διαβάσω το φόρουμ καλά καλά smile.gif ) δεν πιστεύω πως θα μπορούσα να αντέξω πάνω από 5' σε αυτό το κινούμενο πανηγύρι από μπάνερ.



Χωρίς καμία προσωπική χροιά τα γράφω αυτά, καθαρά επαγγελματικά (ίσως με μία δόση αλληλεγγύης σε ένα φίλιο site του ίδιου χώρου) εφόσον όντως επιθυμείτε να γίνετε καλύτεροι κι όχι απλά να κάνετε κουβέντα για το site σας με τους χρήστες στα διάφορα μπασκετικά φόρουμ.
Air Kef
Έλα ρε dizzy, κάνε ποστ!

Εκτός από την ιστορία με τον Σάρας, οι ατασθαλίες και το λόττο που παίζει το basketblog είναι αμέτρητες, γρήγορα γρήγορα μππορώ να σκεφτώ και ένα άρθρο στις αρχές του σάιτ ότι ο Ματ Ουόλς έφυγε από την Ολύμπια ενώ το παιδί ήταν το απόγευμα στην προπόνηση κανονικά και οι άνθρωποι της Ολύμπιας δεν είχαν την παραμικρή ιδέα για το θέμα ή για κάτι συστήματα που θα έπαιζε ο ΠΑΟ στο Φ4, με βάση τον αναγεννημένο Ντελκ, ο οποίος Ντελκ τελικά δεν μέτρησε παρά κάποια μονοψήφια λεπτά σε όλο το Φ4 της Αθήνας.

Η ιδέα ήταν καλή, ο τρόπος που ξεκίνησε απαράδεκτος.
apkat
Oπ ωραιος ο Κεφ..Τα συστηματα του Ρικ Πιτινο που σχεδιαζε ο Ομπραντοβιτς για τον Ντελκ..Μεγαλες στιγμες..Τι να λεμε τωρα;;
Air Kef
Nαι, αυτά, με τα οποία ο Ντελκ νομίζω είχε σαρώσει ως κολλεγιόπαις με τον Πιτίνο να τον καθοδηγεί.
Θυμάμαι εκείνο το άρθρο σαν χθες και τις απίστευτες λεπτομέρειες που είχε, όπως πχ. ότι όλοι έβλεπαν τον τελευταίο καιρό (τότε) τον Ντελκ ευδιάθετο και ορεξάτο ξανά, μετά από πολύ καιρό, τα σουτ απο τις γωνίες που του ετοίμαζαν κτλ. banana.gif
Germany96
QUOTE(Air Kef @ Dec 22 2009, 05:04 ) *
Nαι, αυτά, με τα οποία ο Ντελκ νομίζω είχε σαρώσει ως κολλεγιόπαις με τον Πιτίνο να τον καθοδηγεί.
Θυμάμαι εκείνο το άρθρο σαν χθες και τις απίστευτες λεπτομέρειες που είχε, όπως πχ. ότι όλοι έβλεπαν τον τελευταίο καιρό (τότε) τον Ντελκ ευδιάθετο και ορεξάτο ξανά, μετά από πολύ καιρό, τα σουτ απο τις γωνίες που του ετοίμαζαν κτλ. banana.gif

Τα συστηματα του Pitino τα δουλευε ο Obradovic μονο που αντι για Delk τα εφαρμοσε στον 5ο τελικο με Παπανικολαου icon_drunk.gif
aik
τα σχόλια και η κριτική είναι πάντα για το καλό , και αν δεν ακους δεν προκειται ποτε να βελτιωθεις...

για τον παναθηναικο αν ο καλυτερος ρεπορτερ παο , η΄από τυς καλυτερους ,πέφτει έξω λόγω οπαδικου ίσως συναισθηματος, οκ..τι να κανεις...και το εννοω με την καλη έννοια, βλεπει κατι στην προπονηση και το γραφει..δεν ειναι κακο..
οταν εβγαλε πρωτος την ανανεωση του ομπραντοβιτς στον παναθηναικο ή αλλα θεματα..δεν του δωσαμε μεταλλιο γιατι απλα αυτη ειναι η δουλεια του...

