Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Συνέντευξη Π.Γιαννακόπουλου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Air Kef
QUOTE
Ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Παύλος Γιαννακόπουλος, μίλησε στο Sportime 89,2 και την εκπομπή «Σφήνες» με τον Άγγελο Μενδρινό:



ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥ:Δεν έλαβα γνώση και δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με τα μπλουζάκια που κρατούσαν οι οπαδοί μας. Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω τι κάνουν οι φίλαθλοι και ούτε μπορώ να έχω την ευθύνη.

ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ:Αγωνιστικά ήταν μία μεγάλη επιτυχία του Παναθηναϊκού. Μια επιτυχία του Παναθηναϊκού που αντανακλά στις προσδοκίες των φίλων του Παναθηναϊκού, τόσο στην Ελλάδα, όσο και στην Ευρώπη. Έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, στα πλαίσια ενός γνήσιου ντέρμπι, Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού. Δεν πρέπει πάντως να έχει παράπονα ο Ολυμπιακός, γιατί στο Σ.Ε.Φ. γίνονται χειρότερα πράγματα. Δεν έγινε τίποτα το ιδιαίτερο, εκτός από κάποια πράγματα που γίνονται μέσα στα πλαίσια ενός ντέρμπι. Δεν κρίνω τις δηλώσεις και τη στάση του Καζλάουσκας, δεν μπορώ να κρίνω τι λένε οι προπονητές.

ΓΙΑ ΤΟ SOLD OUT ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ:Αυτό σημαίνει ότι οι φίλοι του Παναθηναϊκού αναγνωρίζουν το έργο που γίνεται από τον προπονητή, τους παίκτες και γενικά όλους μας  και έρχονται να βοηθήσουν την ομάδα να πετύχει τους στόχους της.


"Ο Ελληνιάδης είναι προκλητικός"

Ο υπεύθυνος ασφαλείας του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ, Μιχάλης Γεωργαντής, μίλησε στο Sportime 89,2 και την εκπομπή «Σφήνες» με τον Άγγελο Μενδρινό:


ΓΙΑ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ:Ο Παναθηναϊκός κάνει μεγάλη προσπάθεια για να κάνει γιορτή το μπάσκετ. Για το λόγο αυτό έχει καταφέρει στα τελευταία τρία παιχνίδια να έχει γεμάτο το γήπεδο. Στο γήπεδο έρχονται πάρα πολλές οικογένειες, επίσης κάνουμε προσπάθειες σε συνεργασία με τους συνδέσμους, ειδικά αυτούς της Αθήνας να είναι ήρεμοι. Χθες έπεσαν μπουκάλια, αλλά από σύνδεσμο της επαρχίας. Γίνονται αυτά τα πράγματα, αλλά όχι να μιλάμε και για τρομοκρατία. Δεν υπήρξε τρομοκρατία, υπήρξε ένταση. Από την πλευρά του ο Ολυμπιακός μιλάει για ένταση και για τα δικά του συμφέροντα ίσως κάνει καλά, αλλά πρέπει να δούμε τι έγραψε στην έκθεσή του και η ΔΕΚΑΒ, αλλά και η παρατηρητής του αγώνα, τι γράψανε και οι διαιτητές.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΑΔΗ:Ο Σταύρος Ελληνιάδης είναι αδελφικός μου φίλος και έξω από το γήπεδο είναι πάρα πολύ καλό παιδί. Είναι όμως προκλητικός. Στο ημίχρονο υπήρξε ένας διαπληκτισμός με τον μάνατζερ του Παναθηναϊκού, τον Μάνο Παπαδόπουλο, έτρεξα δίπλα του και τον προστάτεψα, τον έβαλα στη φυσούνα, έφαγα και εγώ κάποια μπουκάλια. Μετά στην αποβολή του, πάλι έπρεπε να φύγει να πάει στα αποδυτήρια αλλά με όλα αυτά που είχε κάνει πώς να πάει στα αποδυτήρια; Πάλι τον πήρα εγώ και τον προστάτεψα. Εγώ ζητώ να γίνει κάτι τέτοιο και στο ΣΕΦ αν χρειαστεί ποτέ. Να έρθει ένας άνθρωπος του Ολυμπιακού να με προστατεύσει και να με βοηθήσει να πάω στα αποδυτήρια. Δεν έχει έρθει ποτέ κανείς να με καλύψει.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ:Και ο Ολυμπιακός έχει κάνει μεγάλη προσπάθεια να ηρεμήσει τον κόσμο του και έχει κάνει και προσπάθεια για να επιστρέψει ο κόσμος στο γήπεδο. Και ο Παύλος και ο Θανάσης Γιαννακόπουλος έχουν κάνει προσπάθεια για να φέρουν τις οικογένειες στο γήπεδο. Πρέπει όλοι να καταλάβουν ότι χωρίς Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό, να παλεύουν μεταξύ τους δεν γίνεται κανένα άθλημα.
Air Kef
Και σχολιάζω: smile.gif


