Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρόβλημα με safari
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
sihainas
Λοιπόν τώρα που μπαίνω με safari παρατήρησα ότι μερικές φορές δεν τις φορτώνει όλες τις εικόνες και πρέπει να κάνω ανανέωση για να τις δείξει....επίσεις ορισμένες φορές όταν πατάω να μπω πχ. στο φόρουμ της Α1 μου βγάζει μόνο μια άσπρη σελίδα και μόνο αν κάνω ανανέωση δείχνει κανονικά την σελίδα (όχι πάντα βεβαίως αλλά αρκετά συχνά συμβαίνουν αυτά)

ps. δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι του safari αλλά δεν μου το κάνει σε άλλες σελίδες sad.gif
liolias
Ποιο σαφαρι ρε συ?? Μοτζιλα=Εγγύηση.
sihainas
Αφεντικό κι εγώ firefox χρησιμοποιούσα μέχρι που με τα mac πλέον πρωτοχρησιμοποίησα τον safari και έχω να πω πως είναι πολύ καλύτερος κατά τη γνώμη μου...
liolias
Καλα θα το κατεβασω να δω smile.gif
sihainas
αφεντικό sorry που θα σε απογοητεύσω αλλά είναι μόνο για mac...


ps. το πρόβλημα υπάρχει ακόμα...
sihainas
Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί... δεν θα το ανέφερα καν αν μου το είχε βγάλει και σε άλλα site αλλά είναι περίεργο που το βγάζει μόνο εδώ.

Γι'αυτό είπα να δοκιμάσω άλλους browsers δοκίμασα firefox που είναι χάλια (η mac version) δοκίμασα Camino που χρησιμοποιεί την μηχανή του firefox (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα...αλλά ήταν υπερβολικά βαρύς (ειδικά όταν παίζει flash) Σήμερα είπα να δοκιμάσω τον OmniWeb και μέχρι στιγμής μ'αρέσει αλλά βγάζει το ίδιο πρόβλημα με τον Safari:

Ορίστε και ένα screenshot... (με ένα απλό refresh φτιάχνει αλλά το κάνει συνέχεια και είναι εκνευριστικό)

Pierce
τωρα ο safari ειναι διαθεσιμος και για windows

ειμαι εγγεγραμμενος στο newsletter της apple στην ελλαδα και ενημερωθηκα tongue.gif

Τώρα οι χρήστες των Windows μπορούν να σερφάρουν στο Internet με το στυλ της Apple χρησιμοποιώντας το Safari. Ο γρηγορότερος Web browser σε οποιαδήποτε πλατφόρμα, το Safari φορτώνει τις σελίδες έως και δύο φορές γρηγορότερα από τον Internet Explorer 7 και έως και 1.7 φορές γρηγορότερα από το Firefox 2*. Μεγαλύτερη ταχύτητα με την απόδοση του JavaScript και την εκκίνηση της εφαρμογής, το Safari σας εγγυάται ότι θα περνάτε λιγότερο χρόνο περιμένοντας τη φόρτωση των σελίδων, ενώ θα απολαμβάνετε ακόμη περισσότερο χρόνο την πλοήγησή σας στο διαδίκτυο. Στις πρώτες 48 ώρες διαθεσιμότητάς του, οι χρήστες έκαναν download περισσότερα από ένα εκατομμύριο αντίγραφα της beta έκδοσης του Safari για Windows.Το Safari 3 μπορείτε να το κάνετε download δωρεάν.

sounds promising to me. i'll give it a shot


(λες να κανω spam τωρ; ohmy.gif tongue.gif)
sihainas
Βασικά είναι διαθέσιμος εδώ και ένα μήνα περίπου tongue.gif anyway είναι ακόμα beta έκδοση και έχει αρκετά προβλήματα...οποτε λέω να περιμένω μέχρι να βγει η τελική έκδοση...
Pierce
σε θεματα εξυπηρετησης και ενημερωσης η rainbow(αντιπροσωπος της apple )ειναι για κλαματα
πέρυσι τον μαρτη τους εστειλα την εγγυηση του i pod για να μου την ξαναστηλουν πισω οπως πρεπει. αν και τους εστειλα e-mail και μου ζητησαν συγνωμη για την καθυστερηση η εγγυηση δεν γυρισε ΠΟΤΕ στα χερια μου....
sihainas
Ευτυχώς όλα αυτά τελειώνουν μάλλον μέσα στο φθινόπορο οπότε και τελειώνει η σύμβαση της rainbow με την apple και λογικά δεν πρόκειτε να ανανεωθεί καθώς και η ίδια η apple έχει εκφράσει την δυσαρεσκειά της για την κατάσταση στην Ελλάδα... biggrin.gif
dizzy_fingers
Problem Fixed smile.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.