για τον ουολς , επειδη ξερω κατι που δεν γραφεται... το λαθος εγκειται στο γεγονος οτι γραφτηκε πριν την προπονηση, οχι μετα ή κατα την διαρκεια... αλλα τοτε πολυ σωστα μαθαιναν τα παιδια..

σε γενικες γραμμες μπορει να ξεκινησε κουτσα στραβα,μόνο του στο είδος του, αλλα πλεον συνεχιζει πολυ καλυτερα...και αυτο ειναι το νοημα ..να βελτιωνεσαι..να γινεσαι καλυτερος..
Air Kef
QUOTE
για τον ουολς , επειδη ξερω κατι που δεν γραφεται... το λαθος εγκειται στο γεγονος οτι γραφτηκε πριν την προπονηση, οχι μετα ή κατα την διαρκεια... αλλα τοτε πολυ σωστα μαθαιναν τα παιδια..



Φίλος/Φίλη, όταν δημοσιεύεις μια είδηση, παίρνεις και την ευθύνη ότι θα συμβεί, αλλιώς οφείλεις να πεις πως είναι φήμη.

Παράδειγμα:

Έχω έναν φίλο, μπασκετικό δημοσιογράφο, που 2 βδομάδες πριν την φυγή του Ουέιφερ, μιλούσαμε στο μσν και μου ειπε οτι ο Ουέιφερ φεύγει.
Δεν το δημοσίευσε πουθενά, γιατί δεν ήταν σίγουρο το πότε και πως, αλλά ήταν πάρα πολύ πιθανό να γίνει κάποια στιγμή.

Προφανώς, το κλίμα και οι φήμες υπήρχαν και λίγες μέρες μετά επιλέξατε να δημοσιεύσετε μια φήμη ως είδηση, που τελικά, 10 μέρες μετά, επιβεβαιώθηκε.

Έτσι όμως δεν κάνεις δημοσιογραφία, έτσι κάνεις το basketblog.gr το μπασκετικό "Κους Κους" και τον κ. Κογκαλίδη την Λαμπίρη της μπασκετικής δημοσιογραφίας, χωρίς ειρωνεία ή κακία προς το πρόσωπό του.

Αν είναι έτσι, τραβάμε κι εμείς μια αρχική σελίδα στο forum εδώ, χρησιμοποιούμε κι εμείς τους πραγματικά πολλούς γνωστούς/φίλους που έχουμε στον χώρο και μας λένε ατομικά τις φήμες που κυκλοφορούν, τα λέμε ως είδηση, στατιστικά πιάνουμε 2/5 τουλάχιστον και τα κάνουμε σημαίες ότι τα δημοσιεύσαμε πρώτοι.

Να, είμαι έτοιμος για τις πρώτες μου ειδήσεις:

  • Φεύγει ο Μπέβερλι.
  • Το καλοκαίρι επιστρέφει ο Πρίντεζης.
  • Ο Σάρας κάνει την τελευταία του χρονιά στον ΠΑΟ.
  • Ο Τσαρτσαρής δεν θα ειναι στην προεπιλογή του Καζλάουσκας για το Μουντομπάσκετ.
  • Ο Τσίλντρες θα παίξει και την 3η χρονιά που προβλέπει το συμβόλαιό του στον Ολυμπιακό.


peace.gif
aik
QUOTE(Air Kef @ Dec 22 2009, 11:00 ) *
Φίλος/Φίλη, όταν δημοσιεύεις μια είδηση, παίρνεις και την ευθύνη ότι θα συμβεί, αλλιώς οφείλεις να πεις πως είναι φήμη.

Παράδειγμα:

Έχω έναν φίλο, μπασκετικό δημοσιογράφο, που 2 βδομάδες πριν την φυγή του Ουέιφερ, μιλούσαμε στο μσν και μου ειπε οτι ο Ουέιφερ φεύγει.
Δεν το δημοσίευσε πουθενά, γιατί δεν ήταν σίγουρο το πότε και πως, αλλά ήταν πάρα πολύ πιθανό να γίνει κάποια στιγμή.

Προφανώς, το κλίμα και οι φήμες υπήρχαν.
Επιλέξατε να δημοσιεύσετε μια φήμη ως είδηση.