QUOTE
ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥ:Δεν έλαβα γνώση και δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με τα μπλουζάκια που κρατούσαν οι οπαδοί μας. Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω τι κάνουν οι φίλαθλοι και ούτε μπορώ να έχω την ευθύνη.


Χμμ..Μάλλον δεν μιλάει και πολύ με τον αδελφό του τότε..
Click to view attachment



QUOTE
Δεν πρέπει πάντως να έχει παράπονα ο Ολυμπιακός, γιατί στο Σ.Ε.Φ. γίνονται χειρότερα πράγματα. Δεν έγινε τίποτα το ιδιαίτερο, εκτός από κάποια πράγματα που γίνονται μέσα στα πλαίσια ενός ντέρμπι. Δεν κρίνω τις δηλώσεις και τη στάση του Καζλάουσκας, δεν μπορώ να κρίνω τι λένε οι προπονητές.


Δεν άκουσα να γίνεται κάτι τον Δεκέμβρη που παίξαμε..Εκτός κι αν εννοεί τον αγώνα κυπέλλου που είχαμε καρεκλοπόλεμο..

Δεν έγινε και τίποτα ιδιαίτερο μωρε..Έπρεπε να ανοιξει κάνα κεφάλι όπως του φροντιστή του Άρη..
kop-13
QUOTE
Δεν έγινε και τίποτα ιδιαίτερο μωρε..Έπρεπε να ανοιξει κάνα κεφάλι όπως του φροντιστή του Άρη..


Οχι έπρεπε να είχαν πάει υπάλληλοί του να επιτεθούν στο πούλμαν της αποστολής για να μην γίνει το παιχνίδι!
Μήπως σου θυμίζει κάτι αυτό?
thrylos7
Ας μην το πάμε στο οπαδικό κι ας μείνουμε στο αγωνιστικό...
Αφήστε τους άλλους να αντιφάσκουν και να χάνουν ακόμη περισσότερο την αξιοπιστία τους. Όποιοι κι αν είναι αυτοί.
dizzy_fingers
Από τη στιγμή όμως που διαλέγουμε να σχολιάζουμε τα λεγόμενά τους, λογικό είναι να έρχεται μετά ο αντίλογος.... wink.gif

...γιατί όλοι έχουν ράμματα για τη γούνα του άλλου....
thrylos7
QUOTE
...γιατί όλοι έχουν ράμματα για τη γούνα του άλλου....

Γι' αυτό ακριβώς... Δε βγάζεις νόημα.. Δεν έχει νόημα..
qspock
Οχι δεν ειχαμε μια ατμοσφαιρα φανταστικη. Ειμαστε ΜΑΚΡΙΑ ακομη. ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ. Ειμαστε μακρυα απο αυτο που ονειρευονταν ο Θανασης Γιαννακοπουλος πριν το ντερμπι: "Επομενος στοχος μας ειναι να ερθουν οι οικογενειες στο γηπεδο". Να ερθουν? Πως να ερθουν οταν θεωρουνται φυσιολογικα αυτα που εγιναν?