Έτσι όμως δεν κάνεις δημοσιογραφία, έτσι κάνεις το basketblog.gr το μπασκετικό "Κους Κους" και τον κ. Κογκαλίδη την Λαμπίρη της μπασκετικής δημοσιογραφίας, χωρίς ειρωνεία ή κακία προς το έργο του.

Αν είναι έτσι, τραβάμε κι εμείς μια αρχική σελίδα στο forum εδώ, χρησιμοποιούμε κι εμείς τους πραγματικά πολλούς γνωστούς/φίλους που έχουμε στον χώρο και μας λένε ατομικά τις φήμες που κυκλοφορούν, τα λέμε ως είδηση, στατιστικά πιάνουμε 2/5 τουλάχιστον και τα κάνουμε σημαίες ότι τα δημοσιεύσαμε πρώτοι.

Να αρχίζω:

Φεύγει ο Μπέβερλι.
Το καλοκαίρι επιστρέφει ο Πρίντεζης.
Ο Σάρας κάνει την τελευταία του χρονιά στον ΠΑΟ.
Ο Τσαρτσαρής δεν θα ειναι στην προεπιλογή του Καζλάουσκας για το Μουντομπάσκετ.
Ο Τσίλντρες θα παίξει και την 3η χρονιά που προβλέπει το συμβόλαιό του στον Ολυμπιακό.


peace.gif

κανεις τρομερα απιστευτα λαθη...
θελεις να θυμασαι 2-3 πραγματα και να ξεχνας 100-200..αλλα και παλι οκ. Φήμες δεν γραφουμε, μονο πληροφοριες,αυτα για μπεβερλι κ τσαρτσαρη για μουντομπασκετ δεν ξερω που το βρηκες....
για ουολς γραψαμε οτι πλακωθηκε σε ενα μαγαζι και θα εφευγε , για τον ντελκ ,οταν δουλευετε κατι στην προπονηση και δεν το εφαρμοζει ο προπονητης στο γηπεδο δεν φταιμε εμεις, αρκει τοτε που η πρασινη μας χρησιμοποιησε για επιβεβαιωση,,, για τον σαρας ειπαμε οτι δινουν πολλα λεφτα οι εβραιοι αλλα με την υποθεση των επενδυσεων ουτε πλησιαζε ο σαρας εκει ...και για να εχεις να θυμασαι..οριστε μερικα...παλια...

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ

Α1:
Αριγκμπάμπου (ανανέωση με Ολύμπια Λάρισας): http://www.basketblog.gr/index.php?option=...3&Itemid=26
Παπαϊωακείμ (στην Ολύμπια Λάρισας):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=26
Κούρτοβιτς (ανανέωση με Ολύμπια Λάρισας):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26
Σπανός (στην Ολύμπια Λάρισας) + Μπατής (ανανέωση με Ολύμπια Λάρισας):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=26
Κινγκ (ανανέωση με Ολύμπια Λάρισας):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=26
Καστλ (στην Ολύμπια Λάρισας):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26

Αλεξανδρής (και Κωσταρίδης) τέλος από Κολοσσό: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26
Σφαιρόπουλος (στον Κολοσσό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...8&Itemid=26
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...3&Itemid=26
Παπανικολόπουλος (στον Κολοσσό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26
Παντελιάδης (στον Κολοσσό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...0&Itemid=26
Σμιθ (στον Κολοσσό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26


Κλαρκ (στον Άρη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=26
Ματσόν (επέστρεψε στον Άρη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...8&Itemid=26
Βετούλας (βοηθός προπονητή στον Άρη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26
Σέκουλιτς (στον Άρη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=26
Μπάρλος (στον Άρη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=26
Αργυρόπουλος (στον Άρη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...3&Itemid=26

Δορκοφίκης (στην ΑΕΚ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26
Βασιλόπουλος (στην ΑΕΚ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=26
Παπανικολάου + Χατζής (στην ΑΕΚ):

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=26

Κίκερπιλ (στην ΑΕΚ):