Η συνεχης ριξη αντικειμενων σε ενα παιχνιδι δε πρεπει να θεωρειται φυσιολογικη κατασταση και "πράγματα που γίνονται μέσα στα πλαίσια ενός ντέρμπι". Ειναι γεγονος κατακριτεο και πρεπει να σταματηθει, οχι να επικροτειται με τετοιου ειδους δηλωσεις. Γιατι οταν θα παμε στη ρεβανς, θα γινουν τα ιδια. Και μετα ο αντιπαλος θα χειροκροτει και αυτος με τη σειρα του τους οπαδους του. Και στη συνεχεια θα εχουμε ολο και χειροτερα, με τα αισχη του εναρκτηριου φετινου παιχνιδιου του κυπελλου να επαναλαμβανονται με μαθηματικη βεβαιοτητα και ανθρωπινες ζωες να κυνδινευουν.

Ειναι λαθος απο την πλευρα της διοικησης του Παναθηναικου να μην κατακρινει τη συμπεριφορα των οπαδων του. Μια διοικηση του Παναθηναικου που νοιαζεται για το ελληνικο μπασκετ και πολυ σωστα και γενναια δηλωνει οτι θελει να προκριθει και ο Ολυμπιακος στο final four. Ολα αυτα τιμουν τους Αφους Γιαννακοπουλους για το ηθος που επιδυκνειουν.

Αλλα αν θελουν να διατηρησουν το ιδιο επιπεδο ηθους, και προς αποφυγη επαναληψης δυσαρεστων γεγονοτων ενοψη τελικων, θα πρεπει να αναθεωρησουν/διαχωρισουν τη σταση τους απεναντι στη συμπεριφορα των αμυαλων οπαδων. Αυτων που πετουσαν διαφορα στον Καζλαουσκας γιατι απλα ..."ειναι Ολυμπιακος"! Κατα το γνωστο: "Αφου εχει αθηναικες πινακιδες". 68.gif Αλλα το σφαλμα απο κει και περα δεν ειναι μονο στους ανεγκεφαλους. Το σφαλμα ειναι σε αυτους που εχουν τη δυναμη να τους κοντρολαρουν ή να τους υποκινουν. Να τους αλυσοδενουν ή να τους αμολανε (σαν καλα εκπαιδευμενα ...σκυλια) για να κατασπαραξουν τον εχθρο.

Ειναι και ενδειξη του επιπεδου πολιτισμου μας αυτο, και γενικοτερα της ανθρωπιας μας. Ο εν λογω προπονητης (Καζλαουσκας), ενας ανθρωπος ησυχος και με ηθος, ουδεποτε εχει δωσει αφορμες σε κανεναν. Ερχεται να δουλεψει στην χωρα μας, αρα τον φιλοξενουμε ως λαος. Προερχεται απο μια χωρα με παραδοση στο αθλημα, που λατρευει το μπασκετ οσο καμια αλλη. Οταν πηγαινει ο Ολυμπιακος να παιξει εκει, ανταποδιδει με τον καλυτερο τροπο την φιλοξενεια στη χωρα του -θυμαστε εκεινη την απιστευτη λιμουζινα-τρενο? blink.gif . Αλλα οταν πικραινεται με τη συμπεριφορα απεναντι του και απωχωρει δικαια απο τη συνεντευξη τυπου προς ενδειξη διαμαρτυριας (το λιγοτερο που μπορουσε να κανει ο ανθρωπος και μεσα σε κοσμια παντα πλαισια), οι δημοσιογραφοι τους οποιους περιηγησε με τη Λιμουζινα στη χωρα του, αντι να υπερασπιζονται το δικιο του λενε οτι ετοιμαζει το εδαφος για το επομενο παιχνιδι. Λες και ολοι σκεφτονται πονηρα, λες και οτι δεν εχουμε να κανουμε με ανθρωπους αλλα με μηχανες. Ειναι το ευχαριστω για τη βολτα στη Λιθουανια αυτο. Και μετα ερχεται το σνομπαρισμα (το ξεχασμα του ονοματος) και η ζουγλα της χωρας μας φανερωνεται σε ολο της το μεγαλειο οπου δεν εγινε και τιποτα, μια χαρα ηταν ολα και συμφωνα με δηλωσεις του Παυλου Γιαννακοπουλου (και αρχηγου της οικογενειας Γιαννακοπουλου) κανεις δεν ειδε τιποτα μεμπτο.