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...0&Itemid=26


Μιλόσεβιτς (στον Ολυμπιακό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26
Γουντς (πιάστηκε να έχει κάνει χρήση χασίς):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26
Σλούκας + Γιαννόπουλος (στον Ολυμπιακό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...3&Itemid=26


Τριφούνοβιτς (στον Πανιώνιο):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=26
Παππάς (βοηθός Τριφούνοβιτς):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26
Μάγειρας (βοηθός Τριφούνοβιτς):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26
Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς (συμβόλαιο με Πανιώνιο):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26
Κένταλ (ανανέωσε με Πανιώνιο) + Αγγελόπουλος (έφυγε):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=26
Μπάξτερ (ανανέωσε με Πανιώνιο):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=26
Ζορόσκι (Έλληνας στον Πανιώνιο):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=26


Εκλογές στον ΕΣΑΚΕ:
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26

Κουμπούρας (στο Μαρούσι):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=26
Κις (στο Μαρούσι):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=26

Καραδολάμης (στην ΑΕΛ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=26
Ματαλόν (στην ΑΕΛ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=26
Φράνσις (στην ΑΕΛ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...8&Itemid=26
Λαμπρόπουλος (στην ΑΕΛ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=26



Καυκής (στον ΠΑΟΚ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...8&Itemid=26
Κυρίτσης (στον ΠΑΟΚ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=26
Μαρμαρινός (στον ΠΑΟΚ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...3&Itemid=26
Βόβορας (βοηθός Πεδουλάκη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=26



Καλαϊτζής (στον Πανελλήνιο):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...9&Itemid=26

Τζήμας (ανανέωση με Τρίκαλα):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26
Παπαχρήστος (στα Τρίκαλα):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=26
Νικολαΐδης (στα Τρίκαλα):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=26


ΕΚΤΟΣ Α1:
Βιδάλης - Τζιάλας (σε Δάφνη):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=27

Λιούις + Κούμουλος (σε Περιστέρι):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=27

Σπανούλης (σε Ολυμπιάδα Πατρών):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=27



Συριστατίδης και Βεσκούκης (σε Παγκράτι):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=27

Βαγενάς (σε ΟΦΗ):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=28

Γκανούρης (συμμετοχή σε Ίκαρο Καλλιθέας): http://www.basketblog.gr/index.php?option=...0&Itemid=28
Συριστατίδης (μεταγραφή σε Παγκράτι):


Πρόκος (σε ΑΕΚ Άργους):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...0&Itemid=67


ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
Τσεμπέρης (προπονητής στον Πανιώνιο):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...8&Itemid=33
Κατωπόδη (παίκτρια στον Παναθηναϊκό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...5&Itemid=33

ΚΥΠΡΟΣ:
Νεοφύτου (στην Ομόνοια):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=57
Μαριάνοβιτς (στον Κεραυνό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...1&Itemid=57
Μοντγκόμερι (στον Κεραυνό):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...6&Itemid=57


ΕΥΡΩΠΗ:
Ντικούδης (στη Βαλένθια):
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=36
Air Kef
Δεν δουλεύουν τα link.
Σε στέλνει στην αρχική σελίδα.
My God, πραγματικά πολλές διαφημίσεις, και απορούσα με την γκρίνια των μελών τόση ώρα. biggrin.gif

Δυστυχώς έχω σταματήσει να επισκέπτομαι το site για διάφορους λόγους και δεν μπορώ να παραθέσω άλλες τόσες ειδήσεις που τελικά δεν βγήκαν.

Η 5αδα ειδήσεων που έγραψα ήταν από το μυαλό μου, αλλά νομίζω ότι 2/5 θα τις πιάσω τελικά.

QUOTE
για ουολς γραψαμε οτι πλακωθηκε σε ενα μαγαζι και θα εφευγε


Ο Ουόλς και ο Μπέλσερ είχαν δείρει έναν παίκτη τοπικού έξω από το People όταν ο τελευταίος κάτι είπε στον Μπέλσερ για το χρώμα του.
Οι παίκτες είχαν ζητήσει συγνώμη νομίζω και έφαγαν και πρόστιμο απο την διοίκηση.
Το ότι μονο ο Ματ όχι απλά θα έφευγε, αλλά "αποτελεί παρελθόν", και σε περίοδο που είχε κάνει την Ολύμπια τρένο, ήταν αποκλειστικό δικό σας, οπότε καταλαβαίνετε το πως στενοχωρήθηκα και ανησύχησα για τον ογκόλιθο μιας ομάδας που με έκανε να την αγαπήσω εκείνη την περίοδο, και σίγουρα πως ένιωσα όταν έμαθα ότι ο Ουόλς το απόγευμα ήταν στην προπόνηση.

Come on..
art04
Κάνεις λάθος. Δεν είχαμε πει ότι έφυγε. Είχαμε γράψει ως ΘΕΣΗ (και όχι ως πληροφορία) ότι η Ολύμπια ΟΦΕΙΛΕ να τον διώξει. Είναι άλλο η θέση, άλλο η πληροφορία

Αυτή ήταν η είδηση

Το άλλο πρόσωπο της βίας

31/03/2007 (12:26)

Καλώς τα παλικάρια και ας άργησαν!
Διάλεξαν ενδεχομένως την πιο ακατάλληλη στιγμή, αν και μεταξύ μας δεν υπάρχει… κατάλληλη στιγμή για να κάνουν κάτι τέτοιο. Ο Κόρεϊ Μπέλσερ και ο Ματ Ουόλς της Ολύμπιας Λάρισας, πρωταγωνίστησαν αργά χθες το βράδυ σε επεισόδιο σε μπαρ της πόλης, ξυλοφόρτωσαν άγρια έναν νεαρό, ο οποίος νοσηλεύεται στο νοσοκομείο (!) και ουσιαστικά υποχρεώνουν τη διοίκηση των "πορτοκαλί" να σκεφτεί πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να τους διώξει εδώ και τώρα!
Βλέπετε, η Λάρισα είναι μια πόλη όπου οι ομάδες θέλουν να έχουν επαφή με τον κοινωνικό ιστό (και ποιος δεν θέλει), οπότε τέτοια κρούσματα δεν μπορούν να περάσουν... απαρατήρητα.

Λόγω του προχωρημένου της ώρας που έγινε η συμπλοκή δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τις συνθήκες και τα αίτια που οδήγησαν στον ξυλοδαρμό του νεαρού. Το μόνο σίγουρο είναι πως το επεισόδιο ήταν άγριο και πως είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό του. Κάποιες πληροφορίες θέλουν τους δύο Αμερικανούς να κρατούνται στο τμήμα, αλλά δεν έγινε δυνατό να διασταυρωθούν γι' αυτό και δεν τις υιοθετούμε.
Όπως και να 'χει το νέο από το πρωί "τρέχει" σε όλα τα μπασκετικά (και όχι μόνο) στέκια της πόλης, αφήνοντας έκθετους τους δύο παίκτες, που αν μη τι άλλο οφείλουν να σέβονται τη χώρα που τους φιλοξενεί και τους δίνει ψωμί να φάνε. Ακόμα και αν προκλήθηκαν (δεν γνωρίζουμε) όφειλαν να συγκρατηθούν, ή έστω να φύγουν. Γιατί, αλίμονο, για κανέναν αθλητή (πόσο μάλλον του διαμετρήματος του Ματ Ουόλς) και για καμία ομάδα δεν είναι ευχάριστη αυτή η εικόνα.
Air Kef
Οκ.

Σχεδόν υπάρχει θεός. Απλώς κάποια μεγάλη αλλαγή στο site σας, δεν επιτρέπει να μπουμε.

http://www.google.gr/search?hl=el&rlz=...mp;aq=f&oq=

Το πρώτο αποτέλεσμα, δεν μου θυμίζει και πολύ άποψη ούτε αυτό που πόσταρες. :/
dizzy_fingers
QUOTE(Air Kef @ Dec 22 2009, 13:44 ) *
Οκ.