Ειδε κυριε Γιαννακοπουλε. Ειδε ο Καζλαουσκας. Γι' αυτο αποχωρησε. Μπας και δουνε κι αλλοι.
kop-13
Έκανα λάθος που το πήγα οπαδικά αλλα δεν αντέχω να ακούω τους οπαδούς του ολυμπιακού να το παίζουν σοκαρισμένοι απο τα επεισόδια όταν έχουν γίνει τα προηγούμενα χρόνια αυτά που όλοι ξέρουμε!
Ούτε εμένα μου αρέσουν οι ρίψεις αντικειμένων κ τα φτυσίματα.
Dromeas7
QUOTE(qspock @ Apr 12 2006, 04:48 AM)
Ειναι και ενδειξη του επιπεδου πολιτισμου μας αυτο, και γενικοτερα της ανθρωπιας μας. Ο εν λογω προπονητης (Καζλαουσκας), ενας ανθρωπος ησυχος και με ηθος, ουδεποτε εχει δωσει αφορμες σε κανεναν. Ερχεται να δουλεψει στην χωρα μας, αρα τον φιλοξενουμε ως λαος. Προερχεται απο μια χωρα με παραδοση στο αθλημα, που λατρευει το μπασκετ οσο καμια αλλη. Οταν πηγαινει ο Ολυμπιακος να παιξει εκει, ανταποδιδει με τον καλυτερο τροπο την φιλοξενεια στη χωρα του -θυμαστε εκεινη την απιστευτη λιμουζινα-τρενο? blink.gif . Αλλα οταν πικραινεται με τη συμπεριφορα απεναντι του και απωχωρει δικαια απο τη συνεντευξη τυπου προς ενδειξη διαμαρτυριας (το λιγοτερο που μπορουσε να κανει ο ανθρωπος και μεσα σε κοσμια παντα πλαισια), οι δημοσιογραφοι τους οποιους περιηγησε με τη Λιμουζινα στη χωρα του, αντι να υπερασπιζονται το δικιο του λενε οτι ετοιμαζει το εδαφος για το επομενο παιχνιδι. Λες και ολοι σκεφτονται πονηρα, λες και οτι δεν εχουμε να κανουμε με ανθρωπους αλλα με μηχανες. Ειναι το ευχαριστω για τη βολτα στη Λιθουανια αυτο. Και μετα ερχεται το σνομπαρισμα (το ξεχασμα του ονοματος) και η ζουγλα της χωρας μας φανερωνεται σε ολο της το μεγαλειο οπου δεν εγινε και τιποτα, μια χαρα ηταν ολα και συμφωνα με δηλωσεις του Παυλου Γιαννακοπουλου (και αρχηγου της οικογενειας Γιαννακοπουλου) κανεις δεν ειδε τιποτα μεμπτο.