Σχεδόν υπάρχει θεός. Απλώς κάποια μεγάλη αλλαγή στο site σας, δεν επιτρέπει να μπουμε.

http://www.google.gr/search?hl=el&rlz=...mp;aq=f&oq=

Το πρώτο αποτέλεσμα, δεν μου θυμίζει και πολύ άποψη ούτε αυτό που πόσταρες. :/

Βασικά, να το επίμαχο άρθρο: http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...;i=2280&m=1

(πιο πολλή ώρα μου πήρε να ψάξω το search πεδίο, παρά να αναζητήσω το συγκεκριμένο άρθρο, αν είναι δυνατόν παιδιά...)
Air Kef
Αυτό είναι το λινκ που θέλω μάλλον, απλώς σε κάνει redirect στην τωρινή αρχική σελίδα δυστυχώς.

CODE
http://basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2280&Itemid=1


Αν μπορεί καποιος να το ανοίξει σε κάποια cache, κάτι, ίσως βοηθήσει αρκετά. smile.gif

Edit:

Μπράβο ρε Σπύρο.
aik
στις 23/2007 λοιπον γραψαμε οτι φευγει με εγκυρες πληροφοριες και στις 28/4/07 έπαιξε το τελευταιο παιχνιδι του μεσα στο ΟΑΚΑ και μετα εφυγε και δεν επαιξε στα πλαυ οφφ με τον ΑΡΗ, δηλαδη γραψαμε 5 μερες νωριτερα οτι θα φυγει κα δεν ειναι ειδηση, οκ εμεινε ενα ματς και επαιξε , το θεμα εναι οτι οντως επρεπε να φυγει για λογους που γραψαμε


Επαναλαμβανω για να μην κουραζω, οταν τοσα που γραφονται που μπορει να γινεται και ενα λαθος αλλα και δυο και τρια. παιδια μιλαμε για ενα σαιτ που ανεβαζει 30-40 ειδησεις μονο μπασκετ την ημερα και 17 παιδια που εργαζονται για αυτο...
Air Kef
Στα playoff δεν έπαιξε επειδή ήταν τραυματίας, δεν ειχε φύγει. Ειδικά στο 2ο ματς με τον Άρη στην Λάρισα ήταν πολύ πιθανό να παίξει.

Eκείνη την χρονιά δεν έπαιξε σε καμιά άλλη ομάδα.

Επισης το " Ο Ματ Ουόλς αποτελεί παρελθόν από την Ολύμπια Λάρισας…
Την ώρα που γράφονται αυτές οι αράδες, ο Αμερικανός βρίσκεται στη Λάρισα, αλλά πιθανότατα πακετάρει τα πράγματά του και φεύγει από την Ελλάδα. Κάτι που αναμένεται να γίνει τις αμέσως επόμενες ώρες, με την πρώτη πτήση που λένε…", ακόμα και με αυτό που λες ότι τελικά έγινε, είναι ο ορισμός της Λαμπίρη. biggrin.gif
aik
QUOTE(Air Kef @ Dec 22 2009, 14:32 ) *
Στα playoff δεν έπαιξε επειδή ήταν τραυματίας, δεν ειχε φύγει. Ειδικά στο 2ο ματς με τον Άρη στην Λάρισα ήταν πολύ πιθανό να παίξει.

Eκείνη την χρονιά δεν έπαιξε σε καμιά άλλη ομάδα.

Επισης το " Ο Ματ Ουόλς αποτελεί παρελθόν από την Ολύμπια Λάρισας…
Την ώρα που γράφονται αυτές οι αράδες, ο Αμερικανός βρίσκεται στη Λάρισα, αλλά πιθανότατα πακετάρει τα πράγματά του και φεύγει από την Ελλάδα. Κάτι που αναμένεται να γίνει τις αμέσως επόμενες ώρες, με την πρώτη πτήση που λένε…", ακόμα και με αυτό που λες ότι τελικά έγινε, είναι ο ορισμός της Λαμπίρη. biggrin.gif
δεν μας εχεις πει ομως για τα καλα. αληθεια δεν χαιρεσαι που μπορεις απο ενα σαιτ να διαβαζεις τις ειδησεις για το ελληνικο μπασκετ, που δημοσιευουμε ειδησεις σε κατηγοριες που δεν ασχολειται αλλος? που οταν γραφαμε εμεις για Α2, Β κ Γ εθνικη αλλα σαιτ δεν τα αγγιζανε? δεν σε αγγιζει το γεγονος οτι μπορεις να διαβαζεις αρθρα με κριτκη και αποψη ειτε συμφωνεις ειτε διαφωνεις , ο γουολς σε μαρανε?
μην τα ισοπεδωνουμε ολα παιδια
Air Kef
Κοίτα, αν πραγματικά σε ενδιαφέρει. smile.gif

Από τα site που ενημερώνομαι θέλω κάποια βασικά πράγματα, όπως τάξη στις ειδήσεις, και να ξέρω πως αυτό που διαβάζω ισχύει 100%.
Δεν με νοιάζει τόσο πολύ η άποψη, μιας και εδώ μέσα διαβάζω αρκετά πολλές, θέλω-δεν θέλω. tongue.gif

Το superbasket.gr τηρεί αυτά τα 2 που θέλω σε καλύτερο βαθμό νομίζω απο σας, το ίδιο και τα γνωστά αθλητικά site.

Το τι με μάρανε και τι με καίει, όπως και τον καθένα, δεν καταλαβαίνω γιατί σε αφορά. smile.gif
Φοιτητής στην Λάρισα, εκείνοι οι μήνες που ο Ματ ήταν παίκτης της Ολύμπια, ήταν μήνες που όλος ο μπασκετικός κόσμος της πόλης είχε ψιλοαρρωστήσει με το μπάσκετ, μιας και το θεσσαλικό μπάσκετ έγραφε τις λαμπρότερες σελίδες του στην ιστορία του, σε επίπεδο συλλόγων, με βλέψεις ακόμα και για 4αδα.
Όταν έρχεται ένα site και σου λέει "εφυγε ο καλύτερός σου παίκτης", σαν γεγονός που έχει γίνει ήδη, καταλαβαίνεις κι εσύ,ότι χάνεις την γη κάτω από τα πόδια σου, ενώ όταν συνειδητοποιείς ότι σε δούλευαν για να μπει κόσμος στο νέο site, ε, το κρατάς και το θυμάσαι.
apkat
QUOTE(aik @ Dec 22 2009, 14:52 ) *
δεν μας εχεις πει ομως για τα καλα. αληθεια δεν χαιρεσαι που μπορεις απο ενα σαιτ να διαβαζεις τις ειδησεις για το ελληνικο μπασκετ, που δημοσιευουμε ειδησεις σε κατηγοριες που δεν ασχολειται αλλος? που οταν γραφαμε εμεις για Α2, Β κ Γ εθνικη αλλα σαιτ δεν τα αγγιζανε? δεν σε αγγιζει το γεγονος οτι μπορεις να διαβαζεις αρθρα με κριτκη και αποψη ειτε συμφωνεις ειτε διαφωνεις , ο γουολς σε μαρανε?
μην τα ισοπεδωνουμε ολα παιδια


Η αξιοπιστια αδερφε ειναι μεγαλο πραγμα..Μην ανεβαζετε 50 η 100 ειδησεις την μερα και ανεβαστε 4-5 αλλα να ισχυουν 100000%..Ποιος να παρει στα σοβαρα ενα σαιτ που ανεβαζει ειδησεις(στο κυνηγι του αποκλειστικου που το χετε κανει σημαια οπως καταλαβαινω) ως αποκλειστικα που εχουν πολλες πιθανοτητες να μην ισχουν;;

Ναι ο Σαρας ηταν γκαφα μα μιλαμε για την μεγαλυτερη μεταγραφη στην Ευρωπη την τελευταια 5ετια..Σε αυτα τα θεματα λοιπον δεν ρισκαρεις την πληροφορηση σου..Την τσεκαρεις ξανα και ξανα και μετα παλι πριν ανεβασεις την πληροφορια.Δηλαδη οι υπολοιποι που δεν εκαναν τις γκαφες σας μαλακες ειναι;;Δεν εχουν πληροφοριες;;Ο Καβαλιερατος η ο Διαμαντοπουλος δεν ηξεραν οτι ειναι κοντα οπ Σαρας στον Ολυμπιακο;;Γιατι δεν εβγαλαν τα αποκλειστικα;;Ο Ουολς ειναι αντιστοιχο θεμα και αλλα πολλα που μπορει και να σας βγηκαν..Ομως ειναι δεδομενο οτι ριχνετε σε πολλα απο τα αποκλειστικα σας ζαριες..Και αυτο ειναι το προβλημα..