Ειδε κυριε Γιαννακοπουλε. Ειδε ο Καζλαουσκας. Γι' αυτο αποχωρησε. Μπας και δουνε κι αλλοι.
*



Πάρα πολύ σωστός φίλε μου...Ίσως η πιό ουσιαστική πρόταση και θέση πάνω σε αυτά που έγιναν στο ντέρμπυ.
Είναι χαρακτηριστικό των Ελλήνων να ξεφτιλίζουν κάθε αρχή και ήθος του κάθε Ευρωπαίου παίχτη-προπονητή που έρχεται να δουλέψει στην Ελλάδα.Δεν βγάζω την ομάδα μου απέξω(ΟΣΦΠ)

Μού είναι ακόμα νοπές οι εικόνες του Μαλεζάνι να ορίεται στη συνένταυξη τύπου (Cazzo-Cazzo) για μια χούφτα ανίδεους και άσχετους δημοσιογραφίσκους που λημαίνονται τον ελληνικό αθλητισμό.

Αυτό με τη λιμουζίνα δεν το ήξερα και πραγματικά με κάνει να ντρέπομαι ακόμα περισσότερο για το επιπεδο μας και το ήθος μας.

και κάτι τελευταίο: Όχι κύριε Ομπράντοβιτς δεν θέλω να έχω έναν προπονητη που θα χτυπιέται σαν τρελός και θα αλλάζει δέκα χρώματα κατα τη διάρκεια ενός αγώνα.Ούτε έναν προπονητη που θα δείνει σύνθημα στην κερκίδα και θα γίνεται ένα με αυτούς.Όχι κύριε Ομπράντοβιτς δεν σας γουστάρω και δεν θα ήθελα να σας δω ποτέ στην ομάδα μου.Δεν είναι παιδική χαρά ή αγώνας streetball στα ghetto του los angeles η Α1.Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα πάρω...
dizzy_fingers
Σωστή τοποθέτηση από τον qspock.

Το τελευταίο Δρομέα, δεν το κατάλαβα...
Προσφέρθηκε ο Ομπράντοβιτς να πάει στον Ολυμπιακό?huh.gif
thrylos7
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Φοβερό το κείμενο qspock!!!
Dromeas7
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 12 2006, 03:48 PM)
Σωστή τοποθέτηση από τον qspock.

Το τελευταίο Δρομέα, δεν το κατάλαβα...
Προσφέρθηκε ο Ομπράντοβιτς να πάει στον Ολυμπιακό?huh.gif
*


Γενικά μιλαω.Δεν εννοω τίποτα απλά βγάζω το άχτι μου προς το πρόσωπου του αχώνευτου Ζελικο
Air Kef
QUOTE
αλλα δεν αντέχω να ακούω τους οπαδούς του ολυμπιακού να το παίζουν σοκαρισμένοι απο τα επεισόδια όταν έχουν γίνει τα προηγούμενα χρόνια αυτά που όλοι ξέρουμε!


Δεν είμαι οπαδός και δεν είμαι σοκαρισμένος.Αλλά μου την δίνει όταν καποιος κάνει την πάπια και λεει "περιμένουμε οικογένειες" όταν ο αντίπαλος προπονητής,ο αναγνωρισμένου ήθους αντίπαλος προπονητής,
έχει τόσο δαφορετική άποψη
dizzy_fingers
Το θέμα δεν είναι ασφαλώς τί πίστευε ο αναγνωρισμένου ήθους προπονητής...αλλά το τί συνέβη (που δεν διαφέρει από αυτό που σχολίασε ο Καζλάουσκας, απλά θέλω να πω να δίνουμε βάση στα γεγονότα και όχι στις απόψεις για βγάλουμε τις δικές μας απόψεις wink.gif ).

QUOTE
Γενικά μιλαω.Δεν εννοω τίποτα απλά βγάζω το άχτι μου προς το πρόσωπου του αχώνευτου Ζελικο


Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς.
Ο Ζοζέ Μουρίνιο του μπάσκετ 19.gif!
thrylos7
QUOTE
Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς.
Ο Ζοζέ Μουρίνιο του μπάσκετ

Τόσοι ολυμπιακοί εδώ μέσα... τόσοι δεν τον χωνεύουν... αλλά τόσο μεγάλη προσβολή πρώτη φορά! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.