Και ρωταω εγω..Γιατι τοση μανια με το αποκλειστικο;;Θεωρειτε οτι σας ανεβαζει στα ματια του κοσμου;;Παντως βλεπεις οτι με αυτο το κυνηγι φτανουν 4-5 γκαφες τυπου Σαρας Βουισιτς Πιτσιλκα Ουολς Πιτινο(ακου σας επιβεβαιωσε η Πρασινη..πλακα κανουμε τωρα;;Η πιο οπαδικη εφημερδιδα στην Ελλαδα που τι καλο γραφεται για τον Παο το αναπαραγει) ωστε ο περισσοτερος κοσμος να χασει την εμπιστοσυνη του και να μην μπορει να σας ξαναπαρει στα σοβαρα..

Οσο για το οτι το σαιτ εχει αποψη..Δεν χρειαζεται αγαπητε..Στο 2010 ζουμε και υπαρχουν πλεον forum και blog με πραγματικα πολυ πολυ αποψη.Μονο σε αυτο το φορουμ μπορω να σου πω 10-20 ατομα των οποιων η αποψη με ενδιαφερει σαφως περισσοτερο απο το μπασκετμπλογκ.Αντιστοιχα υπαρχει το μπλογκ του Καβαλιερατου η του Μελαγιες με εξισου ενδιαφερουσες αποψεις...Αν λοιπον θελετε να λεγεστε μια ειδησεογραφικη σελιδα γινετε τετοια και αφηστε την αποψη..Αντικειμενικη πληροφορηση διασταυρωμενη 10000% και ενα πιο ομορφο σαιτ θα ηταν κατι αρκετο για να σας ανεβασει..

Εντιτ:Α και επειδη διαβασα οτο στο θεμα Σαρας ειχε κανει λαθος ολος ο Ελληνικος τυπος..λαθος λαθος λαθος..Μονο ο πρωταθλητης που ειναι και εκει γνωστοι τυχοδιωκτες στις μεταγραφες και εσεις ειχατε μιλησει για οπριστικη συμφωνια..Και οι 2 αν δεν κανω λαθος μιλουσατε για υπογεγραμμενο προσυμφωνο(πιθανον ο ενας να αναδημοσιευσε και το αρθρο του αλλου) ..Κανεις μα κανεις αλλος δεν τα εγραψε αυτα τα πραγματα..ναι λεγαν οτι ειναι κοντα ναι λεγαν οτι συζηταει αλλα κανεις δεν μιλησε για προσυμφωνο..Ε αφου το γραψατε ισχυει..
a bullet for your head
QUOTE(Andrew19 @ Dec 16 2009, 01:51 ) *
Βλέπω στο τόπικ μια κακία του στυλ να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.
Το basketblog είναι ένα ωραίο site που ασχολείται με το μπάσκετ, έχει τα θετικά και τα αρνητικά του αλλά αυτό που κάνει και είναι πολύ σημαντικό είναι να μεγαλώνει την "πίτα" του Ελληνικού internet που ασχολείται με το μπάσκετ.

Και εγω νομιζω οτι γινεται υπερ του δεοντος κριτικη...
Καθημερινα ριχνω ''ματιες'' σε παρα πολλα σαιτ...και γενικα με ενδιαφερει να βλεπω, οχι μονο τις ειδησεις που παρατιθενται,αλλα και τις οποιες αποψεις και αν εκφραζονται..ποτε δεν βαζω καποιον περιορισμο..
Λαθη μπορει να γινονται..δεν ξερω αν την επομενη & μετα απο μια λανθασμενη ειδηση,το εν λογω σαιτ προβαινει σε μια καποιου τυπου δηλωση που να λεει..''Συγνωμη κυριες & κυριοι,διοτι πεσαμε εξω..''...αν συμβαινει κατι τετοιο,εμενα προσωπικα με καλυπτει..εαν οχι,καλο θα ειναι να ξεκινησουν να το εφαρμοζουν..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.